Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 754
|
čitano: 312.949
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
6 godina
offline
Windows 11 - problemi

pozz, ovo nije ' problem ' ali i je na neki nacin. haha.

 

da li mi neko moze reci kako da maknem lozinku kad upalim komp? 

 

ja sam se prijavio sa mojim microsoft racunom, i pitao me da napravim PIN, ja sam to uradio, i kad odem da maknem PIN, onda moram unositi moju lozinku od mail-a. 

 

zelim jednostavno maknuti to sve, kada bootam da mi odmah ode u windowse ... 

 

hvala!

no.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

za sve ti treba user&pass, npr za email, pa tako i za login u os. Ne može bez passa, ne miješati s time da te nešto ne traži, opcije-postavke-automatika.. tj prošlo je staro vrijeme xpa bez, mreža i sve povezano ne dozvoljavaju neke stvari, tj može i bez ''ali..''.

-ako ne želiš utipkavati pass, tad postaviš da je to automatika, autologin.. + podesiš da te (ne)traži kod stndby, sleepa i sl. .. ili kao scr.saver gdje to vidiš kao opciju-kvačicu (da te traži ili ne traži pass).

-za autologin ima par načina, .. najlakše tim alatom m.rusinovića koji je već godinama ms-ovo vlasništvo.

-pin i pass, to je bezvezarija by ms.. tj nudi zamjenu passa-pina, to nije bez passa, nego zamjena i ako ukloniš pin tad te normalno traži pass.. to je ok, normalno ali i besmisleno osim što je pin možda lakši za zapamtiti-utipkati.

-druga stvar.. ako koristiš mail i njegov pass za login tad te normalno traži taj pass.. ako koristiš lokalni login, tad je pass ono što utipkaš-odrediš za os, uz ograničenja kao minimum 6-8 slova i kombinacije znakova + gpo pa i trajanje recimo promjena svakih 45 dana ovisno kako admin-šef odredi.. ili to napraviš sam, tj da si tako odredio kod installa lokalni acc on bi bio trajan, svaki dodatni ima ograničenje koje bi ti se pojavilo nakon nekog vremena pa na to treba misliti kad se nešto dodaje-mijenja.. tj većina to primjeti tek kad istekne rok, pojavi se problem a tad je kasno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Run - control userpasswords2 i kad ti se otvori prozor ukloni kvačicu s obveze logiranja. Naravno, morati ćeš još jednom upisati ms lozinku...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
_itsmoriarty kaže...
ja sam se prijavio sa mojim microsoft racunom, i pitao me da napravim PIN, ja sam to uradio

Pa zašto si to uradio? Sada si na njihovom radaru i prate te.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2022 5:15 (Valentin17).
12 godina
online
Windows 11 - problemi

Jesu popravili alt tab? Vratio sam se sa 11 na 10 prije cca pol godine jer mi se kod alt tabanja znao smrznut komp (najviše kod 2d/3d) pa me zanima kakva je sad situacija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 13:53 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Cryogenic kaže...

Jesu popravili alt tab? Vratio sam se sa 11 na 10 prije cca pol godine jer mi se kod alt tabanja znao smrznut komp (najviše kod 2d/3d) pa me zanima kakva je sad situacija.

 Ja nemam nikakvih problema s tim. Kako to misliš da ti se smrznuo komp? Trebao si napraviti hard restart ili bi se zamrznuo na nekoliko sekundi?

12 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
pqweasdyxc kaže...
Cryogenic kaže...

Jesu popravili alt tab? Vratio sam se sa 11 na 10 prije cca pol godine jer mi se kod alt tabanja znao smrznut komp (najviše kod 2d/3d) pa me zanima kakva je sad situacija.

 Ja nemam nikakvih problema s tim. Kako to misliš da ti se smrznuo komp? Trebao si napraviti hard restart ili bi se zamrznuo na nekoliko sekundi?

 Smrzavalo se kad se trebalo vratit u igru sa alt tabom, morao sam hard restart radit, a niš, instalirat ću ga opet, valjda su popravili, pol godine je prošlo.

13 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
Cryogenic kaže...

 Smrzavalo se kad se trebalo vratit u igru sa alt tabom, morao sam hard restart radit, a niš, instalirat ću ga opet, valjda su popravili, pol godine je prošlo.

Bar ti ne bude dosadno kad se opet budeš vraćao na 10, dva puta je dva puta.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
9 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Cryogenic kaže...
pqweasdyxc kaže...
Cryogenic kaže...

Jesu popravili alt tab? Vratio sam se sa 11 na 10 prije cca pol godine jer mi se kod alt tabanja znao smrznut komp (najviše kod 2d/3d) pa me zanima kakva je sad situacija.

 Ja nemam nikakvih problema s tim. Kako to misliš da ti se smrznuo komp? Trebao si napraviti hard restart ili bi se zamrznuo na nekoliko sekundi?

 Smrzavalo se kad se trebalo vratit u igru sa alt tabom, morao sam hard restart radit, a niš, instalirat ću ga opet, valjda su popravili, pol godine je prošlo.

 Moguće da je bilo do drivera. Teško da je do Windowsa.

12 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
Cryogenic kaže...

 Smrzavalo se kad se trebalo vratit u igru sa alt tabom, morao sam hard restart radit, a niš, instalirat ću ga opet, valjda su popravili, pol godine je prošlo.

Bar ti ne bude dosadno kad se opet budeš vraćao na 10, dva puta je dva puta.

 Zato i pušem na hladno, valjda me neće izjebat ovaj put.

12 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
pqweasdyxc kaže...
Cryogenic kaže...
pqweasdyxc kaže...
Cryogenic kaže...

Jesu popravili alt tab? Vratio sam se sa 11 na 10 prije cca pol godine jer mi se kod alt tabanja znao smrznut komp (najviše kod 2d/3d) pa me zanima kakva je sad situacija.

 Ja nemam nikakvih problema s tim. Kako to misliš da ti se smrznuo komp? Trebao si napraviti hard restart ili bi se zamrznuo na nekoliko sekundi?

 Smrzavalo se kad se trebalo vratit u igru sa alt tabom, morao sam hard restart radit, a niš, instalirat ću ga opet, valjda su popravili, pol godine je prošlo.

 Moguće da je bilo do drivera. Teško da je do Windowsa.

 Baš je bilo do windowsa, jer nema šta nisam probao, vidim sad na netu da je dost ljudi imalo problem sa time, piše da treba isključiti Hardware accelerated GPU sheduling u win 11 ako dodje do problema.

12 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - problemi

Pozdrav, danas sam htio napraviti svježu instalaciju Windows 11 Pro na ovaj laptop:

 

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82ku00vbsc-ryzen-7-5700u-12gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-fhd-bez-os-sivi-014200186

 

I sve je išlo u redu dok nisam došao do ovog dijela:

 

[img]https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2022/03/internet-connection.jpg[/img]

 

 

 

 

 

Imam 2 wifi mreže uključene i nijednu ne detektira. Jel to normalno? Zar Windows nema u sebi Wifi drivere koji se instaliraju prilikom same instalacije Windowsa? Pošto Windows 11 verzija 22H2 se ne može instalirati bez interneta ovo mi je problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 17:36 (Rootwalla).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
Rootwalla kaže...
Imam 2 wifi mreže uključene i nijednu ne detektira. Jel to normalno? Zar Windows nema u sebi Wifi drivere koji se instaliraju prilikom same instalacije Windowsa? Pošto Windows 11 verzija 22H2 se ne može instalirati bez interneta ovo mi je problem.

Spoji kabelom laptop na ruter dok instaliraš OS i dobiješ mogućnost da skine driver za WIIF.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
Rootwalla kaže...
Imam 2 wifi mreže uključene i nijednu ne detektira. Jel to normalno? Zar Windows nema u sebi Wifi drivere koji se instaliraju prilikom same instalacije Windowsa? Pošto Windows 11 verzija 22H2 se ne može instalirati bez interneta ovo mi je problem.

Spoji kabelom laptop na ruter dok instaliraš OS i dobiješ mogućnost da skine driver za WIIF.

 Bih da ima ethernet ulaz. Al očito da Windows instalacijski disk nema drajvere za ovu mrežnu karticu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 18:03 (Rootwalla).
13 godina
online
Re: Windows 11 - problemi
Rootwalla kaže...

 Bih da ima ethernet ulaz. Al očito da Windows instalacijski disk nema drajvere za ovu mrežnu karticu.

https://www.links.hr/hr/mrezni-adapter-tp-link-ue300-usb-3-0-na-g-lan-053503106

 

Uvijek pri ruci. Ili, odeš na stranicu proizvođača laptopa, skineš driver za WIFI, raspakiraš ga ako treba i staviš na USB te kod instalacije odabereš "load driver", uputiš instalaciju na USB di je driver i to je to.

E vi mlađe generacije, di bi vi došli u doba Win 98, XP koji nisu vidjeli disk, a kamoli WIFI karticu, sve je trebalo dodati ručno u instalaciju i kad si sve napravio, opet je izbio neku bug pa sve ispočetka.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 18:07 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Rootwalla kaže...

Pozdrav, danas sam htio napraviti svježu instalaciju Windows 11 Pro na ovaj laptop:

 

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82ku00vbsc-ryzen-7-5700u-12gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-fhd-bez-os-sivi-014200186

 

I sve je išlo u redu dok nisam došao do ovog dijela:

 

[img]https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2022/03/internet-connection.jpg[/img]

 

 

 

 

 

Imam 2 wifi mreže uključene i nijednu ne detektira. Jel to normalno? Zar Windows nema u sebi Wifi drivere koji se instaliraju prilikom same instalacije Windowsa? Pošto Windows 11 verzija 22H2 se ne može instalirati bez interneta ovo mi je problem.

 -da, to je normalno kad nema odgovarajući driver, a ne može imati za sve-novo (najnovije) tj ne mora biti uključeno u install-ms-bazu generičkih drivera, tj kao za chipset-kontroler (disk) tako i lan-wlan drivere treba imati pri ruci (ostalo može automatika s interneta..) .. no wlan nije neki poseban problem, preskočiš... (za home je to stari način gašenja mreže da ponudi local acc..).

btw, novi-najnoviji hw ili stari-prastari kojeg ms-ostali abandaju treba imati drivere 'pri ruci', najlogičnije na install-boot-stikiću + lako se doda u installu (od win7, dok je u doba xp-a trebalo sliipstrimati npr ahci-sata driver i sl...).

 

-sve radi isključivo kroz driver, jednostavno ga se mora imati da bi komponenta radila (ili bila dostupna osu)..

-najjednostavniji način za 'samopomoć' .. ako nema drugog funkcionalnog računala, poželjno je imati pri ruci neki live-medij-stikić kao linux-distru ili minipe-win, npr kubuntu .. postoji dobra šansa da je tamo driver uključen no s novim nikad nije sigurno + ovo je amd-chipset a to je uvjek malo veći problem npr nema zaseban-konkretan driver nego neki setup.exe (za win-komplet, osovski-verzijski ovisno itd..) i tad ni linux nije od pomoći, tj to praktički nema veze s osom, nego supportom i gluparijama koje proizvođači rade (jer sve može daleko jednostavnije, no 'nije zanimljivo'.. pa do tog da tako lakše prodaju novo, dodatni stikić i sl. jer dobar dio juzera se ne može baš sam snaći.. tj za juzere je zgodno imati neki prosječan-običan usb-stikić-wlan ne novo ne staro, nešto što se ubode i radi.. dovoljno jeftino za takve povremene potrebe, no sve manje potrebno jer sad svi imaju više od jednog računala + uređaje pa je moguće npr mobitelom skinuti driver osim problema kako spojiti mobitel na računalo itd itd.).

 

edit.. da, zgodno je i to, usb-lan adapter, no nije isplativo (usb-c, gbe...) u odnosu na cijene wlan adaptera-stikića, dvostruko jeftinije.. + žica/bez.. + i dalje ostaje mogućnost da os nema driver, tj ponovo, sve radi kroz driver a takav adapter je opet uređaj za koji moramo imati driver (samo vjerojatno da je već uključen-generički, da radi.. kao što bi vjerojatno radio bilo koji 'običan' wlan adapter..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 18:10 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...
Rootwalla kaže...

Pozdrav, danas sam htio napraviti svježu instalaciju Windows 11 Pro na ovaj laptop:

 

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82ku00vbsc-ryzen-7-5700u-12gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-fhd-bez-os-sivi-014200186

 

I sve je išlo u redu dok nisam došao do ovog dijela:

 

[img]https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2022/03/internet-connection.jpg[/img]

 

 

 

 

 

Imam 2 wifi mreže uključene i nijednu ne detektira. Jel to normalno? Zar Windows nema u sebi Wifi drivere koji se instaliraju prilikom same instalacije Windowsa? Pošto Windows 11 verzija 22H2 se ne može instalirati bez interneta ovo mi je problem.

 -da, to je normalno kad nema odgovarajući driver, a ne može imati za sve-novo (najnovije) tj ne mora biti uključeno u install-ms-bazu generičkih drivera, tj kao za chipset-kontroler (disk) tako i lan-wlan drivere treba imati pri ruci (ostalo može automatika s interneta..) .. no wlan nije neki poseban problem, preskočiš... (za home je to stari način gašenja mreže da ponudi local acc..).

btw, novi-najnoviji hw ili stari-prastari kojeg ms-ostali abandaju treba imati drivere 'pri ruci', najlogičnije na install-boot-stikiću + lako se doda u installu (od win7, dok je u doba xp-a trebalo sliipstrimati npr ahci-sata driver i sl...).

 

-sve radi isključivo kroz driver, jednostavno ga se mora imati da bi komponenta radila (ili bila dostupna osu)..

-najjednostavniji način za 'samopomoć' .. ako nema drugog funkcionalnog računala, poželjno je imati pri ruci neki live-medij-stikić kao linux-distru ili minipe-win, npr kubuntu .. postoji dobra šansa da je tamo driver uključen no s novim nikad nije sigurno + ovo je amd-chipset a to je uvjek malo veći problem npr nema zaseban-konkretan driver nego neki setup.exe (za win-komplet, osovski-verzijski ovisno itd..) i tad ni linux nije od pomoći, tj to praktički nema veze s osom, nego supportom i gluparijama koje proizvođači rade (jer sve može daleko jednostavnije, no 'nije zanimljivo'.. pa do tog da tako lakše prodaju novo, dodatni stikić i sl. jer dobar dio juzera se ne može baš sam snaći.. tj za juzere je zgodno imati neki prosječan-običan usb-stikić-wlan ne novo ne staro, nešto što se ubode i radi.. dovoljno jeftino za takve povremene potrebe, no sve manje potrebno jer sad svi imaju više od jednog računala + uređaje pa je moguće npr mobitelom skinuti driver osim problema kako spojiti mobitel na računalo itd itd.).

 

edit.. da, zgodno je i to, usb-lan adapter, no nije isplativo (usb-c, gbe...) u odnosu na cijene wlan adaptera-stikića, dvostruko jeftinije.. + žica/bez.. + i dalje ostaje mogućnost da os nema driver, tj ponovo, sve radi kroz driver a takav adapter je opet uređaj za koji moramo imati driver (samo vjerojatno da je već uključen-generički, da radi.. kao što bi vjerojatno radio bilo koji 'običan' wlan adapter..)

 

Hvala na objašnjenju. Na Windows 11 Pro 22H2 nije moguće preskočiti na offline instalaciju. Na 21H2 se može to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 18:26 (Rootwalla).
4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

 

edit.. da, zgodno je i to, usb-lan adapter, no nije isplativo (usb-c, gbe...) u odnosu na cijene wlan adaptera-stikića, dvostruko jeftinije.. + žica/bez..

 Nije jeftino (u grubo Tp-link 130 do 150 kuna, USB-A ili USB-C), a možda se nađe jeftinije, ali je bolje ako je žičana mreža brža od WIFI-a, što nije rijedak slučaj. Sjeti se samo koliko je tu bilo pitanja o brzinama na WIFI-u onih koji su friško uzeli gigabitni internet.

9 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Rootwalla kaže...

Pozdrav, danas sam htio napraviti svježu instalaciju Windows 11 Pro na ovaj laptop:

 

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82ku00vbsc-ryzen-7-5700u-12gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-fhd-bez-os-sivi-014200186

 

I sve je išlo u redu dok nisam došao do ovog dijela:

 

[img]https://cdn.windowsreport.com/wp-content/uploads/2022/03/internet-connection.jpg[/img]

 

 

 

 

 

Imam 2 wifi mreže uključene i nijednu ne detektira. Jel to normalno? Zar Windows nema u sebi Wifi drivere koji se instaliraju prilikom same instalacije Windowsa? Pošto Windows 11 verzija 22H2 se ne može instalirati bez interneta ovo mi je problem.

 Preko rufusa možeš preskočiti to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 19:01 (pqweasdyxc).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Rootwalla kaže...
..

Hvala na objašnjenju. Na Windows 11 Pro 22H2 nije moguće preskočiti na offline instalaciju. Na 21H2 se može to.

 -ne.. tj sve se može (ako se zna..), shift+f10, OOBE\BYPASSNRO ..

+ naravno razlikuju se home i pro, kao i reginalne razlike (nije isto za npr mexikance i eu..) pa postoje razlike i za starije win10.. no u pravilu radi na svima jer je to jedan os, neovisno što ms trkelja neke uvjete kao tpm itd..

 

+edit.. ili predinstall-ručni install, raspakira se iso, kreira boot, particije.. i to je to, upali se (jednako kao prvo paljenje računala s predinstaliranim osom..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 19:06 (ihush).
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Počeli su proizvoditi laptopove bez ethernet ulaza? Pa kud ide ovaj svijet? Hebo ih wifi da ih hebo i ko god ga je ikad izmislio! Strašno!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
BlackMoon kaže...

Počeli su proizvoditi laptopove bez ethernet ulaza? Pa kud ide ovaj svijet? Hebo ih wifi da ih hebo i ko god ga je ikad izmislio! Strašno!

 Moj je iz 2017 i ne ethernet ;)

Hp spectre x360 ;)

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...
Rootwalla kaže...
..

Hvala na objašnjenju. Na Windows 11 Pro 22H2 nije moguće preskočiti na offline instalaciju. Na 21H2 se može to.

 -ne.. tj sve se može (ako se zna..), shift+f10, OOBE\BYPASSNRO ..

+ naravno razlikuju se home i pro, kao i reginalne razlike (nije isto za npr mexikance i eu..) pa postoje razlike i za starije win10.. no u pravilu radi na svima jer je to jedan os, neovisno što ms trkelja neke uvjete kao tpm itd..

 

+edit.. ili predinstall-ručni install, raspakira se iso, kreira boot, particije.. i to je to, upali se (jednako kao prvo paljenje računala s predinstaliranim osom..).

 Upišeš za postojeći email no@thankyou.com i bilo koji pass i baci error i nakon toga ti da napraviti offline account :) 

4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
BlackMoon kaže...

Počeli su proizvoditi laptopove bez ethernet ulaza? Pa kud ide ovaj svijet? Hebo ih wifi da ih hebo i ko god ga je ikad izmislio! Strašno!

 Što su kompjuteri tanji, to je manje mjesta za ethernet, a ponekad i za HDMI. Pa se čovjek treba snaći s raznim adapterima.

12 godina
online
Windows 11 - problemi

Novonastali problemi na win 11 u zadnjih 7-10 dana. Sve mi se čini da se sve počelo dešavat nakon nedavnog apdejta:

 

1. Kad se upali task manager dođe do nekakvog laga i sve vrijednosti su na nuli i nakon 2-3 sekunde prikaže točne vrijednosti. Slika dolje prije i poslije.

2. Lag na task manageru kad se gasi, stisnem X i zašteka i nakon dve sekunde se ugasi. I ne samo da zašteka task manager nego prilikom gašenja strelica miša nakratko padne na 5 fps'a.

3. Tu i tamo nekakav lag kod dizanja i spuštanja prozora sa taskbara.

4. Povremeni black screen flickering. Svakih sat bar jedno 3-4 puta zablica crno na stotinku. Dešava se i na 3070 i na uhd 770.

 

Prije apdejta sve radilo fenomenalno.

 

i5 13600k

intel uhd 770

3070

16gb.

 

EDIT: Bilo je do programa Startallback, kad ga se makne sve radi kako treba.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 16:42 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
zelenapaprika kaže...

 Win 11 baš gnjave. Uštekao sam receiver Logitechovog miša da ga (miša) opet malo isprobam i nije prošlo ni 5 minuta i već su odjavili miša. Gledam u device manageru, samo 1 HID compliant mouse, a inače su navedena 2 + Logitech. Onda sam poskidao softver s Logitechovog Weba, pa ga instalirao, u device manageru maknuo ove generičke miševe koji nisu Logitech i restartao Win 11 koji potom više nisu odjavljivali Logitechovog miša, ali nisam više ni dugo radio. Vidjet ćemo što će biti dalje.

 jesi na kraju riješio taj problem ? imam istu stvar, logitech G603, stalno se odjavljuju i prijavljuje..pa vise opce ne radi itd. isto se desava i sa njihovom bezicnom tipkovnicom.

 

mislim da je sve pocelo od 22H2 ali nisam siguran..

 

pokusavao sam neke savjete sto pisu po netu ali bezuspjesno.. a koliko vidim neki driver ni ne postoji, samo taj glupi utillity kojeg sam na kraju maknuo.

 

EDIT: i sami windowsi vise ne rade kako su radili, R9 5900x, 32GB rama, komp se zna vuci ko krepana kokos..

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2023 12:43 (Igor666).
5 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Igor666 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Win 11 baš gnjave. Uštekao sam receiver Logitechovog miša da ga (miša) opet malo isprobam i nije prošlo ni 5 minuta i već su odjavili miša. Gledam u device manageru, samo 1 HID compliant mouse, a inače su navedena 2 + Logitech. Onda sam poskidao softver s Logitechovog Weba, pa ga instalirao, u device manageru maknuo ove generičke miševe koji nisu Logitech i restartao Win 11 koji potom više nisu odjavljivali Logitechovog miša, ali nisam više ni dugo radio. Vidjet ćemo što će biti dalje.

 jesi na kraju riješio taj problem ? imam istu stvar, logitech G603, stalno se odjavljuju i prijavljuje..pa vise opce ne radi itd. isto se desava i sa njihovom bezicnom tipkovnicom.

 

mislim da je sve pocelo od 22H2 ali nisam siguran..

 

pokusavao sam neke savjete sto pisu po netu ali bezuspjesno.. a koliko vidim neki driver ni ne postoji, samo taj glupi utillity kojeg sam na kraju maknuo.

 

EDIT: i sami windowsi vise ne rade kako su radili, R9 5900x, 32GB rama, komp se zna vuci ko krepana kokos..

 MX Master 3 win 11 insider i sve radi perfektno. Laptop HP Spectre x360 iz 2017 godine.....

4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Igor666 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Win 11 baš gnjave. Uštekao sam receiver Logitechovog miša da ga (miša) opet malo isprobam i nije prošlo ni 5 minuta i već su odjavili miša. Gledam u device manageru, samo 1 HID compliant mouse, a inače su navedena 2 + Logitech. Onda sam poskidao softver s Logitechovog Weba, pa ga instalirao, u device manageru maknuo ove generičke miševe koji nisu Logitech i restartao Win 11 koji potom više nisu odjavljivali Logitechovog miša, ali nisam više ni dugo radio. Vidjet ćemo što će biti dalje.

 jesi na kraju riješio taj problem ? imam istu stvar, logitech G603, stalno se odjavljuju i prijavljuje..pa vise opce ne radi itd. isto se desava i sa njihovom bezicnom tipkovnicom.

 

mislim da je sve pocelo od 22H2 ali nisam siguran..

 

pokusavao sam neke savjete sto pisu po netu ali bezuspjesno.. a koliko vidim neki driver ni ne postoji, samo taj glupi utillity kojeg sam na kraju maknuo.

 

EDIT: i sami windowsi vise ne rade kako su radili, R9 5900x, 32GB rama, komp se zna vuci ko krepana kokos..

 Ne, problem i dalje postoji. Već mjesecima rješavam taj problem, čitam okolo što napraviti i ništa. Nadam se da ću naletjeti na rješenje.

 

Sve je radilo do pred koji mjesec i do neke Microsoftove zakrpe. Meni je odjavljivanje miša počelo prije ove zadnje velike nadogradnje. Do tada je miš radio bez ikakvih problema.

4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
Posmatrač kaže...
Igor666 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Win 11 baš gnjave. Uštekao sam receiver Logitechovog miša da ga (miša) opet malo isprobam i nije prošlo ni 5 minuta i već su odjavili miša. Gledam u device manageru, samo 1 HID compliant mouse, a inače su navedena 2 + Logitech. Onda sam poskidao softver s Logitechovog Weba, pa ga instalirao, u device manageru maknuo ove generičke miševe koji nisu Logitech i restartao Win 11 koji potom više nisu odjavljivali Logitechovog miša, ali nisam više ni dugo radio. Vidjet ćemo što će biti dalje.

 jesi na kraju riješio taj problem ? imam istu stvar, logitech G603, stalno se odjavljuju i prijavljuje..pa vise opce ne radi itd. isto se desava i sa njihovom bezicnom tipkovnicom.

 

mislim da je sve pocelo od 22H2 ali nisam siguran..

 

pokusavao sam neke savjete sto pisu po netu ali bezuspjesno.. a koliko vidim neki driver ni ne postoji, samo taj glupi utillity kojeg sam na kraju maknuo.

 

EDIT: i sami windowsi vise ne rade kako su radili, R9 5900x, 32GB rama, komp se zna vuci ko krepana kokos..

 MX Master 3 win 11 insider i sve radi perfektno. Laptop HP Spectre x360 iz 2017 godine.....

 Dva različita ASUS-ova laptopa različite starosti s Win 11 i na oba su bežični miševi zezali, jedan par godina stari Logitech, a drugi neki noname iz Konzuma.

12 godina
offline
Windows 11 - problemi

Na AMD ryzen 5600 msi aferburner ne pokazuje tocne OSD podatke,uzasan lagg u pubg i frame dropovi prilikom svakog ADS-a pisao sam vec u ryzen temi i pubg temi.Vrtim AC:Valhalla benchmark i pokazuje da se igra vrti na jednoj jezgri upalim task manager ondje se vrti uredno na 4 jezgre win11 22h2 uzas.Vidim po raznim forumima problemi se vrte vec par mjeseci...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice