Instalacija WSUS-a na Windows 2008 server

poruka: 5
|
čitano: 3.432
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija WSUS-a na Windows 2008 server

Pozdrav ekipi!

Ovako stvari stoje: pišem seminarski rad u kojem je potrebno kreirati domenu s 30 klijentskih računala. Seminarski radim na VPC 2007 preko kojega sam instalirao Windows 2008 server i postavio ga kao Domain Controller. Ubacio sam AD, DNS, DHCP i instalirao Additional Domain Controler. Doša sam do dijela gdje treba podesiti automatski update za klijentska računala, i skužio sam da treba instalirati Windows server update Services. Skinuo sam WSUS 3.0 SP1 i pokušao ga instalirati ali ne ide. Na netu sam pronašao da treba instalirati SQL server koji također neće da se instalira (pokušao sam sa verzijom 2005 i 2008), kao zahtijeva .net framework 2.0 sp2, nakon toga sam pokusao instalirati taj framework i opet nisam uspio, piše da taj proizvod nije podržan na Windows Visti (?!). U međuvremenu sam instalirao ostale komponente potrebne za taj WSUS(IIS 6.0, ASP.NET, BITS server extensions, ). MS Report Viewer Redistributable koji je također potreban isto nisam uspio instalirati. Nakon što sam instalirao one komponente koje sam uspio instalirati, pokušao sam opet sa WSUS-om, predinstalacijske postavke se pojavljuju i moguće ih je podešavati, a kad započne sama instalacija WSUS ona se prekine uz obavijest:

Windows Server Update Services 3.0 SP1 could not install Windows Internal Database. For more information, see the Setup log "C:\Users\ADMINI~1\AppData\Local\Temp\WSUSSetup.log".

Eto bio bih vam zahvalan kad biste mi dali neke prijedloge.

Još me i zanima kako bih postavio izlaz na internet, pokušao sam sa NAT-om, ali su mi potrebne dvije mrežne kartice, a ja na virtualki imam samo jednu. Jel moguće nekako na virtualki "ubaciti" još jednu mrežnu karticu tek da mogu opisati način pristupanja internetu preko NAT-a?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija WSUS-a na Windows 2008 server

 

dakle:

- ne znam zašto radiš na VPC 2007, ne kažem da je loš samo, ima i boljih rješenja (prijedlog hyper-v)

- vpc ima više manje standardne mrežne opcije (http://ixbtlabs.com/articles2/cm/virtualization-vpc-vserv-page1.html) unutar postavki mašine odaberi broj i tip mrežnog adaptera

- wsus ne na server 2008 ne instalira klasično (kao i .net) nego odeš na server managment i tamo odabereš add roles i odabereš update services i dalje slijediš upute

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija WSUS-a na Windows 2008 server

@autor

Step-by-step upute #1 i #2. Pretpostavljam da si ti gledao upute za WS2003, a ne WS2008.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija WSUS-a na Windows 2008 server

Radim na VPC-u zato što smo i na vježbama radili na istoimenim programom.

A što se tiče WSUS-a, čini mi se da u tome i jest problem, jer meni nema uopće te role na serveru, inače da ima ja bih je davno instalirao.

Inače virtualizirao sam Windows Server 2008 Enterprise (jer jedino imam taj image), i pregledao sam sve servise, role, ali nigdje nema WSUS.

Zato pokušavam to napraviti klasičniom instalacijom, ako je moguće.

Inače, zahvaljujem vam na linkovima!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija WSUS-a na Windows 2008 server
koštradina kaže...

Radim na VPC-u zato što smo i na vježbama radili na istoimenim programom.

A što se tiče WSUS-a, čini mi se da u tome i jest problem, jer meni nema uopće te role na serveru, inače da ima ja bih je davno instalirao.

Inače virtualizirao sam Windows Server 2008 Enterprise (jer jedino imam taj image), i pregledao sam sve servise, role, ali nigdje nema WSUS.

Zato pokušavam to napraviti klasičniom instalacijom, ako je moguće.

Inače, zahvaljujem vam na linkovima!

 

Kako misliš "nema"? :o)

 

1. Otvori Server Manager i onda na Add Roles
2. Instaliraj Windows Server Update Services

 

I to je to što se toga tiče.

 

 

EDIT

P.S.

Ne znam jesi li već vidio ovo.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2011 7:56 (vlad0).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice