Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 384.042
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

Baš se pitam, zakaj ne čekate finalnu verziju, nek se zajebavte s tim buildovima? 

Tob  bi ti ihush  objasni na jedno 5 A4 stranica a čisto sumnjam da i nakon mog lektorisanja - ne bi razumio. Tko ti garantuje da će finalna verzija biti bolja od pne malo prijašnje... tkzv beta - NITKO! Zato i dobijaš Updateove.

Na beti sam od Bete 7-ce do evo 22447. Što fali? Ništa.

Konačno danas sve riješio (Osim Offica) 1,8GB mi Sys zauzima... majko draga što je to Google meni napravio. Sada se bojim i Google Earth Pro instalirati.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
JayCutler kaže...

Baš se pitam, zakaj ne čekate finalnu verziju, nek se zajebavte s tim buildovima? 

Tob  bi ti ihush  objasni na jedno 5 A4 stranica a čisto sumnjam da i nakon mog lektorisanja - ne bi razumio. Tko ti garantuje da će finalna verzija biti bolja od pne malo prijašnje... tkzv beta - NITKO! Zato i dobijaš Updateove.

Na beti sam od Bete 7-ce do evo 22447. Što fali? Ništa.

Konačno danas sve riješio (Osim Offica) 1,8GB mi Sys zauzima... majko draga što je to Google meni napravio. Sada se bojim i Google Earth Pro instalirati.

Ne misliš da je već vrijeme da reinstaliraš Windowse?

13 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Ne misliš da je već vrijeme da reinstaliraš Windowse?

Čemu ako radi sve kako treba.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
4 godine
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

Baš se pitam, zakaj ne čekate finalnu verziju, nek se zajebavte s tim buildovima? 

 Takav sam i ja bio nekad. Instalirao sam od jutra do mraka sve novo. Ali više nisam takav. :-) Ostario sam. :-) To ne znači da me ne zanimaju nove stvari, samo više nemam živaca instalirati Windowse par puta dnevno, što mi ranije nije bio problem. Jedna moja poruka poslana prije cca 2 mjeseca lijepo spominje kako sam reinstalirao Windowse 10 nakon kakvih 5+ godina korištenja.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Ne misliš da je već vrijeme da reinstaliraš Windowse?

Čemu ako radi sve kako treba.

U principu nije loše napraviti svježu instalaciju svakih par godina. Razlog je što se nakupi dosta smeća, drivera i kojekakvih (više) nepotrebnih datoteka. Ne samo da će računalo raditi brže nego će se i smanjiti mogućnost pojave nekih problema. Ako je Windows nadograđivao od bete 7, mogu samo misliti kakvo je zdravlje instalacije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 18:05 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Opet kažem, ako mu sve radi kako treba, onda je instalacija zdrava, onda nema smeća, nema nepotrenih datoteka/drivera.

Reinstall može pomoći računalima koja su slaba i kojima svaka pomoć rezultira ubrzanjem, ali kad gledaš nešto tipa i9 10900k ili još bolje AMD ThreadRipper ili Intel Xeon komada dva,

nema zastoja pa čak i da windows ne podešavaš ništa, da popališ sve živo, računalo kakvo ima kolega malo toga može usporiti, s druge strane za laptop kakav imaš npr. ti ovo što ti kažeš itekako vrijedi, ako taj OS vrti na onom što mu piše u Moj PC, takav stroj se rijetko viđa, a bome rijetko se viđa i hypervisor OS kakav on ima naveden.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
13 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Opet kažem, ako mu sve radi kako treba, onda je instalacija zdrava, onda nema smeća, nema nepotrenih datoteka/drivera.

Jesi siguran? Jer kolega je rekao da ima ostatke Google-ovog softvera.

Valentin17 kaže...

Reinstall može pomoći računalima koja su slaba i kojima svaka pomoć rezultira ubrzanjem, ali kad gledaš nešto tipa i9 10900k ili još bolje AMD ThreadRipper ili Intel Xeon komada dva,

nema zastoja pa čak i da windows ne podešavaš ništa, da popališ sve živo, računalo kakvo ima kolega malo toga može usporiti, s druge strane za laptop kakav imaš npr. ti ovo što ti kažeš itekako vrijedi, ako taj OS vrti na onom što mu piše u Moj PC, takav stroj se rijetko viđa, a bome rijetko se viđa i hypervisor OS kakav on ima naveden.

Pusti sad ubrzavanje, iako ni to nije na odmet. Problemi su mogući na bilo kojem hardveru i samo radi toga valja povremeno napraviti reinstalaciju.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
Envy kaže...
JayCutler kaže...

Baš se pitam, zakaj ne čekate finalnu verziju, nek se zajebavte s tim buildovima? 

Tob  bi ti ihush  objasni na jedno 5 A4 stranica a čisto sumnjam da i nakon mog lektorisanja - ne bi razumio. Tko ti garantuje da će finalna verzija biti bolja od pne malo prijašnje... tkzv beta - NITKO! Zato i dobijaš Updateove.

Na beti sam od Bete 7-ce do evo 22447. Što fali? Ništa.

Konačno danas sve riješio (Osim Offica) 1,8GB mi Sys zauzima... majko draga što je to Google meni napravio. Sada se bojim i Google Earth Pro instalirati.

Ne misliš da je već vrijeme da reinstaliraš Windowse?

Nakon 13+ godina konačno je urađen Clean.

Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Ne misliš da je već vrijeme da reinstaliraš Windowse?

Čemu ako radi sve kako treba.

U tom grmu leži zec, dakle nije u onom u kanlau niti u onom što se iza kuće sakrio - nego baš u tom... da da,  u tom grmu leži zec. 

Dakle neka ovako svježa iskustva sa Buildom 22447.1000 (ova DEV verzija). Ista ona koja mi je napravila problem.
Kratkom riječju: Mother of God!

Apsolutno sve leti instant, nije da nisam bio zadovoljan brzinom i prije, ali ovo je Warp pogon. Dakle govoprimo o Xeonu iz Q1 2010 6c/12t (32nm), 24 trokanalnog DDR3 GB RAM-a i Quadrovkom 1800 (65nm).

Dakle svježa instalacija koja ima Syncano nešto sa mojim MS Live ID računom. Syncani su svi PlugInovi za Edge.

Žao mi je što nisam PrtCreenovao prijašnje Buildove.. pa siguran sam da ima jedno 1500 instalacija na instalaciju od bete verzije Windwsa 7 pa preko svih oni 8-ca. 8.1 desetke koju nismo znali da će se desiti, pa preko Windows Version Next. I sada nešto što se zove Windows 11. Nikada nisam nativno koristio gotov proizvod, uvijek neka Beta, rana Alfa, ili Dev kanal.

Još uvijek imam gro toga instalirati. Office prije svega, Game Launčere. Discord, VoIP aplikacije i možda još neke. Ostalo je sve ionako pod ovom MOJ PC konfiguracijom. Pa ću javiti da li se što promjenilo sa brzinom. Od Googla bježim kao đavo od krsta. Čak se i Google Earth Pro bojim instalirati. Samo ću naštimati da mi je tražilica u Edgeu Googlova.

A da intsaliram Google Chrome - stavi mi pušku na sljepočnicu i ja ću reći "pucaj, ali Chrome ne ide na moje kompjutore".

Dakle, valjda sam nekom pomoga sa ali sa jednom velikom napomenom: radne stanice tipa Xeon sa Profi grafičkim karticama bez obzira na brzinu sasvim su druga kategorija (iako se mogu ponašati isto) računara od desktop računara. Stabilnost je tu neupitna barem kao što vidite iz ove moje prastare jedne, pa uzmite sve ovo sa zrnom soli kada budete istu Dev verziju (moja preporuka) instalirali na Komete, Rakete, Aldere ili Zenove.

15 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

Baš se pitam, zakaj ne čekate finalnu verziju, nek se zajebavte s tim buildovima? 

 ... posao-hobi-nešto deseto.. sto ljudi (dvjesto sisa) i tristo strnaka s više različitih-suprotnih mišljenja-razloga mada su većinom promašeni-pogrešni ili zabluda-neznanje :) ..

-ne miješati posao i kućno, hobi i sl. kućno računalo mi se ne da, poslovno moram biti spreman-znati.. prije, ne poslje. odnosno, ovo je nekad bio insiderski dio posla, ne za lajbeke i one koji recimo žele đabe licencu, pa se sad nađe svega kao i razloga..

 

-pravila? ne popravljaj ono što radi je ok.. ali soft i sve u vezi se stalno razvija-upgradea i mora se konstantno u hodu učiti-loviti-prilagođavati, veća pauza = veći problem  itd. pa navedeno pravilo ne vrijedi ili polovično a tad nije pravilo. Drugo pravilo clean ili update.. samo teoretski update-upgrade može biti jednak clean installu, smeću, mrtvom kodu koji zaostane ili stavkama u reg.. u idealnom svijetu, teoreteski može biti jednako, realno clean ima prednost, no još realnije, ispravno računalo, s pravilo podešenim-instaliranim osom-appsima i adekvatnim juzerom može godinama .. tj smeće ili performanse su neprimjetne ali to više ovisi o juzeru i meni (odnosno majstoru/adminu koji sve sredi-održava.. a čak ni kavu ne kuhaju ljudi jednako, pa tako nije isto kad netko drugi nešto složi, pri čemu je isti soft, isti hardware, nekome radi ok, netko ima probleme stalno.. tad je upravo u toj osobi vjerojatni uzrok problema mada će svaka osoba kriviti sve druge-ostalo kao ms-win, malware ili lošu sreću...).

 

-npr envy na radnom računalu testira buildove.. -to se ne radi, tj radni je radni, mora raditi.. ne možda-ako, dok se za test za par minuta pojavi drgugo računalo ili recimo prazan disk (jer dovoljan je samo disk..) no dobro je kad se više koristi, pa tad envy prije vidi problem koji se možda ne primjeti na takvom test-računalu jer ga se ne koristi danima-radno nego u pauzi i sl.. tj tome služe insideri, da ne moramo sve naučiti na teži način (na svojoj koži..) no pošto je to kao program uništeno običnim juzerima sad to moramo tako.. ili površno kao što sad ja radim, tj probao-vidio-- ništa bitno, radi... i dalje se ne zamaram s w11 jer ništa se nije ni promijenilo osim requirementsa a to s radom ralunala nema takve veze kao smisao insidera tj stabilnost, greške, support-driveri itd..

 

-npr većina klijenata b2b i sl online appsa je unazad godinu od gašenja ie11 prebacilo sve na edge-chrome.. osim hak-a, koji je to napravio ovaj mjesec.. tad čekaš s takvim klijentom dok on obavi svoj posao dok istovremeno sve ostalo kao banka-porezna itd mora biti na novom i juzeri moraju znati gdje što klikati, naviknuti se itd. .. + hak kad je to prebacio, naravno problem jer nije sve, previd.. pa tako za par izvještaja i dalje mora stari način a tad moraš juzeru objasniti, omogućiti da on to može nekako, ne čekati da treća strana to riješi, možda sutra, možda za mjesec.. tj zato se svakom adminu okrene želudac od novog osa, osfta i lančanog-kaskadnog posla-problema povezanih s trećim stranama na što nemaš utjecaja osim cimati telefonom i upozoriti ih pa da tako što prije riješe-fixau.. tj identično kao što je smisao insidera za win.. a to radiš za druge-đabe + čak im daš rješenje-prijedlog samo da što prije bude obavljeno... mada je sve to posao i trebao bi ga naplatiti i sl. :)

 

-u insideru su oni koji žele recimo zaobljene prozore ili novi izgled, .. oni kojima je dosadno i sl. :) .. ja radije odem pecati, gledati crtiće i sl. jer praktički nemam više što vidjeti .. osim zaobljenih prozora :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11
zelenapaprika kaže...
* * * Jedna moja poruka poslana prije cca 2 mjeseca lijepo spominje kako sam reinstalirao Windowse 10 nakon kakvih 5+ godina korištenja.

13+ godina kralju moj.. 13 godina sa bete verzije 7-ce (gdje nikada nisam ugledao final verziju) na Dev verziju sadađnje 11-tke.

I Clean instalacija je mala maca.. valja sada Autodeskove mrcine instalriati, Adobeove, Office... niti zamisliti ne smijem koliko me posla čeka.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
..

I Clean instalacija je mala maca.. valja sada Autodeskove mrcine instalriati, Adobeove, Office... niti zamisliti ne smijem koliko me posla čeka.

 -zapravo 'ostao si u pogrešnom stoljeću..' tj install softa je kao i osa, brz, par klikova, par minuta.. =nije pravi razlog nego 'isprika' (opravdanje za vječne odgode.. kad nam se nešto ne radi..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
Envy kaže...
..

I Clean instalacija je mala maca.. valja sada Autodeskove mrcine instalriati, Adobeove, Office... niti zamisliti ne smijem koliko me posla čeka.

 -zapravo 'ostao si u pogrešnom stoljeću..' tj install softa je kao i osa, brz, par klikova, par minuta.. =nije pravi razlog nego 'isprika' (opravdanje za vječne odgode.. kad nam se nešto ne radi..) :)

Pa i jeste i nije, ne znam šta da ti kažem. Isprika jeste. Više je posla naći gdje se nalaze ISO tih DVD-ova ili čega već, gdje su mi ključevi, odakle skinuti šta. Šta imam kao pretplatu, a šta kao "do kraja svijeta". To je glavni razlog zašto nisam volio Clean jer čemu Clean ako sve radi (a radilo je).
A mi informatičari uvijek volimo da čaprkajemo i rješavamo probleme.

Tako da kada sve posložim javim sledeće dojmove u brzini. Kada se puno toga bude podizalo sa sistemom.  Ijavim kakva su iskustva kada se ovaj SSD iščupa i ubaci u ovu konfiguraciju iz potpisa (moram i ovu dodati). 

15 godina
online
Windows 11
On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 23:25 (fromcelltohell).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...

Meni maloprije sjeo OS Build 22000.184

Navečer izašao novi comulative update.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
online
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
fromcelltohell kaže...

Meni maloprije sjeo OS Build 22000.184

Navečer izašao novi comulative update.

 Pimplaju oni sad s time sve više i češće. Sad će biti fora kad počnu za svaki pojedinačni ispravak nekog buga puštali novi OS Build 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...
Valentin17 kaže...
fromcelltohell kaže...

Meni maloprije sjeo OS Build 22000.184

Navečer izašao novi comulative update.

 Pimplaju oni sad s time sve više i češće. Sad će biti fora kad počnu za svaki pojedinačni ispravak nekog buga puštali novi OS Build 

Pa to i govorim da sam kroz 7 godina znao dobijati i po 4-5 kompletnih Buildova - tjedno.

To mi fali, odeš si napraviti kavu a ono kompletno novi Windowsi.

 

Dobiješ novu drugu desetku ili treću kako se ono zvala Creator Update (sad se zovu 18H1, 18H2 do 20H1) a tebi već šalju nove Buildove za sljedeću verziju.

 

To je smisao Insider programa.

 

Primjerice testiraš Setove, mnogima se ne sviđa (insiderima) i te Setove ne vidiš u sljedećoj verziji Windowsa. A meni su se setovi primjerice sviđali.

 

Ali ovo ograničenje me zeza. Samo u DEV verziji si de facto u Insideru.

 

Valjda! Cijelu šemu je MS izdao.

 

I nemoj se smijati nego dobrodošao u Insider program, i zadrži se na toj Beti, ne ulazi u DEV kanal. 

15 godina
offline
Windows 11

I zaboravi napomenuti da su Windowsi 11 zapravo pravi produkt Wintel saveza, malo je teže doći do tog zaključka ali jasno je kao dan. Pišem sa mobitela pa mi je teško ovako tražiti linkove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 11
Envy kaže...

 

I nemoj se smijati nego dobrodošao u Insider program, i zadrži se na toj Beti, ne ulazi u DEV kanal. 

 Hah, pa kako da se ne smijem. Kad su smiješni.

I bio sam ja u DEV Channelu, ali sam izašao da ne bi bilo kakve frke,

baš mi se ne reinstalira cijeli sustav kad imam sve podešeno kako treba bit,

baš onako kako mi odgovara.

A, nije mi ovo ni prvi OS gdje sam bio u WIP-u ;) 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
13 godina
offline
Windows 11

Sa svakom novom nadogradnjom se build povećava, ali jučer nismo instalirali novi build, samo update postojećega.

Dev kanal je instalirao novi build kad je izašao 22449, jučer je taj build isto samo nadograđen.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

* * *

Dev kanal je instalirao novi build kad je izašao 22449, jučer je taj build isto samo nadograđen.

22449.1000 nadograđen. Na koju .xxxx? 

4 godine
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
zelenapaprika kaže...
* * * Jedna moja poruka poslana prije cca 2 mjeseca lijepo spominje kako sam reinstalirao Windowse 10 nakon kakvih 5+ godina korištenja.

13+ godina kralju moj.. 13 godina sa bete verzije 7-ce (gdje nikada nisam ugledao final verziju) na Dev verziju sadađnje 11-tke.

I Clean instalacija je mala maca.. valja sada Autodeskove mrcine instalriati, Adobeove, Office... niti zamisliti ne smijem koliko me posla čeka.

Ne volim raditi čistu instalaciju Windowsa jer onda moram instalirati i sve popratne aplikacije koje koristim. U današnje vrijeme ih nema puno, ali ipak mi potroše puno vremena. Kako sam napravio clean install Windowsa 10 nedavno, ne pada mi na pamet instalirati betu Windowsa 11, premda se i dalje vodim kao Insider. Insider sam postao s Windowsima 10, jer sam poput tebe i drugih htio vidjeti što to kemijaju. Sada mi sve radi kako treba, pa mi se ne da eksperimentirati.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

22449.1000 nadograđen. Na koju .xxxx? 

22454, desni klik na koš za smeće donosi meni koji je više u stilu Win 11, brdo toga su navodno zakrpali i popravili.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
offline
Windows 11

Meni danas ova verzija dosla (.184)

Update: KB5005642

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Envy kaže...

22449.1000 nadograđen. Na koju .xxxx? 

22454, desni klik na koš za smeće donosi meni koji je više u stilu Win 11, brdo toga su navodno zakrpali i popravili.

Koliko ja znam Dev verzija 22449.1000 nije se makla od ove .1000 vezije.

Ako saznaš nešto da se promjenilo - obavezno javi. 

15 godina
offline
Re: Windows 11
djigibao kaže...

Meni danas ova verzija dosla (.184)

Update: KB5005642

 I meni...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
15 godina
offline
Re: Windows 11
djigibao kaže...

Meni danas ova verzija dosla (.184)

Update: KB5005642

 

BlackMoon kaže...
djigibao kaže...

Meni danas ova verzija dosla (.184)

Update: KB5005642

 I meni...

Ovojica ste u Beti a ne u Insider (DEV) Programu! 

15 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
djigibao kaže...

Meni danas ova verzija dosla (.184)

Update: KB5005642

 

BlackMoon kaže...
djigibao kaže...

Meni danas ova verzija dosla (.184)

Update: KB5005642

 I meni...

Ovojica ste u Beti a ne u Insider (DEV) Programu! 

 Ja  i ne mogu u Insider program, ali ne plačem zbog toga.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Koliko ja znam Dev verzija 22449.1000 nije se makla od ove .1000 vezije.

I dalje su zadnja četiri broja 1000.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
13 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...

 Ja  i ne mogu u Insider program, ali ne plačem zbog toga.

Naravno da možeš, prijaviše se na insider stranici i skineš dev ISO 22454.1000, raspakiraš ga, zamjeniš fail da preskoči provjeru i odradiš upgrade na zadnji DEV build.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
4 godine
offline
Windows 11

S onim TaskbarSi nemrem niš napravit, ma kol'ko u registriju mjenjal, stalno isto, pa sam si ovo skinuo ispod naslova "Using Registry files to make the changes" i šljaka bez problema.

 

https://www.ghacks.net/2021/06/30/how-to-change-the-windows-11-taskbar-size/

 

 

IP
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 14:47 (JayCutler).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice