Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 384.807
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
13 godina
online
Re: Windows 11
ivicask kaže...

A ovo me tek posebno iritira.

 

Pa koji je K sa ikonama?

Novi feature, jedna od stvari oko koje se ljudi najviše bune.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Jack Sparrow kaže...
Gale92 kaže...

Nažalost ništa kod mene od Winsa 11 (procesor je sporan)

 čudo da 7gen intela nije podržan

 .. problem uopće nije cpu, pogrešno definiranje requiremensta (normalno za ms..).

-cpu gen7 je identičan gen8 ... isti fičeri, npr simd-see-mmx-avx-vt-nx.. nije cpu problem, nego mbo-chipset-bios tj tpm modul 2.0 koji je dio mbo-ploče i ovisi o seriji mbo + bios koji to tad (ne)podržava.

-sve stvarne requiremenste podržavaju svi cpu unazad desetak i više godina, od core2 (i prije).. dok su ostalo stvari koje ms gura kao uefi-gpt-secboot.. a to nije stvar cpua, nego mbo tj bios podrške .. ali, naravno, pošto su sve generacije cpua s pinom-socketom manje-više odvojene, tad je ms iz nekog razloga kao kriterij naveo cpu, mada je to sve osim cpua.. jer je isti, ista jezgra-mogućnosti tj nije uvjet recimo avx-avx512-avx2.. pa da tako znamo koji može koji ne..

+ editiranjem installer skripte (zaobilaženjem umjetnog ograničenja koje nije osovsko nego installer-exeovo) može se instalirati-koristiti win11 (od početka teme), jer je win i dalje isti win, ista osnova, kompatibilan, dok su razlike doslovno 'skeendeep' tj ikone-izgled-meni.. ne stvarne ispod haube.

+ sad neke igre najavljuju uvođenje requiremenstsa tpm.. zbog čitera-hakera.. opet, to nema veze s cpu, kao što nema veze s ramom ili mišem.. to je stvar chipa-zaštite-autentifikacije-softa .. soft koji može biti klasična app ili može biti urezan u silicij (chip, ram-rom-eeprom.. ili bios-firmware kako god ga nazvali, opet je to soft ali se ne klasificira kao nrp apps ili kao driver.. tj samo pitanje kako ćemo nešto nazvati-klasificirati..).

 

-da, povezano je.. ali stvarno nije jasno zašto u kriteriju stoji cpu, umjesto mbo-bios.. tad bi bilo jasnije-točno. + neovisno što noviji hw-pc ima neki support-mogućnost, to može biti isključeno, postojanje uefija i gpt mogućnosti ne znači da korisnik koristi gpt, može mbr, kao i safeboota, tj postoji ali je većinom isključen-nepotreban-višak.. test provjerava podršku, postojanje, ne (za sad) da je opcija uključena-aktivna, što je opet nonsens.. besmisleno. .. kao što je ekšli sve u tom forsiranju wintela prema novom dobu, načinu prodaje-naplate, promjena poslovnog modela i interesi ms-a. .. najmanje veze s tim ima cpu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Windows 11
ihush kaže...

 .. problem uopće nije cpu, pogrešno definiranje requiremensta (normalno za ms..).

Kako onda ne ide nadogradnja na ploči koja ima apsolutno sve zadovoljeno osim procesora? TPM 2.0 upaljen, secure boot upaljen, UEFI-GPT boot.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 13:37 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Windows 11
_itsmoriarty kaže...

ne mogu docekati vise da izadje taj windows 11

 

nadam se da cemo svi dobiti u skorijem roku update.

 

PS. nisam htio eksprimentirati s tim DEV. ili PREV. verzijama samo official bajo moj.

 

uradio update BIOS-a i spreman sam.

 

 

To samo znači da ti je dosadno, i da nemaš pametnijeg posla nego eto bit ushičen oko Windows 11 TPM cirkusa.

 

Windowsi su običan alat, pa ako stari alat dakle Windows 10(ili čak i W7) radi svoj posao onda nema frke.

 

Molim lijepo, samo nemojte očekivat da če W11 u prozoriranju bit znatno brži od W10.Nema od toga ništa, zapravo bit če znatno više problema/bugova nego u slučaju kad je lansiran Windows 10.

 

 

Pozdrav od Ryzen 1000 serije, eto kaže ekipa da pošaljem Mikrošuft u tri PM.

 

Moš si mislit kak če netko kupovat novi procesor, samo zato kaj eto ne može na recimo Ryzen R7 1700/R5 2400G/R3 2200G instalirat W11 kramp.Ako određeni procesor zadovoljava potrebe korisnika/firme, fučkaš nove ili novije Windows pod bilo kojim oznakama.

 

Kučni korisnik za po doma, on če ionako W11(ako ga baš hoče instalirat) imat za badave na ovaj ili onaj način.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 14:32 (rambox).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
ihush kaže...

 .. problem uopće nije cpu, pogrešno definiranje requiremensta (normalno za ms..).

Kako onda ne ide nadogradnja na ploči koja ima apsolutno sve zadovoljeno osim procesora? TPM 2.0 upaljen, secure boot upaljen, UEFI-GPT boot.

 -ma da? .. primjer?

-ne postoji takav cpu-mbo-bios system koji ima sve navedeno i recimo stariji cpu recimo core2.. zato ms (pogrešno) to označi kao intel gen8.. jer npr tpm 2 nije postojao prije dok je cpu gen7 identičan po svim fičerima u klasičnom intelovom tik-tok ciklusu proizvodnje +... ne miješati formalnu oznaku-seriju-generaciju i jezgre tj tehnologiju izrade cpu jer novi i7 se rade u novim fabovima dok se u starijima rade pentač-celeroni tj starija jezgra koja je pomakom recimo prošla serija i7->i5-i3-pent-cel.. kao niža stepenica isti cpu prošle serije s drugim imenom npr celeron..

 

-odnosno može postojati, tj intel može napraviti što želi, kao što radi s celeron-xeonom-atomom.. pa tako zaključa recimo aderesni prostor na recimo 40bita ili onemogući neki fičer na celeronu mada je identična jezgra na i7.. itd. Atom je tako bio recimo ograničen na x32 i 2bg rama, dok nisu to relaxali i postali su miniserveri, tj zato je prije bilo zaključano jer to prije nisu dozvoljavali-željeli.. tako ćeš vjerojatno naći cpu koji ima isključen neki fičer, recimo vt-x ili x64  .. a koji je uvjet za win

 

-kome ne ide nadogradnja? kakav je postojeći os, postojeća instalacija, postojeća licenca.. misliš da to nema veze s win-nadogradnjom? .. ili ako neće upgrade, neće ni clean? ... tj vjeruj onome što možeš sam, ne svemu što netko negdje napiše jer često je problem taj juzer, npr pogrešno napravljen install-stikić, pogrešan mod-boot, dovoljno da ne korisit cms-bootmeni i da dalje neće.. tako da sve to uzmi sa šakom sloli kao info ili (dez)informaciju. .. npr što ako je problem sec.boot?

 

-što ako nije desktop-mbo nego laptop kao i razlika da 'jače' mbo imaju više opcija u podešavanju biosa, pa nešto na laptopu ili uredska mbo nemaš.. mada cpu podržava kao vtx.. i tad ne možeš upaliti-omogućiti, jer bios ne nudi, kao što novi bios ne nudi izbor legacy-mbr.. tj imaš jednu stavku-opciju uefi-gpt.. što je nonsens jer jedna stavka nije izbor .. itd. a to ovisi o wintelu+oemu koji to radi upravo po interesu wintela tj tako zloupotrebljavaju oema da bi došli do nekog svog cilja dok to eu recimo ne kažnjava jer što dokazati-optužiti.. tko tuži za što itd.. mada spada pod tying, netržišno itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Windows 11
ihush kaže...

 -ma da? .. primjer?

C2D kombinacija ne postoji sigurno da ima TPM 2.0, ali npr. Pentium G4400 Kabylake procesor sa pločom Asrock sa slika je upravo taj slučaj.

Zašto ja ne mogu odraditi upgrade bilo kao insider, bilo preko USBa, bilo preko USBa kao čistu instalaciju???

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 15:26 (Valentin17).
5 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
ihush kaže...

 .. problem uopće nije cpu, pogrešno definiranje requiremensta (normalno za ms..).

Kako onda ne ide nadogradnja na ploči koja ima apsolutno sve zadovoljeno osim procesora? TPM 2.0 upaljen, secure boot upaljen, UEFI-GPT boot.

 Ja imam takav primjer. U provjeri prolazi sve osim cpu (i5 7500). Nadogradnja ne prolazi, zapne na 8% i srusi win10). Pokretanje setup file-a iz iso napravi isto to. Cista instalacija (bez modificiranja) preko usb-a prolazi bez problema. Nisam pretjerano odusevljen sa win11, desni dupli klik da dodjem do dodatnih opcija je bzvz, postavljanje default apk je katastrofa (nema opcije postavi kao zadanu apk i ako poklikas sve moguce ekstenzije opet forsira win apk), show desktop je na klik....ima jos sitnica koje meni osobno smetaju. Sve u svemu win11 mi je za sada poluproizvod koji u ovakvom stanju ne bi trebao doci na trziste.

Privremeno imam Macbook Air i macos mi se sve vise svidja kao rezervna opcija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 20:20 (john142).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
ihush kaže...

 -ma da? .. primjer?

C2D kombinacija ne postoji sigurno da ima TPM 2.0, ali npr. Pentium G4400 Kabylake procesor sa pločom Asrock sa slika je upravo taj slučaj.

Zašto ja ne mogu odraditi upgrade bilo kao insider, bilo preko USBa, bilo preko USBa kao čistu instalaciju???

 -baš ti treba 'crtati'.. :)

-mbo ima tpm-header (pinove), staro, podržava tadašnju ver 1.2 .. ms sad traži tpm 2.0, koj postoji kao standard od 2018me.. i zato je granica gen-8, ali ne cpu nego mbo. (što je povezano socketom, dok tvoja mbo podržava cpu gen 6-7.. tj nije cpu što kažem problem nego mbo-tpm tj ms-requrements..)

-vidi manual str.20. + vidi wiki-tpm sredina-dolje.. intel-2018ma.. i tu na slici možeš vidjeti utaknut tpm modul .. kojeg ti nemaš tj ako imaš to je tad 1.2 jer tad nisi imao 2.0 .. to nije cpu, nije ram, nije miš, to je mbo-dio-dodatak..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Windows 11
ihush kaže...

 -baš ti treba 'crtati'.. :)

Da, treba mi crtati. ;-) Zašto na trećoj slici piše TPM 2 detected? Zašto mi je setup.exe kod nadogradnje javio da mi procesor nije podržan? Zašto ne spominje TPM 2 podršku nigdje? Zašto mi njihov službeni alat pokazuje da imam upaljen TPM 2 modul? SLIKA 2.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 21:19 (Valentin17).
4 godine
offline
Re: Windows 11

Ne znam zakaj se opterećuješ sa TPM 2.0 kad ti je podržan??? Tebe to više brine nego kaj ti procesor nije podržan....

IP
16 godina
offline
Windows 11

Od jučer na novi Windowsima i zasada sam zadovoljan. I to jako.

Za moje potrebe nemam problema, neke stvari rade i bolje nego prije i to je to...

Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 11

-jer je tako rekao ms.. tj godina proizvodnje, tj pentium g4400 ima sve simd-ove, sse4.2, vt-d-x, .. podržava sve kao drugi cpu novije godište npr celeron ili po oznaci 'sličniji' (što ne znači ništa jer intel renumerira..) tako npr imaš 'sličan' amber-jezgru koja je sse4.1 ostalo isto, podržan na listi jer je iz +2018god. ali ni jedan konkretan fičer cpua nije ono što ne zadovoljava kriterij za rad win11.. jer radi, jer je podržano, jer je isto .. tj jedini problem je što je ms tako odlučio i tad tvoj cpu nije na listi tj po godini proizvodnje mada to nema nikakve veze s mogućnosti cpu-a tj jezgre-fičera koje ima i zadovoljava (ili je nešto što nije navedeno u formalnom popisu requiremensta..).

 

vidi usporedno cpu.. i vidi popis ms-a..

-što je kriterij? što jedna cpu ima a drugi nema? .. ništa osim godine proizvodnje, dok se grubo to nazove gen8 i recimo s i3-8xxx serijom bi bilo barem brojčano jasno kao granica (iduće serije, 9, 10, 11..)

 

edit: .. ima jedna razlika, gpu-integruša.. tj stariji cpu ima 5xx, noviji 6xx seriju.. i vjerojatno je to razlika za dx12-wddm 2.0.. ali nije navedeno, tj dodatna gpu bi i taj kriterij trebala eliminirati tj ako je u tome stvar i ako se koristi dodatna vga nvidia-radeon.. tad to nije uvijet koji treba smetati instalaciji..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 1:13 (ihush).
5 godina
offline
Re: Windows 11
ihush kaže...
Valentin17 kaže...
ihush kaže...

 -ma da? .. primjer?

C2D kombinacija ne postoji sigurno da ima TPM 2.0, ali npr. Pentium G4400 Kabylake procesor sa pločom Asrock sa slika je upravo taj slučaj.

Zašto ja ne mogu odraditi upgrade bilo kao insider, bilo preko USBa, bilo preko USBa kao čistu instalaciju???

 -baš ti treba 'crtati'.. :)

-mbo ima tpm-header (pinove), staro, podržava tadašnju ver 1.2 .. ms sad traži tpm 2.0, koj postoji kao standard od 2018me.. i zato je granica gen-8, ali ne cpu nego mbo. (što je povezano socketom, dok tvoja mbo podržava cpu gen 6-7.. tj nije cpu što kažem problem nego mbo-tpm tj ms-requrements..)

-vidi manual str.20. + vidi wiki-tpm sredina-dolje.. intel-2018ma.. i tu na slici možeš vidjeti utaknut tpm modul .. kojeg ti nemaš tj ako imaš to je tad 1.2 jer tad nisi imao 2.0 .. to nije cpu, nije ram, nije miš, to je mbo-dio-dodatak..

 7gen je bas popushila. Bilo je mbo koje imaju tpm 2.0 i u biti su iste kao za 8gen ali zbog pametnog Intela i promjene pinova na cpu sve je postalo spetljano.

Moja mbo ima tpm 2.0 i sve prolazi osim cpu samo zato sto je proizveden prije 2018.

6 godina
offline
Windows 11

ajd da ga probamo. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 11

Samo da napomenem, nema smisla forsirati nadogradnju na nepodržanom hardveru. Svi oni koji to naprave mogu zaboraviti na ažuriranja preko WU, pa čak i ona sigurnosna; Microsoft je bio jasan.

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Windows 11
Ja sam uradio check s onim appom od windowsa i sve je zeleno bilo.
13 godina
offline
Re: Windows 11
_itsmoriarty kaže...
Ja sam uradio check s onim appom od windowsa i sve je zeleno bilo.

 bilo bi malo čudno da s ovom konfiguracijom ne možeš instalirat 11-icu

15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Samo da napomenem, nema smisla forsirati nadogradnju na nepodržanom hardveru. Svi oni koji to naprave mogu zaboraviti na ažuriranja preko WU, pa čak i ona sigurnosna; Microsoft je bio jasan.

 .. microsoft bio jasan? .. sad meni ništa nije jasno :)) .. tj jednako je jasan bio kad su rekli da je win10 posljednji win? ili kad se kritikom kriterija tpm 2.0 govorilo da će možda to relaxati.. jasan? .. jasno je da imaju svoj plan, pri čemu će marketing sve prikazati kao nešto dobro, za korisnika itd..  pa i kao potrebno, ne kao besmisleno.. jer to je posao marketinga, a smisao teme je vidjeti smisao-stvarnost u svemu tome, tj probati-provjeriti..

 

-tema je (za sad) za insidere, ne za general-population juzere, ostale.. tj svatko 'ostali' je zalutao u temu, insider-dev-beta tj može informativno no nema potrebe prije izlaska službene verzije, koja će možda biti za mjesec-dva, možda s navedenim uvjetima.. možda neće.

 

-točno, ms najavljuje da na nepodržanom hw neće raditi wu.. no, to ćemo tek vidjeti, pravno, stvarno.. tj ako nekome prodaju licencu-win11 i ako taj netko instalira, pokrene, tad je to ispravno-kompatibilno računalo tj installer upravo to provjerava i ako se instalira tad je to znak da računalo zadovoljava navedene kriterije, npr po količini rama, diska, mogućnostima vga kao i ekran-rezolucija, miš+tipkovnica ili internet-linija.. tj dio tih uvjeta nema veze s pc-osnovom kao rezulucija ekrana ali je nužna da bi odgovarajući prikaz neke forme na ekranu bio moguć, da bi fizički stao i zato je uvjet iznad 800x600.. mada računalo može jednako raditi bez monitora, kao server, remote ili imati više monitora, tv.. itd itd.

-ako installer dozvoli install, ako win radi, tad ms ne može uskratiti update tj zakonski mora dati obvezni support, .. ili kazna, odnosno, vidjet ćemo što će biti s licencama, eula-om i svim uvjetima, jer primarno ms uvodi win11 upravo zbog pravnih-licencčnih potreba, kao dsitinkciju od w10.. mada su 'isti' osim zaobljenog prozora i sl. pa i po tome da je key-licenca za sad 'kompatibilan' ..

-da je to novi os, bio bi novi key .. kupi ili ostavi.

-kad je komercijala u pitanju tad postoje pravila-zakoni.. +support.

-najave su jedno, ono što se na kraju dobije nešto drugo a moguće promjene kad se neki problem pojavi, pa i pravni.. vidjet ćemo, tj i dalje je sve više pod 'možda' nego da je nešto jasno-sigurno ili činjenično-faktički točno (kao matematika-fizika prirodni zakoni..). .. sve se može promijeniti, jer to s takvim pravilima-zakonima nema veze, tj ms može sutra uvesti kriterij recimo tpm-3.0 .. ili usb-4.. tad je to kriterij, imaš-nemaš, radi-ili ne radi.. Ako ne radi, tad nema ni WU, ako radi? .. zašto tad nema WU? što ms time 'gubi'? .. naravno, jer nije to samo ms, nego u ovom slučaju je to wintel.. glavni saveznik, dok uz pomoć OEMa rade što žele, juzer čak ne može birati.. odnosno, prijete WU dok aktualni w10 mandatorno traži WU.. što je tu jasno? tigar glumi vegana? ovca jede ćevape? .. ništa nije jasno, ne postoji kriterij, smisao.. ne postoji prava (ne)kompatibilnost ili pravi requirements tj čak je i uvjet za rezolucijom ekrana ili miš+tipkovnica opravdan-logičan.. mada nije stvarni uvjet za rad osa nego za korištenje-korisnika i proces recimo installa-aktivacije-logina.. dok tpm to naprosto nije, kao što nije ni gpt ili sec.boot nego nešto što ms-wintel gura .. a sad već najvaljuji i gameri-industrija kao antičiterski dio itd.. pa je tad vjerojatnije da će tpm ostati, da će to biti uvjet mada ni po čemu nije osim po želji druge strane, ne korisnika, ne samog osa kao realnog zahtjeva kao što bi to bilo za količinu rama i raspoloživ prostor na disku za sys..

 

-ne volim forsiranje, čak i kad je ok-dobro-pozitivno.. a najmanje kad mi to nameće druga strana koja ima prirodno suprotan interes mojoj-korisničkoj strani, kao tigar-ovca, trgovac-kupac.. dok od svih fičera što vidimo u temi, osim zaobljenih rubova centrirani meni.. i tpm-2.0.. ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Samo da napomenem, nema smisla forsirati nadogradnju na nepodržanom hardveru. Svi oni koji to naprave mogu zaboraviti na ažuriranja preko WU, pa čak i ona sigurnosna; Microsoft je bio jasan.

Kako sam onda npr. ja do sada dobivao svaku nadogradnju iako mi je procesor nepodržan? Već sam tri builda promjenio, instaliralo mi je tri comulative nadogradnje, sve aplikacije iz stora mi je nadogradio.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Samo da napomenem, nema smisla forsirati nadogradnju na nepodržanom hardveru. Svi oni koji to naprave mogu zaboraviti na ažuriranja preko WU, pa čak i ona sigurnosna; Microsoft je bio jasan.

Kako sam onda npr. ja do sada dobivao svaku nadogradnju iako mi je procesor nepodržan? Već sam tri builda promjenio, instaliralo mi je tri comulative nadogradnje, sve aplikacije iz stora mi je nadogradio.

 -točno.. + odgovor, ne uspoređivati insider-dev-beta.. tj pravila nisu ista, ne vrijede, tj najava ms-a je za 'normalne' rtm, kad izađe, ne za ovo-trenutno + dev/beta uvjek dozvoljava neki fičer koji se do rtm-a onemogući, .. kao ugašen win2go, dok ti dev verzija ne pomaže trajno (killswitch-datum).. isto kao što se ne mogu uspoređivati druge winver-home-pro-ent i licence-uvjeti.. mada je to sve 'isto'.. banalno-karikiran primjer ograničenje dostupnog rama ovisno o licenci, ne hw, ne osu.. nego koliko platiš koju verziju client-server osa i koji je zaključan kao i cpu tim ograničenjem.

 

- naravno da nadogradnje sad prolaze, jer je i to dio smisla postojanja insider programa.. tj upravo to se provjerava, što sve radi ili ne radi, problemi .. a to ne znači da će tako i ostati, tj dok si u insideru može, no to nema veze s 'normalnim'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Samo da napomenem, nema smisla forsirati nadogradnju na nepodržanom hardveru. Svi oni koji to naprave mogu zaboraviti na ažuriranja preko WU, pa čak i ona sigurnosna; Microsoft je bio jasan.

Kako sam onda npr. ja do sada dobivao svaku nadogradnju iako mi je procesor nepodržan? Već sam tri builda promjenio, instaliralo mi je tri comulative nadogradnje, sve aplikacije iz stora mi je nadogradio.

Zato što još uvijek nije izašla finalna verzija Windowsa 11. Jednom kada postane javno dostupna, Microsoft je potvrdio da više neće biti nikakvih ažuriranja za one koji nemaju skroz kompatibilna računala.

4 godine
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Samo da napomenem, nema smisla forsirati nadogradnju na nepodržanom hardveru. Svi oni koji to naprave mogu zaboraviti na ažuriranja preko WU, pa čak i ona sigurnosna; Microsoft je bio jasan.

Kako sam onda npr. ja do sada dobivao svaku nadogradnju iako mi je procesor nepodržan? Već sam tri builda promjenio, instaliralo mi je tri comulative nadogradnje, sve aplikacije iz stora mi je nadogradio.

Zato što još uvijek nije izašla finalna verzija Windowsa 11. Jednom kada postane javno dostupna, Microsoft je potvrdio da više neće biti nikakvih ažuriranja za one koji nemaju skroz kompatibilna računala.

 To će onda biti vrlo ekskluzivan klub ograničenog broja korisnika.

14 godina
offline
Re: Windows 11

Do nedavno mi  hardware nije bio dovoljan za Windows 11, a evo nakon danasnje provjere je, znaci nesto su ipak promjenili? 
Problem je bio u procesoru  (Ryzen 5 1600)

 

13 godina
offline
Re: Windows 11

Možda je neka greška jer tvog procesora nema na listi podržanih.

6 godina
offline
Windows 11

za sada sve uredno radi. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
Ajde da vidimo i to čudo kojim nam Marko prijeti. Ja sam noćas digao build na onaj zadnji insajderski .1000. Prije toga sam bio na .194 do kojeg sam dogurao preko WU I kumulativnih updatea. Imao sam noćas puno problema jer mi je MS onemogučio bilo kakav pristup insajderskim kanalima preko windowsa, uz poruku da mi hw ne podržava win 11.
Koristio sam registry fix za bypass TPM provjere i hack program s Githuba za omogućavanje insajderskih prstenova. Tu sam namjestio DEV kanal i odmah dobio dostupan update na build .1000 preko WU. Pri pokušaju instalacije, Microshit mi opet analizira PC i izbaci poruku kako nemam TPM 2.0 i ne mogu instalirati win11.
I onda krajnji korak, raspakiram instalacijski .iso, zamijenim sporni.dll s onim iz windowsa 10 i instalacija konačno krene i bez problema se odradi. Nakon povratka u windowse, prebacim se na relase kanal u insajder programu i sad čekam finalnu verziju. Nije mi bitno da li ću je dobiti preko WU ili pukniti .iso, proceduru znam…
I na kraju, stvarno su idioti s onim watermarkom u dnu ekrana, kako se radi o evolucijskoj kopiji. Na sreću, ima rješenje i za to…

I mislim da MS ne forsira toliko nove generacije procesora, koliko se kao pijanac kape uhvatio tog TPM-a i preko njega vedri i oblači…Poserem im se na TPM i na BitLocker, kao da itko od home usera koristi enkripciju podataka! Čisti deal s proizvođačima hardvera. Ploča mi je iz 2016 j nemam je namjeru mijenjati.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 19:54 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11

Mislim da nije greska, promjenili su nesto

 

14 godina
offline
Windows 11

Dal se što dobiva sa čistom instalacijom win11, osim formatiranja systemskog diska?

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 11
rokonja kaže...

Dal se što dobiva sa čistom instalacijom win11, osim formatiranja systemskog diska?

 Nisam se dugo ovako nasmijao 

Eire
15 godina
offline
Re: Windows 11
rokonja kaže...

Dal se što dobiva sa čistom instalacijom win11, osim formatiranja systemskog diska?

 Da. Čistije računalo i lakši registry...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice