Xiaomi Mi 11

poruka: 585
|
čitano: 283.059
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
love2ml86 kaže...

Nema mobitela koji je dosljedan u point and shoot fotkama kao pixel i to na istom senzoru zadnje tri godine. Njihov software je znanstvena fantastika za ostale. Kada sam imao Pixel 2 XL i istovremeno cura S7 i ja Mi6 kao rezervu je bila razlika u fotkama dan i noć.

Od Mi 6 do Mi 10 se jako puno toga desilo. Taj software možeš staviti na bilo koji uređaj, ako ti je on pojam za point and shoot. Nije više nikakva znanstvena fantastika, bio je prije par godina, ali više nije.

 

Ovdje pričamo o "umjetnim" fotkama i softwareu, a moj komentar je bio na hardware i njegove mogućnosti, ono što ovi novi senzori mogu Pixel može samo sanjati unatoč vrhunskom softwareu.

6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
mzopg kaže...
love2ml86 kaže...

Nema mobitela koji je dosljedan u point and shoot fotkama kao pixel i to na istom senzoru zadnje tri godine. Njihov software je znanstvena fantastika za ostale. Kada sam imao Pixel 2 XL i istovremeno cura S7 i ja Mi6 kao rezervu je bila razlika u fotkama dan i noć.

Od Mi 6 do Mi 10 se jako puno toga desilo. Taj software možeš staviti na bilo koji uređaj, ako ti je on pojam za point and shoot. Nije više nikakva znanstvena fantastika, bio je prije par godina, ali više nije.

 

Ovdje pričamo o "umjetnim" fotkama i softwareu, a moj komentar je bio na hardware i njegove mogućnosti, ono što ovi novi senzori mogu Pixel može samo sanjati unatoč vrhunskom softwareu.

A gle, unatoč starijem hw Pixel je još pri vrhu u kvaliteti kamere.. a što bi tek radio s novijim senzorima ćemo vjerojatno vidjeti s sljedećim modelom.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Pa brate mili, da taj xiaomi proda govno umjesto punjaca ti bi ga branio.

Kakvu su samo kampanju pljuvanja poveli protiv applea, a sad ih vjerno prate jer su naravno proveli malo vremena za računicom i vidjeli da mogu masno ušparat.

Ove godine daju, druge god će svima dat kitu jer su mogli ove uzeti.

I dalje su licemjeri i pohlepnici.
yippee ki-yay
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Apachy kaže...
Pa brate mili, da taj xiaomi proda govno umjesto punjaca ti bi ga branio.

Kakvu su samo kampanju pljuvanja poveli protiv applea, a sad ih vjerno prate jer su naravno proveli malo vremena za računicom i vidjeli da mogu masno ušparat.

Ove godine daju, druge god će svima dat kitu jer su mogli ove uzeti.

I dalje su licemjeri i pohlepnici.

 Naravno kad sam njihov dioničar. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
R36 kaže...
Stiže ali na Androidu 10. hmmmm, a svi nadograđju na Android 11. Bravo Xiaomi. Poznat po 1200 verzija Miui-a za 565 svojih modela.

 MIUI 12.5 je baziran na Androidu 11, ne znam odakle ti da stiže na A10.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Night Video

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Kako su i obećali, novi display na Mi 11 je top display, lako moguće da se radi o trenutno najboljem dostupnom displayu.

 

The Xiaomi Mi 11 has a Very Impressive Excellent Top Tier World Class Smartphone Display with close to Text Book Perfect Calibration Accuracy and Performance that is Visually Indistinguishable From Perfect.Based on our objective Lab Tests and Measurements the Xiaomi Mi 11 receives a DisplayMate Best Smartphone Display Award earning DisplayMate’s highest ever Display Performance Grade of A+ and setting or matching 13 Smartphone Display Performance Records. As a result, the Xiaomi Mi 11 joins the very select Top Tier of the Best Smartphone Displays. This demonstrates that Xiaomi recognizes the importance of Display Excellence and has made a major commitment to improving Smartphone Display Performance.

 

https://www.displaymate.com/Xiaomi_Mi_11_ShootOut_1V.htm

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_gets_an_a_from_displaymate_with_perfect_color_accuracy_and_impressive_brightness-news-46980.php

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Ovako ce izgledati Pro model
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Helix234 kaže...
Ovako ce izgledati Pro model

To već djeluje puno ozbiljnije i sviđa mi se. To je u biti isti dizajn kao na Mi 10 Ultra, ali presložen vodoravno što je bolje jer na Ultri je na dnu ultrawide kamera koja toliko široko lovi da prst treba držati jako nisko što je malo nezgodno, da ne spominjem korištenje na gimbalu.

3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Strah me da ovaj ne dode preko 8000 kn i vise
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
love2ml86 kaže...
mzopg kaže...
foofajter kaže...
Ja na ta poboljšanja uvijek gledam na način da usporedim Pixela koji koristi već par godina jedan te isti senzor i Huawei, Xiaomi itd. koji su počeli stavljat puno veće senzore, pa opet na auto postavkama nije neka ekstra razlika, osim ako ne gledaš svaku sitnicu.

Druga stvar ako se neko ide igrat s postavkama, ali za to imamo temu kamere.

Razlika je ogromna. Pixel jednostavno ne može ono što mogu uređaji tipa Mi 10 Pro i slični.

Ako ćeš koristiti fotke za instagram i slično onda je Pixel ok.

Nema mobitela koji je dosljedan u point and shoot fotkama kao pixel i to na istom senzoru zadnje tri godine. Njihov software je znanstvena fantastika za ostale. Kada sam imao Pixel 2 XL i istovremeno cura S7 i ja Mi6 kao rezervu je bila razlika u fotkama dan i noć.

 Ja kupio Note 9 jer mislio preći na njega sa Pixela 3, kamera je bila ogroman razlog zašto nisam, razlika je ogromna a i novi modeli su tek tu negdje sa pixelom.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2021 22:57 (EZY-E).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
mzopg kaže...
love2ml86 kaže...

Nema mobitela koji je dosljedan u point and shoot fotkama kao pixel i to na istom senzoru zadnje tri godine. Njihov software je znanstvena fantastika za ostale. Kada sam imao Pixel 2 XL i istovremeno cura S7 i ja Mi6 kao rezervu je bila razlika u fotkama dan i noć.

Od Mi 6 do Mi 10 se jako puno toga desilo. Taj software možeš staviti na bilo koji uređaj, ako ti je on pojam za point and shoot. Nije više nikakva znanstvena fantastika, bio je prije par godina, ali više nije.

 

Ovdje pričamo o "umjetnim" fotkama i softwareu, a moj komentar je bio na hardware i njegove mogućnosti, ono što ovi novi senzori mogu Pixel može samo sanjati unatoč vrhunskom softwareu.

 Nemoš staviti na svaki uređaj, probaj na note 9 koji je dosta popularan.

Svaki taj port ima problema nekih, nema do pixel softwarea.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
12 godina
offline
Xiaomi Mi 11

kad ce izac modeli s ovom dodatnom opremom zna li se sta ? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
EZY-E kaže...

 Ja kupio Note 9 jer mislio preći na njega sa Pixela 3, kamera je bila ogroman razlog zašto nisam, razlika je ogromna a i novi modeli su tek tu negdje sa pixelom.

 Napravio si grešku odmah u startu.

 

Prvo tražiš da ti mobitel od 1300kn radi kao i mobitel od 6000kn.

Kao drugo ako želiš dobar GCam onda tražiš uređaj koji ima isti ili što sličniji senzor, u ovom slučaju IMX363 ili neki od njegovih nasljednika, a ne Samsung senzor.

Probaj sa Poco F1 ili Mi 8 ako želiš uređaj slične cijene kao i RN9, a koji će raditi odlično sa GCam appom.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Koji mobitel dođe 1300 a koji 6000 kn?
Zašto bi išao sa konja na magarca? Sa Pixela na mi6 ili poco?
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
EZY-E kaže...
Koji mobitel dođe 1300 a koji 6000 kn?
Zašto bi išao sa konja na magarca? Sa Pixela na mi6 ili poco?

Redmi Note 9 košta oko 1300kn, dok je Pixel 3 u vrijeme svog izlaska koštao oko 6000kn.

Mene pitaš zašto bi išao sa konja na magarca, a upravo si to pokušao prelaskom sa Pixela 3 na Redmi Note 9?!

 

Nije Mi 6, nego Mi 8, koji je bolji uređaj od Redmi Note 9, jedino mu je baterija lošija, ali kamere, display ima bolje, za sličnu cijenu i spada u flagship uređaje za razliku od RN9 koji je budget phone.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Tko je spominjao redmi note 9? XD
Galaxy note 9.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11
EZY-E kaže...
Tko je spominjao redmi note 9? XD
Galaxy note 9.

 e jbga u Xiaomi smo temi pa sam mislio da je Note 9 = Redmi Note 9 

 

Galaxy Note 9 koja verzija? Imaš verziju sa Exynos i Samsung senzorom, a ima sa SD i Sony senzorom, taj bi trebao imati dobar GCam port.

Ali i bez GCama bi Galaxy 9 trebao biti nijansu bolji od Pixela 3.

 

https://www.gsmarena.com/google_pixel_3-review-1847p5.php

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Prve recenzije:

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Po nekim anketama Mi11 bi se mogao dobro prodavati u europi
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 11
Izgleda jako lijepo u bijeloj boji. Ekran mi izgleda impresivno čak i preko videa. Primijetio sam da je prilično zaobljen na rubovima što znači dosta deblji status bar. Vidi se da Mi 10 ima tanji.
Ali tko ima Mi 10 apsolutno ne treba upgrade jer nema velikih razlika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Exynos verzija i kamera je full iza pixela, vjeruj mi, htio sam preći na galaxija ali je dosta lošiji.
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
16 godina
offline
Xiaomi Mi 11

Daleko je Pixel iza gomile drugih smartphona

 

https://www.dxomark.com/rankings/#smartphones

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 19:59 (segregator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11

Zabavljaju se Kinezi dok se mi patimo. 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
I sta mislite kolka bi mogla biti cijena?
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Vjerojatno ce ponoviti cijene od prosle godine za Mi11 799€ i Mi 11 pro 999€
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
Kažeš Pixel iza gomile. Ispred se 3 P40 koji nemaju GMS, 4 iPhona, puno uredjaja testiranih sa starim protokolom, par čudnovatih kljunaša i ostanu ispred 2-3 normalna Android uređaja. Lako je ljude prevariti
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
segregator kaže...

Daleko je Pixel iza gomile drugih smartphona

 

https://www.dxomark.com/rankings/#smartphones

 

zato sto gledas bodovnu tablicu gdje pixel nema telefoto, kao jos i nekoliko uredaja, pa gube masu bodova.

 

pogledaj testne fotografje, gdje pixel sa glavnom kamerom i prastarim hardverom jos uvijek dere guzove velikoj vecini uredaja

 

bitna je kvaliteta a ne kvantiteta, sto ce mi 7 kamera i hardver iz buducnosti, kad im je softver prosjecan i onda je rezultat taj da je pixel bolji sa jednom/dvije kamere u 99,9% slucajeva

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
3dfx kaže...

zato sto gledas bodovnu tablicu gdje pixel nema telefoto, kao jos i nekoliko uredaja, pa gube masu bodova.

 

pogledaj testne fotografje, gdje pixel sa glavnom kamerom i prastarim hardverom jos uvijek dere guzove velikoj vecini uredaja

 

bitna je kvaliteta a ne kvantiteta, sto ce mi 7 kamera i hardver iz buducnosti, kad im je softver prosjecan i onda je rezultat taj da je pixel bolji sa jednom/dvije kamere u 99,9% slucajeva

 

 

 

 

 

 

 

Pixel ima prosjecan IQ na nivou 2016-17, cak mu je i tele kamera na 4XL koji sam imao neko vrijeme prosjecna.

Takav IQ dobijes i  na Pocu F1 koji ima isti hardware za 600-700 Kn koliko im se sada krece cijena polovnih i u kontekstu takve cijene mozemo pricati o vrhunskom IQ.

Kada ga se usporedjuje sa novijim modelima koji imaju osjetno vece senzore, a noviji Pixeli imaju isti hardware kao i Poco F1 koji nadjes za 600 Kn dok Pixel kosta cca 4-5000 Kn meni to nije nimalo impresivno.

Opet ponavljam, za neku sicu je to OK IQ, ja sam sa Pocom bio sretan jer je kostao malo a IQ je ok, identican Pixelovom kada stavis Gcam (isti senzor-isti software), ali u usporedbi sa npr mid range Mi Note 10 nema sta traziti.

Veliki senzor, pravi DOF, neusporedivo vise detalja, bolji IQ, bolji video, ultrawide, dvije telefoto kamere...sorry, ali tome Pixel sa jednom kamericom iz 2017 jednostavno ne moze konkurirati kao sto ne moze konkurirati ni mnogim drugim suvremenijim mobitelima koji sada svi odreda imaju bolji hardware.

Naprosto je smijesno citati u 2021 i dalje o toj nekoj misterioznoj superiornosti Pixela...imao sam ga, dva komada (2XL i 4XL), a prije toga i Nexuse i ne pisem bezveze.

Ja bih eventualno nekome preporucio Pixel 4a jer ne kosta puno, ali sve vise od toga cijenom je previse za Pixela koji ima prastari hardware kamere, midrange procesor, cak su maknuli i onaj dodatni procesor slike...taj Pixel 5 je jedino OK jos za one koji traze manji mob pa su dimenzije moba presudan  faktor.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11
3dfx kaže...
segregator kaže...

Daleko je Pixel iza gomile drugih smartphona

 

https://www.dxomark.com/rankings/#smartphones

 

zato sto gledas bodovnu tablicu gdje pixel nema telefoto, kao jos i nekoliko uredaja, pa gube masu bodova.

 

pogledaj testne fotografje, gdje pixel sa glavnom kamerom i prastarim hardverom jos uvijek dere guzove velikoj vecini uredaja

 

bitna je kvaliteta a ne kvantiteta, sto ce mi 7 kamera i hardver iz buducnosti, kad im je softver prosjecan i onda je rezultat taj da je pixel bolji sa jednom/dvije kamere u 99,9% slucajeva

 

 

 

 

 

A noćne snimke? Pixel 3 ocjena 49, i tu zaostaje za većinom

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice