Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

poruka: 40
|
čitano: 12.505
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Problem s instalacijom SATA diska i vjerojatno ovaj laptop ne podržava kako piše na njihovom službenom sajtu Win XP (pro). Nema drivera itd. da ne duljim piše na ovom linku: http://support.fujitsu-siemens.com/com/support/linkapplication.html?LNG=EN&ProductID=3889. Napravim disketu spojim flopy na USB, formatiram disk, napravim particije sve okdo kopiranja podataka na disk a onda javi grešku. Probao sam i sa nLite programom ubacit driver za sata Intel Chipset, sve uredu instalacija prošla već pomislih da sam rješio problem a onda prilikom učitavanja Windowsa na kratko plavi ekran i restart da bi mi ponudio ponovno ulazak u Safe Mode ali opet isto restart. Ako netko zna bolje (preciznije opisati postupak ubacivanja drivera s NLite programom mislim da bi mi pomogo.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.3.2008 15:02 (Jozo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Očito je da si dobro napravio nLite jer nebi ni mogao instalirati win da nisi. Izgleda da je greška kod instalacije. Pokušaj ponovo

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Pokušao sam, rezultat je bio isti, pa sam instalirao vistu, da otklonim mogućnost Hardwarske pogreške - sa vistom radi bezproblema. Znači da je problem nekakva nekompaktibilnost Win XP-a i ovog laptopa. Ipak Hvala igggy!

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Jel ima još tko ovakav laptop Plač ili sam ja jedini na ovom planetu - pomoć!!!!!!!!!!!!!!!

16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Ja sam instalirao prije jedno 6 mjeseci Amila. Ista stvar. Kad sam ubacio sata driver u nLite prošlo je odmah. I sada radi. Neki dan sam dobio sa njega mail. Pokušaj nabaviti drugu instalaciju XP pa ponovo nLite

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Noviji XP, uzmi!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Da. Skini novi SP2 i integriraj ga zajedno sa tim driverom u nLite. To bi trebalo raditi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Evo da vam javim da ni HP-ov Compaq 6720s ne podržava XP. Isti problem pri instalaciji dok se Vista uredno instalira bez problema.


I am Borg...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

To se sada dešava kod barem 90% novih laptopa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Probao sam SP2 s update do 10 mjeseca, a danas sam nabavio i SP3, ubacio driver u njega i ponovno isto na istom mjestu restart.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2
imam windowse xp pro sp2 sa licencom, koji stavljam kad god nekom slazem komp. imal sam u rukama desteke laptopa od novih do starih, pat i sata diskove , stolne kompove sa patom i satom i NIKAD nisam imal nikakvih problema. zapravpo ni nevjeruejm dok to neko prica.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

I ja sam instalirao više računala i laptopa i  hp i asus dell... Fujitsu Siemens također, al ovaj model me  toliko namuči da to nije normalno. Al da sad ne pričamo šta je tko radio nego ako je netko imao konkretan problem i uspio ga riješit, a ima volje to da kaže svima, ja bi mu bio zahvalan.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2
devil kaže...
imam windowse xp pro sp2 sa licencom, koji stavljam kad god nekom slazem komp. imal sam u rukama desteke laptopa od novih do starih, pat i sata diskove , stolne kompove sa patom i satom i NIKAD nisam imal nikakvih problema. zapravpo ni nevjeruejm dok to neko prica.
 Doći će i taj dan
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2
Nisam rješio problem, ljudi znali tko?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2
Jozo kaže...

...

Napravim disketu spojim flopy na USB, formatiram disk, napravim particije sve okdo kopiranja podataka na disk a onda javi grešku.

...

Kakvu grešku javi?
Insert blablabla floppy A: ili nešto drugo?

Ako je ovo prvo, skini podršku za floppy s Microsoftove stranice, znači i driver i inf (i još nešto - sjetit ću se) strpaj i to na disketu i upiši sve u inf od sata drivera (možeš staviti na zadnje mjesto)


Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Sretan Uskrs svima!

 

Možeš li mi molim te detaljnije opisati postupak, mislim da bi to mogao bit problem.

Hvala!

16 godina
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Iskljući "sata native mode" u bios-u.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

sa integracijom sata drivera pomocu programa nLite ne bi trebalo biti nikakvih problema, pod uvjetom da znamo koji je sata kontroler na maticnoj. dakle, treba integrirati ispravan driver. u protivnom dolazi do problema

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

U ovom slučaju u Biosu namam mogućnost nikakvog izbora imaš SATA port1, transfer mode taj i taj i nemože se mjenjat ni nakon updatea najnovijeg BIOS-a. Da to mogu mjenjati onda ne bih imao problem. I što se tiče nLite-a, mislim da sam odabrao dobar driver (jedini koji radi), jer s pogrešnim ne mogu ni vidjeti hdd a kamoli napravit particije, formatirati i "instalirati uredu". Pogreška se javi nakon zadnjeg restarta tamo negdje kada bi trebalo pisati "dobrodošli" tada se resetira. Jedino ako nije pogreška u samom driveru ..hm?

 

Intel Pentium Dual-Core processor

T2330 (1.6GHz, 533MHZ, 1MB cache)

Chipset Intel 965PM + ICH8-M

 

Ja imam driver s mogućnosti odabira ICH8-M/E i (probao sam sve ostale s popisa) samo s tim mi instalacija protekne "uredu".

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Ako stvarno nitko nema pravi odgovor na ovo pitanje - neka ovo bude zadaća UREDNICIMA BUG-a čiji sam redovni čitatelj, a ja ću ovaj Laptop pokušat zamjenit novim. M SAN grupa nek riješi taj problem. A urednici evo domaća zadaća za ovaj model!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Viče

16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Ako si u Rijeci dođi da se borimo skupa

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Zvanično HP 6720s ne podržava XP, ali se sasvim uredno može na njega instalirati.

Preduslov je da imaš XP sa integrisanim drajverima za SATA kontroler i da u BIOS-u isključiš Native mod.

A zatim drajvere pokupiš sa raznih strana....

I moraš update-ovati BIOS jer je sa ranijim verzijama bilo problema sa LAN kartom.

Ako nema problema onda ne mora.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Svaki noviji laptop ima ove probleme. Ali nisam još naletio ni na jedan da se XP nije mogao instalirati na njega.

Prvi dio (lakši) je da se napravi XP sa integrisanim drajverima za SATA kontroler(e). Ja to radim pomoću programa driverpacks (http://driverpacks.net/).

U downlad sekciji ima link za sam program i za pojedine grupe drajvera. U ovom slučaju su bitni mass storage drajveri. U paketu su drajveri za sve trenutno poznate kontrolere.

Kod nekih laptopa (ne kod svih) je u BIOS-u potrebno iskljuciti Native mode za SATA disk.

Drugi (teži) dio je da se nađu drajveri za XP koji će raditi na tom laptopu. Najgore je po mom iskustvu za modeme. Drajveri za muzičke karte su lagani za pronaći.

Za grafičke manje više se sve svodi na 3 (Intel, nvidia, ATI). Ako je u pitanju Intel onda sa Intel site-a, za nvidiu je malo veći problem, a za ATI uvijek rade Omega drajveri.

Eto tako, pa sa srećom.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Vaš problem je što ne pročitate pitanje do kraja. - Ja uopće ne mogu da dovršim instalaciju Windowsa sa gore navedenim driverom za SATA! Ali mislim da bi ove drivere našao bez problema. Hvla!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Sorry, u pravu si. Nisam pročitao sve tvoje postove.

A da nije problem upravo u laptop-u? Ja imam stvarno loša iskustva sa FS laptop-ima. Toliko loša da ih moja firma više neće prodavati. A ovlašteni servis (ovdje u BiH) im je toliko loš da nemam riječi kojim bih to opisao. Pošaljemo novi FS lap kome se stalno ruše Windows-i, i lik me zove kao našao je par loših sektora na hdd-u, pa ako mi insistiramo oni će promijeniti HDD? A lap nov.

A da ne pominjem probleme sa biznis serijom, tačnije 5545 model kome vrlo često nije htio da se upali displej dok se ne izvadi i vrati baterija. A ovi u servisu su imali genijalna objašnjenja tipa "zaražen virusima, djeca dirala" etc.

A optički uređaj im vrlo brzo vrisne, i onda saznaš da je na optiku samo 6 mjeseci garancije.

Bježite od FS lapova, to vam je moj savjet.

16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Mislim da nisi u pravu.

Prvo FSC daje pravo dobre notebooke za nisku cijenu npr akcija u Techno shopu merkator na A.Polju

Dual core 1,6.   1 gb rama, 80 gb disk. FSC 5535 cijena 989,00 Smiješno za tu konfiguraciju.

Da ne pominjem ostale koji imaju da se kupe tipa PI2550 i 5505 i 5545 .

Servisa što se tiče pa što ti frajeru ga ne popravi najlakše je po ljudima koji rade u servisu skakati i pljuvati.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2540

Nakon sto sam procitao sve dosad napisano, mogu ti samo reci da si ultra pehist. Nema razloga da ti XP neradi.  Imam  HP-ov

laptop  i  sa  istim  chipsetom  i  iako  nije  podrzan  XP  nakon  dodavanja  SATA  drivera  pomocu  nLite-a  sve  je  proslo  bez  problema...

 

Evo par stvari koje mozda nisi pokusao:

 

-  pokusaj naci CD s XP  SP2 kod nekoga za koji si siguran da radi i integriraj samo SATA drivere, bez dodatnih ustimavanja

-  instaliraj vistu, zatim iz windowsa odradi instalaciju XP-a. (pripazi na prepisivanje boot.ini file-a, upotrijebi neki od boot managera)

 

To  je  sto  mi  pada  na  pamet  zasad  ako  se  jos  neceg  sjetim  budem  napisao...

 

Sretno...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

odakle ti driveri za SATA?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

za darkman79:

Što se cijene i performansi tiče nemam primjedbi. Izgled je stvar ukusa pa o tome nema smisla raspravljati. Inače se meni ne sviđa.

Ja radim kao serviser više od 4 godine i svašta mi je prošlo preko ruka i nemam namjeru pljuvati bez razloga po bilo kome. Ali kad ti neko ko je ovlašteni serviser za BiH kaže: "Ima par loših sektora na hard disku, pa ako vi insistirate mi ćemo ga zamijeniti"!!! onda mi je stvarno previše. Da ne pominjem da smo mušteriji morali da damo drugi nov laptop jer oni već drugi  mjesec čekaju taj hard disk.

Ili kada za kvar koji sam opisao (povremeno neuključivanje displeja pri butanju) dobijam od istog ovlaštenog servisa objašnjenja tipa: "djeca se igrala, virusi etc.."

A evo mi jednog FSC Li1705 na stolu danas. Kupljen u 12-tom mjesecu prošle godine. BSOD uzrokovan nespravnom memorijom (Hynix 1 GB pada na memtest-u). I sada ga trebam slati u ovlašteni servis, pa čekati da zamijene memoriju, a mušterija za sve to čekanje krivi moju firmu iako smo najmanje tu krivi. Kad malo razmislim i jesmo kad smo uopšte počeli raditi FSC lapove. A ranije smo imali negativna iskustva sa njihovim desktopima (nekad vidi optiku na butanju, a nekad ne).

Ovakve kvarove (odmah nakon kupovine) nismo imali ni sa jednom drugom vrstom lapova, a radimo skoro sve poznatije (HP, Toshiba, Dell, Acer, Asus, Lenovo).

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2

Pa sad ne bi rekao, radim sa svim laptopima i gledao sam kvarove i na toshibi. Sam sam kupio toshibu pa je poslije pet dana umro disk znači sve se kvari.

A moraš povesti računa da tim ljudima dođe 10 do 20 laptopa i ne stižu vjerovatno sve uraditi.

A kakvih sve dijabola ima i kako rukuju sa laptopima nije ni čudo što više ne mogu smisliti izgovor.

Uporedi cijene FSc je jedan od pristupačnijih brendova tako da majstore ako ti se ne svidja a ti iskeširaj toshibu sa core2duo procesorom koštaće te jedno 2500 hiljade :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2008 22:54 (darkman79).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice