Xiaomi Pocophone F1

poruka: 1.535
|
čitano: 382.714
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Kako se tu uklapa Mi 8 ? 

 

Odnosno usporedba Mi8 i Mi9 T.

Kamera i baterija . 

Koji bi bio bolji izbor ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cesare kaže...

I huawei  p20 pro ima oko 220 000 na antutu kao i mi9t,radi odlično i bolji je uređaj od pocophona i duplo skuplji.

U njemu kuca najbolji prošlogodišnji huawei procesor kirin 970 koji je po meni  tu negdje kao ovogodišnji snapdragon 730 koji je u mi9t

U pocophonu je prošlogodišnji snapdragon 845 koji radi odlično i iznimno je brz,dakle sve je stvar softvera i optimizacije a antutu nije baš mjerodavan,i meni se činilo da je poco oko 20 posto brži ali što više koristim mi9t ta mi je razlika u svakodnevnom korištenju sve manja ili je uopće nema. U oba mobitela baterija je 4000mah pa isto mislim da u mi9t traje 20% duže.

 

Sumnjam da je kod pocophona problem sa optimizacijom, nego mozda si ga koristio duze vremena, svašta nešto instalirao na njega, pa si sada presao na prazan Mi 9T i čini ti se bržim. Uradi factory reset na Pocophoneu pa onda usporedi brzinu. Ali u svakodnevnom korištenju teško je vidjeti tu razliku kao što kažeš.. 

 

Huawei p20 ima bolju kameru i display, i nesto sporiji SoC od poco. Koji je bolji na osnovu toga, zavisi šta kome treba.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Qvezbra kaže...

Kako se tu uklapa Mi 8 ? 

 

Odnosno usporedba Mi8 i Mi9 T.

Kamera i baterija . 

Koji bi bio bolji izbor ?

 

Mi 8 je bolji u svemu osim u bateriji, tu je Mi9T jači.

 

https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi-9t,xiaomi-mi8-global-128gb

 

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cesare kaže...

Mi9t je bolji uređaj od pocophona,moglo bi se reći nasljednik jer je u svemu bolji a nudi se po sličnoj cijeni kao poco kad je izašao.

Što se tiče procesora u otvaranju stranica na internetu nećete primijetiti nikakve razlike,igrice ne igram pa neću komentirati.

Snapdragon 730 je vrh gornje srednje klase i za 99% korisnika i više nego brz.

 

Ne, nasljednik pocophone-a je Mi 9T Pro.

 

A Mi 9T, iako solidan uređaj sam za sebe, je samo okrlještena verzija Mi 9, koji je skoro duplo jači od Mi 9T.

5 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Niste imali a pričate,ovo je super luksuzni mobitel za pocophone,a koji je dobar proračunski mobitel.

Razlika između mi 9 i mi9 t je u procesoru oko 30 posto i u kameri 10 posto,s tim što mi9t ima bolju bateriju 30 posto

Razlike između mi9t i mi9t pro su isto tako otprilike.

Snapdragon 730 se nalazi u samsungu A80 koji je prilično skuplji uređaj.

Evo recenzija mi9t pro...

https://www.smartphonehrvatska.com/2019/09/09/recenzija-xiaomi-mi-9t-pro/

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Mi8 je odličan uređaj i bolji od pocophona u nekim detaljima kao što je zaslon,kamera,kvaliteta izrade. Mi8 vs Mi9t je ko šta više voli jer ima detalja i za i protiv...Na Mi8 se ne bih vraćao jer je već model od prije godinu i po dana ..

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Ni ja ne bih prodao pocophone da mi se nije razbilo staklo na njemu,držao bih ga još godinu dana tako da je sve na vama.

Najveći minus poca je lcd zaslon za koji sam mislio da je odličan,a kad vidite amoled onda vidite da to nije ista priča.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
AFARON kaže...
Cesare kaže...

Mi9t je bolji uređaj od pocophona,moglo bi se reći nasljednik jer je u svemu bolji a nudi se po sličnoj cijeni kao poco kad je izašao.

Što se tiče procesora u otvaranju stranica na internetu nećete primijetiti nikakve razlike,igrice ne igram pa neću komentirati.

Snapdragon 730 je vrh gornje srednje klase i za 99% korisnika i više nego brz.

 

Ne, nasljednik pocophone-a je Mi 9T Pro.

 

A Mi 9T, iako solidan uređaj sam za sebe, je samo okrlještena verzija Mi 9, koji je skoro duplo jači od Mi 9T.

Kao prvo nauči se urediti post ili višestruko citirati. 9 godina si na forumu, trebao bi bolje znati. I ne lupetaj molim te, okrljašten po čemu? Ima sve bolje, samo je grafički procesor downgrade, a i dalje sve poganja na max postavkama u 2019... Procesor je gotovo identičan snapdragonu 845, a ima bolji ekran, izradu, kameru, dizajn itd. Nasljednik mobitela od 300 eura ne možebiti mob od 500 eura pobogu, gdje je tu logika?

Ako si jedan od onih koji će benchati mob i veći broj ti je jedina vodilja, ok, samo nemoj drugima nabijati svoje blesavo mišljenje, thx

 

Ontopic, sestra ima Mi9t, ja sam imao Mi9 kratko vrijeme, koristim poco godinu dana i Imao sam Mi8 nekoliko mjeseci. Mi9t ima bolji ekran i kamere od Mi8, bolju bateriju, utor za slušalice i ljepši dizajn. Mi8 ima jedino jači gpu, a throttlea pri zagrijavanju. Realno, trenutno je MI9T za 2500kn u trgovinama totalni best buy, te da mi se Poco pokvari definitivno bi njega uzeo. Imho bolji je od Mi9 zbog baterije i utora za sluške, ali tu se da raspravljati o više stvari. Ne igram igrice osim hearthstonea, niti planiram, a hs radi maestralno

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 17:21 (maks0806).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
maks0806 kaže...
AFARON kaže...
Cesare kaže...

Mi9t je bolji uređaj od pocophona,moglo bi se reći nasljednik jer je u svemu bolji a nudi se po sličnoj cijeni kao poco kad je izašao.

Što se tiče procesora u otvaranju stranica na internetu nećete primijetiti nikakve razlike,igrice ne igram pa neću komentirati.

Snapdragon 730 je vrh gornje srednje klase i za 99% korisnika i više nego brz.

 

Ne, nasljednik pocophone-a je Mi 9T Pro.

 

A Mi 9T, iako solidan uređaj sam za sebe, je samo okrlještena verzija Mi 9, koji je skoro duplo jači od Mi 9T.

Kao prvo nauči se urediti post ili višestruko citirati. 9 godina si na forumu, trebao bi bolje znati. I ne lupetaj molim te, okrljašten po čemu? Ima sve bolje, samo je grafički procesor downgrade, a i dalje sve poganja na max postavkama u 2019... Procesor je gotovo identičan snapdragonu 845, a ima bolji ekran, izradu, kameru, dizajn itd. Nasljednik mobitela od 300 eura ne možebiti mob od 500 eura pobogu, gdje je tu logika?

Ako si jedan od onih koji će benchati mob i veći broj ti je jedina vodilja, ok, samo nemoj drugima nabijati svoje blesavo mišljenje, thx

 

 

Okrlješten je u brzini SoC-a, što i jeste najbitnija stavka svakog mobitela. Nemoj samo spominjati dizajn i "kvalitetu kućišta" molim te. Dizajn je subjektivan, a "kvaliteta materijala" se pokazuje na testu izdržljivosti pri padovima i ničemu više.

 

 

Uglavnom što se brzine tiče, Mi 9t je na razini Galaxy S8, Pocophone je na razini Galaxy S9, a Mi 9 je na razini Galaxy S10plus. Evo pogledaj samo usporedbu Mi 9T pokraj Mi 9 (skrolaj niže):

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9t-review-1950p4.php

 

 

 

A ovo drugo, da, nesluzbeni nasljednik pocophone-a jeste Mi 9T Pro. Ima i čak i poco launcher. Nemoj se na mene ljutiti zbog vlastitog neznanja.

 

https://phandroid.com/2019/06/18/the-pocophone-f1s-spiritual-successor-is-heading-to-europe-as-the-xiaomi-mi-9t-pro/

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 18:39 (AFARON).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Cesare kaže...

Niste imali a pričate,ovo je super luksuzni mobitel za pocophone,a koji je dobar proračunski mobitel.

Razlika između mi 9 i mi9 t je u procesoru oko 30 posto i u kameri 10 posto,s tim što mi9t ima bolju bateriju 30 posto

Razlike između mi9t i mi9t pro su isto tako otprilike.

Snapdragon 730 se nalazi u samsungu A80 koji je prilično skuplji uređaj.

Evo recenzija mi9t pro...

https://www.smartphonehrvatska.com/2019/09/09/recenzija-xiaomi-mi-9t-pro/

 

Mi9t je super mobitel, nisam rekao da nije. Samo nije baš za poređenje sa flagshipovima, pogotovo ovogodišnjim.

 

 

A A80 je apsolutna katastrofa što se tiče omjera cijene i performansi, njega prodaje samo ime..

12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Daj stvarno prestani pričati gluposti... Mi9t na razini S8??? Jesi uzeo oba mobitela ikad u ruke? Pa S8 je štekfest, dok Mi9t radi blitzkrieg nad njim. Svaka rasprava staje. To što su unaprijedili sve aspekte a ne chipset znači da nije upgrade? I da, mada je 60% skuplji od prethodnika je nasljednik... I stvarno, jedino po čemu tandrkaš su ti benchevi glupi, iz kojih se jasno vidi da je 730 praktički 845ica po cpu usageu uz manju potrošnju struje i slabijim gpu. Doduše rasprava sa tipom koji ne zna stisnuti EDIT je stvarno Sizifov posao.

Nemoj samo pametovati van foruma, netko te možda i posluša i kupi nešto drugo. Lp

 

 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2019 19:00 (maks0806).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
maks0806 kaže...

Daj stvarno prestani pričati gluposti... Mi9t na razini S8??? Jesi uzeo oba mobitela ikad u ruke? Pa S8 je štekfest, dok Mi9t radi blitzkrieg nad njim. Svaka rasprava staje. To što su unaprijedili sve aspekte a ne chipset znači da nije upgrade? I da, mada je 60% skuplji od prethodnika je nasljednik... I stvarno, jedino po čemu tandrkaš su ti benchevi glupi, iz kojih se jasno vidi da je 730 praktički 845ica po cpu usageu uz manju potrošnju struje i slabijim gpu. Doduše rasprava sa tipom koji ne zna stisnuti EDIT je stvarno Sizifov posao.

Nemoj samo pametovati van foruma, netko te možda i posluša i kupi nešto drugo. Lp

 

 

 

S8 štekfest? Uradi factory reset na oba pa ih onda poredi. Mi9t jeste upgrade, ali samo zbog baterije.

 

Ako su ti benchovi glupi toliko nebitni, zasto onda ne koristis Samsung A10? Lijep je.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Nebitni su jer nisu prava slika korištenja mobitela. Što ću molim te resetirati mob da to uspoređujem, pa jel ti sebe slušaš kvragu? Kako je real life upotrebljivost mobitela benchmark na resetiranom mobu? 

Vidim svoj poco i S8 kako rade na skoro punoj memoriji što je nebo i zemlja, a komentar o A10 ću shvatiti kao komentar jer si svjestan da si izgubio raspravu i nemaš što za dodati... 

Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Pocophone je viša srednja klasa,nije flagship,kao što nije ni Mi9t,te su  istoj klasi uređaja,odnosno sami vrh srednje klase.

Ako hoćete najviše za te iste novce koje ste lani dali za pocophone onda je jedini izbor Mi9t,sve ostalo je nešto skuplje iz xiaomi ponude i nešto više daje.Najskromniji je Mi9 se,za kojeg bi se čak i složio što se tiče iznesenih kritika na Mi9t.

Da sam ostao na pocophonu mislio bi da imam najbolji mobitel na svijetu,ali tehnologija ide brzo naprijed...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
maks0806 kaže...

Nebitni su jer nisu prava slika korištenja mobitela. Što ću molim te resetirati mob da to uspoređujem, pa jel ti sebe slušaš kvragu? Kako je real life upotrebljivost mobitela benchmark na resetiranom mobu? 

 

Tako što ćeš biti siguran da jedan od njih nije pretrpan nekim app-ovima koji rade u pozadini i usporavaju.

5 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Pocophone je radio odlično,od prvog do zadnjeg dana potpuno isto..Mi9t radi odlično sa svim istim aplikacijama.

Mi9t je tek izašao,te sa redovitim nadogradnjama može biti još bolji.

U svakodnevnom korištenju Mi9t pro i Mi9t,rade potpuno isto,isto izgledaju,kaže recenzent Toni sa kanala smartphone hrvatska..Snapdragon 855 vs 730...

Koristio sam i snapdragon 660,te mi 730 izgleda duplo brži...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

A kad i je, Mi Note 3 nije loš, ali ni približno brz kao Mi9t. Nisu isti arhitekturom procovi, vidi se odmah.

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Smol apdejt

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Skinuto, za sada sve u redu
Sat fan
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Mislim si kupiti pocophone i za sada sam primijetio da je u sancta domenice verzija 6/64 gb oko 2099 kuna.  Ima li gdje u RH jeftinije da se kupi? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Mt90 kaže...

Mislim si kupiti pocophone i za sada sam primijetio da je u sancta domenice verzija 6/64 gb oko 2099 kuna.  Ima li gdje u RH jeftinije da se kupi? 

 Nema...mada možeš po 1900 i niže kupiti i malo rabljene s hrv garancijom...

 

Imam ja jednog ako trebaš :D

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1

Hvala, ali volio bih novi uzeti.  

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Pocophone F1

Koji od sljedećih mobitela je najbolji za igre tipa Real racing 3, gta i free fire. Pocophone f1, mi 8 ili mi9t sve 6/64 gb verzije. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Mt90 kaže...

Koji od sljedećih mobitela je najbolji za igre tipa Real racing 3, gta i free fire. Pocophone f1, mi 8 ili mi9t sve 6/64 gb verzije. 

 Mislim da su svi tu negdje... Možda mi8 ili Mi9t zbog amoleda ako voliš igrati... Mi9tpro bih ja uzeo ..

13 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Pozz...ima li tko problem s pocom i igrama?

 

Igram vainglory i cod mobile. Problem s vainglory je brzina pritiska, odnosno ne reagira dovoljno brzo. Cod zašteka u mjestu svakih 4-5 partija (mislim na batlle royale).

 

Ima itko takav problem?

 

Ed: cod zaštekao u 2/2 posljednje

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 17:55 (Ćoby).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Stigao ikome update na MIUI 11?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
Ne, još uvijek na 10.3.8.0
PSN - DeniZg80
12 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Starom idući tjedan stiže poco pa bih me zanimalo koji gcam preporučujete ?

MGC_6.1.021_MI8_V2e ili San1ty's F1v9.5

Svakako ću isprobati oba, da li je netko možda uspoređivao ove verzije ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Pocophone F1
big smoke kaže...

Starom idući tjedan stiže poco pa bih me zanimalo koji gcam preporučujete ?

MGC_6.1.021_MI8_V2e ili San1ty's F1v9.5

Svakako ću isprobati oba, da li je netko možda uspoređivao ove verzije ?

 san1ty je bolji

14 godina
offline
Xiaomi Pocophone F1

Stigao miui 11

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 9:29 (chewa).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice