Xiaomi Poco X3 NFC

poruka: 651
|
čitano: 224.743
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

Ne, baš sam zadnjih dana dost koristio hotspot i nisam imao nikakvih problema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
speedy56 kaže...

Da, uzme mu 120Hz batke, ali koji smisao imati mob sa takvim ekranom, ako se ne koristi? Vrlo brzo se navikne čovjek na to i 60Hz onda izgleda sporo.

 

Nego...ima li netko problem da mu se Chrome naprosto sam od sebe zamzne? Npr - hoću link u Twitteru otvoriti u Chromeu, a ovaj naprosto ne reagira. I kod normalnog korištenja Chromea zna se sam od sebe zblokirati. Rješenje mi je naprosto zatvoriti Chrome u recent apps-u i ponovno ga otvoriti.

Koristim ga sad nekih 3tjedna i ovo je jedina stvar koja je bugovita (Miui 12.0.7), osim toga nisam imao nijedan problem do sad.

 Meni se Chrome zna smrznuti na Mi Note 10, ali zna i na drugim uređajima koji nemaju MIUI, recimo na LineageOSu, tako da je upitno je li to do MIUIa ili do samog Chromea. Ne smrzne se često i ne na svim stranicama, samo na određenim.

 

instar1975 kaže...

Kad napravim hotspot za laptop veza puca svako malo..ima još netko taj problem?

 Probaj držati mob otključan da je ekran upaljen pa vidi puca li ti veza i u toj situaciji.

13 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Ja imam problem kad radim Play Store update aplikacija, ako minimiziram ili zakljucam mobitel update se pauzira i tek kad opet otvorim Play Store nastavlja update.

Jel to neka opcija u postavkama ili je to tako kod Xiaomia?

WoT IG: RavenHR_
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Intel&ATI kaže...

Ja imam problem kad radim Play Store update aplikacija, ako minimiziram ili zakljucam mobitel update se pauzira i tek kad opet otvorim Play Store nastavlja update.

Jel to neka opcija u postavkama ili je to tako kod Xiaomia?

 https://support.google.com/googleplay/thread/40412551?hl=en

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Namješteno je na 60 Hz, i mislim da on sam po potrebi prebaci na 120. primjerice primjerice od punjenja imam 5h aktivnog ekrana i 16h standby, i sad mi je na 24% baterije. Smatram da za tu bateriju bi možda ipak trebalo malo duže durat.
a prošlo je više od 8 dana, pa ne može se drugi uzet nego trebaju na servis slat i to traje 3-4 tjedna
3 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Pozdrav

Ima netko problema s viberom i slanjem slika?

Naime ne radi preview slika pa ne zeli poslat itd.. 

 

Ima neki global rom za ovo da dobro dela? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
emka93 kaže...
Namješteno je na 60 Hz, i mislim da on sam po potrebi prebaci na 120. primjerice primjerice od punjenja imam 5h aktivnog ekrana i 16h standby, i sad mi je na 24% baterije. Smatram da za tu bateriju bi možda ipak trebalo malo duže durat.
a prošlo je više od 8 dana, pa ne može se drugi uzet nego trebaju na servis slat i to traje 3-4 tjedna

120hz + snapdragon 732g koji nije bas najstedljiviji, toliko i meni drzi baterija otprilike, tak da je to "normalno"

Ja sam isto malo vise ocekivao od 5000mah baterije, pogotovo jer mi je prosli mobitel bio Umidigi Power 3 sa 6150mah i baterija je lagano drzala 2 dana i uz jako koristenje

WoT IG: RavenHR_
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
fran_zgb kaže...

Pozdrav

Ima netko problema s viberom i slanjem slika?

Naime ne radi preview slika pa ne zeli poslat itd.. 

 

Ima neki global rom za ovo da dobro dela? 

 https://xiaomi.eu/community/forums/miui-12.206/

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC

U tom je bio problem.....budnost ekrana se može namjestiti max. 30 min a nema opcija da se nikad ne gasi!?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
instar1975 kaže...

U tom je bio problem.....budnost ekrana se može namjestiti max. 30 min a nema opcija da se nikad ne gasi!?

To ti je onda battery saver, lako to središ.

Da li ti se to dešava i kad je baterija puna ili samo kad uđe u crveno, ispod 20%?

 

Uglavnom probaj ovo, settings -> battery & performance -> klikni ikonu kotačića gore desno i tu imaš opciju "Turn off mobile data when device is locked" pa to stavi na "Never", ako ti već nije tako podešeno.

16 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Danas u Emmezeti ovaj teledon 1599kn, mislim da jeftinije nema kod nas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Ima na Micronisu za 1800 kuna promo Poco x3 64 gb model + Mi Band 3 (ili 2) narukvica.

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Dostupan je miui 12.0.8..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Treba bi postojat fnatic mode kao na one plusu da te ne prekidaju potivi tijekom gaminga 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Pa zar ne postoji Game Turbo?
10 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
robogo kaže...
Pa zar ne postoji Game Turbo?

 Ne blokira pozive??

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Bok ekipa, evo mobitel došao sa servisa, napravili su reset, i nadogradnja sustava kao i to je to. Problem je bio brzo pražnjenje baterije.
Recite mi molim vas da li je ovo normalna potrošnja baterije na počeo x3. Slike su u prilogu. Hvala Vam.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
emka93 kaže...
Bok ekipa, evo mobitel došao sa servisa, napravili su reset, i nadogradnja sustava kao i to je to. Problem je bio brzo pražnjenje baterije.
Recite mi molim vas da li je ovo normalna potrošnja baterije na počeo x3. Slike su u prilogu. Hvala Vam.

Ako si stalno na 4G-u i ako je brightness relativno visok, onda je normalna...

 

Sta si ocekivao kad si ga slao na servis s tim opisom problema?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 18:15 (ansha).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Mislio sam da je možda neka serija telefona s greškom ili nešto da se tako brzo prazni, jer po svim recenzijama pišu da po 10h aktivnog ekrana imaju i s igranjem igrica i svašta.
Ne igram igrice, jedino skrolanje po netu i to. Znam da troši i to puno, ali opet da je za pola gori od recenzija nije mi jasno.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Meni pise 5h 45 min active i na 29 posto je.
Koliko god da ga koristim (igrice ne igram) nemrem ga ubiti u danu
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Ja sam očekivao puno više od baterije po recenzijama. A i nije poanta ubit ga u danu ili ne, nego samim time što piše da bi trebao izdržat duplo duže. Znam da utječe potrošnja o puno toga, ali bar ja nisam zahtjevan korisnik
12 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
emka93 kaže...
Ja sam očekivao puno više od baterije po recenzijama. A i nije poanta ubit ga u danu ili ne, nego samim time što piše da bi trebao izdržat duplo duže. Znam da utječe potrošnja o puno toga, ali bar ja nisam zahtjevan korisnik

 treba znat mobitel i podesit i optimizirat..

 

ja nisam zahtjevan korisnik.. dobijem 4 dana uz sat do sat i pol dnevno upaljenog ekrana. 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
emka93 kaže...
Ja sam očekivao puno više od baterije po recenzijama. A i nije poanta ubit ga u danu ili ne, nego samim time što piše da bi trebao izdržat duplo duže. Znam da utječe potrošnja o puno toga, ali bar ja nisam zahtjevan korisnik

Ja sam imao i po 13h SOT-a ali i po 4:30-5:00h, jako ovisi o nacinu koristenja... Chrome je smece od browsera npr. ako gledas koliko bateriju sise... 

Ako si npr. u podrucju slabe pokrivenosti mobilnim signalom i nabijes brightness na max, zaboravi na 5h koristenja...

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Pozdrav ljudi,

 

čitam i nemogu vjerovati jel stvarno nitko nema problem, ne primjeti ili ga ne nervira.

 

Mobitel sam uzeo prije 5 dana, što se tiče osnovnih stvari za 1800kn, mobitel je predobar.

Inače sam prešao sa P30pro, pa onda me razumijete koliko mogu biti objektivan.

 

No mobitel ima jedan veliki bug, čudno kako nitko ne piše o tome - preglasan zvuk kod razgovora.

 

Jednostavno stišam volumen do kraja (u razgovoru), i dalje se 2m od mene čuje sugovornik u telefonu. Ako guglate, preko 90% korisnika je prijavilo ovaj problem.

 

Tj prijave ga na forume, čisto je pitanje koliko ih je reklamirao prema proizvođaču.

 

Ja ne znam šta da napravim, htio sam ga drugi dan zamjeniti jer nisam zadovoljan - međutim trgovina neda zamjenu nego da ga šaljemo na servis, da oni potvrde, pa će dati nalog jel se može zamjeniti ili se može popraviti.

 

A ne može se popraviti, zvučnik za razgovore je tvornički loše kalibriran i to je cijela poanta svega.

 

U CIT-u se može provjeriti tj namjestiti jačina zvuka, ili naravno u razgovoru.

Čak sam se igrao sa SetEdit, no jednostavno ispod "1" se ne može spustiti. Ne znam šta da radim, jel da dođem u trgovinu sa prijetnjom da ću ih prijaviti jer mi ne žele zamjeniti uređaj za nešto drugo, ili da se nadam da će ovo riješiti kroz kakav update.

Fora je što sam drugi dan došao u trgovinu, prodavači su se čudili kako je to glasno i svjesni su da nema privatnost kod razgovora.

 

Sad sam isključio opciju "Disable absolute volume" u developer modu i još sam uključio da mobitel bude MONO te natjerao zvuk da samo radi desni zvučnik tj donji.

Čekam poziv da vidim što će biti, iako u CIT-u i dalje isto čujem "testiranje".

 

Mislim mobitel je teoretski jako dobar za te novce, ekran odličan, baterija odlična, stero zvuk odličan.

No osim ovog buga, odmah sam zamjenio POCO launcher za Microsoft, jer i sami Poco ima neke čudne bugove.

 

Imam još neke sitnice, tipa da si namjestim alarm u 5.50, meni na ekranu kod sata piše da je namješten u 4.50. Zašto? Nemam pojma, treba pitati kineza. Iako uredno zvoni u 5.50.

Pa notifikacije se na pola vide, tipa dobijem obavijest na fejsu - povučem gore bar, i vidim oko 50-60% notifikacije i slova.

 

Samo da porade na ovih glupostima, Xiaomi bi bio puno bolji. Ovo mi je prvi njihov mobitel, i trenutno mi je mišljenje podjeljeno radi ovog buga.

Bolje da imam neki drugi kvar, pa da servis riješi - jer znam da slanjem mobitela u servis neću ništa dobiti.

 

hm hmmm, hm hm hmm
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 9:05 (Tomina).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Primjetio sam to, drzim glasnocu razgovora na cca. 1/3 do 1/2. Nisam probao minimum. 

Definitivno nije dobro napravljeno samo vecini ocito nije bitan problem...

 

Nedavno sam napisao da je rijesen problem trzanja koje bi se pojavilo nakon par dana koristenja. Moja greska, problem nije rijesen, vezan je za Poco Launcher a ja sam zaboravio da nisam na stock launcheru vec "Lawnchair-u" koji usput budi receno ima moju preporuku...

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Oke, ali ja ovo smatram velikom tvorničkom greškom.

 

Nije na svim mobitelima isto, međutim ako u google upišeš "Poco X3 NFC too loud earspeaker" - vidjet ćeš da postoje hrpa tema i razgovora oko ovog problema.

 

Ja imam dojam da zvuk ne dolazi iz slušalice za razgovore nego iz stereo zvučnika.

Evo sad sam obavio 3 poziva, svaki put idem van iz ureda jer ne mogu u miru razgovarati.

 

Čak moram mobitel odvojiti od uha da ne bude preglasno.

 

Šta mi je raditi? Trgovina odbija zamjeniti proizvod, iako trgovac se slaže da mobitel ima grešku. Kaže da ga mora slati na servis, a ja bi sad trebao žicati negdje mobitel dok ovaj bude na servisu.

Ne slažem se sa tom odlukom, danas je peti dan kako je mobitel kupljen.

 

Da li imam pravo na zamjenu bez slanja u servis? Ja neželim mobitel sa ovakvim problemom, jer ovo ne spada u normalno funkcioniranje uređaja.

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Tomina kaže...

O

...

Da li imam pravo na zamjenu bez slanja u servis? Ja neželim mobitel sa ovakvim problemom, jer ovo ne spada u normalno funkcioniranje uređaja.

 Ja sam prije par dana kupio Poco X3 u HGSpotu u radnji i bas sam ovo isto pitao da li ga mogu zamijeniti ako nisam zadovoljan i kazu NE, zamjena je samo kada je preko webshopa kupljen u roku 14 dana. Ovo sa glasnim speakerom kod razgovora nisam jos uocio jer i ne razgovaram bas previse tj. u ovih par dana samo od kuce pa jednostavno nisam uocio a inace sam generalno zadovoljan sa uredjajem a pogotovo sa baterijom i ekranom. Mene jedino pati uparivanje smartwatcha ne radi korektno, ali to nije greska Xiaomija nego Samsunga koliko sam proguglao(Gear S3 Classic).

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 14:59 (Eld).
7 godina
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Jedine mane ovog telefona su kao što su forumaši naveli, glasnoća zvučnika kod razgovora gdje u tišoj prostoriji ljudi sve čuju pa moraš paziti što pričaš , ali to rješiš smanjenjem zvuka. Nije idealno, ali šta je tu je (možda ekipa na custom ROM-ovima to rješi s Kernelima).

Druga mana je ona što sam naveo u ovoj temi, a to je ona tanka plastika iza telefona koja se trese kod puštanja glazbe ili videa. Čim pritisnem plastiku odiza, točno osjetim da je milimetar prostora između plastike i baterije pa zvuk ond ane prolazi kroz taj dio. Nije deal breaker, ali je poželjno nositi maskicu.

 

Probajte rješitit problem da u sound balance opciji u telefonu staviti balans zvuka skroz u desno (pomaknite slider u desno). Izgubiti će se na basu i balansu zvuka, ali je onda tiše.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 15:20 (Brki1994).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Xiaomi Poco X3 NFC
Brki1994 kaže...

..

Druga mana je ona što sam naveo u ovoj temi, a to je ona tanka plastika iza telefona koja se trese kod puštanja glazbe ili videa. Čim pritisnem plastiku odiza, točno osjetim da je milimetar prostora između plastike i baterije pa zvuk ond ane prolazi kroz taj dio. Nije deal breaker, ali je poželjno nositi maskicu.

 

Probajte rješitit problem da u sound balance opciji u telefonu staviti balans zvuka skroz u desno (pomaknite slider u desno). Izgubiti će se na basu i balansu vuka, ali je onda tiše.

 Da, to sam primijetio tj. osjetio ali to me ne opterecuje jer glazbu vani slusam iskljucivo preko slusalica a mobitel je u torbici. Mislim zasto bih doma slusao preko njega

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Poco X3 NFC

Ne pomaze stisavanje zvuka na minimum, i dalje je preglasno i cuje se van telefona.

Ako to nije kvar za instant zamjenu, onda neka ide sve u k.

 

Znaci ciganjenje da posudim drugi mob, na kraju ce mi sta - dati novi koji isto radi?

hm hmmm, hm hm hmm
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice