Xiaomi Poco X3 NFC

poruka: 651
|
čitano: 223.452
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Stigao novi "stable" update za Android 11 V12.0.7.0.RJGEUXM

 

Možete ga i tu preuzeti:

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/surya/stable%20beta/V12.0.7.0.RJGEUXM/

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Samo da pohvalim izdžljivost mobitela. Pao sam s bicikle i ispa mi je mobitel. Napuklo je staklo na kameri ali svejedno kamere rade bezprijekorno. Je da je malo ruzno oku, ali napominjem da sam ima raznih mobitela od one plusa, samsunga i lg te poco x3 je zvijer medju njima. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Ja sam totalni analfabet glede instaliranja Recovery ROM-a. Kako se to radi na POCO X3 NFC?

6 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Recovery-a ili ROM-a?

U svakom slučaju, prvi korak je unlock bootloadera koji se čeka 7 dana, koji briše sve s uređaja i za koji je potreban Xiaomi account.

Onda ti treba recovery koji se flasha preko računala običnom fastboot naredbom i ROM kojeg flashaš iz recoverya.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2021 9:52 (robogo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
robogo kaže...
Recovery-a ili ROM-a?

U svakom slučaju, prvi korak je unlock bootloadera koji se čeka 7 dana, koji briše sve s uređaja i za koji je potreban Xiaomi account.

Onda ti treba recovery koji se flasha preko računala običnom fastboot naredbom i ROM kojeg flashaš iz recoverya.

 Pitanje ide glede te beta stable verzije update-a 12.0.7., pošto sam analfabet sam se krivo izrazio. Znači ništa bez wipe-a?

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2021 10:04 (wolfen).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Beta stable je druga priča, budući da se baza u osnovi ne mijenja, vjerojatno bi se moglo uz MiFlash alat, ali toliko daleko nisam išao pa nisam 100% siguran.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Samo skineš ZIP i u meniju System update izabereš file koji spremiš u mapu downloaded_rom na telefonu. Ako ti se ne pokazuje opcija izbora klikneš 5x na Miui znak. Et voila.
10 godina
online
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Pozdrav, malo ulijecem kao podabranac jer ne pratim stalno temu. Je li ovaj Poco X3 okej za stariju osobu, tj. radi li sve okej out of the box, tj. jesu li fixane djecje bolesti i mušice kao ona sa zvukom prilikom poziva. Neki pisu da je fixano, neki da nije. Zanimljiva mi je ponuda od Mobis.hr di se za 1540kn dobije verzija sa 6GB i 64GB internom memorijom + Mi Band 5 kao poklon..

10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Igrao sam se malo sa x3 pro, stvarno je bomba. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Kakva su iskustva sa novim updatom? Baterija? ja sam jos na androidu 10

15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
dec54 kaže...

Kakva su iskustva sa novim updatom? Baterija? ja sam jos na androidu 10

 Ja sam na beta stable verziji 12.0.7. Android 11, sve radi besprijekorno. Baterija standardno dva dana normalne upotrebe, bez igrica, za to ne koristim telefon. Imaš nove pokrete u lijevom kutu dolje ako povučeš prema dolje vidiš notifikacije, a u desnom prema dolje kontrolni centar. U settings moraš imati uključen novi raspored kontrolnog centra da bi ti novi pokreti radili. Sve u svemu radi sve kao i do sada bez problema, barem meni.

7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
wolfen kaže...
dec54 kaže...

Kakva su iskustva sa novim updatom? Baterija? ja sam jos na androidu 10

 Ja sam na beta stable verziji 12.0.7. Android 11, sve radi besprijekorno. Baterija standardno dva dana normalne upotrebe, bez igrica, za to ne koristim telefon. Imaš nove pokrete u lijevom kutu dolje ako povučeš prema dolje vidiš notifikacije, a u desnom prema dolje kontrolni centar. U settings moraš imati uključen novi raspored kontrolnog centra da bi ti novi pokreti radili. Sve u svemu radi sve kao i do sada bez problema, barem meni.

 

Možeš li mi napraviti screenshot (ako ti nije problem) battery usage-a svakog pojedinog procesa jer su meni phone idle i android system procesi konstantno na 12 i 20%.

I want to believe
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Evo. Da i meni je dosta visok udio u potrošnji.
14 godina
protjeran
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Ja sad imam A52 pored Poca i stvarno ga gazi u podrucju brzine i fluidnosti untaoc malo slabijem procesoru, memory management je isto neusporedivo bolji nego kod miui-a a cak mi je i battery life bolji unatoc manjoj bateriji...Ima Xiaomi jos puuuno posla sa software-om...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
wolfen kaže...
Evo. Da i meni je dosta visok udio u potrošnji.

 

Zahvaljujem!

Potrošnja za ekran mi je jasna jer je ipak riječ o IPS-u pa nešto više troši, ali ovaj android system i phone idle ne shvaćam. Istu verziju sustava koristim kao i ti i kužim da je stable beta, ali da nisu u stanju optimizirati tu potrošnju...

Miui mi je čak od svih androidovih skinova što sam koristio najbolji glede funkcionalnosti, ali ta neoptimiziranost sustava je strava.

 

Čekamo 6-7 mjesec da izađe Miui 12.5 pa da vidimo da li su rješili problem s potrošnjom i baterijom kao što su rekli.

 

Došlo mi žao neki dan jer nisam pričekao pa uzeo Poco F3 (na aliju bio s kuponom iz Francuske 2700 model 8/256), ali kada se sjetim sam ovaj platio 1800 i da je to najeftiniji smartphone što sam kupio u životu, odmah mi je bilo drago 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.5.2021 14:44 (Brki1994).
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Moze li mi netko dat link za nesluzbeni update? Neke sam skinio i nece da se instaliraju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
fanaticni gejmer kaže...

Moze li mi netko dat link za nesluzbeni update? Neke sam skinio i nece da se instaliraju.

 https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/surya/stable%20beta/V12.0.7.0.RJGEUXM/

 

Tu sam ja skinuo.

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Pozdrav ljudi!  Koristim Poco X3 NFC od 23.09.2020 i nisam imao nikakvih problema do sinoć.Prazna baterija pa ono normalno ideš ga priključiti na punjač i gle vraga na ekranu pokazuje da puni bateriju a potom da provjerim usb kabel ili punjač da nisu spojeni.Isključim mobitel i ponovo uključim i ponovo ista procedura i sve isto kako sam opisao.Mobitel je bio priključen na punjač cijelu noć ali nije ništa napunjena baterija.I priključim mobitel na računalo i puni se baterija,koliko je to zdravo za bateriju neznam ali sam ustanovio da je kabel ispravan,ali je opet na ekranu pokazao da provjerim spojeve kabela i punjača,međutim baterija se puni. Mišljenja sam da je neki problem sa Miui programom,jer sam prije isto u par navrata punio preko kompjutora bateriju i nije ništa pokazivao za loše spojeve kabla i punjača.Ima li tko neku ideju kako riješiti ovaj problem.Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Meni se ta poruka pojavljivala kad bi mi se punio sporije nego bi trebao.

Situacija je bila da sam spojio jedan usb dongle za mjerenje snage punjenja i on je zagušio protok struje pa se mobitel punio snagom oko 5W.

Dobio sam tu istu poruku i nisam imao ikonu duple munje kraj baterije na zaslonu mobitela koja označava da se mobitel brzo puni nego običnu jednu munju (za sporo punjenje).

 

Najlakše ti je ako imaš u nekoga posuditi neki brzi punjač pa probaj s njime puniti i vidi oće li se ista poruka pojavljivat pa ćeš znati da je do punjača.

 

Moguće i da ti se port za punjenje na mobitelu napunio prašine ili nečega pa nema dobar kontakt za brzo punjenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Treći dan na Pixel Experience-u. Fenomenalno iskustvo :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Imam problema sa kamerom. Slika mi je mutna na glavnoj kameri.

Stvarno mi se neda minjat mobitel ali me pocelo dosta toga smetat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
fanaticni gejmer kaže...

Imam problema sa kamerom. Slika mi je mutna na glavnoj kameri.

Stvarno mi se neda minjat mobitel ali me pocelo dosta toga smetat.

Obrisi lecu :)

Nakon toga clear data od Camera app-a..

Nakon toga servis...

10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Bojim se da mora u servis. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
fanaticni gejmer kaže...

Bojim se da mora u servis. 

Da ti nije vlaga unutra ušla? Ako ga nosiš sa sobom pod tuš i slično. 

Probaj ga staviti u posudu s rižom preko noći.

5 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

@ joka1

 

Isti problem sam imao na svojem Mi maxu 2, bilo je do kabela.

Kabel je vjerojatno negdje napukao i ne puni normalno uređaj - probaj sa novim, posudi od nekog frenda pa isprobaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 17:07 (Krule246).
16 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Coder256 kaže...

Meni se ta poruka pojavljivala kad bi mi se punio sporije nego bi trebao.

Moguće i da ti se port za punjenje na mobitelu napunio prašine ili nečega pa nema dobar kontakt za brzo punjenje.

 Meni se na RN5 znaju mucice nakupiti i onda imam problema s punjenjem. Doduše, razlohao mi se i micro usb port.

Krule246 kaže...

@ joka1

 

Isti problem sam imao na svojem Mi maxu 2, bilo je do kabela.

Kabel je vjerojatno negdje napukao i ne puni normalno uređaj - probaj sa novim, posudi od nekog frenda pa isprobaj.

 Ili kabel ili spoj ili razlohani usb port.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
7 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC
I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
AOSP i dalje #1.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Poco F3

Kriva tema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2021 16:46 (gnomisa).
 
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Reče on u temi za Poco X3 - IKS tri, ne F3.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice