Windows 8 i 8.1 - problemi izdvojena tema

poruka: 2.074
|
čitano: 557.809
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Imam problem, nakon što sam preša sa win 7 na win 8.1 TV-out mi više ne radi, deinstalirao sam drivere pa sam ih ponovno stavio ali sve je po straom, ima li netko riješenje!?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Pozdrav, imam pitanje.
ukoliko stisnem restart system, ugasi mi se računalo a ukoliko stisnem shut down jednostavno se računalo zamrzne.
pokušao sam guglati ali nisam našao rješenje ovog problema a ono što sam našao nije mi pomoglo.

da li imao tko sličan problem i kako ga je riješio? radi se o win 8.1 n.

 

hvala unaprijed.

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Mozda su ti krivo spojeni kablovi iz kucista na maticnu.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
djigibao kaže...
Mozda su ti krivo spojeni kablovi iz kucista na maticnu.

 ups. pod računalo sam mislio laptop...

16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Pogledaj si postavke u Power Options.

Jel ti to tek stavljen os pa ti je tako odpocetka ili je stari os pa je sad odjednom poblesavio?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
djigibao kaže...
Pogledaj si postavke u Power Options.

Jel ti to tek stavljen os pa ti je tako odpocetka ili je stari os pa je sad odjednom poblesavio?

 na novo stavljen OS, nije mi se prije to događalo. Jučer sam par puta uspio najnormalnije restart, danas opet kliknem i ugasi laptop -.-

9 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Kruno03 kaže...
djigibao kaže...
Pogledaj si postavke u Power Options.

Jel ti to tek stavljen os pa ti je tako odpocetka ili je stari os pa je sad odjednom poblesavio?

 na novo stavljen OS, nije mi se prije to događalo. Jučer sam par puta uspio najnormalnije restart, danas opet kliknem i ugasi laptop -.-

 ...sada se javlja problem s "shut down" opcijom...reset kolko tolko sad radi kak spada ali prilikom gašenja laptopa klikenm Shutdown i ugasi se slika na ekranu ,laptop ko da se "isključi" ili što već i tako stojim i stoji.

jedino što mogu učiniti jest da držim tipku power dok se ne isključi.... u čemu bi mogao biti problem? Stvarno ne mogu svaki put držati tipku da ga ugasim već bi htio da to ide sasvim normalno...hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2015 10:25 (Kruno03).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Prijatelj mi dobio neki kompjuter od prijatelja mene je zva da vidim dali radi normalno ali nije diza windowse pokazao bi sliku windowsa i osta bi na tome mislija sam da driveri ne valjaju i pokušava sam instalirat windows 8 otiša sam u bios i stavija cd pokreće prvi ali uvijek bi mi dolazilo start windows normalno ili cmd network ali kad bi pokušava cmd zablokira bi se .Danas kako sam nekim čudnim slučajem dobija ja kompjuter pokuša sam stavit moj hdd u njega i na tv bi mi pokazivat unnsporte mod na ekranu čak i u mom kompjuter sa ssd diskom a cinm sam stavija njegov hdd koji nije tija upalit upalila se u mom kompjuteru ali cim stavim hdd sa windows 8 na ekranu mi dođe unsupporte mode zašto?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Pozdrav narode,
muči me Windows 8.1 pa da iznesem problem možda netko ima neki prijedlog.

Prije par tjedana sam instalirao windows 8.1 i u odmah sam primijetio da ne želi pokrenuti igru, ispisivao mi grešku 0xc000007b. Zatim, instalirao autocad i normalno je radio da bi se odjednom "pokvario" i izbacio neku grešku sa dll-om. Da stvar bude bolja ne mogu ga niti reinstalirati/popraviti jer navodno fali net 4.5 framework a uredno je instaliran.
Ista stvar je bila sa world of tanks, prekjučer i jučer radio danas neće da se pokrene a ne baca nikakvu grešku.

Također, nvidia expirience se odjednom ne pokreće i ne izbacuje mi nikakvu grešku.

Pokušao sam windows refresh, dođe do 2-3% i kaže da nije moguće dovršiti.
Ne znam više šta napraviti, svako malo neki problem sa windowsom a ne čačkam ništa po sustavu.

Iman SSD, je li moguće da on zeza?
Svaki prijedlog je dobrodošao. Hvala.
www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Da ne otvaram novu temu, pokušavam instalirati KB2919355 za 8.1 x64, skinuo sam verziju koju treba ali mi izbacuje grešku da "This update is not applicable to your computer". Šta treba da radim ? Update nije instaliran na laptopu.

Prc !
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Moram instalirati 8.1 na SSD 32GB pa ne znam točno što i kako podesiti

da što manje OS zauzima prostora na SSD-u.

Ako je to već negdje razmatrano molio bi link. Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Kad zavrsis instalaciju iskljuci hiber datoteke, smanji page file na min/max 2gb, ocisti pc s disk cleanup i ccleaner, deinstaliraj sve nepotrebne programe...

BTW: zasto ne Win 10?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Radi se o laptopu vlasnice kojoj je pao na pod i od tada koji god OS instaliram

treba hefta dana da se sustav podigne. Kad stavim hard iz mog lapa diže ko grom 18 sec.

Niti sam je neki znalac, a ona još i manje, k tome para nema, ja sam zamislio da je naj jeftinija

varijanta kupiti što jeftiniji ssd i ladicu od CD ROM-a i u nju uvaliti hard disc. Ladica je došla

i već je hard u njoj, još se s Alija čeka ssd. Sada isto lap radi ali ga treba lagano tuckati da bi

podigao sustav za nekakvih 20 min. Zašto ne 10-ka, pa ne znam dali se o tome smije ovdje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Pozdrav :) odkad sam upgrade-ao windows 7 na 8.1 jedina stvar sta mi je zapravo dobra je brzi boot windowsa.Fpsi na igrama mi drasticno padaju stim da su mi driveri svi update-ani.Htio bi se vratit na win7 zbog toga,imam win7 instalacijski disk al kad upalim laptop nepise mi 'press any key to boot from dvd' nego samo nastavi sa boot-om..Neznam uc u bios,pretisko f2,f12 al ne reagira..Mozda ako ima netko kakvu ideju da ostanem na 8.1 al da dignem te fpse jer zivcira jako haha.hvala na odg :)
Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Restartaj laptop i kad krene palit opali po f12. Kod običnog gašenja očito ti se ne ugasi nego ide u neku vrstu hibernacije.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Ma kakvi,ne reagira uopce..logo od win8 kao da zastane dok pretiscem ,kad pustim,nastavi sa normalnim bootanjem.
Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Problem je u tome sta sam od lenovo stranice, za moj laptop update-o bios,cak sad pise lenovo arial fontom na pocetku tj drugacije.kako da vratim stari bios nazad,vjv zbog tog nepise 'press any key to boot from dvd' nego samo nastavi.Hvala vam :)
Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
funky boy kaže...
..Neznam uc u bios,pretisko f2,f12 al ne reagira..Mozda ako ima netko kakvu ideju da ostanem na 8.1 al da dignem te fpse jer zivcira jako haha.hvala na odg :)

- RTFM, iz win itd.. (ovisno o modelu, neki imaju poseban power-bios button).

prije nego nešto kreneš uvjek pročitaj manual, tema je beskorisna ako ne možeš npr googlanjem dobit odgovor iste sekunde (točan).

Jendostavno, moraš se (malo) snalaziti na PCju.. ili to netko napravi za tebe.

 

win kao OS nema veći utjecaj na FPSe (više statistička greška), sve ostalo je soft kao driver ili dodatno što se vrti + podešavanje opcija.

tad ti je svejdno koju verziju instaliraš, rezultat će biti jednak (ako ostatak softa+postavke ne promijeniš).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

U neki bios se ulazi s tipkom Del, a naj češće pri bootanju piše kojom tipkom se otvara bios

jedino treba biti brz za proćitati, mada se i dužina bootanja da podesiti (ovisi o biosu, uefiu)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Hvala ti na odg.Ma dali je greska sta sam updateao taj bios? Tek sad kada je kasno :P citam readme pa pise da su promjenili logo al nepise koja je tipka za boot menu i to..bas nekuzim kako to saznat,trazim na internetu al uvijek pise ilf2 il f12..
Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi
Rijesio sam :) hvala vam :D neznam koja je tipka na kraju fn+f2 ili del al nmvz :)
Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

greška? u tome što ne znaš osnovne stvari i updateaš bios (mali ali rizik, mogao si dobiti 'ciglu'), istovremeno baš ništa ne čitaš s razumijevanjem.

oštro kao kritika? .. zato da ne prčkaš jer problem je lako izazvati. Prvo čitaj i tek kad znaš da je nešto potrebno 'popraviti' i kako .. tek tad kreneš.

Googlaj dalje (ili ti se mora navesti koji konkretno imaš model, seriju type, sn ... pročitaj neki podatak, pročitaj RTFM). Tek tad ćeš znati kako se ulazi u BIOS.

 

a (važnije) zašto? što ćeš u BIOSu? Boot order? LOL... čitaj, problem (opiši, detalji, podaci), ne popravljaj na ćoravo.

Sporost? Pogrešno...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

crko mi hdd na lapu..kupio novi i krenem instalirat win 8 i kad upisem serial kojim sam prije bez problema instalirao tu istu 8icu na isti lap sad mi izbaci da "the product key entered does not match any of the windows images available for installation. enter a different product key"..

ok..probam par seriala sa neta samo da prodjem dalje medjutim ni jedan ne radi..

sta sad..ne mogu dalje od tog koraka a nemam drugi lap ni komp da skinem drugi bootabilni iso

jel ima koji genericki serial da radi..nemam ideju sta dalje

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

Ako je u pitanju 8.1 probaj ovaj: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB

Sami sebi smo najveci neprijatelji
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

nece..probao sad..

u pitanju je win 8 x86 pro iso..

koje sran.je..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Skini 8.1 pa njega instaliraj ionako je besplatna nadogradnja kao i na desetku, tako je instaliraj desetku i aktiviraj ju svojim ključem.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

problem je bio sto nemam cime skinit..ok mogu na mob..

al nemam cime sprzit bootabilni usb/dvd..

al rijesio sam problem..sinoc idem od muke kopat po starim dvd-ima sa igrama i naletim na 7icu..

ne znam otkud mi ona ali sam je instalirao i sacu se dalje zahebavat..

fala ekipa na pomoci

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Laptop je Asus K550L, imao je 8-icu. Pojavio se onaj 'automatic repair' boot loop. Spržio trial 8-icu, otišao u boot options mode ili kako se zove pa na troubleshooting, pa sve one fix pokušaje probao i 'refresh', system restore ali ništa. Javlja da je disk zaključan ili vrti neku radnju beskonačno. U konzoli neće da uđe u diskpart.

... Uglavnom, problem je što u UEFI-ju ne mogu uključiti legacy mode, nema te opcije niti csm, ništa. Stavim sedmicu i 'setup is loading', stavim osmicu 'setup is prepering'. Ubuntu 15.10 se instalira normalno. Ima li tko kakav savjet u čemu je problem, disk kontroleri, uefi ?!

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - problemi

Jedno noobovsko pitanje. Mislim stavit win10 na laptop, al ću napravit system image od 8.1 za svaki slučaj. U slucaju da se želim vratit na 8.1 koji je najbolji način da vratim taj image? Instalirat prvo Windowse, pa u njima vratiti ili preko dvd bez instalacije winsa? Ili možda preko Acronisa?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - problemi

image je image.. samo jedan od načina. Normalan je install + key kojeg imaš (možda ga samo trebaš pročitati.. ovisno kako si do keya došao).

ako se radi upgrade, tad w10 napravi restore za povratak.. (po sjećanju 30tak dana..)

 

nema 'smisla' željeti povratak na 8-8.1 jer MS 'tjera', ako ne danas, u skoro vrijeme.. nešto sasvim drugo je kako će stabilno raditi. Sad MS stalno kemija s buildovima, možda treba sačekati još koji mjesec (do pred kraj free offera).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice