Pao DC, posljedice

poruka: 3
|
čitano: 2.956
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pao DC, posljedice

Kratko pitanje. Pao mi je domain controller koji je bio na Ubuntu Serveru 16.04. Znam da sada više nemam opcije mijenjanja postavki korinsika, mijenjanja lozinki i ostaloga.

Pošto nema autorizacije, hoće li se računala koja su korisnici domene i dalje (neogiraničeno) moći logirati na svoja računala? Za sada sve radi bez problema, DHCP server sam usmjerio tako da računala rade sa drugim DNS serverom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2023 15:39 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pao DC, posljedice

Rijetko sam tu pa kasnim.

 

Nekakav best practice je da se konfigurira cacheiranje zadnjih x passworda, pa bi se sukladno tome, korisnici morali moći logirati ako su credentialsi cacheirani na tom računalu.

 

Ne znam je li Azure u igri, ali ako je, postoji i PRT, koji isto daje kratkotrajnu mogućnost logina (službeno 8 sati refresh cycle), ali ostaje u cacheu do 14 dana ako se user redovito logira.

 

 

13 godina
offline
Re: Pao DC, posljedice
softwaremaniac kaže...

Rijetko sam tu pa kasnim.

 

Nekakav best practice je da se konfigurira cacheiranje zadnjih x passworda, pa bi se sukladno tome, korisnici morali moći logirati ako su credentialsi cacheirani na tom računalu.

 

Ne znam je li Azure u igri, ali ako je, postoji i PRT, koji isto daje kratkotrajnu mogućnost logina (službeno 8 sati refresh cycle), ali ostaje u cacheu do 14 dana ako se user redovito logira.

Ma nema veze prijatelju, ništa ti ne kasniš niti u kojem slučaju. Pokazao si mi nešto što nisam znao i od srca ti hvala na tome.

Ne, Azure nije u igru, to je običan DC baziran na Ubuntu Serveru 16.04. (glumi AD DC).

Inače sad kad si se javio, da ti rečem da je server koji između ostaloga vrti tu virtualnu mašinu hvala Bogu popravljen i opet online, sve radi savršeno ponovno.

Ali svakako budem poslušao tvoj savjet i podesio ovo što si mi preporučio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 17:47 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice