Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 442.422
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
love2ml86 kaže...
R36 kaže...
love2ml86 kaže...
R36 kaže...
mzopg kaže...

Mislim da nema, ali ajde dobro, nije ni bitno.

 

Super wallpapers si instalirao ručno sa Mi 10 Ultra, tako da to nije dio EMUIa.

 

Bottom tap ili back tap je kuckanje po donjem (zadnjem) dijelu uređaja kako bi se nešto aktiviralo, npr. na double tap se može upaliti svjetlo (torch), a na triple pokreneš kameru ili nešto drugo. Znači kao što imamo double tap na prednjoj strani po displayu sada imamo i na zadnjoj strani.

https://www.xda-developers.com/xiaomi-miui-12-back-double-triple-tap-gestures-apple-ios-14-google-pixel-phones/

 

Kloniranje mislim da nisi shvatio na što sam mislio. Foto i video kloniranje.

Evo vidi, zgodno i zabavno.

 

 

vlog i clone.

ne snimam ni ja vlogove, ali ovo je zgodna opcija za snimiti kratki filmić (klip) sa unaprijed pripremljenim tranzicijama i efektima, fora.

 

Zaboravio sam spomenuti još jednu zabavnu opciju, sky replace.

 

 

Odgovorim kasnije i na ostalo...

Kolega ove prednosti su smješeno. To je za djecu.

 

To kao da ja tebi nabrojim zabavne stvari kao : 

 

- Dvostruko snimanje zadnjom kamerom - HUAWEI Dual View video. Zabavno

- brisanje ljudi iz kadra ako ti netko uleti u kadar - HUAWEI Golden Snap 

- uklanjanje refleksiije - AI Remove Reflection

- ultra slow motionvideozapisa do 7680 fps

- 3d otključavanje - samo podigneš mob - najkorisnije

- ubrzane snimke - isprobao na oblacima - odlično, za zalaske sunca i sl. Još zabavnije

- usporene snimke 

 

Tako da osim 3D otključavanja i ubrzanih snimki (oblake) ostalo sam samo jednom probao.

Ajmo reći da je usporena snimka fora.

 

Kaže većinom svi sve imaju.

Ima li EMUI double tap to wake?

Aj molim te šta će mi to pored 3D otključavanja i senzora otiska prsta?

 

Double tap to wake mi je bitan kao padobran u svemiru. 

Dal je tebi to korisno nebitno, činjenica je da MIUI pegla EMUI. Xiaomi for the win. 

Vidim...

Kad riješe obavijesti možda ga i ja kupim. 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...
love2ml86 kaže...
R36 kaže...
love2ml86 kaže...
R36 kaže...
mzopg kaže...

Mislim da nema, ali ajde dobro, nije ni bitno.

 

Super wallpapers si instalirao ručno sa Mi 10 Ultra, tako da to nije dio EMUIa.

 

Bottom tap ili back tap je kuckanje po donjem (zadnjem) dijelu uređaja kako bi se nešto aktiviralo, npr. na double tap se može upaliti svjetlo (torch), a na triple pokreneš kameru ili nešto drugo. Znači kao što imamo double tap na prednjoj strani po displayu sada imamo i na zadnjoj strani.

https://www.xda-developers.com/xiaomi-miui-12-back-double-triple-tap-gestures-apple-ios-14-google-pixel-phones/

 

Kloniranje mislim da nisi shvatio na što sam mislio. Foto i video kloniranje.

Evo vidi, zgodno i zabavno.

 

 

vlog i clone.

ne snimam ni ja vlogove, ali ovo je zgodna opcija za snimiti kratki filmić (klip) sa unaprijed pripremljenim tranzicijama i efektima, fora.

 

Zaboravio sam spomenuti još jednu zabavnu opciju, sky replace.

 

 

Odgovorim kasnije i na ostalo...

Kolega ove prednosti su smješeno. To je za djecu.

 

To kao da ja tebi nabrojim zabavne stvari kao : 

 

- Dvostruko snimanje zadnjom kamerom - HUAWEI Dual View video. Zabavno

- brisanje ljudi iz kadra ako ti netko uleti u kadar - HUAWEI Golden Snap 

- uklanjanje refleksiije - AI Remove Reflection

- ultra slow motionvideozapisa do 7680 fps

- 3d otključavanje - samo podigneš mob - najkorisnije

- ubrzane snimke - isprobao na oblacima - odlično, za zalaske sunca i sl. Još zabavnije

- usporene snimke 

 

Tako da osim 3D otključavanja i ubrzanih snimki (oblake) ostalo sam samo jednom probao.

Ajmo reći da je usporena snimka fora.

 

Kaže većinom svi sve imaju.

Ima li EMUI double tap to wake?

Aj molim te šta će mi to pored 3D otključavanja i senzora otiska prsta?

 

Double tap to wake mi je bitan kao padobran u svemiru. 

Dal je tebi to korisno nebitno, činjenica je da MIUI pegla EMUI. Xiaomi for the win. 

Vidim...

Kad riješe obavijesti možda ga i ja kupim. 

Moje su perfektne od početka: Mi 6, Mi 9 i sad Mi 10.. mora da sam čudo 

10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Glupira se, nikad problema sa obavjestima na xiaomi, dok on na p40 pro ne moze ni gmail push notifikacije imat kako treba.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ja sam imao problema sa notifikacijama na Poco F1 ali sad na Mi 10 sve normalno, nikakvih problema nemam ni sa notifikacijama ni bilo čime. MIUI me prije frustrirao i nisam mogao dočekati kad ću staviti neki drugi rom na mobitel. Sad sa Mi 10 sam ostao ugodno iznenađen i nemam potrebe mijenjati MIUI.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

meni na f2 pro obavijesti od prvog dana rade 100% kako treba. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ja sam na Mi 10 (po Xiaomi navici) ugasio svu štednju baterija, postavio lokot na sve aplikacije koje koristim, i svim važnim aplikacijama dao da rade što žele :D

I čak mi sad baterija izdrži dan i pol.

Poslije vaših komentara vjerojatno ću ga vratiti na tvorničke postavke i sve podesiti iz početka sa uključenom štednjom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Moj mi 10 se konačno ustabilio sa baterijom, tek nakon trečeg reseta. Sad bez problema izdrži 2 dana, dok na početku, odnosno nakon updatea na miui 12 jedva jedan dan.
Punio ga prekjučer, sad baterija još na 48 %.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
korg11 kaže...
Moj mi 10 se konačno ustabilio sa baterijom, tek nakon trečeg reseta. Sad bez problema izdrži 2 dana, dok na početku, odnosno nakon updatea na miui 12 jedva jedan dan.
Punio ga prekjučer, sad baterija još na 48 %.

 to malo kome nesto znaci dok ne kazes kako i koliko koristis mobitel. meni nema sanse da bi ijedan mobitel trenutno na trzistu drzao puna dva dana. 

12 godina
online
Xiaomi Mi 10

Bok ekipa, 

 

Kroz koji dan mi treba doc novi Mi10T pro 8/256 verzija. 

Ako neko mozda ima neka iskustva da napise, prelazim sa Galaxy Note 9.

 

Isto tako ako bi neko mozda minja Mi10 Pro ili Mi 10 za ovaj (na amoledu sam od 2012...) neka se javi vise nego voljan sam 😁

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 2:51 (Kelam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Uzimao tko Mi10T PRO, kakav je display i kako telefon radi u globalu ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Nudi mi novi abdejt ali me pri instalaciji traži zaporku za otključavanje uređaja. Kako da dođem do te zaporke?
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Xiaomi Mi 10

evo Mi10T pro na akciji

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mikimg kaže...
Nudi mi novi abdejt ali me pri instalaciji traži zaporku za otključavanje uređaja. Kako da dođem do te zaporke?

 ista koju koristiš za otključavanje uređaja

ili možeš kopirati rom na usb stick pa putem otg kabela flešaš

u twrp odabereš storage/usb-otg

MIUI HR TRANSLATOR
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
S obzirom da sam na globalnom ROM-u nemam Xiaomijevu mail aplikaciju. Probao sam nekoliko s play store-a ali sa svakom imam nekih problema. Trenutno testiram Outlook. Kod njega mi je dosta toga ok ali je problem što ne rade push notifikacije, mail mi dođe nakon 15, 20 minuta a nekad upće ne dođe notifikacija nego vidim da imam mail tek kad otvorim Outlook. Jel ima netko preporuku kako to osposobiti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Xiaomi Mi 10
zabranjeniples kaže...

Uzimao tko Mi10T PRO, kakav je display i kako telefon radi u globalu ??

 Meni bi triba doc kroz par dana pa javim dojmove.

Na AMOLED-u sam od 2012 pa mislim da ce se malo tribat priviknit. Proba san ga u T-centru i ekran nije los uopce, ako ga ne usporedujes sa amoledon izgleda odlicno, doduse kad san stavia svoje Galaxy Note 9 kraj njega malo mi je tesko bilo 😅

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Nije ta šifra kao za otključavanje. Sve sam probao i neće
5 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

ajde makni sve šifre za otključavanje mobitela, pa probaj opet

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Da li bi htio staviti link roma za moj telefon
15 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Može mala konzultacija... 

 

Moj Mi6 je nažalost krepao (ne radi home tipka/fingerprint skener). Dvoumim se između Mi10 i Poco F2 Pro. Isplati li se dati 1000 kn više za Mi10. Kamera mi je totalno nebitna. Što drugo na Mi10 vrijedi 1000 kn više? Mi10T ima lošiji ekran?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 9:08 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
tnakir kaže...

Može mala konzultacija... 

 

Moj Mi6 je nažalost krepao (ne radi home tipka/fingerprint skener). Dvoumim se između Mi10 i Poco F2 Pro. Isplati li se dati 1000 kn više za Mi10. Kamera mi je totalno nebitna. Što drugo na Mi10 vrijedi 1000 kn više? Mi10T ima lošiji ekran?

 Mi10 T - 144hz fluidnost bomba. 

 

Loš ekran u 2020 - nemoj te me zajebavat. Nećeš ni primjetit razliku između dobrog i lošeg ekrana ali ćeš primjetit razliku između 60-90-144Hz.

 

Ako ti kamera nije bitna - Mi10 T

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

 Mi10 T - 144hz fluidnost bomba. 

 

Loš ekran u 2020 - nemoj te me zajebavat. Nećeš ni primjetit razliku između dobrog i lošeg ekrana ali ćeš primjetit razliku između 60-90-144Hz.

 

Ako ti kamera nije bitna - Mi10 T

Ono što mi je bitno je da je mobitel brz i da ima NFC. Wireless charging, 144Hz screen, kamera etc etc su mi totalno nebitni.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
tnakir kaže...
R36 kaže...

 Mi10 T - 144hz fluidnost bomba. 

 

Loš ekran u 2020 - nemoj te me zajebavat. Nećeš ni primjetit razliku između dobrog i lošeg ekrana ali ćeš primjetit razliku između 60-90-144Hz.

 

Ako ti kamera nije bitna - Mi10 T

Ono što mi je bitno je da je mobitel brz i da ima NFC. Wireless charging, 144Hz screen, kamera etc etc su mi totalno nebitni.

 onda uzmi poco f2 pro. jer mi10 ti donosi dodatno bas ove stvari za koje kazes da su ti nebitne. 

 

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

onda je mi 10t pro ok izbor, samo i dalje ne kužim zašto nisu stavili na fon od 3000kn oled ekran, nije da vrijedi te razlike u parama, ali bilo bi lijepo imat amoled 120hz ekran...

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

jel ti mob otključan?

 

pretpostavljajući da imaš gore twrp, mislim da je...

 

na xiaomi eu forumu imaš linkove za stabilne verzije i imaš svaki tjedan koje se updejtaju

 

malo tamo provrti na koje greške bi pristao da ti budu u mobu, ako stavljaš beta verziju, naravno provjeri i koja ti je twrp verzija, jer sa zadnjom su navodno neke greške ispravljene...

 

ja trenutno imam verziju 12.2 - 20.9.24 i dok nebude nekog masovnijeg upgrejda mislim biti na ovoj verziji, jer greški nisam imao... a ima sve iz bete što radi

3 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Maknuo šifre i sve radi. 💪 Hvala
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
tnakir kaže...
R36 kaže...

 Mi10 T - 144hz fluidnost bomba. 

 

Loš ekran u 2020 - nemoj te me zajebavat. Nećeš ni primjetit razliku između dobrog i lošeg ekrana ali ćeš primjetit razliku između 60-90-144Hz.

 

Ako ti kamera nije bitna - Mi10 T

Ono što mi je bitno je da je mobitel brz i da ima NFC. Wireless charging, 144Hz screen, kamera etc etc su mi totalno nebitni.

Hoćeš brz mob a totalno nebitno ti je 144Hz , i još UFS 3.1 memorija. Pa di ćeš brže od toga.

 

Vidim iz teksta da se ne kužiš u specifikacije mobitela, tako da te razumijem.

 

Uzmi MI10 T i uživaj u brzini.

 

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...

Hoćeš brz mob a totalno nebitno ti je 144Hz , i još UFS 3.1 memorija. Pa di ćeš brže od toga.

 

Vidim iz teksta da se ne kužiš u specifikacije mobitela, tako da te razumijem.

 

Uzmi MI10 T i uživaj u brzini.

 

 

Kužim što hoćeš reći, ali meni osobno 144Hz ne vrijedi ni 10 kuna, kamoli 600kn kolika je razlika u cijeni. Mi10T ima IPS ekran?

Rvat katolik!
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

ne vrijedi ti jer nisi koristio mob sa 90/120 hz i nisi navikao na takvu ugodu korištenja.

mi 10t pro ima ips lcd 144 hz ekran, a mi 10 oled 90hz, još sam vidio tu u preporukama poco f2 pro, taj ima amoled 60hz.

 

yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Apachy kaže...

ne vrijedi ti jer nisi koristio mob sa 90/120 hz i nisi navikao na takvu ugodu korištenja.

mi 10t pro ima ips lcd 144 hz ekran, a mi 10 oled 90hz, još sam vidio tu u preporukama poco f2 pro, taj ima amoled 60hz.

 

Kad bih ti ja rekao da bih radije da mi Mi6 još uvijek radi i da mi je taj mobitel bio više nego dovoljan?

Rvat katolik!
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
tnakir kaže...
Apachy kaže...

ne vrijedi ti jer nisi koristio mob sa 90/120 hz i nisi navikao na takvu ugodu korištenja.

mi 10t pro ima ips lcd 144 hz ekran, a mi 10 oled 90hz, još sam vidio tu u preporukama poco f2 pro, taj ima amoled 60hz.

 

Kad bih ti ja rekao da bih radije da mi Mi6 još uvijek radi i da mi je taj mobitel bio više nego dovoljan?

 onda uzmi najjeftiniji od svih navedenih, svi imaju isti procesor i svi su brzi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice