Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 442.305
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Ima animacije, a moze ih se jos dodatno usporiti, ubrzati ili skroz iskljuciti u dev opcijama. Fora sa oxygenom je slicnost stock androidu, sto nekima paše, a nekima je to pregolo i vole jos kojekakve đinđe od ostalih proizvođača.

Bitno da ima izbora, a da ima nešto slično oxygenu, nema baš tj ima, nepostojeća motorola kod nas i ultraskupi sony (3000kn za sd 665...)
Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Naravno, hvala Bogu da imamo za birati.
Imao 6,6t i 7pro. Možda uzmem i osmicu ali čisto sumnjam jer oneplus mi stvarno nije ništa posebno.

Nakon Mi10 mislim da idem na Mate 40 pro.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hornet_93 kaže...
Ima animacije, a moze ih se jos dodatno usporiti, ubrzati ili skroz iskljuciti u dev opcijama. Fora sa oxygenom je slicnost stock androidu, sto nekima paše, a nekima je to pregolo i vole jos kojekakve đinđe od ostalih proizvođača.

Bitno da ima izbora, a da ima nešto slično oxygenu, nema baš tj ima, nepostojeća motorola kod nas i ultraskupi sony (3000kn za sd 665...)

 Ma dobro,, htio sam reći da su ili pogašene ili previše ubrzane animacije po defaultu. Možeš ti i u MIUI pogasiti i ubrzati animacije da bi dobio "brži" mobitel. Ali nije mi to fora. Meni te fluidne animacije daju baš neku dodatnu dimenziju kod korištenja mobitela, kod scrolanja, prebacivanja iz aplikacije u aplikaciju itd. Bez toga mi mobitel djeluje onako "golo".

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Kod mene suprotno. Uvijek pogasim animacije za što brži rad.

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Onda je za tebe oneplus ;)

Meni nema ljepšeg od fluidnih animacija.
I ovaj Mi10 to stvarno dobro radi.
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Mi 10 (global verzija) 8/128Gb je pao na 3800 kn na Goldwayu (DHL uključen). Kod nas najjeftinije 4700kn.

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Zbog "broken english" nije mi jasno znaci li dostava DHLom i tax free?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
tomiotok kaže...
Zbog "broken english" nije mi jasno znaci li dostava DHLom i tax free?

 Goldway s DHLom nije bilo carinjenja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2020 23:03 (gnomisa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

 

Mi 10 je fenomenalan mob, čak bi ga upecao i po ovoj sad cijeni ali izgubio sam živce sa xiaomijem koji tera super hardver za solidne pare i onda usere sa bugovitim OSom i komatoznim camera appom koji ima jadne algoritme. Kakve samo fotke neki ostlai mobovi izvuku sa istim senzorima.

 Taj "komatozni" camera app je ekipi sa GSMarene i Dxomarka više nego dobar, tako da je to daleko od "komatoznog", ali ako će se uspoređivati sa GCamom onda je to druga priča jer Gcam potpuno obradi fotku, nekome je to super nekome nije.

 

Evo jedna zanimljiva usporedba, teoretski isti senzor, po čemu tu sad Samsung ima bolji camera app? A košta 3x više.

 

16 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Dal ima tko problema sa baterijom, zadnjih nekoliko dana nenormalno curi, ne može izdržati jedan dan normalnog korištenja. Dali je normalno da toliko troši bateriju u stanju mirovanja?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
korg11 kaže...

Dal ima tko problema sa baterijom, zadnjih nekoliko dana nenormalno curi, ne može izdržati jedan dan normalnog korištenja. Dali je normalno da toliko troši bateriju u stanju mirovanja?

 

 Uh, ne. Ja kad sam nabacao hrpu programa koji rade u pozadini, imao sam Uređaj u mirovanju oko 200mAh, a Stanje mirovanja oko 100...

Ovo tvoje je više nego duplo...

 

Se to možda počelo događati poslije velikog updatea?

Možda ćeš morati napraviti reset na tvorničke postavke. Pripazi da ne ostaneš bez nekih podataka (ili aplikacija, ako imaš nešto od banke)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...
korg11 kaže...

Dal ima tko problema sa baterijom, zadnjih nekoliko dana nenormalno curi, ne može izdržati jedan dan normalnog korištenja. Dali je normalno da toliko troši bateriju u stanju mirovanja?

 

 Uh, ne. Ja kad sam nabacao hrpu programa koji rade u pozadini, imao sam Uređaj u mirovanju oko 200mAh, a Stanje mirovanja oko 100...

Ovo tvoje je više nego duplo...

 

Se to možda počelo događati poslije velikog updatea?

Možda ćeš morati napraviti reset na tvorničke postavke. Pripazi da ne ostaneš bez nekih podataka (ili aplikacija, ako imaš nešto od banke)

 Da, kad se updatao na miui12 od onda curi baterija, tolko mi se neda opet sve ispočetka, ali probat ću. Mada ljudi na xda developers forumu kažu da ni reset ne pomaže.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

skini recovery rom pa ga rucno updejtaj, mozda pomogne

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Tako je bilo i meni kad sam update-ao na MIUI 12.
Napravio sam format i sad je opet sve normalno
9-10 SOT
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 10
korg11 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
korg11 kaže...

Dal ima tko problema sa baterijom, zadnjih nekoliko dana nenormalno curi, ne može izdržati jedan dan normalnog korištenja. Dali je normalno da toliko troši bateriju u stanju mirovanja?

 

 Uh, ne. Ja kad sam nabacao hrpu programa koji rade u pozadini, imao sam Uređaj u mirovanju oko 200mAh, a Stanje mirovanja oko 100...

Ovo tvoje je više nego duplo...

 

Se to možda počelo događati poslije velikog updatea?

Možda ćeš morati napraviti reset na tvorničke postavke. Pripazi da ne ostaneš bez nekih podataka (ili aplikacija, ako imaš nešto od banke)

 Da, kad se updatao na miui12 od onda curi baterija, tolko mi se neda opet sve ispočetka, ali probat ću. Mada ljudi na xda developers forumu kažu da ni reset ne pomaže.

Samo hard reset jer kada radiš update na "noviju verziju " ( u ovom slučaju na MIUI 12 ) ili mijenjaš rom potreban je hard reset i ujedno koji dan da se sve "smiri" i legne na svoje mjesto.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Han kaže...
korg11 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
korg11 kaže...

Dal ima tko problema sa baterijom, zadnjih nekoliko dana nenormalno curi, ne može izdržati jedan dan normalnog korištenja. Dali je normalno da toliko troši bateriju u stanju mirovanja?

 

 Uh, ne. Ja kad sam nabacao hrpu programa koji rade u pozadini, imao sam Uređaj u mirovanju oko 200mAh, a Stanje mirovanja oko 100...

Ovo tvoje je više nego duplo...

 

Se to možda počelo događati poslije velikog updatea?

Možda ćeš morati napraviti reset na tvorničke postavke. Pripazi da ne ostaneš bez nekih podataka (ili aplikacija, ako imaš nešto od banke)

 Da, kad se updatao na miui12 od onda curi baterija, tolko mi se neda opet sve ispočetka, ali probat ću. Mada ljudi na xda developers forumu kažu da ni reset ne pomaže.

Samo hard reset jer kada radiš update na "noviju verziju " ( u ovom slučaju na MIUI 12 ) ili mijenjaš rom potreban je hard reset i ujedno koji dan da se sve "smiri" i legne na svoje mjesto.

Zasto je potrebno? To su gluposti

Da mu kojim slucajem sve sljaka, hard reset sigurno ne bi radio

 

Nikad nisam radio reset, a bilo je cca 5-6 updejtova, sto miui 10-11-12 verzija, sto prelazaka sa android 10 na11 

12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 10
16OR kaže...
Han kaže...
korg11 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
korg11 kaže...

Dal ima tko problema sa baterijom, zadnjih nekoliko dana nenormalno curi, ne može izdržati jedan dan normalnog korištenja. Dali je normalno da toliko troši bateriju u stanju mirovanja?

 

 Uh, ne. Ja kad sam nabacao hrpu programa koji rade u pozadini, imao sam Uređaj u mirovanju oko 200mAh, a Stanje mirovanja oko 100...

Ovo tvoje je više nego duplo...

 

Se to možda počelo događati poslije velikog updatea?

Možda ćeš morati napraviti reset na tvorničke postavke. Pripazi da ne ostaneš bez nekih podataka (ili aplikacija, ako imaš nešto od banke)

 Da, kad se updatao na miui12 od onda curi baterija, tolko mi se neda opet sve ispočetka, ali probat ću. Mada ljudi na xda developers forumu kažu da ni reset ne pomaže.

Samo hard reset jer kada radiš update na "noviju verziju " ( u ovom slučaju na MIUI 12 ) ili mijenjaš rom potreban je hard reset i ujedno koji dan da se sve "smiri" i legne na svoje mjesto.

Zasto je potrebno? To su gluposti

Da mu kojim slucajem sve sljaka, hard reset sigurno ne bi radio

 

Nikad nisam radio reset, a bilo je cca 5-6 updejtova, sto miui 10-11-12 verzija, sto prelazaka sa android 10 na11 

Ne da mi se objašnjavat. Ako tebi radi a njemu ne radi ne znači da je tvoj način ispravan i jedini točan. To što kod tebe nema nikakvih problema ne znači da će i u njegovom slučaju biti tako.  Ako dirty flash ne radi kak treba onda se radi clean update...ili se flasha preko mi flash-a.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Nema se tu sta objasnjavat, da je to pravilo to bi se i trebalo radit uvijek, ovako u manjem postotku factory reset se preporucava, a pomogne ne svima, pa iz updejta do updejta vuku iste probleme

 

10 god na androidu, factory reset ako sam napravio 1x u zivotu

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
16OR kaže...

Nema se tu sta objasnjavat, da je to pravilo to bi se i trebalo radit uvijek, ovako u manjem postotku factory reset se preporucava, a pomogne ne svima, pa iz updejta do updejta vuku iste probleme

 

10 god na androidu, factory reset ako sam napravio 1x u zivotu

 Fakt je da je dosta ljudi rješavalo koje kakve bugove nakon updatea sa factory resetom a sad ako to tebi ne paše ili niječeš to je samo tvoj problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 13:18 (gnomisa).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Da fakat al dosta ljudi i ne rijesi problem

I da nijecem, imam korist od toga

Mozemo do sutra, isto kao i pitanje garancije jel bitna il nije

 

Ja sam svoje probleme rjesavao, da updejtam fino kad izadje recovery rom za skinut, jer od ota updejta koji 800mb ja biram onaj koji je 2.5gb npr

Imalo to smisla il ne,

problema sam imao, vjerovatno nitko nije imao praznjenja baterije kao ja, al nisam ih rijesio factory resetom jer mozda ima opcija prije toga, a svi odmah vicu odmah factory, to je najbolje, beckup i udri

 

Btw ovo se zove praznjenje, gdje sa cca 78% posto u roku sex pada na 0% i gasi se

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 13:53 (16OR).
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Mi 10 Ultra prvi unboxing

 

U tijeku je i LIVE prezentacija, ako netko ima volje slušati kineski. 

 

Xiaomi Mi 10 Ultra (120x dig. zoom + 120Hz + 120W punjenje)

Redmi K30 Ultra (MTK Dimensity 1000 + 120Hz + 360$ početna cijena)

 
2 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 10
16OR kaže...

Nema se tu sta objasnjavat, da je to pravilo to bi se i trebalo radit uvijek, ovako u manjem postotku factory reset se preporucava, a pomogne ne svima, pa iz updejta do updejta vuku iste probleme

 

10 god na androidu, factory reset ako sam napravio 1x u zivotu

 Drago mi je zbog tebe. Evo od doba HTC HD 2 i multiromova sam na androidu i fleshanju itd. Svaki veći update ili prelazak na drugu verziju androida ( koja ujedno donosi i novi firmware ) je potrebno barem napraviti clear cache, system i data da bi sve radilo kak treba. A hard reset ili ti ga factory reset je poželjan da bi imao clean install i eliminirao eventualne greške i nestabilnosti u radu. Uostalom, tvoj uređaj je možda "održavan " i nemaš milijon i pol nepotrebnih aplikacija, hrpu "smeća" itd. Začudio bi se koliko ljudi ne zna koristiti smartphone niti želi naučiti. Dok god im radi fejzbuk i instagram boli ih ona stvar za održavanja, a ujedno će i svaki problem ( koji može nastati doslovno zbog bilo koje aplikacije ) automatski proglasiti da je problem rom, update ili proizvođač. Nikada neće priznati da nemaju pojma o tome što instaliraju itd.

 

I da,pravilo je. Ako pogledaš ijedan custom rom vidjet ćeš da je hard reset obaveza ako ideš sa jednog roma na drugi....

5 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10

Baš sam krenuo postati link.

Brzo uče Kinezi, sve lijepo sinkronizirano i Mi 10 Ultra je na prvom mjestu DXOMark poretka.

I što je jako zanimljivo novi najbolji "fotić" u "night" uvjetima, i sve to sa kako neki kažu "užasnom" stock aplikacijom. 

 

Cijena ako sam dobro vidio 760$, za očekivati je prvo cijene oko 1000$, pa će onda kroz koji mjesec pasti na najavljenu cijenu. Znači Pro verzija ide definitivno barem 100$ ispod. 

Vrhunski.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
16OR kaže...

Da fakat al dosta ljudi i ne rijesi problem

I da nijecem, imam korist od toga

Mozemo do sutra, isto kao i pitanje garancije jel bitna il nije

 

Ja sam svoje probleme rjesavao, da updejtam fino kad izadje recovery rom za skinut, jer od ota updejta koji 800mb ja biram onaj koji je 2.5gb npr

Imalo to smisla il ne,

problema sam imao, vjerovatno nitko nije imao praznjenja baterije kao ja, al nisam ih rijesio factory resetom jer mozda ima opcija prije toga, a svi odmah vicu odmah factory, to je najbolje, beckup i udri

 

Btw ovo se zove praznjenje, gdje sa cca 78% posto u roku sex pada na 0% i gasi se

 

 

 Garancija je bitna i to znaš kad? KAad te odjebe kinez (na ignore) ko mog buraza pa je ostao bez moba nakon 5mj. Dogodi se. Kod nas ak te odjebu ideš inspektoratu pa da vidimo.

 

@mzopg - stock kamera app ne valja. Pogledaj kakve fotke radi oneplus (mislim 7 pro) sa istim senzorom koji je u Mi9 pa usporedi sa onima na Mi9. I to je samo jedan primjer.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 15:57 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...
16OR kaže...

Da fakat al dosta ljudi i ne rijesi problem

I da nijecem, imam korist od toga

Mozemo do sutra, isto kao i pitanje garancije jel bitna il nije

 

Ja sam svoje probleme rjesavao, da updejtam fino kad izadje recovery rom za skinut, jer od ota updejta koji 800mb ja biram onaj koji je 2.5gb npr

Imalo to smisla il ne,

problema sam imao, vjerovatno nitko nije imao praznjenja baterije kao ja, al nisam ih rijesio factory resetom jer mozda ima opcija prije toga, a svi odmah vicu odmah factory, to je najbolje, beckup i udri

 

Btw ovo se zove praznjenje, gdje sa cca 78% posto u roku sex pada na 0% i gasi se

 

 

 Garancija je bitna i to znaš kad? KAad te odjebe kinez (na ignore) ko mog buraza pa je ostao bez moba nakon 5mj. Dogodi se. Kod nas ak te odjebu ideš inspektoratu pa da vidimo.

 

@mzopg - stock kamera app ne valja. Pogledaj kakve fotke radi oneplus (mislim 7 pro) sa istim senzorom koji je u Mi9 pa usporedi sa onima na Mi9. I to je samo jedan primjer.

 Mi9 je mi9, mi 10 je godinu dana nakon i par desetaka milijona eura ulozenih u r$d, a mi 10 ultra je jos koji milijon vise. 

 

EDIT:

Ipak se radi o stotinama milijuna.

https://www.gizmochina.com/2020/02/13/xiaomis-says-its-rd-investment-in-2019-was-around-7-billion-yuan-us1-bn/

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 17:08 (thebatman).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

 

@mzopg - stock kamera app ne valja. Pogledaj kakve fotke radi oneplus (mislim 7 pro) sa istim senzorom koji je u Mi9 pa usporedi sa onima na Mi9. I to je samo jedan primjer.

Senzor je samo dio priče, bitan, ali ne i jedini. OP7 Pro ima f/1.6 dok Mi 9 ima f/1.8, uz to OP7 Pro ima OIS na glavnoj i telefoto kameri. Tako da nije to isti setup kamere.

Uz to vrijedi i što je kolega batman napisao.

 

I na dxomark od 10 uređaja tri su Xiaomija i drže prvo mjesto, pa ne bi baš tu bili da im je software takav shit.

 

Baš me zanima recka sa GSMarene.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Mi 10 Ultra je stvarno ultra na papiru. Mislim da ne postoji jači Android smartphone trenutno.
Mi 10 Pro Global se jako malo ili skoro nimalo nalazio po EU dućanima. A i cijena je bila nebulozna u odnosu na vanilla Mi 10.
Daj Mi 10 Ultra globalnu verziju za oko 800€ i bome ću se teško staviti na kušnju ne kupiti...
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice