Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 385.222
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
Neke stvari ne mogu (ili se nisam dovoljno trudio) da pronađem kao Dodatni Power plan kao oni Power Saver, Balnaced, High Performance.

 Stvarno?

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
12 godina
offline
Windows 11

ima to, ali više nema onog slajdera sa 4 točke kada se klikne ikona baterije, od max uštede pa do max performansi.

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Apachy kaže...

ima to, ali više nema onog slajdera sa 4 točke kada se klikne ikona baterije, od max uštede pa do max performansi.

 

 Aha, očito sam krivo razumio na što je kolega mislio. My bad.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Sve znam što si napisao, a u mom slučaju možda je bilo riječ o diskovima:
Windowsi 10 od svibnja će zahtijevati diskove od najmanje 32 GB - Windows @ Bug.hr

 

Ali ja to volim da pamtim, siguran sam da se negdje spominjalo makar kao trač sa ograničenjem procesora.

Dobro, ovo za diskove je razumno jer su proizvođači laptopa trpali 32 GB prostora i kada bi nadogradio Windows više ti ne bi ostalo ništa. Ali za procesore nema nikakvog smisla jer, kao što si i sam rekao, 11 radi na svima.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Kao što rekoh nisam se trudio da pronađem ona tri Power plana, nisam ni sumnjao da imaju.
I vjerujem da mnoge stvari još u registriju imaju a da se teško dolazi do njih.
U svakom slučaju hvala velika.
Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
Kao što rekoh nisam se trudio da pronađem ona tri Power plana, nisam ni sumnjao da imaju.
I vjerujem da mnoge stvari još u registriju imaju a da se teško dolazi do njih.
U svakom slučaju hvala velika.

 Nema na čemu, nego bilo mi čudno da Doktor ne može to naći 

 

Da ne bude offtopic, ponovo mi glupi WU uvalio onaj isti AMD driver i sad opet nemam mogućnost ući u AMD Radeon Software.

Znači, čuči par dana i čeka da kliknem na install, normalno da nisam jer znam što mi je prije napravio

i jučer nakon što je system prečekirao ima li nadogradnji, đubre onako podmuklo, iza leđa se samo instaliralo 

 

Evo, i ovdje se govori o tom istom problemu:

 

https://windowsreport.com/windows-11-gpu-driver-downgrade/

 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 2:45 (fromcelltohell).
15 godina
offline
Windows 11
Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11

Vratila se refresh opcija na desni klik isto kao u Win 10.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...
Envy kaže...
Kao što rekoh nisam se trudio da pronađem ona tri Power plana, nisam ni sumnjao da imaju.
I vjerujem da mnoge stvari još u registriju imaju a da se teško dolazi do njih.
U svakom slučaju hvala velika.

Nema na čemu, nego bilo mi čudno da Doktor ne može to naći 

 

Da ne bude offtopic, ponovo mi glupi WU uvalio onaj isti AMD driver i sad opet nemam mogućnost ući u AMD Radeon Software.

Znači, čuči par dana i čeka da kliknem na install, normalno da nisam jer znam što mi je prije napravio

i jučer nakon što je system prečekirao ima li nadogradnji, đubre onako podmuklo, iza leđa se samo instaliralo 

 

Evo, i ovdje se govori o tom istom problemu:

 

https://windowsreport.com/windows-11-gpu-driver-downgrade/

 

Kao što kaže donji poster iz filma Shrink:

The Doctor is Out - ili kao što sam već rekao nisam se dovoljno ni trudio.. doslovce ne duže od max 20 sekundi.
Netko je spominjao refresh opciju, tu je ona samo se moralo kliknuti na desni kli k pa na Show More Options pa se vrati stari desni klik na desktop gdje je ta opcija.
Ovo samo šminkaju OS daj ikakve bože da će se u Finalnoj verziji to promjeniti. Samo šminnka.

Hint! Ja sam u posebnom folderu imao drivere drivere za mrežnu pa kada jedan rani build od DEV 8-ce Windowsa ne vidi mežnu, ja ga zamjenim sa tim .inf fajlom i problem riješen.
Ako vidim da PC vidi mrežu i imam pristup netu - briši stare Windowse.
Iste drivere sam čuvao u posebnom folderu za HD4670. Probaj tako.. samo sada instalirati drivere je noćna mora u odnosu na prijašnji Browse prozor.

16 godina
offline
Windows 11

jesu vama pale performanse u igrama sa win11, meni su pale za nekih 30ak % mjereno u warzoneu, pugb i bf4.

ne znam da li je od drivera ili win11.

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
blackdevil kaže...

jesu vama pale performanse u igrama sa win11

Instaliraš OS koji je u testnoj fazi, nije podržan od strane ama baš ničega, ima more bugova i problema, pa se čudiš kako nešto ne radi kako treba.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
7 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
blackdevil kaže...

jesu vama pale performanse u igrama sa win11

Instaliraš OS koji je u testnoj fazi, nije podržan od strane ama baš ničega, ima more bugova i problema, pa se čudiš kako nešto ne radi kako treba.

 

Morat ćeš platiti da imaš "gaming performance" 

I want to believe
15 godina
online
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
blackdevil kaže...

jesu vama pale performanse u igrama sa win11

Instaliraš OS koji je u testnoj fazi, nije podržan od strane ama baš ničega, ima more bugova i problema, pa se čudiš kako nešto ne radi kako treba.

 -nikako da se ekipa koja želi biti 'insider' ponaša sukladno tome.. tj normalan juzer ili insider-test i to je problem svih-većine.

-ok, novo je zanimljivo.. + ipak smo it-forum time recimo barem hobistički zainteresirani, oni koji rade moraju pratiti i pripremiti se na vrijeme itd..

no od kad je ms ubio kriterije insidera imamo ovakvo stanje-sranje.. tj ms je dobio beta-testere no nekvalitetne koji za razliku od starih insidera nisu insideri koji surađjuju.. tj smisao je otkriti probleme, prijaviti, ispraviti.. ili test kako neki design djeluje kako ljudi reagiraju i sl. no sadašnji obični juzeri ne razmišljaju kao itjci-insideri nego kao juzeri.. i čude se ko pura dreku.

 

-dok ne postoji službena verzija nema službenog supporta oema (hw-driveri) tj postoji jer sam ms surađuje s tim timovima, neki driveri postoje.. no ne sve i oem jednako to tek razvija-ispravlja.. koliko je to teško razumjeti juzeru? samo da razmisli.

 

-juzeri, za vas je normalan os, korisnički, standardni, neovisno koji win-lin-mac.. kao platforma.

-niste time što instalirate nešto što nije za vas postali 'nešto' npr insider ili haker.. niste ništa naučili jer to previđate, tj može se učiti-probavati, no ne treba se tad čuditi tj ako se čudite tad ste naprosto zalutali, bavite se nečim drugim ili ako ste običan korisnik, koristite ono što vam je primjereno-namjenjeno, ne insider-beta-test.. neovisno što i ovo radi i što je 'isto' slično normalnoj verziji.. tj ako je 'isto' čemu tad 11 ako nije isto tad vam je to odgovor zašto ne koristiti..

 

-jednostavno, mali dio je u temi, ostali su samo zalutali. Problem je većina pa svaka tema umjesto za insidere korisnih infoa postane generic tema o recimo driveru ili smrzavanju osa.. tj kao i ostale teme za win i dobijemo mrvljenje i umanažanje infoa kao i problem traženja u postovima nekog korisnog odgovora (npr tko želi 'ispraviti' installer ograničenja za npr tpm da bi isprobao, pa umjesto da se pročita u temi, ponavlja se isto pitanje čim tema naraste na parsto stranica jer tad nitko ništa ne može pronaći... a ovo upravo tome pridonosi da se zatrpa tema.. kao i ovaj moj post ..) :)

 

-zaključak.. praktički 'napuštam' temu, tj nema se što reći, 10-11.. samo broj i skin-ikone ili zaobljeni prozor.. nevažno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
tj nema se što reći, 10-11.. samo broj i skin-ikone ili zaobljeni prozor.. nevažno.

Bome dobro kažeš, nebitno.

Isprobao u virtualci, ima to što ima, kod mene vjerojatno neće dalje ni doći od virtualke.

Ja osobno ne vidim smisla da si uništim nešto što radi baš onako kako želim i tako godinama, za isto to samo malo ušminkano.

 

Baš mi nekako blesavo djeluje ovaj naziv koji sam podcrtao na slici.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 15:00 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

Vratila se refresh opcija na desni klik isto kao u Win 10.

 Evo, da i ja nešto "korisno" napišem to jest pokažem.

Na lock screenu su povećali veličinu fonta u odnosu na prošli build pa se sad fino vidi koliko je sati i koji je dan 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
15 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
 Probaj tako.. 

 Ubio sam ja taj driver za AMD sa WU i više se neće pojavljivati, ima na ovom linku riješenje za taj problem.

 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
15 godina
online
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
..

Baš mi nekako blesavo djeluje ovaj naziv koji sam podcrtao na slici.

 -ja sam pak sretniji kad po milijarditi put ne vidim 'get ready.. for new-exiting..' tj prvih par tisuća je nešto novo, kasnije iritira ili se navikneš, pogotovo nakon desetljeća ponavljanja. No eto, i to je 'promjena' a koliko je bitna? -da je nema ništa od texta bilo bi jednako korisno kao i recimo mudre izreke koje se mogu kao scrensaver vrtiti.. ili mat.formule pa školarci ponavljaju, može neki glazbeni spot.. a os, fičeri, nema skoro ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
blackdevil kaže...

jesu vama pale performanse u igrama sa win11

Instaliraš OS koji je u testnoj fazi, nije podržan od strane ama baš ničega, ima more bugova i problema, pa se čudiš kako nešto ne radi kako treba.

 ova tema je o testnom komadu sw-a kojeg ja testiram i pitam da li se tko susreo s tim problemom i ti se čudiš što ja pitam da li nešto nije u redu svima ili samo meni? :D

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
15 godina
offline
Re: Windows 11
blackdevil kaže...
Valentin17 kaže...
blackdevil kaže...

jesu vama pale performanse u igrama sa win11

Instaliraš OS koji je u testnoj fazi, nije podržan od strane ama baš ničega, ima more bugova i problema, pa se čudiš kako nešto ne radi kako treba.

 ova tema je o testnom komadu sw-a kojeg ja testiram i pitam da li se tko susreo s tim problemom i ti se čudiš što ja pitam da li nešto nije u redu svima ili samo meni? :D

 

Za sada je o testnom komadu SW-a koja će se kasnije preimenovati u Windows 11 - Općenito (kao i Windows 10).

30% slabije performanse veliš? Hm.. to je kao problem već.
Rambox je dao tamo neki link gdje su razlike između W10 i W11 oko 0.1% ako ne i toliko.

Kod mene radi sve isto kao i W10 samo "možda u mojoj glavi" malo bolje i naravno rekao sam da im je taskbar u banani totalnoj.

Izgleda da stvarno više nema legende IE-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 11:07 (Envy).
15 godina
online
Re: Windows 11
Envy kaže...
..


Izgleda da stvarno više nema legene IE-a.

 -najava uklanjanje u 21h2.. tj to je prvi datum mogućeg w11 po istim najavama, tako da je logično da ga nema i neće biti.. (a neobično govoriti rečenice u futuru koje su se već sad desile..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
Envy kaže...
..


Izgleda da stvarno više nema legene IE-a.

 -najava uklanjanje u 21h2.. tj to je prvi datum mogućeg w11 po istim najavama, tako da je logično da ga nema i neće biti.. (a neobično govoriti rečenice u futuru koje su se već sad desile..) :)

Nešto sam odavno prestato pratiti te oznake. Ako je 21H1 W10 onda je sledeća nadogradnja 21H2 zapravo W11. Prije je to bilo Aniversery Update, Creative Update. Ali sve je to isto - broj je različit samo ;-)

A za malo da stavim (ustvari već i jesam pa sam roll-backovao staru 10-tku) liku W11, ali on pristupa nekom ovlašetenom servisu koji može ući samo kroz IE. A dobro sam je to htio.

15 godina
online
Re: Windows 11

-ne :) ... tj win 10 je win 10 .. i dok se ne dokaže drugačiji, jedini.

-win10 ostaje win10, kao i sadašnje oznake dok ih opet ne promijene.. tj 21-h1-2, 22-h1-2.. godina + poluvrijeme, za w10, što je za sad do 2025+ možda i duže.

-kad će win11? .. prva za sad najava je 22-h2termin, no koliko i sam win zna kasniti ili pomicanje rokova, tako još s nečim u razvoju još manje možemo računati na najave-rokove.. možda, neovisno što je za sad to 'sigurno' (nema razloga da ne izađe, tj može već danas ili prije mjesec.. jer je već tu tj već je izašao i tad se filozofski vrtimo u krug jel nešto što je već izašlo može izaći u budućnosti.. ili je samo stvar winver-oznake builda pa podsjetnik u skoku 6.3-6.4-10.. (9x-beta).. jednostavno preskočeno, dok je i sadašnji 11 u dijelovima označen kao 10.x.. ne 11.x..

-a to su sve samo brojevi i datumi.. dok je ie mrtav već pola godine službeno i naravno da neće više biti uključen u nove buildove neovisno o w10-11 tj ova godina je još tranzicija dok je sadašnjim korisnicima još tu mada je mrtav tj mrtav kod koji će uskoro biti izbačen... praktički nema veze s w11, nego sadašnje stanje win a pošto 11 recimo nasljeđuje 10 to je tad normalno-logično (na nije tako bilo bi nelogično).. zar ne? :)

 

ispravak 21-h2..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 0:52 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

-ne :) ... tj win 10 je win 10 .. i dok se ne dokaže drugačiji, jedini.

* * *

Ne ili da, tko će ga znati. Ako više nema Win10 onda idu samo Upgradeovi nema velikih Buildova (zapravo su to cijeli Windowsi) kao što je 21H1, ja tipujem da je 21H2 Win 11, pa ćemo da vidimo.

Ali dok se ne dokaže drugačije.. biti će nam zanimljivo ljeto/jesen ovdje ;)))

13 godina
offline
Re: Windows 11

Krivo tipuješ. 🙂

 

Microsoft je potvrdio da je Windows 11 odvojena verzija od Windows 10, te da će krajem godine biti izdana nadogradnja 21H2 za Windows 10.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 23:20 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Windows 11
Ja sam prvo probao u virtualki W11 (Nadogradnja sa W10), a onda sam ga i instalirao na svoj PC, iskreno, zasada sve radi samo moram pokrenut neku igru da vidim jel i to dela, driveri od nVidie koji su bili na W10 delaju na W11, barem zasada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11

Pa rekli su da ce podrzavati win10 do 2025, naravno da će i dalje imati svoje upgrade, a win11 svoje..

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Krivo tipuješ. 🙂

 

Microsoft je potvrdio da je Windows 11 odvojena verzija od Windows 10, te da će krajem godine biti izdana nadogradnja 21H2 za Windows 10.

Moja greška, ja sam više instaliraj i - radi!
 

Gigabyte091 kaže...
Ja sam prvo probao u virtualki W11 (Nadogradnja sa W10), a onda sam ga i instalirao na svoj PC, iskreno, zasada sve radi samo moram pokrenut neku igru da vidim jel i to dela, driveri od nVidie koji su bili na W10 delaju na W11, barem zasada.

Ma radi sve. I igra je Aplikacija kao i Zoom i Word i sl razlike u performansama - statistička pogreška.

 

AFARON kaže...

Pa rekli su da ce podrzavati win10 do 2025, naravno da će i dalje imati svoje upgrade, a win11 svoje..

Nikakve mi ovo osim marketinške logike nema. Ali nikakve. Ok Updateove ali kompletne billdove tipa 23H1 (2023. godine) za Windows 10?

Mislim, čemu W11 onda? Osim što u stopu prate Applea sa parama... i da da, znam sve o poslovanju MS-a.

15 godina
online
Re: Windows 11
Envy kaže...
..


Mislim, čemu W11 onda? ..

-zato jer uvjek kad je neki win u upotrebi imaš winver+1 u razvoju, čak i kad je w10-posljednji.. :)

-jednako će postojati win12 kad izađe 11 neovisno kako ga nazovu ili koji broj mu daju.. sve dok ms radi po uhodanoj shemi.

-postojao je tako w11 od dana kad je izašao 10 a to što su sad odlučili pustiti ga.. možda se predomisle, možda zbog covid-pandemije... možda zato što za svaki prelazak treba par godina pa kao 10 traje do 25, tad 11 treba izaći prije 23.. a 21va je prije :) tj kraj-jesen 21-h2 je 10-11mj. ili zaokruženo 22ga, tj sad žele ranije što je s njihove strane logično, dok im se u praksi dešava da postojeće moraju produžiti (kao xp.. više puta) a to jednostvno ovaj put ne žele, tj zato će izači godinu ranije.. za ms plan je to bolje nego godinu kasnije dok je što se tiče osa nevažno (važno je samo iz pravnih-licenčnih razlika koje će uvesti tj model naplate a to ne mogu ako je 'isti' win tj zato nakon posljednjeg imamo novi win11).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 11

Mozda nije post za ovdje, vjerojatno za novu temu...

 

Microsoft predstavio Windows 365 tj Win u oblaku na pretplatu:

https://pcchip.hr/softver/must-have/microsoft-objavio-kako-izlazi-windows-365/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Windows 11
djigibao kaže...

Mozda nije post za ovdje, vjerojatno za novu temu...

 

Microsoft predstavio Windows 365 tj Win u oblaku na pretplatu:

https://pcchip.hr/softver/must-have/microsoft-objavio-kako-izlazi-windows-365/

 Da, htio sam ja jučer prepisati tu obavijest ali sam nekako čekao BUG-ovce da to objave službeno. :-)


Bilo je izvjesno da će se to dogoditi.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice