Windows 11 - općenito izdvojena tema

poruka: 805
|
čitano: 354.601
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
FileFicho kaže...

Obriši drivere sa DDU iz safe moda, skini zadnje drivere za Win 11 i probaj onda.

Isto tako skini i instaliraj zadnje drivere za B450 čipset.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 21:37 (Valentin17).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - općenito

Instalirao preko Win11 Assistanta, one njihove službene helper aplikacije. Sve prošlo uredno bez problema, sami update je odraden za oko pola sata.

Zasada mi je sve ok, nisam naletio ni na kakve probleme. Vjerujem da je u pozadini ovo većinski samo promjena i osvježenje sučelja, core dio je sigurno minimalno diran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
JayCutler kaže...

Skinuo ISO "Win11_Croatian_x64", raspakirao sam ga na drugi disk, pokrenuo instalaciju i nemam opciju da mogu zadržati osobne datoteke i aplikacije. Prilog je u attach-u.

 

P.S. Ne znam kaj im znači da ne mogu zadržati aplikacije i datoteke (tekst skroz na dnu slike)? Jest da sam instalirao Windows10 na engleskom, pa sam kasnije skinuo Language Pack da mi Windowsi budu na Hrvatskom. Jel to možda razlog? Ako je, da li moram ponovo skidati ISO, ali na engleskom jeziku?

 

Edit:

 

Sve riješeno. Skinuo dodatno englesku verziju, OS ponudio opciju zadržavanja osobnih datoteka i aplikacija, instalirao i kasnije vratio cijeli OS na Hr.

 

11-ica zasad radi savršeno!

 

 Na koji način si dobio da ti je taskbar ovako malen i da nemaš datuma ispod sata?

 

Edit: zanemari upit, vidim da je to slika od win 10 :/

 

Ako netko pronađe kako smanjiti taskbar po y osi neka slobodno komentira, osobno sam isprobao onu foru preko regedit-a, ali tada reže datum i nije baš ugodno za vidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 7:06 (Branimir2412).
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
Branimir2412 kaže...

 Na koji način si dobio da ti je taskbar ovako malen i da nemaš datuma ispod sata?

 

Edit: zanemari upit, vidim da je to slika od win 10 :/

 

Ako netko pronađe kako smanjiti taskbar po y osi neka slobodno komentira, osobno sam isprobao onu foru preko regedit-a, ali tada reže datum i nije baš ugodno za vidjeti.

 Sa ovim sam smanjio taskbar:

 

https://www.ghacks.net/wp-content/uploads/2021/06/windows-11-registry-taskbar-change-size.zip

 

Probao sam i preko Registry Editor-a

 

https://windowsloop.com/how-to-change-taskbar-height-icons-size-in-windows-11/

 

i u oba slučaja mi, kako veliš, reže datum. I da, nije ugodno za vidjeti. Tako da i ja čekam skup s tobom da netko prokomentira jel postoji kakvo drugo rješenje.

 

 

IP
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 7:42 (JayCutler).
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Valentin17 kaže...
FileFicho kaže...

Obriši drivere sa DDU iz safe moda, skini zadnje drivere za Win 11 i probaj onda.

Isto tako skini i instaliraj zadnje drivere za B450 čipset.

DDU je riješio sve probleme. Ja sam kod instalacije drivera stavio kvačicu na "clean install", međutim očito ne očisti sve kao DDU. Hvala još jednom! 

12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Dud kaže...
David87 kaže...

Skinuo finalnu verziju "Win11_Croatian_x64" te probao pomoću TPM off i onih nekih fajlova za bypass, al nejde. Ima netko neko rješenje kako instalirat na nepodržani HW?

 

EDIT: Skužio, samo se izbriše appraiserres.dll i instalacija se pokreće ;)

         Također sm skinuo i "Windows_11_PRO_22000.194_21H2_Non-TPM_2.0_Compliant_X64_En-US_PRE-ACTIVATED" za stari laptop pa ću probat to tamo instalirat (clean install)

 Ja sam na svom core 2 quad, morao ugasiti internet da mi dopusti instalaciju. Znači obrisati ovaj appraiserres.dll i ugasiti internet. Skinuo sam ovaj službeni iso, i probao apdejt na onaj prvi leakani 11 koji sam stavio na čisti disk. Nije htio dok nisam ovo obrisao i ugasio net. Nakon toga je krenulo i instalacija je trajala nekih pola sata. Sad lijepo radi, na hrv je, imam novi paint i sve. Čak je i odmah povukao neki kumulativni apdejt. I aktivirani su. 

 Edit: evo screenshot mog probnog kompa od jučer.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
16 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - općenito

uspio sada na jdnom starom laptopu proć kroz onu HW gnjavažu.

- pripremio stik sa win11

- pobrisao onaj appraiserres.dll

- pokušao install i opet neće... isključio laptopu internet, ponovno pokrenuo install i evo sve prošlo

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 11 - općenito

Da li netko ima upute za instalaciju WIN11 na ne podržanom hardveru? (Ryzen 2400G) HVALA! 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
Daliboris kaže...

Da li netko ima upute za instalaciju WIN11 na ne podržanom hardveru? (Ryzen 2400G) HVALA! 

 Probaj ovo:

 

IP
6 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 11 - općenito

Puno hvala, a ima li kakvi jednostavniji postupak jer ipak se ovo čini dosta komplicirano? Hvala svejedno ako nema probat ću! :) 

4 godine
offline
Windows 11 - općenito

Pogledao sam taj i slične videe u kojima se pojašnjava kako zaobići provjeru TPM-a i Secureboota.

 

I ostaje pitanje za budućnost na koje trenutno nema odgovora: ako prođe forsirana instalacija Win11 na nepodržanom hardveru, hoće li takav OS dobiti feature update i sl.? Na to sada stvarno ne može odgovoriti nitko, osim Microsofta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 20:54 (zelenapaprika).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito

Da to je pitanje, kak će ić novi updateovi? I hoće li prilikom nekog updatea reči da nije podržan sistem? Zanimljivo je da je meni nakon instalacije jedan kumulative apdejt odmah došao. A budemo vidjeli kaj bu dalje, mislim meni je za ovaj stari komp svejedno, ali moj glavni koji je isto stari I3 njega ću apdejtat iduće godine kad ću ionako trebati clean install jer je već zatrpan sa svim i svačim. A dotad nek dalje lijepo radi na w10.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
14 godina
offline
Windows 11 - općenito

Kako u windows 11 doći do power options?

Procesor mi se pregrijava , 99 stupnjeva pod opterećenjem. HP Omen i7-8750H.

Htio bih isključiti turbo boost, a u bios-u te opcije nemam.

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Ezio kaže...

Kako u windows 11 doći do power options?

Imaš u control panelu.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Ili jednostavno koristi pretragu iz Start menija:

 

powercfg.cpl

Know your world.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 11:03 (escobar_).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
zelenapaprika kaže...

Pogledao sam taj i slične videe u kojima se pojašnjava kako zaobići provjeru TPM-a i Secureboota.

 

I ostaje pitanje za budućnost na koje trenutno nema odgovora: ako prođe forsirana instalacija Win11 na nepodržanom hardveru, hoće li takav OS dobiti feature update i sl.? Na to sada stvarno ne može odgovoriti nitko, osim Microsofta.

 - 'zna se'.. tj za sad ms kaže da neće dobijati updateove (nema razlike update-upgrade u ms terminologiji već duže vrijeme..) tj to je za sad više kao prijetnja kako bi svi prešli i recimo uključili opcije ako hw podržava ili kupili novo +2018god.. no što kaže ms ne mora biti u budučnosti točno, samo mjena stalna jest... činjenice samo možda.

+ u vrijeme insaider-demo-dev.. i primjera su pravila drugačija, tj takve verzije osa mogu dozvoljavati svašta, no konačne za javnost verzije su obično zaključane tj izmjenjene u odnosnu na takve dok ove s vremenom ubije killswitch.. tako da sve što znamo iz insider-dev verzija nema veze s budućnosti i odlukama ms za 'normalnu' vezriju.. tj sve je možda + promjenjivo pa i to da ms recimo odustane od tih uvjeta kao tpm i sec.boot.. ali to neće jer je to osnovno što ekšli želi za par godina, ne zanima ga juzer čak ni os-win.. migracija u cloud-usluge.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 11 - općenito

Nije ni sada Microsoft decidno kazao da nema nadogradnji, u pitanju su semantičke vratolomije koje itekako ostavljaju prostor da ih tumači kako ko hoće. U svakom slučaju vidjet ćemo kroz mjesec-dva kako će ići ažuriranja, možda će kumulativna ići redovno ali se neće moći odraditi Feature Update (kada izađe) kroz Windows Update na nepodržanim računarima.

Know your world.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
Valentin17 kaže...
Ezio kaže...

Kako u windows 11 doći do power options?

Imaš u control panelu.

 ja sam zabrijao da toga više nema i da je sve u "settings"

Ali ubija me procesor. Sad sam disableao power boost. U stress testu je sve ok, boosta nema, frekvencija fixna na 2.19, temperatura do 75C. Čim pokrenem npr. neki render, temperatura opet skače preko 97.

Nije za ovu temu pa idem dalje

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Windows 11 - općenito

https://github.com/valinet/ExplorerPatcher

 

Napokon mogu normalno koristiti win11...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 14:23 (ivicask).
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
ivicask kaže...
morrisoN kaže...
Je li neko već instalirao ovu službenu verziju? Koja je oznaka builda?

 22000.194  Potpuno isti build koji je već dostupan 3 tjedna..

 Isti slučaj i kod mene. Bio sam zbunjen, pa sam tražio po Internetu i našao ovo. Hvala.

13 godina
odjavljen
offline
Windows 11 - općenito

Zna li tko kako rijesiti ovo da je pola Windowsa na engleskom a pola na hrvatskom?

 

Napravio sam upgrade sa 10, tako da mi je trebalo ostaviti stare postavke gdje su mi Windowsi bili kompletno na engleskom, samo sam imao hrvatsku tipkovnicu i regija/format.

 

Start menu takoder pola-pola, ikone su na hrvatskom, a sve ostale tipke na eng.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
dtrixxx kaže...

Zna li tko kako rijesiti ovo da je pola Windowsa na engleskom a pola na hrvatskom?

 

Napravio sam upgrade sa 10, tako da mi je trebalo ostaviti stare postavke gdje su mi Windowsi bili kompletno na engleskom, samo sam imao hrvatsku tipkovnicu i regija/format.

 

Start menu takoder pola-pola, ikone su na hrvatskom, a sve ostale tipke na eng.

 Pa imaš "Add language", pa izaberi Hrvatski.

IP
13 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 11 - općenito
JayCutler kaže...
dtrixxx kaže...

Zna li tko kako rijesiti ovo da je pola Windowsa na engleskom a pola na hrvatskom?

 

Napravio sam upgrade sa 10, tako da mi je trebalo ostaviti stare postavke gdje su mi Windowsi bili kompletno na engleskom, samo sam imao hrvatsku tipkovnicu i regija/format.

 

Start menu takoder pola-pola, ikone su na hrvatskom, a sve ostale tipke na eng.

 Pa imaš "Add language", pa izaberi Hrvatski.

Nisi me razumio. Ja zelim da je sve na engleskom i trebalo je tako ostati nakon upgradea na 11 jer sam na 10 to vec imao bez problema.

Zato pod 'Windows display language' vec stoji English.

Nego je Win11 sam od sebe poceo prebacivati pola stvari na Hrvatski.

 

Ali mislim da sam upravo uspio rijesiti dok sam ovo pisao.

Treba English staviti gore na prvo mjesto, izgleda da je to bio problem. Inace je ovaj redoslijed vezan za tipkovnicu, tako da sad ce mi svaki put biti engleska tipkovnica pri pokretanju ali dobro.

Ovo mora da je neki bug, nema smisla da je pola sistemskog jezika vezano za odabir tipkovnice.

 

Uglavnom eto mozda nekome pomogne ako ima slican problem.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 15:41 (dtrixxx).
6 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
dtrixxx kaže...

 

Ali mislim da sam upravo uspio rijesiti dok sam ovo pisao.

Treba English staviti gore na prvo mjesto, izgleda da je to bio problem. Inace je ovaj redoslijed vezan za tipkovnicu, tako da sad ce mi svaki put biti engleska tipkovnica pri pokretanju ali dobro.

Ovo mora da je neki bug, nema smisla da je pola sistemskog jezika vezano za odabir tipkovnice.

 

Uglavnom eto mozda nekome pomogne ako ima slican problem.

 

 

Hvala za info.

Što se tiče engleske tipkovnice to ne bi trebao biti problem, tako je i u win10 bilo - uđe se u postavke zadanog jezika, doda se 'standard' tipkovnica a engleska se može obrisati. Ta standard tipkovnica odgovara regiji, tj. ako je postavljena Hrvatska za regiju onda odgovara hrvatskoj tipkovnici, ima sve naše znakove i može se postaviti za default.

 

 
 

 

4 godine
offline
Re: Windows 11 - općenito
ihush kaže...
zelenapaprika kaže...

Pogledao sam taj i slične videe u kojima se pojašnjava kako zaobići provjeru TPM-a i Secureboota.

 

I ostaje pitanje za budućnost na koje trenutno nema odgovora: ako prođe forsirana instalacija Win11 na nepodržanom hardveru, hoće li takav OS dobiti feature update i sl.? Na to sada stvarno ne može odgovoriti nitko, osim Microsofta.

 - 'zna se'.. tj za sad ms kaže da neće dobijati updateove (nema razlike update-upgrade u ms terminologiji već duže vrijeme..) tj to je za sad više kao prijetnja kako bi svi prešli i recimo uključili opcije ako hw podržava ili kupili novo +2018god.. no što kaže ms ne mora biti u budučnosti točno, samo mjena stalna jest... činjenice samo možda.

+ u vrijeme insaider-demo-dev.. i primjera su pravila drugačija, tj takve verzije osa mogu dozvoljavati svašta, no konačne za javnost verzije su obično zaključane tj izmjenjene u odnosnu na takve dok ove s vremenom ubije killswitch.. tako da sve što znamo iz insider-dev verzija nema veze s budućnosti i odlukama ms za 'normalnu' vezriju.. tj sve je možda + promjenjivo pa i to da ms recimo odustane od tih uvjeta kao tpm i sec.boot.. ali to neće jer je to osnovno što ekšli želi za par godina, ne zanima ga juzer čak ni os-win.. migracija u cloud-usluge.

 Za ovo zadnje je zanimjivo da na svojim vlastitim stranicama nude info kako dodati key u registry čime se zaobilazi provjera TPM-a i CPU-a.

14 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
dtrixxx kaže...
JayCutler kaže...
dtrixxx kaže...

Zna li tko kako rijesiti ovo da je pola Windowsa na engleskom a pola na hrvatskom?

 

Napravio sam upgrade sa 10, tako da mi je trebalo ostaviti stare postavke gdje su mi Windowsi bili kompletno na engleskom, samo sam imao hrvatsku tipkovnicu i regija/format.

 

Start menu takoder pola-pola, ikone su na hrvatskom, a sve ostale tipke na eng.

 Pa imaš "Add language", pa izaberi Hrvatski.

Nisi me razumio. Ja zelim da je sve na engleskom i trebalo je tako ostati nakon upgradea na 11 jer sam na 10 to vec imao bez problema.

Zato pod 'Windows display language' vec stoji English.

Nego je Win11 sam od sebe poceo prebacivati pola stvari na Hrvatski.

 

Ali mislim da sam upravo uspio rijesiti dok sam ovo pisao.

Treba English staviti gore na prvo mjesto, izgleda da je to bio problem. Inace je ovaj redoslijed vezan za tipkovnicu, tako da sad ce mi svaki put biti engleska tipkovnica pri pokretanju ali dobro.

Ovo mora da je neki bug, nema smisla da je pola sistemskog jezika vezano za odabir tipkovnice.

 

Uglavnom eto mozda nekome pomogne ako ima slican problem.

 

 Neće, ako namjestiš u dodatnim postavkama da ignorira taj redosljed.

 

Jednostavnost strikes again..

 

 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 16:44 (merio).
15 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
dtrixxx kaže...
JayCutler kaže...
dtrixxx kaže...

Zna li tko kako rijesiti ovo da je pola Windowsa na engleskom a pola na hrvatskom?

 

Napravio sam upgrade sa 10, tako da mi je trebalo ostaviti stare postavke gdje su mi Windowsi bili kompletno na engleskom, samo sam imao hrvatsku tipkovnicu i regija/format.

 

Start menu takoder pola-pola, ikone su na hrvatskom, a sve ostale tipke na eng.

 Pa imaš "Add language", pa izaberi Hrvatski.

Nisi me razumio. Ja zelim da je sve na engleskom i trebalo je tako ostati nakon upgradea na 11 jer sam na 10 to vec imao bez problema.

Zato pod 'Windows display language' vec stoji English.

Nego je Win11 sam od sebe poceo prebacivati pola stvari na Hrvatski.

 

Ali mislim da sam upravo uspio rijesiti dok sam ovo pisao.

Treba English staviti gore na prvo mjesto, izgleda da je to bio problem. Inace je ovaj redoslijed vezan za tipkovnicu, tako da sad ce mi svaki put biti engleska tipkovnica pri pokretanju ali dobro.

Ovo mora da je neki bug, nema smisla da je pola sistemskog jezika vezano za odabir tipkovnice.

 

Uglavnom eto mozda nekome pomogne ako ima slican problem.

 

 Za jezik sustava odabrao sam engleski, a tipkovnicu Standard za hrvatski jezik i sve radi u redu kao i na Windows 10.

13 godina
offline
Re: Windows 11 - općenito
escobar_ kaže...

Nije ni sada Microsoft decidno kazao da nema nadogradnji, u pitanju su semantičke vratolomije koje itekako ostavljaju prostor da ih tumači kako ko hoće. U svakom slučaju vidjet ćemo kroz mjesec-dva kako će ići ažuriranja, možda će kumulativna ići redovno ali se neće moći odraditi Feature Update (kada izađe) kroz Windows Update na nepodržanim računarima.

 Bilo kako bilo  mislim šta god Microsoft "odluči" uvijek će se "pronaći načina" da se nadogradnje instaliraju i na nepodržana računala....

4 godine
offline
Windows 11 - općenito

Iskoristio sam registry key koji Microsoft sam spominje na svojim stranicama kako bih instalirao Win 11 na laptop s Intelovim CPU-om 7. generacije.

 

Dakle nikakav appraiserres.dll i sve ostalo. Samo dodao registry key.

 

Raspakirao sam ISO file s Win 11 u folder i pokrenuo instalaciju.

 

Sve je dobro prošlo, pa, koliko vidim, ostali su mi svi dokumenti i ranije instalirane aplikacije.

 

Win 11 su aktivirani licencom za Win 10 koji su već bili instalirani do danas.

 

Za sada sve štima.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11 - općenito
AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.10.2021 5:25 (Valentin17).
 
4 0 hvala 3
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 Insider preview, beta, developer, Windows 11 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice