Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 384.079
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
4 godine
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

JayCutler kaže...

Verzija 22000.184 Beta, upravo nadograđeno, i opet... ne radi mi Search Bar u Programskoj traci.

 

Probao guglati, raditi prema YouTube klipovima, niš ne pomaže.

 

Zna li koji znalac rješenje?

A da makar probaš DEV Verziju?

 

Mogu i DEV probat, samo je pitanje jel ću sa DEV doći na Full OS?

IP
15 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...
Envy kaže...

JayCutler kaže...

Verzija 22000.184 Beta, upravo nadograđeno, i opet... ne radi mi Search Bar u Programskoj traci.

 

Probao guglati, raditi prema YouTube klipovima, niš ne pomaže.

 

Zna li koji znalac rješenje?

A da makar probaš DEV Verziju?

 

Mogu i DEV probat, samo je pitanje jel ću sa DEV doći na Full OS?

Što god budeš želio mi ćemo ti to omogući. Samo udri. Meni DEV leti. I otarasite se više straha da ako nije Final nije ok, bete nekada znaju biti bolje od finalnih verzija. Govorim o SW-u općenito.

Imam DejaVu iz Windowsa 98 SE kad se svježe instalira. Ne znam koliko si star da se sjećaš toga.

13 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...
Zna li koji znalac rješenje?

Ovo je testni komad softwera i ima nekih stvari koje ne rade i za koje možda nećeš uvijek naći riješenje,

zato ovo instaliraju oni koji su uvijek spremni na kompromise ili na kompletne reinstalacije, nisi valjda mislio da će to odmah raditi od prve.

Jebga, ako nisi zadovoljan ili opcija rool back, a ako ti nije ponuđena, a Bože moj, reinstall pa ispočetka sve i čekaj finalnu verziju Win 11 na Win 10.

Nema smisla po forumu otvarati nove teme za nešto što većina foruma još niti ne koristi, mi koji koristimo smo ovdje, u ovoj temi, da smo ti znali pomoći,

pomogli bi ti već odavno, 99 posto da ako pomoć ne dobiješ ovdje, nećeš je dobiti nigdje na forumu.

Mislim da ovo nije za tebe, ti naginješ nečemu što će raditi savršeno, a testni softwer jednostavno nije to, jebga, meni ne radi miš skupi miš nekada,

problema je do Logitech softwera za kontrolu i pomirio sam se s time, koristim jeftini miš i bok, a tako i ti, za search instaliraj neki treći program kao npr.

Everything i koristi njega dok ne proradi tražilica u Win 11.

Dev kanal ne vodi do finalne verzije Win 11, mi na DEV kanalu smo zauvijek vezani za insider kanal i jedini izlaz nam je brisanje svega i čista instalacija,

ali ipak znamo dobro kaj radimo, pa zato imamo sačuvane image slike diskova i sa par klikova i u roku par minuta se vratimo koliko god treba koraka unatrag.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Bravo Valentin! Sve iskreno i točno napisano.
Ja isto imam jedan problem trivijalne prirode, ali me ne zamara toliko. Naime, tijekom gledanja filmova, dogodi se da mi jednom crash-a windows explorer i restarta se. Explorer, a ne OS! Prateći grešku kroz Event Viewer, došao sam do saznanja da mi problem ničim izazvan napravi sistemski file taskbar.dll
Inače, u normalnom korištenju računala ovo se ne događa, osim kod gledanja filmova. Kako se pri radu MPC-HC aplikacije loada čitav niz oružja za poboljšanje slike ( madvr, LAV filteri, ffdshow i SVP, vjerojatno je uzrok u određenoj nekompaktibinosti s novim OS-om. Ali problem je trivijalan, dogodi se ili ne dogodi samo jednom u dva sata filma, pa mi i ne smeta. Valjda budu riješili..,
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
 Valjda budu riješili.

Hvala ti. 

Ja koristim isto, uz jednu razliku što ja za gledanje koristim BS Player free i nisam do sada imao problema, također podigne hrpu toga kad se pokrene,

imam instaliran K-Lite mega codec pack, ali dobro da si mi rekao za ovo jer za gledanje 4k filmova mi sestra koristi točno ovo što koristiš i ti tako da

na tom računalu budem malo pričekao sa nadogradnjom na Win 11.

Primjetio sam da mi preko noći 4 TB HDD Toshiba P300 ne ronda toliko po noći kako je rondao na Win 10, ali upravo sam skužio da mi Teamviewer sam

odradi logoff iako nisam radio restart ili shutdown, pa mi kad upalim Teamviewer na mobitelu ili drugom računalu, Win 11 računalo ispada offline i ne mogu se spojiti na njega,

imam odrađenu registraciju pa vidim sva računala koja imaju instaliran Teamviewer i logiran, ne moram upisivati ID i lozinku.

E i neki dan mi se dogodilo ovo: https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/all/windows-security-will-not-open-in-windows-11-beta/3f851ca4-0198-4703-897e-56ce0616584b

 

EDIT: Pitanje za ekipu na beta kanalu, da li ste dobili nove aplikacije kao snipping tool npr.? Ja ih imam na DEV buildu, ali na beta buildu nemam još za sada.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 15:44 (Valentin17).
4 godine
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

 

Mislim da ovo nije za tebe, ti naginješ nečemu što će raditi savršeno, a testni softwer jednostavno nije to, jebga, meni ne radi miš skupi miš nekada,

problema je do Logitech softwera za kontrolu i pomirio sam se s time, koristim jeftini miš i bok, a tako i ti, za search instaliraj neki treći program kao npr.

Everything i koristi njega dok ne proradi tražilica u Win 11.

 

Mislim da ću ipak čekati full OS.

IP
15 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...
Valentin17 kaže...

 

Mislim da ovo nije za tebe, ti naginješ nečemu što će raditi savršeno, a testni softwer jednostavno nije to, jebga, meni ne radi miš skupi miš nekada,

problema je do Logitech softwera za kontrolu i pomirio sam se s time, koristim jeftini miš i bok, a tako i ti, za search instaliraj neki treći program kao npr.

Everything i koristi njega dok ne proradi tražilica u Win 11.

 

Mislim da ću ipak čekati full OS.

Pa de napiši koji PC imaš!

Kao što kažem nisu isto Workstation mašine i Desktop mašine. Evo ja u DEV kanalu nemam nikakvih problema, osim ljenosti da instaliram još sedam stotina programa. Sve do sada što sam instalirao leti. OS se ne usporava... ovo je čudo iz Redmonda.

Aplikacija koja mi se u DEV verziji srušila, rušila mi se i u Win 10 džaba sam ga instalirao jednako kao i u Beti i u DEV verziji Windowsa 11. Nije do OS-a jedna od rijetkih gdje su malo developeri aplikacije sfušerili stvar.

Ok, možda je i bolje da sačekaš ali do 05.10. ili da experimentišeš sa Betama ili Devovima da stekneš nekog informatičkog iskustva - sutra to možeš naplaćivati.

4 godine
offline
Re: Windows 11

Pa de napiši koji PC imaš!

Kao što kažem nisu isto Workstation mašine i Desktop mašine. Evo ja u DEV kanalu nemam nikakvih problema, osim ljenosti da instaliram još sedam stotina programa. Sve do sada što sam instalirao leti. OS se ne usporava... ovo je čudo iz Redmonda.

Aplikacija koja mi se u DEV verziji srušila, rušila mi se i u Win 10 džaba sam ga instalirao jednako kao i u Beti i u DEV verziji Windowsa 11. Nije do OS-a jedna od rijetkih gdje su malo developeri aplikacije sfušerili stvar.

Ok, možda je i bolje da sačekaš ali do 05.10. ili da experimentišeš sa Betama ili Devovima da stekneš nekog informatičkog iskustva - sutra to možeš naplaćivati.

 Ovo je konfiguracija.

IP
15 godina
offline
Re: Windows 11
JayCutler kaže...

Pa de napiši koji PC imaš!

Kao što kažem nisu isto Workstation mašine i Desktop mašine. Evo ja u DEV kanalu nemam nikakvih problema, osim ljenosti da instaliram još sedam stotina programa. Sve do sada što sam instalirao leti. OS se ne usporava... ovo je čudo iz Redmonda.

Aplikacija koja mi se u DEV verziji srušila, rušila mi se i u Win 10 džaba sam ga instalirao jednako kao i u Beti i u DEV verziji Windowsa 11. Nije do OS-a jedna od rijetkih gdje su malo developeri aplikacije sfušerili stvar.

Ok, možda je i bolje da sačekaš ali do 05.10. ili da experimentišeš sa Betama ili Devovima da stekneš nekog informatičkog iskustva - sutra to možeš naplaćivati.

 Ovo je konfiguracija.

Ok. Slučaj je stavljen na razmatranje!

 

Uređivano: Inače mi treba sam ploča i CPU. Ništa više!

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 18:29 (Envy).
5 godina
offline
Windows 11

ko za kurac mi se je pojavio neki problem za zvukom u win10 di mi windowsi ne žele pokrenuti audio services što god napravio.. I sad, pošto će još malo win11 zanima me ako napravim upgrade mogu li onda nakon toga napraviti clean instal, fresh intal ili kako se to već zove? Ako napravim upgrade, dali gubim ovaj stari ključ ili se on prenosi na novu verziju winsa?

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11

win 11 je win10+1 .. tj i key-licenca vrijedi, dok je ovo za sad insider-dev tema, čekaj jesen.. za sad još nije za 'juzere'..

+ win11 ne služi riješavanju problema recimo s audiom.. neće riješiti, tj jednako kao da napaviš čisti install w10 ili repair ako to pomogne. (dok je ms već odvano ukinuo kao razliku upgrade-clean .. tj imaš u wn reset.. ali to može pomoći samo za win-sys problem, ne za ostale-vanjske probleme npr driver i sl. kao i kvarovi..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...

win 11 je win10+1 .. tj i key-licenca vrijedi, dok je ovo za sad insider-dev tema, čekaj jesen.. za sad još nije za 'juzere'..

+ win11 ne služi riješavanju problema recimo s audiom.. neće riješiti, tj jednako kao da napaviš čisti install w10 ili repair ako to pomogne. (dok je ms već odvano ukinuo kao razliku upgrade-clean .. tj imaš u wn reset.. ali to može pomoći samo za win-sys problem, ne za ostale-vanjske probleme npr driver i sl. kao i kvarovi..).

 win 11 ne služi rješavanju problema, da, ali clean instal da tako da ako već moram radit novu instalaciju windowsa rađe bi onda lupio win11 gore nego 10 pa upgrade na 11. A što se tiće ovog sa zvukom ne znam koji mu je kurac, ali odjednom jučer tj prekjučer se pojavio dole u taskbaru crveni minus na ikoni od zvuka i onda guglajuči rješenja niti jedno mi nije pomoglo tako da... Clean instal mi ne gine, samo je pitanje čega...

Sve Vas Volim
12 godina
offline
Windows 11

ja sam napravio iso i puknuo gore na "novi" komp... 

 

zasad sve super radi,jedino me smeta sta se neda ono s prozorima u taskbaru never combine.. 

 

da se nesto preko registrija al nije mi se dalo na prvu kad sam vidio proceduru.. budem kad uhvatim vremena..

 

inace ono sta kroz sucelje drugacije izgleda mi se sviđa .. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11

-za tebe je i dalje w10 .. tj 11 tek za par mjeseci + uvjeti. Još nije za obične juzere 'normalna' verzija.

-prije clean možeš provjeriti sfc-scan + malware (jer voli zaskočiti driver) .. ili skineš 'pravi' driver, ne za w10, nego po buildu-godini, od 1703-nadalje nisu isti... aktualna verzija w10 je 21h1 .. uskoro i h2 kad će i w11..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11
Srce Isusovo kaže...

ko za kurac mi se je pojavio neki problem za zvukom u win10 di mi windowsi ne žele pokrenuti audio services što god napravio.. I sad, pošto će još malo win11 zanima me ako napravim upgrade mogu li onda nakon toga napraviti clean instal, fresh intal ili kako se to već zove? Ako napravim upgrade, dali gubim ovaj stari ključ ili se on prenosi na novu verziju winsa?

Možeš sve.. ključ se veže ma matičnu. Vratiti 10-tku, ostati na 11, preći u Insider korisnike sve dok imaš legalan ključ.
 

ihush kaže...

win 11 je win10+1 .. tj i key-licenca vrijedi, dok je ovo za sad insider-dev tema, čekaj jesen.. za sad još nije za 'juzere'..

+ win11 ne služi riješavanju problema recimo s audiom.. neće riješiti, tj jednako kao da napaviš čisti install w10 ili repair ako to pomogne. (dok je ms već odvano ukinuo kao razliku upgrade-clean .. tj imaš u wn reset.. ali to može pomoći samo za win-sys problem, ne za ostale-vanjske probleme npr driver i sl. kao i kvarovi..).

Eh kolega možeš tako meni ali većini juzera ne možeš. To je kao da si rekao Win 11 je Win 98 - 87.
Je, izgleda kao +1 (pa i Upgrade) ali jednostavno nije tako. 

Srce Isusovo kaže...
ihush kaže...

win 11 je win10+1 .. tj i key-licenca vrijedi, dok je ovo za sad insider-dev tema, čekaj jesen.. za sad još nije za 'juzere'..

+ win11 ne služi riješavanju problema recimo s audiom.. neće riješiti, tj jednako kao da napaviš čisti install w10 ili repair ako to pomogne. (dok je ms već odvano ukinuo kao razliku upgrade-clean .. tj imaš u wn reset.. ali to može pomoći samo za win-sys problem, ne za ostale-vanjske probleme npr driver i sl. kao i kvarovi..).

 win 11 ne služi rješavanju problema, da, ali clean instal da tako da ako već moram radit novu instalaciju windowsa rađe bi onda lupio win11 gore nego 10 pa upgrade na 11. A što se tiće ovog sa zvukom ne znam koji mu je kurac, ali odjednom jučer tj prekjučer se pojavio dole u taskbaru crveni minus na ikoni od zvuka i onda guglajuči rješenja niti jedno mi nije pomoglo tako da... Clean instal mi ne gine, samo je pitanje čega...

Pa lupi 11 pa vidi kako ti radi. Ako beta radi kako treba sa bete ćeš na final vrlo lako.

Riješite se samo iz XP-a vremena da je Clean ona "prava - pravcata" instalacija.

ihush kaže...

-za tebe je i dalje w10 .. tj 11 tek za par mjeseci + uvjeti. Još nije za obične juzere 'normalna' verzija.

-prije clean možeš provjeriti sfc-scan + malware (jer voli zaskočiti driver) .. ili skineš 'pravi' driver, ne za w10, nego po buildu-godini, od 1703-nadalje nisu isti... aktualna verzija w10 je 21h1 .. uskoro i h2 kad će i w11..

Kod mene sve leti i sve super stabilno. I to nije samo u ovoj DEV instalacijim u Fast Ringu već skoro 3-4 godine.
Ok, bio je problem sa Game Barom (Xbox nešto), bio je problem da je jedan Build sve favorite u Exploreru sklonio (a imao sam ih 2 ili 3) ali nikada nije uticao na neki SW. I onaj problem koji sam opisao javlja se i na 10-ci i na 7-ci jer nije vezan za sam OS nego za jezičke postavke.

Ali ja opet kažem da se sve uzme sa dozom soli. Xeoni su nenormalno stabilni procesori.

Evo i nekih lijepih iskustava. Pojavio mi se opcija smanjenje plave boje na monitorima (koji to ne podžavaju), konkretno na 2 NEC-a (stara kao Biblija). Uključio tu opciju sve požuti.. oči se malo naviknuše kada ono žuta površina postaje bijela. Navikao se a oči mi ne mogu biti zahvalnije.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...
Pojavio mi se opcija smanjenje plave boje na monitorima (koji to ne podžavaju)

Night light misliš?

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Envy kaže...
Pojavio mi se opcija smanjenje plave boje na monitorima (koji to ne podžavaju)

Night light misliš?

Da. Win 10 mi to nije imao (imao je ali nije na monitoru imalo efekta) Noćno svjetlo piše doslovce.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Envy kaže...

Da. Win 10 mi to nije imao (imao je ali nije na monitoru imalo efekta) Noćno svjetlo piše doslovce.

Čudno, ja to imam na Win 10 otpočetka i da korisno je jako, ja ga imam podešenoga da se automatski pali kad padne mrak i gasi ujutro kad svane.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Pa postoji to i na win10 odavno. Ne znam kako to nisi imao ili vidio. Druga je priča što se ja na to ne mogu nikako naviknuti…kako god podesim, nikako mi ne paše ta boja starog papira.
Odradio sam odavno kalibraciju monitora, namjestio sve da mi bude najugodnije za oči i spremio tu custom konfguraciju u profil boja i učitao ga umjesto defaultnog srgb profila.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
Druga je priča što se ja na to ne mogu nikako naviknuti…

Pa meni je to u redu, uspio sam se naviknuti i više gotovo ni ne primjećujem.

Iako na HTPCu kad gledam film ugasim jer ipak mi je slika pretamna.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Envy kaže...

Da. Win 10 mi to nije imao (imao je ali nije na monitoru imalo efekta) Noćno svjetlo piše doslovce.

Čudno, ja to imam na Win 10 otpočetka i da korisno je jako, ja ga imam podešenoga da se automatski pali kad padne mrak i gasi ujutro kad svane.

 

BlackMoon kaže...
Pa postoji to i na win10 odavno. Ne znam kako to nisi imao ili vidio. Druga je priča što se ja na to ne mogu nikako naviknuti…kako god podesim, nikako mi ne paše ta boja starog papira.
Odradio sam odavno kalibraciju monitora, namjestio sve da mi bude najugodnije za oči i spremio tu custom konfguraciju u profil boja i učitao ga umjesto defaultnog srgb profila.

 

Ne razumijete me. Bila je opcija na Win 10 ali na mojim NEC-ovim monitorima to nije radilo. Na DELL-ovim je radilo.

U tome je poanta! Sad Win 11 može te boje da sredi neovisno o monitoru (ili je kod NEC-ovioh tako) da uradi. Ali to 10-tka nije mogla.

13 godina
offline
Windows 11

Izašao build 22458.1000 za DEV kanal.

 

https://www.elevenforum.com/t/windows-11-insider-preview-dev-build-22458-rs_prerelease-sept-15.1333/

 

Nema ništa posebno novo za vidjeti.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
2 0 hvala 2
7 godina
offline
Windows 11

Juhuu!

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
thekeyofdestiny13 kaže...

Juhuu!

 Kupio si novi laptop zbog windowsa 11?

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
13 godina
offline
Windows 11

Imamo i novi cumulative update za beta kanal, sada smo na buildu 22000.194.

 

https://www.realmicentral.com/2021/09/17/microsoft-released-windows-11-insider-preview-build-22000-194/

 

Neke od aplikacija su nadograđene, a brdo toga su popravili.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Windows 11
BlackMoon kaže...
thekeyofdestiny13 kaže...

Juhuu!

 Kupio si novi laptop zbog windowsa 11?

 Ne, laptop je kupljen prošle godine u 6. mjesecu.

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
16 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...

Imamo i novi cumulative update za beta kanal, sada smo na buildu 22000.194.

 

https://www.realmicentral.com/2021/09/17/microsoft-released-windows-11-insider-preview-build-22000-194/

 

Neke od aplikacija su nadograđene, a brdo toga su popravili.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Windows 11

I meni upravo instaliran 22000.194. Build.

 

Ode čačkati malo, da vidim promjene ;)

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Windows 11
fromcelltohell kaže...

Ode čačkati malo, da vidim promjene ;)

Piše ti sve na linku, ne moraš tražiti ništa, odeš i ciljano pogledaš ono što je novo.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
fromcelltohell kaže...

Ode čačkati malo, da vidim promjene ;)

Piše ti sve na linku, ne moraš tražiti ništa, odeš i ciljano pogledaš ono što je novo.

 Ma, čitao sam ja ali sam išao i provjeriti. Eto, stari Snipping Tool je još uvijek kod mene.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice