Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.347.073
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
galinjo24 kaže...

A vjerojatno ovaj lekani update če biti i konačni{#},i u biti sve mi radi bez greške{#}

Konacni je za Update 1 seriju ;) Za Update 2 se ocekuje povratak Starta u klasicnom obliku te popravci vezani oko nekih stvari koje su uvedene sa ovim Update 1.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ovo potonje mi je osobno sada zanimljivije jer sam mišljenja da start ne mora biti preko cijelog ekrana to će sada popraviti

i da mora biti lijepši to sada baš koliko vidim nisu napravili ali ide to u nekom boljem smjeru sada.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2014 22:43 (galinjo24).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Sorry što kvarim kontinuitet, ali sad mi je palo na pamet pa da iskoristim kad sam već u temi.

Trenutno imam dual boot sedmicu i osmicu, s time da je sedmica default, pa me zanima (malo njubovski) koliko je (u praksi pokazano/dokazano) razlike između verzija 8 i 8.1 tj. da li se isplati nadograđivati na 8.1.

Također, jedno zapažanje, osmica nakon instalacije ima nekako zamućenu sliku što nije do drivera od grafike nego se riješi tek sa instalacijom update-a!

Jesam li ja jedino sa takvim iskustvom?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Za mene windows 8.1 je neupotrebljiv.Nakon konačne odluke da napustim sedmicu jer je "valjda" windows 8 dovoljno zakrpljen naiđem na ogromne probleme zbog kojih ga nikad više neću koristiti.

Naime,prvih 7 dana je manje više sve bilo uredu."Jedini" problem koji sam imao je da mi ikona USB-a u My Computery misteriozno nestane pa se pojavi a isto se događalo i sa ikonama na desktopu.Sve sam to pretrpio jer nije uticalo na produktivnost.

Sinoć sjednem za Autocad jer sam poslovno morao da dovršim neki projekat kad problemi.Autocad je oficijelno podržani 2013 SP2,a od jutros sam nabacio i 2014 verziju.Naprosto neke funkcije editovanja su odjednom nestale kod verzije 2013 i ni restart aplikacije ni kompjutera nisu pomogli.Jutros snimim ACad 2014 kad odjednom tamo drugačiji problem,ne mogu vratiti potez.Reko,odo snimiti SP1 za Cad 2014,možda popravi stvar kad ono neće,neda mu neki prosec u windowsu i nema opcije gašenja.

Nevezano za Cad,također mi se dešava  da mi se minimizirani prozori sami od sebe otvore. Što sam još primjetio je da Store malo malo nije dostupan i da me stalno odjavljuje sa accounta.

Nemam virusa,originalni windows,svi update-i snimljeni.Napominjem da ja imam ove probleme,mozda kod nekoga sve savršeno radi.Jako jako loše.Dobro sam ja rekao,sazriće osmica tek sa windowsom 9 i to Windows 9 SP1

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
 
0 12 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ne znam za ostalo ali eto preko godinu i pol na 8 i 8.1 još mi se ni jedan prozor nije sam podigao.....

 

A i USB ikona mi je uredno u trayu. :)

 

Nije da sada ja branim osmicu nego ekipa na svim OS-evima ima sebi svojstvene probleme razno razne. Zavisi što rade na računalu ne radimo svi isto niti ne koristimo svi isto.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 9:50 (Oldy).
 
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

dali neko ima problema kad pusti pc upaljen i kad se ugasi monitor da ga nemozes vise upaliti, komp i dalje radi ali monitor nereagira nego ga moram resetirati preko tipke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
dennocro kaže...

dali neko ima problema kad pusti pc upaljen i kad se ugasi monitor da ga nemozes vise upaliti, komp i dalje radi ali monitor nereagira nego ga moram resetirati preko tipke?

Meni se to zna desiti. Ne često ali se događa.

Meni jedino smeta buđenje iz sleep moda. Treba mu i do 10sek. da se pojavi slika na monitoru. 

Battlelog: MUDO_HR
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Meni se to događalo čak i na Win7. Nikada nisam doznao zašto, i kako to srediti.

Čak i kada ga resetiram zna kenjati. Dok ga ne resetiram par puta.
Optimizam je nedostatak iskustva.
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
dennocro kaže...

dali neko ima problema kad pusti pc upaljen i kad se ugasi monitor da ga nemozes vise upaliti, komp i dalje radi ali monitor nereagira nego ga moram resetirati preko tipke?

To je do AMD drivera, od 14.1 na dalje imaju taj problem, najizraženiji kod 14.2 i 14.3.

Rješenje je jednostavno - isključiti sleep monitora, ostaviti samo obični sleep.

 

amater_2 kaže...
dennocro kaže...

dali neko ima problema kad pusti pc upaljen i kad se ugasi monitor da ga nemozes vise upaliti, komp i dalje radi ali monitor nereagira nego ga moram resetirati preko tipke?

Meni se to zna desiti. Ne često ali se događa.

Meni jedino smeta buđenje iz sleep moda. Treba mu i do 10sek. da se pojavi slika na monitoru. 

Do AMD drivera je. Samo isključi gašenje monitora i sve će biti ok.

Twitter: @191x7
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
galinjo24 kaže...

A vjerojatno ovaj lekani update če biti i konačni{#},i u biti sve mi radi bez greške{#}

Leakovi otprije tri tjedna imaju datum 23. veljače i build je 6.3.9600.17021. Svi fileovi na .iso-u imaju datum 18. ožujak i build je 6.3.9600.17031.

Jesu li isti vidjet ćemo kad završi instalacija.
 

midzan21 kaže...

Za Update 2 se ocekuje povratak Starta u klasicnom obliku te popravci vezani oko nekih stvari koje su uvedene sa ovim Update 1.

Možda ,a možda je u šumi ... {#}

 

Edit: Yep ,build je noviji - 6.3.9600.17031.

 

A odmah ima i updatea:

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 16:30 (kizo2703).
16 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ja imam AMD GPU i nemam problema s sleep modom.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Da li se neko igrao sa vracanjem aero sucelja na 8.1? 

 

pokusavao sam sa ovim, ali mi je prekomplicirano.. dobijem izgled od 7 ali mi aero svejedno nije radio :/ 

 

http://winaero.com/blog/aero-glass-for-windows-8-1-released-download-links-inside/

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Poggiali kaže...

Da li se neko igrao sa vracanjem aero sucelja na 8.1? 

 

pokusavao sam sa ovim, ali mi je prekomplicirano.. dobijem izgled od 7 ali mi aero svejedno nije radio :/ 

 

http://winaero.com/blog/aero-glass-for-windows-8-1-released-download-links-inside/

 

http://winaero.com/blog/how-to-unlock-the-hidden-aero-lite-theme-in-windows-8-1/

 

imas ovo aero kao temu.ako mislis na to neznam

Možemo upotrebljavati najrazličitija dostignuća tehnologije, no ako su bez srca, nehumana - ostavimo ih po strani.
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1
pozz ljudi.

imam jedan problem. hh. ovako kupio sam originalni windows 8.1 OEM x64 i instalirao ga na komp, radio je, sve to stima, nego kupio sam si bio novu maticnu i kako sam sve to spojio, windows mi vise nije bio aktiviran i trebam novi product key. kako doci do toga ? ja inace zivim u Svicarskoj i ne znam bas oko tih windows-a.
neki su mi rekli da bi morao nazvati mirosoft. pokusao sam al ne kuzim se oko onih brojeva koje moram pisati kao ako sam privatnik, ako sam ovo ono. :S nebi htio sad bacit taj DVD jbg ipak nije bio jeftin ! molim vas ako netko moze da mi nekako nabavi il pravi broj ili kakogod. hvala !!!
mpetr01
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

hvala, al kolko sam skontao, ta aero tema skroz onemoguci transparentnost, sto je sasvim suprotno onome sto bi ja htio :) Zelim dobit transparentnost koju su imali prozori na 7ci :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mpetr01 kaže...
pozz ljudi.

imam jedan problem. hh. ovako kupio sam originalni windows 8.1 OEM x64 i instalirao ga na komp, radio je, sve to stima, nego kupio sam si bio novu maticnu i kako sam sve to spojio, windows mi vise nije bio aktiviran i trebam novi product key. kako doci do toga ? ja inace zivim u Svicarskoj i ne znam bas oko tih windows-a.
neki su mi rekli da bi morao nazvati mirosoft. pokusao sam al ne kuzim se oko onih brojeva koje moram pisati kao ako sam privatnik, ako sam ovo ono. :S nebi htio sad bacit taj DVD jbg ipak nije bio jeftin ! molim vas ako netko moze da mi nekako nabavi il pravi broj ili kakogod. hvala !!!

Only with "phone activation" !!!

Some people are so poor... all they have is money!
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1
andi.cro kaže...
mpetr01 kaže...
pozz ljudi.

imam jedan problem. hh. ovako kupio sam originalni windows 8.1 OEM x64 i instalirao ga na komp, radio je, sve to stima, nego kupio sam si bio novu maticnu i kako sam sve to spojio, windows mi vise nije bio aktiviran i trebam novi product key. kako doci do toga ? ja inace zivim u Svicarskoj i ne znam bas oko tih windows-a.
neki su mi rekli da bi morao nazvati mirosoft. pokusao sam al ne kuzim se oko onih brojeva koje moram pisati kao ako sam privatnik, ako sam ovo ono. :S nebi htio sad bacit taj DVD jbg ipak nije bio jeftin ! molim vas ako netko moze da mi nekako nabavi il pravi broj ili kakogod. hvala !!!

Only with "phone activation" !!!

kako to ide ? 

mpetr01
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Poggiali kaže...

Da li se neko igrao sa vracanjem aero sucelja na 8.1? 

 

pokusavao sam sa ovim, ali mi je prekomplicirano.. dobijem izgled od 7 ali mi aero svejedno nije radio :/ 

 

http://winaero.com/blog/aero-glass-for-windows-8-1-released-download-links-inside/

 

Probaj ovo

http://glass8.berlios.de/download.html

 

14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mpetr01 kaže...

kako to ide ? 

Prouči ovaj LINK

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 13:17 (XXX-Man).
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1
andi.cro kaže...

Prouči ovaj LINK

hvala ti, pogledacu. 

 

nece, unjeo sam sve brojeve iz svih 6 onih, i kaze da ne moze.

mpetr01
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 13:17 (XXX-Man).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Pa kupi u trgovini, šta nije lakše tako uzet key? Trgovine imaju OEM key također. Ti OEM keyevi/Windowsi su vezani za jedan PC i na njima koliko je meni poznato se ne smije mijenjati dio PC-a tipa matična ploča jer se smatra kao drugi PC ili općenito mijenjati računalo. Ja sam za svoj retail key morao Microsoftu kao dokaz mailati račun od matične tj. aktivirao sam ga na ASRock ploči koja niti nakon zamjene nije radila kako treba pa su mi dali ASUS te sam nakon toga morao kontaktirat Microsoft mailom da im pošaljem dokaz da to nije novi PC nego jednostavno zamjena novih dijelova koji su pod garancijom, ali moj key je retail koji nije tako ograničen kao OEM.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 11:43 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1
PlayMaker10 kaže...

Pa kupi u trgovini, šta nije lakše tako uzet key? Trgovine imaju OEM key također. Ti OEM keyevi/Windowsi su vezani za jedan PC i na njima koliko je meni poznato se ne smije mijenjati dio PC-a tipa matična ploča jer se smatra kao drugi PC ili općenito mijenjati računalo. Ja sam za svoj retail key morao Microsoftu kao dokaz mailati račun od matične tj. aktivirao sam ga na ASRock ploči koja niti nakon zamjene nije radila kako treba pa su mi dali ASUS te sam nakon toga morao kontaktirat Microsoft mailom da im pošaljem dokaz da to nije novi PC nego jednostavno zamjena novih dijelova koji su pod garancijom, ali moj key je retail koji nije tako ograničen kao OEM.

to much work for me! pisao sam email i rekli su da ne odgovaraju pitanja  za tehnicke greske neke. moram zvat vamo tamo skupo kosta poziv po minuti. 

mpetr01
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mpetr01 kaže...

to much work for me! pisao sam email i rekli su da ne odgovaraju pitanja  za tehnicke greske neke. moram zvat vamo tamo skupo kosta poziv po minuti. 

Jesi li ti u Hrvatskoj ili u Švicarskoj? Ako si u Hrvatskoj ,zovi Microsoft na 0800 300 300 i idi na razgovor sa operaterom ,ne na automatsko aktiviranje.

 

Objasni što ti se dogodilo i da trebaš reaktivaciju ,i mislim da ne bi trebalo biti problema.

 

Ako si u Švicarskoj ,učini isto.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mpetr01 kaže...

nece, unjeo sam sve brojeve iz svih 6 onih, i kaze da ne moze. 

Ja sam imao isti slucaj sa kompom od susjeda. Dakle promjena maticne, zatim poziv, ali ne uzivo nego odaberes govorni aparat. Dosad sam 3 ili 4 puta ovako reaktivirao prozore (ne uvijek iste). E sad mozda je bitno reci  da mi ni jednom nije uspjelo od prve, nego od drugog pokusaja.

 

Eto, evo je moje iskustvo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 13:18 (XXX-Man).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1
millo kaže...

Ja sam imao isti slucaj sa kompom od susjeda. Dakle promjena maticne, zatim poziv, ali ne uzivo nego odaberes govorni aparat. Dosad sam 3 ili 4 puta ovako reaktivirao prozore (ne uvijek iste). E sad mozda je bitno reci  da mi ni jednom nije uspjelo od prve, nego od drugog pokusaja.

 

Eto, evo je moje iskustvo.

jucer sam pogledao link od jednog decka sto mi napisao, i imas u windowsima da ih aktiviras preko telefona, otisao sam na to te zatim dao nekih 6 kolona brojeva, i kad sam sve to dao, sekretarica ili sta vec, mi je rekla da se ne moze aktivirati i prekinuo se poziv. 

mpetr01
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 13:18 (XXX-Man).
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
mpetr01 kaže...
jucer sam pogledao link od jednog decka sto mi napisao, i imas u windowsima da ih aktiviras preko telefona, otisao sam na to te zatim dao nekih 6 kolona brojeva, i kad sam sve to dao, sekretarica ili sta vec, mi je rekla da se ne moze aktivirati i prekinuo se poziv. 

Je tako je i meni bilo, ali sam onda svaki put zvao jos jednom ili cak dva puta, te je onda proslo.

Ili postoji mogucnost da tokom tipkanja brojeva njihov sistem krivo primi ton od telefona ili se pogrijesi tokom tipkanja. Samo nemoj zuriti. 

A mozda postoji i razlog sto zoves van Hrvatske na suport u HR.

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1
millo kaže...
mpetr01 kaže...
jucer sam pogledao link od jednog decka sto mi napisao, i imas u windowsima da ih aktiviras preko telefona, otisao sam na to te zatim dao nekih 6 kolona brojeva, i kad sam sve to dao, sekretarica ili sta vec, mi je rekla da se ne moze aktivirati i prekinuo se poziv. 

Je tako je i meni bilo, ali sam onda svaki put zvao jos jednom ili cak dva puta, te je onda proslo.

Ili postoji mogucnost da tokom tipkanja brojeva njihov sistem krivo primi ton od telefona ili se pogrijesi tokom tipkanja. Samo nemoj zuriti. 

A mozda postoji i razlog sto zoves van Hrvatske na suport u HR.

zena mi pricala na njemckom. :) ali ok jebiga sad sam se vratio na sedmicu :S nije mi se dalo vise ostajati onda na osmici kad mi nije htio oaktivirati morao bih opet rusiti winse. ahhhh ._.

mpetr01
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Znači, jučer navečer ugasim komp, sve 5, dođem doma danas, upalim ga fino i vidim nema pol appsa, windowsi su kao da sam ih friško instalirao, mislim an izgled, postavke su se sve zbrkale i vratile na prvobitne kad sam windowse instalirao, ali i dalje su svi programi i igre instalirane? Weird {#}

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
Tommy_123 kaže...

Weird {#}

- Imaš duha nekoga koji ti brlja po tome dok tebe nema. {#}

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice