Xiaomi 12

poruka: 176
|
čitano: 91.090
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Je, evo prošlo dodavanje kartice u Google wallet. Za sada sam oduševljen rom-om. Još nisam našao neku veću zamjerku, sve radi ok. Koliko dugo sam se bojao odlučiti i flashati, treba mi mobitel za posao... Trebao sam i prije!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi 12

Ok, sad već ima par stvari koje ne mogu natjerati da rade:

- plaćanje google walletom - traži dodavanje kartice iako je već dodana

- ako za melodiju stavim neku custom melodiju, tipa mp3 neki, ne radi - zvoni onda mi zadana

- aplikacije tipa wifi analyzer ne vide ni jednu wifi mrežu - probao sam sve ovlasti dati ali ništa

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi 12

 u petak stavljam eu rom na svoj

 

za google wallet u postavkama podesi HCE

 

melodiju zvona podesi kroz aplikaciju teme ili probaj sa rings extended

 

wifi analyzer za njega moraš odobriti preciznu lokaciju

MIUI HR TRANSLATOR
12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
MASVA kaže...

 u petak stavljam eu rom na svoj

 

za google wallet u postavkama podesi HCE

 

melodiju zvona podesi kroz aplikaciju teme ili probaj sa rings extended

 

wifi analyzer za njega moraš odobriti preciznu lokaciju

 Hvala ti na ponuđenim rješenjima.

 

Stavio sam google wallet na HCE, isprobati ću sutra.

 

Melodiju zvona sam podesio kroz temu kako si rekao, to čini se radi sada.

 

Za wifi analyzer ne nađem tu postavku za preciznu lokaciju... vidio sam to kao popup kod nekih aplikacija koje traže pristup lokaciji, tipa navigacija. Ni za WiFiman mi ne iskače taj popup a ne nađem gdje je postavka. Dozvolu za lokaciju sam dao aplikaciji ali ne radi.

 

PS: najveći posao oko reinstalacije ROM-a ispada upravljanje tim ovlastima za aplikacije, tog ima more i nikad kraja.

Play Store - prevesti? Play Store - prevesti?
WiFiman - ne vidi wifi mreže WiFiman - ne vidi wifi mreže
HCE odabran HCE odabran
Melodija postavljena kroz teme Melodija postavljena kroz teme
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi 12

Ako imaš aktiviran dual aps obriši pa onda probaj plaćanje.

 

Meni svaki put zbog nekog razloga otvori "dual" google wallet (koji uopće nemam napravljen) kad idem plaćati.

Ako obrišem dual apps sve radi ok.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
XXX-Man kaže...

Ako imaš aktiviran dual aps obriši pa onda probaj plaćanje.

 

Meni svaki put zbog nekog razloga otvori "dual" google wallet (koji uopće nemam napravljen) kad idem plaćati.

Ako obrišem dual apps sve radi ok.

 Da, to sam već pročitao negdje. Koristio sam dual apps za A1 aplikaciju, imam privatni i službeni račun. Obrisao sam tu duplu ali očito nije bilo dovoljno. Sada sam i uklonio račune za dvojne aplikacije u postavkama za dual apps, tražio je restart mobitela nakon toga. Nadam se da je to to. Hvala!

 

EDIT: u biti mi to sad ima smisla jer danas kad sam probao platiti mobitelom bacio me na google wallet i tražio dodavanje kartice kao da nemam dodanu niti jednu. A kad otvorim google wallet na mobitelu imam 2 dodane kartice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 20:33 (display name ivo).
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi 12

Da, moraš ukloniti račune, ne samo app.

 

Nekako podupla i google aplikacije izgleda, iako ih nema na popisu aplikacija ni u launcheru.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Radi google wallet! Bilo je do tih dual aplikacija izgleda. Hvala!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Ne želim se ureći, ali stigao mi update na Android 13, MIUI Global 13.2.6, i baterija mi konačno traje kak spada.

Imam obični Xiaomi 12.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
MASVA kaže...

 u petak stavljam eu rom na svoj

Jesi instalirao ROM? Sve ok?

 

Ja nisam sad ovaj noviji preuzeo, sve mi radi pa ne bih prčkao, vidim da su neki sa sms aplikacijom imali problema ali je valjda ispravljeno.

16 godina
offline
Xiaomi 12

naravno

malo me zezao twrp ali riješio

danas drugi weekly

sve dela ko podmazano

osim kaj mi 12 izgleda ko igračka nakon mi 10

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Imam za mene jedno vrlo važno pitanje:
ima li EU Rom i dalje tvornički ugrađeno snimanje razgovora?
Prije je bila Miui aplikacija za telefoniranje i u njoj omogućeno snimanje. Je li to tako i sada?
12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Darko150 kaže...
Imam za mene jedno vrlo važno pitanje:
ima li EU Rom i dalje tvornički ugrađeno snimanje razgovora?
Prije je bila Miui aplikacija za telefoniranje i u njoj omogućeno snimanje. Je li to tako i sada?

 Ima. I radi dobro.

12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
MASVA kaže...

naravno

malo me zezao twrp ali riješio

danas drugi weekly

sve dela ko podmazano

osim kaj mi 12 izgleda ko igračka nakon mi 10

 Ja sam se isto prvo veselio "kompaktnosti" xiaomi 12, ali mi je Mi 10 bio moćniji sa većim ekranom i malo mi ga se bilo žao riješiti. Možda da sam ipak pro uzeo, mislim da bi mi veći ekran bolje odgovarao. Ovo je u nekim trenucima presitno.

 

Ja sam na stable verziji ROM-a. Ne mogu naći nikakav change log između verzija, kao da je sve pod jednom temom a verzije idu dalje. Sad sam na 14.0.2.0 a vidim da ima 14.0.3.0 samo ne nađem u čemu je razlika?

16 godina
offline
Xiaomi 12

uvijek sam bio na tjednim verzijama, pratim zbog prijevoda

većinom nema neke prevelike razlike u stabilnim verzijama, kao proboljšanje stabilnosti sustava i sigurnosno ažuriranje androida

MIUI HR TRANSLATOR
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi 12

Pozdrav ekipa, evo kao novopečeni vlasnik Xiaomi-a 12 tražim neke savjete. 

Prvo preporuku po vama dobrih i kvalitetnih zaštitnih maskica. A drugo, dosad nisam imao ovako zaobljeni ekran pa me zanima da li ljudi i dalje stavljaju ona zaštitna stakla na te zaobljene ekrane ili koriste bez ičega, tu je sad i čitač otiska u ekranu pa je vjerojatno i to faktor. Zasad još nisam skinuo ni zaštitnu foliju, ali mi se čini da me zato zeza čitanje otiska i vjerojatno je bolje bez ičega.

LP i ako imate još savjeta za novog vlasnika, slušam. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Unimatrix 007 kaže...

Pozdrav ekipa, evo kao novopečeni vlasnik Xiaomi-a 12 tražim neke savjete. 

Prvo preporuku po vama dobrih i kvalitetnih zaštitnih maskica. A drugo, dosad nisam imao ovako zaobljeni ekran pa me zanima da li ljudi i dalje stavljaju ona zaštitna stakla na te zaobljene ekrane ili koriste bez ičega, tu je sad i čitač otiska u ekranu pa je vjerojatno i to faktor. Zasad još nisam skinuo ni zaštitnu foliju, ali mi se čini da me zato zeza čitanje otiska i vjerojatno je bolje bez ičega.

LP i ako imate još savjeta za novog vlasnika, slušam. 

 Pozdrav!

 

Ja bih ti preporučio Spigen maskicu, probao je jednom i nikad se više nisam vratio na one kineske za par eura. Robusna je, a opet tanka i ugodna u ruci.

 

https://moobo.hr/proizvod/spigen-rugged-armor-za-xiaomi-12-12x/ (Prijaviš se na njihov newsletter dobiješ 10 posto popusta, ako pokupiš osobno u trgovini, dobiš još dodatnih 15 posto popusta).

 

Što se tiče zaštitnih stakla, na Xiaomi Mi 11 koji je zakrivljen sam imao onu Mobile Outfiters foliju koja košta 300-tinjak kuna. Folija je dobra i stvarno čuva ekran, ali nakon par mjeseci osjetno požuti od prstiju i puna je nekakvih nabora i ogrebotina. Kaljeno staklo možeš uzeti, otisak prsta će ti raditi normalno, ali meni je nekako nespretno uvijek bilo imati kaljena na zakrivljenim zaslonima... Ja na Xiaomiju 12 sada imam običnu foliju s kojom dođe u kombinaciji sa Spigen maskicom.

16 godina
offline
Re: Xiaomi 12
MedO1337 kaže...
Unimatrix 007 kaže...

Pozdrav ekipa, evo kao novopečeni vlasnik Xiaomi-a 12 tražim neke savjete. 

Prvo preporuku po vama dobrih i kvalitetnih zaštitnih maskica. A drugo, dosad nisam imao ovako zaobljeni ekran pa me zanima da li ljudi i dalje stavljaju ona zaštitna stakla na te zaobljene ekrane ili koriste bez ičega, tu je sad i čitač otiska u ekranu pa je vjerojatno i to faktor. Zasad još nisam skinuo ni zaštitnu foliju, ali mi se čini da me zato zeza čitanje otiska i vjerojatno je bolje bez ičega.

LP i ako imate još savjeta za novog vlasnika, slušam. 

 Pozdrav!

 

Ja bih ti preporučio Spigen maskicu, probao je jednom i nikad se više nisam vratio na one kineske za par eura. Robusna je, a opet tanka i ugodna u ruci.

 

https://moobo.hr/proizvod/spigen-rugged-armor-za-xiaomi-12-12x/ (Prijaviš se na njihov newsletter dobiješ 10 posto popusta, ako pokupiš osobno u trgovini, dobiš još dodatnih 15 posto popusta).

 

Što se tiče zaštitnih stakla, na Xiaomi Mi 11 koji je zakrivljen sam imao onu Mobile Outfiters foliju koja košta 300-tinjak kuna. Folija je dobra i stvarno čuva ekran, ali nakon par mjeseci osjetno požuti od prstiju i puna je nekakvih nabora i ogrebotina. Kaljeno staklo možeš uzeti, otisak prsta će ti raditi normalno, ali meni je nekako nespretno uvijek bilo imati kaljena na zakrivljenim zaslonima... Ja na Xiaomiju 12 sada imam običnu foliju s kojom dođe u kombinaciji sa Spigen maskicom.

Na starom mobu sam dosad koristio Nilkin i bila je fenomenalna, miljama ispred kineskih i sa savršenim gripom, mogu držati mob skoro pa uspravno samo trenjem prstiju iza na maskici. Točno tako nešto bi htio opet jer imam manju šaku i nije mi baš komforno držat mob obuhvaćen prstima. Također je taj Nilkin ženi spasio mob već nekoliko puta, a sa svojim mi je postao problem zamjene iste, tj. bilo koje, imao sam Redmi Note 5 Pro nekih 4 i pol godine i jednostavno je nestalo maskica iz prodaje...

Tako da sad tražim neku koja valja za novi mob i vjerojatno ću uzeti više komada za svaki slučaj.

9 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Unimatrix 007 kaže...
MedO1337 kaže...
Unimatrix 007 kaže...

Pozdrav ekipa, evo kao novopečeni vlasnik Xiaomi-a 12 tražim neke savjete. 

Prvo preporuku po vama dobrih i kvalitetnih zaštitnih maskica. A drugo, dosad nisam imao ovako zaobljeni ekran pa me zanima da li ljudi i dalje stavljaju ona zaštitna stakla na te zaobljene ekrane ili koriste bez ičega, tu je sad i čitač otiska u ekranu pa je vjerojatno i to faktor. Zasad još nisam skinuo ni zaštitnu foliju, ali mi se čini da me zato zeza čitanje otiska i vjerojatno je bolje bez ičega.

LP i ako imate još savjeta za novog vlasnika, slušam. 

 Pozdrav!

 

Ja bih ti preporučio Spigen maskicu, probao je jednom i nikad se više nisam vratio na one kineske za par eura. Robusna je, a opet tanka i ugodna u ruci.

 

https://moobo.hr/proizvod/spigen-rugged-armor-za-xiaomi-12-12x/ (Prijaviš se na njihov newsletter dobiješ 10 posto popusta, ako pokupiš osobno u trgovini, dobiš još dodatnih 15 posto popusta).

 

Što se tiče zaštitnih stakla, na Xiaomi Mi 11 koji je zakrivljen sam imao onu Mobile Outfiters foliju koja košta 300-tinjak kuna. Folija je dobra i stvarno čuva ekran, ali nakon par mjeseci osjetno požuti od prstiju i puna je nekakvih nabora i ogrebotina. Kaljeno staklo možeš uzeti, otisak prsta će ti raditi normalno, ali meni je nekako nespretno uvijek bilo imati kaljena na zakrivljenim zaslonima... Ja na Xiaomiju 12 sada imam običnu foliju s kojom dođe u kombinaciji sa Spigen maskicom.

Na starom mobu sam dosad koristio Nilkin i bila je fenomenalna, miljama ispred kineskih i sa savršenim gripom, mogu držati mob skoro pa uspravno samo trenjem prstiju iza na maskici. Točno tako nešto bi htio opet jer imam manju šaku i nije mi baš komforno držat mob obuhvaćen prstima. Također je taj Nilkin ženi spasio mob već nekoliko puta, a sa svojim mi je postao problem zamjene iste, tj. bilo koje, imao sam Redmi Note 5 Pro nekih 4 i pol godine i jednostavno je nestalo maskica iz prodaje...

Tako da sad tražim neku koja valja za novi mob i vjerojatno ću uzeti više komada za svaki slučaj.

 Bit ćeš onda zadovoljan sa Spigenom sigurno...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi 12
Unimatrix 007 kaže...

dosad nisam imao ovako zaobljeni ekran pa me zanima da li ljudi i dalje stavljaju ona zaštitna stakla na te zaobljene ekrane ili koriste bez ičega, tu je sad i čitač otiska u ekranu pa je vjerojatno i to faktor. Zasad još nisam skinuo ni zaštitnu foliju, ali mi se čini da me zato zeza čitanje otiska i vjerojatno je bolje bez ičega.

Ja sam stavio kaljeno staklo, isto imam model sa zaobljenim staklom. Kupio sam jedno 4 komada prije nego sam pronašao dobar model. Prvi nije sve pokrivao, drugi je došao sa UV ljepilom, a to mi se nije stavljalo, treći opet nekakav škart i tek četvrti model je bio kako treba, sve pokriva i ima na sebi ljepilo. Tamo gdje je otisak je staklo "izrezano" pa se vidi razlika između ostatka stakla i tog dijela za fingerprint. Ne znam jesu li nešto unaprijedili po tom pitanju, ovo moje staklo je staro već 2-3 godine. 

13 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Radi otisak i sa zakrivljenim kaljenim bez izreza za otisak. Jedino što treba je nakon instalacije ponovo učitati prste da uzme u obzir debljinu stakla. Provjereno radi na svakome. Jedine probleme sam imao na 2-3 s21 obična. Ko da senzor nije bio dobar jer je teško hvatao i bez ikakvog stakla
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi 12
MASVA kaže...

uvijek sam bio na tjednim verzijama, pratim zbog prijevoda

većinom nema neke prevelike razlike u stabilnim verzijama, kao proboljšanje stabilnosti sustava i sigurnosno ažuriranje androida

 Taj eu.rom... Radi na njemu sve normalno ili treba nešto naštelavat? Koliko sam shvatio eu.rom je ko china roma samo za normalni svijet ili ima još nešto drugo posebno? Daljni update-i idu ručno ili OTA? 

Sve Vas Volim
3 godine
offline
Xiaomi 12

Razmisljam kupiti xiaomi 13 kinesku verziju, da li ce bit lako instalirat globalnu verziju te oce mi dolaziti normalno update-i ?
I da li ce mi radit gpay na globalnoj posto citam na netu ne radi
Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi 12
Srce Isusovo kaže...
MASVA kaže...

uvijek sam bio na tjednim verzijama, pratim zbog prijevoda

većinom nema neke prevelike razlike u stabilnim verzijama, kao proboljšanje stabilnosti sustava i sigurnosno ažuriranje androida

 Taj eu.rom... Radi na njemu sve normalno ili treba nešto naštelavat? Koliko sam shvatio eu.rom je ko china roma samo za normalni svijet ili ima još nešto drugo posebno? Daljni update-i idu ručno ili OTA? 

 

Helix234 kaže...

Razmisljam kupiti xiaomi 13 kinesku verziju, da li ce bit lako instalirat globalnu verziju te oce mi dolaziti normalno update-i ?
I da li ce mi radit gpay na globalnoj posto citam na netu ne radi
Hvala

 

Our ROMs features (what's not in Global):

Based on China/Global Stable builds
3way reboot menu (in dev settings)
MIUI Contacts and Dialer
Removed ads in MIUI system apps
MIUI Dialer and Messages apps
Steps counter in Assistant screen
More shortcuts on left lockscreen
Wake up gestures for all devices
Option to auto-expand first notification
Notifications priority settings
More edit options in Gallery app
Enabled MiDrive in File Explorer
Google apps support integrated
Removed 5GHz region restrictions
Confirm dials from call logs
Morning report on alarm at morning
More apps supported for AOD notifications
More styles for AOD screen
Raise to wake gesture
AOD notification received animation
Tap fingerprint sensor to wake toggle
Double tap to lock screen
Battery AI scenes
Allowed disabling specific system apps
Importing theme .mtz from zhuti.xiaomi.com via ThemeManager
No useless Chinese bloatware apps
More free RAM due to less background processes
Mi Video, Mi Music, Mi Browser: No any useless Chinese content and ads
No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release
Added real 27 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans
Added EU T9 dialer support
Added charging sound switch
Optimized GPS settings for EU
Optimized Battery consumption
Optimized RAM consumption
Added GSMalphabet into SMS app options
SafetyNet passed by default without ROOT (Google Pay)
Play Store Certified
Deodexed
Added automated tasks in Security app
Widevine L1 (for supported devices)
And more, and more made by our 10 years MIUI mods experience.
 

https://xiaomi.eu/community/forums/questions-answers.22/

 

https://tradingshenzhen.com/en/faqs/questions-about-software-and-updates/what-is-the-difference-between-xiaomi-roms.html

3 godine
offline
Re: Xiaomi 12

Da li update-i dolaze normalno ili ih moramo manualno azurirat

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi 12
Helix234 kaže...

Da li update-i dolaze normalno ili ih moramo manualno azurirat

 Piše ti sve detaljno na drugom linku koji sam stavio.

3 godine
offline
Re: Xiaomi 12
Da li sa Xiaomi.EU (TWRP) radi gpay ne mogu nigdje naci te automatski dolaze update-i zar ne?
Helix234
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi 12

I ja isto gledam 13, baš mi se sviđa. Po meni najbolji omjer dijagonale ekrana i dimenzije uređaja.

Na TS je trenutno oko 750 eura što po meni nije neka wow cijena jer će uskoro u roku mjesec dana doći global verzija sa skoro istom cijenom

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi 12
Helix234 kaže...
Da li sa Xiaomi.EU (TWRP) radi gpay ne mogu nigdje naci te automatski dolaze update-i zar ne?

  Piše ti sve detaljno na drugom linku koji sam stavio.

12 godina
online
Re: Xiaomi 12
zuper kaže...

I ja isto gledam 13, baš mi se sviđa. Po meni najbolji omjer dijagonale ekrana i dimenzije uređaja.

Na TS je trenutno oko 750 eura što po meni nije neka wow cijena jer će uskoro u roku mjesec dana doći global verzija sa skoro istom cijenom

 

Bude to išlo doli kroz koji mjesec. Uvijek je tako. I ja isto gledam 13, taman gledam tu veličinu mobitela. Moj mi note 3 je istih dimenzija a ovdje bi dobio 0.8incha veću dijagonalu. Jedino što se radi o puno skupljem uređaju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice