Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 384.938
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
8 godina
offline
Windows 11

Hardverski nisam kompatibilan, ali izgleda da ću ipak moći nadograditi na win 11?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
Brki1994 kaže...

Baš pogledao na službenoj stranici i stvarno se navodi ovo što si naveo.

Tamo di će se moći budem odradio nadogradnju, a baš mi i neće puno nedostajati na računalima na kojima će ostati i dalje Win 10.

NiDJO7Z7 kaže...

Hardverski nisam kompatibilan, ali izgleda da ću ipak moći nadograditi na win 11?

Najbolje budeš vidio kad izađe prva testna verzija.

ps. Ryzen 1600 nije na popisu kompatibilnih procesora, tek od Ryzena druge generacije počinje podrška.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 18:13 (Valentin17).
2 godine
protjeran
offline
Re: Windows 11
Brki1994 kaže...

Negdje je čak i pisalo da će boot time i CPU performance biti generalno bolji na 11. Živi bili pa vidjeli...

 

 

 Onaj tko ima SSD mislim da mu taj boot time nije toliko bitan, razlike minimalne, a sumnjam da će i za CPU performanse biti drugačije tj poprilično sam siguran da će i Windows 10 dobiti update za nove generacije procesora tj optimizacije, prevelik je broj korisnika na 10-ki da bi ga tako zanemarili. Jedino što bi moglo bit bitno su game featuresi poput Auto HDR i onaj direct storage koji kad bude u masivnijoj uporabi će biti game changer, a vjerojatno će još par sličnih featuresa dodati kako bi opravdali novi OS i natjerali gamere na upgrade. Dakle onaj tko nije hardcore gamer i ne trebaju mu sve te điđe miđe nema potrebe raditi upgrade, do 2025 će imati podršku i prije svega stabilan OS.

15 godina
offline
Windows 11

-za razliku od besmislenih requirementsa koje ms ugurava, možda realni-stvarni su:

• Supports 2 Processor Cores
• Compatible with the x64 or ARM64 instruction set
• Supports PF_ARM_V81_ATOMIC_INSTRUCTIONS_AVAILABLE instruction set (for ARM64 processor)
• Supports PAE, NX and SSE4.1
• Supports CMPXCHG16b, LAHF/SAHF, and PrefetchW
• Meets the supported processor generation list
Refer to the Silicon Support Policy for the supported processor list ..

 

tj po tome barem 2-core, x64, pae-nx i see4.1 (nakon kojeg je 4.2, avx par verzija..) tj prosječan cpu star desetljeće to zadovoljava, recimo početak core2 serije recimo od conroe jezgre mada je zbog preimenovanja teško tako reći ili treba provjeriti koej simdove-fičere ima svaki pojedini cpu-serija.. 'trebalo bi'..

dok su idući fićeri stvar memorije-virtualizacije tj prisutpa resursima tj način kako malware to zaobilazi-iskorištava pa nije jasno zašto je to neki requirements osim povezano s tpm-secbootom .. tj stvar biosa, patcheva i generalno (ne)sigurnosti svega jer proizvođači ostavljaju-ugrađuju backdoorove gdje god se sjete npr na levelu mreže ispod osa.. intel i ekipa.. .tj kao da su otvorili rupe koje sad ako želite novi os treba kontroliritati.. tj zbog rupe sigurnosni problem koji bez rupe ne bi ni postojao, od legendarnih spcectre&melta nadalje... tj te fičere ima svaki cpu koji može adresirati x64, tj upravo to su ti fičeri, pretakanje iz šupljeg u prazno tek da nešto napišu u requirementsu, mogli su tako navesti i broj nožica-pinova socketa ili boju kao nešto nevažno za platformu, jer ne zaboravimo, to je i dalje x86, samo sad x86-64 .. osim za 32bitne verzije koje će po najavi ipak postojati (ali ne za širkoke mase nego direktno..).

 

.. tj blesavi requiremetnsi koji klasično opisuju rezoluciju i dimenzije ekrana (ne zbog razloga kojeg logično juzer pomisli, nego zbog licence, tj cijene, jer sve ispod 9" ms refundira pa je win za tablet cca 1-5$ s recimo 10$ refounda, a s većim ekranom nema povrata..), pa tako navode npr i powerbutton, ponašanje, volume up-down, stiskanje kombinacije tipki i držanje npr +4 sec.. zbog tablet-klase, što s win nema previše veze tj desktop osom, tj requirementsi koji se ne odnose na čitatelje ovog foruma koji su primarno pc-domestikus-desktop juzeri, devovi-gejmeri-profići itd.. :))

-da, sad je mreža (žica ili bez) uvijet, recimo eliminira zaobilaženje verzije home za online acc.. no vidjet ćemo što će kad jednog dana dođe biti stvarni uvijeti, tj sva današnja računala rade, podržavaju, neovisno što ms kaže, jer je w11 zapravo w10 s novim skinom i wizardom koji izbacuje nebuloze tj ms želje no nema veze s realnosti tj tek će to možda biti tako u budućnosti za par godina...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 11

Meni neće iz nekog raloga niti instalirati aplikaciju za provjeru kompatibilnoisti s win 11, što očekivati onda s windowsima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
igy kaže...

Meni neće iz nekog raloga niti instalirati aplikaciju za provjeru kompatibilnoisti s win 11, što očekivati onda s windowsima 

Također isti slučaj kod mene. 

ps. Ryzen 1700 ili kompletna prva generacija Ryzen procesora nisu na popisu podržanih.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 19:23 (Valentin17).
14 godina
offline
Windows 11

ma ide to bez problema, samo treba upaliti tPM u biosu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
forumaš kaže...

ma ide to bez problema, samo treba upaliti tPM u biosu.

Ide onima koji imaju procesor koji je na popisu podržanih, nema nikakvog razloga zašto ne bi išlo.

ps. takvu konfiguraciju kao tvoja ja ni u ludilu ne bi stavio na napajanje koje se zove Silentium. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 19:29 (Valentin17).
14 godina
offline
Windows 11

Brijem da bi morali proširiti list na prve ryzene, ne kužim zašto ih tamo nema. Fali neka cpu instrukcija ili koji k.? Budu to valjda ispravili, djeluje debilno.

 

edit; ti nebi, ja bi. Guglaj to napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 19:47 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
igy kaže...

Meni neće iz nekog raloga niti instalirati aplikaciju za provjeru kompatibilnoisti s win 11, što očekivati onda s windowsima 

Također isti slučaj kod mene. 

ps. Ryzen 1700 ili kompletna prva generacija Ryzen procesora nisu na popisu podržanih.

 Znam da nije nego sam htio da mi sami kažu "no soup for you"!

13 godina
offline
Re: Windows 11
forumaš kaže...

 edit; ti nebi, ja bi. Guglaj to napajanje.

Nemam što, nije Seasonic, nije SuperFlower, nije Delta, koristi Taivanske kondenzatore, pametnom dosta.

Nikada nisam kužio ljude kao ti, kupe skupe komponente kao ti i onda to stave na napajanje koje košta manje od 500 kn.  

Meni je to kao kuća sa lošim temeljima, ali dobro, tvoji novci, tvoj problem samo je pitanje vremena. 

Aaaa, imaš i Asrock ploču, nisam to vidio odmah, da jesam, ne bi ništa pitao, sada vidim kamo naginješ. 

 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 19:58 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
forumaš kaže...

 edit; ti nebi, ja bi. Guglaj to napajanje.

Nemam što, nije Seasonic, nije SuperFlower, nije Delta, koristi Taivanske kondenzatore, pametnom dosta.

ps. nikada nisam kužio ljude kao ti, kupe skupe komponente kao ti i onda to stave na napajanje koje košta manje od 500 kn.  

Meni je to kao kuća sa lošim temeljima, ali dobro, tvoji novci, tvoj problem samo je pitanje vremena. 

Pet godina garancije, gold certifikat, tiho i jeftino, odlični kablovi 

Tako je moji novci,  i nisu skupe komponete, i7 10700F sam platio 1500 kn klik, ploču 690 kn i oboje ima garanciju tri godine. Grafu 3900 kn i ima garnciju tri godine tak da ne brini ti ništa 

Ne kupujem ja skupe komponete 

 

edit;asrokica rastura 

edit 2;

 

PSU 101: Capacitors Manufacturer Tier List (tomshardware.com)

 

Teapo capacitors

Second-Tier Caps

On this list you will find capacitors made by some of the Taiwanese manufacturers, which often use factories in China. These caps perform well, so they are usually used in mid-level PSUs and sometimes even in high-end units, and they strike a balance between good performance and affordable prices.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 20:32 (forumaš).
16 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
forumaš kaže...

 edit; ti nebi, ja bi. Guglaj to napajanje.

Nemam što, nije Seasonic, nije SuperFlower, nije Delta, koristi Taivanske kondenzatore, pametnom dosta.

Nikada nisam kužio ljude kao ti, kupe skupe komponente kao ti i onda to stave na napajanje koje košta manje od 500 kn.  

Meni je to kao kuća sa lošim temeljima, ali dobro, tvoji novci, tvoj problem samo je pitanje vremena. 

Aaaa, imaš i Asrock ploču, nisam to vidio odmah, da jesam, ne bi ništa pitao, sada vidim kamo naginješ. 

 

 but it can run Crysis (and Windows 11)

14 godina
offline
Re: Windows 11
igy kaže...
Valentin17 kaže...
forumaš kaže...

 edit; ti nebi, ja bi. Guglaj to napajanje.

Nemam što, nije Seasonic, nije SuperFlower, nije Delta, koristi Taivanske kondenzatore, pametnom dosta.

Nikada nisam kužio ljude kao ti, kupe skupe komponente kao ti i onda to stave na napajanje koje košta manje od 500 kn.  

Meni je to kao kuća sa lošim temeljima, ali dobro, tvoji novci, tvoj problem samo je pitanje vremena. 

Aaaa, imaš i Asrock ploču, nisam to vidio odmah, da jesam, ne bi ništa pitao, sada vidim kamo naginješ. 

 

 but it can run Crysis (and Windows 11)

 I Cayberpunk 2077 

6 godina
offline
Windows 11

ja ne mogu pokrenut windows 11 :( 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Windows 11
_itsmoriarty kaže...

ja ne mogu pokrenut windows 11 :( 

 

 

 Ja sam samo fTPM aktivirao i prošao je test, secure boot mi je bio isključen i nije radilo probleme.

14 godina
offline
Re: Windows 11

Upali TPM u biosu.

8 godina
offline
Re: Windows 11

Meni kaze da mi procesror ne podrzava.

10 godina
offline
Re: Windows 11

Imaš listu AMD i INTEL CPU koji su podržani ..googlaj

..a već se pojavljuju i ovakve stvari :)

11 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

 -32bitni os je mrtav, nema više supprota (drivera) za novi hw bilo što ispod w10-64, nema linux distri osim par izuzetaka i po najvi ne bi trebalo biti ni dostupnog win (osim za partnere) tj moguće da je aktualni build posljednji dostupan u 32bitnom obliku za šire mase.. tak da to nije stvar win11 osa, nego svega i bilo bi zapravo nerealno da je obrnuto..

 

Debian nije baš neka tamo šit distribucija.

https://cdimage.debian.org/debian-cd/current/i386/iso-dvd/

 

Na tržištu je i dalje gomila industrijskih matičnih s Atomima koje nemaju 64-bit procesore.

Neke od njih imaju 32-bit procesore za koje Intel garantira da će ih proizvoditi do 2030. godine.

 

Desktopi i serveri nisu jedino što postoji u IT svijetu.

Jooooj!
6 godina
neaktivan
offline
Windows 11

Skinite aplikaciju za provjeru kompatibilnosti sa githuba https://github.com/rcmaehl/WhyNotWin11. Mnogo detalniji prikaz po komponentama.

 
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Windows 11
Djuro von Prekoplotovich kaže...
ihush kaže...

 -32bitni os je mrtav, nema više supprota (drivera) za novi hw bilo što ispod w10-64, nema linux distri osim par izuzetaka i po najvi ne bi trebalo biti ni dostupnog win (osim za partnere) tj moguće da je aktualni build posljednji dostupan u 32bitnom obliku za šire mase.. tak da to nije stvar win11 osa, nego svega i bilo bi zapravo nerealno da je obrnuto..

 

Debian nije baš neka tamo šit distribucija.

https://cdimage.debian.org/debian-cd/current/i386/iso-dvd/

 

Na tržištu je i dalje gomila industrijskih matičnih s Atomima koje nemaju 64-bit procesore.

Neke od njih imaju 32-bit procesore za koje Intel garantira da će ih proizvoditi do 2030. godine.

 

Desktopi i serveri nisu jedino što postoji u IT svijetu.

 -vjerojatno je moje nerazumljivo tipkanje uzrok.. :) no ne vidim gdje nešto takvo kažem za debijan? .. tj sasvim pogrešno me 'čitaš', bazna distra koja ne štanca brojeve zbog brojeva samih (što rade ostali u soft ind..), tj više kao 'pohvala' ozbiljne distre koja radi ono što treba, kad treba, ne nove ikone i sl. .. ok?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 11

jesam :D

 

 

8 godina
offline
Windows 11

Testiro i evo sta kaze.

https://i.imgur.com/KtAaSEv.png

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2021 23:38 (Krule011).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 11

Je OK. Bude išlo brez problema.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
Krule011 kaže...

Testiro i evo sta kaze.

https://i.imgur.com/KtAaSEv.png

Ovaj test mi je dobar, kod tebe za procesor nije ni da, a bome nije ni ne.  

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Krule011 kaže...

Testiro i evo sta kaze.

https://i.imgur.com/KtAaSEv.png

 Eh da, Zen 1 arhitektura. Prema Microsoftu i njihovom CPU Compatibility listi ovaj tvoj APU nije podržan, već Zen+ i noviji. Makar bi se moglo probati sa upgrade kad dođe službeni release. TPM mislim da ploča ima pa se može uključit, fTPU mislim da je naziv kod AMD-a.

https://idzan.eu
8 godina
offline
Re: Windows 11
midzan21 kaže...
Krule011 kaže...

Testiro i evo sta kaze.

https://i.imgur.com/KtAaSEv.png

 Eh da, Zen 1 arhitektura. Prema Microsoftu i njihovom CPU Compatibility listi ovaj tvoj APU nije podržan, već Zen+ i noviji. Makar bi se moglo probati sa upgrade kad dođe službeni release. TPM mislim da ploča ima pa se može uključit, fTPU mislim da je naziv kod AMD-a.

 Nadam se da ce se moci nesto iskombinirati. Ako nista tu je win 10.

4 godine
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...

Znači, po govnjarima iz Microšrota, računalo iz 2016. godine je za smeće, kao ova konfiguracija u opisu? Da li oni nekoga zajebavaju ili imaju postcovid sindrom, ionako su svi bili zaraženi? Ovaj ne prolazi provjeru, a da uopće aplikacija ne javlja zašto. Vjerojatno joj smeta CPU.

 I moj službeni laptop iz 2018. nije dobar za Win 11. Doslovno sve je ok, samo je CPU Kaby lake, 7. generacija Intela, a Win 11 traže 8. generaciju kao minimum. Sve ostalo na laptopu zadovoljava kriterije za instalaciju Win 11 (DX 12, TPM 2.0, storage, memorija...).

13 godina
offline
Windows 11

Nekada bih odmah poletio i instalirao najnoviju verziju Win, ma koja ona bila, ali danas kako sam stariji mi je to nekako manje bitno,

bitnije mi je da radi ono što treba, da radi bez ikakvih problema i svaki put, a sad jel gore Win 7, Win 10 ili Win 11 mi je manje bitno.

Čak me lagano strah ako odradim nadogradnju, hoće li mi vratiti na početne postavke more opcija koje sam prilagodio sebi, a ako se

radi čista instalacija, onda tu po meni nema se o čemu razmišljati, ako je računalo podržano, treba staviti najnoviju verziju dostupnu.

ps. ne znam za ostale, ali instalacija na mom glavnom računalu je stara cca. 3 godine i radi kao i prvi dan.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
5 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice