Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 471.954
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

potpuno isto iskustvo, sve navedeno je kod mene isto tako, samsung senzor, jedino nisam provjerio koji je ekran, ali boje i svjetlina su odlični

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Da se jos nadodam, note 4 ima 5 tipova ekrana sveukupno.

 
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

U mene je ovaj zaslon: 

qcom,mdss_dsi_otm1911_fhd_video
TIANMA display with IC otm1911 

Jel on barem ok, posto mi je senzor omnivision?

 

Otkljucao sam bootloader sada hocu preko RWP ubacit miui da mogu OTA azuriranja radit da mi se root ne brise i naravno srediti ubacivanje camera2.api.. 

 

 

E sada di da nadjem odgovarajuci MIUI koji mogu flashat preko Red wolf-a i sto moram jos odraditi? Ajde neka me malo netko povuce za rukav da vidim u kojem smjeru moram ici?

 

Sada sam na sluzbenom MIUI 9.2.7.0, napravio sam sigurnosno vracanje i hocu li moci kada flashnem preko rwp vratit sve aplikacije da se ne smaram ponovnim namjestanjem?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 14:07 (Jeti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Na mom Xiaomi Redmi Note 4X, nalazi se ekran BOE, za koji sam čuo loše kritike. Koliko vidim, na mom ekranu su svi pikseli na svom mjestu, živi i zdravi, bijela boja je bijela poput snijega a crna poput samog mraka, nalik na Amoled ekrane, i to bez ikakvog naknadnog podešavanja, tako da sam oduševljen istim, a do sada sam koristio LG G3.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Netko? Itko? Nesto? Help?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jeti kaže...

 

 

Otkljucao sam bootloader sada hocu preko RWP ubacit miui da mogu OTA azuriranja radit da mi se root ne brise i naravno srediti ubacivanje camera2.api.. 

 

 

E sada di da nadjem odgovarajuci MIUI koji mogu flashat preko Red wolf-a i sto moram jos odraditi? Ajde neka me malo netko povuce za rukav da vidim u kojem smjeru moram ici?

 

Sada sam na sluzbenom MIUI 9.2.7.0, napravio sam sigurnosno vracanje i hocu li moci kada flashnem preko rwp vratit sve aplikacije da se ne smaram ponovnim namjestanjem?

 

 Mozda xiaomi.eu i mozda sa redwolf recovery 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ima li miui kakvih defaultnih problema sa skypeom ?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Skype je totalno smeće i na svakom mobu ima neke probleme.

Bolje se prebacite na nekaj drugo, sad svaki messenger ima video pozive i desktop klijent.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Skype je totalno smeće i na svakom mobu ima neke probleme.

Bolje se prebacite na nekaj drugo, sad svaki messenger ima video pozive i desktop klijent.

 

 

 

Jbg druže, lako se ja prebacim ( tj kćer, njezin je mob ) , no nemožemo i druge ljude nagovarati da mjenjaju apk na koju su navikli i godinama ju koriste kao jedinu im apk 

( rodbina po inozemstvu samo njega koristi i to jako jako dugo... ). 

 

Neki bedast problem koji se manifestira na  xioamiu da se prilikom korištenja skypea preko cjelog ekrana vidi slika sa prednje xiaomijeve kamere a u kutu je statična profilna slika sugovornika. Na sugovornikovom mobu je prilikom korištenja skypea sve ok, tj uredno na svom ekranu sugovornik vidi sliku sa xiaomijeve prednje kamere a u kutu vidi sliku sa svoje prednje kamere....

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Onda je najbolje instalirati neki custom firmware bazoran na AOSP-u.

On sigurno nema nikakvih problema.

MIUI koliko god je u nekim stvarima super toliko je u mnogima i sranje.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Onda je najbolje instalirati neki custom firmware bazoran na AOSP-u.

 

 

 

 

Nemam vremena ni volje se upuštati u to. Više sam išao u smjeru da čujem da li i drugi korisnici imaju problema sa skypeom i da li su im i kako doskočili....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Daj mi slikaj dopustenja od skypea , u sigurnosti je to

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ma, lako za to, samo je problem kaj ne vjerujem da postoji drugi čovjek koji koristi moderni smartphone i Skype, malo čudna kombinacija 😀 

Tak da ti netko i želi pomoći, trebaju mu bar dva mobitela (jedan da je Xiaomi) pa da proba sam sa sobom video poziv, jer teško da ikome itko od konatakata ima Skype.

 

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

Daj mi slikaj dopustenja od skypea , u sigurnosti je to

 

Sve mu je dopušteno i omogućeno. Probali smo i deinstalirati, počistiti , pa opet instalirati skype i opet isto.  Mogu ako baš misliš da može pomoći napraviti ss , prebaciti na pc pa uploadati ovdje no velim da mu je sve dopušteno a štednja energije je onemogućena za skype....

 

@fer de lance

 

Mogu isprobavati , jer doma imamo lumije 535, lumiju 550, iphone 7 i tog xiaomija.  U kojoj god kombinaciji probali, na ovim drugim uređajima sve šljaka ok, a na tom xiaomiju se preko ekrana vidi video sa prednje xiaomijeve kamere a u ćošku se vidi statična slika sugovornika. Ispravno bi bilo da se na xiaomiju vidi preko cjelog ekrana video sa prednje kamere od sugovornika a u kutu da se vidi video sa prednje kamere tog xiaomija...  Probali smo i sve postavke u skypeu na xiaomiju , promjenu kamere i sve kaj se nudi, ali nije pomoglo.....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Dopusti skocni prozor? pop out window?

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ne znam.

Jedino mi pada na pamet da možda postoji gesta za povlačenje.

Probaj povući prstom video iz kuta prema centru, možda ima takvu gesta.

Nadam se.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
time samo slike zamjene mjesta na ekranu
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Jedino mi pada na pamet da skineš stariju verziju Skypea s Apkmirrora ili slične stranice i ovoj prvo pobrišeš podatke i cache pa deinstaliraš i onda instaliraš staru verziju.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
fer-de-lance kaže...

Jedino mi pada na pamet da skineš stariju verziju Skypea s Apkmirrora ili slične stranice i ovoj prvo pobrišeš podatke i cache pa deinstaliraš i onda instaliraš staru verziju.

 

 

 

Hvala na prijedlogu, no držimo se samo službenih izvora.

 

Možemo živjeti sa tom mušicom, sve ostalo dela odlično, pa ćemo pričekati i nadati se da možda koji update riješi problem...

8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Teško.

Skype ide na patologiju u roku godine dana.

MS je djelomično potvrdio to, tak da bolje rodbinu upoznajte s tom činjenicom na vrijeme.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ima preporuka za video im apk, a da dela dobro i na androidu, win, winmobile, ios,... ?

Znam da mesenger bi to mogao, no na slabijim lumijama nema opcije video poziva, a i nemaju svi fb....
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Da, s lumiama je problem.

Vjerovatno jedino Whatsapp.

A to je teže Facebook smeće.

Ali se da koristiti i samostalno.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ni whatsup ni mesenger ni viber nam nemaju opciju video poziva na tim slabijim lumijama.... Nije bas lako naći univerzalnu apk koja radi na svim platformama i na slabijem hardveru. Imam doma i nekakve stare samsunge i xperie ( ostalo za rezervu ) i na njima skype uredno radi makar je prastari i android i hardver.... Ovo bas ko da skype i miui imaju trenutno neslaganje... 😊
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jeti kaže...

U mene je ovaj zaslon: 

qcom,mdss_dsi_otm1911_fhd_video
TIANMA display with IC otm1911 

Jel on barem ok, posto mi je senzor omnivision?

 

Otkljucao sam bootloader sada hocu preko RWP ubacit miui da mogu OTA azuriranja radit da mi se root ne brise i naravno srediti ubacivanje camera2.api.. 

 

 

E sada di da nadjem odgovarajuci MIUI koji mogu flashat preko Red wolf-a i sto moram jos odraditi? Ajde neka me malo netko povuce za rukav da vidim u kojem smjeru moram ici?

 

Sada sam na sluzbenom MIUI 9.2.7.0, napravio sam sigurnosno vracanje i hocu li moci kada flashnem preko rwp vratit sve aplikacije da se ne smaram ponovnim namjestanjem?

 

 ok je tianma, i ja ga imam, on je navodno bolji od boe....bar sto se tice mrtvih pixela i slicno

 

edit, evo i malo prostudirah i kazu i drugti da je tianma bolji po pitanju skoro svega, i bijele boje i generalno boje su jace, evo jedan komentar na engleskom:

 

Tianma - better contrast, better white, more color space ...
Have a Note 3 kate with tianme and a note 4x global with BOE. Will sell the note4x ... -_-

On good pictues or wallpaper you cleary see missing (!) colors on BOE.

If you only use the phone, the difference are not extreme huge, but if you see both display on comparison ...

EDIT:
Also BOE have a light yellow touch, tianma more white or little bit bluish.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 8:52 (tenssa).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Kod tianme postoji mogucnosti burn in screena, tj. retention. Nesto kao i kod amoleda tako da i nije bas sve presuper..

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

ovo je glavni razlog zašto ću sljedeći put 3 puta promisliti prije nego kupim xiaomi. 3 senzora kamere, 2 ekrana, tko zna kaj još varira a da se nije uočilo. i ne bi to bio problem da se upotrebaljavaju razni djelovi, ali kad postoje ovakve razlike onda to je. i dalje je ovo dobra kupovina, ali npr kod p9/p10 lite toga nema, a mrvicu su skuplji uređaji.

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

nisam siguran ni u poštenje drugih proizvođača, ( vrlo često se takva praksa radi kod panela za tv )

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jeti kaže...

U mene je ovaj zaslon: 

qcom,mdss_dsi_otm1911_fhd_video
TIANMA display with IC otm1911 

Jel on barem ok, posto mi je senzor omnivision?

 

Otkljucao sam bootloader sada hocu preko RWP ubacit miui da mogu OTA azuriranja radit da mi se root ne brise i naravno srediti ubacivanje camera2.api.. 

 

 

E sada di da nadjem odgovarajuci MIUI koji mogu flashat preko Red wolf-a i sto moram jos odraditi? Ajde neka me malo netko povuce za rukav da vidim u kojem smjeru moram ici?

 

Sada sam na sluzbenom MIUI 9.2.7.0, napravio sam sigurnosno vracanje i hocu li moci kada flashnem preko rwp vratit sve aplikacije da se ne smaram ponovnim namjestanjem?

 

 

Uspio sam, flashao TWRP(redwolf) zatim lazyflasher, štiklirao opciju da omoguci OTA nadogradnju, flashao SUPERSU zadrzao sluzbeni globalni rom MIUI 9.2.1.0, root omogucen, editirao build.prop za kamera aplikaciju gcam hdr+.. moram priznat da drasticno bolje fotke pravi i da izvlaci maksimum sa ovim (omnivision) senzorom.. 

Mnogo se sve cini kompliciranijim kada se cita no kada se krene ide kao na masnoj tacni.. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Jeti, imam Xiaomi Redmi Note 4x (MIUI 9.2.1.0.), ako ti nije problem bi li mogao napisati jedan kratki tutorial o otključavanju bootloadera i rootanju telefona, jer nisam baš dobar sa engleskim jezikom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 9:45 (Jezdimir).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jezdimir kaže...

Jeti, imam Xiaomi Redmi Note 4x (MIUI 9.2.1.0.), ako ti nije problem bi li mogao napisati jedan kratki tutorial o otključavanju bootloadera i rootanju telefona, jer nisam baš dobar sa engleskim jezikom.

 Prvo odes tu preko moba, popunis te neke stvari i dobijes kod, kao razlog otkljucavanja napises "I am developer and I want to unlock bootloader to test new roms. I understand the risk".Dobit ces poruku da ti je dopusteno otkljucat bootloader u roku 1h ili manje.

 

Onda na toj stranici odes preko kompa i skines mi unlock tool, povezes mobitel i otkljucas, mozda ces dobit neki error , ali kada dodjes do toga javi . Mozda ces trebat cekat par dana i to je to.

 

Kada otkljucas mobitel preko fastboota stavis twrp recovery, rootas i tjt, mozda najbolje stavit xiaomi.eu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice