Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 754
|
čitano: 313.890
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Receiver. Moj je Logitech. Do sada je radio kako treba. Hajde, budem ga sutra deinstalirao, pa ponovno dodao.

Vidiš ja sam svoj lijevi bluetooth miš baš zamjenio za Logitech M235 u početku, Logitech mi nikada nije imao problema nikakvih. Probaj malo za test staviti USB odašiljač u drugi utor, prednji npr., možda pomogne. Obrišeš ga iz device managera pa preko tipkovnice, windows tipka za start pa sa tabom do ikone za gašenje pa na restart, kad se sustav pokrene drugi put, instalirat će driver ispočetka.

 Laptop. Pa selim receiver na lijevi ili desni bok. Miš malo rad, a onda sve podivlja, pa odjednom kao da se odjavi iz Windowsa, pa se u sekundi prijavi, pa odjavi i tako u krug. Pritom se čuju zvukovi kao kada u USB uključiš ili iz njega izvadiš uređaj. Problem se pojavio prije cca mjesec dana. Danas sam probao deinstalirati miša, pa sam dodao i neki softver i drivere s Logitechovog Weba i opet ništa. Neko vrijeme radi, a onda podivlja, smrzne se i ne reagira.

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
dagoberhr kaže...

Slazem se sa tobom oko price no moram reci da za mene najbolji OS-ovi koje sam morao zbog posla koristiti ali i za privatno su NT4.0, 2003 Standard te ova 10-ka a sa svima drugima sam imao bezbroj problema no taktika restarta na 98-ici i/ili ugasi komp na 5 minuta te ponovo upali je bezbolno rijesavala navedene probleme te 98-ica i 7-ica su jedini OS-evi koje si bezgranicno mogao resetrirati ili gasiti bez trajnije stete.

 

Svidja mi se sto na 10-ki mogu promjeniti hardver bez ikakvih dodatnih problema te se sve podigne bez problema a ostane samo zamjena starih drivera za nove prilagodjene novom hardveraju kao sto je to bilo kod zamjena MSI-ja sa HP-om tako da je inicijalna instalacija i dalje iz 8 mjeseca 2018 godine.

 Vjerovo ti meni ili ne, ali uspio sam svojedobno Windowse XP prebaciti preko 4 različita hardvera bez problema... počevši od nekog Compaq-a sa nekim Celeron procesorom pa do HP-a sa Dual Core AMD-om... jbg, zaboravilo se password od fiskalizacijskog certifikata i onda je bilo radi migracije da se ne kupuje novi :) Na kraju je rađen i upgrade sa XP na Vistu pa sa Viste na Win7, a trenutno je na tom HP-u gore Windows 10 sve upgrade na upgrade... i to kraj nadogradnji jer Win11 nema u x86 varijanti :) al nema veze sad imamo novi certifikat i šifru za njega :)

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
zelenapaprika kaže...

A ja bih zamjenio miša dok ne poprave taj BUG, miš nije neki lijevi pa vjerujem da će to riješiti nekim od sljedećih nadogradnji.

ps. zna netko ovdje za neki dobar program za snimanje zaslona, ali za video? Npr. snimim neki tutorijal i imam video kako sam nešto radio, poznat mi je Bandicam, ali htio bih nešto besplatno.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 20:02 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
zelenapaprika kaže...

A ja bih zamjenio miša dok ne poprave taj BUG, miš nije neki lijevi pa vjerujem da će to riješiti nekim od sljedećih nadogradnji.

ps. zna netko ovdje za neki dobar program za snimanje zaslona, ali za video? Npr. snimim neki tutorijal i imam video kako sam nešto radio, poznat mi je Bandicam, ali htio bih nešto besplatno.

 https://obsproject.com/

15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Uh, OBS Studio ima puno više mogućnosti od snimanja ekrana. Jako dobar program, ja ga koristim za live stream web kamere preko YT-a...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...

 <Win>+<SHIFT>+S , okviriš šta treba i to je to, eto ga u clipboardu... ili printscreen i imaš cijei ekran. Nekad neki programi "koče" tu kombinaciju tipki ako je prozor aktivan... ali klikneš na TaskBar i rade sve kombinacije za screenshot.

 

 E, hvala, pa ovo funkcionira... 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 9:43 (Zaporožac).
4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
zelenapaprika kaže...

A ja bih zamjenio miša dok ne poprave taj BUG,

 Inače sam fan žičanih miševa. Ovaj Logitechov je radio besprijekorno do nedavno. No, možda stavim neki žičani dok ne poprave bug, kao što si napisao.

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
zelenapaprika kaže...

 Inače sam fan žičanih miševa. Ovaj Logitechov je radio besprijekorno do nedavno. No, možda stavim neki žičani dok ne poprave bug, kao što si napisao.

Meni za HTPC odgovara, za stolno računalo imam Logitech G502 Hero SE, Logitech G402 Hyperion Fury i Roccat Kone pure, više mi odgovara žični u svakom slučaju.

Za laptop imam drugi Logitech M325, ali tamo je Win 10, radi super, a jebga, Win 11 je to što je, nadamo se boljemu.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
6 godina
offline
Windows 11 - problemi

pozdrav, 

 

naime imam jedan problem. 

 

nedavno sam kupio od kineza ( Aliexpress ) jedan mali 3.5 inchi monitor s kojim sam htio kontrolisati temperature tj napraviti da mi sluzi kao Senzor Panel.

 

htio sam skinut taj neki software od njega i Edge mi nije dopustio, sad mi windows defender pronalazi trojanca na kompu i ne mogu ga nikako obrisati, odem na '' start actions ' i nista se ne dogadja. 

 

kako mogu rijesiti ovaj problem? 

 

hvala. 

 

lp

 

EDIT: u medjuvremenu sam skinio Malwarebytes i skenirao komp i nije nista pronasao, sad mi onaj stit stoji zelen. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2022 14:55 (_itsmoriarty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

 

naime imam jedan problem. 

 

nedavno sam kupio od kineza ( Aliexpress ) jedan mali 3.5 inchi monitor s kojim sam htio kontrolisati temperature tj napraviti da mi sluzi kao Senzor Panel.

 

htio sam skinut taj neki software od njega i Edge mi nije dopustio, sad mi windows defender pronalazi trojanca na kompu i ne mogu ga nikako obrisati, odem na '' start actions ' i nista se ne dogadja. 

 

kako mogu rijesiti ovaj problem? 

 

hvala. 

 

lp

 

EDIT: u medjuvremenu sam skinio Malwarebytes i skenirao komp i nije nista pronasao, sad mi onaj stit stoji zelen

 -anitvirus je napravio ono što treba napraviti, prepoznao-spriječio malware-trojanca.. blokirao ga (i recimo obrisao ili stavio u karantenu), obavio je posao.. i po logici novo skeniranje mabamom neće pronaći ništa ako je sve uklonjeno, tj recimo da si imao sreće i av je sve obavio po planu, odnosno ako imaš nešto čudno, nešto neobično.. tad sumnjaš da je ipak nešto prošlo, pa do tog da ako nema drugog načina ideš na clean install.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Windows 11 - problemi

Jel ima netko problem sa uzasnim freezevima, kad god se nesto naglo otvara, komp dize iz sceen savera, unlocka... Bilo sta, windows zapinje, nekad baš miš stoji po 5 sec.

Koristim power saver mode, kao što sam ga uvijek i koristio bez ovih problema, a hw nije problem jer je na ssdu, i7 8700 i 32gb rama

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2022 10:21 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Zna se nekada zblesirati. Nije to još ispeglano do kraja,zato i ne preporučujem w11
Pogotovo u poslovne svrhe,privatno se još da izdržati
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

 -anitvirus je napravio ono što treba napraviti, prepoznao-spriječio malware-trojanca.. blokirao ga (i recimo obrisao ili stavio u karantenu), obavio je posao.. i po logici novo skeniranje mabamom neće pronaći ništa ako je sve uklonjeno, tj recimo da si imao sreće i av je sve obavio po planu, odnosno ako imaš nešto čudno, nešto neobično.. tad sumnjaš da je ipak nešto prošlo, pa do tog da ako nema drugog načina ideš na clean install.. 

nekada je Windows defender bio normalan i nije svaku glupost proglasio trojancem , malwareom općenito..

sad i na Win 10 svaki klinac koji nije zloćudan baci u karantenu..

zašto ?

 

morat ću si pronaći nekakav program koji se zove Windows Antidefender, da me zaštiti od windowsovih brljanja.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

svaki antivirus (unazad desetljeće-isto) svaki alat-soft koji pristupa nekim resursima, proglasi malwareom, kao što svaki downloadani file dobije oznaku nesiguran, pa ako je i bez digitalnog potpisa tad je vrlo sumnjiv itd. .. problem juzerima što recimo crackovi-aktivatori i sl alati defaultno tako završe osim ako se av isključi dok se pristupa tom fileu-folderu (jer automatika učitava sadržaj foldera kojem se pristupa..).

-tak da ako pljuckaš defenderića to nije opravdano-realno ili tako rade svi..

-postoji opcija-podešavanje, npr folder-disk koji excludaš-dozvoliš i sl. ..

 

.. a kojim resursima ispod haube nešto pristupa, nekoga nešto zanima? može to biti i 'normalan' soft, alat za recimo čitanje passworda i sl. alati koje koriste admini .. kao što postoji i recimo UAC koji se može stupnjevati-isključiti za takva upozorenja. .. pa tako defaultno neovisno o tome što neka skripta-batch radi os-sys blokira sve, jer je to sigurnije i traži da juzer svaki put klikne tj da dozvolu.. ako tog nema tad posotji mogućnost a tad je kasno, npr crypto malware je ekšli najnormalnija stvar, nije to neki soft virus neko čudovište, nego normana mogućnost soft-hw-a.. tj enkripcija i izuzetno je brza (jer je na nivou čipa-hw kao disk kontroler) brže od recimo copy-pastea ili brisanja jer se samo mijenja metatag-atribut kao kad gledamo recimo veličinu fodlera-diska, brzo.. praktički najbrže na računalu i ako primjetiš crypt nećeš biti dovoljno brz da isčupaš strujni kabel iz zida dok će barem pola sadržaja diska biti kriptirano.. i to nije problem, kad bi to radio sam juzer jer bi tad on imao-znao key-ključ-seed... problem je 'samo' to, što ga ne zna i tad je neprobojno tj problem. .. inače bi bilo kao korištenje npr zipa, normalna funkcija i dalje usporediti, kao da na zip file stavimo pass i zaboravimo.. ako to napravi malware skripta koja se zatim automatizmom samoubije-obriše (nema traga, nema seeda..) tad je problem 'samo' imati ključ i zato je to defaultno onemogućeno pa juzer mora svaki put kliknuti da bi se skripta izvršila (ili kemijati kad treba automatizam posebnim naredbama s elevated permišnima i sl.).

isti taj kriterij vrijedi za ostali malware-viruse-trojance.. tj teško je razdvojiti legitimne naredbe-mogućnosti koje može sam korisnik napraviti, npr deletati file i kriterij dal je to malware, ili-ili.. ili je dozvoljeno ili zabranjeno, nema boljeg riješenja kao što je stvar s demokraciom.. :)

 

-alati koji pristupaju mem.lokacijama, reg, sys-fileu.. dobiju tu 'etiketu' tj mora ih se blokirati ili bi imali divljizapad, tj automatika je zgodna kad juzer klikne file i pokrene se recimo player, radi.. no što ako je.. zato to mora biti tako, kao manje zlo, jer automatika pomaže no ima i rizik, tj ne postoji dok recimo nema interneta, jedan rizik manje, tad se virus širio recimo disketama.. ako se na ulazu provjerava tad je teoretski bilo dovoljno paziti na diskete, kao što je ulaz u aerodrom.. ali kad je sve online tad se i to mora provjeriti, kao i svaki stikić tj svaki file-folder odnosno teoretski ako imamo 100% kontrolu na ulazu, interno može sve biti dozvoljeno.. no tad ako nešto prođe ulaz napravi havariju.. tj pošto nikad nema 100% sigurnosti tad već ni takva zaštita samo na ulazu ne može ni teoretski biti adekvatna ili preporučljiva mada bi juzeru u idelanom svijetu to bilo praktično, manje smetala.. kao ograničenje na cestama, semafori i sl.. da nema toga svijet bi bio 'slobodniji'.. jednorozi bi pasli po livadi i sl. .. stvarnost je drugačija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 11 - problemi

Ne znam da li se to desilo nekim updejtom ili kako ali vise nemam opcije za stavit racunalo u Stand By i GPU tab u Task Manageru je nestao (slika)

 Ima netko neki prijedlog za popravak (one DISM/SCM komande ne nalaze/popravljaju nista)?

 

UPDATE:
Eto da nisam napisao ne bi se popravilo....

Restartao racunalo 2-3 puta vratilo se u normalu...

Cini se da je neki Update bio + ovaj .NET Framework

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2022 9:18 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

-driver, možda samo za gpu, možda za ostatak..

-po opisu nestanka opcija u gašenju znači da je sve resetirano, nema podataka drivera za upravljanje potrošnjom.. a to je loš simptom jer se win ne resetira bez razloga odnosno pošto je to amd moguća je lančana povezanost drivera. .. i da dok automatika u nekoliko ciklusa update-restartova sve posloži pa da treba samo pustiti neko vrijeme.. ili da je uzrok nešto s mbo kao kvar-smrzavanje ili neki novi(stari) driver pa i bios ako je u uefi modu što je inače (lažni) uvjet za w11 .. i to bi objasnilo posljedice, tj reset biosa fleshanjem pa win automatika odradila reset. Bilo bi bolje da update osa ne dira bios, nisu to trebali čačkati, rizik.. + moguće postljedice ako imaš sve opcije kao safeboot i sl da installer ili os u nekom trenutku nemaju pristup disku, pretjerana zaštita koja ne koristi običnom korisniku (samo jamesbondu i sl.) a može stvoriti problem pa kao loto šansa ponekad ovakav rezultat..

 

-ovisi koja je želja ili koliko ti je 'teško' napraviti novi clean install.. to bi bilo 'najbolje', tj tad eliminiraš ili potvrdiš neki hw-kvar, kreneš od postavki biosa nadalje.. i ako na kraju sve radi tad je gornji opis vjerojanti uzrok koji se može ponoviti ovisno kakve si sreće.. (zato je uefi-fičer loš, mada u teoriji dobar..).

 

-driveri.. pošto su w11 sad već skoro godinu prisutni, vjerojatno su dostupni certificirani driveri, moguć bug pa ispravak i neće se ponoviti, no postoji mogućnost da je iz bilo kojeg razloga povukao stariji driver za recimo mbo.. a to je od w10-1703 nadalje za svaki build upitno-razlika, tj kako se u kojoj polugodišnjoj nadogradnji odbacivalo staro-support mada su driveri isti.. dovoljno da nije certificiran ili da update win to kao kriterij uključi i odbije driver koji je do sad radio a početna verzija win (od izlaska) dozvoljava taj driver jer tad prije godinu nije ni postojao win11 pa ni driver za win11 certificiran.. isti win, različiti kriteriji za drivere i time rezultat a to tad posljedično utječe na power opcije kao i prikaz u taskmanageru. .. 'sve radi, osim što vidimo da je nešto pogrešno'.. kemijanje i umjetna ograničenja, uobičajeno za win probleme.

 

problem drivera, supporta, održavanja, certificiranja..

-oem proizvođač računala, komponente, npr mbo ili gpu ili laptop.. je onaj tko osigura drivere za support-juzeru, ne proizvođač čipa kao ati-radeon-nvidia.. tj oni ekšli rade ali oem daje support juzeru (zakon i ostalo)..

-ovisno o starosti, recimo mbo, pitanje postoji li zakonska obaveza, starije od +5g.. (6-7) nema obveze a tad proizvođač nema ni razloga obaviti certificiranje, trošak+vrijeme.. a tad winupdate nema što povući pa koristi generički driver ili stariji tj samo ažurirano će se automatikom povući i instalirani i to dok installer dozvoljava a to je kriterij koji odredi ms, npr kad je w11 izašao nema w11 drivera no dozvoljava korištenje w10 (ili 7-8..) jer je zapravo isti.. ali to ne znači da će dozvoliti sad nakon nekog updatea osa-kriterija, tj traži recimo certificiran driver za w11, ne za w10 i ne ako nije certificiran.. ignorira + za to se reboota u f-7 mod koji dozvoljava install.. no tad opet kod updatea može biti ista situacija recimo svako polugodišnje updejtanje.. (koje se sad ukida i ostaje jednom godišnje-jesen).

-oem ne radi zapravo ništa, tj sve stvarno radi recimo amd-intel-nvidia i njima prosljeđuju driver, koji oem rebrenda za svoj brand i pošalje ms-u na certifikaciju a to traje neko vrijeme, kaskadno-kašnjenje, tisuće razloga za poremećaje i pucanje normalnog lanca.. dok možda ms izbaci generički support iz svoje baze pa mora biti ponuđen driver, novija računala bi trebala obaviti automatikom download ali i to traje + redosljed, dok juzer nema nikakav info što os radi i da će kad ima zadan restart možda sve riješiti možda za 5min.. tj ovisi što je sve podešeno, opcije ovisno što i kako želiš, npr bios ili gašenje nakon recimo 15min.. no update biosa može to resetirati na defaulte tako da ni update postavke ako si ih prije podesio ne moraju biti iste, možda su resetirane, možda je uključeno recimo update izvan radnih sati 9-17h i ne radi automatika tj čeka po postavci 17h i tek tad nešto obavi.. + mogućnost da trenutno neki ms-server nije dostupan.. možda idući dan sve odradi automatika, možda samo restartati.. + pazi na razliku gašenje-restar i spavanje-hyber važno za te stvari, treba gašenje ili pravi restart..

 

+ edit.. ako se ne varam, koristiš programske dev alate npr visualstudio.. i to može biti povezano s nadogradnjom jer je to u osnovi temelj sysa, dll-ovi dev-runtime zajednički dio i mogući problemi s verzijama pa je svaki veći update postao rizik-sreća dok ostali juzeri nemaju takav problem. Ne pomaže pravilo da ne diraš-popravljaš ono što radi, jer je politika updatea takva-obavezno samo stvar odgode i staro pravilo izbjeći prvu rundu, biti u sredini, tad 99% sve radi ok.. +ne biti ni zadnji jer tad već nešto možda fali, redosljed itd.

-alternativa, svakih godinu dana clean pa radi ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2022 11:07 (ihush).
16 godina
offline
Windows 11 - problemi

Kad pokrenem Youtube ovaj servis napravi takvo opterecenje da se sve uspori - Diagnostic Policy Service

 Zasto/kako taj servis radi to sta radi svaki put kod pokretanja YT?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

-kad to povežeš s prošlim problemom.. vjerojatno je problem gpu, driver...

-dps ne bi toliko čačkao da nema problem.

-teoretski možeš čekati i sam win-automatika će nešto riješiti (ako je driver) ili prečica, clean od nule.. ako je tad isto tad imaš kvar... ili neadekvatan hw za današnje multimedijalne potrebe (kao gaming ista stvar..).

-yt učitava stotine podataka-animacija.. probaj 24sata on zakuca stariji cpu na 80% bez da išta pametnog radi.. :)

 

-može biti i trećisoft.. pretjerani antivirus, blockeri, utilsi.. ovisi što sve koristiš.

-može biti npr defrag nakon updatea.. da nema veze s browsanjem ali vidiš posljedice-usporavanje i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
djigibao kaže...

Kad pokrenem Youtube ovaj servis napravi takvo opterecenje da se sve uspori - Diagnostic Policy Service

 Zasto/kako taj servis radi to sta radi svaki put kod pokretanja YT?

 

Do sada sam koristio Edge, a od neki dan (tj. kada su poceli problemi sam se prebacio na Chrome i nema nikakvih problema...cudno ili...?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Probaj ponovno postaviti Edge, onemogući sve addonse, pa ako bude ok, vraćaj jednog po jednog. Isključi hardversku akceleraciju...Edge je preglednik kod kojeg je to najteže dijagnosticirati, jer su ga već doboko inegrirali u sistem, kako to već MS radi...da nisi onemogućio kakav servis, radio kakve tweak-ove protiv špijuniranja i sl?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 4:55 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Evo nazalost cim sam jucer to napisao sve se ponovilo i sa Chromom...
Mislim da je nesto do GPU drivera...bili su oni defaultni sto je stavio Microsoft pa je zezalo pa sam skinuo sa AMD stranice nove pa je zezalo, pa sam maknuo sa DDU i opet pustio Windows da sam stavi pa je opet zezalo...nisam pametan.
Win 11 je stavljen kad je izasao i sve sto sam napravio je bilo onda, od tada do kad su se poceli problemi pojavljivat nisam nista novo stavljao niti mijenjao.
Znaci uredno je radilo koliko vec, godinu ili vise, i onda samo odjednom stekanje...

U Event Viewer-u ima dosta upozorenja (svaku sekundu i vise) WHEA-Logger (Component: PCI Express Root Port), pa eto ako netko zna sta bi to bilo...

 Od instaliranih programa mislim da je ovo minimum (imam jos par programa koje koristim kao portabilnu verziju kao npr. Chrome)

 Provjereno od malware-a tako da nije do toga...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 8:16 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
djigibao kaže...

Evo nazalost cim sam jucer to napisao sve se ponovilo i sa Chromom...
Mislim da je nesto do GPU drivera...bili su oni defaultni sto je stavio Microsoft pa je zezalo pa sam skinuo sa AMD stranice nove pa je zezalo, pa sam maknuo sa DDU i opet pustio Windows da sam stavi pa je opet zezalo...nisam pametan.
Win 11 je stavljen kad je izasao i sve sto sam napravio je bilo onda, od tada do kad su se poceli problemi pojavljivat nisam nista novo stavljao niti mijenjao.
Znaci uredno je radilo koliko vec, godinu ili vise, i onda samo odjednom stekanje...

..

 - gle, ili je kvar-hw (mbo-chipset-gpu...) ili je soft-driver.. u oba slučaja ne možeš ništa, tj kvar je kvar, a driver čekaš dok fixaju.

- jedino što ne mora biti problem oko gpu.. možda nešto povezano, kao mbo, postavke, nešto deseto.. možda trebaš driver za mbo-chipset tj napraviti kao što si radio za gpu ali za onaj dio hw-a koji stvara problem (samo tad riješavaš problem, sve ostalo je popravak na pogrešnom mjestu i može samo stvoriti dodatni problem..).

.. a pošto si recimo jedini s takvim opisom, znači da nije stvar win-osa, pa ni gpu drivera (jer tad problem imaju svi s takvim hw)... zato je vjerojatniji kvar.

 

-što ako bi recimo win10 radio normalno? ... tad je stvar u razlici win11-req kao tpm ili driver.. a driver za vga ne mora biti jedini u lancu, jer je npr povezan s mbo i powermangmentom kao i biosom koji svime upravlja ... što ako je gpu novi driver s nekim fičerom a chipset ili bios kasne s izlaskom.. možda dođu idući mjesec i sl. .. to je problem novog osa, supporta, kašnjenja...

 

-ponovo 'opis' ili što si primjetio.. u početku radi ok i tad se problem ponovi.. po tome se može zaključiti da je automatika-update nešto  ažurirao, nešto s  driverom, za mbo-cpu-gpu... možda audio, možda nešto što nije direktno gpu ali povezano kao što je sve u računalu povezano pa do tog da je kvar u recimo disku.

-ako je problem u novom driveru kojeg još oem nije certificirao za win11.. možda kad primjetiš 'štekanje' ne trebaš popravljati-čačkati, možda samo lančani update-restart..tj možda automatika već to radi a ti tad radiš duplo-dodatno.. a ako nije izašao neki driver tad jedino možeš čekati, možda sad izađe..

 

-ako imaš volje, instaliraj w10 na jedan dan.. toliko da primjetiš iste probleme, tad je 99% kvar, ili ako ih nema tad je driver-certifikacija-kašnjenje.. a ovisno o serviji-generaciji  možda nikad ne izađe, mada mi ovo zvuči kao novije računalo a to znači da oem za sad primarno radi za w10, sporedno za w11.. i da će recimo idući mjesec sve opet biti normalno.

-možeš bilo koji os, linux, no tad ćeš teže primjetiti razliku-uzrok.. a live ne pomaže jer se tad ne koriste svi driveri-hw.. itd.

 

-izlaskom polugodišnjih od 1703-1903.. su bili takvi problemi s novim radeonkama, kašnjenje osa, kašnjenje oema koji tek kad os izađe može nešto napraviti.. a tad je ms u svakoj verziji odbacivao dio starih drivera iz installera, za mbo, cpu, gpu.. (printeri, scaneri..) i mada driveri postoje kad su zastarjeli u odnosu na generički u installeru os ih ignorira + moraju biti certificirani a to se oemu ne da raditi, trošak-vrijeme i prvo radi za aktualne verzije kao za nove serije gpu od kojih prodajom živi, ne živi od ažuriranja starijih..

-problem je postojao par mjeseci, nakon tog nestao.. ustalili se ritmovi izlaska.. do sad s win11.

-za neki driver koji je izbačen (ako bi to bio fix) možeš ga pronaći u ms-katalogu, problem je samo znati što tražiš..

-ostali driveri, ako nisu novija verzija ili certificirani installer ignorira, kao da nisi ništa instalirao, moraš reboot u f7 mod.. + opet update-upgrade to postavi na win-generički koji ima prioritet i problem ti se ponovi svakim izlaskom novog builda kao do sad polugodišnje.. ili ako proizvođač-oem to ažurira no to radi kad sve ostalo završi.

 

-ms za edge najavljuje keširanje..  pošto je nešto povezano s browserom, a moguće veze s gpu ili diskom .. može biti da je upravo taj fičer uzrok problema tj dodatna sumnja u disk kao uzrok..

-to možda možeš provjeriti verzijom edgea.. tj ako radi ok s install verzijom i ako se problem pojavi s update-novijim tad je neki takav fičer, keširanje kao posljednje najavljeno.. bug ili disk.. a sve opet možda kaskadno povezano s driverima za mbo-chipset jer upravlja powermanagmentom koji neke stvari radi dok sys idla, neke stavlja u sleep i sl. kao defrag, update, antivirus-sken itd.a sve radi kako je zamišljeno tek kad su sve 'kockice' posložene, lanac..  

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
djigibao kaže...

Kad pokrenem Youtube ovaj servis napravi takvo opterecenje da se sve uspori - Diagnostic Policy Service

Ugasi si to.

 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
djigibao kaže...

Kad pokrenem Youtube ovaj servis napravi takvo opterecenje da se sve uspori - Diagnostic Policy Service

Ugasi si to.

 

 -besmisleno gasiti.. tj kad je sve ispravno ne opterećuje.. 0% .. kad radi znači da postoji problem. Problem treba riješiti-eliminirati.. ne isključiti sys-servis .. jer to ne riješava problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Valentin dobro kaže. Ako nema nikakvih drugih problema, a ti servisi nepotrebno opterećuju CPU, najbolje ih je onemogućiti, ako to neće proizvesti neke druge moguće konflikte. Jer tražiti mogući uzrok je uzalud. Windowsi su čudni i nelogični. Ko zna šta im smeta...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Windows 11 - problemi

Zanimljiva stvar danas... Pokrenuo komp, sve 5, pokrenuo Discord i Windows Defender mi je izbacio da je nesao nekakav virus (hive.zy), kad ides manualno skenirat za viruse onda nista ne izbacuje (false positive znaci), ugl worldwide problem kad koristis Chrome, Discord, Steam, Spotify itd... vidim da mi je sad dosao update za windows defender, nadam se da je fix doticnog problema.

 

Edit: kifla, nista taj update nije rijesio, svaki put kad palim discord ili chrome/operu baci mi obavijest da je pronadjen virus 

I naravno skuzio sam da sam stavio pod win11 a ne pod win10, iako oboje imaju isti problem kolko vidim

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 14:54 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-defender-falsely-detects-win32-hivezy-in-google-chrome-electron-apps/

 

"While it is usually not required, in this case, it may be helpful to reboot Windows after installing the new security intelligence update to see if it resolves the false positive."

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Windows 11 - problemi

Danas naletio na problem sa Edge, kliknem na ikonu a on nista---ne pokrece...blejim u cudu..mozda je neto do mene...palim chrome i ne sljivim Edge.

Sad naletim na clanak da problem do Edge-a tj. Windows registra 

 

Microsoft Edge 105 won't start due to old group policy - How to fix

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/microsoft-edge-105-wont-start-due-to-old-group-policy-how-to-fix/

 

 

If you find that Microsoft Edge will no longer start, you can delete the MetricsReportingEnabled value from the HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Edge or the HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Edge registry keys.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 20:12 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Verzija 105.0.1343.27 radi normalno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

...moze bit i da je do ovog:

 

...many of the people affected by this issue used the "I don't want telemetry" setting in an older version of the O&O ShutUp tool, which appears to have created this Registry value.

Another privacy tool found by BleepingComputer to create this value is PrivateZilla.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice