Punjive baterije

poruka: 138
|
čitano: 117.711
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
Luca_HTC kaže...

a jel znas mozda gdje mogu nabaviti punjive AAA baterije...u podrucju slavonskog broda i koliko bi one zapravo kostale jer ne zelim davati previse novaca za njih

Ako nemaš u SB-u (a sigurno bi trebao naći u nekoj trgovini), uvijek si možeš naručiti on-line iz nekog dućana u Zagrebu, samo što će te onda dostava nešto koštati - ako šalju nekom dostavnom službom onda valja oko 30 kn (ili provjeriš šalje li dućan možda običnom poštom, što bi trebalo manje koštati). Ako imaš koga u Zagrebu, možeš mu reći nek ti kupi baterije i pošalje običnom poštom.

 

Na kraju krajeva, tu je i eBay.

16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
ihush kaže...
Luca_HTC kaže...

a jel znas mozda gdje mogu nabaviti punjive AAA baterije...u podrucju slavonskog broda i koliko bi one zapravo kostale jer ne zelim davati previse novaca za njih

 -vidi po trgovačkim centrima, kao Pevec, Konzum, Kauf... ili PC trgovinama. Svi drže neke punjive baterije i punjače.

Mali problem je što manje trgovine elektroničkom robom, bijelom tehnikom i sl. rijetko drže samo baterije - tj. imaju alkalne baterije i imaju komplete punjivih baterija s punjačima. Valjda se boje da im ne pokradu punjive baterjie, jer su skupe, a male, a dok su zapakirane s punjačem, onda nisu takav rizik za krađu.

 

ihush kaže...
PAZI! Punjive baterije su akumulatori, obično 1.2V i 800-1500-2000mA ili jače (za fotiče ..) 2300-2800mA. To je važan podatak jer što je jača može dulje držati, ali je i skuplja baterija.

Da, to se tiče AA baterija, AAA za kakve Luca pita imaju manji kapacitet, obično oko 800 mAh.

 

ihush kaže...

Sve baterije se troše (kvare-vijek trajanja, broj punjenja) tako da je prosjek 1-2 godine. Kad to uračunaš, možda ti se ne isplati kupovati u odnosu na cijenu običnih baterija. To sve ovisi koliko ih trošiš (jednokratne drže par mjeseci npr miša, dok punjive možda tjedan-mjesec dana)... Izračunaj pa odluči.

Kako si došao do tog prosjeka? Nema šanse da alkalne ispadnu isplativije od punjivih. Alkalne mogu eventualno biti bolje za potrošače koji troše jako malo struje (poput zidnih satova), jer se tu punjive baterije prije same isprazne nego ih sat potroši, iako i za to ima lijeka - Sanyo Eneloop baterije, koje se same od sebe jedva prazne.

 

Na kraju krajeva, tu je i pitanje ekologije - korištenjem punjivih baterija proizvedeš daleeeeeko manje za okoliš štetnog otpada.

 

15 godina
offline
Re: Punjive baterije
mbaksa kaže...
..

Kako si došao do tog prosjeka?

 

Nema šanse da alkalne ispadnu isplativije od punjivih. Alkalne mogu eventualno biti bolje za potrošače koji troše jako malo struje (poput zidnih satova), jer se tu punjive baterije prije same isprazne nego ih sat potroši, iako i za to ima lijeka - Sanyo Eneloop baterije, koje se same od sebe jedva prazne.

 

Na kraju krajeva, tu je i pitanje ekologije - korištenjem punjivih baterija proizvedeš daleeeeeko manje za okoliš štetnog otpada.

 

 -empirijski (i magare nakon x-tog ponavljanja nauči.. i ostane magare) {#} pogotovo za stvari koje su važne, npr notebook ili kameru, mora držati cca 5-7 sati rada, kad padne na 2-3 sata postaje 'rezervna'.. to je ciklus od 2god. Izuzetci postoje, kao što imam HDD koji je star 20+god i radi, imam jedan novi koji ne radi. Isto je s baterijama.

(btw, svi proizvodi imaju neke industrijeske ateste, consumer electronic je za baterije 1-2god prosječnog korištenja. HeavyDuty je van tog... kao Duracel vs obične..)

 

 -da i ne. Jeftikaner komplet je cca 70kn (do x4 puta skuplje), paketi jednokratnih 10-12kom su cca 20-25kn..matematika, u koju treba ukalikulirati struju i kvarljivost. Punjive baterije nisu jeftinije ali su mi stalno pri ruci, jednako kao i poneki paket jednokratnih.. Za jače potrošače se osjeti i pad snage (dodatni minus) pa opet većinom trošim accu.

 

... ispada da sam green. .. osim ako uračunamo neefikasnost punjača koji vjerojatno potroši nekoliko puta više struje za punjenje nego je u svim paketima jednakratnih.

Još da ljudi istrošene baterije odlažu kao PET (ali umjesto uvođenja tog, izbacuje se PET..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
ihush kaže...
 -empirijski (i magare nakon x-tog ponavljanja nauči.. i ostane magare) {#} pogotovo za stvari koje su važne, npr notebook ili kameru, mora držati cca 5-7 sati rada, kad padne na 2-3 sata postaje 'rezervna'.. to je ciklus od 2god.

Pa koliko ti koristiš kameru ili notebook da ti tako brzo baterija otiđe? Puniš li je uvijek do kraja? Pazi jednu stvari - neki prijensonici imaju problema s punjenjem baterija (što se ponekad dalo riješiti updateom BIOS-a ako se ne varam), koji bi počeli puniti bateriju čim malo padne kapacitet i tako bi je relativno brzo uništili. Zbog toga neki preporučaju da se iz prijenosnika izvadi baterija kad je priključen na struju. Ali kažem - to nije problem baterija, to je problem inženjera i njihovih glupih punjača. {#} Imam sad već 7-8 godina stari laptop i njegova baterija još uvijek jaaaako dugo drži. U čem je štos? Pa jako malo sam ga koristio na bateriji i, druga ključna stvar - moj laptop je krenuo s punjenjem baterije samo ako se zbilja dovoljno ispraznila, što će reći da, ako sam ga cijelo vrijeme držao na adapteru (s baterijom u prijenosniku), on je bateriju išao dopunjavat možda svaka dva mjeseca - dakle, po godini je potrošio manje od 10 ciklusa punjenja/pražnjenja, a LiIonske baterije bi trebale izdržati 1000 takvih ciklusa.

 

Uglavnom, koliko sam skužio ti tu govoriš o LiIonskim baterijama, koje zapravo ni nemaju alternativu u alkalnom svijetu.

 

A one koje imaju, dakle NiMH, što ti empirija i kalkulacije zaista kažu za njih? Jesi pogledao koliko koštaju dobre alkalne baterije u usporedbi s dobrim NiMH baterijama? NiMH baterije tipično koštaju 5-10 puta više od alkalnih (ne zaboravimo ni to da su alkalne preslabe za neke uređaje - recimo neki fotići ih posrču dok kažeš keks pa s alkalnima samo bacaš novac i radiš otpad; također alkalne su kapaciteta tipično oko 1500 mAh, punjive obično oko 2500!). Nemoj mi reći da ti nakon 5-10 punjenja kapacitet NiMH baterija padne za 50% i da su onda takoreći spremne za mirovinu! {#}Nešto si si krivo iskalkulirao.

 

ihush kaže...
-da i ne. Jeftikaner komplet je cca 70kn (do x4 puta skuplje), paketi jednokratnih 10-12kom su cca 20-25kn..matematika, u koju treba ukalikulirati struju i kvarljivost. Punjive baterije nisu jeftinije ali su mi stalno pri ruci, jednako kao i poneki paket jednokratnih.. Za jače potrošače se osjeti i pad snage (dodatni minus) pa opet većinom trošim accu.

Znači, obične baterije koštaju 2-2,5 kune po komadu. Dobre punjive, kapaciteta većeg od ovih alkalnih, daju se nabaviti za dvadesetak kuna po komadu, pa čak i manje, ovisno o marki. Ali uzmimo skupe i hvaljene Sanyo Eneloop - evo vidim u jednom dućanu da paket od 4 AA baterije 2000 mAh košta 120 kuna, što je čak 30 kuna po bateriji. Kad ih napuniš samo 12-15 puta, ti si na ISTOME (pod uvjetom da imaš punjač) financijski! Te baterije bi trebale izdržati do 2000 punjenja, ali recimo da izdrže SAMO 30 punjenja punog i zadovoljavajućeg kapaciteta - ti si u tom ciklusu uštedio 10-12 komada alklanih baterija!

 

Dakle, ne znam kakva je tvoja računica (volio bih vidjeti crno na bijelo napisano, na papiru iz matematične bilježnice! {#}), no moja računica kaže da je APSURD kupovati alkalne baterije ikome za išta drugo osim za minimalne potrošače tipa zidnog sata.

16 godina
neaktivan
offline
Punjive baterije

meni trebaju za wifi mikorof i majicu sa equalizerom :D ... eneloop bi trebale biti dobre!?! jel?

 

a ove su mi i šmensi :D http://www.eneloop.info/products/batteries/eneloop-xx.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
BoDdAH kaže...

meni trebaju za wifi mikorof i majicu sa equalizerom :D ... eneloop bi trebale biti dobre!?! jel?

Glavna prednost Eneloop baterija je to što se same od sebe jako slabo prazne, što je inače najveći problem NiMH baterija. Eneloopice znači napuniš, ne koristiš ih mjesec dana i onda se sjetiš da bi recimo nešto fotografirao (ili u čemu ih već koristiš) i - uzmeš fotoaparat i slikaš. Dakle, slično kao da imaš Li-ionske baterije. Kod običnih NiMH ti već toliko padne energija u bateriji da ih moraš ponovno puniti.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 16:39 (mbaksa).
12 godina
offline
Punjive baterije

Imam jedno pitanjce, na koje vjerojatno i sam znam odgovor ali ajde da pitam. Isplati li mi se uzet eneloop xx ili je bolje obične uzet evo u slici je tablica sa njihove stranice. Mislim da ovih 700 mah više, neću tolko primjetit na svom fuji s2950, a cijena ovih običnih eneloop je dosta niža.

http://d-u-d.deviantart.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Punjive baterije
da znaš odgovor onda nebi postavio pitanje ( Ivici je ućiteljica postavila pitanje i on je rekao kao i ti da zna odgovor ali da neće reći pa je napravio sam sebi sranje), kaj se tiće eneloop baterija kratko i jasno: ako ti treba veći kapacitet i ako to možeš platiti onda crne XXX ,ako te zadovoljava manji kapacitet i nemaš pezenov onda ove bijele od 2000mAh,kaj se tiće broja punjenja nemoj obraćati pozornost na to jer npr. da ih puniš jednom dnevno (to ti je na kompaktu-fotoaparatu oko 500 fotki) one bi ti trajale najmanje dvije godine da svaki dan fotkaš po 500 fotki
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
Dud kaže...

Imam jedno pitanjce, na koje vjerojatno i sam znam odgovor ali ajde da pitam. Isplati li mi se uzet eneloop xx ili je bolje obične uzet evo u slici je tablica sa njihove stranice. Mislim da ovih 700 mah više, neću tolko primjetit na svom fuji s2950, a cijena ovih običnih eneloop je dosta niža.

Da si stavio cijene po kojima baterije možeš kupiti i preciznije opisao svoje potrebe onda bi ti ovakvo pitanje možda i imalo smisla.

 

Usput rečeno, imaš na našem tržištu i Camelion "ready2use" bijele baterije, koje bi također trebale prilično dugo držati napon - jeftinije su od bijelih Eneloopova i nešto su većeg kapaciteta (2300 mAh).

15 godina
offline
Re: Punjive baterije
mbaksa kaže...

Usput rečeno, imaš na našem tržištu i Camelion "ready2use" bijele baterije, koje bi također trebale prilično dugo držati napon - jeftinije su od bijelih Eneloopova i nešto su većeg kapaciteta (2300 mAh).

Gdje ima za kupiti ovih Camelion baterija, na Nabavi i Jeftinije ih ne mogu naći?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Punjive baterije
mbaksa kaže...
Dud kaže...

Imam jedno pitanjce, na koje vjerojatno i sam znam odgovor ali ajde da pitam. Isplati li mi se uzet eneloop xx ili je bolje obične uzet evo u slici je tablica sa njihove stranice. Mislim da ovih 700 mah više, neću tolko primjetit na svom fuji s2950, a cijena ovih običnih eneloop je dosta niža.

Da si stavio cijene po kojima baterije možeš kupiti i preciznije opisao svoje potrebe onda bi ti ovakvo pitanje možda i imalo smisla.

 

Usput rečeno, imaš na našem tržištu i Camelion "ready2use" bijele baterije, koje bi također trebale prilično dugo držati napon - jeftinije su od bijelih Eneloopova i nešto su većeg kapaciteta (2300 mAh).

Cijena onih xx je 160 kn-a a ovih bijelih je 120, i nije tolko stvar u cijeni, nego po vašem mišljenju jesu li ovu crne xx fakat tolko bolje, gledal sam dosta komentara korisnika i nekak su mi jednako podjeljeni i za i protiv. A što se tiće mojih potreba pa piše "fuji s 2950" . A neke druge baterije....hmm ne znam nekak mi eneloop djeluju najkvalitetnije.

http://d-u-d.deviantart.com
13 godina
neaktivan
offline
Punjive baterije

Ja ću sebi naručit preko ebaya http://www.ebay.com/itm/Genuine-Japan-Sanyo-XX-eneloop-AA-2500mAh-Ni-MH-HR-3UWX-Rechageable-Battery-x-4-/251015696893?pt=US_Batteries&hash=item3a71b391fd#ht_2447wt_1396

 

Ako želi netko koju da kaže i podijelimo. Meni treba 1 za g700 a ostale 3 prodajem

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
Matozan kaže...
mbaksa kaže...

Usput rečeno, imaš na našem tržištu i Camelion "ready2use" bijele baterije, koje bi također trebale prilično dugo držati napon - jeftinije su od bijelih Eneloopova i nešto su većeg kapaciteta (2300 mAh).

Gdje ima za kupiti ovih Camelion baterija, na Nabavi i Jeftinije ih ne mogu naći?

Ima ih Chipoteci: http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=2400001733

 

4 AA baterije za 70-ak kuna. Ako ti ne odgovara ta trgovina, probaj izguglati.

 

Dud kaže...
Cijena onih xx je 160 kn-a a ovih bijelih je 120, i nije tolko stvar u cijeni, nego po vašem mišljenju jesu li ovu crne xx fakat tolko bolje, gledal sam dosta komentara korisnika i nekak su mi jednako podjeljeni i za i protiv. A što se tiće mojih potreba pa piše "fuji s 2950" . A neke druge baterije....hmm ne znam nekak mi eneloop djeluju najkvalitetnije.

Kakve baterije si dosad koristio? Kako ti se fotoaparat ponaša s 2000 mAh baterijama? Ako ti se ponaša dobro, onda ti jače nisu ni nužne. Za razliku u cijeni si možeš kupiti neku jeftiniju marku, koja ne zadržava napon dugo (za manje pare zapravo možeš dobiti izdržljivije takve baterije, dakle baterije većeg kapaciteta), pa možeš zapravo njih svakodnevno ili koliko već često koristiti, a Eneloopice (ili Camelionke?) će ti biti za rezervu.

 

Ovi koji kažu da su XX Eneloopice toliko bolje od običnih valjda ih koriste u flashevima ili tako nečem, za uobičajenu uporabu ne bi trebalo biti nikakve razlike, osim u "trajanju", odnosno broju ispucanih fotografija, broju sati koje možeš koristiti bežični miš i sl.

 

ARazer kaže...

Ja ću sebi naručit preko ebaya http://www.ebay.com/itm/Genuine-Japan-Sanyo-XX-eneloop-AA-2500mAh-Ni-MH-HR-3UWX-Rechageable-Battery-x-4-/251015696893?pt=US_Batteries&hash=item3a71b391fd#ht_2447wt_1396

 

Ako želi netko koju da kaže i podijelimo. Meni treba 1 za g700 a ostale 3 prodajem

Baš sam nedavno kupio 4 bijele Camelion (vjerojatno bih inače isto naručivao preko eBaya, ali mi se nije dalo čekati dostavu). Molio bih ekipu na forumu da ti se javlja preko PP, da ne opterećuju temu.

 

BTW zar se baterije ne bi trebale puniti u paru? Provjeri kakav je tvoj punjač, ako puni baterije u paru, onda zadrži dvije baterije.

 

Zasad zapravo ne mogu reći ništa konkretno o Camelion baterijama - frišku bateriju sam stavio u snimač zvuka Zoom H1 kojeg sam koristio nekoliko sati pa ne mogu reći koliko traju niti išta drugo. Mogu reći samo da je bila napunjena, ali i da je Zoom uskoro maknuo jednu crticu, što opet nužno ne znači da ju je odmah toliko potrošio, nego možda snimač ne raspoznaje NiMH (1,2 V) i alkalne (1,5 V) baterije, a napunjenost baterije procjenjuje na temelju napona. Vrijeme će pokazati. Imam još sam bežični miš koji koristi AA baterije, a kojeg zapravo ni ne koristim, i stari fotoaparat, kojeg također ne koristim. Više bi mi trebale AAA baterije, ali eto Camelionki AA formata tada nije bilo u dućanu, kad sam kupovao ove.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 16:42 (mbaksa).
16 godina
neaktivan
offline
Punjive baterije

Imam neki sony-jev punjać baterija (vidi sliku), a baterije više nemam jer sam ih bacio jer nisu mogle ni dan izdržat. E sad kupio bi baterije, neke dobre (možda sanyo eneloope il neke druge jeftinije) bez punjaća. Mogu li ih punit preko ovog sony-jevog ili MORAM uzimat drugi punjać (neki univerzalni).

 

UNAPRIJED HVALA NA ODGOVORIMA.

Ovakav punjac imam Ovakav punjac imam
ANTI_Fejzbukovac
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Punjive baterije

Dragi forumaši, lijep pozdrav svima, od danas sam novi članjive {#} .

Imam pitanje tj. imam bežični telefon philips cd6401 u kojem  su bile punjiive dvije AAA NiMh 750mAh baterije pa me zanima pošto su dale svoje trebam nove, a ja imam AAA NiMh 1800mAh - da li ih mogu koristiti u tom telefonu s obzirom na bazu koja je namijenjena za punjive original 750Ah i da li bi bile kakve posljedice za telefon ako bih ih punio 24 sata na bazi pošto su prazne.

Unaprijed hvala na brzom odgovoru!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
zatokosi kaže...

Imam pitanje tj. imam bežični telefon philips cd6401 u kojem  su bile punjiive dvije AAA NiMh 750mAh baterije pa me zanima pošto su dale svoje trebam nove, a ja imam AAA NiMh 1800mAh - da li ih mogu koristiti u tom telefonu s obzirom na bazu koja je namijenjena za punjive original 750Ah i da li bi bile kakve posljedice za telefon ako bih ih punio 24 sata na bazi pošto su prazne.

Prvo da riješimo stvar kapaciteta - NiMH AAA baterije 1800 mAh kapaciteta ne postoje, koliko je meni poznato. Pretpostavljam da se radi o nekoj lošoj, bezimenoj marki koji si mogu dozvoliti takve muljaže. Dakle, za prepostaviti je da su te nove baterije koje imaš upitne kvalitete.

 

Dakle, u praksi je pitanje koliko te 1800 mAh baterije doista imaju velik kapacitet - možda zapravo imaju manji kapacitet od ovih koje si dosad imao. Uglavnom, nebitno - možeš ih koristiti (puniti) u svom telefonu. O stvarnom kapacitetu baterija ovisi koliko dugo će se puniti. Kažeš da bi ih punio 24 sata - one će se vrlo vjerojatno napuniti puno brže od tih 24 sata i neće se puniti 24 sata jer će punjač prekinuti punjenje kad se baterije napune.

16 godina
moderator
offline
Punjive baterije

Još jedna stvar vezana uz baterije. Nedavno sam pokušao napuniti "original kineske" baterije marke BlueBaby kupljene preko eBaya, koje se diče kapacitetom od čak 2600 mAh, a cijena im je smiješno niska. Jednu sam uspio napuniti do 290 mAh, a drugu do 90. Katastrofalan kapacitet. Uglavnom, ispada da unatoč tome što su izrazito jeftine, da su totalno neisplative.

 

Odlučite li se za kupnju jeftinih kineskih u osnovi bezimenih baterija putem eBaya, budite spremni na mogućnost da dobijete baterije smiješno malog kapaciteta. Radije prvo naručite komad-dva i provjerite kakve su.

 

Inače su iznenađujuće lagane - čim su baterije lagane, automatski bi vam se trebao upaliti alarm, što dakako ne možete znati prije nego ih primite u ruku.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Punjive baterije

Vidim da se ljudi muče s ili kineskim šrot baterijama ili preskupim eneloop, pa evo jedan dobar izvor ne preskupih baterija s realnim kapacitetom:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__342__85__Batteries_Accessories-NiMH_Batteries.html

 

To je provjerena stranica, i imaju EU skladišta.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
Jakovp kaže...

Vidim da se ljudi muče s ili kineskim šrot baterijama ili preskupim eneloop, pa evo jedan dobar izvor ne preskupih baterija s realnim kapacitetom:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__342__85__Batteries_Accessories-NiMH_Batteries.html

 

To je provjerena stranica, i imaju EU skladišta.

Prvi put čujem za tu marku baterija. Jesi možda kupio? Na ono nešto malo reviewa što ih ima po netu izgledaju kao legitimne baterije. Po izrazito povoljnoj cijeni ako dostava nije skupa.

14 godina
offline
Punjive baterije

Zanima  me dali tko ima iskustva  sa onim  ljubičastim,plavim,zelenim  baterijama  sa ebaya što ovdje prodaju po oglasnicima?

Dosta su povoljne, kapacitet je 1800 mAh ,pa me zanima dali te baterija mogu trajati barem par mjeseci sa učestalim punjenjem ? dali gube kapacitet,zapravo mi se i čini nemoguće da imaju toliki kapacitet ,vjerojatno je pravi oko nekih 600 mAh

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2013 17:53 (Atomic-7).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
Atomic-7 kaže...

Zanima  me dali tko ima iskustva  sa onim  ljubičastim,plavim,zelenim  baterijama  sa ebaya što ovdje prodaju po oglasnicima?

Dosta su povoljne, kapacitet je 1800 mAh ,pa me zanima dali te baterija mogu trajati barem par mjeseci sa učestalim punjenjem ? dali gube kapacitet,zapravo mi se i čini nemoguće da imaju toliki kapacitet ,vjerojatno je pravi oko nekih 600 mAh

Kako mi možemo znači o kojim ti baterijama govoriš? Daj link.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Punjive baterije
mbaksa kaže...
Jakovp kaže...

Vidim da se ljudi muče s ili kineskim šrot baterijama ili preskupim eneloop, pa evo jedan dobar izvor ne preskupih baterija s realnim kapacitetom:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__342__85__Batteries_Accessories-NiMH_Batteries.html

 

To je provjerena stranica, i imaju EU skladišta.

Prvi put čujem za tu marku baterija. Jesi možda kupio? Na ono nešto malo reviewa što ih ima po netu izgledaju kao legitimne baterije. Po izrazito povoljnoj cijeni ako dostava nije skupa.

Ja sam tamo između ostalog uzeo i takve baterije i da dost su dobre.

16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
O B O kaže...
Ja sam tamo između ostalog uzeo i takve baterije i da dost su dobre.

Čitao sam poslije po Netu i ljudi su jako zadovoljni tim Turnigy baterijama. Međutim, poštarina je basnoslovna, ako samo baterije naručuješ. Iz SAD-a se uopće ne isplati naručivati (za 6 baterija mislim da je oko 50 dolara poštarina!), a iz Europe ih čini se često nemaju na skladišu, par desetaka centi su skuplje, a i poštarina im značajno diže cijenu ako samo njih naručuješ (13 dolara ili tako nešto košta samo poštarina za 6 baterija), jer za manji novac kod nas možeš kupiti Camelion AlwaysReady i ne trebaš čekati. Ako se još nešto naručuje iz tog dućana i onda se usput naruče i baterije (i ima ih na lageru), onda su isplative.

 

###

 

Što se tiče "lijevih" baterija, evo jednih s eBaya - bile su prilično jeftine, ne sjećam se više koliko. Nazivni kapacitet je prilično visok - čak 2600 mAh. A što je sa stvarnim? Evo maloprije sam ih napunio, jednu do 400 mAh, a drugu 384 mAh.  To je doista daaaaaaaleko od nazivnog kapaciteta. Dakle, čak i kad se u obzir uzme niska cijena, takve baterije nisu isplative. Inače, kad prvi put primite takve baterije u ruke, iznenadit će vas koliko su lagane. Nemam vagu, ali ovako "ručnim mjerenjem" rekao bih da dvije takve imaju masu jednaku ili manju od jedne poštene NiMH baterije.

15 godina
offline
Re: Punjive baterije
Cime mjeris kapacitet baterija?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
Patrick_cro kaže...
Cime mjeris kapacitet baterija?

Inteligentnim punjačem AccuCell Alpha 800 BC. Kad staviš unutar bateriju i počne puniti, piše ti koliko ju je napunio od trenutka stavljanja, odnosno koliko ju je nadopunio. Naravno, ta brojka ti je neupotrebljiva.

 

Stoga, ako želiš provjeriti do koliko može napuniti bateriju, odnosno koliki je njezin kapacitet, prebaciš ga u način rada s pražnjenjem (Discharged) pa onda prvo do kraja isprazni bateriju pa je do kraja napuni i eto - to je njezin kapacitet.

 

EDIT: sad kad sam ovo napisao, vidim da se moglo izmjeriti i na drugi način - na ovaj način se može izmjeriti koliko mAh je punjač uspio nagurati u baterije. Pretpostavljam da to odgovara brojci koji bi baterije dale da ih se odmah ide potrošiti. Međutim, najtočnija brojka bi se dobila kad bi tako skroz napunjene baterije išao u punjaču isprazniti do kraja, pa bi se vidjelo je li to ista količina kao i kod punjenja. Nisam pokušavao to napraviti, međutim punio sam Camelion baterije do kraja i mislim da je bilo oko 2300 mAh kod punjenja, na koliko su i deklarirane, pa mi se nije više dalo zamarati i dodatno provjeravati.

 

 

Isplati se uložiti u kvalitetan, inteligentni punjač iz više razloga:

1) u pravilu omogućavaju nezavisno punjenje baterija, znači ne moraš ih puniti u parovima - punjenje u parovima je problematično ako puniš baterije koje nisu jednako ispražnjene ili ako pokušaš puniti baterije različitog kapaciteta

2) možeš birati brzinu punjenja određivanjem jakosti struje (mislim da ovaj može 100, 200, 500, 700 mA sve četiri istovremeno, ili 1000 ili 1500 po dvije baterije)

3) ima dodatni način punjenja za revitalizaciju starijih baterija

4) možeš izmjeriti kapacitet - mjerenje kapaciteta je bitno ako imaš različite baterije, jer se u uređajima u kojima serijski spajaš baterije moraju koristiti isto napunjene baterije - ako u jakom potrošaču (LED svjetlo, možebitno i blic) koristiš recimo tri pune i jednu praznu bateriju, vjerojatno ćeš oštetiti, a možda i uništiti praznu bateriju jer će doći do za bateriju štetnih kemijskih procesa.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2013 4:08 (mbaksa).
15 godina
offline
Re: Punjive baterije
Mislio sam da imas neki univerzalni mjerac kapaciteta baterija. Imam svjetiljku od 2000lumena u koje idu 2 baterije od 3.7v. Kupio sam panasonicove od 3.7 od 3100mahi odlicne su. Ali me zanima koji bi bio best buy univerzalni mjerac kapaciteta. Imao sam i one lose sa ebaya za par dolara. Imam doa pun klinac baterija pa bih htio izmjeriti kapacitete tih baterija. Inace baterije punim sa intelicharger i4 i moze puniti istovremeno razlicite baterije sa razlicitim voltazama
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
moderator
offline
Re: Punjive baterije
Patrick_cro kaže...
Ali me zanima koji bi bio best buy univerzalni mjerac kapaciteta. Imao sam i one lose sa ebaya za par dolara.

S obzirom da mjerači kapaciteta kao takvi ne postoje, ti "loši" su bili jedino što je moguće dobiti. Oni mjere napon, a ne kapacitet baterije, i onda na temelju napona i tipa baterije "pretpostavljaju" kolika bi bila trenutna napunjenost baterije. Jedini način da izmjeriš kapacitet je gledaš koliko električne energije možeš nagurati u bateriju, odnosno zapravo koliko možeš iz nje izvući, što sam opisao u prošlom postu (zapravo punjači imaju i poseban način rada Test pri kojem ti valjda na displayu ostane napisan kapacitet). Pročitaj: http://www.rechargebatteryguide.com/batteries/how-to-test-the-capacity-of-your-battery

 

Patrick_cro kaže...
Inace baterije punim sa intelicharger i4 i moze puniti istovremeno razlicite baterije sa razlicitim voltazama

Šteta što nema i display za prikaz statusa baterija.

15 godina
offline
Re: Punjive baterije
Vidio sam te punjace ali steta sta ne mogu puniti i druge baterije, gledao sam bolje univerzalne mjerace ali su preskupi. Nema ih ispod 400-500usd. A zts mjeraci mi se cine odlicni ali steta sta nemaju digitalni prikaz. Pogledat cu jos neke mozda nadem nesto po prihvatljivoj cijeni ili neku shemu pa buraza zaposliti neka lemi malo.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Punjive baterije
mbaksa kaže...
O B O kaže...
Ja sam tamo između ostalog uzeo i takve baterije i da dost su dobre.

Čitao sam poslije po Netu i ljudi su jako zadovoljni tim Turnigy baterijama. Međutim, poštarina je basnoslovna, ako samo baterije naručuješ. Iz SAD-a se uopće ne isplati naručivati (za 6 baterija mislim da je oko 50 dolara poštarina!), a iz Europe ih čini se često nemaju na skladišu, par desetaka centi su skuplje, a i poštarina im značajno diže cijenu ako samo njih naručuješ (13 dolara ili tako nešto košta samo poštarina za 6 baterija), jer za manji novac kod nas možeš kupiti Camelion AlwaysReady i ne trebaš čekati. Ako se još nešto naručuje iz tog dućana i onda se usput naruče i baterije (i ima ih na lageru), onda su isplative.

Ja sam obično naručivo djelove za avione pa sam usput i baterije naručio i to sa kineskog skladišta.

 

Što se tiče baterija one iz lidla nisu loše a punjači su im dobri za te novce.

13 godina
offline
Punjive baterije
Znate li možda dobar način za pražnjenje Ni/Mh, Ni/Cd baterija potpunosti?
Say hello to my little friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice