Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 754
|
čitano: 314.089
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
jocommb kaže...

Otvoriš folder koji želiš, podesiš na large icons, na sredini ekrana/na vrhu odabereš tri točkice (...), zatim odabereš options, pa view i klikneš na apply to folders.

 Tako bi moralo biti. U praksi na žalost nije, ovo je bug koji se u windowsima poteže valjda još od 95-ice i koji nikad nisu riješili. Zato je najbolje sve postaviti na "detalis" i riješio si problem. Pogotovo što su u windowsima 11 izbacili thumbnails prikaz foldera sa slikom, pa velike žute gromade ne služe više ničemu lijepom.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 1:14 (BlackMoon).
14 godina
offline
Windows 11 - problemi

A jel bug u 11 i to sto se sam laptop gasi? iskljucio sam sleep ali nakon sat, 2, mozda i 3 laptop se sam ugasi a nemam nikakve druge opcije za podesavanje vise....

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
jocommb kaže...

A jel bug u 11 i to sto se sam laptop gasi? iskljucio sam sleep ali nakon sat, 2, mozda i 3 laptop se sam ugasi a nemam nikakve druge opcije za podesavanje vise....

Ako si sve pogasio i dobro pregledao u control panel/power option, onda je neki bug vjerovatno.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Meni laptop zna danima biti upaljen, imam original 11-cu i zadnje ažuriranje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Adoon kaže...
Meni laptop zna danima biti upaljen, imam original 11-cu i zadnje ažuriranje.

 Meni se ugasi nakon par sati... nez sta da gledam vise... moram testirat jedino dal ce se ugasit da ostavim npr torrent da ide....

VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Ja sam podesio samo onih par opcija u power optiona na ''never'', nisam čak ni ulazio u advanced options. Jesi možda gledao da ti nije nešto uključeno u biosu ili da nemaš neku power saving opciju od proizvođača računala. Meni je na starom Asus laptopi bio neki njihov softver koji je zaobilazio postavke u windowsima
14 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Bios nisam dirao... Isto sam stavio na never, jedino ostavim da se ekran ugasi nakon 10 min... Al danas gledam i u seti gsu je stavljen performance mod, a u control panelu i power pise da je na balance.... Neki bug vjerovatno... A od laptopa nemam softvera... Nista od HP-ovih onih ektra stvarcica....
VenAtoR#2231
12 godina
offline
Windows 11 - problemi

Instalirao sam neki dan 11-cu i sve lijepo radi osim što ne prepoznaje neke fontove tj. slova č i ć u fontovima koji imaju č i ć . To bude u nekim pdf readerima ili čak u samom sistemu evo npr. fotka od bug pretraživača. Ili ovaj font za koji znam da mu rade č i ć. Pa ako netko zna kaj da kliknem?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Vjerojatno "problem" tj. postavka valjda još od XPa? Language for non Unicode programs.

 

https://www.windows11tips.com/how-to-solve-unrecognizable-characters-problem-in-windows-11/

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
jocommb kaže...

A jel bug u 11 i to sto se sam laptop gasi? iskljucio sam sleep ali nakon sat, 2, mozda i 3 laptop se sam ugasi a nemam nikakve druge opcije za podesavanje vise....

- postavke ili kvar + .. pod postavke ide sve, od biosa, driver, poweropcije + dodatni appsi-utilsi (ne mora biti samo osovsko, može proizvođačev soft..).

npr laptop ima bateriju, desktop nema time je jedna dodatna opcija, na struji i na bateriji + neovisno o toj postavci postoji dodatna ako se ne varam na 10% napunjenosti gašenje + neovisno o postavkama hibernacija-sleep nakon 360min itd itd.. kad sve podesiš, ako je ispravno tad radi kako je podešeno, nema veze s osom ili win11 tj isti problem možeš pronaći na svim osevima-računalima a to nije recimo bug nego postavka ili kvar (npr pregrijavanje ili nešto sa strujom, usb itd.).

 

jocommb kaže...
Bios nisam dirao... Isto sam stavio na never, jedino ostavim da se ekran ugasi nakon 10 min... Al danas gledam i u seti gsu je stavljen performance mod, a u control panelu i power pise da je na balance.... Neki bug vjerovatno... A od laptopa nemam softvera... Nista od HP-ovih onih ektra stvarcica....

 bios se ne dira, ne gleda, ne čačka, bios se podesi po potrebama osa-softa-korisnika i to je to. bios, driver, postavke, poweropcije, treće apps (mada kažeš da nemaš ništa OEMovog, automatika i to instalira, provjeri..) mora raditi ili kvar.

 

Dud kaže...

Instalirao sam neki dan 11-cu i sve lijepo radi osim što ne prepoznaje neke fontove tj. slova č i ć u fontovima koji imaju č i ć . To bude u nekim pdf readerima ili čak u samom sistemu evo npr. fotka od bug pretraživača. Ili ovaj font za koji znam da mu rade č i ć. Pa ako netko zna kaj da kliknem?

- zato juzeri trbaju koristiti 'svoj' os, tj jezični izbor ovisno o državi-regiji .. tad su sve potrebne postavke odgovarajuće.

- sasvim nešto drugo je koji font, standard, po kojem rasporedu npr croscii-ascii-win1250-cee.. kao i 8-16bit i unicode.. neki fontovi nemaju sva slova, npr Đ-Š.. nije samo naš jezik, česi-ostali.. font možda ima, možda nema recimo ć na odgovarajućem mjestu ovisno o standardu ili prazno-kockica..

-po pdfu ne možeš ništa zaključiti jer može biti kreiran po raznim standardima i može isprvno prikazivati font + može u dokumentu biti upakiran originalni font (i word nudi istu mogućnost) a to je stvar licence tj juzer koji nije kupio-platio neki font.. dok 'glavni' set dolazi s osom kao win ili dodatnim appsima kao office, adobe, corel itd.. font nije besplatan, može biti.. može biti više standarda i može prikazivati djelomično točno, ovisi o svemu, ne jednoj stvari, ovisi kako je dokument kreiran itd. pa će ti recimo japanski dokument (word-pdf..) tražiti install fonta + ostale dodatke a može se točno prikazivati dok čitaš recimo pdf tj autor može uključiti-iskljčiti, dozvoliti-zabraniti svašta, print-save itd.. pa tako i font.

 

-osnova, otvori notepad običan txt i nešto piši.. to je to, ako radi, recimo arial-times i sl osnovni font koji dobiješ uz os ima sve charsetove tj ima ako je odgovarajuća verzija-jezično-regionalne postavke. Zato juzer treba koristiti 'svoju' jezičnu veziju, dok 'profesionalnci' mogu imati neki razlog i recimo preferirati eng verziju, no tad znaju što-gdje podesiti.. kao unicode i defaultno tumačenje kodne stranice kad nije definirano dokumentom.

-u win imaš malu app charset pod pomagala-utils karta znakova ili char-set.. tako možeš vidjeti fodnu stranicu fonta, probati drugi raspored itd. samoobjašnjivo..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Sad vidim da sam si malo glup, podržavaju ovi fontovi č i ć ali ih većina ne podržava đ i ž ili š kako koji. Ali mislim da je ovo sa greškama u sitemu zapravo nevezano za ove fontove koje isprobavam. Npr mail od a-z fonda mi u mail aplikaciji od w11 izgleda ovak ko na slici, a ako idem na gmail prek preglednika onda je sve normalno. Btw evo i screenshot postavki. Možda jednostavno nisu u sve svoje applikaciji stavili fontovoe koji podržavaju sve naše znakove. Budem vidio kroz korištenje jel ima još negdje ovakvih hjeroglifa.

Mail u aplikaciji mail od w11 Mail u aplikaciji mail od w11
http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Pitanje se odnosi na vlasnike iphone-a koji koriste windows 11 i imaju instaliranu UWP icloud for windows aplikaciju. (ostali ne trebaju ni čitati, da ih ne zamaram). Naime, ova inače prilično čvoljava aplikacija radi mi uredno, osim jedne stvari. A to je sinkronizacija bookmarksa između Mozilla Firefoxa na računalu i Safarija na mobitelu. Ovo jednostavno ne radi! Addon za Firefox je instaliran, a umjesto sinkronizacije uvijek dobijem poruku da se logiram na icloud, mada sam uredno ulogiran. Probao sam sve živo i neživo, davanje ovlasti na icloud folder, više puta reinstalirao aplikaciju, pokretao as admin (mada ovo ne igra kod UWP aplikacija), probavao kompaktibilne modove, ništa...

Na drugom PC-u, gdje mi je win 10 radi bez greške!. Kad instaliram stariju w32 aplikaciju, za divno čudo, sinkronizacija radi. Ima li netko od "jabučara" sličan problem, da li je neki problem do mene (eventualno s permissionsima) ili je Apple nešto zasrao kad je win 11 u pitanju?

NJihova podrška je toliko retardirana, da nikakvu korisnu informaciju od njih ne mogu dobiti, već oni od mene rade idiota s glupastim pitanjima, u stilu da li ste probali ovo, ono, itd...osim što su mi rekli da je app kompaktibilna sa svim verzijama od određenog win 10 builda pa nadalje...

Volim da mi se bookmark koji spremim u Firefoxu odmah vidi i na Safariju na mobitelu, preglednik na mobitelu ne želim mijenjati, jer ne valja niti jedan alternativni, pogotovo za ios, a stara icloud za windows aplikacija, iako funkcionalna me ne zanima, jer nema neke opcije kao ova s MS Storea...

Natežem se s ovim problemom već puna dva mjeseca, izgubio sam sate i dane bez uspjeha, a nisam pc noob...dođe mi da zbog toga trivijalnog problema nanovo instaliram windowse...

Ako ima expert koji nešto zna, ima sličan problem, ili zna moguće rješenje, ili gdje ja možda griješm, bio bi jako zahvalan...

Za informaciju, probao sam i Chrome i Edge, ista stvar kao s Firefoxom: Fantomska poruka "ulogirajte se u icloud".

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

CTRL+ALT+DEL i dolje u kutu imaš za ugasit. Onda ga ugasi skroz.

15 godina
offline
Windows 11 - problemi

OK, riješio sam gore navedeni problem resetom računala. Bilo mu je i vrijeme, jer instalacija datira od 2016, prošla je bezbroj nadogradnji i uz svu moju pedantnost nije više puno toga radilo kako treba. Ali to su windowsi, ništa se ne treba čuditi...

Prvi put sam se odlučio na reset umjesto formatiranja diska i čiste instalacije i moram reći da funkcionira besprijekorno i uštedi dosta vremena.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 4:47 (BlackMoon).
Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Pa reset i je čista instalacija !
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gogo222 kaže...
Pa reset i je čista instalacija !

Je i nije.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

-nije.. tj u cleanu možemo baš sve, podesiti, preduvjeti-kompatibilnost.. upgrade-ostalo je isključivo na postojećem tj time nema slobode-izbora, npr 32-64bit nadogradnja i sl. isključivo clean.

+tema win11 pa i uefi+sec.boot+tpm .. koji znamo da nisu pravi uvjet, no kako god bilo, clean je samo clean, ostalo je nešto klik-next za juzere.

-clean je bolji ako onaj tko instalira zna što radi, ako ne zna.. tad bolje kliknextati :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

-nije.. tj u cleanu možemo baš sve, podesiti, preduvjeti-kompatibilnost.. upgrade-ostalo je isključivo na postojećem tj time nema slobode-izbora, npr 32-64bit nadogradnja i sl. isključivo clean.

+tema win11 pa i uefi+sec.boot+tpm .. koji znamo da nisu pravi uvjet, no kako god bilo, clean je samo clean, ostalo je nešto klik-next za juzere.

-clean je bolji ako onaj tko instalira zna što radi, ako ne zna.. tad bolje kliknextati :)

 Nakon 30 godina u svijetu informatike dobro znam što radim. Ali kad napuniš jebenih 50 godina života, dopizdi ti ama baš sve, pa tako i format C. Tako da nemoj suditi ako sam napravio reset da sam to napravio zato šta neznam šta radim i da sam noob, jer sam to napravio samo zato šta mi je sve ostalo počelo opako ići na k...., jer imam i drugih, puno većih problema u životu od formatiranja računala... I vidiš, unatoč tvome mudrovanju, nisam pogriješio!

 

Sorry na vokabularu, ali sam nadrkan, jer mi je mačak u 1:37AM popišao kompjutersku stolicu, a ako nemaš mačku, ne znaš koji je to problem...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 5:06 (BlackMoon).
15 godina
offline
Windows 11 - problemi

moj spava na laptopu... skoro me fras nekojutro udario kad sam ga vidio a ima brat bratu 7 kila :D

Moj PC  
2 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Moj ima 8 kg i nije steriliziran. Nekako nisam baš ljubitelj tih radnji, jer smatram to sakaćenjem životinje, mada znam da je to i njemu muka jer ga ne puštam vani. Ali ako bude nužno, morati ćemo to realizirati…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
7 godina
offline
Windows 11 - problemi

Pozdrav 

 

Dobio sam obavijest na mom računalu da mogu instalirati Windows 11. Instalirao sam ga još bio je neki update za Windows 11 i nakon toga kreće cirkus ne mogu se nikako prijaviti na svoj Microsoft račun. Non stop mi iskače obavjest na kojoj piše(nešto nije u redu vjerojatno našom krivnjom) i tako u nedogled. Vratio sam ga na Windows 10 ista stvar da sam odustao od svega .

 

Mogu se prijaviti na Microsoft račun preko web preglednik i mobitela.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Formatiraj i windows 11 na čisto!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
12 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Dud kaže...

Instalirao sam neki dan 11-cu i sve lijepo radi osim što ne prepoznaje neke fontove tj. slova č i ć u fontovima koji imaju č i ć . To bude u nekim pdf readerima ili čak u samom sistemu evo npr. fotka od bug pretraživača. Ili ovaj font za koji znam da mu rade č i ć. Pa ako netko zna kaj da kliknem?

 Fali ti neki font vjerojtano. Ja bi na tvom mjestu probao s kopiranjem fontova iz Windowsa 10 u Windowse 11 ako ti je tamo te iste stvari dobro prikazivalo. Fontovi se nalaze u mapi Windows/Fonts i samo se prekopiraju.

2 godine
online
Re: Windows 11 - problemi
BlackMoon kaže...
Moj ima 8 kg i nije steriliziran. Nekako nisam baš ljubitelj tih radnji, jer smatram to sakaćenjem životinje, mada znam da je to i njemu muka jer ga ne puštam vani. Ali ako bude nužno, morati ćemo to realizirati…

Nemoj.

 

Moj kolega s posla ima mačka mačka Mišu, steriliziran je, a svejedno ga nema po 4-5 dana.

Nije sve u spolnim hormonima, tu radi i mozak jer mužjaci su hrabriji i bez muda, više vole lutati.

 

Ja imam dvije potpuno bijele mice, sterilizirane prije deset godina, uopće se ne debljaju, jedu samo suhu hranu i konzerve ali samo whiskas, druge neće.

Jedu malo, žive zdravo, nikada kod veterinara, osim na početku, cijepljenje, sterilizacija....

Ah da, vole i win 11, mada se u tome ne slažemo.

10 godina
offline
Windows 11 - problemi

Friški sam korisnik windows 11 i odmah sam naletio na bug, posložim si datoteke i mape na desktopu, odlučim si maknuti ikonu  Network i onda mi se samo sve presloži na lijevu stranu.

Baš bez veze. I da se datoteke odmah brišu bez mogućnosti potvrde o brisanju.

Sreća da postoji Winaero Tweaker app.

 

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Truljo kaže...

Friški sam korisnik windows 11 i odmah sam naletio na bug, posložim si datoteke i mape na desktopu, odlučim si maknuti ikonu  Network i onda mi se samo sve presloži na lijevu stranu.

Baš bez veze. I da se datoteke odmah brišu bez mogućnosti potvrde o brisanju.

Sreća da postoji Winaero Tweaker app.

 

- potvda o brisanju nije fičer w11 nego 10.. isto, tj blesavi default kojeg je ms iz neobjašnjivog razloga promijenio.. staviš kvačicu, glupost ali već je duže prisutna.

- maknuti ikonu? sys stvari su opcije prikaza, ne brisanja + ako brišeš file koji služi upravo tome da zapamti izgled-postavke vrtiš se u krug.. tj to nije razlika u win nevisno o ver.

- nema potrebe za to koristiti tweaker, tj može ako znaš što radiš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...
Truljo kaže...

Friški sam korisnik windows 11 i odmah sam naletio na bug, posložim si datoteke i mape na desktopu, odlučim si maknuti ikonu  Network i onda mi se samo sve presloži na lijevu stranu.

Baš bez veze. I da se datoteke odmah brišu bez mogućnosti potvrde o brisanju.

Sreća da postoji Winaero Tweaker app.

 

- potvda o brisanju nije fičer w11 nego 10.. isto, tj blesavi default kojeg je ms iz neobjašnjivog razloga promijenio.. staviš kvačicu, glupost ali već je duže prisutna.

- maknuti ikonu? sys stvari su opcije prikaza, ne brisanja + ako brišeš file koji služi upravo tome da zapamti izgled-postavke vrtiš se u krug.. tj to nije razlika u win nevisno o ver.

- nema potrebe za to koristiti tweaker, tj može ako znaš što radiš..

 Želiš reči da prije Windows 10 nije postojala opcija potvrde brisanja datoteka, odnosno premještanja u koš za smeće?

Nisam brisao ništa, vidi sliku. Regularno micanje ikone sa radne površine.

 

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

-ne nego.. potvrda o brisanju je postojala oduvjek.. bila defaultno uključena, prje cca godinu ms odlučio drugačije (u win10, prije win11 koji nasljeđuje jer je to isti win.. broj razlike je samo broj i thema..).

-ok, to je noramalan način.. a to znači da imaš neki problem-grešku ili slučajnost npr ako se instalira vga driver .. ili si negdje uključio neku opciju 'aranžiranja', npr twekanjem

 

+ pošto koristiš tweakove, sasvim logično je predpostaviti da je upravo u tome razlika ili imaš naprosto neku grešku npr na disku, nešto deseto.. pa možeš proći rutinu s chkdsk, sfc/scannow, itd tražeći ispravak ili format c: pa od nule, bez nepotrebnih dodataka barem dok ne vidiš da je sve ok ili da je takav tweak potreban. Npr što ako si tweakom uključio opciju preslagivanja.. odavno postoje kao i poravnavanje s rešetkom itd.. jedan klik i računalo radi kako je podešeno a to je tad uprvo kako si podesio uz legitimnu pretpostavku da je to moguće i imaš tweaker..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 9:42 (ihush).
10 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

Winaero Tweaker sam instalirao NAKON uočenih problema, instalacija je friška od prekjučer bez dodatnih drajvera, samo Win 11.
Slažem se da imam grešku, odnosno Win 11 sa greškom.

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Truljo kaže...

Winaero Tweaker sam instalirao NAKON uočenih problema, instalacija je friška od prekjučer bez dodatnih drajvera, samo Win 11.
Slažem se da imam grešku, odnosno Win 11 sa greškom.

Desni klik na koš pa propertis, pogledaj da nije tamo odabrano da ne stavlja u koš.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice