Windows 11 - općenito izdvojena tema

poruka: 805
|
čitano: 353.166
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Najlakše je logirati se na MS račun već tijekom instalacije i na aktivaciju možeš i zaboraviti.
Naravno, ako je u pitanju isti hardver. SSD se tu ne računa.
U slučaju promjene hardvera, reaktivacija isto prolazi, ali moraš proći malo MS tlačenja na njihovim stranicama, o tome kako si promijenio ploču, CPU, itd…
Bar je tako meni bilo 2016. godine kad sam zamijenio ploču.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 10:46 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
ihush kaže...
David87 kaže...

Planiram napraviti reinstal Windows 10 Pro na Windows 11 Pro (clean install), da li ta licenca će važiti kod unosa za ključ?

Izbacujem HDD i stavljam SSD.

- w11=w10 .. jednom aktiviran key je bindan za mbo-id, automatika prvim spajanjem na ms server aktivira licencu.

- Drugi način je korištenjem ms-acc-logina.

.. za install ostavi prazno (''nemam key''..) ili ako baš želiš utipkavati, no to možeš bilo kad, lakše je u win copy-pasteati itd.

- treći način, kopiranje licence 'ručno' ... s install medija pokreneš ghaterosstate.exe (32-64bit.. ovisno o ...) no nepotrebno, tj kao neki backup ali već je dovoljno provjereno da prvi način radi godinama i da ručno nema potrebe.

 

-ekšli, veći problem ima juzer kad želi promjenu licence s home na pro.. pogotovo s kupljenim-predinstaliranim win, tad prednost ima bios-key a automatika obavi sve tj juzer ni nema neki izbor, pa mora naknadno kemijati brisanjem-odjavom i reaktivacijom pro licence. Pro može aktivirati pro i home, home samo home, bilo bi logično da tad pro key overida home, no ms uvjek nešto spetlja pa je obrnuto no na kraju je opet sve ok. Davno je bilo normalno npr w7 ako na home unesemo key za pro win sve obavi automatski, doda pro opcije kao user, jer je ekšli sve tu identično za home-pro samo isključeno-diseblirano no to je iz vremena ručnog unošenja keya dok sad automatika prva obavi recimo pogrešno..

 

-kao i 'četvrti' način, bez aktivacije-keya.. win radi, key nije preduvijet, nema triala, ograničenja .. osim customizacije desktopa i upozorenja pa juzer ne mora previše brinuti o keyu ili ako nešto neće nazove ms-800-300300 i s agentom riješi.

 

.. ili prevedeno, ne moraš brinuti o keyu, radit će, ne unosi key.. tek kad to moraš tad radiš nešto ručno.

 Nije moje računalo pa ni ne znam MS Account, no uglavnom dok me traži licencu, ostavim prazno?

P.S. ključ mogu pronaći ovdje u registryu ako se ne varam?: HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion Software Protection Platform

11 godina
offline
Windows 11 - općenito

Potreban mi je savjet,vezano za W11. Da li je potrebno instalirati dodatni antivirus na laotop. Vjerojatno će se nekome činiti smješno pitanje.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
medoplavi kaže...

Potreban mi je savjet,vezano za W11. Da li je potrebno instalirati dodatni antivirus na laotop. Vjerojatno će se nekome činiti smješno pitanje.

 iskreno ako imas aktiviran windows, dovoljan ti je Windows Defender, ja ga koristim par godina i nisam nikad problema imao.

 

 

no.
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
David87 kaže...
..

 Nije moje računalo pa ni ne znam MS Account, no uglavnom dok me traži licencu, ostavim prazno?

P.S. ključ mogu pronaći ovdje u registryu ako se ne varam?: HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion Software Protection Platform

 -key je šifriran... kojim god alatom gledaš može biti točno ili netočno prikazan (jer ms mijenja seed-šifru..) a to otkriješ tek kad pokušaš utipkati key (odbijen). Ako tražiš key, jedini siguran način je provjeriti u cmd-u ''slmgr /dlv'' i usporediš posljednjih 5 znakova.

 

* važnije.. pogotovo kad nisi 100% siguran u key (jer ponovo, alati za čitanje keya ne moraju točno prikazati key, kriptiran-seed..) tad imaš dodatni razlog ne utipkavati ga, ostaviš prazno i automatika odradi svoje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2022 12:10 (ihush).
14 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
David87 kaže...
ihush kaže...
David87 kaže...

Planiram napraviti reinstal Windows 10 Pro na Windows 11 Pro (clean install), da li ta licenca će važiti kod unosa za ključ?

Izbacujem HDD i stavljam SSD.

- w11=w10 .. jednom aktiviran key je bindan za mbo-id, automatika prvim spajanjem na ms server aktivira licencu.

- Drugi način je korištenjem ms-acc-logina.

.. za install ostavi prazno (''nemam key''..) ili ako baš želiš utipkavati, no to možeš bilo kad, lakše je u win copy-pasteati itd.

- treći način, kopiranje licence 'ručno' ... s install medija pokreneš ghaterosstate.exe (32-64bit.. ovisno o ...) no nepotrebno, tj kao neki backup ali već je dovoljno provjereno da prvi način radi godinama i da ručno nema potrebe.

 

-ekšli, veći problem ima juzer kad želi promjenu licence s home na pro.. pogotovo s kupljenim-predinstaliranim win, tad prednost ima bios-key a automatika obavi sve tj juzer ni nema neki izbor, pa mora naknadno kemijati brisanjem-odjavom i reaktivacijom pro licence. Pro može aktivirati pro i home, home samo home, bilo bi logično da tad pro key overida home, no ms uvjek nešto spetlja pa je obrnuto no na kraju je opet sve ok. Davno je bilo normalno npr w7 ako na home unesemo key za pro win sve obavi automatski, doda pro opcije kao user, jer je ekšli sve tu identično za home-pro samo isključeno-diseblirano no to je iz vremena ručnog unošenja keya dok sad automatika prva obavi recimo pogrešno..

 

-kao i 'četvrti' način, bez aktivacije-keya.. win radi, key nije preduvijet, nema triala, ograničenja .. osim customizacije desktopa i upozorenja pa juzer ne mora previše brinuti o keyu ili ako nešto neće nazove ms-800-300300 i s agentom riješi.

 

.. ili prevedeno, ne moraš brinuti o keyu, radit će, ne unosi key.. tek kad to moraš tad radiš nešto ručno.

 Nije moje računalo pa ni ne znam MS Account, no uglavnom dok me traži licencu, ostavim prazno?

P.S. ključ mogu pronaći ovdje u registryu ako se ne varam?: HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion Software Protection Platform

 skini si ProduKey od NirSofta (često ga AV označava kao sumnjivog, ali nije)

 

on ti čita i ključ iz BIOSa...

 

apropo onog ključa iz Registrya koje si postavio meni je tamo onaj standardni ključ za instalaciju (nije isto što i za aktivaciju!) VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T za instalirati Win 10 Pro

 

ali mi je aktiviran Win 10 Enterprise preko domenskog KMSa

 

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
_itsmoriarty kaže...
medoplavi kaže...

Potreban mi je savjet,vezano za W11. Da li je potrebno instalirati dodatni antivirus na laotop. Vjerojatno će se nekome činiti smješno pitanje.

 iskreno ako imas aktiviran windows, dovoljan ti je Windows Defender, ja ga koristim par godina i nisam nikad problema imao.

 

 

 Tak sam imala na W10. Kupili novi lap na njemu su original W11, znači isto kao i do sada,super. Hvala puno!

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Stric_Jura kaže...
..

 skini si ProduKey od NirSofta (često ga AV označava kao sumnjivog, ali nije)

 

on ti čita i ključ iz BIOSa...

 

apropo onog ključa iz Registrya koje si postavio meni je tamo onaj standardni ključ za instalaciju (nije isto što i za aktivaciju!) VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T za instalirati Win 10 Pro

 

ali mi je aktiviran Win 10 Enterprise preko domenskog KMSa

 

-razni alati čitaju.. ponekad ok, ponekad ne.

-bios nema key.. tj ima samo oem-predinstaliran na oem računalu, brand kao hp-lenovo itd.. sam bios nema, tj može imati oem-generički key koji služi samo za instalaciju, kao i gore navedeni key .. tj nakon instalacije te traži unos novog-pravog-validnog keya..

-kakve veze ima tvoja ent licenca i kms s pitanjem? tj ako po tome zaključuješ tad griješiš, tj beskorisno za 99% juzera jer nisu na domeni u firmi-kompaniji (ili se sugerira alternativna aktivacija..) :)

 

-ponovo.. nepotrebno, tj jednom aktiviran key za neku mbo-id je vezan u ms bazi i automatika obavi sve, tj ako se unese bilo koji drugi broj npr generički key tad stvorite problem... dok sam key nije uvjet instalacije (ni downloada installa) kao što je to bilo za sve starije win.. tj w10 nije xp-w7.., w11=w10.

-ako soft pročita i pogrešno dešifrira key što tad? juzer će ga ukucati i pojavti će se obavijest da je potreban 'pravi' key.. no tad neće proći automatika jer je sad novi key unesen tj dok ga nema to je ok, ali kad ga se unese tad nema brisanja, može samo unos novog...

-ne treba komplicirati stvari koje su jednostavne, KISS.. južer može pogriješiti u tipkanju kao što seed može biti pogrešan i mada je to relativno jednostavan soft-calculator, ms to mijenja-čuva.. tj ako baš netko želi tako, može probati pročitati key i otići na validaciju.. za npr w7-8 prije downloada se traži validni key, pošto za w10 tog nema treba pronaći w10 validator stanicu.. (googlajte malo..). Tek tad je sigruno, tj bolje je tad kopiranje licence s ghaterosstateom jer tad ne ovisimo o dešifriranju koje može biti točno ili pogrešno. .. nepotrebno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ništa mi više nije jasno. Instalirao sam na 100 windowsa do sada i sad mi iz nekog razloga u instalaciji uvrstio moje osobne podatke i kod svake prijave me traži moj login, koj K.:...!!!!

Sad sam ja admin ko i inače umjesto netko tko bi trebao biti novi korisnik, od kud??? Niti sam upisivao išta svoje niti išta drugo... kako to izbaciti i riješiti a da ne moram opet reinstall radit iznova?

Jebem ti MS ... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
S druge strane, od kud mi je uopće debilni MS ustanovio da mi se account zove "matij" umjesto mojeg normalnog imena/nadimka i kak to maknut i složit umjesto s mene na čovjeka čije je računalo???
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

System-accounts-account settings

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
David87 kaže...
S druge strane, od kud mi je uopće debilni MS ustanovio da mi se account zove "matij" umjesto mojeg normalnog imena/nadimka i kak to maknut i složit umjesto s mene na čovjeka čije je računalo???

Odi na stranicu svog MS računa, tamo su sva računala koja su ikad imala veze s tvojim računom, pronađi to i ukloni ga. Logiraj se na račun vlasnika računala i ako je ikad imao neko računalo aktivirano preko toga računa, moralo bi povući licencu uz par pitanja u stilu kako i zašto...ako na korisničkom folderu ostane tvoje ime, preimenuj ga u ime korisnika, ili kreiraj novi administratorski račun na tom računalu, daj mu najviše ovlasti, restartaj i logiraj se preko njega. Sada možeš folder sa svojim imenom izbrisati.

Ne znam što si radio, nešto si brljao sa svojim podacima i MS je to prepoznao kao tvoje računalo. Ne znam zašto si zakomplicirao prilično jednostavnu stvar...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
BlackMoon kaže...
David87 kaže...
S druge strane, od kud mi je uopće debilni MS ustanovio da mi se account zove "matij" umjesto mojeg normalnog imena/nadimka i kak to maknut i složit umjesto s mene na čovjeka čije je računalo???

Odi na stranicu svog MS računa, tamo su sva računala koja su ikad imala veze s tvojim računom, pronađi to i ukloni ga. Logiraj se na račun vlasnika računala i ako je ikad imao neko računalo aktivirano preko toga računa, moralo bi povući licencu uz par pitanja u stilu kako i zašto...ako na korisničkom folderu ostane tvoje ime, preimenuj ga u ime korisnika, ili kreiraj novi administratorski račun na tom računalu, daj mu najviše ovlasti, restartaj i logiraj se preko njega. Sada možeš folder sa svojim imenom izbrisati.

Ne znam što si radio, nešto si brljao sa svojim podacima i MS je to prepoznao kao tvoje računalo. Ne znam zašto si zakomplicirao prilično jednostavnu stvar...

Čini se da mi je Rufus kod kreiranja bootabilnog usb-a potegnuo podatke s mog računala.

Inače kod instalacije mi je prvo dalo da odaberem izvanmrežni rad, no kad sam ponovno kreirao bootabilni usb (bez mojih podataka), više mi to nije dopuštalo kod instalacije, pa sam opet morao upisat svoje podatke da mogu završit instalaciju, svašta.

Windowsi su se aktivirali odmah nakon instalacije.

 

Daj mi samo još reci gdje se na MS računu vidi username? Dakle on je meni to kreirao u naziv "matij" a jedini podaci koje imam na MS-u su moje ime "Matija", tak da ovo nigdje ne mogu pronaći? Može i neki screenshot, Tnx!

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
David87 kaže...
BlackMoon kaže...
David87 kaže...
S druge strane, od kud mi je uopće debilni MS ustanovio da mi se account zove "matij" umjesto mojeg normalnog imena/nadimka i kak to maknut i složit umjesto s mene na čovjeka čije je računalo???

Odi na stranicu svog MS računa, tamo su sva računala koja su ikad imala veze s tvojim računom, pronađi to i ukloni ga. Logiraj se na račun vlasnika računala i ako je ikad imao neko računalo aktivirano preko toga računa, moralo bi povući licencu uz par pitanja u stilu kako i zašto...ako na korisničkom folderu ostane tvoje ime, preimenuj ga u ime korisnika, ili kreiraj novi administratorski račun na tom računalu, daj mu najviše ovlasti, restartaj i logiraj se preko njega. Sada možeš folder sa svojim imenom izbrisati.

Ne znam što si radio, nešto si brljao sa svojim podacima i MS je to prepoznao kao tvoje računalo. Ne znam zašto si zakomplicirao prilično jednostavnu stvar...

Čini se da mi je Rufus kod kreiranja bootabilnog usb-a potegnuo podatke s mog računala.

Inače kod instalacije mi je prvo dalo da odaberem izvanmrežni rad, no kad sam ponovno kreirao bootabilni usb (bez mojih podataka), više mi to nije dopuštalo kod instalacije, pa sam opet morao upisat svoje podatke da mogu završit instalaciju, svašta.

Windowsi su se aktivirali odmah nakon instalacije.

 

Daj mi samo još reci gdje se na MS računu vidi username? Dakle on je meni to kreirao u naziv "matij" a jedini podaci koje imam na MS-u su moje ime "Matija", tak da ovo nigdje ne mogu pronaći? Može i neki screenshot, Tnx!

 -nije rufus ništa... nego si ti, jer install gura ms-acc za login, kad vidi mrežu-internet + ovisi koju verziju instaliraš + ovisi postoji li već bios-oem-key.. tad ti automatika ne ponudi npr izbor home-pro nego automatski izabere recimo home...

-nisi čitao-pazio nego si brzo klik-nextao u trenutku kad te pitao za ime-acc i 99% si utipkao matij@ ... :)

-ponovi, clean, u installu kad ti ponudi disk prvo pokreneš diskpart -clean (shift+f10), nakon tog nextaš..

-dok instaliraš odspoji mrežu, ne spajaj wlan.. tad ti ponudi locall-acc (to je trik koji se koristi za home, pro nudi ali moraš klikati-tražiti + ms to u svakoj verziji može izbaciti-izmijeniti..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

ma ok sad za taj dio, maknuo sam svoj acc s tog računala, no ne znam kako promijeniti ubuduće kada se ulogiram sa svojim hotmail računom, naziv "matij" ne znam od kud mu taj username, od kud ga povlači i gdje se nalazi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Ime user foldera se generira iz prvog dijela mail adrese na računa.

Taj "problem" sam izbjegao tako da prvo kreiram lokalni acc sa svojim imenom i prezimenom umjesto ms. Naknadno, kad se ulogiram na taj lokalni acc, isti povežem sa svojim ms (hotmail) accountom.

Tako dobijem da mi user folder ima ime prema mom imenu i prezimenu.
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 14:00 (morrisoN).
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ja uvijek kod instalacije gasim internet i nikada mi nije povukao nikakve podatke od nikuda i uvijek traži izradu lokalnoga računa.

USB izrađujem sa Rufusom i nikada nisam imao problema, a Win 10 ili 11 instaliram nekome na tjednoj bazi barem jedamput.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 11 - općenito

došao mi je 22h2 update, pa gledam malo te novosti i vidim da bi trebao imati windows spotlight opciju u personalizaaciji desktopa, ali je nemam. jel to dolazi kasnije kao i tabovi u exploreru ili trebam kaj dodatno instalirat?

 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
Apachy kaže...

došao mi je 22h2 update, pa gledam malo te novosti i vidim da bi trebao imati windows spotlight opciju u personalizaaciji desktopa, ali je nemam. jel to dolazi kasnije kao i tabovi u exploreru ili trebam kaj dodatno instalirat?

 

 

 

Ovdje je solidan članak o novostima: https://pureinfotech.com/windows-11-22h2-new-features/

 

 Neke stvari će se pojaviti kasnije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2022 10:02 (zelenapaprika).
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Bitna stvar koju je korisno napraviti prije updejtanja na 22H2 !!!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ako netko ne zeli cekati da Microsoft omoguci tabove moze to napraviti odmah.

 

How to enable tabs for File Explorer on Windows 11 - Pureinfotech

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Pa dobro koji klinac je ovo...

SVAKI folder na PC-u mi je "Read only" !?!?!?!?!?!

 

Mislim, sve radi ok, nikakvih problema nisam imao pa prije to nisam ni primjetio nego danas kada sam pokušao promjeniti lokaciju neke igrice pa mi nije dalo jer je mjesto Read Only ???

 

Počeo sam čačkat i istraživat i skužio da mi je SVAKI folder na PC-u "Read Only" 

 

Napravim na Desktopu ili bilo gdje drugdje  "NewFolder" i automatski mi je "Read Only" !!!

Naravno odem u Properties foldera i maknem kvačicu sa ReadOnly kliknem Apply i Ok i kao izvršila se promjena, nikakvih upozorenja ali kad opet uđem u Properties tog foldera, Read Only je opet uključen!!!

 

Provjerio sam svaki folder na svakom mjestu na PC-u i ista situacija !?!?!?!?!?!

 

btw: imam Lokalni Admin Acc

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 10:41 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
...mislim da je svima je tako
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Pa na koji način učiniti da neki folder nije "Read Only" ???

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Windows 11 - općenito

Pokušavam napraviti vanjski bootabilni SSD za Win 11, međutim ne prepoznaje mi ga? SSD je HiKvision od 256 GB, probao sam sa Fat32 i sa NTFS sustavom.. Daje samo na stickove? Ne uspjevam niti s mediacreation tool niti sa rufusom..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
love2ml86 kaže...

Pokušavam napraviti vanjski bootabilni SSD za Win 11, međutim ne prepoznaje mi ga? SSD je HiKvision od 256 GB, probao sam sa Fat32 i sa NTFS sustavom.. Daje samo na stickove? Ne uspjevam niti s mediacreation tool niti sa rufusom..

 U rufusu klikni na list usb hard drives.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 16:18 (Cryogenic).
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Cryogenic kaže...
love2ml86 kaže...

Pokušavam napraviti vanjski bootabilni SSD za Win 11, međutim ne prepoznaje mi ga? SSD je HiKvision od 256 GB, probao sam sa Fat32 i sa NTFS sustavom.. Daje samo na stickove? Ne uspjevam niti s mediacreation tool niti sa rufusom..

 U rufusu klikni na list usb hard drives.

Pokaže mi ga u popisu ali mi baci grešku. (SSD je dobar, probao sam i chkdsk i preko KihVision softwarea)

12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
love2ml86 kaže...
Cryogenic kaže...
love2ml86 kaže...

Pokušavam napraviti vanjski bootabilni SSD za Win 11, međutim ne prepoznaje mi ga? SSD je HiKvision od 256 GB, probao sam sa Fat32 i sa NTFS sustavom.. Daje samo na stickove? Ne uspjevam niti s mediacreation tool niti sa rufusom..

 U rufusu klikni na list usb hard drives.

Pokaže mi ga u popisu ali mi baci grešku. (SSD je dobar, probao sam i chkdsk i preko KihVision softwarea)

 Onda probaj formatirat ssd sa Hard disk low level format tool'om, samo quick erase da makne particije, pa opet sa rufusom, ako i dalje zajebava onda nesto sa usb kontrolerom ne stima, odnosno sa kutijom/ladicom u sta si ubacio ssd. Koju ladicu imas?

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2022 17:09 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
love2ml86 kaže...

Pokušavam napraviti vanjski bootabilni SSD za Win 11, međutim ne prepoznaje mi ga? SSD je HiKvision od 256 GB, probao sam sa Fat32 i sa NTFS sustavom.. Daje samo na stickove? Ne uspjevam niti s mediacreation tool niti sa rufusom..

 -vanjski? spojen na usb? .. vjerojanto nešto gadno promašuješ + btw rufus služi izradi bootabilnog installera, ne boot diska kao sys-install mada je u osnovi to isto... tj sve i dalje radi os.

-vjerojatno, treba obrisati particije (diskpart +clean) i ovisno o željenom modu uefi-gpt ili mbr inicijalizirati, tek tad se kreiraju particije kao boot a to s rufusom nema veze, može sve diskpart ili bilo koji disk-part manager ako ti je teško tipkati dok gui-diskmanager win nudi samo kreiranje particija nedovoljno opcija.. nije važna app ili os, tj to radi svaki os, na isti način, kompatibilnost, jedino je pitanje ima li 'driver' za razne FSove ostalih oseva, npr linux defaultno ima sve, mac samo za sebe, win za fat+ntfs.. no kao driver može i svaki drugi FS ili alat koji to ima interno (no to u pravilu radi os, ne treća app).

 

-potraži temu.. boot, malo zastarjela ali pravila su i dalje ista.

-dodatni problem može biti mod rada gpt + secboot i enkripcija pa ovisno o tome ne možeš do diska i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Windows 11 - općenito

Pozdrav, 

 

na novo imam win11 i nije prošlo valjda ni dva tjedna i već mi lupi updejt i smrda mi nekoliko stvari. Od najgoreg PhpMyAdmin/mySQL ne radi nakon updejta...grhh

Al ono, frajer mi je nakačio oneDrive, posljedica toga su izmjenjene neke putanje foldera na računalu ...ma užas ...

 

Uglavnom, ko vrag što bježi od tajmana, tako želim disableati win11 automatic update i našao sam ovaj tutorijal: 

Tu su prikazana dva načina...

- prvi kroz group policy (video do 00.00 - 02.00)

- drugi kroz registry (video od 02.00 na dalje)

 

Nisam najbolje shvatio zašto je rekao da ova metoda kroz registry nije preporučljiva? Koji su mogući problemi? Sumnjam da mogu biti veći od automatskog updejta?

I ako sam dobro shvatio, prvi pristup bi trebao biti dovoljan da se disablea update?

 

 

Drugo pitanje, kako maknem ove ikone nad folderima koje su mi se nakačile nakon updejta? Slika prilog.

 

Hvalaa.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice