Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 773.510
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Arci5 kaže...

Pozz,jucer mi je pao telefon na leda sa metra na tepih i nekako su se tipke stisle nutra i sad me jebu...dal zna neko mozda kolko bi dosao popravak ? 

 Meni ti je isto mob pao na šljunak i točno mi je jedan kamen udubio tipku za otkjučavanje....

Ugl, tipke koštale 40ak kuna, popravak cirka 10ak min dok sam otvorio telefon, zamijenio i zatvorio ga.

https://www.ebay.com/itm/Power-Button-and-Volume-Control-Button-for-Xiaomi-Redmi-Note-5-Redmi-Note-5-Pro/323854094885?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

jel se moze kako promijenit font na rn5 pro

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Naravno, imaš u temama veliki izbor
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da li je netko dobio MIUI 12 na RN5 PRO?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Još ne. :-/

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Vjerojatno ćemo među zadnjim dobiti MIUI 12....
Izgleda da ću prije kupiti drugi telefon nego dočekati MIUI 12
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

da li se i vama iskljucio nakon zadnjeg update miui za google kameru camera2api?

Mislim da je vrijeme da promjenimo telefon nakon 2 godine polako se vidi da zastaruje 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

MIUI 12 imate odavno u xiaomi.eu romu koji radi fantastično bez ikakvog buga, već odavno ga koristim:

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-12-0-stable-release.56191/

4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

imam par pitanja posto se nikad nisam bavio sa ovim, da li ce mi se formatirati svi podaci tj. da li ce se izbrisati?

da li predstavlja problem to sto sam na global rom?

i da li mogu samo prebaciti zip file i update uraditi preko reboot bez prethodnih koraka (mislim na ovo):

Installation via TWRP:
- Download zip to internal storage
- Updater - Menu (...) - Reboot to Recovery
- Install - Select zip
- Reboot
- Done

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Izbrisat će ti se svi podaci jer ćeš formatirat memoriju, bitno je da si na global stable (ne beta) i onda bez problema i roota moba instaliraš eu rom (također stable verziju).

yippee ki-yay
 
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

da li postoji neki nacin da backup sve podatke i app i sve da nakon sto uradim update na ovaj nacin mogu vratiti sve kao sto je bilo ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

moze li neko odgovoriti na pitanje iznad Apachy ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

EU preko zvaničnog ROM-a neće ići ako ne instaliraš prethodno TWRP.

 

Za backup možeš koristiti ugrađeni MIUI backup (samo skloni posle backup na sigurno, pa vrati na telefon), s tim što nije 100% garantovano da će ti sve idealno restoreovati. Poruke, istoriju poziva i slično da, ali kod aplikacija zavisi, npr meni je znao da lepo uradi restore za neku igru koja ne koristi cloud za snimanje napretka, ali sam bankarsku aplikaciju morao ispočetka da namestim. Verovatno ima i naprednijih rešenja.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Za bankarske appove sve treba ic ponovno u banku ili prek net bankinga ponovno aktivirat kodom mbanking app.

Za twrp i instalaciju eu roma imaš nekoliko dobrih tutoriala, korak po korak na yt, npr:
yippee ki-yay
 
2 0 hvala 3
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Pozdrav svima na forumu od novog člana.
Registrovao sam se na forum u želji da saznam neke stvari za moj telefon a naravno i da nekom pomognem koliko to moje znanje dozvoljava.
Posjedujem RN 5 pro,global rom,verzija 10.0.60 android 8.1.
Telefon je kupljen na aliexpressu.
Razlozi zašto odavno nisam ažurirao telefon su ok baterija kod ove verzije i što nema nekih bitnijih bagova.
Iako nije nešto bitno, smeta mi nemogućnost korištenja vibera jer starije verzije mi ne daju instalirati a sa novijom imam problem sa ehom.
Kad pričam sa nekim,kod mene je sve ok dok kod njega ponavlja sve što kaže.
Moje pitanje bi bilo,da li se neko susretao sa takvim problemom i kako ga je riješio.
Drugo pitanje je vezano za ažuriranje roma,npr.ako bih uradio ažuriranje na verziju 10.3.1( android 8.1) da li bih se mogao vratiti na prijašnju verziju 10.0.60 pomoću bekapa.
Backup verzije 10.0.60 sam uradio pomoću twrp recovery i smješten je na sd kartici.
Na telefonu sam još i root uradio.
Isto pitanje i za ako bih ažurirao telefon na android 9,da li se mogu vratiti pomoću tog bekapa na android 8.1,da li mogu uopšte ažurirati telefon na android 9 pošto sam čuo razne priče da ću brikati telefon jer je to kineski,global rom,kako se vratiti i da li je moguće isto sa bekapom sa nekog custom roma na miui.
Možda je malo previše pitanja odjednom ali nadam se da ćemo bar nešto uspjeti riješiti

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zna netko provjereno gdje ima kod nas originalnu bateriju za uzeti? Nebi iz Kine radi fakeova.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Danas "došla" nadogradnja na MIUI Global 12.0.2.0! Veličina ažuriranja je 880 MB.

Samo, "Razina Android sigurnosne zakrpe" je od 05.11.2020.?

Jedina prava razlika su dodane teme. Kojih ima raznih, za svačiji ukus!

I malo više grafičkih prikaza. 

 

16 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da. Stigla je i meni. I sama se iz nekog razloga instalirala. Za sada radi dobro i fluidno, pa ćemo vidjeti dalje.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

stiglo i meni, pa update zapeo na 90.49%, nisam niš dirao par minuta i samo se pokrenulo i sve prošlo ok. nisam jedini s kome je zaštekalo, tak da, bez panike ako vam se to dogodi. :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja nisam imao nikakvih problema ni sa preuzimanjem a ni sa instalacijom! Danas su mi došle nove teme! Imam dojam da mi baterija duže traje! 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni se prije par dana nudio update na miui 12, ignorirao sam ga jer sam planirao to sad za vikend napravit, ali sad kad hocu vise se ne nudi, kad idem provjeriti azuriranje veli mi da imam najzadnju verziju miui 11.0.3.0

Kako ponovno doci do te opcije?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

jos uvijek mi se ne nudi update, provjeravam svaki dan
koje su mi opcije, sta da radim?

da li je netko voljan podijelit file nadogradnje pa ju budem rucno instalirao

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Da, i meni baterija duže traje...

Ima dosta novih tema i pozadina. Prema tome, čini mi se dobar taj novi Miui :)

4 godine
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Također i meni duže traje baterija , a mislio sam ga mijenjati ubrzo ali nakon ovoga ostaje još kod mene
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Moj model je Redmi Note 5. Zanima me jel se može ikako vratiti praćenje potrošnje baterije tj tu aplikaciju na default postavke iz razloga što ovako mjeri na način da mi ne napiše sveukupno koliko je sati zaslon uključen i koliko je dana/sati baterija tj mob u radu od zadnjeg punjenja (kao što je nekoć pisalo na ranijim verzijama programa). Nego kad pogledam pod statistika upotrebe baterije izbaci mi npr 2 sata zaslona i 22 sata mirovanja i tako i idući dan piše opet, kao da mjeri samo za taj dan a ne sveukupno. Baterija mi traje na novome Miui-ju 2-3 dana. Zna netko pomoći po ovom pitanju? Jel se može skinuti možda neka druga aplikacija za tu statistiku potrošnje baterije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
irrelevant kaže...

jos uvijek mi se ne nudi update, provjeravam svaki dan
koje su mi opcije, sta da radim?

da li je netko voljan podijelit file nadogradnje pa ju budem rucno instalirao

 Ažuriranje za Xiaomi Redmi Note 5 (Note 5 Pro) MIUI 12 vraćeno zbog problema sa bootloop-om, novi firmware u izradi:

 

https://piunikaweb.com/2021/01/28/redmi-note-5-note-5-pro-miui-12-update-rolled-back-due-to-bootloop-issue/

 

Možda je bolje pričekati ...

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stavite Xiaomi.eu stable ako hoćete Miui12. Koristim ga više od pol godine bez problema. Proizvođači nisu u stanju za novije (i puno skuplje) mobitele izbaciti ok upgrade, kamoli za budget uređaj izašao pred skoro 3 godine

 

Ako vas zanima još neke novije, postoje i neki Miui razer portovi...nedavno sam to otkrio i planirao sam to staviti malo za promjenu, no jučer mi je RN5 Pro prdnuo i ostao sam bez moba...

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Meni nakon apdejtanja na MIUI 12 mobitel gubi signal. Redovito bar par puta na dan totalno izgubi signal i onda ga moram resetirati...

Čak sam ga probao i vratiti na tvorničke postavke, ali ni to nije pomoglo. Nakon što ga vratim na tvorničke postavke, odmah dobijem MIUI 12, pa nemam ni mogućnost ostati na nekoj starijoj verziji.

Kada stavim karticu u drugi mobitel, signal se ne gubi...

Ima tko kakvo rješenje?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zlatno pravilo: Ne diraj dok radi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice