Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

poruka: 469
|
čitano: 221.560
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

kupio rn8 Koristim ga već par dana i dosta zadovoljan.

Kamera dosta dobra puno modova i makro kamera

Baterija dosta traje

Zvuk jedan od boljih koje sam čuo sa mobitela a imao sam ih dosta

i dosta je glasan

ir senzor radi super

generalno brz telefon

2 sima + mjesto za sd karticu posebno što mi je bilo presudno kod kupnje

ovo mi je treći redmi note imam rn4, rn7 i sad ovaj rn8 thumbs up for xiaomi

 

 
3 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Note 8 ima 4000mah bateriju dok Note 8 Pro ima 4500... I apsolutno smijesno dugo traje, cijeli dan usagea padne na 80%. Za onako srednje koristenje (malo net tu i tamo) može komotno 2-3 dana. Baš veliki thumbs up za to.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Bok. Ispričavam se ako nije pravo mjeato za pitanje. Razmisljam o kupovini Redmi note 8 pro, Xiaomi mi 9 lite ili Samsung m30s. E sad Samsung ce mislim otpasti, jer je u skoro svim pogledima lošiji od Redmija. Već sam se odlučila za Redmi i onda pročitam tu ono za update i custom Romove i gcam. A ima drugo sve što mi treba/želim. A to je ledica, fingerprint scanner iza i MIUI (veliki broj tema ako se promjeni regija) i 6,4". Glede 9 Lite, on nema ledicu, fingerprint scanner je naprijed, ali ima dosta bolju kameru , bar po recenzijama i ima snapdragon procesor i oled ekran. Nikad niaam koristila mob sa oledom, pa me zanima da li je stvarno puno bolji od lcda? I da li je istina da se oledi lako kvare 

Jedan od razloga mjenjanja mobitela (sada imam Mi Max) osim starosti je i što ne mogu na svoj instalirati Revolut. Dečko mi kaže da je Snapdragon kompatibilniji sa aplikacijama i da mi se sa Mediatekom može dogoditi da opet ne mogu instalirati npr.Revolut jer možda neće biti kompatibilno. 

Već se bila odlučila za Redmi i sad sam poljuljana. 

Mol vas savjet, ili preporuku nekog sličnog mobitela. 

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
AxLiNa kaže...

Bok. Ispričavam se ako nije pravo mjeato za pitanje. Razmisljam o kupovini Redmi note 8 pro, Xiaomi mi 9 lite ili Samsung m30s. E sad Samsung ce mislim otpasti, jer je u skoro svim pogledima lošiji od Redmija. Već sam se odlučila za Redmi i onda pročitam tu ono za update i custom Romove i gcam. A ima drugo sve što mi treba/želim. A to je ledica, fingerprint scanner iza i MIUI (veliki broj tema ako se promjeni regija) i 6,4". Glede 9 Lite, on nema ledicu, fingerprint scanner je naprijed, ali ima dosta bolju kameru , bar po recenzijama i ima snapdragon procesor i oled ekran. Nikad niaam koristila mob sa oledom, pa me zanima da li je stvarno puno bolji od lcda? I da li je istina da se oledi lako kvare 

Jedan od razloga mjenjanja mobitela (sada imam Mi Max) osim starosti je i što ne mogu na svoj instalirati Revolut. Dečko mi kaže da je Snapdragon kompatibilniji sa aplikacijama i da mi se sa Mediatekom može dogoditi da opet ne mogu instalirati npr.Revolut jer možda neće biti kompatibilno. 

Već se bila odlučila za Redmi i sad sam poljuljana. 

Mol vas savjet, ili preporuku nekog sličnog mobitela. 

Planiraš li stavljati custom ROM i GCam? Većina korisnika se uopće ne "zamara" s tim stvarima već koristi mob sa programima s kojima se dobije. Sama si napisala da ima MIUI što ti odgovara tako da ti custom ROM opcija vjerojatno nije bitna.

 

Inače sam Xiaomi je poslao RN8 Pro desetorici developera koji rade custom ROM-ove, tako da je za očekivati da ćemo dobiti i custom ROM za ovaj uređaj.

https://www.xda-developers.com/xiaomi-redmi-note-8-pro-custom-rom-kernel-developers/

 

Upute za instalaciju TWRP-a:

https://www.xda-developers.com/flashing-a-new-rom-to-your-redmi-note-8-pro-heres-how-to-install-twrp-first/

 

Gcam je isto raspoloživ za RN8 Pro, s tim da je još u fazi testiranja i dorade pa nije savršen:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-8-pro/themes/google-camera-rn8pro-edition-wyroczen-t3990731

https://c.mi.com/thread-2519698-1-0.html

https://www.cyanogenmods.org/forums/topic/gcam-google-camera-redmi-note-8-pro/

 

Mi 9 Lite trenutno ima bolje optimiziranu kameru, ali nije ni kamera na RN8 Pro loša.

OLED je bolji ekran i ima dodatne prednosti tipa AOD i manja potrošnja baterije u dark modu. Meni osobno je dobar i kvalitetan LCD s IPS matricom, ali većini OLED ima bolji prikaz.

Za igrice je RN8 Pro bolji, ima jači SoC.

 

Po cijeni su trenutno ta dva uređaja tu negdje.

 

RN8 Pro je malo teži uređaj, bilo bi ti dobro uživo pogledati jedan i drugi i vidjeti koji ti bolje leži u ruci, jer dosta muške ekipe se žali da im je RN8 Pro malo preglomazan.

 

Koji god odabereš od ova dva modela nećeš pogriješiti. Po meni Mi 9 Lite ima malu prednost, ali i RN8 Pro je odličan i zanimljiv uređaj.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Puno hvala na iscrpnom odgovoru. Što se tiće ROM-ova, planiram pokoji isprobati. Svaki novi mob masovno silujem sa flashanjem kada ga dobijem. Naravno, zato  mi je i recovery jako bitan, da mogu vratiti backup.

Sad me zanima ekran na Redmiju. Da li se u sunčanim uvijetima vidi bar ok? Sada imam Mi Max i po pitanju toga je loš, sa max brightness vani na suncu se jedva vidi. Ne mislim na direktnom suncu, nego kada je vani sunčano i osvjetljeno. No, mob je 3 godine kod mene, možda su se LCD ekrani popravili u tom periodu. A opet, čitala sam da se OLEDi više kvare i da imaju burn-inove. Osobno se nikad s tim nisam susrela pa ne znam točno što je to, ali na XDA se dosta ljudi žalilo, doduše tema je bila Samsungova, ali ipak OLED.

Na Mi Lite je čitač prsta na ekranu, pa me brine kako bi to radilo kada se stavi zaštitno staklo, da možda ne bi dobro "hvatalo". Navikla sam zadnje 3+ godine da mi je čitač prsta iza.

 

Sada kada uzmem mobitel u ruke veličine 5+", kao da imam u rukama igračku, navikla se na 6,4" i ne bih ništa manje. Dakako, razlika u veličini između Redmija i Litea je zanemariva. 

 

Da li se na Redmi može instalirati aplikacija koja izigrava LEDicu? Za amoled ekrane to postoji, ali da li se to može i za LCD?

 

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Da li se na ove mobitele može instalirati Revolut? Na svoj sadašnji recimo više ne mogu...

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Možda da u razmatranje umjesto Redmi Note 8 Pro uzmeš Redmi Note 8T koji također ima NFC, ali i Snapdragonov procesor, pa je Gcam na njemu sasvim funkcionalan (prema Youtube clipovima), za razliku od Pro modela.

Inače, u čemu je problem s Revolutom na sadašnjem telefonu? Je li rootan? Bootloader otključan?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Nakon update na MIUI 10.2 prvo što sam napravila je updateala Revolut. Godinu dana nisam htjela updateati OS jer teme nisu radile. Onda sam saznala da ako promjenim regiju da će teme raditi. Iz nekog razloga, teme u EU ne rade. A i revolut me pritiskao da instaliram novu verziju OSa da ga mogu koristiti. I poslije updatea, radio je Revolut, iako je mob rootan i otključan bootloader, ali mi se dogodilo da nakon prvog restarta nisam mogla ući u mob, tj nisam ga mogla otključati iako sam 100% unijela dobar PIN štalno mi je govorilo da je pogrešan PIN. Morala sam napraviti factory reset preko recoverya (jer mob nisam mogla otključati). I poslije factory reseta mi kaže da REvolut nije više kompatibilan sa mojim uređajem. U roku dva sata se sve to dogodilo. A poslije factorya, dakle bez roota i recoverya instaliranog, uopće više nije htjelo, niti ga na Playu mogu naći. Dakle nije uopće stvar u modifikacijama, jer mi je Revolut skinut sa APKPure radio dok app nije postao nefunkcionalaln jer su zahtjevali da updateam . Od tada, jedimo mogu instalirati i otvoriti verziju 5.29, ali nema puno vajde od toga jer traži da potvrdim identitet, koji ne mogu potvrditi bez updatea. Ostale verzije do 6 se instaliraju, ali se odmah ruše, a verzije preko 6 se neće instalirati. Probala sam apsolutno sve verzije

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Mislim da problema s Revolutom nećeš imati ako se budeš držala službenog ROMa sa zaključanim bootloaderom i ne rootanim mobitelom. Sve druge kombinacije su krpa na zakrpu, a support nemaš od koga tražiti. A i samu aplikaciju nikad ne bi trebalo instalirati osim sa službene trgovine, ipak je lova u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 12:49 (Punti).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
AxLiNa kaže...

Puno hvala na iscrpnom odgovoru. Što se tiće ROM-ova, planiram pokoji isprobati. Svaki novi mob masovno silujem sa flashanjem kada ga dobijem. Naravno, zato  mi je i recovery jako bitan, da mogu vratiti backup.

Sad me zanima ekran na Redmiju. Da li se u sunčanim uvijetima vidi bar ok? Sada imam Mi Max i po pitanju toga je loš, sa max brightness vani na suncu se jedva vidi. Ne mislim na direktnom suncu, nego kada je vani sunčano i osvjetljeno. No, mob je 3 godine kod mene, možda su se LCD ekrani popravili u tom periodu. A opet, čitala sam da se OLEDi više kvare i da imaju burn-inove. Osobno se nikad s tim nisam susrela pa ne znam točno što je to, ali na XDA se dosta ljudi žalilo, doduše tema je bila Samsungova, ali ipak OLED.

Na Mi Lite je čitač prsta na ekranu, pa me brine kako bi to radilo kada se stavi zaštitno staklo, da možda ne bi dobro "hvatalo". Navikla sam zadnje 3+ godine da mi je čitač prsta iza.

 

Sada kada uzmem mobitel u ruke veličine 5+", kao da imam u rukama igračku, navikla se na 6,4" i ne bih ništa manje. Dakako, razlika u veličini između Redmija i Litea je zanemariva. 

 

Da li se na Redmi može instalirati aplikacija koja izigrava LEDicu? Za amoled ekrane to postoji, ali da li se to može i za LCD?

 

Puno pitanja  Nažalost na većinu ne znam odgovor, nemam RN8 Pro, ali ima tu dosta ekipe koja ga je kupila pa će se nadam se netko od njih javiti sa informacijama iz prve ruke.

 

Za ekran u recenzijama kažu da je jako dobar i da se na suncu dobro vidi. "Vidljivost sadržaja na ekranu na suncu je vrlo dobra te je ekran gledajući cjenovni rang ovog smartfona na vrlo visokom nivou."

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8_pro-review-1997p3.php

 

Uz fingerprint senzor imaš i face recognition, a kako to radi:

 

RN8 Pro ima notifikacijsku ledicu na prednjoj strani, dok je kod Mi 9 Lite na zadnjici (Xiaomi logo).

 

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

RN8 Pro trenutno na akciji 

 

6 / 64 - LINK (200$ s dostavom)

6 / 128 - LINK (211$ s dostavom)

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

 Kako dođeš do tij cijena?  Ja vidim da piše 299 USD. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
itomic009 kaže...

 Kako dođeš do tij cijena?  Ja vidim da piše 299 USD. 

VIP kupac 

 

Treba ti biti ova cijena.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Pozdrav,

 

planiram si kupiti mobitel, gledao sam na Aliju MI Global Store, sa DHL kako ne bih plaćao PDV i carinu i u igri su mi dva modela, MI A3 i Redmi note 8. Koliko vidim oba mobitela su po karakteristikama jako slična. Ima li netko iskustva sa tim mobitela? Koji mi je bolji?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Azor Ahai kaže...

Pozdrav,

 

planiram si kupiti mobitel, gledao sam na Aliju MI Global Store, sa DHL kako ne bih plaćao PDV i carinu i u igri su mi dva modela, MI A3 i Redmi note 8. Koliko vidim oba mobitela su po karakteristikama jako slična. Ima li netko iskustva sa tim mobitela? Koji mi je bolji?

Možda ti ovo pomogne

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Ljudi, odlučila sam se za Mi Lite. Sutra ću ga naručiti sa Ali Expressa. Ima li kakva caka da se izbjegne plaćanje PDV-a? PDV je oko 300 kuna, zašto bih platila ako se možda može izbjeći. :)

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
AxLiNa kaže...

Ljudi, odlučila sam se za Mi Lite. Sutra ću ga naručiti sa Ali Expressa. Ima li kakva caka da se izbjegne plaćanje PDV-a? PDV je oko 300 kuna, zašto bih platila ako se možda može izbjeći. :)

Po kojoj cijeni si ga našla na Aliu? Imaš ga na GB trenutno 6/128GB po 235$ s dostavom bez carine/pdv-a.

Ako ideš preko AliExpressa imaš svega par trgovaca (Goldway, Mi global store...) kod kojih možeš odabrati DHL oko 27$ dostavu i nema carine/pdv-a. Kod nekih je to označeno kod nekih nije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Azor Ahai kaže...

Pozdrav,

 

planiram si kupiti mobitel, gledao sam na Aliju MI Global Store, sa DHL kako ne bih plaćao PDV i carinu i u igri su mi dva modela, MI A3 i Redmi note 8. Koliko vidim oba mobitela su po karakteristikama jako slična. Ima li netko iskustva sa tim mobitela? Koji mi je bolji?

 Mi A3 je bolji izbor. Bolje kamere, bolja baterija, bolja ergonomija, lakši. Ostalo je jako slično.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
mzopg kaže...
AxLiNa kaže...

Ljudi, odlučila sam se za Mi Lite. Sutra ću ga naručiti sa Ali Expressa. Ima li kakva caka da se izbjegne plaćanje PDV-a? PDV je oko 300 kuna, zašto bih platila ako se možda može izbjeći. :)

Po kojoj cijeni si ga našla na Aliu? Imaš ga na GB trenutno 6/128GB po 235$ s dostavom bez carine/pdv-a.

Ako ideš preko AliExpressa imaš svega par trgovaca (Goldway, Mi global store...) kod kojih možeš odabrati DHL oko 27$ dostavu i nema carine/pdv-a. Kod nekih je to označeno kod nekih nije.

 Tu verziju sam i ja htjela 6/128. Black Friday akcija bi trebala biti 212$ u Mi Storeu.

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 18:18 (AxLiNa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
AxLiNa kaže...
mzopg kaže...
AxLiNa kaže...

Ljudi, odlučila sam se za Mi Lite. Sutra ću ga naručiti sa Ali Expressa. Ima li kakva caka da se izbjegne plaćanje PDV-a? PDV je oko 300 kuna, zašto bih platila ako se možda može izbjeći. :)

Po kojoj cijeni si ga našla na Aliu? Imaš ga na GB trenutno 6/128GB po 235$ s dostavom bez carine/pdv-a.

Ako ideš preko AliExpressa imaš svega par trgovaca (Goldway, Mi global store...) kod kojih možeš odabrati DHL oko 27$ dostavu i nema carine/pdv-a. Kod nekih je to označeno kod nekih nije.

 Tu verziju sam i ja htjela 6/128. Black Friday akcija bi trebala biti 212$ u Mi Storeu.

 To je onda ista cijena, mislio sam da je na GB nešto povoljniji.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Hvala na pomoći. Odlučio sam se za A3 model kako sam prvo i mislio.

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Baterija je super, ali otkako je dosao MIUI 11 sam primjetio battery drain malo jaci nego sto je inace, ponajvise Cell Standby i Android System. Ne gubi mi se baš signal uglavnom je na H+, sve lokacijske usluge su ugašene tako da mi nije jasno cemu toliki cell standby drain, kao i ovo sa sistemom. Ako ima neko nekakvog iskustva s tim?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Tako je meni bilo na redmi note 5, cell standby je uzimao po 9-10% batke... updateovi su dolazili ali nis nije pomoglo osim drugog roma, kad sam stavio pixel experience bilo je napokon ok
What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Poštovani

 

Uglavnom uzeo sam ženi Redmi note 8 4/64 model za 1100kn.

Ona ga uglavom koristiti za fotografije i internet pa me zanima jesam li kiksao pošto sam mogao nabaviti Pro verziju za 1600kuna.

(Jeli velika razlika u kvaliteti )

 

Hvala 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

 Haha, pa što sada pitaš kao si već kupio ?  Ne znam što bi mogao kiksati jer i Redmi Note 8 slika ok slike, pogotovo jer nisi profesionalac ili platio mob 6000kn pa da tražiš dlaku u jajetu. A za surfanje ti je dosta bilo koji današnji normalni mob. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Pitam za misljenje dali je velika razlika u kameri izmedju dva modela ? Nije ga problem prodati pogotovo za 1100 🙏

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Nebi reko da je razlika u kameri drasticna (nisam probao note 8) ali 64mpix ionako dolaze u korist pri zoomanju slike, koliko cesto ces to raditi ti daje odgovor jel vrijedi ili ne. Meni prije smeta 4gb rama i snapdragon 665. Pro koristi mediatek g90t, mediatek nije baš primamljiv, ali daje performanse u razini (ili bolje od) Snapdragon 730G

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

U petak kupljen mobitel u Xiaomi official store, valjda će doći do Božića. Još nije poslano. 

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Vi koji ste kupili mob u petak u Xiaomi storeu na Ali Expressu, jel vam mob poslan? Moj još nije, prošlo je tjedan dana. 

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
AxLiNa kaže...

Vi koji ste kupili mob u petak u Xiaomi storeu na Ali Expressu, jel vam mob poslan? Moj još nije, prošlo je tjedan dana. 

Neće to tako brzo, uvijek ide sporije kad se kupuje na 11.11. i BF.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice