Xiaomi Redmi K30 serija

poruka: 279
|
čitano: 63.892
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Nevjerojatno kako ukenjaju ovaj k30 ultra sa tim mediatekom i barem primarna kamera sa ois-om...
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Hornet_93 kaže...
Nevjerojatno kako ukenjaju ovaj k30 ultra sa tim mediatekom i barem primarna kamera sa ois-om...

To je osnovni model za 1890kn, daj mi što je bolje za te novce?

MTK Dimensity 1000 je odličan SoC.

Biti će zanimljivo vidjeti usporedbu fotografija između Redmi K30 Pro (SD) i K30 Ultra (MTK).

 

Nadam se da ćemo dobiti i Zoom verziju, K30 Ultra Zoom to će biti stroj, 120Hz, odličan set kamera + OIS... Za nekakvih 400$ to će biti bestbuy.

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Pozdrav ljudi..

Zanima me vaše mišljenje tj savjet.
Prije 2-3 dana mi je upao K20 pro u more, izvučen nakon 5 sekundi ali je gotov nažalost.
Pošto mi treba novi mobitel i zbog posla i zbog svega ostaloga što prije sad se mislim koji model uzeti..
Poco F2 pro..MI Note 10 pro ili da se strpim još sa k30  ultra ako izađe globalna verzija?
Možda netko ima pametniji savjet..
Hvala unaprijed.
 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Gledaj, ti stalno braniš po forumu taj ćaomi/redmi, i to je ok. Ali ajde stani na loptu i vidi kaj sam napisao.

Znači vrhunske specke i zeznu na polju kamere. Kao da imaju vrhunsoi ulašten softver za fotke pa lako ćemo...

Cijenu nitko ne spominje. Ali kad si već zapeo, možemo i tu. Dobije se taj upitni dimensity, a kakav je popratni hardver? Haptic sustav, zvučnici, preglednost ekrana na suncu (sami broj nita nije jedini bitan), optimiziranost miui (cell standby drain koji sam imao na 3 xiaomi i 1 redmi modelu)...

Nije samrtfon samo soc, 6+gb rama i 48mp ili više napucana kamera.

Neka riješe to sve i nek komotno onda stave cijenu i 600/700 eura.

I ovaj 10 ultra i k30 ultra nećemo gledati službeno izvan kine. Jedina štela je naručit na aliju i čekat eu rom.
Halo Bing! Kako bratac?
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 20:10 (Hornet_93).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Hornet_93 kaže...
Gledaj, ti stalno braniš po forumu taj ćaomi/redmi, i to je ok. Ali ajde stani na loptu i vidi kaj sam napisao.

Znači vrhunske specke i zeznu na polju kamere. Kao da imaju vrhunsoi ulašten softver za fotke pa lako ćemo...

Cijenu nitko ne spominje. Ali kad si već zapeo, možemo i tu. Dobije se taj upitni dimensity, a kakav je popratni hardver? Haptic sustav, zvučnici, preglednost ekrana na suncu (sami broj nita nije jedini bitan), optimiziranost miui (cell standby drain koji sam imao na 3 xiaomi i 1 redmi modelu)...

Nije samrtfon samo soc, 6+gb rama i 48mp ili više napucana kamera.

Neka riješe to sve i nek komotno onda stave cijenu i 600/700 eura.

I ovaj 10 ultra i k30 ultra nećemo gledati službeno izvan kine. Jedina štela je naručit na aliju i čekat eu rom.

 Sve potpisujem. Do MI9 su se provlačili sa super cijenama i dobrim hardverom koji se nudio za tu lovu. Sad su cijene otišle u nebo a kamwea soft i dalje u banani. Ima tu još mušica. I recimo mene smeta što su im svi noviji mobiteli dosta debeli i teški.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
magla99 kaže...

Pozdrav ljudi..

Zanima me vaše mišljenje tj savjet.
Prije 2-3 dana mi je upao K20 pro u more, izvučen nakon 5 sekundi ali je gotov nažalost.
Pošto mi treba novi mobitel i zbog posla i zbog svega ostaloga što prije sad se mislim koji model uzeti..
Poco F2 pro..MI Note 10 pro ili da se strpim još sa k30  ultra ako izađe globalna verzija?
Možda netko ima pametniji savjet..
Hvala unaprijed.
 

Ako ti je bitna globalna verzija onda je Poco F2 Pro odličan izbor, trenutno nema boljeg za tu cijenu. Ukoliko ti je fotografija primarna i voliš koristiti i manual postavke onda Mi Note 10 u svom cijenovnom rangu nema konkurencije.

 

K30 Ultra će biti barem 100$ povoljniji od Poco F2 Pro, ali nema za sada globalne verzije i ide iz Kine.

 

Hornet_93 kaže...
Gledaj, ti stalno braniš po forumu taj ćaomi/redmi, i to je ok. Ali ajde stani na loptu i vidi kaj sam napisao.

Znači vrhunske specke i zeznu na polju kamere. Kao da imaju vrhunsoi ulašten softver za fotke pa lako ćemo...

Cijenu nitko ne spominje. Ali kad si već zapeo, možemo i tu. Dobije se taj upitni dimensity, a kakav je popratni hardver? Haptic sustav, zvučnici, preglednost ekrana na suncu (sami broj nita nije jedini bitan), optimiziranost miui (cell standby drain koji sam imao na 3 xiaomi i 1 redmi modelu)...

Nije samrtfon samo soc, 6+gb rama i 48mp ili više napucana kamera.

Neka riješe to sve i nek komotno onda stave cijenu i 600/700 eura.

I ovaj 10 ultra i k30 ultra nećemo gledati službeno izvan kine. Jedina štela je naručit na aliju i čekat eu rom.

Branim ono što koristim i s čim sam zadovoljan. Ti koristiš iPhone i komentiraš low i medium budget Xiaomi uređaje što je besmisleno, ako ćeš uspoređivati onda uzmi Xiaomi iz istog cjenovnog ranga ili flagship uređaj.

Kako su zeznuli na polju kamere? Stavili su odgovarajući set za cijenu uređaja, ne kužim što su tu zeznuli?

 

Ovo ostalo što si nabrojao imaš sve na GSMareni u recenzijama pa pogledaj. Zvučnici, Mi 10 Pro je na prvom mjestu po kvaliteti zvuka, Kamera + stock app, Mi 10 Ultra je na prvom mjestu, ekran na suncu odličan već od srednje klase uređaja, MIUI sve bolji i bolji, cell standbye drain imaš i na drugim uređajima i često je povezan uz sam Android, a ne samo uz skin. Misliš da toga nema kod Huaweia? Samsunga? Često je uzrok i GSM.

 

Uopće se ne palim na specke već isključivo na ono što uređaj pokazuje u radu, a tu je Xiaomi u samom vrhu.

 

I nije poanta staviti cijenu na 600/700 eura za ekipu koju žulja novac već pružiti maksimum za svoju realnu cijenu.

 

Znaš li koja je razlika između Kineza i Amera?

Prvi kad stavi jeftine komponente to je da bi uređaj imao nižu cijenu, a drugi kad stavi jeftine komponente to je da bi on imao veći profit.

 

Kad Kinez stavi plastično kućište onda je to itekako vidljivo na cijena, kad to napravi Amer dobijemo "premium" uređaj sa premium cijenom.

 

Kad Apple ima godinu dana garancije na sve svoje uređaje onda je to ok, ali kad Kinez to napravi onda je to riskantna kupovina. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
gnomisa kaže...

 Sve potpisujem. Do MI9 su se provlačili sa super cijenama i dobrim hardverom koji se nudio za tu lovu. Sad su cijene otišle u nebo a kamwea soft i dalje u banani. Ima tu još mušica. I recimo mene smeta što su im svi noviji mobiteli dosta debeli i teški.

Pročitaš li ti ikada što napišeš? Ili namjerno trolaš jer ti je dosadno?

Cijene otišle u nebo????

 

Poco F2 Pro 400$

Redmi K30 Ultra 290$

Mi 10 580$

Mi 10 Ultra 750$

 

Kamera soft u banani, ali ekipa sa dxomarka i GSMarene je super zadovoljna s njim.

 

Kupi si Pixel 4a i imaš odličan mob za sebe, lagan, "super" software za kameru i uživaj.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
@gnomisa a stvarno si dosadan sa tim da su preveliki i preteški.
Pa imaš druge proizvođače ako ti xiaomi ne odgovara.
Nemoj koristiti nešto što ti ne odgovara.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
mzopg kaže...

Branim ono što koristim i s čim sam zadovoljan. Ti koristiš iPhone i komentiraš low i medium budget Xiaomi uređaje što je besmisleno, ako ćeš uspoređivati onda uzmi Xiaomi iz istog cjenovnog ranga ili flagship uređaj.

Kako su zeznuli na polju kamere? Stavili su odgovarajući set za cijenu uređaja, ne kužim što su tu zeznuli?

 

Ovo ostalo što si nabrojao imaš sve na GSMareni u recenzijama pa pogledaj. Zvučnici, Mi 10 Pro je na prvom mjestu po kvaliteti zvuka, Kamera + stock app, Mi 10 Ultra je na prvom mjestu, ekran na suncu odličan već od srednje klase uređaja, MIUI sve bolji i bolji, cell standbye drain imaš i na drugim uređajima i često je povezan uz sam Android, a ne samo uz skin. Misliš da toga nema kod Huaweia? Samsunga? Često je uzrok i GSM.

 

Uopće se ne palim na specke već isključivo na ono što uređaj pokazuje u radu, a tu je Xiaomi u samom vrhu.

 

I nije poanta staviti cijenu na 600/700 eura za ekipu koju žulja novac već pružiti maksimum za svoju realnu cijenu.

 

Znaš li koja je razlika između Kineza i Amera?

Prvi kad stavi jeftine komponente to je da bi uređaj imao nižu cijenu, a drugi kad stavi jeftine komponente to je da bi on imao veći profit.

 

Kad Kinez stavi plastično kućište onda je to itekako vidljivo na cijena, kad to napravi Amer dobijemo "premium" uređaj sa premium cijenom.

 

Kad Apple ima godinu dana garancije na sve svoje uređaje onda je to ok, ali kad Kinez to napravi onda je to riskantna kupovina. 

Braniš ono čega si fan, ne varaj ni Boga ni državu.

Koristim Apple? ne baš. malo je zabrinjavajuće da to pratiš al ok. 

Imao 11 non pro 2 mjeseca (početkom godine) i zaradio još u zamjeni za OP 7T kojeg trenutno imam (ali to je važno za trenutno raspravu u kojem pogledu?).

 

Imao ćaomije/kasnije odvojene redmije redom - redmi note 4x, note 5 pro, note 7, mi a3, mi 8 se (jako kratko, 2 mj, baterija u žešćem kukiju), mi 9 obični.da uopće ne spomenem neispostavu notifikacija. tj notifikacije su došle kad bi upalio ekran. i da to riješim morao sam stavljati eu rom. daj me nemoj prcat. nije mi se jednom dogodilo da mi 9 ne osjetim u džepu dok vibrira tijekom poziva zbog smećastog vibro motora. daju mi top soc i onda šparaju 2 dolara na vibromotoru. pravo kineski. apple se to ne bi dogodilo, koliko ih god mrzili.

 

eto jedini koji nije imao problem sa specifičnom stavkom "cell standby" je mi a3, ali je zato imao za 2019. toliko loš, pikseliziran i mračan ekran sa pentile matricom i 720p koji je jednostavno recept za katastrofu. takav mob u 2019 ne bi ni apple izdao na kojeg se iz nekog razloga pozivaš. ok, htjeli su ubit android one, mogli su to i elegantnije riješit.

 

zbog jako sličnog iskustva kroz različitu lepezu njihovih uređaja iz raznih razreda tvrdim da ćaomi nije u vrhu kad je u pitanju rad uređaja.

 

ja o k30 ultri, ti o mi 10 pro koji također dođe 1000 eura. ja šumom ti drumom.

 

vratimo se isključivo na k30 ultra.

ja ti garantiram da taj mob neće imati haptic motor na razini soc-a kojeg ima. niti zvuk. niti kameru. niti ekran koji se može čitati na dnevnom svijetlu izvan 4 zida, na stranu njihov max brightness koji nema ni 2% površine ekrana. Ja o tome pričam. Da Soc nije sve, ni 2 ekstra gb rama u odnosu na konkurenciju ako ostatak uređaja ne prati kvalitetu tog soc-a.

druga poanta mog posta je da naprave zaokružen uređaj u kojem je sve na razini soc-a i to prodaju po fer cijeni (koja def nije 1000 eura ko mi 10 pro). Jel to amerikanac, kinez - boli me ona stvar jer jedni i drugi su apsolutno isti kad su korisnici u pitanju.

 

pixel 4a na kojeg se očito pozivaš (plastični premium) je za generalnu populaciju 10x bolja opcija od tog k30 ultra, iako ima slabiji sd765g soc, jer je i sve ostalno za koplje više nego na tom k30.

Halo Bing! Kako bratac?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Hornet_93 kaže...
mzopg kaže...

Branim ono što koristim i s čim sam zadovoljan. Ti koristiš iPhone i komentiraš low i medium budget Xiaomi uređaje što je besmisleno, ako ćeš uspoređivati onda uzmi Xiaomi iz istog cjenovnog ranga ili flagship uređaj.

Kako su zeznuli na polju kamere? Stavili su odgovarajući set za cijenu uređaja, ne kužim što su tu zeznuli?

 

Ovo ostalo što si nabrojao imaš sve na GSMareni u recenzijama pa pogledaj. Zvučnici, Mi 10 Pro je na prvom mjestu po kvaliteti zvuka, Kamera + stock app, Mi 10 Ultra je na prvom mjestu, ekran na suncu odličan već od srednje klase uređaja, MIUI sve bolji i bolji, cell standbye drain imaš i na drugim uređajima i često je povezan uz sam Android, a ne samo uz skin. Misliš da toga nema kod Huaweia? Samsunga? Često je uzrok i GSM.

 

Uopće se ne palim na specke već isključivo na ono što uređaj pokazuje u radu, a tu je Xiaomi u samom vrhu.

 

I nije poanta staviti cijenu na 600/700 eura za ekipu koju žulja novac već pružiti maksimum za svoju realnu cijenu.

 

Znaš li koja je razlika između Kineza i Amera?

Prvi kad stavi jeftine komponente to je da bi uređaj imao nižu cijenu, a drugi kad stavi jeftine komponente to je da bi on imao veći profit.

 

Kad Kinez stavi plastično kućište onda je to itekako vidljivo na cijena, kad to napravi Amer dobijemo "premium" uređaj sa premium cijenom.

 

Kad Apple ima godinu dana garancije na sve svoje uređaje onda je to ok, ali kad Kinez to napravi onda je to riskantna kupovina. 

Braniš ono čega si fan, ne varaj ni Boga ni državu.

Koristim Apple? ne baš. malo je zabrinjavajuće da to pratiš al ok. 

Imao 11 non pro 2 mjeseca (početkom godine) i zaradio još u zamjeni za OP 7T kojeg trenutno imam (ali to je važno za trenutno raspravu u kojem pogledu?).

 

Imao ćaomije/kasnije odvojene redmije redom - redmi note 4x, note 5 pro, note 7, mi a3, mi 8 se (jako kratko, 2 mj, baterija u žešćem kukiju), mi 9 obični.da uopće ne spomenem neispostavu notifikacija. tj notifikacije su došle kad bi upalio ekran. i da to riješim morao sam stavljati eu rom. daj me nemoj prcat. nije mi se jednom dogodilo da mi 9 ne osjetim u džepu dok vibrira tijekom poziva zbog smećastog vibro motora. daju mi top soc i onda šparaju 2 dolara na vibromotoru. pravo kineski. apple se to ne bi dogodilo, koliko ih god mrzili.

 

eto jedini koji nije imao problem sa specifičnom stavkom "cell standby" je mi a3, ali je zato imao za 2019. toliko loš, pikseliziran i mračan ekran sa pentile matricom i 720p koji je jednostavno recept za katastrofu. takav mob u 2019 ne bi ni apple izdao na kojeg se iz nekog razloga pozivaš. ok, htjeli su ubit android one, mogli su to i elegantnije riješit.

 

zbog jako sličnog iskustva kroz različitu lepezu njihovih uređaja iz raznih razreda tvrdim da ćaomi nije u vrhu kad je u pitanju rad uređaja.

 

ja o k30 ultri, ti o mi 10 pro koji također dođe 1000 eura. ja šumom ti drumom.

 

vratimo se isključivo na k30 ultra.

ja ti garantiram da taj mob neće imati haptic motor na razini soc-a kojeg ima. niti zvuk. niti kameru. niti ekran koji se može čitati na dnevnom svijetlu izvan 4 zida, na stranu njihov max brightness koji nema ni 2% površine ekrana. Ja o tome pričam. Da Soc nije sve, ni 2 ekstra gb rama u odnosu na konkurenciju ako ostatak uređaja ne prati kvalitetu tog soc-a.

druga poanta mog posta je da naprave zaokružen uređaj u kojem je sve na razini soc-a i to prodaju po fer cijeni (koja def nije 1000 eura ko mi 10 pro). Jel to amerikanac, kinez - boli me ona stvar jer jedni i drugi su apsolutno isti kad su korisnici u pitanju.

 

pixel 4a na kojeg se očito pozivaš (plastični premium) je za generalnu populaciju 10x bolja opcija od tog k30 ultra, iako ima slabiji sd765g soc, jer je i sve ostalno za koplje više nego na tom k30.

Pišeš gluposti, ali ok to je tvoje pravo.

Koristim manje više sve od Applea, pa tako pratim i iPhone teme.

Pixel 4a i K30 Ultra ne idu u istu rečenicu, uz to je Pixel dobrano skuplji.

 

Ostalo mi se neda previše komentirati jer imaš stav koji ne mijenjaš već duže i nisi spreman uopće razmisliti o njemu, tako da su ovakve rasprave besmislene. Jako dobro znam razliku između različitih uređaja jer ih kroz posao većinu i koristim.

 

Dosta mi je pročitati izmišljotine koje si napisao za Mi A3, koji sam isto imao i za 1300kn je to bio izvrstan uređaj, a to za ekran su budalaštine i piše ih netko tko je samo pročitao specifikaciju i nikada nije imao taj uređaj.

Istu raspravu smo imali u Mi A3 temi i javio se veći broj korisnika koji su pobili te tvoje tvrdnje, tako da ili namjerno izmišljaš ili si imao neispravan primjerak.

Pikseliziran ekran. 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Naravno, sada ni nisam imao uređaje, klasični argument fanboja.
Sve najbolje, al dalje mi se ne da.
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Krenula prodaja, prema očekivanju prve cijene su veće od najavljenih, ali ako se nekome žuri evo link:

https://tradingshenzhen.com/en/redmi-k30-4g-pro-5g-k30-ultra-poco-f2-pro/2479-redmi-k30-ultra-6gb128gb-mediatek-dimensity-1000.html?SubmitCurrency=1&id_currency=14

 

EDIT: nažalost nema EU priority line opcije, samo DHL :(

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.8.2020 20:12 (mzopg).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Poco dobar skroz. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Dario7 kaže...
@gnomisa a stvarno si dosadan sa tim da su preveliki i preteški.
Pa imaš druge proizvođače ako ti xiaomi ne odgovara.
Nemoj koristiti nešto što ti ne odgovara.

 Nisam htio uvrijediti tvoj šaomičić. To za težinu i veličinu sada već vrijedi skoro za sve proizvođače. Uskoro ćeš mobitel na lancu vući.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Nemam ja nikakvih problema niti sa jednom markom mobitela.
Mi 10 mi je vec 4,5 ove godine. (Prvi xiaomi)
Tak da...

Ako hoces flagship, jbga mora biti preko 6,5"
Navikneš se ili kupis neki compact koji nije flagship 🤷🏻‍♂️

Ali ne zato non stop pisat po forumu kako su mobiteli veliki i teški.

Jedno 20 puta sam pročitao takav tvoj komentar. Dosadan si brate.
14 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

I meni je još uvijek Poco F2 Pro dosta težak i masivan naspram prošlog Mi5 kojeg sam imao. Ali se polako navikavam.

www.adriaesports.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Ferritin kaže...

I meni je još uvijek Poco F2 Pro dosta težak i masivan naspram prošlog Mi5 kojeg sam imao. Ali se polako navikavam.

I ne bio ti tezak kad preskocih 5 "generacija" pumpanja što tezinom, što velicinom

Skoro 100g ima vise + maska ako koristis

Tebi je i oprosteno

 

Ostali, da si zensko jos bi i shvatio kao problem u tezini i velicini zbog daleko manje ruke, al musko kad kuka na tezinu...

 

15 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

ja sam prije ovog poca imo iphone 7, to je tek razlika, al evo dosta brzo se privikavam. a i nije se tesko priviknut na nesto ovoliko bolje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
16OR kaže...
Ferritin kaže...

I meni je još uvijek Poco F2 Pro dosta težak i masivan naspram prošlog Mi5 kojeg sam imao. Ali se polako navikavam.

I ne bio ti tezak kad preskocih 5 "generacija" pumpanja što tezinom, što velicinom

Skoro 100g ima vise + maska ako koristis

Tebi je i oprosteno

 

Ostali, da si zensko jos bi i shvatio kao problem u tezini i velicini zbog daleko manje ruke, al musko kad kuka na tezinu...

 

 Ma ne kukam već kako ovo ide morat ćemo nositi ruksake za mobitele. Pa to nije normalno.

10 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Eh što ti je sudbina, kukao i ja da ocu manji telefon...

Uzeo p40... Malen, snažan, jaka baterija, jaka kamera...

E je k***c. 

Toliko me nervira taj modul kamere koji mastim non stop, problemi s googleom, uzasan softver kamere.

 

Iz frustracije kupim poco f2.

 

I nisam se zajebao, evo neki dojmovi:

 

- Velik je i težak, ali kad se pomiriš s time, shvatiš da je velik radi divnog ekrana, a težak radi jebacke baterije.

- Kad se uzme u ruku, premium osjecaj - metal staklo, blaga zakrivljenost pozadine

- Zaslon je IZNIMNO svjetao, ništa tamniji nego na realme x2 pro koji se hvali s 1000 niti svjetlosti. 

  To mi je bilo cudno jer za poca svi govore 500, kontam nema šanse. I stvarno, vidim da je par rewiera izmjerilo +1000, a skoro niko nije izmirio ispo 800.

  Dakle ekran je top notch!

- Kad smo kod notcha, nema ga. Nisam mrzitelj notcha, volim face unlock, ništa od toga u poca. Ali fingerprint je tocan u 19 od 20 slucajeva pa mogu zivit s time.

- Performanse - nema šta, imam verziju 6/128 i sve leti. Jedini lag koji cete vidit je taj u snimanju 8k videa.

- Baterija +6h SOT, SVE UKLJUČENO, dugo ne viđen rezultat.

- O kameri sam pisao u temi s kamerama, sasvim solidna, ko stavi gcam i više od tog. 

- 3.5mm output je jedan od NAJBOLJIH koji sam imao na ijednom mobitelu.

 

Toliko za sada, mislim da bi se poco i ja mogli druškat još neko vrime.

14 dana do unlocka BL pa ide EU na njega :)

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Nešto mi je zvonilo od početka da bi taj poco mogao biti prva stvar
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

I ak si vecinu vremena na wi fi kao ja na poslu ili doma sot je oko 10+ sati....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
thebatman kaže...

Eh što ti je sudbina, kukao i ja da ocu manji telefon...

Uzeo p40... Malen, snažan, jaka baterija, jaka kamera...

E je k***c. 

Toliko me nervira taj modul kamere koji mastim non stop, problemi s googleom, uzasan softver kamere.

 

Iz frustracije kupim poco f2.

 

I nisam se zajebao, evo neki dojmovi:

 

- Velik je i težak, ali kad se pomiriš s time, shvatiš da je velik radi divnog ekrana, a težak radi jebacke baterije.

- Kad se uzme u ruku, premium osjecaj - metal staklo, blaga zakrivljenost pozadine

- Zaslon je IZNIMNO svjetao, ništa tamniji nego na realme x2 pro koji se hvali s 1000 niti svjetlosti. 

  To mi je bilo cudno jer za poca svi govore 500, kontam nema šanse. I stvarno, vidim da je par rewiera izmjerilo +1000, a skoro niko nije izmirio ispo 800.

  Dakle ekran je top notch!

- Kad smo kod notcha, nema ga. Nisam mrzitelj notcha, volim face unlock, ništa od toga u poca. Ali fingerprint je tocan u 19 od 20 slucajeva pa mogu zivit s time.

- Performanse - nema šta, imam verziju 6/128 i sve leti. Jedini lag koji cete vidit je taj u snimanju 8k videa.

- Baterija +6h SOT, SVE UKLJUČENO, dugo ne viđen rezultat.

- O kameri sam pisao u temi s kamerama, sasvim solidna, ko stavi gcam i više od tog. 

- 3.5mm output je jedan od NAJBOLJIH koji sam imao na ijednom mobitelu.

 

Toliko za sada, mislim da bi se poco i ja mogli druškat još neko vrime.

14 dana do unlocka BL pa ide EU na njega :)

 Zažmirimo na trenutak na ciglu. Mob je zver jel ima sve što i Mi10 osim 90Hz i top top flagship 2020 kamere (iako i njegova je odlična). Sviđa mi se jako i što nema nikakvo sranje na ekranu napred. Kad smo kod kamere (obzirom da si imao krdo mobitela) kako ju uspoređuješ sa drugim mobitelima?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 12:47 (gnomisa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
Gogo222 kaže...
Nešto mi je zvonilo od početka da bi taj poco mogao biti prva stvar

 Za 400$ nema boljeg uređaja.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
gnomisa kaže...
thebatman kaže...

Eh što ti je sudbina, kukao i ja da ocu manji telefon...

Uzeo p40... Malen, snažan, jaka baterija, jaka kamera...

E je k***c. 

Toliko me nervira taj modul kamere koji mastim non stop, problemi s googleom, uzasan softver kamere.

 

Iz frustracije kupim poco f2.

 

I nisam se zajebao, evo neki dojmovi:

 

- Velik je i težak, ali kad se pomiriš s time, shvatiš da je velik radi divnog ekrana, a težak radi jebacke baterije.

- Kad se uzme u ruku, premium osjecaj - metal staklo, blaga zakrivljenost pozadine

- Zaslon je IZNIMNO svjetao, ništa tamniji nego na realme x2 pro koji se hvali s 1000 niti svjetlosti. 

  To mi je bilo cudno jer za poca svi govore 500, kontam nema šanse. I stvarno, vidim da je par rewiera izmjerilo +1000, a skoro niko nije izmirio ispo 800.

  Dakle ekran je top notch!

- Kad smo kod notcha, nema ga. Nisam mrzitelj notcha, volim face unlock, ništa od toga u poca. Ali fingerprint je tocan u 19 od 20 slucajeva pa mogu zivit s time.

- Performanse - nema šta, imam verziju 6/128 i sve leti. Jedini lag koji cete vidit je taj u snimanju 8k videa.

- Baterija +6h SOT, SVE UKLJUČENO, dugo ne viđen rezultat.

- O kameri sam pisao u temi s kamerama, sasvim solidna, ko stavi gcam i više od tog. 

- 3.5mm output je jedan od NAJBOLJIH koji sam imao na ijednom mobitelu.

 

Toliko za sada, mislim da bi se poco i ja mogli druškat još neko vrime.

14 dana do unlocka BL pa ide EU na njega :)

 Zažmirimo na trenutak na ciglu. Mob je zver jel ima sve što i Mi10 osim 90Hz i top top flagship 2020 kamere (iako i njegova je odlična). Sviđa mi se jako i što nema nikakvo sranje na ekranu napred. Kad smo kod kamere (obzirom da si imao krdo mobitela) kako ju uspoređuješ sa drugim mobitelima?

 Malo iznad 9t pro, cisto radi vise detalja, al ova macro mi je hit. 

Najveca prednost je sto gcam leti na ovom mobu. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
16 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija
@thebateman, kakav mu je vanjski zvucnik, kvaliteta i glasnoca?
Kakav je zvuk u slusalici, glasnoca?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
zvonac kaže...
@thebateman, kakav mu je vanjski zvucnik, kvaliteta i glasnoca?
Kakav je zvuk u slusalici, glasnoca?

 Najbolji mono zvucnik. EOD. 

Zvuk u slusalici ok, dovoljno glasan. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi K30 serija
thebatman kaže...

 Malo iznad 9t pro, cisto radi vise detalja, al ova macro mi je hit. 

Najveca prednost je sto gcam leti na ovom mobu. 

 Koji GCam port koristiš?

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
10 godina
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Urnyx zadnji, bez configa, samo eneblay dodatne kamere. 4k60 sa eisom ti radi u glavnoj kameri i jebacki je. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi K30 serija

Za Mi Note 10/Mi 10 preporučam burial beta 8 port + makshow xml, meni najbolji gcam port koji sam do sad koristio, značajno poboljšani HDR i prvi put da google AWB radi kako treba. Ne znam funkcionira li na poco f2 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice