Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

poruka: 607
|
čitano: 318.691
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9
BoTiA kaže...

moze li netko preimenovati temu da pokrije cijelu redmi 9 seriju tipa Redmi 9 Note 9/9s/9pro ?

 

 

 XXX-Man, vincimus, Lazarus Long

evo netko ce od njih to napraviti, samo ih citiras!

15 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9

ima li tko problema sa glasnoćom bluetooth slušalica na ovom telefonu (Redmi note 9 pro)?

naime, za normalno slušanje jačinu zvuka moram smanjiti na 15% ... sve iznad toga je pre glasno???

MiUI 11 je na telafonu jos uvijek

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / Redmi Note 9 Pro
BoTiA kaže...

moze li netko preimenovati temu da pokrije cijelu redmi 9 seriju tipa Redmi 9 Note 9/9s/9pro ?

Evo, preimenovao sam. Ne bih ni primijetio ovu temu da i sam nisam jučer naručio jedan komad. Pa tako nakon tri godine s Notea 4 prelazim na Note 9 Pro 6/64 za nekoliko dana (trebao bi mi stići u srijedu). Zapravo nemam opravdan razlog kupovati novi mobitel, jer mi Note 4 i dalje jako dobro služi, ali ipak sam se odlučio na "nadogradnju", zbog ovih razloga:

  1. Note 4 ima Android 6, koji se više ne održava, tako da nije future proof;
  2. cijena Notea 9 (Pro) je odlična na akcijama u zadnjih tjedan-dva, pretpostavljam da se prodaju ko vruće kifle (ne isplati ih se uopće naručivati iz inozemstva koliko su povoljni);
  3. mnogo bolje kamere (a i privlači me to što ima makro kameru).
  4. kod Notea 4 prebacivanje između aplikacija šteka (valjda zbog samo 3 GB RAM-a)

 

I eto... Ostajem na Xiaomiju... Čak štoviše - imam Xiaomijev router, repeater, powerbank (tri različita modela), sportsku narukvicu, magnetiziranu pločicu za šarafe, električnu četkicu za zube, "waterpik", aparat za šišanje s keramičkom oštricom, a naručio sam i aparatić za brijanje. Jednostavno rade super isplative proizvode - nisu top kvalitete, ali za uloženi novac daju jako puno.

8 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Ali onda idi na 6/128 definitivno.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Gogo222 kaže...
Ali onda idi na 6/128 definitivno.

Ako je to meni bilo upućeno - već sam naručio i platio online. Prije sam gledao na drugim sajtovima pa sam mislio da je veća razlika u cijeni, zbog čega sam uzeo 64GB, a sad vidim da razlika na eKupi nije velika (oko 130 kn)... Grrrrr... Ma dobro, nema veze, 64 GB će mi biti dovoljno za aplikacije, a ionako sam namjeravao unutra ubaciti 128 GB microSD karticu za foto/video, tako da sam cijenovno došao na isto, a imat ću ukupno više storagea.

15 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / Redmi Note 9 Pro
mbaksa kaže...

 

I eto... Ostajem na Xiaomiju... Čak štoviše - imam Xiaomijev router, repeater, powerbank (tri različita modela), sportsku narukvicu, magnetiziranu pločicu za šarafe, električnu četkicu za zube, "waterpik", aparat za šišanje s keramičkom oštricom, a naručio sam i aparatić za brijanje. Jednostavno rade super isplative proizvode - nisu top kvalitete, ali za uloženi novac daju jako puno.

 ma imam i ja gomilu stvari od xiaomija, punjače, led svijetiljke, par žičnih slušalica, bluetooth slušalicu, TWS sluje, mi band 2, mi band 4, amazfit pace, amazfit gts .....  i većinom sam super zadovoljan

 

prošli telefon mi je bio Mi A1 ... andorid one program ... odličan

 

od ovog novog (9 Pro) sam očekivao i dobio brzinu, odlicnu bateriju, neloše kamere (makro je izvrsna) ali me živciraju bugovi sa bluetoothom u kombinaciji sa  1MORE Stylish True Wireless slušalicama ... jednostavno ih moram držati na minimumu da bi bile upotrebljive

 

 

8 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Više sam to rekao zbog 6GB rama.
10 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mbaksa kaže...
Gogo222 kaže...
Ali onda idi na 6/128 definitivno.

Ako je to meni bilo upućeno - već sam naručio i platio online. Prije sam gledao na drugim sajtovima pa sam mislio da je veća razlika u cijeni, zbog čega sam uzeo 64GB, a sad vidim da razlika na eKupi nije velika (oko 130 kn)... Grrrrr... Ma dobro, nema veze, 64 GB će mi biti dovoljno za aplikacije, a ionako sam namjeravao unutra ubaciti 128 GB microSD karticu za foto/video, tako da sam cijenovno došao na isto, a imat ću ukupno više storagea.

 Slobodno ih kontaktiraj da ti promjene narudzbu, razliku uplatiš. Osjetit ces razliku u ramu itekako. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
16 godina
moderator
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Uzeo sam izvedbu sa 6 GB RAM-a
13 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

ja nekidan kupio redmi9 pro 128/6,zanima me kako da sve svoje podatke, aplikacije i dr, s samsunga s10+ prebacim na redmia 9 pro.i koju aplikaciju redmi koristi za 

spajanje na pc ,samsug koristi smart switch,huawe koristi hisuite,a ne znam kaj redmi koristi..lp

15 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

pa mislim da imas vec instaliranu aplikaciju na telefonu .. "Mi Selidba" se zove na hrvatskom ...

13 godina
online
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
fight kaže...

ja nekidan kupio redmi9 pro 128/6,zanima me kako da sve svoje podatke, aplikacije i dr, s samsunga s10+ prebacim na redmia 9 pro.i koju aplikaciju redmi koristi za 

spajanje na pc ,samsug koristi smart switch,huawe koristi hisuite,a ne znam kaj redmi koristi..lp

 Aj i povuci neke paralele s lanjskim flagshipom, kad si već u prilici ? Naravno, uzevši u obzir da je Galaxy S10+ koštao sigurno tri puta više najmanje nego te sada košta Redmi Note 9 novi. 

13 godina
neaktivan
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Pozdrav ljudi,hitnooooo mi je,nemam vremena čitati....koji da kupim mob 9 pro ili 9S?????

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

pro, nemaš kaj misliti

bolja kamera, više RAM-a, NFC

MIUI HR TRANSLATOR
16 godina
moderator
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Meni stigao danas. Za seljenje postavki i aplikacija iskoristio sam ono preko Googlea. Preselio mobilno bankarstvo, Viber, podcast player... I to je bilo to - prošlo bolje nego sam očekivao.

 

Na prvu loptu Redmi Note 9 Pro 6/64 (dodao sam i 128 GB microSD) - ugodnije iskustvno nego s Noteom 4 3/32. Učitavanje, prebacivanje između aplikacija - dosta brže. Ekran je veći, pogodniji za skrolanja. Kamere nisam baš isprobavao, ali se već primijeti da je stražnja dosta bolja. Dark mode mi se sviđa.

 

Teško je reći da mi se isplatilo prelaziti, no prije ili poslije mislio sam prijeći na nešto bolje pa zašto ne prije? Za pola godine ili godinu bih ionako vjerojatno prelazio na isti mobitel (ili eventualno noviju generaciju Notea, ako bi dotad izašla).

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
mbaksa kaže...

Meni stigao danas. Za seljenje postavki i aplikacija iskoristio sam ono preko Googlea. Preselio mobilno bankarstvo, Viber, podcast player... I to je bilo to - prošlo bolje nego sam očekivao.

 

Na prvu loptu Redmi Note 9 Pro 6/64 (dodao sam i 128 GB microSD) - ugodnije iskustvno nego s Noteom 4 3/32. Učitavanje, prebacivanje između aplikacija - dosta brže. Ekran je veći, pogodniji za skrolanja. Kamere nisam baš isprobavao, ali se već primijeti da je stražnja dosta bolja. Dark mode mi se sviđa.

 

Teško je reći da mi se isplatilo prelaziti, no prije ili poslije mislio sam prijeći na nešto bolje pa zašto ne prije? Za pola godine ili godinu bih ionako vjerojatno prelazio na isti mobitel (ili eventualno noviju generaciju Notea, ako bi dotad izašla).

Ja imam Radmi Note 3 Pro i razmišljam preći na 9 Pro

Da li bi ti bio problem instalirati Gcam i u lošijim uvjetima (sumrak, noć) usporediti fotke 4 vs 9 stock camera vs 9 gcam?

Gdje si kupio 9 Pro?

Pozz

13 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Ne znam sta ocekujes od tih usporedbi, al trazis neusporedivo

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
16OR kaže...

Ne znam sta ocekujes od tih usporedbi, al trazis neusporedivo

 

Ne znam zašto bi bilo neusporedivo.

Ne tražim detaljan sud profesionalca, već baš sud običnog korisnika, laika (barem sam ja takav)

 

Meni su fotke na 3 Pro vrlo loše.

A može biti jednostavan test.

Npr. malo ispod stola staviš nekakv predmet (ukrasni jastuk sa detaljima ili sl.) i navećer kada je lošija svjetlost uslikaš sa oba fotića.

 

Navodno je na devetki osjetan napredak u odnosu na prastare modele (kao što je moj, a mislim da vrijedi slično i za četvorku)

Ali volio bih da to netko i potvdi

 

14 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

mbaksa 

 

 

to misliš na ono sistemski backup , ali mora biti označeno"Backup to Google Drive" ?

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
C64 kaže...
16OR kaže...

Ne znam sta ocekujes od tih usporedbi, al trazis neusporedivo

 

Ne znam zašto bi bilo neusporedivo.

Ne tražim detaljan sud profesionalca, već baš sud običnog korisnika, laika (barem sam ja takav)

 

Meni su fotke na 3 Pro vrlo loše.

A može biti jednostavan test.

Npr. malo ispod stola staviš nekakv predmet (ukrasni jastuk sa detaljima ili sl.) i navećer kada je lošija svjetlost uslikaš sa oba fotića.

 

Navodno je na devetki osjetan napredak u odnosu na prastare modele (kao što je moj, a mislim da vrijedi slično i za četvorku)

Ali volio bih da to netko i potvdi

 

pricamo o uređajima s odmakom cca 4-5 god

 

jedno vrijeme u kuci sam imao, redmi note 4 i MI note 3 koji je tada bio vrh vise srednje klase, ta dva mobitela se nisu mogli uspoređivati po slikama, s tim da na oba nije bila podrska za gcam

danas s odmakom od par godina, isti taj vrh srednje vise klase (mi note 3) nema sta traziti sa danasnjom srednom klasom xiaomija + jos kad mu nakacis g cam

 

 

smijesno je reci NAVODNO je na devetki osjetan napredak, napredak je bio i prije par godina, danas je to napredak x napredak x napredak x g cam (napredak na kvadrat)

 

i bas zato je to neusporedivo

13 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
16OR kaže...
C64 kaže...
16OR kaže...

Ne znam sta ocekujes od tih usporedbi, al trazis neusporedivo

 

 

pricamo o uređajima s odmakom cca 4-5 god

 

jedno vrijeme u kuci sam imao, redmi note 4 i MI note 3 koji je tada bio vrh vise srednje klase, ta dva mobitela se nisu mogli uspoređivati po slikama, s tim da na oba nije bila podrska za gcam

danas s odmakom od par godina, isti taj vrh srednje vise klase (mi note 3) nema sta traziti sa danasnjom srednom klasom xiaomija + jos kad mu nakacis g cam

 

 

smijesno je reci NAVODNO je na devetki osjetan napredak, napredak je bio i prije par godina, danas je to napredak x napredak x napredak x g cam (napredak na kvadrat)

 

i bas zato je to neusporedivo

 Nismo se isprve razumjeli.

Kada si napisao neusporedivo, ti zapravo misliš na "neusporedivo bolje"

Tom odgovoru sam se nadao.

Kod nas vidim da je već pala cijena na 1800 kn. Nije mi hitno (Redmin Note 3 Pro još radi), pa za crni petak/ Božić bi se mogla približiti mojoj psihološkoj granici od oko 1500 kn i onda ga uzeti

15 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

instalirao sam par verzija Gcam-a i dosta je velika razlika u noćnim slikama u odnosu na stock, po danu i nije baš nešto ..

 

također sa Gcam dobiješ i onaj "astrophotography mode" i ispadnu dosta dobre slike noćnog neba

15 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Evo par slika.. direktno sa mob.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
C64 kaže...
Da li bi ti bio problem instalirati Gcam i u lošijim uvjetima (sumrak, noć) usporediti fotke 4 vs 9 stock camera vs 9 gcam?

Ne da mi se opterećivati s tim, možda nekad u budućnosti. Vidim da drugi koriste to pa ti oni mogu napraviti tu usporedbu.

 

Uglavnom, postoji razlika i na stock kameri:

https://drive.google.com/drive/folders/1-M0Sh9igV5VAeEjDDMG29Wuzj407oE11?usp=sharing

 

C64 kaže...
Gdje si kupio 9 Pro?

eKupi. Kad je bila akcija, Note 9 Pro sivi 6/64 za 1743 kine. Mislim da se za taj novac nije mogao kupiti ni da ga se naručilo izvana, kad uračunaš sve troškove.

 

C64 kaže...
Meni su fotke na 3 Pro vrlo loše.

Loše su i na 4. No, čini se da su na 9 Pro dobre. Imaš dosta fotki online, recimo ovdje.

 

Ilitiga, Note 9 Pro ne radi spektakularne fotke, ali ne radi ni loše fotke kao 3 ili 4. OK je. Ako ti treba nešto s boljim fotoaparatom, onda ćeš odabrati neki drugi model. Doduše, nisam baš siguran da za to nećeš morati izdvojiti značajno više novca. 

 

C64 kaže...
Navodno je na devetki osjetan napredak u odnosu na prastare modele (kao što je moj, a mislim da vrijedi slično i za četvorku) 

Ne znam kakav je odnos 3 i 4, no ja s 4 nisam bio zadovoljan fotografijama, a 9 Pro, prema tih nekoliko fotki koje sam okinuo, čini se značajno boljim. Toliko boljim da me konačno nije sram fotkati s mobitelom. 

 

C64 kaže...
Kod nas vidim da je već pala cijena na 1800 kn. Nije mi hitno (Redmin Note 3 Pro još radi), pa za crni petak/ Božić bi se mogla približiti mojoj psihološkoj granici od oko 1500 kn i onda ga uzeti

Možeš čekati, ali nekako imam "filing" da cijena neće nešto bitno padati, čak ni za akcije (tj. ono što se kod nas može nazvati akcijama - obično se na forumu otvori tema za Black Friday i onda se forumaši masovno žale na lažne ili beznačajne akcije). Taj mobiel je best buy već za ovu cijenu od oko 1800 kuna i bilo bi čudno kad ti to još dodatno snizili. Ali ono, čekaj ako želiš - da ne ispadne da sam te ja nagovorio sad na kupnju, a mogao si prištediti koju kunu. Na kraju krajeva, ni meni nije bila sila kupiti taj mobitel, ali eto... Otvorio sam novčanik i sad mi nije žao, ali sam sad svjestan da sam mogao i bez te kupnje. Ali nije mi žao.

 

Nisam posebno naglasio u prošloj poruci, ali sad želim - multitasking je daleeeeeko bolji. A najviše mi se sviđa što si mogu ekran podijeliti na gornju 1/3 u kojoj mi se vrti neki video s YouTubea, a na donje 2/3 gledam web-stranice ili Facebook, i to odlično funkcionira - ne prekida se video ako želim učitati aplikaciju koja mi dotad nije bila učitana, prebacivanje između aplikacija ide glatko, a tih 2/3 su sasvim dovoljno veliki za ugodno surfanje po webu ili Facebooku. Eto, upravo zbog toga mi nije žao kupovanja.

 

E, da... I i signal 5 GHz WiFi-a prima daleko bolje Notea 4. Na mjestima u kući na kojima mi se na Noteu 4 gubio signal, i to toliko da sam se nekad morao prebacivati na 2,4 GHz, Note 9 na GHz radi bez problema po čitavoj kući.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2020 23:06 (mbaksa).
16 godina
moderator
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
Stric_Jura kaže...

to misliš na ono sistemski backup , ali mora biti označeno"Backup to Google Drive" ?

Nemam pojma, mislim da da - preko Google Drivea je sigurno išlo, tj. preko mog korisničkog računa na Gmailu/Driveu. Na Note 9 Pro u jednom koraku pitalo me želim li prenijeti stvari sa starog Android mobitela, rekao sam da želim i preneslo. Tako da u osnovi ne treba onaj Mi Mover (koji je sad dio nekog drugog Xiaomijevog programa), jedino što mi nije povukao pozadinu sa starog mobitela - ne znam bi li Mi Mover i to povukao.

16 godina
moderator
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
BoTiA kaže...
Evo par slika.. direktno sa mob.

Hm... Ovo me nagnalo da malo bolje razmislim o instalaciji GCama. Možeš reći koji F-stop, shutter speed i ISO je korišten kod stock, a koji kod GCam snimki?

10 godina
offline
Re: Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro
BoTiA kaže...
Evo par slika.. direktno sa mob.

 Fino je  Milkyway uhvatio.

 

Na telefonima  s ovim senzorom i procesorom je grijeh ne istalirat gcam, pogotovo za portretre i night siht.  

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
15 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Da li je neko primetio problem na seriji 9, kod mene konkretno RN9Pro, sa pojavom prašine ispod stakla kamere na zadnjoj strani. U mom slučaju se poprilično nakupilo ispod senzora širokougaone kamere. U garanciji je, odneo sam ga na servis. Čekam odgovor. Gledajući po netu vidim da je to čest problem na modelima 9, 9s i 9 Pro. Ovako to izgleda npr. kao na slici.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

ima li još netko problem sa mutanjem u tijeku poziva. Na ženinom note 9 pro se to dešava praktički u svakom drugom pozivu, a pratio sam i normalno ga drži.

testirao sam i kalibrirao proximity senzor i s te strane je sve OK.

na netu nema nekog konkretnog objašnjenja.

neda mi ga se nosit u servis bezveze da bude bez moba mjesec dana i da na kraju kažu sve je OK, pa ako ima itko kakav savjet bio bih zahvalan.

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

I tak... Taman kupio novi mobitel, koji je na tržištu bio tek 4 mjeseca, i već izašli leakovi da se sprema nasljednik. Note 10 bi trebao imati 120 Hz ekran (onda nije ništa čudno što Note 9 ima 60 Hz, jer da ima 90, ekran na 120 Hz ne bi bio poticaj za prelazak na Note 10) i trebao bi biti brži. Neki špekuliraju da bi Note 10 mogao zapravo biti samo prepakirani Poco X3.

 

E, da - stvar koja iritira kod Notea 9 (a u recenziji sam vidio da je ista stvar i kod nekog Pocoa) su reklame u OS-u, odnosno sistemskim aplikacijama. Svašta. Toga na Noteu 4 nije bilo. Vidio jesam neke reklame u zadnje vrijeme, ali mislim da su to reklame ugrađene u Poco Launcher kojeg koristim umjesto defaultnog. Al zar onda ne bi bilo logično da Poco ima "premium" verziju launchera, bez reklama?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 16:23 (mbaksa).
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice