Windows 7 - općenito izdvojena tema

poruka: 5.032
|
čitano: 1.260.141
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

sad ka instaliro i predobar je,jedino me mreza zeza nes,ma rjesit cu ja to

amd athlon x2 4800+ @ 2.51(OC @ 3.0) 3 gb ddr2 rama 250 gb+80 gb hdd nVdia 8600 gt 256mb/ati hd4670 1 gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Windows7 sam instalirao pred nekoliko dana. Sve radi odlično, mnogo je brži... Nisam imao problema sa driverima, instalirao sam one koje imam za vistu i radi perfektno.

CPU AMD Athlon64 X2 5600+, MB Gigabyte MA78GM-S2H, 2xDDR2 2GB PC6400 (800MHz), HDD Seagate 320GB, Sapphire Radeon HD3870 512MB DDR4
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

pls,zas net ne radi?

 

amd athlon x2 4800+ @ 2.51(OC @ 3.0) 3 gb ddr2 rama 250 gb+80 gb hdd nVdia 8600 gt 256mb/ati hd4670 1 gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Jesi instalirao najnovije drivere?

CPU AMD Athlon64 X2 5600+, MB Gigabyte MA78GM-S2H, 2xDDR2 2GB PC6400 (800MHz), HDD Seagate 320GB, Sapphire Radeon HD3870 512MB DDR4
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
šiloman kaže...

pls,zas net ne radi?

 

 Net ti ne radi radi jedne mušice s win 7, ispraviti će se sama od sebe kada skineš update. Problem ti se sigurno javlja kada upališ komp pa ti se ne poveže odmah na net kao prije. Jedino riješenje ti je da iskopčaš kabal od mreže iz kompa i ponovo ga ukopčaš. Kao što sam rekao pustiš win da automatski radi updatove i s određenim update-om će se to ispraviti samo od sebe.
AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2009 20:27 (Branimir2412).
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

kako da stavim da updejta sam?

amd athlon x2 4800+ @ 2.51(OC @ 3.0) 3 gb ddr2 rama 250 gb+80 gb hdd nVdia 8600 gt 256mb/ati hd4670 1 gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

Odeš na control panel i tamo na windows update. Sa strane imaš izbornik i tu odeš na change settings. Ja sam sebi postavio kvačice na Notify me when featured updates..... te na Use Microsoft Update. Nisam stavio na potpuno automatski iz razloga jer mi skine neke microsoft drivere za grafičku pa mi zezne postavke. Rađe sam odem jednom dnevno u control panel na win update te provjerim dali ima za skinuti, ako ima provjerim prvo o čemu se radi pa si to instaliram. Da i još pod important updates si staviš check for updates but let me choose.... itd.

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

joooj. jedva čekam. zahvaljujući logan-u uskoro ću i ja imati win7

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Neznam šta sve zeza, instalacija ide sama sve sam pokupi ako mu date odmah na početku i sam se update. Jedini je problem kod 7000*86 je da ga nemoš reg i ostaje na 30dana.

Sve odtalo radi. Ovaj moj je repak i skinut s rapida. Imaga i na nekim privat trakerima, neradi samo Daemon tools i to trenutno. Ipak je ovo beta1.

Čekajte do 01,08, kako je rečeno i izlazi prvi u prodaju. I ovi su super brzi i stabilni, Privikavajte se i uzivajte u novim Winzima.

 

 

POZZZ

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Baotica kaže...

Na sve to "testiranje" potroše cirka 15 minuta, i onda pravac web, gdje onda zaredaju hvalospjevi, ode mikrosoftovim inžinjerima, zahvale učiteljici iz sedmog osnovne i ostale majmunarije.Nemojte me krivo shvatiti, mislim da će finalna sedmica biti bolji sustav od Viste, ali smetaju me tvrdnje nekih likova da je beta sedmice već sada bolja od Viste, što su gluposti, ma nije, ja imam Vistu koja čisto fino radi već mjesecima, masu sam toga instalirao i deinstalirao i sve radi solidno.Kad budem mogao instalirati osnovnu bateriju softvera koji instaliram na Vistu, pa se to na sedmici bude bolje vrtjelo, li barem na isti način, e onda ću i ja tvrditi da je sedmica bolja od Viste, no do tada sigurno neću "laprdati" po webu o superiornosti sustava koji je u beti, nad onime koji je u fazi SP1.Naravno da beta sedmica leti, kad je instalacija čista, ali kad staviš neke osnovne programe, eh onda.... ali o tome sam već sve rekao.

 

 

 

 

 Te tvrdnje su istinite ali ja ću reći ovo: finalno iskustvo je i dalje nažalost ograničeno na (ne)sposobnost onih koji pišu drivere za sve i svašta. Moramo priznati da su većina testera i "testera" napredni korisnici sa kvalitetnijim hardverom (bolja podrška, driveri) dok je puno drugih korisnika ipak na lošijoj kvaliteti (izrade, podrške, drivera). Sedmica je bila jako razvikana i puno ljudi ju je snimilo a njihova računala nemaju uredne drivere ni za XP a da ne pričamo o Visti ili sedmici.


IMHO ;)
music is my first love and will always be my last
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Sad sam se malo razocarao:

 

U windows 7 64-bit nisam mogao nijednu igricu instalirat koje igram osim prožvakanog crysisa te,cod 4 koji nece radit na xfire.


Daemon tools neradi pa nijedan takav slican program za mountanje, IE8 64-bit stalno izbacuje da update-am najnoviji flash(ja ga skinem i instaliram, al on opet), dok IE8 32-bit radi dobro, ali ipak koristim mozzilu firefox.

Printer mi neradi na 64-bit windows 7, nemoze se otvorit realtek hd audio manager, te amd overdrive neradi ni najednoj verziji i ovaj avivo video converter(koji koristi graficku za konvertiranje videa) neradi itd.

 

Presao sam sa windows 7 64-bit na 32-bit, a mozda opet pređem na stari xp 32-bit ili vistu zbog daemon tools-a i jos dosta stvari.

 

Kad isprave sve te "bugove" onda bi se isplatilo ici na windows 7.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(250,237)- 3D(800,781) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x64
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Zasad sam zadovoljan, sve stabilno, još se navikavam jer dosad nisam koristio vistu pa mi je dosta toga novo. Imam par pitanja.

 

1. Kako da stavim ikonu "show destop" odmah do starta a ne skroz desno u taskbaru.

 

1.1 Dali je moguće stavljati često korištenih ikona u taskbar u dva reda?

 

2. kako uključiti u win exploreru da mi meni "file, edit..." budu stalno vidljivi a ne samo na tipku " alt"

 

3. Jel ima kakav program kompatibilan sa sedmicom za moutanje imagea?

 

4. BS player mi pušta zvuk ali ne i sliku dok mp12 i mp clasic sve ok. Koji program u klasi bsa predlažete kao zamjenu u sedmici?

Poslije jebanja nema kajanja.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
kovaos kaže...

Zasad sam zadovoljan, sve stabilno, još se navikavam jer dosad nisam koristio vistu pa mi je dosta toga novo. Imam par pitanja.

 

1. Kako da stavim ikonu "show destop" odmah do starta a ne skroz desno u taskbaru.

 

1.1 Dali je moguće stavljati često korištenih ikona u taskbar u dva reda?

 

2. kako uključiti u win exploreru da mi meni "file, edit..." budu stalno vidljivi a ne samo na tipku " alt"

 

3. Jel ima kakav program kompatibilan sa sedmicom za moutanje imagea?

 

4. BS player mi pušta zvuk ali ne i sliku dok mp12 i mp clasic sve ok. Koji program u klasi bsa predlažete kao zamjenu u sedmici?

 I mene zanima program za mountanje. Alcohol i Daemon tools ne rade, kad pokrenem instalaciju traže restart, a nakon restarta opet traže restart i tako u nedogled.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

@Igor radi ti power iso bez problema

 

Pitanje: Jel itko uspio pokrenut COD5 MP na Win7... ja imam problema sa punkbusterom. Updejtao sam ga i sve al nikako, izbaci me nakon sto se spojim i kaze da ne smijem imati prazan string za profil iako sam ja dao ime profilu...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
  I mene zanima program za mountanje. Alcohol i Daemon tools ne rade, kad pokrenem instalaciju traže restart, a nakon restarta opet traže restart i tako u nedogled.
  PowerISO   radi bez po muke.
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

instalirao sa, 7 i radi super samo što imaju dvije stvari koje me muče: 1. instalirao sam je na particiju E, na C mi je Xp a na D su mi kojekakve gluposti. Na C discu mi se nalaze neki filmovi i kada sam u windows 7 onda mi ta E particija postaje C a "pravu C" particiju uopće ne vidim. Da li se to može riješiti??? 2. kako sam skinio betu verziju sa microsoftove stranice dobivam obavijest da se trebam registrirat pa me zanima di se nalazi taj registracijski broj???

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Keklja kaže...

instalirao sa, 7 i radi super samo što imaju dvije stvari koje me muče: 1. instalirao sam je na particiju E, na C mi je Xp a na D su mi kojekakve gluposti. Na C discu mi se nalaze neki filmovi i kada sam u windows 7 onda mi ta E particija postaje C a "pravu C" particiju uopće ne vidim. Da li se to može riješiti??? 2. kako sam skinio betu verziju sa microsoftove stranice dobivam obavijest da se trebam registrirat pa me zanima di se nalazi taj registracijski broj???

 

Hvala

 
skoči u computer managment -> disk managment i tamo preimenuj slovo particiji. slovo se mijenja samo pod 7icom, na xp ostaje sve po starom
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Keklja kaže...

instalirao sa, 7 i radi super samo što imaju dvije stvari koje me muče: 1. instalirao sam je na particiju E, na C mi je Xp a na D su mi kojekakve gluposti. Na C discu mi se nalaze neki filmovi i kada sam u windows 7 onda mi ta E particija postaje C a "pravu C" particiju uopće ne vidim. Da li se to može riješiti??? 2. kako sam skinio betu verziju sa microsoftove stranice dobivam obavijest da se trebam registrirat pa me zanima di se nalazi taj registracijski broj???

 

Hvala

 Ako si skinuo sa microsoftove stranice trebao si dobiti i product key.
Probaj sa ovim Product key: 6JKV2-QPB8H-RQ893-FW7TM-PBJ73
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

e ovako. vać skoro tjedan dana imam instaliranu sedmicu kao virtualni stroj u virtualboxu i super radi. ali to nije isto kao da je instalirana na hardu. jer preko virtualboxa ne mogu pokrenut neke programe kao zbog slabe grafičke itd. pa bih stoga htio instalirati na hard. e sad što bih prvo trebao napraviti?

 

imam c, d, e i f particije, i mislio sam sedmicu instalirati kao glavni os na c particiju ili u dual boot sa xp-om, ak se može, a onda sam xp mislio na c, a sedmicu na f. 

 

hoće li to što utjecati na ostale particije? ali mislim da ne bi trebalo jer se njih ne dira, ali zato vas pitam. pitam zato što je preporučljivo prije instalacije napraviti backup podataka. a imam kojih ~55 gb važnih stvari pa ne znam kako da napravim backup od toga, a jedino mi je rješenje externi hard ali sad nemam para za njega.

 

znam za onaj problem sa mp3-icama. hoće li to uništiti moje pjesme odmah nakon instalacije ili tek nakon što ih pokrenem u media playeru? skinuo sam zakrpu. ali kako da ju aktiviram na sedmici?

 

i hoću li moći sa sedmice pristupiti svim particijama? jer e mi je najvažnija, na njoj se nalaze pjesme itd, a na d mislim instalirat programe.

 

i još nešto važno! dali da se uopće upuštam u instalaciju jer imam 56k modem i sporu vezu pa mi nikakve koristi od update-a? ali ja sam pripremio sve drivere koji mi trebaju. imam sve za vistu, a onda valjda pašu i na sedmicu.

 

pomagajte! hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

samo ti instaliraj sedmicu na F:

 

imas opciju da ne formatira nego da se samo instalira.

ja sam vistu instaliral na particiju di je bilo preko 100gb podataka, muzika, filmovi, igre, programi i nemreš vjerovat... sve je ostalo. 7ica ima istu instalaciju.

i možeš pristupiti svim particijama, samo će možda slova bit izmješana npr. F:\ ce postat C:\ itd.

15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
ok. ma formatirat ću ja i f ili i c i f. samo da se ništa ne dogodi sa e particijom. ona mi je najvažnija.
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Meni na laptopu neprepoznaje jednu particiju.

 

Nece ti nista napravit sa mp3-icama. Instaliraj sedmicu na f, upali internet i stisni na activate pa onda odi na update te ce ti update skinut zakrpu sam i to ti je to.

 

Upozorenje: stavi najnoviji datum i vrijeme, ako nestavis nece ti se aktivirat tj. javljat ce ti error.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz /HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x86
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja

imam ga i ja instaliranog, nije loš, no još je to beta.....

neču nikad više pogoditi razrednicu papiričem u glavi i derati se headshout -:)
16 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Instalirao sam 'Windows 7' (32 bit-na verzija) na jednu Asusovu 'kantu' na poslu,

integrirana grafika, chipset G965 uz 1GB radne memorije; i aero funkcionira.

(http://www.informatika.buzdo.com/s746.htm slika 4.5.69b).

Nije bilo niti jednog upitnika i usklicnika po instalaciji. Sve radi brzo i dobro,

ali ono što me je najviše oduševilo je podrška za UDF na optickim medijima

(http://www.informatika.buzdo.com/s736.htm slika 4.5.25d).

Istina malo kasno u doba USB stikova, ali radi bez greške.

Uporaba RW medija kao diskete radi bez greske. Jos malo testiram pa se javim.

Probao sam i 64 bit-nu verziju, e ta je dala jedan trivijalan upitnik.

Cak sve ima bolju komunikaciju s Windows poslužiteljem nego XP.

Da se jos nakon instalacije makne sila gluposti (drugi jezici) bilo bi dobro.

Pozdrav

Have a nice day - Compa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
ima li još tko reći nešto u vezi mog posta. moram bit siguran.

6. post iznad ovog
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

kod mene na windows 7 sporije rad internet tj kod xp mi je brzina downloada ok 200 kB/s a kod sedmice je oko 130-140...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja

Moze mi neko samo rec jednu stvar, a to je... slozio sam si novi komp. konf. je barem meni pre dobra, vec je malo duze slazem.

Uglavnom trebam si stavit windowse ali neznam koje (windows 7 ili xp) od ovih silnih komentara o windowsu 7 mi se vec zavrtjelo i sad fkt neznam kaj da stavim (a zelim staviti windowse da mi rade igrice). Sad koji windowsi molim vase prijedloge.

pozzz

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
JosoSmb kaže...

Moze mi neko samo rec jednu stvar, a to je... slozio sam si novi komp. konf. je barem meni pre dobra, vec je malo duze slazem.

Uglavnom trebam si stavit windowse ali neznam koje (windows 7 ili xp) od ovih silnih komentara o windowsu 7 mi se vec zavrtjelo i sad fkt neznam kaj da stavim (a zelim staviti windowse da mi rade igrice). Sad koji windowsi molim vase prijedloge.

pozzz

 Windows xp 32-bit ak te nepali dx10, ako te dx10 toliko pali da nemozes bez njega onda vistu,a ako zelis dx10 i da ti OS radi brze, ali uvijet je da nece neke igrice radit, tada windows 7 32-bit. (nebih 64-bit preporucio, za igranje pogotovo, jer sam uspio instalirat svega dvije igrice od njih 10.)

Po meni najbolja kombinacija windows 32-bit i windows 7 32-bit u dual boot.
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz /HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x86
16 godina
offline
RE: Window 7 instaliran, moja misljenja
Hyperion kaže...
 Windows xp 32-bit ak te nepali dx10, ako te dx10 toliko pali da nemozes bez njega onda vistu,a ako zelis dx10 i da ti OS radi brze, ali uvijet je da nece neke igrice radit, tada windows 7 32-bit. (nebih 64-bit preporucio, za igranje pogotovo, jer sam uspio instalirat svega dvije igrice od njih 10.)

Po meni najbolja kombinacija windows 32-bit i windows 7 32-bit u dual boot.
 Ako ti nije tesko ajd napisi koje igre ti ne rade na Windowsima 7 64-bit. Bas me zanima da isprobam. Ja sam probao instalirati samo par igara i sve rade. Cak i stari Broken Sword 3.
Sto se samih windowsa 7 tice kod mene rade bez greske i zadovoljan sam. Jedina stvar, za sada meni beznacajna, je da ne rade gadgeti. Tj. uspio sam ih pokreniti i posloziti ali se prilikom prvog reboota nisu odstartali i vise ne reagiraju. Isto tako je bilo i na 32-bitnoj sedmici koju sam takodjer isprobao.
15 godina
offline
Window 7 instaliran, moja misljenja
Eld kaže...
Hyperion kaže...
 Windows xp 32-bit ak te nepali dx10, ako te dx10 toliko pali da nemozes bez njega onda vistu,a ako zelis dx10 i da ti OS radi brze, ali uvijet je da nece neke igrice radit, tada windows 7 32-bit. (nebih 64-bit preporucio, za igranje pogotovo, jer sam uspio instalirat svega dvije igrice od njih 10.)

Po meni najbolja kombinacija windows 32-bit i windows 7 32-bit u dual boot.
 Ako ti nije tesko ajd napisi koje igre ti ne rade na Windowsima 7 64-bit. Bas me zanima da isprobam. Ja sam probao instalirati samo par igara i sve rade. Cak i stari Broken Sword 3.
Sto se samih windowsa 7 tice kod mene rade bez greske i zadovoljan sam. Jedina stvar, za sada meni beznacajna, je da ne rade gadgeti. Tj. uspio sam ih pokreniti i posloziti ali se prilikom prvog reboota nisu odstartali i vise ne reagiraju. Isto tako je bilo i na 32-bitnoj sedmici koju sam takodjer isprobao.
 

cod 4 mislim radi ali nece na xfire-u.

star trek legacy(nije se htio instalirat)

assassins creed(nije se htio instalirat)

Area 51

Mirrors Edge(nije se htio instalirat)

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz /HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x86
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2009 0:43 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice