Xiaomi Mi 10

poruka: 1.936
|
čitano: 441.710
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hornet_93 kaže...

A realno to je nikakav problem. Njima ušteda, nama skroz isto pošto su rani reviewi ovih top tech jutubera masno plaćeni.

 

edit:

na početku videa prezasicena žuta (koja prelazi u narančastu) i crvena, ois/eis ko da ne postoji... pušiona. fotke puno bolje, ma da ima nekonzistentnost između modula, al ni bliu ko op7 pro.

 

Boje nisu nikakav problem, to je stvar color profila i lako se uštima softwareski, ono što je bitno su detalji i raspon, a to je kod Mi 10 odlično.

Stabilizacija je izvrsna, ne znam što je tu tebi pušiona? Osim ako ne misliš na prednju selfie kameru, tu očito nema EIS-a, moguće da će ga omogućiti naknadno, a možda i neće, osobno mi je to nebitno. Video sa zadnje kamere je uglavnom izvrstan.

 

Fotke odlične, a posebno je impresivan zoom, pa na 2x ili 5x gazi iPhone 11 Pro, a čak i na 25x je solidan.

 

Pa pogle ovu fotku, ovo je strava. 

*gledati video na min. 3:53 na većem monitoru ili TV-u jer se razlika na 6" ekranu ne vidi, a bug forum mi je smanjio sliju maksimalno. :(

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 20:39 (mzopg).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Probao sam i manual naravno, ali njega koristim samo za long exposure.

 

Testirati ću još malo ovih dana ako vrijeme posluži, ali do sada 108mp uvijek daje jednolik i balansiran exposure. 

Ako idem na manual, promijenim metering i shutter onda dobijem nebo ali je sve ostalo u sjeni i povećavanjem shadows dobivam noise i grain. Za sada mi je 108mp primarni izbor jer se jako dobro uređuje, a nije da fali mjesta na uređaju 

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...

Zato što glavna kamera realno ima 27MP, a ne 108MP. Za dobiti 108MP se koristi tzv. Pixel binning, pa 4 pixela idu u 1, prednost je više prikupljene svjetlosti, mana je gubitak rezolucije.

Ukratko crop iz 108MP će imati daleko manje detalja od čiste 12MP kamere, već na 2x se to vidi, a na 5x pogotovo.

 

 

 

Ovo apsolutno ne stoji, usporedio sam 108MP sa klasicnim foticem sa vecim senzorom i sa Mi8 koji ima isti senzor kao Pixel na kojem je Gcam i protiv 108MP nema nikakve sanse u kolocini detalja...razlika je toliko ogromna da se iz aviona vidi.

 

https://flic.kr/p/2ir4seQ

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
mzopg kaže...

Zato što glavna kamera realno ima 27MP, a ne 108MP. Za dobiti 108MP se koristi tzv. Pixel binning, pa 4 pixela idu u 1, prednost je više prikupljene svjetlosti, mana je gubitak rezolucije.

Ukratko crop iz 108MP će imati daleko manje detalja od čiste 12MP kamere, već na 2x se to vidi, a na 5x pogotovo.

 

 

 

Ovo apsolutno ne stoji, usporedio sam 108MP sa klasicnim foticem sa vecim senzorom i sa Mi8 koji ima isti senzor kao Pixel na kojem je Gcam i protiv 108MP nema nikakve sanse u kolocini detalja...razlika je toliko ogromna da se iz aviona vidi.

 

https://flic.kr/p/2ir4seQ

 Ima na jubito lik je uspoređivao i fakat isapda da je bolje sa 108MP crop. Meni je to logično.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
ocean77 kaže...
mzopg kaže...

Zato što glavna kamera realno ima 27MP, a ne 108MP. Za dobiti 108MP se koristi tzv. Pixel binning, pa 4 pixela idu u 1, prednost je više prikupljene svjetlosti, mana je gubitak rezolucije.

Ukratko crop iz 108MP će imati daleko manje detalja od čiste 12MP kamere, već na 2x se to vidi, a na 5x pogotovo.

 

 

 

Ovo apsolutno ne stoji, usporedio sam 108MP sa klasicnim foticem sa vecim senzorom i sa Mi8 koji ima isti senzor kao Pixel na kojem je Gcam i protiv 108MP nema nikakve sanse u kolocini detalja...razlika je toliko ogromna da se iz aviona vidi.

 

https://flic.kr/p/2ir4seQ

Nismo se razumjeli, moja greška trebalo je pisati "od 12MP 2x ili 5x zoom (telephoto) kamere", ne od obične 12MP.  Jasno da je obična neusporediva. Komentirao sam što je kolega pitao vezano za crop iz 108MP da se dobije isto što i sa 2x ili 5x telefoto pa sam mislio da sam dovoljno jasan, ali vidim sad da nisam dobro napisao.

 

Sa Mi Note 10 se može napraviti test, fotka se sa 2x ili 5x telefoto kamerom i onda sa 108MP, pa se 108MP cropa na isti "omjer".

 

gnomisa kaže...
ocean77 kaže...
mzopg kaže...

Zato što glavna kamera realno ima 27MP, a ne 108MP. Za dobiti 108MP se koristi tzv. Pixel binning, pa 4 pixela idu u 1, prednost je više prikupljene svjetlosti, mana je gubitak rezolucije.

Ukratko crop iz 108MP će imati daleko manje detalja od čiste 12MP kamere, već na 2x se to vidi, a na 5x pogotovo.

 

 

 

Ovo apsolutno ne stoji, usporedio sam 108MP sa klasicnim foticem sa vecim senzorom i sa Mi8 koji ima isti senzor kao Pixel na kojem je Gcam i protiv 108MP nema nikakve sanse u kolocini detalja...razlika je toliko ogromna da se iz aviona vidi.

 

https://flic.kr/p/2ir4seQ

 Ima na jubito lik je uspoređivao i fakat isapda da je bolje sa 108MP crop. Meni je to logično.

Ma da to je jasno, ali ja nisam jasno napisao na što sam mislio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 21:28 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
na pocetku videa kad pokazuje napucane boje crvene i zute, znimano zadnjom kamerom (ocito ovom 108mp), sve se trese, ako je to tebi glatko onda pogledaj kak ajfon snima 4k i sa kakvom stabilizacijom
Halo Bing! Kako bratac?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hornet_93 kaže...
na pocetku videa kad pokazuje napucane boje crvene i zute, znimano zadnjom kamerom (ocito ovom 108mp), sve se trese, ako je to tebi glatko onda pogledaj kak ajfon snima 4k i sa kakvom stabilizacijom

 Ma da nije ta stabilizacija na razini ajfona i samya ali nije ni tak loše baš. Boje se mogu riješiti softverski. Ja i dalje mislim da xiaomi nemre složit kvalitetni camera app sa algoritmima kak spada. Ne kužim zakaj u to ne ulože resurse nije da su sirotinja. Znanje se može kupiti u smilu onih koji bi to mogli napravit kaka spada. Za pare.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 21:43 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
mzopg kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ali, jedno interesantno pitanje. Ako "zoom" kamera ima samo 12MP, a glavna deset puta više! Kako to da se iz te ogromne slike ne može izrezati središnjih 12MP i na običnom Mi 10 dobiješ isti zoom kao na Mi 10 Pro? 

Zato što glavna kamera realno ima 27MP, a ne 108MP. Za dobiti 108MP se koristi tzv. Pixel binning, pa 4 pixela idu u 1, prednost je više prikupljene svjetlosti, mana je gubitak rezolucije.

Ukratko crop iz 108MP će imati daleko manje detalja od čiste 12MP kamere, već na 2x se to vidi, a na 5x pogotovo.

 

 Ček, kužim se u fotiće i senzore, pa mi ovo baš nema smisla.

 

Ako je senzor 108MP, onda je 108MP...

Pixel binning je spajanje više piksela u jedan, a time se SMANJUJE broj piksela. Znači s 108 se pixel binningom dobije 27, a ne obrnuto.

 

Ako je 108 senzor vrh, a 27 je neki osrednji, onda postoji mogućnost da crop iz ovog većeg ispadne jedna kao na ovome 27.

 

Ali, prepostavljam da ovaj 27 ima veće piksele pa prikuplje više svjetlosti.

 

Nadam se da će netko napraviti pravu usporedbu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Gledajuce komparacije kamere izmedu Mi10Pro, Samsung S20Ultra i Iphone 11 ProMax  moram priznati da Xiaomi dosta zaostaje. Iphone ima najjaci video, slike najbolje kod Samsunga.

 

S time da sam siguran da ce ih Huawei s novim modelima ave sašit

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hornet_93 kaže...
na pocetku videa kad pokazuje napucane boje crvene i zute, znimano zadnjom kamerom (ocito ovom 108mp), sve se trese, ako je to tebi glatko onda pogledaj kak ajfon snima 4k i sa kakvom stabilizacijom

Može vrijeme videa kad se to trese jer meni na 34" monitoru to izgleda odlično. Pet puta sam pogledao i jednostavno to ne vidim. I gledam iPhone 11 Pro i po meni Mi 10 ima bolju stabilizaciju. Evo i usporedba, i to obični Mi 10 vs iPhone 11 Pro.

 

Pogledaj od 1:35min., iPhone ne zna gdje je  i to je na 1080p.

 

 

 

gnomisa kaže...
Hornet_93 kaže...
na pocetku videa kad pokazuje napucane boje crvene i zute, znimano zadnjom kamerom (ocito ovom 108mp), sve se trese, ako je to tebi glatko onda pogledaj kak ajfon snima 4k i sa kakvom stabilizacijom

 Ma da nije ta stabilizacija na razini ajfona i samya ali nije ni tak loše baš. Boje se mogu riješiti softverski. Ja i dalje mislim da xiaomi nemre složit kvalitetni camera app sa algoritmima kak spada. Ne kužim zakaj u to ne ulože resurse nije da su sirotinja. Znanje se može kupiti u smilu onih koji bi to mogli napravit kaka spada. Za pare.

 Nije, bolja je.  Uložili su hrpu $$$ u razvoj photo i video odjela, pa pogledaj napredak u zadnje dvije godine.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Xiaomi ima dosta čudan algoritam u post-processing nakon okidanja fotografije, previše denoise i onda dosta otupi krajnji produkt.

Barem na Mi Note 10 se vidi velika razlika, tek kada klikneš na shutter i brzo odeš na preview izgleda stvarno super, i onda dok napravi taj krajnji processing postupno se doda blur, depth of field.

 

Otkada se fokusiraju na Indijsko tržište, primijeti se da sve više kalibriraju algoritmeza njihov ukus zato je i došlo do ovog cirkusa na Mi 10 prilikom snimanja videa gdje su žute i crvene pre naglašene, baš ono što Indijci vole za Holi i sav cirkus šarenila.

Do prošle godine bila je i opcija u postavkama za namještati contrast i saturation ali su to izbacili.

Xiaomi Mi MIX3 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
CyberDemonVZ kaže...

 

Ali, prepostavljam da ovaj 27 ima veće piksele pa prikuplje više svjetlosti.

 

Nadam se da će netko napraviti pravu usporedbu.

Tako je to kad pišem po forumu i radim posao. :)) Trebalo je pisati "za dobiti 27MP, a ne 108MP...", sorry.

 

Eto s ovim boldanim si sve definirao, 108MP sićušni pikseli... mislim 0.8μm, dok su pikseli na 27MP 1.6μm, ali da se ne mučimo previše, evo i live usporedba.

 

https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-note-10-camera-1052077/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Carina007 kaže...

Gledajuce komparacije kamere izmedu Mi10Pro, Samsung S20Ultra i Iphone 11 ProMax  moram priznati da Xiaomi dosta zaostaje. Iphone ima najjaci video, slike najbolje kod Samsunga.

 

S time da sam siguran da ce ih Huawei s novim modelima ave sašit

Ne slažem se, već Mi Note 10 ima bolje fotke od iPhone 11 Pro. Mi 10 Pro ima bolje fotke i video od iPhone 11 Pro i lošiju selfie kameru/video. Za Samsung S20 Ultra još nisam vidio dovoljno primjera, ali prema do sada viđenom tu su negdje, osim po cijeni, tu nisu ni blizu. 

 

Dosta zaostaje? Čim radiš usporedbu sa 2-3x skuplji uređajima znači da rade dobar posao.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Cromaki kaže...

Xiaomi ima dosta čudan algoritam u post-processing nakon okidanja fotografije, previše denoise i onda dosta otupi krajnji produkt.

Barem na Mi Note 10 se vidi velika razlika, tek kada klikneš na shutter i brzo odeš na preview izgleda stvarno super, i onda dok napravi taj krajnji processing postupno se doda blur, depth of field.

 

Otkada se fokusiraju na Indijsko tržište, primijeti se da sve više kalibriraju algoritmeza njihov ukus zato je i došlo do ovog cirkusa na Mi 10 prilikom snimanja videa gdje su žute i crvene pre naglašene, baš ono što Indijci vole za Holi i sav cirkus šarenila.

Do prošle godine bila je i opcija u postavkama za namještati contrast i saturation ali su to izbacili.

 Automatika im je definitivno iza Huaweia, Samsunga i iPhonea, ali mogućnosti na manualu su uglavnom bolje. Sa tako 'velikim' senzorom se može dobiti prirodni bokeh, pa si se riješio falšeg softwareskog bokeha.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Može vrijeme videa kad se to trese jer meni na 34" monitoru to izgleda odlično. Pet puta sam pogledao i jednostavno to ne vidim. I gledam iPhone 11 Pro i po meni Mi 10 ima bolju stabilizaciju. Evo i usporedba, i to obični Mi 10 vs iPhone 11 Pro.

 

Pogledaj od 1:35min., iPhone ne zna gdje je  i to je na 1080p.

 

 

 

nadam se da se šališ kada kažeš da je bolji od ajfon stabilizacije... ili pričaš napamet jer nisi osobno probao ili trolaš.

ugl link i vrijeme 0:27, lijevo xiaomi mi 10, desno honor v30.

 

mislim da se i na 6" i na 34" savršeno dobro vidi drmusanje videa.

 

 

ovo kaj si ti linkao - kad će se to dogoditi u rl? tko snima tako? tu ti ni go pro neće pomoći, tek možda kakve kamere daleko skuplje od ijednog ovdje mobitela.

ovaj video (od istog lika) kaj sam linkao je doslovno šetanje pločnikom.

Halo Bing! Kako bratac?
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 22:41 (Hornet_93).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10
Španjolac dobio Mi 10, znači test će ubrzo.
Snimio i malo videa u 4K 60fps i 8K. 8K ima smisla jedino sa gimbal, inače 0 bodova. Audio je puno puno bolji u odnosu na prošle Xiaomi.



Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
Hornet_93 kaže...

nadam se da se šališ kada kažeš da je bolji od ajfon stabilizacije... ili pričaš napamet jer nisi osobno probao ili trolaš.

ugl link i vrijeme 0:27, lijevo xiaomi mi 10, desno honor v30.

 

mislim da se i na 6" i na 34" savršeno dobro vidi drmusanje videa.

 

 

ovo kaj si ti linkao - kad će se to dogoditi u rl? tko snima tako? tu ti ni go pro neće pomoći, tek možda kakve kamere daleko skuplje od ijednog ovdje mobitela.

ovaj video (od istog lika) kaj sam linkao je doslovno šetanje pločnikom.

Može iPhone video sa hodanjem, ali da nije obrađen i da je sniman bez gimbala i sa glavnom kamerom?

 

Taj dio koji si stavio ima nekakve "pomake", ali on tu vrti mobitel lijevo desno i hoda. Ono što sam ja linkao je isto hodanje po pločniku pa ne kužim tvoju primjedbu da se to neće dogoditi u rl? Samo na ovome što sam ja izdvojio je Mi 10 miran, a iPhone pleše. :)

 

Ukratko hodanje i snimanje ide sa gimbalom, ostalo je boli glava.

 

Evo malo i kako to radi iphone, po meni to nije bolje od Mi 10, dapače i lošije je.

 

 

Ovaj je malo ubrzan koliko vidim pa je treskanje puno izraženije. Barem se nadam da je to u pitanju.

 

 

Ova dva izgledaju jako dobro, ali to je snimano sa gimbalom od 2500kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 23:39 (mzopg).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

iPhone je kralj video snimanja i takav će ostati. Neće tu Xiaomi ništa promjeniti.



Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 23:34 (zuper).
Moj PC  
0 4 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10

iShit je jedino kralj cijene...

13 godina
offline
Xiaomi Mi 10

Brže od očekivanoga je Španjolac objavio test...

Tu je i dobar test Mi 10 Pro. Vidljiva je mnogo brža obrada 108mpx u odnosu na Mi Note 10

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 14:30 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 10
zuper kaže...

Brže od očekivanoga je Španjolac objavio test...

Tu je i dobar test Mi 10 Pro. Vidljiva je mnogo brža obrada 108mpx u odnosu na Mi Note 10

 

 

Pogledao Španjolca, Xiaomi Mi 10 verzija, odličan, sad mi je teško zamisliti koliko će Pro verzija biti bolja i gdje osim po pitanju telefoto kamere.

Za video stabilizaciju kaže "Amazing video stabilisation", ima u recenziji 4k video snimka gdje trči s mobitelom. 

Video snimke idu od 15:37min.

 

Sad se samo čeka pad cijene i onda se kupuje.

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Kralj je mrtav ! ŽIVIO kralj ?!

Ili možda ipak ne ?



Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Xiaomi Mi 10

Stabilizacija pojede p30 pro, ali fotke i dalje bolje u p30 pro. Pogotovo ultrawide.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 8:00 (thebatman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...

Stabilizacija pojede p30 pro

 

 

pa nije samo stabilizacija, osim sto je video puno bolji na mi 10, dere ga bogme i u fotkanju u vecini fotografija, ili su izjednaceni

 

 

i to jos nije Pro verzija, bravo za Xiaomi 

 

 

 

 

10 godina
online
Xiaomi Mi 10

Hmm u mojim ocima je p30 pro imao gotovo sve fotke bolje, a i u spanjolcevim :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...

Hmm u mojim ocima je p30 pro imao gotovo sve fotke bolje, a i u spanjolcevim :)

 u pravu si, lol nisam uopce skuzio gore one trofeje, samo sam gledao fotke

 

ispada za fotke:

 

Mi 10 - 11

P30 Pro - 16

draw- 8

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Da Xiaomi ne radi smeće od camera appa sa jadnim algoritmima Mi10 bi obrisao pod sa P30 pro. Ali.....

 
0 1 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 10

Po danu cak i moj A2 radi brutalne slike

 

Fora je u uvjetima loseg osvjetljenja. Tu se poznaju junaci.

 

A tu je P30 Pro tata mata. Opcenito Huawei.

 

Video nazalost bolna tocka za Huawei

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 10
thebatman kaže...

Stabilizacija pojede p30 pro, ali fotke i dalje bolje u p30 pro. Pogotovo ultrawide.

 

 

 

 

Meni je u globalu u ovoj usporedbi Xiaomi bolji camera mob.

Poneku slabost u uvjetima slabijeg osvjetljenja kompenziram sa PRO mode, a kako da kompenziram slabosti Huaweia u vidu losije stabilizacije, zvuka i slike u videu opcenito...nikako.

 

Sa Mi Note 10 sam vidio za sto je sposoban tako veliki senzor, a nebi trebalo biti razlike ni sa Mi10 jer je to prakticki isti senzor...u PRO mode cu izvuci vise nego sa P30 PRO.

Svakom slikom pokazuje velicinu senzora i tu je u prednosti.

Za prosjecnog korisnika koji se najbolje snalazi u auto mode, upali AI i briga ga, tu je Huawei bolji u low light.

5 godina
offline
Xiaomi Mi 10

honorbuy poslao mail, da ne znaju kada će ga uopće imati u prodaji...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice