Solarna ploca za vikendicu

poruka: 9
|
čitano: 18.781
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Solarna ploca za vikendicu

Pozdrav, 

pošto u mjestu di imam vikendicu nema struje, htio bih staviti solarni ploču da mi puni akumulator. Imam akumulator 12V, mislim da je 45Ah, također imam i pretvarač koji pretvara 12V u 220v, imam i regulator na koji se spaja solarna ploča i akumualtor. Zanima me sad dali bi mi jedna ploča od 20W - 12V bila dosta za punjenje akumulatora? 

 

Nemojte mi se smijat, nisam baš majstor u tome :D 

XBL - skols1555
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 1:07 (sk0ls).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Solarna ploca za vikendicu
Sad kolko je to tebi dosta ne znam, al za to navedeno bar 40W panel, mada ne kužim što će ti pretvarač kad je to jako slab sustav. Samo stavi "žarulje" (po mogućnosti LED) od 12V i to je to, nemaš gubitaka...
12 godina
neaktivan
offline
Solarna pl

Pretvarač je samo zbog malog radia da bi mi nešto sviralo dok sam gore, maksimalno 5-6 sati.

XBL - skols1555
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Solarna pl

Taj pretvarač ti bude možda čak imao veče gubitke nego što ti radio bude potrošio, nabavi auto radio na 12 volti i riješena stvar.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Solarna pl
sk0ls kaže...

Pretvarač je samo zbog malog radia da bi mi nešto sviralo dok sam gore, maksimalno 5-6 sati.

Ako je samo radio u pitanju onda nabavi autoradio jer on radi na 12 V.

 

 

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Solarna ploca za vikendicu

Da :) nabavit cu neki stari auto radio pa cu njega spojit onda :) 

btw, dal znate mozda koliko bi trebalo vremenski da se pomocu 20w solarnog panela napuni taj akumulator?

XBL - skols1555
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.5.2014 15:13 (sk0ls).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Solarna ploca za vikendicu

meni je lik u shopu solarnog asortimana rekao da panel kojeg sam mislio kupiti od 60w puni oko 3.3A po 1h... ako je to istina, znaci imas oko 2.2A po 1h za vrijeme sunca, kada je vjerojatno sunčan dan...

 

 

MuWu
12 godina
offline
Solarna ploca za vikendicu

Kakav akumulator je u pitanju, da li je to GEL ili SLA akumulator namjenjen uporabi u solarnim sustavima ili se radi o automobilskom starter akumulatoru ?

 

Sa 20W panelom češ jako dugo puniti 45 Ah akumulator, naprimjer ako je potpuno prazan, i ako panel puni svojom maksimalnom strujom od otprilike 1.5 do 1.6A, trebao bi ti oko 30 sati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Solarna ploca za vikendicu

Eh, taj akumulator je iz opel corse, 

kažeš oko 30 sati da bi se punio, ako je tako, onda super, jer ja mozda odem jedamput na tjedan do vikendice, a akumulator mi drzi s jednim punjenjem po 2-3 mjeseca..

XBL - skols1555
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice