Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 754
|
čitano: 314.135
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
..

To znam, oko kompatibilnosti? Ovdje sam mislio prvenstveno na Microsoft Office i Microsoft igre(Age of Empires IV, Xbox Game Pass...)? Još ću vidit s ovim modulom, a i uvijek mogu vratiti 10-ku...

 -win11 je tek izašao.. kako će nešto raditi, ovisi, znat ćeš tek kad probaš ili tražiš-googalš pa možda već postoji korisnik koji ima win11 i AoE.. dok je za xbox veća šansa da radi, tj sve što ms gura, cloud-store ima veće šanse da radi tj da nisu nešto onemogućili.. dok za treće-proizvođače ostalih igara-sfota ovisi kako i kad će napraviti prijelaz tj to će se odnositi za buduće igre, ne postojeće starije koje su ciljane na win10. Po tom kriteriju ne da nemaš razlog žuriti na win11 nego naprotiv, logičnije-sigurnije je ostati na win10, što vrijedi za 90% korisnika neovisno što rade, koji soft-igre ili hw.. tj za sad još nemaš korisnika kojij 'mora' na win11, svodi se na želju imanja novog osa, izgled menija.. izbor po izgledu ili verziji-novo, koji nema veze s radom-kompatibilnošću tj ono što hw i sw nude-traže.

-tek će koriz neko vrijeme doći vrijeme za win11, kad više appsa-svega bude za win11 nego za win10.. kao sa svakim prijelazom, npr s win7..

 

-sam os nije problem, nije čak ni neka veća razlika tj skoro isto, win10=11 ... recimo da je isto, tad ako je isto možeš birati, tj oboje će raditi jednako.. no razlika, za win10 znaš da radi, za w11 tek možda ili tek trebaš vidjeti, tad ako je isto, čemu kemijati .. samo zbog novog win-izgleda? Po meni to nije dovoljan-dobar razlog, pogrešan, .. ali tako je s juzerima, tj netko se s win11 bavio već duže vrijeme, recimo godinu unazad, dev-kanal i sl. jer oni kojima je to posao moraju na vrijeme biti spremni na promjene, ostali kojima to nije posao ne moraju.. naprosto se guraju preko reda iz čiste želje-znatiželje, što je također ok, ali samo ako osoba zna dovoljno da može sve napraviti, tj ako sve što treba radi, ako zna prilagoditi-fixati neki problem koji se može predvidjeti a to nije nešto za obične juzere nego naprednije.. oni ne postavljaju ovakva pitanja pa tako moraš završiti u grupi amatera-juzera koji to po definiciji ne zna, ne snalaziš se itd.. a koji god problem imao tad ga nećeš riješiti tj čekaš dok to riješi profesionalac, tj microsoft i proizvođač softwarea kojeg koristiš, neovisno kroz patch osa-drivera ili pojedine apps-igre, tj nije nešto što riješava običan juzer nego ovisi o drugoj strani a takvi problemi će se tek sad početi riješavati, tj tek je win11 izašao i naravno da se takvi problemi nisu mogli riješiti prije osim vremeplovom.

 

-kažeš, lako se vratiš na win10.. da, ok.. pa čemu tad pitanje? tj ako tražiš ohrabrenje, go for it.. probaš-vidiš i ako si zadovoljan koristiš win11, ako nisi ne koristiš tj vratiš se na win10. .. no ako si običan juzer, tad to nije samo tako, tj problemi mogu nastati bilo kad, a što tad? Kako se snalaziš s installom od nule, kako s izradom boot-install medija, podešavanja biosa itd.. tj ako to radiš rutinski tad nisi početnik i tad ti ne treba ohrabrenje, sve možeš uvjek ponoviti ili promijeniti.. no juzer koji to pita obično ne može ništa sam, zapne ako ne na prvom, onda na drugom koraku.. što tad?

 

-možda ovo zvuči kao odgovaranje? .. da, za početnike 'juzere', za napredne, probajte, provjeritie.. + javite ostalima u temi što radi, kako radi, što ne radi ili što je fix.. to je tad nešto što ima smisla, tema-forum.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...
ivozadro kaže...
..

To znam, oko kompatibilnosti? Ovdje sam mislio prvenstveno na Microsoft Office i Microsoft igre(Age of Empires IV, Xbox Game Pass...)? Još ću vidit s ovim modulom, a i uvijek mogu vratiti 10-ku...

 -win11 je tek izašao.. kako će nešto raditi, ovisi, znat ćeš tek kad probaš ili tražiš-googalš pa možda već postoji korisnik koji ima win11 i AoE.. dok je za xbox veća šansa da radi, tj sve što ms gura, cloud-store ima veće šanse da radi tj da nisu nešto onemogućili.. dok za treće-proizvođače ostalih igara-sfota ovisi kako i kad će napraviti prijelaz tj to će se odnositi za buduće igre, ne postojeće starije koje su ciljane na win10. Po tom kriteriju ne da nemaš razlog žuriti na win11 nego naprotiv, logičnije-sigurnije je ostati na win10, što vrijedi za 90% korisnika neovisno što rade, koji soft-igre ili hw.. tj za sad još nemaš korisnika kojij 'mora' na win11, svodi se na želju imanja novog osa, izgled menija.. izbor po izgledu ili verziji-novo, koji nema veze s radom-kompatibilnošću tj ono što hw i sw nude-traže.

-tek će koriz neko vrijeme doći vrijeme za win11, kad više appsa-svega bude za win11 nego za win10.. kao sa svakim prijelazom, npr s win7..

 

-sam os nije problem, nije čak ni neka veća razlika tj skoro isto, win10=11 ... recimo da je isto, tad ako je isto možeš birati, tj oboje će raditi jednako.. no razlika, za win10 znaš da radi, za w11 tek možda ili tek trebaš vidjeti, tad ako je isto, čemu kemijati .. samo zbog novog win-izgleda? Po meni to nije dovoljan-dobar razlog, pogrešan, .. ali tako je s juzerima, tj netko se s win11 bavio već duže vrijeme, recimo godinu unazad, dev-kanal i sl. jer oni kojima je to posao moraju na vrijeme biti spremni na promjene, ostali kojima to nije posao ne moraju.. naprosto se guraju preko reda iz čiste želje-znatiželje, što je također ok, ali samo ako osoba zna dovoljno da može sve napraviti, tj ako sve što treba radi, ako zna prilagoditi-fixati neki problem koji se može predvidjeti a to nije nešto za obične juzere nego naprednije.. oni ne postavljaju ovakva pitanja pa tako moraš završiti u grupi amatera-juzera koji to po definiciji ne zna, ne snalaziš se itd.. a koji god problem imao tad ga nećeš riješiti tj čekaš dok to riješi profesionalac, tj microsoft i proizvođač softwarea kojeg koristiš, neovisno kroz patch osa-drivera ili pojedine apps-igre, tj nije nešto što riješava običan juzer nego ovisi o drugoj strani a takvi problemi će se tek sad početi riješavati, tj tek je win11 izašao i naravno da se takvi problemi nisu mogli riješiti prije osim vremeplovom.

 

-kažeš, lako se vratiš na win10.. da, ok.. pa čemu tad pitanje? tj ako tražiš ohrabrenje, go for it.. probaš-vidiš i ako si zadovoljan koristiš win11, ako nisi ne koristiš tj vratiš se na win10. .. no ako si običan juzer, tad to nije samo tako, tj problemi mogu nastati bilo kad, a što tad? Kako se snalaziš s installom od nule, kako s izradom boot-install medija, podešavanja biosa itd.. tj ako to radiš rutinski tad nisi početnik i tad ti ne treba ohrabrenje, sve možeš uvjek ponoviti ili promijeniti.. no juzer koji to pita obično ne može ništa sam, zapne ako ne na prvom, onda na drugom koraku.. što tad?

 

-možda ovo zvuči kao odgovaranje? .. da, za početnike 'juzere', za napredne, probajte, provjeritie.. + javite ostalima u temi što radi, kako radi, što ne radi ili što je fix.. to je tad nešto što ima smisla, tema-forum.

Definitivno sam napredniji user računalo mi je glavna zanimacija osoba sam s tjelesnim invaiditetom največi problem mi je motorika... 26g imam i večinom sam na računalu i imam veliko znanje... Samo me brine taj TPM...

15 godina
offline
Windows 11 - problemi

Zašto te brine? Išao si riskirati, novac si potrošio, nisi dobio ništa. To prihvati kao činjenicu i gotovo. Avantura je bila uopće ići kupovati taj nesretni TPM. Kažeš da si napredni user, pa onda si morao znati da se windows 11 može instalirati i bez toga TPM-a? Ako se Microshrot zainati, neće samo TPM biti prepreka, već i procesori. Evo kod mene CPU iz 4. generacije, ploča iz 2016, TPM-a tada nije bilo niti u povojima, pa radim na win 11 još od rujna.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 8:01 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
BlackMoon kaže...

Zašto te brine? Išao si riskirati, novac si potrošio, nisi dobio ništa. To prihvati kao činjenicu i gotovo. Avantura je bila uopće ići kupovati taj nesretni TPM. Kažeš da si napredni user, pa onda si morao znati da se windows 11 može instalirati i bez toga TPM-a? Ako se Microshrot zainati, neće samo TPM biti prepreka, već i procesori. Evo kod mene CPU iz 4. generacije, ploča iz 2016, TPM-a tada nije bilo niti u povojima, pa radim na win 11 još od rujna.

 Ajde, šta se "klinčiš", Gigabyte GA-M56S-S3 iz 2007. godine tjera Windows 11 za sada vrlo uspješno, a ne da nema TPM2.0, nema nikakav TPM, a bome ni Secure boot, ni GPT ni UEFI ni ništa što se spominje kao zahtjeve za Win11 nije bilo ni u planu kada je proizvedena :) i sve radi dok se ne pojave programi koji će tražiti TPM i secure, ali OS i dosadašnji programi rade uredno :) Dobro, proc je malo noviji od te ploče - AMD Athlon II X3 450 iz 2010 godine i ima 16GB DDR2 memorije i neki kineski SSD :)

 

Nema šanse da bi nešto išao kupovati ako se može bez ulaganja instalirati Win11... a ako treba ulaganje, onda ide komplet nova ploča i ostalo što ide uz nju, a ne kemijanja :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 14:28 (Gnjavator).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...
BlackMoon kaže...

Zašto te brine? Išao si riskirati, novac si potrošio, nisi dobio ništa. To prihvati kao činjenicu i gotovo. Avantura je bila uopće ići kupovati taj nesretni TPM. Kažeš da si napredni user, pa onda si morao znati da se windows 11 može instalirati i bez toga TPM-a? Ako se Microshrot zainati, neće samo TPM biti prepreka, već i procesori. Evo kod mene CPU iz 4. generacije, ploča iz 2016, TPM-a tada nije bilo niti u povojima, pa radim na win 11 još od rujna.

 Ajde, šta se "klinčiš", Gigabyte GA-M56S-S3 iz 2007. godine tjera Windows 11 za sada vrlo uspješno, a ne da nema TPM2.0, nema nikakav TPM, a bome ni Secure boot, ni GPT ni UEFI ni ništa što se spominje kao zahtjeve za Win11 nije bilo ni u planu kada je proizvedena :) i sve radi dok se ne pojave programi koji će tražiti TPM i secure, ali OS i dosadašnji programi rade uredno :) Dobro, proc je malo noviji od te ploče - AMD Athlon II X3 450 iz 2010 godine i ima 16GB DDR2 memorije i neki kineski SSD :)

 

Nema šanse da bi nešto išao kupovati ako se može bez ulaganja instalirati Win11... a ako treba ulaganje, onda ide komplet nova ploča i ostalo što ide uz nju, a ne kemijanja :)

 E to me zanima, legacy BIOS, i tako ti stari kompovi kako rade sa Win11? I kako si instalirao da to sve zaobiđeš?

Iako i dalje ne vidim potrebu za prelaskom na Win11. 10-ka je dobila novi Store. Ko zna šta će još dobiti sa novih Windowsa. Mislim da će na kraju 11-ki ostati samo taj novi UI, i nerealni zahtjevi...

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

upravo obrnuto.. ms gura 'nerealne' zahtjeve mada sve radi i bez, lako se zaobiđe.. tj os je 'isti', radi, stvar je samo u politici ms-a-interesima i zato će to ostati.. (ili će se nešto promijeniti, za sad nema naznaka..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Windows 11 - problemi

Osobno nisam mogao instalirati 11-icu bez registry tweaka ubacenog u boot.wim. No, slucajno sam primjetio da je za moju plocu izasao novi BIOS, pa kad sam flashao, moj komp je odjednom podrzavao 11-icu i to bez registry tweaka.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Temra kaže...

 bez registry tweaka ubacenog u boot.wim...         Wtf?                  

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
2 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
BlackMoon kaže...
Temra kaže...

 bez registry tweaka ubacenog u boot.wim...         Wtf?                  

 imas ovdje detaljnije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
BlackMoon kaže...

Zašto te brine? Išao si riskirati, novac si potrošio, nisi dobio ništa. To prihvati kao činjenicu i gotovo. Avantura je bila uopće ići kupovati taj nesretni TPM. Kažeš da si napredni user, pa onda si morao znati da se windows 11 može instalirati i bez toga TPM-a? Ako se Microshrot zainati, neće samo TPM biti prepreka, već i procesori. Evo kod mene CPU iz 4. generacije, ploča iz 2016, TPM-a tada nije bilo niti u povojima, pa radim na win 11 još od rujna.

 

Gnjavator kaže...
BlackMoon kaže...

Zašto te brine? Išao si riskirati, novac si potrošio, nisi dobio ništa. To prihvati kao činjenicu i gotovo. Avantura je bila uopće ići kupovati taj nesretni TPM. Kažeš da si napredni user, pa onda si morao znati da se windows 11 može instalirati i bez toga TPM-a? Ako se Microshrot zainati, neće samo TPM biti prepreka, već i procesori. Evo kod mene CPU iz 4. generacije, ploča iz 2016, TPM-a tada nije bilo niti u povojima, pa radim na win 11 još od rujna.

 Ajde, šta se "klinčiš", Gigabyte GA-M56S-S3 iz 2007. godine tjera Windows 11 za sada vrlo uspješno, a ne da nema TPM2.0, nema nikakav TPM, a bome ni Secure boot, ni GPT ni UEFI ni ništa što se spominje kao zahtjeve za Win11 nije bilo ni u planu kada je proizvedena :) i sve radi dok se ne pojave programi koji će tražiti TPM i secure, ali OS i dosadašnji programi rade uredno :) Dobro, proc je malo noviji od te ploče - AMD Athlon II X3 450 iz 2010 godine i ima 16GB DDR2 memorije i neki kineski SSD :)

 

Nema šanse da bi nešto išao kupovati ako se može bez ulaganja instalirati Win11... a ako treba ulaganje, onda ide komplet nova ploča i ostalo što ide uz nju, a ne kemijanja :)

Znao sam ali mislio da zadovoljim bar jedan uvjet ako mogu...

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...

Znao sam ali mislio da zadovoljim bar jedan uvjet ako mogu...

Nema to nikakve veze, jedan kao ni jedan u očima Microsofta i Win 11 OSa.

Temra kaže...          

 imas ovdje detaljnije.

Imaš službeni način i tutorial od koji je napravio Microsoft, link.

Nema nikakve potrebe koristiti nekakve tutoriale trećih strana koje lako mogu uzrokovati i neke druge probleme.

Temra kaže...

moj komp je odjednom podrzavao 11-icu i to bez registry tweaka.

Mogao si popuniti "MOJ PC" rubriku u svoj profilu tako da znamo o čemu pričamo, ali po ovome što si napisao, nadograđeni BIOS ima upaljenu TPM 2.0 opciju

i zato ti je računalo sa tom nadogradnjom podržano. Prije nego što si išao raditi "tweek" sa interneta, mogao si pogledati koji su službeni zahtjevi za Win 11 ili

instalirati njihovu aplikaciju za provjeru pa ne bi mora raditi "tweek".

ps. dobrodošao na forum.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 16:22 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Bilal kaže...
Gnjavator kaže...
BlackMoon kaže...

Zašto te brine? Išao si riskirati, novac si potrošio, nisi dobio ništa. To prihvati kao činjenicu i gotovo. Avantura je bila uopće ići kupovati taj nesretni TPM. Kažeš da si napredni user, pa onda si morao znati da se windows 11 može instalirati i bez toga TPM-a? Ako se Microshrot zainati, neće samo TPM biti prepreka, već i procesori. Evo kod mene CPU iz 4. generacije, ploča iz 2016, TPM-a tada nije bilo niti u povojima, pa radim na win 11 još od rujna.

 Ajde, šta se "klinčiš", Gigabyte GA-M56S-S3 iz 2007. godine tjera Windows 11 za sada vrlo uspješno, a ne da nema TPM2.0, nema nikakav TPM, a bome ni Secure boot, ni GPT ni UEFI ni ništa što se spominje kao zahtjeve za Win11 nije bilo ni u planu kada je proizvedena :) i sve radi dok se ne pojave programi koji će tražiti TPM i secure, ali OS i dosadašnji programi rade uredno :) Dobro, proc je malo noviji od te ploče - AMD Athlon II X3 450 iz 2010 godine i ima 16GB DDR2 memorije i neki kineski SSD :)

 

Nema šanse da bi nešto išao kupovati ako se može bez ulaganja instalirati Win11... a ako treba ulaganje, onda ide komplet nova ploča i ostalo što ide uz nju, a ne kemijanja :)

 E to me zanima, legacy BIOS, i tako ti stari kompovi kako rade sa Win11? I kako si instalirao da to sve zaobiđeš?

Iako i dalje ne vidim potrebu za prelaskom na Win11. 10-ka je dobila novi Store. Ko zna šta će još dobiti sa novih Windowsa. Mislim da će na kraju 11-ki ostati samo taj novi UI, i nerealni zahtjevi...

 

to je bar lako, proguglaj "Universal MediaCreationTool wrapper" - skineš si batch i pokreneš ga, a on skine media creation tool, sa njime skine instalaciju, pa patchira instalaciju i dalje možeš šta hoćeš.

13 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - problemi

Sinoč preko rofusa skinuo win 11 bez tpm, dobio i update-e nakon instalacije

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...

Sinoč preko rofusa skinuo win 11 bez tpm, dobio i update-e nakon instalacije

 da, update radi normalno.. tj neovisno što ms govori, ili samo brljave oko tumačenja update-upgrade tj moguće da neće biti upgradea (bez twekanja.. identično kao za install-upgrade s postojećeg osa..).

-vjerojatnije običan ms-blef.. kako bi juzeri uključili tpm + tražene fičere tj prešli na čisti uefi što je ok, ali nije ok uvjetovati sec.bootom i tpmom..

 

-kao i ostali info-updateovi, nema više 32bit (osim za partner-kompanije direktno) i napokon se izbacuje besmislen polugodišnji ciklus-build-verzija.. (no on je služio upravo tome, tranziciji, etapama rezanja mostova-backward.. kao recimo odbacivanja starih drivera). Sad će po novom biti jednom godišnje... najvjerojatnije jesen, uobičajen ritam SPa ili izlaska novog osa, što će reć, možda će godinu dana biti mir-nirvana :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

 da, update radi normalno.. tj neovisno što ms govori, ili samo brljave oko tumačenja update-upgrade tj moguće da neće biti upgradea (bez twekanja.. identično kao za install-upgrade s postojećeg osa..).

-vjerojatnije običan ms-blef.. kako bi juzeri uključili tpm + tražene fičere tj prešli na čisti uefi što je ok, ali nije ok uvjetovati sec.bootom i tpmom..

 

Pretpostavljam da je pod tim da neće biti upgradea taj početni neko mislio na ono da kada dođe onaj veliki upgrade na novi build da neće automatski ponuditi preko Windows Updatea nego ćeš morati ručno nadograditi ako budeš bio podržan... A isto to je i Win10 radio kada se radilo o nekom starom i nepodržanom hardveru... Pokreni si setup ručno ako hoćeš "na svoju odgovornost"...

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

nije isto ni slično.. tj jedno je imati certificiran driver za os-uređaj, drugo je isti-kompatibilan os, koji radi, tj nakon što editiraš reg ili bilo koji od načina kako instalirati (zaobići ograničenje installer-skripte) os je dalje isti, iste mogućnosti itd. .. naravno, ako nemaš recimo vt-x tad nemaš virtualizaciju, ako nemaš audio-nema zvuka, ako nemaš miša.. itd.

npr antivirus, ne postoji druga verzija za win11 s i bez tpm-a, identičan je, tj jedan-isti.. a tad to mora jednako raditi, kao i sve ostalo, tj sve što se upgradea je već na računalu, ne možeš upgradeati-updateati nešto što nema, ne postoji tj tad je to prva instalacija, friško, ne up-nešto barem lingvistički kao razlika što sama riječ znači.

 

-ms je govorio da neće biti supporta, update-upgrade (jer su to već godinama izjednačili) no već u beta-dev fazi se vidjelo da je to fejk, tj do izlaska RTMa je još moglo biti svašta, .. nije. Isti os, isti soft, hoda ko patka.. =patka, mada će netko reći patak itd. :)

 

tpm, i secboot kao i ostali uefi fičeri su samo stvar boota, ne osa, tj osu je svejedno koristiš li npr gpt-shemu particija ili mbr, radi jednako-identično, tj ostaje samo razlika u standardu što gpt dozvoljava više primarnih particija + kapacitet.. ostalo je identično za os-soft nakon biosa, tj to nije razlika ili nekompatibilnost, tj sve je fejk-izmišljeno-umjetno kao ograničenje-prisila na opcije koje juzer ne treba ali wintel želi i tad će tako biti mada je to i dalje x86 platforma pa time mora biti zadovoljen uvjet kompatibilnosti, tj win-mac-lin koji rade na istom-identičnom hw su x86 kompatibilni, s razlikom da macos traži mac ili hakintoša, no ne traži tpm ili sec.boot, dok traži gpt već desetljeće a ms tek sad kao mandatorno, dok lin ne postavlja takve uvjete i jednostavno radi, jer je sve to ista-identična-kompatibilna x86 platforma (na kojoj tad mora raditi i recimo dos ili xp.. ali upravo to ms-wintel žele eliminirati kao mogućnost i zato sva priča-kemijanje-forsiranje tj msu je jedino stariji win neka konkurencija ne lin ili mac na desktop tržištu..).

 

-win11 instaliran po zahtijevima ms, uefi-gpt-tpm-sec.. radi 'normalno', instalirano bez tpm, gpt-... radi jednako, isti updatei, iste app.. isti driveri, sve, nema razlike pa oni koji su instalirali dobijaju updateove jednako u oba slučaja, kao i s win10, tj to je isti-identičan os s par izmjena kao backslika i zaobljena forma.. ah da, i brojčana oznaka 11.. isti os, isti soft, rade isti updateovi... što je ms pričao? ili kad se teorija i praksa razlikuju, odbacuje se teorija, ne praksa.. itd itd. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 11 - problemi

Pozdrav ekipa, od prije nekoliko dana imam problema sa povezivanjem telefona (Samsung Galaxy S20+) na laptop (Lenovo IdePad 520 - Windows 11 Pro).

 

Inače što se tiče stavljala USBa i prepoznavanja to je sasvim uredu ali kada priključim USB Type-C ili USB "klasičan" a da je povezan sa telefonom ne može ga se prepoznat. Odnosno mobitel se počne puniti ali na PC ne dobijem telefon...

 

U prilogu stavljam fotografiju gdje u Device Manageru taj "USB" predstavlja problem.... pokušao sam i sa svim onim riješenjima na internetu - proovjeri nadogradnju, ukloni usb iz device managera ali nažalost ništa nije pomoglo...

Ako netko ima sličan problem ili možda znati kako bi se moglo riješiti, bio bi jako zahvalan..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gale92 kaže...

Pozdrav ekipa, od prije nekoliko dana imam problema sa povezivanjem telefona (Samsung Galaxy S20+) na laptop (Lenovo IdePad 520 - Windows 11 Pro).

 

Inače što se tiče stavljala USBa i prepoznavanja to je sasvim uredu ali kada priključim USB Type-C ili USB "klasičan" a da je povezan sa telefonom ne može ga se prepoznat. Odnosno mobitel se počne puniti ali na PC ne dobijem telefon...

 

U prilogu stavljam fotografiju gdje u Device Manageru taj "USB" predstavlja problem.... pokušao sam i sa svim onim riješenjima na internetu - proovjeri nadogradnju, ukloni usb iz device managera ali nažalost ništa nije pomoglo...

Ako netko ima sličan problem ili možda znati kako bi se moglo riješiti, bio bi jako zahvalan..

 Jel probano za početak sa drugim kablom? Na drugom PC-u? Zna toga biti kada kabl ode kvragu...

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gnjavator kaže...

 Jel probano za početak sa drugim kablom? Na drugom PC-u? Zna toga biti kada kabl ode kvragu...

 Riješeno, probao i sa drugim kablom ali nije htjelo.

Jednostavno uključio/isključio mob i proradilo

4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi

znači kriva tema - ovo je trebali ići u hemeroid probleme

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Gale92 kaže...
Gnjavator kaže...

 Jel probano za početak sa drugim kablom? Na drugom PC-u? Zna toga biti kada kabl ode kvragu...

 Riješeno, probao i sa drugim kablom ali nije htjelo.

Jednostavno uključio/isključio mob i proradilo

 to mi je čak i žena tehnički analfabeta naučila da ako nešto ne radi da prvo proba ugasiti i upaliti jedan po jedan uređaj :)

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Proba

Edit: nije mi radio forum, pa je ovo testna poruka. Zanemarite.
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 22:48 (morrisoN).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - problemi

Jel imao netko problema da mu se uporno instalira windows 11 iako svaki put kad ga instaliram kažem da ga ne želim i da se vraćam na desetku? Kad se vratim na desetku, on krene ponovno u download 11ice.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Keops kaže...

Jel imao netko problema da mu se uporno instalira windows 11 iako svaki put kad ga instaliram kažem da ga ne želim i da se vraćam na desetku? Kad se vratim na desetku, on krene ponovno u download 11ice.

hehe, isključi secure boot pa će reć da niisi kompatibilan :)

12 godina
offline
Windows 11 - problemi

Nekim čudom sam do sada izdržao da ne instaliram Windows 11, ponajviše zbog spominjanih problema s Ryzenima, ali evo, prije koji dan sam se napokon odlučio. Ja koji inače ne mogu dočekati da isprobam čim nešto novo dođe. Update mi nije nudio kroz Windows update nego sam sa media creation toolom instalirao. Sve je prošlo ok i relativno brzo, sve aplikacije i podaci su ostali i rade kako treba. Za sada nikakvih problema. Osim vizualnog blagog redizajna ja tu ne vidim puno razlike u odnosu na Windowse 10 i ne znam zašto se ljudi toliko groze ažurirati. Na novotarije sam se brzo navikao, bitno mi je da sve radi i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - problemi

kod mene nadogradnje rade glatko.

jedna mala anomalija me muči.

smplayer koristim godinama za video reporodukciju.

nakon nadogradnje, video je blijedo-ispran. bilo što da pustim.

na vlc sve uredno.

ona čudesa HDR u postavkama windowsa su izgleda na off.

uninstall pa install smplayera...opet isto.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - problemi
display name ivo kaže...

N i ne znam zašto se ljudi toliko groze ažurirati. 

 Ako imaš sve podešeno na Win 10 i sve ti radi, onda u to ne diraš. Pogotovo ako je za posao. Win 10 je ispeglan OS, dok je Win 11 tek došao. 

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
zelenapaprika kaže...

Pogotovo ako je za posao.

Upravo tako, ja sam nadogradio jednu mašinu, onu za zabavu, ali sve one koje rade stvarni posao su i dalje na Win 10 i tamo će ostati još dugo, dugo.

Ako se moram osloniti na nešto, želim da to bude provjereno i sigurno, Win 11 to jednostavno nije još kad vidim novotarije u DEV insider kanalu koje

će doći i na verziju koju koriste mase, ne žalim ni najmanje što glavne mašine i dalje držim na Win 10, instaliran i radi posao bez održavanja prevelikog.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
14 godina
offline
Windows 11 - problemi

Zasto mi nikako nece prihvatit prikaz u folderima... stavim na large icons i nakon restarta opet vracene na defalut valjda... 

Nesta sm vidio da kao mora se povecet broj foldera za koji win podesi a ostale vraca i to sam stavio na 20000... i opet mi vraca...

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
jocommb kaže...

Otvoriš folder koji želiš, podesiš na large icons, na sredini ekrana/na vrhu odabereš tri točkice (...), zatim odabereš options, pa view i klikneš na apply to folders.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice