Nakon sastavljanja nove konfe...

poruka: 17
|
čitano: 1.877
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nakon sastavljanja nove konfe...

Recimo da imam staru konfu s instaliranim Windowsima. I jednog dana kupim novu konfu i sve fino sastavim i upalim ga. Kakva će biti reakcija Windowsa prema novom hardwareu i treba li instalirati nove Windowse?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. AsRock P4V88+ | Intel Celeron D 325 2.53 GHz | Club 3D GF 7600 GS 256 MB | 1 GB DDR 133 MHz | Seagate Barracuda 80 GB | Seagate Barracuda 160 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nakon sastavljanja nove konfe...

Evo meni su ljudi dosta pomogli u vezi toga:

 

TEMA

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2008 19:29 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...
Paolo2612 kaže...

Evo meni su ljudi dosta pomogli u vezi toga:

 

TEMA

 Zanimljivo, ali me zanima što će biti s registryjem i ostalim vitalnim stvarima ako se samo stari winsi kopiraju na novoformatiran čisti disk?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. AsRock P4V88+ | Intel Celeron D 325 2.53 GHz | Club 3D GF 7600 GS 256 MB | 1 GB DDR 133 MHz | Seagate Barracuda 80 GB | Seagate Barracuda 160 GB
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2008 19:43 (crystal6).
16 godina
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...

morat će ponovo dizat win jer nemogu tako normalno radit

16 godina
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...
seth kaže...

morat će ponovo dizat win jer nemogu tako normalno radit

 Ali onda samo odem na repair i sve će raditi normalno?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. AsRock P4V88+ | Intel Celeron D 325 2.53 GHz | Club 3D GF 7600 GS 256 MB | 1 GB DDR 133 MHz | Seagate Barracuda 80 GB | Seagate Barracuda 160 GB
16 godina
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...

ako imaš sreće, trebat će napravit samo repair winsa.. i sve ti ostaje na kompu kao i prije

16 godina
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...
nixass kaže...

ako imaš sreće, trebat će napravit samo repair winsa.. i sve ti ostaje na kompu kao i prije

 Što ti to znači ako imam sreće?
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. AsRock P4V88+ | Intel Celeron D 325 2.53 GHz | Club 3D GF 7600 GS 256 MB | 1 GB DDR 133 MHz | Seagate Barracuda 80 GB | Seagate Barracuda 160 GB
16 godina
offline
Nakon sastavljanja nove konfe...

Ako hard ostane isti, udes u komp i nece ti nis radit al ces moc uc u komp normalno i slijedeci korak bi ti bio da uninstalas sve prijasnje drivere i zatim instaliras nove za nove komponente.

To je mislim to, jedino sta se znaju desit nekakve komplikacije kod konflikta drivera (starih i novih). Najsigurnije je formatirati disk za dobitak najboljih performansi i sto manje bugova/crasheva ali moze se i tako.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz HD3850 512 MB OC 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nakon sastavljanja nove konfe...

Inače ne bih želio komplicirati pa ću na čisto staviti winse. Trenutno imam 2 diska; 149 GB igre, 48.8 GB winsi i dokumenti, 26.5 GB backup. Kako da formatiram disk sa winsima da bude čist kad budem pokretao komp s novim hardverom?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. AsRock P4V88+ | Intel Celeron D 325 2.53 GHz | Club 3D GF 7600 GS 256 MB | 1 GB DDR 133 MHz | Seagate Barracuda 80 GB | Seagate Barracuda 160 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...
crystal6 kaže...

Inače ne bih želio komplicirati pa ću na čisto staviti winse. Trenutno imam 2 diska; 149 GB igre, 48.8 GB winsi i dokumenti, 26.5 GB backup. Kako da formatiram disk sa winsima da bude čist kad budem pokretao komp s novim hardverom?

 Umetnes CD od windowsa i u BIOSu namjestis da ti se prvo boota CD drive. Zatim kad restartas ce ti pisati press key to boot from CD i to i ucini. Windows setup ce te odvest do biranja na koju ces particiju instalirat windowse i pitat cete dal ces formatirat disk i ti kazi da naravno!
Zatim ces buljit jedno 20 min u komp dok se disk ne formatira i kad se formatira, restartat ce se komp i uci ces u windows instaler i pocet ce se isntaliravat windowsi.

Bar ja mislim da ide tako nekako, nisam dugo formatiro... :P
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz HD3850 512 MB OC 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz
16 godina
neaktivan
offline
Nakon sastavljanja nove konfe...

sve kao post gore al cekal bus malo duze od 20 min za format.................

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...
angel of fire kaže...

sve kao post gore al cekal bus malo duze od 20 min za format.................

 Cekat ces puuuno dulje!Namigiva
Nothing is true, everything is permitted...
16 godina
offline
Nakon sastavljanja nove konfe...

Ma da znam ja to ali me zanima kako da samo formatiram bez instalacije Windowsa?

Ja sam si ovako to zamislio: formatiram disk, ugasim komp, još se jednom pozdravim sa starim vjernim hardverom, zaželim dobrodošlicu novom hardveru, sastavim ga, upalim komp i odem u bios, podesim da mi se dvd drive prvi boota, bla bla i dođem do biranja particije za windowse i od tamo nastavim instalirati Windowse. Razlog zašto bih s novim hardverom instaliro Windowse je taj što Windowsi prilikom instalacije instaliraju neke drivere za hardver pa tako u početku bude podešen prema novom hardveru. Je li je to moguće tako napraviti kako sam opisao?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. AsRock P4V88+ | Intel Celeron D 325 2.53 GHz | Club 3D GF 7600 GS 256 MB | 1 GB DDR 133 MHz | Seagate Barracuda 80 GB | Seagate Barracuda 160 GB | Chieftec 400W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...
Assassin kaže...
angel of fire kaže...

sve kao post gore al cekal bus malo duze od 20 min za format.................

 Cekat ces puuuno dulje!Namigiva
 meni uvijek ponudi fast format i format,
koja je razlika?
Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
15 godina
neaktivan
offline
Nakon sastavljanja nove konfe...

Full format postavlja nule po cijelom disku i dobro ga je napraviti u slucaju novog diska ili ako se sumnja u postojanje bad sectora a quick format obrise samo Master File Table (kod NTFS-a) odnosno File Allocation Table kod FAT-a.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...
crystal6 kaže...

Ma da znam ja to ali me zanima kako da samo formatiram bez instalacije Windowsa?

Ja sam si ovako to zamislio: formatiram disk, ugasim komp, još se jednom pozdravim sa starim vjernim hardverom, zaželim dobrodošlicu novom hardveru, sastavim ga, upalim komp i odem u bios, podesim da mi se dvd drive prvi boota, bla bla i dođem do biranja particije za windowse i od tamo nastavim instalirati Windowse. Razlog zašto bih s novim hardverom instaliro Windowse je taj što Windowsi prilikom instalacije instaliraju neke drivere za hardver pa tako u početku bude podešen prema novom hardveru. Je li je to moguće tako napraviti kako sam opisao?

 
Moguće je, instalirat ćeš windowse na takav način.
Valjda si od 21:32 kada je datiran ovaj post to i napravio :)
16 godina
offline
RE: Nakon sastavljanja nove konfe...
Level 1 kaže...
crystal6 kaže...

Ma da znam ja to ali me zanima kako da samo formatiram bez instalacije Windowsa?

Ja sam si ovako to zamislio: formatiram disk, ugasim komp, još se jednom pozdravim sa starim vjernim hardverom, zaželim dobrodošlicu novom hardveru, sastavim ga, upalim komp i odem u bios, podesim da mi se dvd drive prvi boota, bla bla i dođem do biranja particije za windowse i od tamo nastavim instalirati Windowse. Razlog zašto bih s novim hardverom instaliro Windowse je taj što Windowsi prilikom instalacije instaliraju neke drivere za hardver pa tako u početku bude podešen prema novom hardveru. Je li je to moguće tako napraviti kako sam opisao?

 
Moguće je, instalirat ćeš windowse na takav način.
Valjda si od 21:32 kada je datiran ovaj post to i napravio :)
 Još nisam jer nisam kupio nove dijelove. Nakon što instalacija windowsa formatira disk, kako da sigurno ugasim komp?
AsRock P4V88+, socket 478 Intel Celeron D 325 2.53 GHz Club 3D GF 7600 GS 256 MB 1 GB DDR 133 MHz Seagate Barracuda 80 GB, 7200 rpm, 2 MB cache Seagate Barracuda 160 GB, 7200 rpm, 8 MB cache Chieftec 400W
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice