Windows 11 - općenito izdvojena tema

poruka: 805
|
čitano: 352.096
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ekipa koja koristi Windows 11 na "nepodržanom" hardveru, jeste li dobili ovo prvo ažuriranje za instalaciju?

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 11 - općenito
Marko :D kaže...

Ekipa koja koristi Windows 11 na "nepodržanom" hardveru, jeste li dobili ovo prvo ažuriranje za instalaciju?

Naravno. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - općenito
dinos3 kaže...

Imam, da UEFI treba biti upaljen. 

 Zanimalo me može li se instalirati na legacy Bios. Vidio sam da imaju rješenja da se zaobiđe TPM i nepodržani procesori, ali nisam nigdje vidio može li se bez UEFI biosa instalirati. Valjda će se i za to naći rješenje, ako već nije...

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Znači Windows 11 su najbolji Windows 10 ikada?
😁
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - općenito

Što se mene tiče, nisu. Jedino mi je novi store zanimljiv. A ostalo su po meni pogoršali. A novi store će doći i na Win 10, kažu za par mjeseci. Taman kad ga još malo srede, jer po prvim Win 11 buildovima što sam vidio, izgleda bolje, ali još fali nekih stvari koje imaju u Store-u na Win 10. Samo što na Win 10 fale ove nove aplikacije koje se pojavljuju samo u Win 11 Store-u. Ali kao što rekoh, dok još malo srede taj Store, doći će i na Win 10... A možda će doći i Android podrška.

 

Što se tiče ostalog, kao na primjer UI, izgleda bolje, ali radi dosta stvari lošije. Taskbar, folderi u exploreru, start. Možda ovi widgeti postanu bolji od tilesa, ali trenutno nisu. Instalirao sam ga na Surface Pro 4, sa najlošijim m3 procesorom (koji nije službeno podržan na Win 11, ali radi), jer navodno Win11 radi bolje na tabletu nego Win 10. Ali na desktopu ne namjeravam prelaziti još, iako sam do sada uvijek prelazio na novi OS čim bi izašao.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Kad izađe novi OS, ja stari ne mogu više ni primirisati! Jbg, takav sam…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Marko :D kaže...

Ekipa koja koristi Windows 11 na "nepodržanom" hardveru, jeste li dobili ovo prvo ažuriranje za instalaciju?

Je lijepo se sve instaliralo i dalje lijepo radi na mom prastarom pc-u.
Btw znam da nije tema za to , ali u temi za uređenje desktopa je dosta zamrlo pa evo par fotki mog uređenog desktopa. Pošto je to probni pc onda me nije bilo strah svašta prčkati po njemu.
Edit: Za upite javite se u temi Vaš desktop da nebude ovdje offtopic.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 20:35 (Dud).
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Bilal kaže...
dinos3 kaže...

Imam, da UEFI treba biti upaljen. 

 Zanimalo me može li se instalirati na legacy Bios. Vidio sam da imaju rješenja da se zaobiđe TPM i nepodržani procesori, ali nisam nigdje vidio može li se bez UEFI biosa instalirati. Valjda će se i za to naći rješenje, ako već nije...

  Navodno se može tako da se se napravi bootabilni windows 10 USB pa se u njega kopira install.wim file iz Windows 11 ISOa. Ja to nisam probao.

https://quickfever.com/install-windows-11-on-legacy-bios/
https://www.minitool.com/news/install-windows-11-legacy-bios-mode.html

4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
Marko :D kaže...

Ekipa koja koristi Windows 11 na "nepodržanom" hardveru, jeste li dobili ovo prvo ažuriranje za instalaciju?

 Pa jasno.

15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Evo prešao i ja na Win11.

Za sad mi se sviđa, copy, paste, rename sve dostupno odmah gore. Cijeli system u dark modu izgleda jako dobro.

 

Samo pitanjce. Jel update automatski po defaultu ili ga moram opet gasiti preko registrya?

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito

Po defaultu je.

IP
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ja sam na Win 11 već par dana, temeljito pretresam funkcionalnost, zasad sve aplikacije i driveri funkcioniraju besprijekorno. Problemi koje sam zasad primijetio su postavljanje default applikacije za jpeg i mp4 fileove, odnosno windowsi ne dozvoljavaju promjenu sa Microsoftovih aplikacija na neku drugu aplikaciju. Drugi problem je što, iako je jezik OS-a postavljen na engleski, dio postavki se prikazuje na hrvatskom jeziku (security center, Paint i neke slične aplikacije). Napominjem i da sam kupio original ključ za Win10 + Office 2019 pro na ovim jeftilen stranicama i uredno sve aktivirao na 11-ici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Adoon kaže...

Ja sam na Win 11 već par dana, temeljito pretresam funkcionalnost, zasad sve aplikacije i driveri funkcioniraju besprijekorno. Problemi koje sam zasad primijetio su postavljanje default applikacije za jpeg i mp4 fileove, odnosno windowsi ne dozvoljavaju promjenu sa Microsoftovih aplikacija na neku drugu aplikaciju. Drugi problem je što, iako je jezik OS-a postavljen na engleski, dio postavki se prikazuje na hrvatskom jeziku (security center, Paint i neke slične aplikacije). Napominjem i da sam kupio original ključ za Win10 + Office 2019 pro na ovim jeftilen stranicama i uredno sve aktivirao na 11-ici.

Engleski pomakni da bude prvi jezik na listi, a hrvatski drugi. Onda će ti sve biti na engleskom jer ako je hrvatski prvi, a engleski drugi, onda je pola na hrvatskom, pola na engleskom.

5 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Adoon kaže...

Ja sam na Win 11 već par dana, temeljito pretresam funkcionalnost, zasad sve aplikacije i driveri funkcioniraju besprijekorno. Problemi koje sam zasad primijetio su postavljanje default applikacije za jpeg i mp4 fileove, odnosno windowsi ne dozvoljavaju promjenu sa Microsoftovih aplikacija na neku drugu aplikaciju. Drugi problem je što, iako je jezik OS-a postavljen na engleski, dio postavki se prikazuje na hrvatskom jeziku (security center, Paint i neke slične aplikacije). Napominjem i da sam kupio original ključ za Win10 + Office 2019 pro na ovim jeftilen stranicama i uredno sve aktivirao na 11-ici.

 Ako ne koristis win apk jednostavo ih obrises i postavis si zadane koje tebi odgovaraju. Ovo je najbezbolniji nacin :)

13 godina
online
Re: Windows 11 - općenito
Marko :D kaže...

 hrvatski prvi, a engleski drugi, onda je pola na hrvatskom, pola na engleskom.

  Ovo je strašno, ali barem znam riješenje za tu komediju.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 15:52 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - općenito
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

 hrvatski prvi, a engleski drugi, onda je pola na hrvatskom, pola na engleskom.

  Ovo je strašno, ali barem znam riješenje za tu komediju.

 Ustvari nije riječ o pola-pola, nego fino tamo u settingsu piše. Windows display - English; Apps & websites - jezik koji je prvi na listi. Tako će ti aplikacije koje imaju podršku za hrvatski biti na hrvatskom, a one koje nemaju biće na engleskom. Ako hoćeš da je sve na engleskom, onda pomakneš engleski na prvo mjesto.

2 godine
protjeran
offline
Windows 11 - općenito

Sada san na Win10 i nakon svako malo većeg updatea upali mi se System Restore sam od sebe, ne razumijem čemu onda opcije da se ugasi. Kakva je situacija sa Win11?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - općenito
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

Ja sam tu kupio licencu za Win10 Pro i Office 2019 pro plus, Windowse sam aktivirao online, a office telefonski na broj Microsofta Hrvatska bez ikakvih problema, mislim da je sve legalno.

15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
imnewhere kaže...

 -ovisi koga pitaš i za što koristiš. istovremeno da-i-ne. :) -jasnije? naravno nije.. jer takvi su zakoni.

 

-jedini relevantan je vlansik licence, micosoft.. ako install-aktivacija prihvati key tad je to valjan-važeći key, licenca. Ako to kaže ms-vlasnik tko može reći drugačije? domaći sud-inspektor?.. ne.

-ali, ako si firma, tad sve u vlasništvu firme mora biti kupljeno kroz žiro-račun, R1.. pdv itd.. to je stvar porezne, knjigovodstva, poslovanja i naših zakona, nema veze s win-licencom tj sve robe su robe, pravila ista. Tad moraš imati uredne papire koje na ovakvim izvorima nemaš, .. i to je tad porezni prekršaj, nema veze s licencom. .. ali, naravno, postoji BSA koji štiti interese vlasnika kao ms, adobe, ostali.. pa zna pogledati popis firmi u registru, zna tko je partner i ima licencu, zna matematiku i da ostali koji nisu na popisu logički nemaju licencu .. i tad može tužba pa i kazna.

-inspektor? .. nije nadležan za soft-licence, samo prenese zatečeno stanje nadležnima (vlasnik ili bsa..).

-tad imaš dvije moguće situacije, imaš valjanu važeću licencu, sve uredno.. ili nemaš.

-ako nemaš, tad opet dvije mogućnosti, jednostavno nemaš.. da bi koristio u komercijali moraš imati. (točka). Tad kupiš ili ne koristiš. (točka).. alternativa je recimo pirat-crack.. a tad u neznanju-gluposti počiniš teško kazneno djelo u rangu terorizma, što je kažnjivo po sili zakona (ne treba privatna tužba vlasnika što ide u rečenici prije..). Tj ako je pirat (što uključuje hack-crack kao i način pribavljanja npr torrent-distribucija) tad si kriv i plaćaš kaznu za pirateriju, što je nekoliko godina s inspektora i ilaska u eu prešlo na carisnki prekršaj pa je jedna nula više u kazni, 5.000->50.000 i više.. pa se misli ima li smisla dobiti kaznu.

 

-problem, online.. legitimno-legalno.. da i ne, tj da bi bilo za domaće tržište, mora biti recimo R1, oib-matični broj itd.. + žiroračun ako je u pitanju firma. Ako si kućni zaboravi.. možeš i bez, jer ti ms ekšli dozvoljava osim customizacije, win10 radi, za razliku od recimo 7-8 koji ne rade, za download traže key + u installu + gase se ako nisu aktivirani.. win10 ti ms recimo poklanja i nada se da ćeš kupiti-aktivirati ali ako si kućni ne moraš.. i ne kršiš neki zakon tj sve je legalno, skineš s ms sitea i poštuješ uvjete dok je kupnja keya samo ponuda.. i kupit ćeš kad poželiš ili nećeš.

-ako pokušaš nešto iz pirat-hack-crack.. tad si prekršio zakon, tad si pirat, dovojno da skineš s nekog torrenta (distribucija) umjesto s ms-sitea..

-kad instaliraš win, .. i recimo poželiš aktivirati, kupiš key.. negdje online.. i ne brine te legitimnost izvora, jer to nije tvoja nadležnost nego države, dok će ti ms taj key aktivirati ako je valjan a po tome je key ok odnosno ako ne aktivira tad nije.. pri čemu nema kršenja zakona, tj takav webshop je možda pod jurisdikcijom hr, eu, .. možda nije, ima li ugovor s ms-om ne znamo i ne moramo znati, tj možeš win licencu kupiti u lokalnoj trgovini, na kiosku, u šetnji parizom-bečom-japanom.. možeš bilo gdje i za osobnu upotrebu ne moraš nikome nikada dokazivati kupnju računom i sl. . a jedini koji validira key je ms-aktivacijski server i ako on kaže da je ok, tad nitko treći ne može reći da nije.

-ako je ta trgovina recimo pirat, to nije tvoj posao, briga.. tj jedino te treba brinuti hoće li key raditi.. možda neće a cijena je sporedna što se tiče zakona, tj ne postoji zakonom regulirana cijena + može ti osobno billygates pokloniti win licencu ili djedmraz, možeš naći na cesti, možeš osvojiti neku nagradnu igru.. i nikad nikome ne moraš dokazivati valjanost tj ako to kaže ms-server tad je taj key valjan, a ako ga blokira tad nije. Tad ako imaš račun možeš tražiti od ms-a i dobit ćeš novi key.. itd.

 

btw, ne stavljaj linkove na takve sadržaje, nije preporučljivo + komercijala + moguće i ostale zakonske komplikacije, .. dovoljno je opis-pitanje, ostalo bolje ne i postoji mogućnost da modovi brišu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 11 - općenito
 
2 0 hvala 3
5 godina
offline
Windows 11 - općenito

Idemo vidjeti sto su popravili, FF nekada blokira, nekada se srusi, dosta apk je usporeno, neke animacije su trzave i titrave...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
morrisoN kaže...

 Riješen problem s performansama L3 cachea na Ryzen procesorima

https://hothardware.com/news/amd-chipset-drivers-windows-11-bug

15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Konačno L3 nije na 30+ ms nego negdje u normali od oko 10-12

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - općenito

Jel vam datum i vrijeme dolje desno prikazano kako treba? Na win10 mi je bilo lijepo center-aligned, sad mi je kao right-aligned ali neispravno. Naime najdesniji dio datuma i najdesniji dio sata se ne poklapaju tj. nisu jedna ispod druge ravno

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Windows 11 - općenito

Datum i vrijeme je ostalo isto, nije popravljeno. Otvaranje apk je ostalo usporeno.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - općenito
john142 kaže...

Datum i vrijeme je ostalo isto, nije popravljeno. Otvaranje apk je ostalo usporeno.

 Kakav apk, jbt.

5 godina
offline
Windows 11 - općenito

Pojedine aplikacije dosta sporo otvara. Apk mi ostalo od androida :)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Windows 11 - općenito

Stigao update kojim su zakrpali L3 cathe bug koji je pogodio računala sa AMD procesorima, instalacija bez problema prošla na računalu koje nije službeno podržano (procesor nije kompatibilan, sve ostalo ima).

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 13:37 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Valentin17 kaže...

Stigao update kojim su zakrpali L3 cathe bug koji je pogodio računala sa AMD procesorima, instalacija bez problema prošla na računalu koje nije službeno podržano (procesor nije kompatibilan, sve ostalo ima).

 Bez obzira na update, meni je i dalje ovo užas, a ne mogu natrag na 10 bez da radim clean install. Isto sam idiot kaj uvijek sve moram imat up to date...

Desni klik na 1 file učitava 8 sekundi, to je samo jedan od primjera...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice