Windows 11 - problemi izdvojena tema

poruka: 754
|
čitano: 313.952
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

-ako mbo ne podržava, nikako... tj piše ti kao 'hint' npr ddr4 i po tome možeš zaključiti da starija mbo s ddr3 ne podržava ili da počinje s brojem 99, ne 97..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

-ako mbo ne podržava, nikako... tj piše ti kao 'hint' npr ddr4 i po tome možeš zaključiti da starija mbo s ddr3 ne podržava ili da počinje s brojem 99, ne 97..

 Podržava,ima utor i u papirima piše da podržava

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
ihush kaže...

-ako mbo ne podržava, nikako... tj piše ti kao 'hint' npr ddr4 i po tome možeš zaključiti da starija mbo s ddr3 ne podržava ili da počinje s brojem 99, ne 97..

 Podržava,ima utor i u papirima piše da podržava

 -tpm 2.0? ne miješaj s tpm 1.2 .. + čak i ako piše ponekad je fejk-lažna podrška jer 99% korisnika nikad ne uključi taj fičer, nema potrebe, ne bi ni sad da nema win11 zahtijeva.. + tak ako podržava, ovisi o biosu, update + uključiti sve povezane opcije  (podesiti) tj nije isto kad je nešto integrirano u chipset i kad je dodatni modul + pitanje kompatibilnosti s nekom noname robom, tj to što se u reklami navodi da radi s nekim mbo ne znači da radi s tvojom + prošli post, tj razumiješ li što piše na zadnjoj slici rekame, koja mbo-chipset, ddr4..? znaš zašto piše? zato jer je to recimo povezano tj generacijski +2018ma, dok je tvoja mbo starija od 2017.. i time 90% ne podržava tpm 2.0 ili na pola-bugovito bez adekvatnog biosa, što ovisi o želji proizvođača.. + čak i kad sve radi, ugrade recimo 'zaštitu' onemogućavaju treće firme, pa ograniče na isključivo svoj brand kao asus.. kao što se radi s printer-tintom ili ispravljač-struja za laptop... interesi. Da kupiš od asusa i da je ta mbo navedena kao kompatibilna tad bi vjerojatno radilo, ali postoje i greške u seriji, pogotovo za nešto što tad nije postojalo i tek se uvodilo u proizvodnju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...
ivozadro kaže...
ihush kaže...

-ako mbo ne podržava, nikako... tj piše ti kao 'hint' npr ddr4 i po tome možeš zaključiti da starija mbo s ddr3 ne podržava ili da počinje s brojem 99, ne 97..

 Podržava,ima utor i u papirima piše da podržava

 -tpm 2.0? ne miješaj s tpm 1.2 .. + čak i ako piše ponekad je fejk-lažna podrška jer 99% korisnika nikad ne uključi taj fičer, nema potrebe, ne bi ni sad da nema win11 zahtijeva.. + tak ako podržava, ovisi o biosu, update + uključiti sve povezane opcije  (podesiti) tj nije isto kad je nešto integrirano u chipset i kad je dodatni modul + pitanje kompatibilnosti s nekom noname robom, tj to što se u reklami navodi da radi s nekim mbo ne znači da radi s tvojom + prošli post, tj razumiješ li što piše na zadnjoj slici rekame, koja mbo-chipset, ddr4..? znaš zašto piše? zato jer je to recimo povezano tj generacijski +2018ma, dok je tvoja mbo starija od 2017.. i time 90% ne podržava tpm 2.0 ili na pola-bugovito bez adekvatnog biosa, što ovisi o želji proizvođača.. + čak i kad sve radi, ugrade recimo 'zaštitu' onemogućavaju treće firme, pa ograniče na isključivo svoj brand kao asus.. kao što se radi s printer-tintom ili ispravljač-struja za laptop... interesi. Da kupiš od asusa i da je ta mbo navedena kao kompatibilna tad bi vjerojatno radilo, ali postoje i greške u seriji, pogotovo za nešto što tad nije postojalo i tek se uvodilo u proizvodnju.

 Valjda nije problem je što sam osoba s tjelesnim invaliditetom i sad bi trebao to izvaditi i vratiti a nmg sam...

6 godina
neaktivan
offline
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

 Ne pomaže nema to firmwarea

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
 Ne pomaže nema to firmwarea

Ne razumijem čemu potreba za instaliranjem Windowsa 11 na hardweru koji nije podržan čak i sa TPM modulom ugrađenim.

Microsoft je sam dao način na koji je moguće odraditi nadogradnju sa Win 10 tko želi, promjeni registry ključ po njihovoj uputi i odradi nadogradnju.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
4 godine
offline
Windows 11 - problemi

.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 19:29 (zelenapaprika).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

Ako želite Wn 11, možete da ga instalirate sa Rufus-om bez ugradženog TPM. Onda radite back up svojih  podata.

Ili da si nabavite na Ebay.de original Asus TPM 1.2 (cijena sa poštninom cca 36 EUR). Tako imate barem TPM i možete upotrebiti Microsoft tool za instalaciju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...
 Ne pomaže nema to firmwarea

Ne razumijem čemu potreba za instaliranjem Windowsa 11 na hardweru koji nije podržan čak i sa TPM modulom ugrađenim.

Microsoft je sam dao način na koji je moguće odraditi nadogradnju sa Win 10 tko želi, promjeni registry ključ po njihovoj uputi i odradi nadogradnju.

 Pa koliko sam shvatio i za njega ti treba tpm?

 

Edit:Pokušao ne da moraš imati tpm ja mislim

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 21:22 (ivozadro).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
frenky119 kaže...

Ako želite Wn 11, možete da ga instalirate sa Rufus-om bez ugradženog TPM. Onda radite back up svojih  podata.

Ili da si nabavite na Ebay.de original Asus TPM 1.2 (cijena sa poštninom cca 36 EUR). Tako imate barem TPM i možete upotrebiti Microsoft tool za instalaciju.

 Pa kupio sam kineski 2.0 i svjetli zeleno ali ga ne prepoznaje

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi

Ovaj TPM nije 1.2 i zato na vašoj plati neče raditi. Kod Kineza ovakvog TPM nisam video. Jedina opcija je original Asus TPM 1.2, 20-1 pin, kojeg možete dobiti preko Ebay.de, iz Njemačke. Pa počitajte karakterisike ovog TPM. Genau za vašu platu. U Ebay,de unesite,  tpm 1.2 asus tpm rew 1.02g 20-1 pin modul mainboard mc01b0-a03 pcb

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 22:16 (frenky119).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...
 Ne pomaže nema to firmwarea

Ne razumijem čemu potreba za instaliranjem Windowsa 11 na hardweru koji nije podržan čak i sa TPM modulom ugrađenim.

Microsoft je sam dao način na koji je moguće odraditi nadogradnju sa Win 10 tko želi, promjeni registry ključ po njihovoj uputi i odradi nadogradnju.

 Pa koliko sam shvatio i za njega ti treba tpm?

 

Edit:Pokušao ne da moraš imati tpm ja mislim

 Naravno da možete. Gledajte. /www.youtube.com/watch?v=sMaPLHyciwY

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
frenky119 kaže...

Ovaj TPM nije 1.2 i zato na vašoj plati neče raditi. Kod Kineza ovakvog TPM nisam video. Jedina opcija je original Asus TPM 1.2, 20-1 pin, kojeg možete dobiti preko Ebay.de, iz Njemačke. Pa počitajte karakterisike ovog TPM. Genau za vašu platu. U Ebay,de unesite,  tpm 1.2 asus tpm rew 1.02g 20-1 pin modul mainboard mc01b0-a03 pcb

 Previše...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
frenky119 kaže...
ivozadro kaže...
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...
 Ne pomaže nema to firmwarea

Ne razumijem čemu potreba za instaliranjem Windowsa 11 na hardweru koji nije podržan čak i sa TPM modulom ugrađenim.

Microsoft je sam dao način na koji je moguće odraditi nadogradnju sa Win 10 tko želi, promjeni registry ključ po njihovoj uputi i odradi nadogradnju.

 Pa koliko sam shvatio i za njega ti treba tpm?

 

Edit:Pokušao ne da moraš imati tpm ja mislim

 Naravno da možete. Gledajte. /www.youtube.com/watch?v=sMaPLHyciwY

 Da ali neće raditi neke stvari bez tpm-a

6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
frenky119 kaže...
ivozadro kaže...
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...
 Ne pomaže nema to firmwarea

Ne razumijem čemu potreba za instaliranjem Windowsa 11 na hardweru koji nije podržan čak i sa TPM modulom ugrađenim.

Microsoft je sam dao način na koji je moguće odraditi nadogradnju sa Win 10 tko želi, promjeni registry ključ po njihovoj uputi i odradi nadogradnju.

 Pa koliko sam shvatio i za njega ti treba tpm?

 

Edit:Pokušao ne da moraš imati tpm ja mislim

 Naravno da možete. Gledajte. /www.youtube.com/watch?v=sMaPLHyciwY

 Da ali neće raditi neke stvari bez tpm-a

 Ja sam vrlo malo na Windows. Uglavnom radim na Linux mint. Možda bi bila to opcija i za vas?

Bez TPM nije dobro ali če verovatno par godina raditi. Ko zna?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
frenky119 kaže...
ivozadro kaže...
frenky119 kaže...
ivozadro kaže...
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...
 Ne pomaže nema to firmwarea

Ne razumijem čemu potreba za instaliranjem Windowsa 11 na hardweru koji nije podržan čak i sa TPM modulom ugrađenim.

Microsoft je sam dao način na koji je moguće odraditi nadogradnju sa Win 10 tko želi, promjeni registry ključ po njihovoj uputi i odradi nadogradnju.

 Pa koliko sam shvatio i za njega ti treba tpm?

 

Edit:Pokušao ne da moraš imati tpm ja mislim

 Naravno da možete. Gledajte. /www.youtube.com/watch?v=sMaPLHyciwY

 Da ali neće raditi neke stvari bez tpm-a

 Ja sam vrlo malo na Windows. Uglavnom radim na Linux mint. Možda bi bila to opcija i za vas?

Bez TPM nije dobro ali če verovatno par godina raditi. Ko zna?

 Ma oke, ali i update-i...

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
..

 Da ali neće raditi neke stvari bez tpm-a

-koje stvari neće raditi? tj, za sad najavljuju za neke igre, no to je interes proizvođača, zarada, nema veze s os-om (mada to ms gura u requiremenstse, ekšli je stvar kontrole, online-cloud usluga, id-uređaja..).

-za sad radi sve pa i win11 (ako se instalira bez tpm i ostalih izmišljenih uvijeta, no realno normalan korisnik za sad nema pravi razlog preći na win11 s win10). Kako će biti? bez čarobne kugle je nagađanje, planovi-najave.. ponekad treba čekati, barem godinu pa ćemo znati a možda se pojave i odgovarajući tpm moduli, možda ms umjesto 2.0 omogući starije 1.2 itd..

 

-kao btw, ovakve 'kineske' dodatke ne treba kupovati, tj prvo treba provjeriti kako stvarno radi ako uopće radi + možda čak i ova kombinacija može raditi a slučajno je recimo taj komad škart-neispravan, možda drugi isti-ispravan radi, možda radi samo asusov jer oni kao svi proizvođači štite svoje interese itd. a moguće je da nešto radi tek kad u službenom supportu postoji nešto takvo navedeno, što se ne sjećam da sam vidio za stariji hw prije 2018me.. i to vrijedi za sve mbo serije, pri čemu paziti, nije važno kad se računalo kupi nego generacija, tj može se i danas kupiti 'staro' računalo-serija.. koja tad nema ono što traži win11, ne datum kupnje nego serija-generacija, pa se za intel to formalno kao granično navodi mbo-cpu gen8. (primarno je stvar mbo-biosa, ali pošto je mbo direktno vezana pinovima-socketom za cpu generaciju i pošto je tako počelo s kriterijem ms-a tad se cpu generacija navodi kao kriterij. Kraće, može raditi intel cpu npr i3-8400.. i sl. ne može 7xxx i starije serije-generacije odnosno u to vrijeme su cpu-mbo kompatibilnosti bile po dvije gen-cpu pa je na takvu mbo mogao ići cpu 8-9 serije, na novije ide 10-11 .. tj samo posljednje dvije generacije mbo i posljednje 4 gen cpu su službeno podržane dok se za svaki konkretni cpu treba provjeriti popis kompatibilnih s ms liste (mada je to i bezvezarija.. jer naprosto ni jedna funkcija-instrukcija nije navedena a da cpu ne podržava od recimo core-duo nadalje, simd-vtx-... tj jedini kriterij je možda vga-integruša od serije hd-gt2 tj wddm 2.0 ili dx12.. ali to nije cpu mada je i vga sad dio cpu-a.. osim ako je serija F bez vga itd itd.. tj većina gamera koristi dodatnu-diskretnu gpu i tad je taj kriterij vga-cpu besmislen jer tad druga vga daje potrebnu kompatibilnost za grafiku itd itd.).

 

edit: .. postoji po temi i povezanim temama objašnjenje kako se instalira win11.. kombinacije, bez tpm, tpm1.2, gpt ili mbr.. ali možda je zgodnije ovaj link, čini mi se da ima manje-više sve na jednom mjestu, dovoljno jasno. U najgorem slučaju, spomenuti install.wim se može ručno raspakirati na disk-medij + napraviti boot, particije, kao što se radi predinstaliran oem os.. treba tipkati u cmd-u, dism, diskpart, bcdedit.. ili lakše klikati-nextati rufusom, tj ne radi rufus ništa što sam os ne može, tj kad os to ne bi mogao bio bi beskoristan.. a problem je samo što ms to ne želi olakšati juzerima (napredniji znaju..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 23:44 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

 

-koje stvari neće raditi? tj, za sad najavljuju za neke igre, no to je interes proizvođača, zarada, nema veze s os-om (mada to ms gura u requiremenstse, ekšli je stvar kontrole, online-cloud usluga, id-uređaja..).

Još ću pokušati,možda proradi. Inače osoba sam s tjelesnim invaliditetom ruke su mi največi problem, tako da ne igram MP eventualno SP zbog motorike. Zanima me hoče li te igre funkcionirati kao na win10 bez tpm-a, i npr office 365 ili xbox game pass čisto bi ga možda isprobao? Inače nisam "obićan" user :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 12:38 (ivozadro).
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...

Najbolje je ostati na Win 10, sve što radi na Win 11, radit će i na Win 10 garantiram VAM.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...

Najbolje je ostati na Win 10, sve što radi na Win 11, radit će i na Win 10 garantiram VAM.

 Jasno je meni ali kao što je par stranica prije ili u drugoj temi netko napisao kad izađe novi os ja ga moram imati tako i ja...

13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...

 Jasno je meni ali kao što je par stranica prije ili u drugoj temi netko napisao kad izađe novi os ja ga moram imati tako i ja...

Onda u dućan po novi Pentium, ploču i RAM, jebga, ko voli, neka i plati.  Svakom prema mogućnostima. 

Update ako ukinu će ti stati imao TPM 5.0 ili 2.0 jer ti procesor nije podržan. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 15:04 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...

 Jasno je meni ali kao što je par stranica prije ili u drugoj temi netko napisao kad izađe novi os ja ga moram imati tako i ja...

Onda u dućan po novi Pentium, ploču i RAM, jebga, ko voli, neka i plati.  Svakom prema mogućnostima. 

Update ako ukinu će ti stati imao TPM 5.0 ili 2.0 jer ti procesor nije podržan. 

Vidit ću sad nebi kupovao sam da znam za office i sp igre... npr age of empire 

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...

Najbolje je ostati na Win 10, sve što radi na Win 11, radit će i na Win 10 garantiram VAM.

 -da, osim ono što neće :) tj proizvođači igara (online-acc..) najavljuju tpm.. kao uvjet, točno, ono što je do sad radilo bez tpm-a će teoretski vječno raditi (jer soft je vječan, osim kad zastari..), dok će novo ako traži tpm raditi samo s tpm-om, jednako kao što može tražiti bilo koji drugi resurs, ram-cpu-vga ili dx ''13'' itd itd.. tj budućnost je nepredvidljiva, najave su ipak samo najave, no pošto je to u njihovom interesu tad će proizvođači to željeti-forsirati, ali ne još, ne tako brzo ili tko zna, možda već sutra, možda nikad.

-obične app to ne traže ali mogu tj sve ide u cloud pa može biti kao uvjet, dok free appsi nemaju razloga ali kao da se sve radi s nekim smislom (iz kuta korisnika).. često blentavo.

 

ili ovako, i sam win11 koji to traži, radi 'najnormalnije' bez tih uvjeta-fičera kao tpm-sec-gpt.. naravno ako ih zaobiđeš, time su win11=10 (+1) ali što s takvom konstatacijom možemo zaključiti, ništa.. (pametnog), jer ms to traži, mada sam daje upute kako možeš zaobići (u beta-dev temi..) tj to nije requirements osa nego jednostavno ms-odluka, os radi najnormalnije i nema skoro nikakve veze s tim, tj ima koliko i miš ili tetris.., spojeno na računalo ili soft.. :)

 

 

edit: ili kao odgovor juzeru koji pita.. kad nešto što koristi (neka app, uređaj, igra, bilo što .. ono za što se računalo koristi) postavi takav uvjet, tad će to biti uvjet, do tad nije a os je 'samo' os tj do tad nije važno win11, 10, 8, 7, xp.. ili bilo koji, linux-mac-ostalo.. ono što se koristi su apps-soft, dok je os ''samo'' os, kao i driver ili bios.. dio, koji je naravno nužan, kao karika lanca ali nije os taj koji određuje za što se lanac koristi nego app-namjena-korištenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 15:49 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

 -da, osim ono što neće :) 

Ne bi se složio s tobom ako se gleda dosadašnja praksa, VELIK dio ljudi i dalje koristi Win 7 ili 10, sumnjam da bi se proizvođači odrekli djela kolača koji ti korisnici nose. Srećom nisu svi Microsoft da rade na način želiš novi OFFICE, stavi novi WIN.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 16:00 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...

Najbolje je ostati na Win 10, sve što radi na Win 11, radit će i na Win 10 garantiram VAM.

 -da, osim ono što neće :) tj proizvođači igara (online-acc..) najavljuju tpm.. kao uvjet, točno, ono što je do sad radilo bez tpm-a će teoretski vječno raditi (jer soft je vječan, osim kad zastari..), dok će novo ako traži tpm raditi samo s tpm-om, jednako kao što može tražiti bilo koji drugi resurs, ram-cpu-vga ili dx ''13'' itd itd.. tj budućnost je nepredvidljiva, najave su ipak samo najave, no pošto je to u njihovom interesu tad će proizvođači to željeti-forsirati, ali ne još, ne tako brzo ili tko zna, možda već sutra, možda nikad.

-obične app to ne traže ali mogu tj sve ide u cloud pa može biti kao uvjet, dok free appsi nemaju razloga ali kao da se sve radi s nekim smislom (iz kuta korisnika).. često blentavo.

 

ili ovako, i sam win11 koji to traži, radi 'najnormalnije' bez tih uvjeta-fičera kao tpm-sec-gpt.. naravno ako ih zaobiđeš, time su win11=10 (+1) ali što s takvom konstatacijom možemo zaključiti, ništa.. (pametnog), jer ms to traži, mada sam daje upute kako možeš zaobići (u beta-dev temi..) tj to nije requirements osa nego jednostavno ms-odluka, os radi najnormalnije i nema skoro nikakve veze s tim, tj ima koliko i miš ili tetris.., spojeno na računalo ili soft.. :)

 

 

edit: ili kao odgovor juzeru koji pita.. kad nešto što koristi (neka app, uređaj, igra, bilo što .. ono za što se računalo koristi) postavi takav uvjet, tad će to biti uvjet, do tad nije a os je 'samo' os tj do tad nije važno win11, 10, 8, 7, xp.. ili bilo koji, linux-mac-ostalo.. ono što se koristi su apps-soft, dok je os ''samo'' os, kao i driver ili bios.. dio, koji je naravno nužan, kao karika lanca ali nije os taj koji određuje za što se lanac koristi nego app-namjena-korištenje.

 Znači svi appsi i igre koje SAD rade, za sada bi mi radile i na win 11 da zaobiđem TPM? 

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi

-teoretski da, u praksi možda ili ne sve, npr ako je neka starija igra u pitanju ili bilo koja app-soft, ne mora uopće biti kompatibilno s 'novim' osom, ne mora raditi install itd.. a to možeš znati tek kad probaš konkretno, ne kao pravilo za sve, nego svaki soft za sebe, mada će 90% raditi..

-ali tad je besmisleno prelazak na win11, nemaš razlog, imaš moguće probleme.. ništa ne dobiješ što se tiče softwarea koji ti sad radi na win10, tj kad dođe soft koji traži win11 tad ćeš morati ako ti je to važno, ili 25te kad se w10 gasi..

-kemijati s nekompatibilnim koji u startu najavljuje da neće imati support-nadogradnje je upitno.. tj ako je to samo zbog izgleda, tad nema dobrog razloga, tj za sad nemaš ni jedan konkretan razlog za win11 ali ako želiš možeš, pa ako se desi problem 'sam si kriv' tj to je očekivavno.

-drugi način je svaku konkretnu app-igru-nešto.. provjeriti online, proizvođačev forum, gejmerski forumi i sl. pa vidiš imaju li drugi koji koriste taj soft probleme ili po sličnosti računala itd.. i tad zaključiš što ćeš napraviti, tj tako ako postoji problem, obično postoji i neko riješenje tj to su mjesta na kojima se prvo traži ili google koji to jednako pronađe.. (kao i ovaj forum ili tema, ali u samoj temi nisu gejmeri koji igraju iste igre koje tebe zanimaju pa čisto zbog broja ljudi-korisnika možda tu ne nađeš problem-fix..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
ihush kaže...
Valentin17 kaže...
ivozadro kaže...

Najbolje je ostati na Win 10, sve što radi na Win 11, radit će i na Win 10 garantiram VAM.

 -da, osim ono što neće :) tj proizvođači igara (online-acc..) najavljuju tpm.. kao uvjet, točno, ono što je do sad radilo bez tpm-a će teoretski vječno raditi (jer soft je vječan, osim kad zastari..), dok će novo ako traži tpm raditi samo s tpm-om, jednako kao što može tražiti bilo koji drugi resurs, ram-cpu-vga ili dx ''13'' itd itd.. tj budućnost je nepredvidljiva, najave su ipak samo najave, no pošto je to u njihovom interesu tad će proizvođači to željeti-forsirati, ali ne još, ne tako brzo ili tko zna, možda već sutra, možda nikad.

-obične app to ne traže ali mogu tj sve ide u cloud pa može biti kao uvjet, dok free appsi nemaju razloga ali kao da se sve radi s nekim smislom (iz kuta korisnika).. često blentavo.

 

ili ovako, i sam win11 koji to traži, radi 'najnormalnije' bez tih uvjeta-fičera kao tpm-sec-gpt.. naravno ako ih zaobiđeš, time su win11=10 (+1) ali što s takvom konstatacijom možemo zaključiti, ništa.. (pametnog), jer ms to traži, mada sam daje upute kako možeš zaobići (u beta-dev temi..) tj to nije requirements osa nego jednostavno ms-odluka, os radi najnormalnije i nema skoro nikakve veze s tim, tj ima koliko i miš ili tetris.., spojeno na računalo ili soft.. :)

 

 

edit: ili kao odgovor juzeru koji pita.. kad nešto što koristi (neka app, uređaj, igra, bilo što .. ono za što se računalo koristi) postavi takav uvjet, tad će to biti uvjet, do tad nije a os je 'samo' os tj do tad nije važno win11, 10, 8, 7, xp.. ili bilo koji, linux-mac-ostalo.. ono što se koristi su apps-soft, dok je os ''samo'' os, kao i driver ili bios.. dio, koji je naravno nužan, kao karika lanca ali nije os taj koji određuje za što se lanac koristi nego app-namjena-korištenje.

 Znači svi appsi i igre koje SAD rade, za sada bi mi radile i na win 11 da zaobiđem TPM? 

 Nemoj biti siguran. Ja koristim UWP app icloud For Windows, treba mi za sync fotografija, bookmarksa i ostalog između mobitela i PC-a. Na win 10 radi bez greške, na win 11 je ne mogu nikako pokrenuti. Daje mi login prozor i kad se ulogiram, umjesto da podigne konf. sučelje, samo pljas! Pukne i adio. Probao sve živo, izgubio noći i noći, nema šanse. Event Viewer javlja da je error prouzročio modul corefundation.exe, kod greške googlu nepoznat! Po Forumima, nekima radi s admin pokretanjem, nekima ne. Preuzeo sam ownership nad windowsapps folderom, nula bodova opet. Full reinstall aplikacije ne pomaže, probao i to. Apple podrška je najgora nakupina uhljeba na svijetu, niš pomoći od njih, predlažu mi stvari kao da sam idiot! Ostao sam bez ideja, ali kako mi ta app treba instalirao sam stariju win 32 verziju za windows 7. Uz malo nekompaktibilnosti, ona bar radi i obavlja posao. Znam da Apple nikad nije znao napisati program za windowse kako treba i da to radi (pogledajte samo kakav im je iTunes), ali ako itko ima bilo kakvu ideju, bio bih mu zahvalan...i  da li je nad windowsapps folderom uopće moguće preuzeti potpunu kontrolu, ako si admin na svome stroju? Ako bi neki "jabučar" koji ima icloud račun i koristi na windowse 11 probao to instalirati s MS Storea, da vidim da li app uopće radi na win11, jer nije ni po stranim Forumima svima vjerovati...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 1:26 (BlackMoon).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - problemi
ihush kaže...

-teoretski da, u praksi možda ili ne sve, npr ako je neka starija igra u pitanju ili bilo koja app-soft, ne mora uopće biti kompatibilno s 'novim' osom, ne mora raditi install itd.. a to možeš znati tek kad probaš konkretno, ne kao pravilo za sve, nego svaki soft za sebe, mada će 90% raditi..

-ali tad je besmisleno prelazak na win11, nemaš razlog, imaš moguće probleme.. ništa ne dobiješ što se tiče softwarea koji ti sad radi na win10, tj kad dođe soft koji traži win11 tad ćeš morati ako ti je to važno, ili 25te kad se w10 gasi..

-kemijati s nekompatibilnim koji u startu najavljuje da neće imati support-nadogradnje je upitno.. tj ako je to samo zbog izgleda, tad nema dobrog razloga, tj za sad nemaš ni jedan konkretan razlog za win11 ali ako želiš možeš, pa ako se desi problem 'sam si kriv' tj to je očekivavno.

-drugi način je svaku konkretnu app-igru-nešto.. provjeriti online, proizvođačev forum, gejmerski forumi i sl. pa vidiš imaju li drugi koji koriste taj soft probleme ili po sličnosti računala itd.. i tad zaključiš što ćeš napraviti, tj tako ako postoji problem, obično postoji i neko riješenje tj to su mjesta na kojima se prvo traži ili google koji to jednako pronađe.. (kao i ovaj forum ili tema, ali u samoj temi nisu gejmeri koji igraju iste igre koje tebe zanimaju pa čisto zbog broja ljudi-korisnika možda tu ne nađeš problem-fix..).

To znam, oko kompatibilnosti? Ovdje sam mislio prvenstveno na Microsoft Office i Microsoft igre(Age of Empires IV, Xbox Game Pass...)? Još ću vidit s ovim modulom, a i uvijek mogu vratiti 10-ku...

15 godina
offline
Re: Windows 11 - problemi
ivozadro kaže...
ihush kaže...

-teoretski da, u praksi možda ili ne sve, npr ako je neka starija igra u pitanju ili bilo koja app-soft, ne mora uopće biti kompatibilno s 'novim' osom, ne mora raditi install itd.. a to možeš znati tek kad probaš konkretno, ne kao pravilo za sve, nego svaki soft za sebe, mada će 90% raditi..

-ali tad je besmisleno prelazak na win11, nemaš razlog, imaš moguće probleme.. ništa ne dobiješ što se tiče softwarea koji ti sad radi na win10, tj kad dođe soft koji traži win11 tad ćeš morati ako ti je to važno, ili 25te kad se w10 gasi..

-kemijati s nekompatibilnim koji u startu najavljuje da neće imati support-nadogradnje je upitno.. tj ako je to samo zbog izgleda, tad nema dobrog razloga, tj za sad nemaš ni jedan konkretan razlog za win11 ali ako želiš možeš, pa ako se desi problem 'sam si kriv' tj to je očekivavno.

-drugi način je svaku konkretnu app-igru-nešto.. provjeriti online, proizvođačev forum, gejmerski forumi i sl. pa vidiš imaju li drugi koji koriste taj soft probleme ili po sličnosti računala itd.. i tad zaključiš što ćeš napraviti, tj tako ako postoji problem, obično postoji i neko riješenje tj to su mjesta na kojima se prvo traži ili google koji to jednako pronađe.. (kao i ovaj forum ili tema, ali u samoj temi nisu gejmeri koji igraju iste igre koje tebe zanimaju pa čisto zbog broja ljudi-korisnika možda tu ne nađeš problem-fix..).

To znam, oko kompatibilnosti? Ovdje sam mislio prvenstveno na Microsoft Office i Microsoft igre(Age of Empires IV, Xbox Game Pass...)? Još ću vidit s ovim modulom, a i uvijek mogu vratiti 10-ku...

 Office radi, za igre, hm, Win11 na nekompatibilnom hardveru vrtim na kanti koja je malo prestara za igranje ičega :)

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice