USB 3.0 usporava

poruka: 8
|
čitano: 1.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
USB 3.0 usporava

Znači kad krenem sa prebacivanjem podataka sa kompa na usb krene uredno 60,70mb/s i nakon pola minute uspori na svega 15mb/s, probao sam u više 3.0 utora uvijek isto. Na USB je NTFS stavljeno tako da ne vidim do čega bi mogao biti problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: USB 3.0 usporava
los driver controllera ili mal cache usb-a pa kada se napuni uspori dok ne isprazni buffer ? skini najnoviji chipset i ostale mbo drivere sa stranice pa probaj. Ako i dalje bude isto onda najvj ovo drugo.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: USB 3.0 usporava
error_666 kaže...
los driver controllera ili mal cache usb-a pa kada se napuni uspori dok ne isprazni buffer ? skini najnoviji chipset i ostale mbo drivere sa stranice pa probaj. Ako i dalje bude isto onda najvj ovo drugo.

 Imam najnoviji chipset i btw imam drugi usb 3.0 radi ko zmaj non stop je na 70mb/s jel moguće kako popraviti cache usba? Ili je to jednostavno tako i to je to. Djabe ga prodaju onda pod 3.0 ako je tako usporen... 30 sec prebacuje punom brzinom ovaj sa kojim imam problem i onda spadne na 15mb/s i tu ostane... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 17:51 (BeLLicus).
14 godina
offline
Re: USB 3.0 usporava
A zato postoji usb od 50 kuna i isti kapacitet za 150 kn....
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: USB 3.0 usporava

-ako je pravi driver tad je jednostavno spor stikić-flashdisk.. jer neovisno na kojem standardu je port-kontroler, stvarna brzina je nešto drugo, možeš tako imati flash koji je 2.0 i par puta brži od nekog jeftikanera 3.0 tj 2.0 ide do (teh.max 60) 40mbs, flash cca 30mbs.. i često se koriste zapravo isti flash-stikići, stvarne brzine usporedive s 2.0 (cijena) a samo dok ima dovoljno keša (agresivno koristi višak rama) tj par sekundi prikazuje nerealnan transfer koji kad se potroši keš padne na realan. Stvarna brzina diska je ono što može dati kontinuirano, ne keširanjem i ostalim trikovima. + za 3.0 može biti usko grlo i ostatak računala, tj koja mbo-chipset jer to sve ide kroz istu sabirnicu (cesta-promet-gužva) i nije svejedno ima li netko gamer-server mbo s više pciex staza ili jeftikaner (a to je stvar chipseta i kontrrolera) .. pa i cpu + ram koji to sve rade. Tad često 3.0 može 'zagušiti' sys i ponaša s egore nego 2.0 .. pa kao savjet, ako nađete jeftikanere radije kopite 2.0 i uštedite još koju kunu, ili tražite-googlajte specifikacije prije kupnje, stvarni transfer npr do 5, do 10, do 30 BMs .. i iznad tog (rezervirano za 3.0) 50-70-100... tj ako plaćate bar da znate zašto i da to i dobijete. Za storage to može i ne mora biti važno (ovisi što se radi, mp3 ili film ili podaci..) dok za npr boot-install može biti i prednost na 2.0 zbog standarda-kompatibilnosti i problema s bootanjem jer boot je jako osjetljiv nema crc-korekciju koja dozvoljava veće brzine.. nema keširanja itd.

 

edit: treba razlikovati standard usb porta, 1.1-2.0-3.0.. i stvarnu brzinu. To su dvije različite stvari, namjerno se 'zabune' u reklamiranju.. + npr kingmax kingston ima odlične online specifikacije za sve svoje memorije, disk-flash... sve se može pronaći. Kao hint, brži (stvarno brzi) uvjek/često navode brzinu u cjeniku-reklami, dok sporiji obično taj podatak nemaju. Sporiji su 5-10, srednji 10-20, brzi +30 .. a ako su 2.0 tad je max 30/40 dok ako su 3.0 tad je max iznad 50/70-do 200..

za primjer.. (klik)

+ treba razlikovati read-write brzinu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 18:13 (ihush).
12 godina
offline
Re: USB 3.0 usporava
BeLLicus kaže...
error_666 kaže...
los driver controllera ili mal cache usb-a pa kada se napuni uspori dok ne isprazni buffer ? skini najnoviji chipset i ostale mbo drivere sa stranice pa probaj. Ako i dalje bude isto onda najvj ovo drugo.

 Imam najnoviji chipset i btw imam drugi usb 3.0 radi ko zmaj non stop je na 70mb/s jel moguće kako popraviti cache usba? Ili je to jednostavno tako i to je to. Djabe ga prodaju onda pod 3.0 ako je tako usporen... 30 sec prebacuje punom brzinom ovaj sa kojim imam problem i onda spadne na 15mb/s i tu ostane... 

 eto odgovorio si sam sebi , do USB-a je onda . 

9 godina
offline
Re: USB 3.0 usporava
error_666 kaže...
BeLLicus kaže...
error_666 kaže...
los driver controllera ili mal cache usb-a pa kada se napuni uspori dok ne isprazni buffer ? skini najnoviji chipset i ostale mbo drivere sa stranice pa probaj. Ako i dalje bude isto onda najvj ovo drugo.

 Imam najnoviji chipset i btw imam drugi usb 3.0 radi ko zmaj non stop je na 70mb/s jel moguće kako popraviti cache usba? Ili je to jednostavno tako i to je to. Djabe ga prodaju onda pod 3.0 ako je tako usporen... 30 sec prebacuje punom brzinom ovaj sa kojim imam problem i onda spadne na 15mb/s i tu ostane... 

 eto odgovorio si sam sebi , do USB-a je onda . 

 Svašta, inače ne štedim kad kupujem takve stvari koštao je oko 170kn 64GB san disk, znači to je tako i to je to? :D

12 godina
offline
USB 3.0 usporava

A jbg , ja sam uzeo Lexar s75 od 64gb na eBay za 15ak dolara , sad su puno skuplji vidim .Transfer je 60MB/s sve vrijeme ma koliki file bio . 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 19:09 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice