Led traka?

poruka: 2
|
čitano: 1.865
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Led traka - opasno?

Stavio sam prije 6 mjeseci 1m led trake u kuciste i povezao na molex. Sve je bilo ok do prije par dana kad sam primjetio da svjetlo se samo od sebe pojacava i smanjuje, ne puno, ali primjeti se.

Iskljucio sam traku jer me frka pozara, pregorjevanja komponenti...

 

Da li su led trake opasne i da li bi mogle u slucaju da nesto podje po zlu uzrokovati ostecenje ostalih komponenti, pregorjevanje napajanja itd.?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Led traka?

U ovoj tvojoj situaciji jedini razlog tog "treptanja" svijetla je loš spoj,to se i meni događalo dok nisam baš zalemio led traku za molex,jer ono zavrtanje zice oko molex pinova nista ne valja.

a u vezi nekakvog požara ili necega mislim da nemas brige jer se one skoro pa i ne griju ako su one manje. 

ja trenutno u kompu imam dvije led trake,dosta su hladne i nakon cijelog dana rada.osjeti se jako jako malo topline na dodir prsta.

 

edit. ako ti je led traka malo starija i kako si naveo malo duze stoje u kompu,moguce da su ne kvalitetne pa se to događa zbog škarta proizvoda,pretpostavljam da si ih narucio preko ebaya,tako da nista cudno. koliko para toliko muzike znas kak to ide :D 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2012 5:09 (cryoteK).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice