Xiaomi 12

poruka: 176
|
čitano: 90.945
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Xiaomi 12
Jucer predstavljeni Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro.... Kasnije dolaze i 12X i 12 Ultra...

https://www.gsmarena.com/xiaomi_12_and_12_pro_debut_with_snapdragon_8_gen_1_chipsets_50mp_main_cams-news-52456.php
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi 12

Možda će netko misliti da sam lud ali čim vidim da mobitel ima zakrivljeni ekran, automatski otpada.

Sa aspekta kamere, tko je trenutno na HMX ne isplati mu ići na IMX766.

Xiaomi 12X mi se čini jako interesantnim, kome ne smeta to što nema bežično punjenje, što ima zakrivljeni ekran i naravno ako će cijena kod nas biti dobra, biti će pun pogodak.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Xiaomi 12

to je već bilo na forumu..

izlaze za početak samo u Kini, k nama dolaze negdje u ožujku...

 

https://www.bug.hr/mobiteli/xiaomi-predstavio-novu-seriju-flagship-pametnih-telefona--12-12-pro-i-12x-24962

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 9:23 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Ja sam u fazi biranja moba... Sa Tradingshenzen cu uzimat i sad su mi mi11 ultra i 12pro uzi izbor samo cekam par recenzija da vidim sta ce bit... Jel 12 ima bolju kameru... Sad ovako od oka mi se svida sto je 12 30 grama laksi i malo tanji, naravno generaciju noviji...
S tim da cu jos vidjet po netu kakav je Mi 11 Pro u usporedbi s ova dva... Ako pojeftini jos jer je nova serija dosla....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi 12

Dobar mobitel, jako lijepo stoji u ruci samo šteta što nema bolju tele zoom. 2x optički mi je bez veze..

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi 12

A ti imaš Pro model?

Jel istina to da taj Snapdragon throttla i jače se zagrijava?

Imaš neki info o izlasku global vezije? Kakva je glavna kamera sa novim senzorom? Video snimanje popravili ili i dalje Xiaomijeva boljka? Navodno ima quad zvučnike, jel se osjeti razlika ili marketing?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
zuper kaže...

A ti imaš Pro model?

Jel istina to da taj Snapdragon throttla i jače se zagrijava?

Imaš neki info o izlasku global vezije? Kakva je glavna kamera sa novim senzorom? Video snimanje popravili ili i dalje Xiaomijeva boljka? Navodno ima quad zvučnike, jel se osjeti razlika ili marketing?

 Da dobio sam Pro model, a uskoro će i predstavljanje Xiaomi 12 serije za globalno tržište - nakon Redmi Note 11.

 

Je, na žalost Snapdragon je bio fantastičan do serije 870 što imam na drugom POCO F3. Sve novije od toga cucla bateriju i pregrijava uređaj ako se radi nešto malo zahtjevnije. 

 

Sada pošto ja ne igram igrice na mobitelu, ne primijetim throttlanje i pregrijavanje. Ovako za moju dnevnu rutinu (telegram, društvene mreže, fotkanje) je i više nego odličan.

Kamera je super, na razini Mi 11 Ultra, samo eto da ima bolju telephoto leću bio bi mi kompletan uređaj ovako mi fali. Testirati ću u narednim danima kameru više pa podijelim neki album na flickr.

 

Zvučnici su okej, nije ništa extra koliko napucavaju taj Harman Kordon Blue ali Doly Atmos malo poboljšava stvar. Inače koristim Mi True Wireless slušalice za muziku pa sam se na njih već navikao.

 

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
13 godina
offline
Xiaomi 12

Pa da, vidio sam jedan test gdje 870 u dugom runu ima bolji score od 8gen1 i 888. Zato jer ne throttla.

Mislim, ne igram igrice ni ja, ali ljeti bi svejedno opet to moglo biti problem.

Navodno je problem u Samsungovoj proizvodnji čipa koji nije na razini TSMC. I da će Qualcomm jedan dio 8gen1 proizvoditi TSMC pa će na kraju biti chip lottery. 

Živi kupus. Najbolje preskočiti ovu generaciju ili kupiti 870 ili 888 dok su jeftini.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Gdje si ga uzimao? Jel ima koja bolja trgovina od Tradingshenzen?
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Xiaomi 12

Ja dobivam direkt od Xiaomia, sad sam bacio oko na tu stranicu ali vidim da ni ti ne šalju do 15.2 zbog blagdana u Kini.

 

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi 12

Ako usporedimo 12 Pro sa 11 Ultra, nema ni jedne prednosti. Novi procesor na papiru, ali u praksi napredak nikakav, zapravo suprotno.

A na Tradingshenzen, 11 Ultra jeftiniji od 12 Pro. Ima mrcinu od grbe, ali ta grba je daleko superiornija sa kamerama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi 12

Jedina prednost sada je podrška za 64bit aplikacije, isprobao sam neke igrice i dosta bolje radi i utilizira RAM naspram POCO F3 (MIUI 13).

Sad kako će to biti na globalnoj razini vidjet ćemo, ali na kineskoj developer verziji se primijeti razlika.

 

Iako mislim da ću se ja riješiti 12 Pro i uzet Ultru, dal 11 ili 12, bo vidjet ćemo kroz mjesec-dva :)

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Svida mi se 12 al me nekako vise vuce prema 11 ultra.... Nesmeta mi ni ta grba... Od sveg tog najvise me smeta zaobljen zaslon...nista tjmu meni nema dobrog samo zlo za razbit lakse mob....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi 12

Evo kratka usporedba, fotkano jutros.

 

Google Camera:

PXL_20220124_075713_8.3.252 | Manwex | Flickr

 

Stock MIUI Camera:

IMG_20220124_075705 | Manwex | Flickr

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi 12

bome ogromna razlika...

 

VenAtoR#2231
14 godina
offline
Xiaomi 12

Voljan sam mjenjat poco f3 kupljen za bozic.

U izvrsnom stanju za bilo koji xiaomi 12

R33mba#2892
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Cromaki kaže...

Evo kratka usporedba, fotkano jutros.

 

Google Camera:

PXL_20220124_075713_8.3.252 | Manwex | Flickr

 

Stock MIUI Camera:

IMG_20220124_075705 | Manwex | Flickr

 Hoces mozda prodavati taj 12 Pro?

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
jocommb kaže...

 Hoces mozda prodavati taj 12 Pro?

 Vjerovatno, ali kad dođe u prodaju kod nas da znam korigirati cijenu.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
14 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Izgleda da ima gadnih problema sa zamagljivanjem leca kamera kad se snima na nizoj temperaturi... Procesor preblizu modula kamere i kad se pokrene snimanje vani na otvorenom pri nizoj temp magle se lece... Ima i video vec i stvarno je gadno...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi 12

Nisam se susreo s tim problemom, iako su bila hladna protekla jutra (oko -3) okinuo sam koju fotku i sve je bilo okej.

Moguće da se dešava ako se prije toga igraju igrice ili nešto zahtjevno da se procesor baš optereti.

 

Svakako javim ako primijetim šta u narednim danima.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Evo videa... Ruska recenzija... Nerazumijemnbas pa neznam koja je temperatura tamo iako nevjerujem da je neka ekstremna jer je usporedno snima s iP 13 mislim... Na 3:20 pocinje
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Xiaomi 12
Šteta. Stvarno me interesirao 12 Pro. I sve super, ali očito je Snapdragon ove godine jači fail. Običan 12 će biti mnogo popularniji vjerujem jer će biti dosta jeftiniji
OnePlus 10 Pro je meh, ništ novo, čak jako nazadovali UW kameru.
Ako Samsung ne ukenja sa novim Exynos-om, neće imati konkurenciju ove godine.
Možda je vrijeme da konačno probam iPhone. Oni baš rastu iz godine u godinu kaj se tiče procesora i baterije, dok android ekipa počela bitno zaostajati
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Mana u dizajnu... Valjda je i jedna note serija imala problema ali samo prva serija i odmah su to ispravili u samsungu, stavili neki izolator izmedu kamere i soc-a... Vjerovatno sva 3 modela 12 pate od toga, ko zna hoce na ultri to rijesit...
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Xiaomi 12

Još se softver mora dosta ispolirati, onaj njihov reklamirani adaptive refresh i LTPO bi trebao omogućiti da ide refresh do 1hz dok je to u praksi debelo iznad...

A ko za vraga sad su njima blagdani mjesec dana tako da je development na stagnaciji..

 

Mobitel sam po sebi ima stvarno premium feeling u ruci, nemam nikakve zamjerke ali da ima barem 3x optički zoom i neki bolji procesor tipa SD870 bio bi mi primarni uređaj na duže staze.

120W punjač nisam ni otvorio, 33W od POCO F3 je i više nego top a vjerujem i zdravije za bateriju.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Pa nerijese li uskoro to s magljenjem definitivno idem na 11 ultra... Ovo je prvi mob koji primarno uzimam zbog kamere.. i za 700 i mesta eura ima na TS i mislim da je to to... Zao mi je sto na dxomark-u nema test 11pro modela... Jer on ima za oko 600 eura sto je jos bolje...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi 12

Mislim da zbog toga što nije izašao za globalno tržište pa ga nema na Dxo.

Meni su Mix 4 i 11 Ultra top modeli.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi 12

Gledam sad ponudu na Tradingshenzen, dobra im je cijena. Ali svi mobiteli su s kineskim ROM-om, što je meni neprihvatljivo. Ako ću ga prebacivati na globalni moram flashati ROM, zbog čega će mobitel biti ostati otključan. U tom slučaju više neće podržavati Google Pay, što mi je neprihvatljivo. Dakle, ništa od Tradingshenzen kad sam ja u pitanju.

 

Vezano za pretjerano grijanje zbog SoC-a: to je stvar neispoliranog softvera. Valjda svaki flagship dođe s kilavim softverom kojeg treba dodatno podešavati. Prebrzo ih izbacuju na tržište, jer je konkurencija stalno za vratom. Kroz jedan ili dva updatea situacija će se stabilizirati. Ili sačekajte koji mjesec da prođe runda-dvije bug fixeva pa ga onda kupite, ili ga kupite sada i uživajte uz povremene slomove živaca.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Marko_244 kaže...

Gledam sad ponudu na Tradingshenzen, dobra im je cijena. Ali svi mobiteli su s kineskim ROM-om, što je meni neprihvatljivo. Ako ću ga prebacivati na globalni moram flashati ROM, zbog čega će mobitel biti ostati otključan. U tom slučaju više neće podržavati Google Pay, što mi je neprihvatljivo. Dakle, ništa od Tradingshenzen kad sam ja u pitanju.

 

Vezano za pretjerano grijanje zbog SoC-a: to je stvar neispoliranog softvera. Valjda svaki flagship dođe s kilavim softverom kojeg treba dodatno podešavati. Prebrzo ih izbacuju na tržište, jer je konkurencija stalno za vratom. Kroz jedan ili dva updatea situacija će se stabilizirati. Ili sačekajte koji mjesec da prođe runda-dvije bug fixeva pa ga onda kupite, ili ga kupite sada i uživajte uz povremene slomove živaca.

 Možeš staviti Global ROM preko fastboota i opet zaključati bootloader.

 

Svaki tjedan dolazi update, ali SoC je jednostavno takav kakav je, kad se optereti baterija jednostavno klizi a temperatura se brzo povećava. 

 

 

Što se kamere tiče, napravio sam si nekakve custom configove pa daje dosta bolje rezultate naspram stock aplikacije.

Xiaomi Mi Note 10 Pro + POCO F2 Pro
11 godina
offline
Re: Xiaomi 12
Znaci ne mogu vjerovati da Xiaomi 12X kosta 4999kn.
Sve sam ocekivao al da taj naslabiji model cak toliko kosta to ne.
Sve se bojim da ce obican 12 kostati 6000, a pro 7000kn.

Mislim znam da ce cijene saomiju jako brzo pasti u oglasu,kao i 11T modelu, ali da su dosli do ovakvih cijena novog u trgovini,pa ovo nije normalno.
Stvarno je vrijeme za neke nove igrace...
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi 12

Zna li se kad ce 12 i 12 Pro u prodaju kod nas?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice