Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 441.910
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Gdje se može skinuti zadnji update? Ne nudi mi sam od sebe

11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Meni ga je ponudio...i sad mi nudi jos noviji...ali je mi pilot a to necu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Imas na xda moj update..skines si na mobitel i instaliras iz mobitela 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Ja sam isto bio ,malo je reći ,poludio , zbog problema sa proximity sensorom i onda sasvim slučajno skinem crnu masku koju sam kupio kad i mob i stavim onu bijelu što dodje uz mob i više uopce nemam problema. Kao da ona crna maska ili pokrije sensor ili zbog boje "prevari " sensor pa nekad gasi a nekad pali ekran .
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Steta na takvom dojmu a mobitel tako brutalno izgleda,ima povoljnu cijenu i novi snapdragon. Volio bih cuti pozitivnije dojmove...
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Bichanich kaže...

Iznutra, sve na prvu djeluje jako brzo i vidi se da su poradili na nekim stvarima (animacije, MIUI), međutim tu otprilike staju sve pohvale. Možda je do MIUI 12 kojeg sam odmah preuzeo, ali primjetio sam dosta bug-ova i čak i lagg-ova u radu. Ne znam kako im je to uspjelo ali eto i moćni S 865 sa 8 GB rama ne radi fluidno. Od bug-ova najviše mi smeta proximity senzor kod poziva jer nekad radi ok, nekad ekran zna bit upaljen, a nekad se pali - gasi nekoliko puta što me užasno nervira (znao sam uhom prislonjenim na mob otići u neke settingse i paliti - gasiti neke stvari u sred razgovora). Nadalje, primjetio sam da kad je u settingsima, kod displaya, color sheme postavljen na automatic ili saturated da display ima dosta problema sa prikazom, a posebno navečer kad radi u dark mode-u. Jednostavno to izgleda užasno i na trenutke negdledljivo. Ne pomaže ni kad auto brightnes ponekad random pojačava i smanjuje jačinu osvjetljenja ekrana. U "original color" postavkama za display su ti problemi i dalje tu, ali su manje izraženi.

 

Od ostalih stvari, prilikom spajanja na Bluetooth od auta sam imao dosta problema (ali sam ipak uspio spojiti), da bi u jednom trenutku mobitel sam nazvao zadnji birani broj u sred vožnje. 

 

Fingerprint senzor u 80% slučajeva radi 9.5/10, ali nekad mu se dogodi da ga moram 5-6 puta probati da bi ga otključao.

 

Kamera me isto malo negativno iznenadila. U usporedbi sa recimo Samsungom S10 (kojeg sam prethodno imao) rekao bih da daje čak i lošije rezultat, a definitivno se to vidi u situacijama kad treba nešto na brzinu slikati jer Xiaomi ima dosta problema sa izoštravanjem slike i nekad kad "uhvati" fokus mu se zna dogoditi da ponovo ide izoštravati pa ako u tom trenu okinete sliku ispadne mutno (nešto što mi se kod S10 gotovo nikad nije događalo, a ne govorim o noćnim uvjetima nego idealnom dnevnom svjetlu). Makro kamera je dosta neupotrebljiva (što je i očekivano od 2 MP), širokokutna zadovoljavajuća. Onih 108 MP mi ne daje nešto bolje rezultate nego spomenuti Samsung S10 ili curin S10+ (direktna usporedba dva ista kadra).

Plus još jednom mi se dogodilo da mi se aplikacija kamere skroz srušila i morao sam restartati mob da bi proradila.

 

U svakodnevnom korištenju uz još pokoji bug i lagg i dobio sam dojam da se radi o užasno neoptimiziranom uređaju tako da sve u svemu, nisam zadovoljan, a posebno sa ovim softverskim djelom. Ne znam jel samo moj primjerak takav, ali ozbiljno razmišljam prodati mob i jednostavno se poštedjeti muke. Što mislite koje su šanse da se nekom narednim update-om isprave ove greške?

Da nemaš ti nekakvu kopiju? 

 

Meni na Poco F2 Pro i Mi 10 Ultra koji imaju isti SoC kao i Mi 10 sve leti na MIUI 12, oduševljen sam koliko dobro radi.

 

Proximity i fingerprint znaju imati problema sa zaštitnim maskicama i screen protectorom ili zaštitnim staklom. Dobro je i snimiti isti prst 2-3 puta.

Ja bi na tvom mjestu sve skinuo sa njega, ako imaš što (maske, stakla...) i napravio factory reset, upgrade i onda testirao, ako i dalje ima problema nešto nije u redu s uređajem.

 

Glavna kamera je za klasu iznad S10 radio sam isto usporedbu, samo između Mi Note 10 i S10. Ultrawide je vrlo dobra, makro je loša kako si i napisao, ona ispod 5MP nema smisla. Na Poco F2 Pro je dobra.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
goran0904 kaže...
Ja sam isto bio ,malo je reći ,poludio , zbog problema sa proximity sensorom i onda sasvim slučajno skinem crnu masku koju sam kupio kad i mob i stavim onu bijelu što dodje uz mob i više uopce nemam problema. Kao da ona crna maska ili pokrije sensor ili zbog boje "prevari " sensor pa nekad gasi a nekad pali ekran .

 Budem probao, inače na mobitelu je zaštitna folija koju sam dobio sa mobitelom, već nalijepljeno, maskica je isto ona njegova silikonska. 

mzopg kaže...
Bichanich kaže...

...

Da nemaš ti nekakvu kopiju? 

 

Meni na Poco F2 Pro i Mi 10 Ultra koji imaju isti SoC kao i Mi 10 sve leti na MIUI 12, oduševljen sam koliko dobro radi.

 

Proximity i fingerprint znaju imati problema sa zaštitnim maskicama i screen protectorom ili zaštitnim staklom. Dobro je i snimiti isti prst 2-3 puta.

Ja bi na tvom mjestu sve skinuo sa njega, ako imaš što (maske, stakla...) i napravio factory reset, upgrade i onda testirao, ako i dalje ima problema nešto nije u redu s uređajem.

 

Glavna kamera je za klasu iznad S10 radio sam isto usporedbu, samo između Mi Note 10 i S10. Ultrawide je vrlo dobra, makro je loša kako si i napisao, ona ispod 5MP nema smisla. Na Poco F2 Pro je dobra.

 Ma nije da stalno šteka, već mu se ponekad zna dogodit, ali ipak kad imaš najjač procesor (ili jedan od najjačih) i 8 GB rama očekuješ da sve leti, uvijek, bez iznimke. Ali nije do hadrware-a nego isključivo do optimizacije u software-u, nekad pojedine aplikacije znaju zaštekat, recimo yt nekad kad otvoriš video ne želi skrolat dolje recomended videe (samo nekad, većinu vremena radi normalno) itd. Danas mi eto prilikom razgovora kad sam završio razgovor i odmaknuo mob od uha da bih prekinuo razgovor mobitel zaključan, tako da sam prvo morao otključat mobitel pa tek onda prekinut razgovor. Frustrirajuće kad se ovakve stvari događaju na dnevnoj bazi. Ukratko, boli me ona stvar i za proc, ram, kameru i animacije unutar MIUI-a kad osnovne stvari ne rade kako treba.

 

Kad smo kod kamera, daleko od toga da je loša, no na cca 400 okinutih fotki (zbog poslovnih razloga sam brzo morao okinuti toliko fotki u par sati) mi se dogodilo da je 10tak mutnih i neupotrebljivih, dok je sa recimo Samsungom to bilo možda 2-3 (ako i toliko). U noćnim tj zahtjevnijim uvjetima ili kad se malo posvetiš kadru i da slika ispadne ok su slike izvrsne, ali ako samo želiš što brže izvadit mob iz džepa i okinut brzinski nekoliko fotki zna mu se dogodit ovo sa fokusom. Ništa strašno, no eto možda sam ja očekivao malo previše obzirom na 108 MP i ostali hype... 

 

Probat ću sve ovo sa resetom, updateom, skidanjem folija itd... btw. prst sam odmah 3 puta snimio :/

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Bichanich kaže...
goran0904 kaže...
Ja sam isto bio ,malo je reći ,poludio , zbog problema sa proximity sensorom i onda sasvim slučajno skinem crnu masku koju sam kupio kad i mob i stavim onu bijelu što dodje uz mob i više uopce nemam problema. Kao da ona crna maska ili pokrije sensor ili zbog boje "prevari " sensor pa nekad gasi a nekad pali ekran .

 Budem probao, inače na mobitelu je zaštitna folija koju sam dobio sa mobitelom, već nalijepljeno, maskica je isto ona njegova silikonska. 

mzopg kaže...
Bichanich kaže...

...

Da nemaš ti nekakvu kopiju? 

 

Meni na Poco F2 Pro i Mi 10 Ultra koji imaju isti SoC kao i Mi 10 sve leti na MIUI 12, oduševljen sam koliko dobro radi.

 

Proximity i fingerprint znaju imati problema sa zaštitnim maskicama i screen protectorom ili zaštitnim staklom. Dobro je i snimiti isti prst 2-3 puta.

Ja bi na tvom mjestu sve skinuo sa njega, ako imaš što (maske, stakla...) i napravio factory reset, upgrade i onda testirao, ako i dalje ima problema nešto nije u redu s uređajem.

 

Glavna kamera je za klasu iznad S10 radio sam isto usporedbu, samo između Mi Note 10 i S10. Ultrawide je vrlo dobra, makro je loša kako si i napisao, ona ispod 5MP nema smisla. Na Poco F2 Pro je dobra.

 Ma nije da stalno šteka, već mu se ponekad zna dogodit, ali ipak kad imaš najjač procesor (ili jedan od najjačih) i 8 GB rama očekuješ da sve leti, uvijek, bez iznimke. Ali nije do hadrware-a nego isključivo do optimizacije u software-u, nekad pojedine aplikacije znaju zaštekat, recimo yt nekad kad otvoriš video ne želi skrolat dolje recomended videe (samo nekad, većinu vremena radi normalno) itd. Danas mi eto prilikom razgovora kad sam završio razgovor i odmaknuo mob od uha da bih prekinuo razgovor mobitel zaključan, tako da sam prvo morao otključat mobitel pa tek onda prekinut razgovor. Frustrirajuće kad se ovakve stvari događaju na dnevnoj bazi. Ukratko, boli me ona stvar i za proc, ram, kameru i animacije unutar MIUI-a kad osnovne stvari ne rade kako treba.

 

Kad smo kod kamera, daleko od toga da je loša, no na cca 400 okinutih fotki (zbog poslovnih razloga sam brzo morao okinuti toliko fotki u par sati) mi se dogodilo da je 10tak mutnih i neupotrebljivih, dok je sa recimo Samsungom to bilo možda 2-3 (ako i toliko). U noćnim tj zahtjevnijim uvjetima ili kad se malo posvetiš kadru i da slika ispadne ok su slike izvrsne, ali ako samo želiš što brže izvadit mob iz džepa i okinut brzinski nekoliko fotki zna mu se dogodit ovo sa fokusom. Ništa strašno, no eto možda sam ja očekivao malo previše obzirom na 108 MP i ostali hype... 

 

Probat ću sve ovo sa resetom, updateom, skidanjem folija itd... btw. prst sam odmah 3 puta snimio :/

 Ako imaš uključen super wallpapers, obavezno isključi jer je to neoptimizirano na MIUI 12 i usporava mobitel. Ja sam to shvatio tek nakon par tjedana što sam instalirao MIUI 12. Nije mi bilo fluidno kao MIUI 11. I onda kad sam isključio super wallpapers, sve leti kao prije.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Bok,
Kupio bi mobitel sa xiaomi global store-a, salju iz europe zanima me da li vrijedi garancija kod nas?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Helix234 kaže...
Bok,
Kupio bi mobitel sa xiaomi global store-a, salju iz europe zanima me da li vrijedi garancija kod nas?

 Trebala bi vrijediti za sve uređaje koji su dostupni kod nas (globalne verzije). Ali to ti nitko ne može potvrditi 100%, eventualno možeš pitati Kineze da ti pošalju jedan random IMEI ili ako ima tu netko sa foruma koji ga je tamo kupio pa onda kontaktiraš Bijelić d.o.o., javiš da ti nešto ne štima na mobu, pošalješ im IMEI, kažeš da je pod garancijom, ali kupljen u drugoj EU državi pa neka ti jave vrijedi li garancija. Tada si 99% siguran vrijedi li ili ne vrijedi.

3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Pitao sam kineza nece da daju, pa ako ima netko da je kupio mobitel da mi kaze vrijedi li garancija, bio bi zahvalan
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Helix234 kaže...
Pitao sam kineza nece da daju, pa ako ima netko da je kupio mobitel da mi kaze vrijedi li garancija, bio bi zahvalan

Kolega je u drugoj temi napisao da garancija vrijedi.

Imam ja jedan pod garancijom kupljen kod Mi Global Store još je pod garancijom pa provjerim.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Napisao sam i ja svoje iskustva par stranica iza. Ovlašteni servis, Bijelić, gleda po IMEI-u mobitela gdje je kupljen i ako nije bio uvoz preko ovlaštenog distributera ne vrijedi jamstvo, čak ti neće prodati ni rezervne dijelove da i hoćeš platiti. Znam jer sam bio u servisu i htio promijeniti bateriju na svom Mi8 i tako su mi rekli. Imaš eventualno jamstvo trgovine gdje si ga kupio ako ti ga oni daju ali onda ćeš ga i slati njima u slučaju nečega.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Pa ali mi global store nije ovlasteni distributer? Bas cudno za tog bijelića
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Na ovlaštenog distributera se misli u hrvatskoj.
Mi global store je shop iz Kine
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
display name ivo kaže...

Napisao sam i ja svoje iskustva par stranica iza. Ovlašteni servis, Bijelić, gleda po IMEI-u mobitela gdje je kupljen i ako nije bio uvoz preko ovlaštenog distributera ne vrijedi jamstvo, čak ti neće prodati ni rezervne dijelove da i hoćeš platiti. Znam jer sam bio u servisu i htio promijeniti bateriju na svom Mi8 i tako su mi rekli. Imaš eventualno jamstvo trgovine gdje si ga kupio ako ti ga oni daju ali onda ćeš ga i slati njima u slučaju nečega.

 

 Ne znam kako se to tebi desilo ja sam nedavno poslao na servis Xiaomi kupljen preko honorbuya, prvo sam im javio IMEI i javili su da nema problema. Uređaj je van garancije, ali su bez problema zamijenili display. Nisam pitao što bi bilo da je pod garancijom, ali van garancije uređaj kupljen preko kineskog shopa i nije bilo problema oko servisa.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Daj mi reci kakvi su vanjski zvucnici u usporedbi sa Galaxyem s 10.
Imao sam s10e koji je imao fenomenalne i glasne zvucnike,pa me zanima dali su na MI 10t pro slabiji,jednaki ili glasniji.
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Na mi10 stereo zvucnici su odlični.
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Evo da napišem par stvari o mi10 8/256 kojeg koristim sad već više od mjesec dana.

 

prelazim sa OP7, koji je šta se uglađenosti softwarea i korisničkog iskustva vrh vrhova. Čitajući forum nekako sam stekao da je miui dosta bugovit OS, ali na sreću nemam niti jedan problem. Gore je global rom miui 12, instalirao je već 2,3 ažuriranja.

 

Ono šta definitivno primjećujem je da mobitel na 60hz radi dosta lošije od OP7, nema te uglađenosti, čak sam i animacije smanjio na 0,5x. Kod 90hz je alpari OP 7 na 60hz.  U usporedbi sa S20+ 120hz vidi se razlika kod scrollanja, jer na xiaomi ekranu kao da blago zaostaje sadržaj pa nije toliko čisti prikaz, al to su sad već nebitne sitnice jer u dnevnom korištenju to se ne primjećuje.

 

Ekran ko ekran je VRH, odlično osvjetljenje(na suncu mi je čak bolji od samsunga), žive ali i realne boje. Uopće se ne zagrijava, za razliku od S20 pečnice :D

 

Brzo punjenje sam imao na OP7, ali šta ovo radi iz baterije to nije normalno,a  usput je i sama baterija odlična, te može ne toliko zahtjevnom korisniku bez problema izdržati 2 dana. Ja ga svaki dan pripunim na pola sata i to mi je dovoljno.

 

Zvučnici su odlični, o njima sam puno čitao i stvarno je tako. Međutim u nekim situacijama mi fali glasnoća koju sam imao na OP7, tamo su ipak bili glasniji iako uz određenu distorziju itd. Ne kažem da ovi na mi10 nisu glasni, jesu itekako, ali naviknut sam na glasnije(dolby atmos equalizer).

Slušalica za razgovor je odlična, čuje se glasno i jasno, kao i mikrofon, sugovornici me čuju odlično.

 

Otisak prsta i prepoznavanje lica je odlično, nakon mučenja na S20 ovo je skroz u rangu OP7.

 

Za samu kameru nemam šta posebno napisati, ukratko kamera je vrh, bez problema parira P40p, S20. Nema telefoto ali to mi ionako ne treba jer najviše koristim 2x koji crop odrađuje odlično. Makro kamera, nije neka rezolucija ali moram priznati da ju zbog posla koristim dosta često kao povećalo. Wide kamera je solidna, ali ništa posebno.

 

Maskica koja je došla sa njim je po meni najbolja maskica koju sam imao do sad na nekom mobitelu, a isprobao sam svašta. Ima odličan grip, ugodna je u ruci, tipke se mogu normalno stisnuti, na rubovima je povišena i štiti ekran, ali ne dodaje toliko na veličini uređaja.

 

Mobitel sam po sebi je teži, i to se dosta osjeti u početku, ali se ruka brzo navikne, sa veličinom i baratanjem nemam problema jer sam na to naviknuo, ali u početku je malo nespretno s jednom rukom.

 

IR blaster mi je najveće razočaranje, mislio sam kako ću dodati uređaje, klonirati koji daljinski, a onda sam se iznenadio kad sam vidio da je lista uređaja gotovo nikakva, nisam uspio gotovo ništa sa njim pokrenuti, a nema mogućnost učenja od drugog daljinskog.

 

VOLTE i WOWIFI mi ne rade, probao sam aktivirati preko koda itd(tako sam odradio i na OP7) međutim kod dolaznim poziva onda ne vidim imena pozivatelja ni broj, već piše samo "nepoznati broj" pa neznate tko vas zove.

 

MIUI, treba mu još puno puno dorade šta se tiče sortiranja stvari. Znači sve je besmisleno razbacano i da nema pretraživača u postavkama neke stvari nebi nikad mogao naći. Opcija i mogućnosti personalizaije ima i više nego što je potrebno. I dalje mi je daleko bolji od EMUIa na Huaweiu kojem fali brdo opcija, ali lošiji od Oxygena na Oneplusu gdje je sve odlično i smisleno posloženo uz i dalje bogatu personalizaciju.

Instalirao sam youtube vanced pa sam morao ugasiti MIUI opzimizacije, to mi je uzrokovalo razne probleme sa dozvolama pa sam ih opet upalio međutim trebao sam sve dozvole ručno upaliti jer dosta aplikacija nije radilo ispravno a nisu pitale za novu dozvolu. Trebao bi ažurirati vanced ali mi se jednostavno neide kroz cijeli taj proces s dozvolama ispočetka.

Obavijesti na miui su čudno posložene, npr nešto dolazi na AOD, nešto ne, nešto je na zaslonu zaključavanja ali kad se otključa obavjesti nema u statusu dok se ne povuče prema dolje. Neki put mobitel vibrira ali obavjesti nema niti na AOD-u niti na zaslonu zaključavanja, ali je zato vidljiva kod povlačenja status bara. Sve se to da podesiti ali treba za svaku aplikaciju posebno podešavati.

Normalno bi bilo da je sve uključeno, pa si sam ugasiš ono šta ne želiš. Ovako mi nije jasno po kojem to oni kriteriju slažu.

 

Malo sam proučavao EU rom i mislim si da ga probam staviti, međutim tu je problem sa otključanim bootladerom, to mi je do sad radilo probleme sa bankovnim aplikacijama, google payom, i nekim crypto aplikacijama pa sve nekako odgađam :)

 

Ovo je bila čudna godina šta se tiče flagshipa, isprobao sam huawei i samsung tabor i na kraju xiaomi koji po meni odnosi pobjedu ove godine, pogotovo ako se gleda omjer uloženo dobiveno. Ja sam svoj nabavio na Aliexpressu, 8/256 po cijeni od 3600kn. Jedini stvarni konkurent mi je bio OP8 PRO, ali on u to vrijeme na Aliexpressu ide po cijeni od 4900kn, njuškalo 5000+kn(1300+kn nadoplate) , em je nešto veći(sitno ali toliko da mi je to ipak previše), a i kamera nije na nivou xiaomia.

Moj PC  
9 0 hvala 4
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Meni doma IR radi sa Samsung i Panasonic TV-om, A1 STB-om i LG klimom, na RN9S
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
user3468 kaže... 

MIUI, treba mu jošpuno puno dorade šta se tiče sortiranja stvari. Znači sve je besmisleno razbacano i da nema pretraživača u postavkama neke stvari nebi nikad mogao naći. Opcija i mogućnosti personalizaije ima i više nego što je potrebno. I dalje mi je daleko bolji od EMUIa na Huaweiu kojem fali brdo opcija, ali lošiji od Oxygena na Oneplusu gdje je sve odlično i smisleno posloženo uz i dalje bogatu personalizaciju.

Instalirao sam youtube vanced pa sam morao ugasiti MIUI opzimizacije, to mi je uzrokovalo razne probleme sa dozvolama pa sam ih opet upalio međutim trebao sam sve dozvole ručno upaliti jer dosta aplikacija nije radilo ispravno a nisu pitale za novu dozvolu. Trebao bi ažurirati vanced ali mi se jednostavno neide kroz cijeli taj proces s dozvolama ispočetka.

Obavijesti na miui su čudno posložene, npr nešto dolazi na AOD, nešto ne, nešto je na zaslonu zaključavanja ali kad se otključa obavjesti nema u statusu dok se ne povuče prema dolje. Neki put mobitel vibrira ali obavjesti nema niti na AOD-u niti na zaslonu zaključavanja, ali je zato vidljiva kod povlačenja status bara. Sve se to da podesiti ali treba za svaku aplikaciju posebno podešavati.

Normalno bi bilo da je sve uključeno, pa si sam ugasiš ono šta ne želiš. Ovako mi nije jasno po kojem to oni kriteriju slažu.

 

Malo sam proučavao EU rom i mislim si da ga probam staviti, međutim tu je problem sa otključanim bootladerom, to mi je do sad radilo probleme sa bankovnim aplikacijama, google payom, i nekim crypto aplikacijama pa sve nekako odgađam :)

 

 

Brutalan taj MIUI . Taj MIUI nikad nisu uspijeli optimizirati koliko god se trudili. Pa s obavjestima su imali problema na Xiaomi MI3 i na MI10 imaju. 

 

Aj navedei molim te 3-4 opcije koje fale na EMUI a ima ih Miui. Da vidim te opcije?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 14:16 (R36).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...
user3468 kaže... 

MIUI, treba mu jošpuno puno dorade šta se tiče sortiranja stvari. Znači sve je besmisleno razbacano i da nema pretraživača u postavkama neke stvari nebi nikad mogao naći. Opcija i mogućnosti personalizaije ima i više nego što je potrebno. I dalje mi je daleko bolji od EMUIa na Huaweiu kojem fali brdo opcija, ali lošiji od Oxygena na Oneplusu gdje je sve odlično i smisleno posloženo uz i dalje bogatu personalizaciju. 

Brutalan taj MIUI . Taj MIUI nikad nisu uspijeli optimizirati koliko god se trudili. Pa s obavjestima su imali problema na Xiaomi MI3 i na MI10 imaju. 

 

Aj navedei molim te 3-4 opcije koje fale na EMUI a ima ih Miui. Da vidim te opcije?

 

 

Nema nikakvih problema sa notifikacijama već odavno, kolega je ručno gasio optimizaciju radi jedne aplikacije pa je malo napravio sebi nered. 

Pod postavkama je stvarno teže pronaći neke opcije, ali to je prvenstveno zato što ih ima jako jako puno, a i zato imamo tražilicu. Ja uopće ne idem po izbornicima već utipkam u tražilicu što mi treba.

 

Mi remote meni radi ok za klimu, ženu i TV. Ima i opcija gdje možeš prijaviti novi uređaj za dodavanje, ali nisam testirao radi li to kako treba.

 

MIUI je po meni top UI jedino je Oxygen donekle blizu.

 

Ne znam što točno EMUI nema jer ga nisam duže koristio, ali evo neke opcije koje ima MIUI i koje su fora i korisne, pišem iz glave kako mi što padne, a ne nekim bitnim redoslijedom:

- super wallpapers

- bottom tap

- screen recorder

- kloniranje (foto i video)

- vlog sa presetima

- call recording

- app drawer

- floating windows

- fokus mod (odlično za praćenje korištenja mobitela, klinci i slično)

- mi remote

- mi drop

- mi share

- mi health

- odličan battery saver + ultra battery saver

- second space + kid space

- kontrol centar

- game turbo

- aod teme

- quick ball + one handed mode

- lite mode

- split screen

 

ovo pretpostavljam da EMUI ima:

- dark mode

- napredne geste

- precizno upravljanje privatnošću

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 23:14 (mzopg).
10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Jedna od boljih stvari na miui mi je sto mozes stavit da ti svaki prst otkljucava drugi korisnicki profil. Tako da recimo palac je moj,  neki prst za kids mode itd.

Emui me nervira sta npr ne mogu svoju neku sliku stavit kao AOD, EMUI nema call recorder, EMUI nema odvojenu kontrolu zvuka zvona i sms-a itd.

 

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...

Mi remote meni radi ok za klimu, ženu i TV.

 

  Kako i za što ovo koristiš??????????

 

advanced postavke ?

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

I jedna jako bitna opcija , mislim da jedini od androida EMUI nema povlačenje notifikacijskog centra 

bilo gdje na ekranu. 

 

Na EMUI moraš skroz od vrha povući , na MIUI bilo gdje na ekranu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 8:54 (Dario7).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Dario7 kaže...

I jedna jako bitna opcija , mislim da jedini od androida EMUI nema povlačenje notifikacijskog centra 

bilo gdje na ekranu. 

 

Na EMUI moraš skroz od vrha povući , na MIUI bilo gdje na ekranu.

 

 

 

 

 

Tako je bilo, ne znam jel jos uvijek.

Dok sam imao Huawei samo to mi je bio razlog da koristim Nova launcher.

Na Xiaomiu je MIUI toliko dobar da uopce nisam instalirao Novu, MIUI se toliko moze personalizirati da mi Nova gubi smisao.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
Dario7 kaže...

I jedna jako bitna opcija , mislim da jedini od androida EMUI nema povlačenje notifikacijskog centra 

bilo gdje na ekranu. 

 

Na EMUI moraš skroz od vrha povući , na MIUI bilo gdje na ekranu.

 

 

 

 

 

Tako je bilo, ne znam jel jos uvijek.

Dok sam imao Huawei samo to mi je bio razlog da koristim Nova launcher.

Na Xiaomiu je MIUI toliko dobar da uopce nisam instalirao Novu, MIUI se toliko moze personalizirati da mi Nova gubi smisao.

 Još uvijek je tako.. bar je bilo kad sam imao p40p

 

10 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Je je to je isto za poludit za huaweiu, a double tap to sleep isto nema. 

Oni koda su s tim emuiem stali u 2018, dok svi drugi baš ulažu u skin, pogotovo samsung i xiaomi.  

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Jesu ubacili u miui double tap za budenje i gasenje ekrana, ili jos uvijek samo na poco launceru?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
16OR kaže...

Jesu ubacili u miui double tap za budenje i gasenje ekrana, ili jos uvijek samo na poco launceru?

 koliko znam double tap to sleep nema na stock launcheru m10

bar ja nisam pronašao tu opciju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice