Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 384.202
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Windows 11

..naravno .. soft (ne samo os, sve tj office paket je čak važniji-skuplji..) kao usluga, online. Pri čemu ms više nema čak razlog zadržati win-os.. tj juzer može recimo na linux, ms jednako zarađuje.. a tad nema održavanje-support i sl.

odnosno, to je roadmap prema free softu, naravno kad je komercijala to ne znači đabe, pa oni koji su to priželjkivali, razočarat će se, jer će tad free biti skuplje nego sad (jednokratno)..

po starom roadmapu to ide od 22ge, a 25 je recimo granica kad gase trenutni postojeći sustav.. w11 je nešto-ništa, ne mora nikad ni izaći, ako izađe to će biti samo zbog licence-eulae (zakoni-pravila, eu..) + čuvanje imena-branda koje je stvar korištenja pa ako se nešto ne proizvodi 5god postane free-dostupno drugima.. npr ime procesora pentium i zato ga intel tako naziva. :)

 

pravne igre, ne konkretne-hw-sw.. no u it-bizu jednako važne, jer copyright je temelj svega, sad i konkretno temelj zarade..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
djigibao kaže...

Mozda nije post za ovdje, vjerojatno za novu temu...

 

Microsoft predstavio Windows 365 tj Win u oblaku na pretplatu:

https://pcchip.hr/softver/must-have/microsoft-objavio-kako-izlazi-windows-365/

Jedna prigodna. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 14:44 (Valentin17).
4 godine
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

..naravno .. soft (ne samo os, sve tj office paket je čak važniji-skuplji..) kao usluga, online. Pri čemu ms više nema čak razlog zadržati win-os.. tj juzer može recimo na linux, ms jednako zarađuje.. a tad nema održavanje-support i sl.

odnosno, to je roadmap prema free softu, naravno kad je komercijala to ne znači đabe, pa oni koji su to priželjkivali, razočarat će se, jer će tad free biti skuplje nego sad (jednokratno)..

po starom roadmapu to ide od 22ge, a 25 je recimo granica kad gase trenutni postojeći sustav.. w11 je nešto-ništa, ne mora nikad ni izaći, ako izađe to će biti samo zbog licence-eulae (zakoni-pravila, eu..) + čuvanje imena-branda koje je stvar korištenja pa ako se nešto ne proizvodi 5god postane free-dostupno drugima.. npr ime procesora pentium i zato ga intel tako naziva. :)

 

pravne igre, ne konkretne-hw-sw.. no u it-bizu jednako važne, jer copyright je temelj svega, sad i konkretno temelj zarade..

 Kako god na kraju ispalo, bitno je dodatno ne otežati poslovanje bilo kome. Stand alone PC ili laptop koji nužno nema 0-24h vezu na intenet pogodan je za cijeli niz poslova. Za sve ostalo kod nas i dalje nije lako dobiti brzu internetsku vezu. Već je problem ako vas je doma više, a svi su potrošači interneta, a veza je 10-20-30 megabita, a gdje neće biti problema za neku firmu, taman da ih je 5 zaposlenih. Sada na naplatu dolaze sve one godine u kojima se nije ulagalo u fiksnu infrastrukturu. To se već vidjelo tijekom ove pandemije. Premda sam veliki fan mobitela na 5G ne gledam kao nešto spasonosno jer se podatkovni promet i daje dijeli na kapaljku, a flat rate tarife za pojedince imaju ograničenje od 100-200GB s punom brzinom.

 

Da je ranije bilo sve idealno s internetom, već bismo odavno imali thin klijente svugdje.

15 godina
offline
Re: Windows 11

-ne bi rekao.. tj remote-mreža-rad .. može, brzine i stabilnost je zadovoljavajuća čak s minimalnim .. ne miještati npr gaming i video-konferencije + neuhodan sustav i skrpana računala po školi-kućama..

-mrežno biz je već prije +deseljeća bio jednostavan-moguć bez posebnih problema, dok je sad osjetno brže (i jeftinije pogotovo mobilne tarife), nema problema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

-ne bi rekao.. tj remote-mreža-rad .. može, brzine i stabilnost je zadovoljavajuća čak s minimalnim .. ne miještati npr gaming i video-konferencije + neuhodan sustav i skrpana računala po školi-kućama..

-mrežno biz je već prije +deseljeća bio jednostavan-moguć bez posebnih problema, dok je sad osjetno brže (i jeftinije pogotovo mobilne tarife), nema problema.

 Ništa nije zadovoljavajuće s minimalnim (brzinama). Gaming me ne zanima previše, a videokonferencije mogu biti itekako zahtjevne. Pa ljudi nerijetko zamole da se ugase kamere i da ostanemo samo na zvuku kako bi svi mogli sudjelovati, a i da se stalno ne gledamo. :-)

 

Ne mogu se nikako složiti s tobom. Ni u Zagrebu nije sve bajno, a izvan njega postoje dobri primjeri dobre promreženosti gradova. Ali bogme ima i nemali broj mjesta u kojima je mrežni bog rekao laku noć.

 

Ovih godinu i pol korone mnogima su otvorile oči u vezi mrežnog rada.

 

Mobilne tarife? Ovisi od slučaja do slučaja, od lokacije do lokacije, a to tako ne ide.

15 godina
offline
Re: Windows 11

-ok, tvoje mišljenje/iskustvo.. moje je drugačije. :)

-brzina za normalan rad prosječne mreže-interneta danas-bilo gdje nije problem, dovoljno.. bilo je dovoljno davnih dana prije adsl-a.. pa du-d-math i u doba mobilnog tcom stikića po jadranu kad s godišnjeg obavljaš posao. Danas su brzine x-puta veće + dostupnost + pokrivenost.. no naravno nekima nikad dosta, dok svi na mobaču gledaju filmiće. Čisti posao je ok s par mbps, ostalo je super no ne nešto bitno tj tad je samo pitanje što sve možeš uz posao koliko filmića i sl. ..

-možda nađeš neki izuzetak, neko mjesto-lokaciju.. no to je tad izuzetak :) kao što po autoputu voziš brzo, pa staneš i stojiš, sporo, sporije od hoda.

-koja je to lokacija s koje je problem mreža-posao? par kuća na nekom brežuljku kojeg ni googlemaps nema .. :) ili može to biti i centar grada, trule žice i bezbrojni susjedi, no to je stvar te zgrade-kvarta ili bagera koji trenutno ruje ulicu i slučajno trga žice.. itd. takvij izuzetaka možeš pronaći ako ih tražiš ili imaš peh, ostalo je normalno, dovoljno, odavno, tj rdc nije videoknferencija (dvosmjerni rad ovisan o realtimeu, latenciji pa i svemu što koristiš, npr koja kamera, kakvo računalo, koliko malwarea i mininga imaš ispod haube itd.. čisto normalno-prosječno uredsko računalo, prosječna linija 10mbita.. i radi se glatko, dok je nacionalni minimum 4mbita pa manje od tog recimo nemaš.. a do 10 već može i paralelni iptv-tv, tj za većinu je dovoljno par mbita za rad.

 

-jer, sam rdc je relativno nezahtijevan, nije to gamig, film, manje od prosječnog današnjeg sufranja u kojem je sve postalo multimedija s tisućama slika-klipića koji se vrte.., rdc je zadovoljan s daleko manje od tog, pa karikirano-pojednostavljen kriterij, ako si zadovoljan surfanjem to je to.. dovoljno, ako nisi, a što ću ti ja... pitaj operatera? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 11

Da li je ovo gospoda i MS-a i dalje na godišnjem?

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Da li je ovo gospoda i MS-a i dalje na godišnjem?

Jučer navečer opet izdali nadogradnju.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 5:45 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Windows 11
zelenapaprika kaže...

 ... Da je ranije bilo sve idealno s internetom, već bismo odavno imali thin klijente svugdje.

 Daleko bilo! Ovo ludilo sa rudarenjem i povećana potražnja zbog ostajanja kod kuće su digli sve cene u nebesa, ne samo kod skalpera, nego i kod regularnih distributera, i potpuno mi je zamisliva ista situacija sa pružaocima cloud usluga u slučaju da thin klijenti budu primarni način korišćenja računara. U takvoj situaciji bih verovatno morao da pređem na neku znatno lošiju virtualnu konfu od one koju sam do tada koristio, a ovako bi mi bio problem da nabavim novo, ali što je moje, moje je!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
4 godine
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

-ok, tvoje mišljenje/iskustvo.. moje je drugačije. :)

-brzina za normalan rad prosječne mreže-interneta danas-bilo gdje nije problem, dovoljno.. bilo je dovoljno davnih dana prije adsl-a.. pa du-d-math i u doba mobilnog tcom stikića po jadranu kad s godišnjeg obavljaš posao. Danas su brzine x-puta veće + dostupnost + pokrivenost.. no naravno nekima nikad dosta, dok svi na mobaču gledaju filmiće. Čisti posao je ok s par mbps, ostalo je super no ne nešto bitno tj tad je samo pitanje što sve možeš uz posao koliko filmića i sl. ..

-možda nađeš neki izuzetak, neko mjesto-lokaciju.. no to je tad izuzetak :) kao što po autoputu voziš brzo, pa staneš i stojiš, sporo, sporije od hoda.

-koja je to lokacija s koje je problem mreža-posao? par kuća na nekom brežuljku kojeg ni googlemaps nema .. :) ili može to biti i centar grada, trule žice i bezbrojni susjedi, no to je stvar te zgrade-kvarta ili bagera koji trenutno ruje ulicu i slučajno trga žice.. itd. takvij izuzetaka možeš pronaći ako ih tražiš ili imaš peh, ostalo je normalno, dovoljno, odavno, tj rdc nije videoknferencija (dvosmjerni rad ovisan o realtimeu, latenciji pa i svemu što koristiš, npr koja kamera, kakvo računalo, koliko malwarea i mininga imaš ispod haube itd.. čisto normalno-prosječno uredsko računalo, prosječna linija 10mbita.. i radi se glatko, dok je nacionalni minimum 4mbita pa manje od tog recimo nemaš.. a do 10 već može i paralelni iptv-tv, tj za većinu je dovoljno par mbita za rad.

 

-jer, sam rdc je relativno nezahtijevan, nije to gamig, film, manje od prosječnog današnjeg sufranja u kojem je sve postalo multimedija s tisućama slika-klipića koji se vrte.., rdc je zadovoljan s daleko manje od tog, pa karikirano-pojednostavljen kriterij, ako si zadovoljan surfanjem to je to.. dovoljno, ako nisi, a što ću ti ja... pitaj operatera? :)

 "brzina za normalan rad prosječne mreže-interneta danas-bilo gdje nije problem" - bilo gdje kažeš? Ti stvarno ne putuješ puno.

 

Pitaj operatera? Operater se pravi lud. Operater gradi fiksnu mrežu, optičku, tamo gdje može privući velik broj korisnika. Što možeš vidjeti u slučaju Telemacha i njegovog popisa za optiku. A i HT-ovog. Ja sam im već pisao, zvao ih i ništa. Optiku će dati poptuno novim i (trenutno) neuseljenim zgradama blizu mene, a nama starosjediocima u kvartu daju samo prastari spori bakar. Fućkaš činjenicu da mi već desetljećima punimo njihovu blagajnu plaćanjem računa. O tome sam pisao u temi "T-com Internet".

 

Mobilni internet? Nemoj me nasmijavati. U samom srce Zagrebu između Name i Oktogona na A1 postižem kao prolaznik dok idem na tramvaj 280 megabita u downloadu, a doma 20-30 megabita i to varijabilno. Upload je doma kriminalno loš. Promijeniti operatera? Već jesam, svakog od njih tri (A1, HT, Tele2/Telemach). A1 i HT su tu negdje, a Tele2 je bio znatno lošiji. Da se selim zbog internetske veze? Ne pada mi na pamet.

4 godine
offline
Re: Windows 11
Ivan(4) kaže...
zelenapaprika kaže...

 ... Da je ranije bilo sve idealno s internetom, već bismo odavno imali thin klijente svugdje.

 Daleko bilo! Ovo ludilo sa rudarenjem i povećana potražnja zbog ostajanja kod kuće su digli sve cene u nebesa, ne samo kod skalpera, nego i kod regularnih distributera, i potpuno mi je zamisliva ista situacija sa pružaocima cloud usluga u slučaju da thin klijenti budu primarni način korišćenja računara. U takvoj situaciji bih verovatno morao da pređem na neku znatno lošiju virtualnu konfu od one koju sam do tada koristio, a ovako bi mi bio problem da nabavim novo, ali što je moje, moje je!

 Ja preferiram da hardver bude kod mene doma. Ove cloud varijante koristim umjereno i kada sam prisiljen na to. Ne jednom mi se dogodilo da imam problema s prijavom na službeni One drive iz meni nepoznatih razloga ali primarno jer je Microsoftov softver zaključio da sam mu neka prijetnja, premda pristupam s istog hardvera koji se da detektirati, samo je IP adresa drugačija zbog VDSL-a. Nužno mi je potreban neki dokument, a on mi neda pristup niti putem aplikacije u system trayu niti putem Web portala MS officea. Takva usluga mi nije potrebna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 12:16 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Envy kaže...

Da li je ovo gospoda i MS-a i dalje na godišnjem?

Jučer navečer opet izdali nadogradnju.

Instalirao.. prošla za 10 minuta. Ne znam šta su poravili a šta nisu. Uglavnom isti je to Build.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Instalirao.. prošla za 10 minuta. Ne znam šta su poravili a šta nisu. Uglavnom isti je to Build.

Kozmetika na desnom kliku je promjenjena malo.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Envy kaže...

Instalirao.. prošla za 10 minuta. Ne znam šta su poravili a šta nisu. Uglavnom isti je to Build.

Kozmetika na desnom kliku je promjenjena malo.

 OMG desni klik na desktopu-show more options otvara stari kontekstualni desktop menu (sa ponovljenim komandama iz prvog desnog klika). Pa, JBT ovi će do Windowsa 20 vući dijelove GUI-ja još od Win 3.11

morrisoN
14 godina
offline
Re: Windows 11
zelenapaprika kaže...
ihush kaže...

-ok, tvoje mišljenje/iskustvo.. moje je drugačije. :)

-brzina za normalan rad prosječne mreže-interneta danas-bilo gdje nije problem, dovoljno.. bilo je dovoljno davnih dana prije adsl-a.. pa du-d-math i u doba mobilnog tcom stikića po jadranu kad s godišnjeg obavljaš posao. Danas su brzine x-puta veće + dostupnost + pokrivenost.. no naravno nekima nikad dosta, dok svi na mobaču gledaju filmiće. Čisti posao je ok s par mbps, ostalo je super no ne nešto bitno tj tad je samo pitanje što sve možeš uz posao koliko filmića i sl. ..

-možda nađeš neki izuzetak, neko mjesto-lokaciju.. no to je tad izuzetak :) kao što po autoputu voziš brzo, pa staneš i stojiš, sporo, sporije od hoda.

-koja je to lokacija s koje je problem mreža-posao? par kuća na nekom brežuljku kojeg ni googlemaps nema .. :) ili može to biti i centar grada, trule žice i bezbrojni susjedi, no to je stvar te zgrade-kvarta ili bagera koji trenutno ruje ulicu i slučajno trga žice.. itd. takvij izuzetaka možeš pronaći ako ih tražiš ili imaš peh, ostalo je normalno, dovoljno, odavno, tj rdc nije videoknferencija (dvosmjerni rad ovisan o realtimeu, latenciji pa i svemu što koristiš, npr koja kamera, kakvo računalo, koliko malwarea i mininga imaš ispod haube itd.. čisto normalno-prosječno uredsko računalo, prosječna linija 10mbita.. i radi se glatko, dok je nacionalni minimum 4mbita pa manje od tog recimo nemaš.. a do 10 već može i paralelni iptv-tv, tj za većinu je dovoljno par mbita za rad.

 

-jer, sam rdc je relativno nezahtijevan, nije to gamig, film, manje od prosječnog današnjeg sufranja u kojem je sve postalo multimedija s tisućama slika-klipića koji se vrte.., rdc je zadovoljan s daleko manje od tog, pa karikirano-pojednostavljen kriterij, ako si zadovoljan surfanjem to je to.. dovoljno, ako nisi, a što ću ti ja... pitaj operatera? :)

 "brzina za normalan rad prosječne mreže-interneta danas-bilo gdje nije problem" - bilo gdje kažeš? Ti stvarno ne putuješ puno.

 

Pitaj operatera? Operater se pravi lud. Operater gradi fiksnu mrežu, optičku, tamo gdje može privući velik broj korisnika. Što možeš vidjeti u slučaju Telemacha i njegovog popisa za optiku. A i HT-ovog. Ja sam im već pisao, zvao ih i ništa. Optiku će dati poptuno novim i (trenutno) neuseljenim zgradama blizu mene, a nama starosjediocima u kvartu daju samo prastari spori bakar. Fućkaš činjenicu da mi već desetljećima punimo njihovu blagajnu plaćanjem računa. O tome sam pisao u temi "T-com Internet".

 

Mobilni internet? Nemoj me nasmijavati. U samom srce Zagrebu između Name i Oktogona na A1 postižem kao prolaznik dok idem na tramvaj 280 megabita u downloadu, a doma 20-30 megabita i to varijabilno. Upload je doma kriminalno loš. Promijeniti operatera? Već jesam, svakog od njih tri (A1, HT, Tele2/Telemach). A1 i HT su tu negdje, a Tele2 je bio znatno lošiji. Da se selim zbog internetske veze? Ne pada mi na pamet.

Pridodajem se klubu.

 

U temi Tele 2 sam rekao da internet infrastruktura od 4G naovamo spada u domenu "nacionalna sigurnost". Ljudi će vozit aute i imat čitave živote "preko neta" (da ne govorim o recimo operacijama na daljinu itd) i država koja se odrekne vlastite internet infrastrukture postaje talac tech giganata koji postaju jači od gotovo svih država.

 

Imamo pandemiju, škola preko interneta, ljudi rade od kuće, a onda se Tele 2 sjeti mijenjat uvijete poslovanja pa skidaju ukupni Download na 200Gb. Tad im je trebalo zabraniti rad na području RH.

 

Država mora biti vlasnik infrastrukture, a operaterima koji ne mogu SVIM GRAĐANIMA I FIRMAMA u RH osigurati isti dl/ul ne treba davat dozvolu za rad. Zakonski treba propisati minimum od 50Mbps za dl i 20 za upload (x2 za firme) +5% povećanja godišnje i amen. Internet spada u kategoriju "voda, zrak, obala" jer nema eura ni kune koja nije prešla "preko neta" i ako netko misli da je dobro da se netko "tržišno takmiči" s takvim stvarima očito nije dovoljno dugo imao posla s našim kriminalcima od operatera. Sve do jednog su mafijaško zlo koje treba šta prije protjerat iz države.

 

Moto svih tih firmi je isti; "Dođite da vas naguzimo". 

Envy kaže...
Valentin17 kaže...
Envy kaže...

Da li je ovo gospoda i MS-a i dalje na godišnjem?

Jučer navečer opet izdali nadogradnju.

Instalirao.. prošla za 10 minuta. Ne znam šta su poravili a šta nisu. Uglavnom isti je to Build.

 I tebi se pridružujem. Sve prošlo brzo, mislim da je ovo samo estetski popravak kojeg su zbog nekih marketinških fora odlučili nazvati 11. Al ok, fora izgleda sve to, za sada lajkam. Nakon nekoliko dana testiranja, OCanja i benchmarkanja sve je iznenađujuće stabilno.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Windows 11
morrisoN kaže...
* * *

OMG desni klik na desktopu-show more options otvara stari kontekstualni desktop menu (sa ponovljenim komandama iz prvog desnog klika). Pa, JBT ovi će do Windowsa 20 vući dijelove GUI-ja još od Win 3.11

Da, desni klik na desktop show more options dobije se isto sve iz prvog desnog klika + NVIDIA Control Panel i nView Desktop Mangaer. Mislim da bi samo to trebalo biti pod Show More options... ali ništa to nije strašno što će se naravno postepeno izbacivati iz Registrija.


Dali mi sekundara na satu.. nemate pojma koliko je stresno ne imati sekundaru kada u sekundi trebate dijeli neku video konferenciju. Tada koristim satelitski sat. (vjeruje da se može i dodati, sada pričam samo iskustva).

Ima te neke estetike. Primjer broj notifikacije je sada u sredini.

File Explorer je gore dobio novi menu. Od New Foldera preko Cut, Copy, Paste itd. Ne moram više ganjati prazan dio između slika i Sort ba Type u svakom od bezbroj foldera.

Ima i problema. Taskbar mi je katastrofalan. Jedna siva crtica da je otvoren program i jedna duža za aktivan. Eh sada dolazi do problema: AKo su tri Edgea otvorena (ili dva) i blizu su Prozor ikone kada pređem mišem preko njih vidi se mini ekrančić ali jedan dio ekrana ili čak treći pređe mi na lijevi monitor. 1. mi je dafaultni a 2. isti je produženi "extended these display". Tako da sam odmah sinoć reagovao za Zoom jer bi mi se vidio jedan dio i Zooma.. samo treba natrpati što više ikona i odmaknuti ih što više od ikone prozora.

Nezavisni SW radi sasvim ok, jednako i osto kao i W10, W8 itd.. to sada ovisi od samom GPU-u ili CPU-u.

Imam 1 TB Radne memorije (isto kao i kad imate 16 GB), a on kompresuje nekih 80 MB. Ludilooooo!

Fontovi ovi novi polako nakon ove druge nadogradnje službenog Builda ulaze u sve sfere OS-a a neki djelovi samog OS-a se izbacuju.
 

ivan dragi kaže...
* * *

I tebi se pridružujem. Sve prošlo brzo, mislim da je ovo samo estetski popravak kojeg su zbog nekih marketinških fora odlučili nazvati 11. Al ok, fora izgleda sve to, za sada lajkam. Nakon nekoliko dana testiranja, OCanja i benchmarkanja sve je iznenađujuće stabilno.

Nego šta ćeš mi se prodružiti.. ne zaboravi gajbu Beck'sa. Ne vidjeh kakakv PC imaš, ali Insider korisnik ima gro prednosti od regularni.

Da opet po stopti put ponovim, korisnik sam Beta verzije od Windowsa 7, preko DEV verzije 8/8.1/10. i sada DEV verzije 11. 

PictureFlect Photo Viewer je najbolji preglednik slika trenutno na planeti i pod hitno treba da ga svatko sebi podesi kao nativni.
Pisat ću još iskutava za sada nisam niti jednu igricu probao. Čak ni najbolju na svijetu: Age of Empires II.

Kontam da probam cijeli Windows smjestiti u RAM-a kao VDISK ali mi se ne daju te budalaštine raditi. Nemam za sada UPS i nez nam kako ga do sada ne dobih iz CH.

Stay Tuned.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Windows 11 - Tučepi edition

Pozdrav svima na temi. Nadam se da ne zamjerate na malom off topic.
morrisoN
 
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11
morrisoN kaže...
Windows 11 - Tučepi edition

Pozdrav svima na temi. Nadam se da ne zamjerate na malom off topic.

 Ni ja ne stavljam foldere na desktop, naravno da je i taskbar na auto hide. 

12 godina
offline
Windows 11

U insider programu sam ali od winsa 11 ništa. Shit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
Cryogenic kaže...

U insider programu sam ali od winsa 11 ništa. Shit.

Ovisi koji kanal imaš odabran.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
12 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Cryogenic kaže...

U insider programu sam ali od winsa 11 ništa. Shit.

Ovisi koji kanal imaš odabran.

 Stavio sam reg fajl koji omogucava dev channel i radi. Pokrenuo je update na win 11. I u biosu mora bit ptt ukljucen na asrock matičnim pločama, inače u protivnom neće pokrenut instalaciju, javlja da komp nema tpm 2.0.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 15:45 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Windows 11
Cryogenic kaže...

 Stavio sam reg fajl koji omogucava dev channel i radi.

"hack" je ovdje nepotreban, samo postavku kanala promjeniš i mora raditi. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 18:33 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Cryogenic kaže...

 Stavio sam reg fajl koji omogucava dev channel i radi.

"hack" je ovdje nepotreban, samo postavku kanala promjeniš i mora raditi. 

 Meni iz pitaj boga kojeg razloga je dao samo prelease preview kak se vec veli.

 

 

Da ne otvaram novi post,  Classic shell start menu ne radi na win 11, ima neka dobra alternativa?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 18:50 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Windows 11

-alternativa? najbolje bez classic shela tj bio je ''potreban'' u početnom w8-start meniju, više ne.. a za novu ver čekaš kad izađe, obično tek nakon što izađe službeni win(11)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

-alternativa? najbolje bez classic shela tj bio je ''potreban'' u početnom w8-start meniju, više ne.. a za novu ver čekaš kad izađe, obično tek nakon što izađe službeni win(11)..

 "Note: As of December 2017, Classic Shell is no longer in active development."

15 godina
online
Re: Windows 11
Cryogenic kaže...

 

 Da ne otvaram novi post,  Classic shell start menu ne radi na win 11, ima neka dobra alternativa?

Ima:

 

https://www.tomshardware.com/how-to/windows-11-replace-start-menu

 

Edit: https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu/releases

Skrolati malo niz stranicu, ima opcija za download instalera.

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 22:01 (fromcelltohell).
12 godina
offline
Windows 11

Neznam za vas ljudi, ali meni je windows 11 top, dosta ugladjenije izgleda od win 10, nakon 6 sati korištenja, niti jedan bug, krš, lom, ništa, išao sam na upgrade win 11 sa win 10 i sve kako je radilo na win 10 od igara, programa, browsera, postavki, sve identično radi i na win 11, settings menu je sad po meni jako dobro složen, sve na jednom mjestu i preglednije. Mala zamjerka za task manager što se više nemože vuč iz taskbara ali sitnica. Sve u svemu win 11 top i kolko vidim može samo biti još bolji.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...
Cryogenic kaže...

 

 Da ne otvaram novi post,  Classic shell start menu ne radi na win 11, ima neka dobra alternativa?

Ima:

 

https://www.tomshardware.com/how-to/windows-11-replace-start-menu

 

Edit: https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu/releases

Skrolati malo niz stranicu, ima opcija za download instalera.

 Zamisli, nece da radi, probao sve i nece.

15 godina
online
Re: Windows 11
Cryogenic kaže...

 Zamisli, nece da radi, probao sve i nece.

A, ne znam kolega. Nisam pokušavao instalirati, samo sam prenio link na članak koji sam jučer ujutro bio pročitao pa se poklopilo s tvojim upitom tu na temi.

Meni osobno izbornik start ništa ne znači jer imam pinane shortcutove na programe i igre na taskbaru a i lako mi je pronaći ako što trebam preko search opcije.

Koliko vidim na Tom's Hardware lik je imao W11 build 22000.65, a sad je aktualan OS build 22000.71, možda je u tome kvaka. Tko će ga znati...

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
12 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...

 a sad je aktualan OS build 22000.71, možda je u tome kvaka. Tko će ga znati...

 Yap, citam na redditu da se sad neda niti win 10 star menu vratit, znaci trenutno je ovaj start meni i amen dok neko ne nadogradi program.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 1:27 (Cryogenic).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice