Windows 7 - općenito izdvojena tema

poruka: 5.032
|
čitano: 1.259.945
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

je to legalno ili ilegalno

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
zero cool kaže...

A nista, meni to sve izgleda kao malo bolja modifikacija Viste.Opet će bit problema sa driverima.

 Pa naravno da je to modifikacija Viste. Pošto im je Vista došla na loš glas u početku ljudi ju nisu prihvatili bez obzira što je danas jako dobar OS, pa je M$ morao napraviti 'rebranding' Viste i noviju verziju nazvati Windows 7.
To nije ništa drugo nego nabrijana Vista (recimo Vista SP3).   Smijeh

Problema s driverima nisam imao NIKADA niti na Visti Ultimate pa ne vidim zašto bi ih bilo ovdje.
Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Dado_ZG78 kaže...
zero cool kaže...

A nista, meni to sve izgleda kao malo bolja modifikacija Viste.Opet će bit problema sa driverima.

 Pa naravno da je to modifikacija Viste. Pošto im je Vista došla na loš glas u početku ljudi ju nisu prihvatili bez obzira što je danas jako dobar OS, pa je M$ morao napraviti 'rebranding' Viste i noviju verziju nazvati Windows 7.
To nije ništa drugo nego nabrijana Vista (recimo Vista SP3).   Smijeh

Problema s driverima nisam imao NIKADA niti na Visti Ultimate pa ne vidim zašto bi ih bilo ovdje.
 Možda ima slican izgled ko Windows Vista ali to je drugi os vjerujem da im je izgled samo zajednicki a ostalo odvojeno. Jer da je modifikacija Viste, Windows 7 bi bio napravljen poslije nekoliko mjeseci od izlaska Windows Viste...
Potpisujem...
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Jedva čekam Windows 7, nema veze što je to prerađena Vista, ali barem zasada gdje god gledao svi hvale Windows 7 - neki kažu da je već beta bolja od same Viste.

 

Čini se da je Microsoft napokon naučio slušati što treba korisicima.

 

Barem za sada mislim da če Windows 7 zamjeniti moj Windows XP SP3.  Cool

 

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Win 7 nema ništa što nema i Vista, tako da zvučite malo smiješni s tim oduševljavanjem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Ljudi, budimo realni imali potrebe za novim OS-om.

Ja sam jos na XP-u, i zaista nemam pojma kada cu preci na Vistu... xD

Intel Dual 2 Core E8500, Ati Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair 520w
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Neki još uvijek nisu zadovoljni kvalitetom posljednjih Windowsa i ne prelaze na ništa novije... zapravo, ni onih prije, ni onih prije... nijednih... Cool

Neki vole stare, ali stabilne i pouzdane sustave... Neki vole stare, ali stabilne i pouzdane sustave...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
naxeem kaže...

Neki još uvijek nisu zadovoljni kvalitetom posljednjih Windowsa i ne prelaze na ništa novije... zapravo, ni onih prije, ni onih prije... nijednih... Cool

 komentar na ovu tvoju sliku:

uzmi si papir i olovku u ruke pa pisi sa tim. informacije trazi preko telefona. pouzdano i ne rusi se nista. Slikanje: bojice u ruke...


I'm going woo woo
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

GUI layer je od Viste, ali kernel je od win server 2008, kao sto je vistin kernel bio od servera 2003. Promjena u serverskom kernelu 2003->2008 je bila velika, pa sukladno s time predpostavljam da je velika interna promjena vista->7.

Gledam na MSDN subscriptionu i nema win7, predpostavljam da ste ga vi nabali preko torrenta ili sl.?

"A developer is a machine that converts coffee into code"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

 

Dvije stvari po kojima se također vidi razlika Win7 od Viste jesu novi Taskbar i nema Sidebar - ova tvoja verzija pokazuje Sidebar i stari Taskbar. Neke stvari su tu, ali još ima dosta do Windows 7.

 

 

I'm sorry! Sorry! Excuse me for having an opinion! - Simon Cowell
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Vista SP1 kernel = Server 2008 kernel

Windows 7 kernel je novi (7.0 valjda) iako nije previše drugačiji od Servera 2008 u osnovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Moram priznat da sam očekuivao novi skin (iaoko, naravno, u današnje doba dva klika s mišem i imam skin koji hoću)...

 

Jel netko probao 7 na kanti s touchscreenom vrtit? Nešto sam ne tako davno načuo da je najveći adut 7 komunikacija korisnik - računalo dodirom.

WTB ideju za sig :]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
nimam jos probo sredit ovaj 30dana ro, ali ja sam cito drugu foru nakon 30 dana treba nesto drugo napravit da bi dobiojos 30dana i tako u nedogled....
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Ne vjerujem da će dizajn tj izgled Windowsa 7 biti isti kao Vistin. Kad se sjetim kako su izgledale beta verzije xp prije nego je izašla finalna verzija (razlika je bila ko dan i noć). A i ako ostanu na sličnim dizajnu, neću imati ništa protiv jer je ovaj vistin odlično izveden, jer nije iritantan nakon nekog vremena.

 

Vidim da neki ovdje već imaju spremnu dozu "pljuvanja" kada izađe 7-ica, makar je još vidli nisu.

 

Svaki novi os je dobro došao.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Build 6801 ima novi taskbar ali je on zakljucan. Razlog je veoma jednostavan. Ukoliko bi MS odustao od razvoja novog taskbara, on bi se uklonio iz narednih izdanja. Ukoliko malo bolje pogledate slike sa PDC-a (predstavljen je Build 6933) onda cete vidjeti da se taskbar razlikuje od onoga na Build 6801. U novom Buildu nema onih strelica pored ikona na taskbaru.
Vezano za trila period. Win 7 je moguce produziti tri puta po 30 dana sto znaci da ga mozemo koristiti 120 dana sto je sasvim dovoljno do prvog Beta izdanja(isto kao i Vistu). Pokrenemo cmd sa admin ovlastima (run as admin) i unesemo naredbu "slmgr -rearm" (naravno, bez navodnika). Naredbu unesemo zadnji dan trial perioda kako bi maksimalno iskoristili svih 120 dana jer se vrijeme iz prethodnog perioda ne prenosi u naredni period. Ali nije problem i ako zakasnimo pa nam istekne trial period. Windows se ne zakljucava (bas kao ni Vista) vec samo prelazi u smanjeni rezim rada (veoma slicno izdanju Vista Starter koje je najsiromasnije izdanje Viste).
16 godina
online
Window 7 instaliran, moja misljenja

neznam di ti tu vidis zakljucani sidebar?

 

evo slika sa razbacanim widgetima

win7 razbacan win7 razbacan
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc
Moj PC  
2 0 hvala 3
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Ja i dalje tvrdim kako je to u biti optimizirana Vista sa malo kozmetičkih promjena..

 

Pa nije slučajno da je M$ u međuvremenu napravio onu anketu kada je korisnicima dao da rade na Visti SP1 a rekao da su to novi Windowsi i svi su bili oduševljeni, a kad su čuli da su radili na Visti nisu mogli vjerovati - lol  Namigiva

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Dado_ZG78 kaže...

Ja i dalje tvrdim kako je to u biti optimizirana Vista sa malo kozmetičkih promjena..

 

Pa nije slučajno da je M$ u međuvremenu napravio onu anketu kada je korisnicima dao da rade na Visti SP1 a rekao da su to novi Windowsi i svi su bili oduševljeni, a kad su čuli da su radili na Visti nisu mogli vjerovati - lol  Namigiva

da, istina.                                   OT - ovaj post kao da sam već negdje pročitao i to s vrlo sličnim izborom riječi....ili je to samo deja vu ? 
when my mama ask me will I change I tell her yeah, but it's clear I'll always be the same Until the end of time
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

a gdje se može nabaviti Windows 7...barem za testiranje?

Intel C2Q q9400, 4*2,66 GHz, 6 Mb, Gigabyte EP45-DS3R, Sapphire HD 4870 512 Mb, 3 GB DDR2 Kingmax, 1066 MHz, HDD Seagate 250 GB, Barracuda 7200.10, 16Mb,OCZ XStream 500W
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Ivanplesh kaže...

a gdje se može nabaviti Windows 7...barem za testiranje?

  P2P :D
Core2Quad q6600, Gainward HD 4870 512 mb Gddr5 Golden Sample, 4 GB Mushkin RAM ( 1066 mhz) dual channel, Fortron 650w
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

šta ti to znači P2P ? Neodlučan

Intel C2Q q9400, 4*2,66 GHz, 6 Mb, Gigabyte EP45-DS3R, Sapphire HD 4870 512 Mb, 3 GB DDR2 Kingmax, 1066 MHz, HDD Seagate 250 GB, Barracuda 7200.10, 16Mb,OCZ XStream 500W
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Peer To Peer

(iliti ja tebi ti meni, uTorrent, BitLord... U name IT)

Cool

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Ivanplesh kaže...

šta ti to znači P2P ? Neodlučan

 OMG.


16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Jel to baš beta ili pre-beta?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Koliko ja vidim po netu, ovaj video [http://channel9.msdn.com/shows/Going+Deep/Mark-Russinovich-Inside-Windows-7] je dosta pojačao iščekivanje nove verzije (barem među onima koji kuže o čemu on to priča). Da ne meljem sad bezveze - pogledajte video ... a onda proguglajte Win 7 + Asus EEE ili MSI Wind pa da i to čudo vidite :D Vista bi oddavno otkazala ...

 

Iskreno se nadam da će ovo biti ono što je Vista trebala biti, pa da i ove WinXP zamijenimo - ali kao uvijek - živi bili pa vidjeli ...

šta vas briga kakvo računalo imam, neću priznati ni ako me mučite
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
benko kaže...

neznam di ti tu vidis zakljucani sidebar?

Oprosti, nisam znao da ti imas neku specijalnu verziju Win 7 sa kojom, nakon instalacije dolazi i novi taskbar. Mozda je to kod tebe finalna verzija?

16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Kao što je već rečeno.. ništa novog osim mrvicu šminke. To jest Vista, samo se prodaje pod novim imenom i preuređena za one koji misle da Vista ne valja (i opet će kupiti 7 iako je ista stvar i oboje valja.:)).

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Pa nije slučajno da je M$ u međuvremenu napravio onu anketu kada je korisnicima dao da rade na Visti SP1 a rekao da su to novi Windowsi i svi su bili oduševljeni, a kad su čuli da su radili na Visti nisu mogli vjerovati - lol  Namigiva
da, istina.                                   OT - ovaj post kao da sam već negdje pročitao i to s vrlo sličnim izborom riječi....ili je to samo deja vu ? 
 

 

 

bilo je na Bugu pod vijesti :P

Mocni
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2008 22:14 (MocniSkopac).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Normalno da je slicna Visti pa ljudi nece biti 98 LOL...

I Vista je slicna Xp i tako dalje i dalje...

Potpisujem...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
tnakir kaže...

Ja ga nabavio isto tako, jedva cekam instalirat...

 

Mozes stavit screenshot task managera?

 evo taskmanager i jos neke stvarcice.. primjetih i da windows update vec radi. boot-up screen mi je najljepsi dosad, a sta se performansi tice, ne mogu puno komentirati jer je ovo ipak VM verzija. Za pravu instalaciju nazalost ovih dana jednostavno nemam vremena. bit ce i toga vjerujem.. kad snijeg napada.
starting01 starting01
starting02 starting02
starting03 starting03
desktop desktop
taskmanager taskmanager
shutdown shutdown
installing updates installing updates
A mathematician is asked to design a table. He first designs a table with no legs. Then he designs a table with infinitely many legs. The rest of the cases are of course trivial.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice