Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 443.737
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Xiaomi Mi 10
R36 kaže...
thebatman kaže...
R36 kaže...

 

Nastavno na Huawei...mislim da ce P40 Pro imat bolju kameru od Ultre...

 

 Po onome što sam vidio, što se tice lowlight fotografije i night modea, p30 pro je i dalje kralj. 

 Naspram Ultre?? Zajebavas ili...?

 

 Nisam :)

Doc ce mi sutra ultra u ruke pa javim iz prve ruke. 

13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Kako može kad nije bolji ni od Mi Note 10?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...
Kako može kad nije bolji ni od Mi Note 10?

 Kao prijasnji vlasnik oba, mogu zakljucit da je p30 pro kompletni kameraphone i kralj lowlighta. 

Huaweiev nightmode podere xiaomijev, a  mogućnosti prebacivanja kamera tokom video snimanje da i ne pricam. 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...
zuper kaže...
Kako može kad nije bolji ni od Mi Note 10?

 Kao prijasnji vlasnik oba, mogu zakljucit da je p30 pro kompletni kameraphone i kralj lowlighta. 

Huaweiev nightmode podere xiaomijev, a  mogućnosti prebacivanja kamera tokom video snimanje da i ne pricam. 

 ocean77 je također imao oba i zaključio da je Xiaomi na kraju krajeva bolji cameraphone.

8 godina
offline
Xiaomi Mi 10

..za ovaj treći stupac piše da je on screen exploration version,

a zadnje Ferrari custom edition...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 18:32 (Z004).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Z004 kaže...

..za ovaj treći stupac piše da je on screen exploration version,

a zadnje Ferrari custom edition...

 "Explorer version" je kod nekih modela bila prozirna verzija:

 

Mi 8 Explorer

 

To bi bilo to?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 18:45 (CyberDemonVZ).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10

A te prozirne verzija moba mi izgledaju  preprepreprevrh

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Potpune specifikacije (neslužbeno)

https://droidholic.com/xiaomi-mi-10-mi-10-pro-spec-sheet-leaks/

 

Mi 10 ima sporiji punjač, ali veću bateriju!

I izgleda da PRO ima jednu kameru više?

 

Po svemu ostalom su jednaki (osim drugačijeg izbora memorije)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 19:53 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Super mob, al da je samo manji, 162mm visina, 6.67", nek naprave s istim hardverom i ekran 6.1-6.2" kupujem odmah.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Mogao bi 10 Pro biti moj novi mob, ako nekome prodam trenutni Mate 20 Pro.

 

Odakle je najbolje uzimati, aliexpress? Kako ide s garancijom?

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
KiX777 kaže...

Mogao bi 10 Pro biti moj novi mob, ako nekome prodam trenutni Mate 20 Pro.

Odakle je najbolje uzimati, aliexpress? Kako ide s garancijom?

 Da, obično je najpovoljniji AliExpress, ali garancija je upitna. 

Garancija traje godinu dana, al ide dokazivanje, slanje na svoj trošak u Kinu, čeka se tjednima ili mjesecima....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10 & Mi 10 Pro Launch Event

 

https://preporucamo.com/dxomark-xiaomi-mi-10-pro-je-najbolji/2020/02/13/

DxoMark je danas objavio rezultate testiranja Xiaomi Mi 10 Pro mobitela, satima prije službenog predsatvljanja. Xiaomi je zasjeo na vrh tablice, ispred Huawei Mate 30 Pro 5G mobitela

 

 

Ima najbolje ocjenjen zvuk od svih mobitela! To još nisam vidio na Xiaomi mobitelu :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 9:57 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

 

Vise me iznenaduje Audio score, kamera je bila ocekivana da ce biti #1, bar dok ne testiraju S20 Ultra, koje ce pretpostavljam imati 125 score 

 

Super za Xiaomi, da je sredio i audio konacno kako treba

 

ne vidim zaokruzeniji mob 2020 od Mi 10 Pro 

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mitohondri kaže...

Vise me iznenaduje Audio score, kamera je bila ocekivana da ce biti #1, bar dok ne testiraju S20 Ultra, koje ce pretpostavljam imati 125 score 

 

Super za Xiaomi, da je sredio i audio konacno kako treba

 Haha, da, upravo sam izmjenio poruku, to im se još nije dogodilo :D

 

Nego, prije dva sata je završio stream, još nigdje ne pronalazim ništa na engleskom!

 

EDIT: evo ga:

https://www.androidcentral.com/xiaomi-mi-10-mi-10-pro-go-official-90hz-displays-snapdragon-865-chipset

 

O ne:

Xiaomi Mi 10will be going on sale in China from February 14 for a starting price of 3,999 yuan ($573) for the 8GB/128GB version. The Mi 10 Pro, on the other hand, will be available from February 18 for a starting price of 4,999 yuan ($716) for the base 8GB/256GB version

 

Skoro 600 dolara za "najjeftiniju" kinesku verziju, a preko 700 za Pro. Sve se bojim globalne verzije. I onda još u EU dućanima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 10:02 (CyberDemonVZ).
5 godina
offline
Xiaomi Mi 10

zajebano je prevoditi sa maskicama na licu...

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Ovo su glasni zvučnici :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 11:19 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

U zadnje vrijeme ne vjerujem ni malo tom Dxomarku (više gsm areni). Svaki novi flagship im pobere najviše bodova za kameru. Plaćenici. No to ne znači da ne vjerujem da će MI10 imati odličnu kameru. Samo treba vidjet hoće li i dalje softver od kamere biti smeće pa bumo opet gcam instalirali. Ovov za zvuk me čak ne iznenađuje, gadno su se opekli sa zvukom (u videu) na Mi9.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 10:10 (gnomisa).
 
2 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

U zadnje vrijeme ne vjerujem ni malo tom Dxomarku (više gsm areni). Svaki novi flagship im pobere najviše bodova za kameru. Plaćenici. No to ne znači da ne vjerujem da će MI10 imati odličnu kameru. Samo treba vidjet hoće li i dalje softver od kamere biti smeće pa bumo opet gcam instalirali. Ovov za zvuk me čak ne iznenađuje, gadno su se opekli sa zvukom (u videu) na Mi9.

 a sto im tocno ne vjerujes? jedini web gdje bas sve pise u sitni detalj, sta i kako se radi. sa bodovnom skalom, primjerima i usporedbama

 

gsm arena je blago receno djeciji vrtic u smislu testiranja, u usporedbi sa dxo 

 

moze se raspravljati o razlicitim vrijednostima, koje boduju za ekspoziciju, dinamicki raspon, boje, autofokus i slicno, gdje svatko ponaosob vise vrednuje odredenu tehincku osobnost, ali to ne mjenja cinjenicu da su im testovi opsirni, stukturirani i u detalje odradeni, za razliku od svih ostalih

 

to ne znaci da ne postoji isto tako mogucnost da pojedini proizvodaci podesavaju uredaje/softver posebno njihgovim uvjetima i testovima ili direktno u suradnji sa njima, ali to im se obicno obije u glavu kada dodu retail uredaji koji nisu ni blizu dxomark rezultatima, recimo kao sto je slucaj bio sa M10 Pro i kao sto je slucaj skoro svake godine sa One Plus, koji ima super dxomark rezultate, a uzasne fotke u stvarnom svijetu

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

Potpune specifikacije (neslužbeno)

https://droidholic.com/xiaomi-mi-10-mi-10-pro-spec-sheet-leaks/

Mi 10 ima sporiji punjač, ali veću bateriju!

I izgleda da PRO ima jednu kameru više?

Po svemu ostalom su jednaki (osim drugačijeg izbora memorije)

 Izgleda da je ovo bilo točno

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10_and_mi_10_pro_arrive_with_108_mp_cameras_snapdragon_865-news-41515.php

 

Mi 10:

bolja baterija, slabije punjenje, lošije kamere, jeftiniji.

Mi 10 Pro:

slabija baterija, al brže punjenje i sve kamere osim glavne su bolje, skuplji.

 

Eto, laka odluka. Ako vam treba jača baterija Mi 10, ako su kamere važne, pripremite više love i Mi 10 Pro.

 

Sad kad je otkazan MWC , zna se što je s predstavljanjem?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

 

Sad kad je otkazan MWC , zna se što je s predstavljanjem?

 najava je bila 23.2. online, za global market

 

a i ono, da li stvarno je uopce potrebno ista predstavljati, sve se zna, jos samo cijene u HR i to je to

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 10:49 (Mitohondri).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Mitohondri kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Sad kad je otkazan MWC , zna se što je s predstavljanjem?

 najava je bila 23.2. online, za global market

 

a i ono, da li stvarno je uopce potrebno ista predstavljati, sve se zna, jos samo cijene u HR i to je to

 Nije bilo online, nego na sajmu, zato pitam. Online je bilo samo ovo danas.

 

Ma ni mene ne zanima predstavljanje, nego to obično znači da kreće u prodaju i znaju se cijene :D

Mene ne zanmaju cijene kod nas, nemam toliko love. :D Više me zanima recimo Goldway. Ili bi bilo dobro da ga recimo Amazon ili neki EU dućan s pravom garancijom dobije za sličnu lovu ko u Kini... Znam da je ne moguće , pogotovo tek kad izađe, ali eto, mogu sanjati :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Globalno predstavljanje Mi 10 je pomaknuto, neće biti kao što je planirano. Čekamo daljnje informacije

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
gnomisa kaže...

U zadnje vrijeme ne vjerujem ni malo tom Dxomarku (više gsm areni). Svaki novi flagship im pobere najviše bodova za kameru. Plaćenici. No to ne znači da ne vjerujem da će MI10 imati odličnu kameru. Samo treba vidjet hoće li i dalje softver od kamere biti smeće pa bumo opet gcam instalirali. Ovov za zvuk me čak ne iznenađuje, gadno su se opekli sa zvukom (u videu) na Mi9.

 

Naravno da su rezultati "fejkani" i pristrani (vjerojatno je lovica u pitanju)

 

Dakle, nema 0,0001% šanse da da je kamera Xiaomi Mi Note 10 bolja od P30 pro, Note 10+, Mate 20 pro...

 

Ako ste imali prilike koristiti sva 4 mobitela, onda znate da Xiaomi ne da nije bolji nego još puno puno zaostaje.

 

Ne želim umanjivati kvalitetu kamete od Mi 10 pro, sigurno će biti vrhunska, ali ne za broj 1.

 

Fan sam xiaomija, još uvijek su value for money, ali njihove kamere/slike nisu još uvijek na razini Huaweia i Samsunga

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Carina007 kaže...

 

Naravno da su rezultati "fejkani" i pristrani (vjerojatno je lovica u pitanju)

Dakle, nema 0,0001% šanse da da je kamera Xiaomi Mi Note 10 bolja od P30 pro, Note 10+, Mate 20 pro...

Ako ste imali prilike koristiti sva 4 mobitela, onda znate da Xiaomi ne da nije bolji nego još puno puno zaostaje.

Ne želim umanjivati kvalitetu kamete od Mi 10 pro, sigurno će biti vrhunska, ali ne za broj 1.

Fan sam xiaomija, još uvijek su value for money, ali njihove kamere/slike nisu još uvijek na razini Huaweia i Samsunga

 https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-10-pro-camera-review/

 

Jako puno primjera. Točno se vidi u čemu ga drugi dobiju. Al se i vidi što i odlično napravili ove godine s kamerom.

 

Najviše me iznenadilo što je iphone napravio s jadnom ženom na testu "medium-range zoom", onaj pokraj zidane ograde.

 

EDIT: kasnim :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 11:47 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Xiaomi predstavi novi flagship, a niti jedan hands-on još uvijek. To se tak ne radi. Tu se mogu ugledati na Samsung gdje je bilo tona videa o S20 kad je počelo predstavljanje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...
Xiaomi predstavi novi flagship, a niti jedan hands-on još uvijek. To se tak ne radi. Tu se mogu ugledati na Samsung gdje je bilo tona videa o S20 kad je počelo predstavljanje.

 Tak je, nije u redu, pogotovo za zainteresirane.

 

Btw, izgleda da je ovaj lik nabavio jednog, pa čekam dal če biti još videa

https://www.youtube.com/channel/UCV60K_a6j6I1-x8t88Khe4w/videos

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Kratki sadržaj predstavljanja:

 

Dodaci za Mi 10:

 

Službeni externi cooler 

Externi zvučnik, router...?

 

 

Dva unboxinga:

 (Na kineskom, s maskama, za pravi ugođaj)

 

EDIT: Evo još jedan:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 13:01 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...
zuper kaže...
Kako može kad nije bolji ni od Mi Note 10?

 Kao prijasnji vlasnik oba, mogu zakljucit da je p30 pro kompletni kameraphone i kralj lowlighta. 

Huaweiev nightmode podere xiaomijev, a  mogućnosti prebacivanja kamera tokom video snimanje da i ne pricam. 

 

 

Ako govorimo o decidiranom "night mode" onda je Huaweiev sigurno bolji jer je ovaj na Mi Note 10 skoro pa neupotrebljiv.

Srecom night mode ni ne treba jer i sa auto mode se dobije odlican rezultat, a sa PRO pogotovo...mislim na nocne uvjete tipa gradske ulice ili bilo koja situacija gdje postoji nekakav rasvjeta,

Sto se videa opcenito tice, Huawei je bolji kako je kolega napisao jer se kamere mogu mijenjati za vrijeme snimanja videa, a Xiaomi mi se vise svidja jer video izgleda "vise profesionalno" zbog 2x veceg senzora pa daje lijep DOF.

Isto vrijedi i za fotke...kada sve zbrojim i oduzmem meni se vise svidja M Note 10 jer sam vise za eksperimentiranje, izvlacenje maksimuma, koristenje PRO mode dok je Huawei bolji za prosjecnog korisnika koji od automatike ocekuje da mu sve odradi...upalis AI i imas 99% uspjesnih fotki.

Mi Note 10 je druga kategorija i tko zeli maksimum mora imati nekog predznanja o fotografiji i manualnim postavkama.

Meni je taj mob cisti uzitak za koristenje, zadnji u kojem sam tako uzivao je bio LG G4 koji je za ono vrijeme imao odlican manual mode.

 

Vezano za Mi 10, pogledao sam malo uzorke na DxO i vec na prvoj slici mi se nije svidio.

Software dosta pegla detalje i unistava ih pa na CROP-u lica ljudi izgledaju plasticno.

Evo usporedba iste scene sa Mi Note 10...Mi Note 10 ima vise šuma, ali i oku ugodniju sliku...lice ove zene ne izgleda plasticno.

 

 

 

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
thebatman kaže...
zuper kaže...
Kako može kad nije bolji ni od Mi Note 10?

 Kao prijasnji vlasnik oba, mogu zakljucit da je p30 pro kompletni kameraphone i kralj lowlighta. 

Huaweiev nightmode podere xiaomijev, a  mogućnosti prebacivanja kamera tokom video snimanje da i ne pricam. 

 

 

Ako govorimo o decidiranom "night mode" onda je Huaweiev sigurno bolji jer je ovaj na Mi Note 10 skoro pa neupotrebljiv.

Srecom night mode ni ne treba jer i sa auto mode se dobije odlican rezultat, a sa PRO pogotovo...mislim na nocne uvjete tipa gradske ulice ili bilo koja situacija gdje postoji nekakav rasvjeta,

Sto se videa opcenito tice, Huawei je bolji kako je kolega napisao jer se kamere mogu mijenjati za vrijeme snimanja videa, a Xiaomi mi se vise svidja jer video izgleda "vise profesionalno" zbog 2x veceg senzora pa daje lijep DOF.

Isto vrijedi i za fotke...kada sve zbrojim i oduzmem meni se vise svidja M Note 10 jer sam vise za eksperimentiranje, izvlacenje maksimuma, koristenje PRO mode dok je Huawei bolji za prosjecnog korisnika koji od automatike ocekuje da mu sve odradi...upalis AI i imas 99% uspjesnih fotki.

Mi Note 10 je druga kategorija i tko zeli maksimum mora imati nekog predznanja o fotografiji i manualnim postavkama.

Meni je taj mob cisti uzitak za koristenje, zadnji u kojem sam tako uzivao je bio LG G4 koji je za ono vrijeme imao odlican manual mode.

 

Vezano za Mi 10, pogledao sam malo uzorke na DxO i vec na prvoj slici mi se nije svidio.

Software dosta pegla detalje i unistava ih pa na CROP-u lica ljudi izgledaju plasticno.

Evo usporedba iste scene sa Mi Note 10...Mi Note 10 ima vise šuma, ali i oku ugodniju sliku...lice ove zene ne izgleda plasticno.

 

 

 

 hm, mi je bas suprotno

 

Mi Note 10 vise popegla sliku, nema detalja uopce, meni je puno losija

 

nema bora ispod oka, nema madeza ili ovih crnih mrlja i slicno

 

nisam ogledao test, ali ovo sto si postao Mi 10 Pro mi je bolji pun kurac

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice