Windows 11 Insider preview, beta, developer

poruka: 1.048
|
čitano: 384.042
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
13 godina
offline
Re: Windows 11
morrisoN kaže...
Pa ovo je mokri san mnogih forumaša. Imaš windowse koji ne dobijaju update.

Koliko štete u zadnje vrijeme radi WU, neće mi nedostajati uopće.

Sigurno će biti onih koji će upravo iz toga razloga i prodavati svoja računala (prva generacija Ryzena npr.), tu vidim priliku za neku zaradu. 

Iskreno meni ovo izgleda kao blef neki, mogao bi još razumjeti da ljudima ukinu npr. neke nove opcije, ali čisto sumnjam da bi ih zakinuli

za sigurnosne nadogradnje.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 13:11 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Windows 11
morrisoN kaže...
Pa ovo je mokri san mnogih forumaša. Imaš windowse koji ne dobijaju update.

Samo neupučenih, kao da več odavno ne postoji vrlo jednostavan alat za streljanje Windows Update dosade.

 

https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-6/

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-openito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

 

Fučkaš Windows Update, eto Mikrošuft budaletine navode da original AMD Zen CPU nije sposoban vrtit Windows 11.Kao da je proc lansiran 2012 godine, a ne eto 2017 godine.

 

https://videocardz.com/newz/microsoft-to-allow-windows-11-to-be-installed-on-older-pcs-through-isos-but-they-might-not-get-updates

 

"Microsoft clarified that after carefully analyzing the performance and compatibility of AMD Zen1 architecture, they concluded that Ryzen 1000 series will not be included in the official support list."

 

Ali nebitno, kad se hakeri uhvate za Windows 11=na njemu če radit i AMD Zen 1000 CPU serija.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 13:38 (rambox).
13 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
morrisoN kaže...
Pa ovo je mokri san mnogih forumaša. Imaš windowse koji ne dobijaju update.

Koliko štete u zadnje vrijeme radi WU, neće mi nedostajati uopće.

Sigurno će biti onih koji će upravo iz toga razloga i prodavati svoja računala (prva generacija Ryzena npr.), tu vidim priliku za neku zaradu. 

Iskreno meni ovo izgleda kao blef neki, mogao bi još razumjeti da ljudima ukinu npr. neke nove opcije, ali čisto sumnjam da bi ih zakinuli

za sigurnosne nadogradnje.

Ja se iskreno ne sjećam kada mi je zadnji puta WU napravio nekakav problem. Pustim ga da se sam ažurira, kad me traži restart, restartam i ama baš ni najmanjih problema. Kumulativna ažuriranja su više manje nebitna, ali da mi računalo ne dobiva sigurnosna ažuriranja si jednostavno ne mogu dopustiti.

15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
Valentin17 kaže...
morrisoN kaže...
Pa ovo je mokri san mnogih forumaša. Imaš windowse koji ne dobijaju update.

Koliko štete u zadnje vrijeme radi WU, neće mi nedostajati uopće.

Sigurno će biti onih koji će upravo iz toga razloga i prodavati svoja računala (prva generacija Ryzena npr.), tu vidim priliku za neku zaradu. 

Iskreno meni ovo izgleda kao blef neki, mogao bi još razumjeti da ljudima ukinu npr. neke nove opcije, ali čisto sumnjam da bi ih zakinuli

za sigurnosne nadogradnje.

Ja se iskreno ne sjećam kada mi je zadnji puta WU napravio nekakav problem. Pustim ga da se sam ažurira, kad me traži restart, restartam i ama baš ni najmanjih problema. Kumulativna ažuriranja su više manje nebitna, ali da mi računalo ne dobiva sigurnosna ažuriranja si jednostavno ne mogu dopustiti.

 Nigdje nisam napisao da sam ja jedan od mnogih. Ubuduće ću morati navesti kad se radi o sarkazmu. Moj komentar je plod dugogodišnje opservacije uspješnih i manje uspješnih pokušaja mnogih forumaša da se izbore sa "najvećim zlom od odmetnuća Lucifera pa do danas" - Windows Update-om. Pa nesto kontam, ljudi toliko energije ulažu da ubiju to Microsoftovo "zlo", a MS im sam servira ono o čemu ni u najmokrijim snovima nisu sanjali - Windowsi bez updatea.

 

morrisoN
14 godina
offline
Windows 11

Spustili su kriterij na Intel 7. generacije (zbog svojih starijih Surface uređaja). Mislim da neće ići na niže.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 11
uss kaže...

Spustili su kriterij na Intel 7. generacije (zbog svojih starijih Surface uređaja). Mislim da neće ići na niže.

 'možda' jer samo mjena stalna jest... Dok je i dalje kriterij generacije CPU besmislen jer nema ništa od funkcija koje su nužne tj i dalje je stvar OEM proizvođača mbo .,. recimo za TPM tj ako radi na gen8 na gen7... radi jednako na gen 3..2 itd. Dok TPM s tim nema veze kao što nema ni UEFI ili sec boot koji su dio tog kriterija mada s radom računala ili osa nemaju veze.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 10:45 (ihush).
4 godine
offline
Re: Windows 11
Vidim da je jedan forumaš već napisao, jučer je izašla vijest kako će se Windows 11 moći instalirati kao ISO image na ranije generacije procesora, a samo kao upgrade na 8. i novije generacije.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 16:33 (zelenapaprika).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
morrisoN kaže...
Marko :D kaže...
Valentin17 kaže...
morrisoN kaže...
Pa ovo je mokri san mnogih forumaša. Imaš windowse koji ne dobijaju update.

Koliko štete u zadnje vrijeme radi WU, neće mi nedostajati uopće.

Sigurno će biti onih koji će upravo iz toga razloga i prodavati svoja računala (prva generacija Ryzena npr.), tu vidim priliku za neku zaradu. 

Iskreno meni ovo izgleda kao blef neki, mogao bi još razumjeti da ljudima ukinu npr. neke nove opcije, ali čisto sumnjam da bi ih zakinuli

za sigurnosne nadogradnje.

Ja se iskreno ne sjećam kada mi je zadnji puta WU napravio nekakav problem. Pustim ga da se sam ažurira, kad me traži restart, restartam i ama baš ni najmanjih problema. Kumulativna ažuriranja su više manje nebitna, ali da mi računalo ne dobiva sigurnosna ažuriranja si jednostavno ne mogu dopustiti.

 Nigdje nisam napisao da sam ja jedan od mnogih. Ubuduće ću morati navesti kad se radi o sarkazmu. Moj komentar je plod dugogodišnje opservacije uspješnih i manje uspješnih pokušaja mnogih forumaša da se izbore sa "najvećim zlom od odmetnuća Lucifera pa do danas" - Windows Update-om. Pa nesto kontam, ljudi toliko energije ulažu da ubiju to Microsoftovo "zlo", a MS im sam servira ono o čemu ni u najmokrijim snovima nisu sanjali - Windowsi bez updatea.

Citirao si krivu poruku. 😁

13 godina
offline
Re: Windows 11
uss kaže...

Spustili su kriterij na Intel 7. generacije (zbog svojih starijih Surface uređaja). Mislim da neće ići na niže.

Ali nisu ti tu svi procesori sedme generacije, samo neki-model koji koristi Microsoft Surface i Skylake X modeli.

 

https://docs.microsoft.com/hr-hr/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

 

U prijevodu, procesori kao i5 7600k ili i7 7700k nisu na popisu podržanih i dalje, kao i Ryzeni prve generacije.

Marko :D kaže...

Ja se iskreno ne sjećam kada mi je zadnji puta WU napravio nekakav problem. 

Ja sam par puta radio reinstall svega zbog rušenja i plavog ekrana nakon updatea, update nisam mogao maknuti uopće.

Dva puta čak i mijenjao RAM jer sam mislio da je do njega.

Znam hrpu firmi koje imaju update ugašen i niko nije imao nikakvih problema sa računalima, s druge strane neka od računala

koja su bila povezana na domenu su znala povući nadogradnje sa servera, s njima je također bilo problema pogotovo sa pristupom

serveru, za mene kao kućnog korisnika update ne vrijedi ama baš ništa, samo stvara probleme i usporava i najbrže procesore.

Svatko tko računalo koristi pametno, ništa mu se ne može dogoditi kad ugasi nadogradnje, a onaj tko ne koristi, tomu ni update neće pomoći

i svakome bih preporučio da uslugu (service) windows update stavi na disable.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 8:52 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
uss kaže...

Spustili su kriterij na Intel 7. generacije (zbog svojih starijih Surface uređaja). Mislim da neće ići na niže.

Ali nisu ti tu svi procesori sedme generacije, samo neki-model koji koristi Microsoft Surface i Skylake X modeli.

 

https://docs.microsoft.com/hr-hr/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

 

U prijevodu, procesori kao i5 7600k ili i7 7700k nisu na popisu podržanih i dalje, kao i Ryzeni prve generacije.

Marko :D kaže...

Ja se iskreno ne sjećam kada mi je zadnji puta WU napravio nekakav problem. 

Ja sam par puta radio reinstall svega zbog rušenja i plavog ekrana nakon updatea, update nisam mogao maknuti uopće.

Dva puta čak i mijenjao RAM jer sam mislio da je do njega.

Znam hrpu firmi koje imaju update ugašen i niko nije imao nikakvih problema sa računalima, s druge strane neka od računala

koja su bila povezana na domenu su znala povući nadogradnje sa servera, s njima je također bilo problema pogotovo sa pristupom

serveru, za mene kao kućnog korisnika update ne vrijedi ama baš ništa, samo stvara probleme i usporava i najbrže procesore.

Svatko tko računalo koristi pametno, ništa mu se ne može dogoditi kad ugasi nadogradnje, a onaj tko ne koristi, tomu ni update neće pomoći

i svakome bih preporučio da uslugu (service) windows update stavi na disable.

Ugašen WU ne bi bio nikakav problem da se redovito instaliraju sigurnosna ažuriranja. Problem je kada se sigurnosna ažuriranja ne instaliraju, pa onda bude svega. Sjeti se panike oko WannaCry, sva računala koja su koristila Windows 10 i imala instaliranu zadnju sigurnosnu zakrpu, ni jedno nije bilo zaraženo. Dok su računala s ugašenim WU (dakle, bez ažuriranja) bila zaražena i datoteke šifrirane.

 

Ako nećeš instalirati kumulativna ažuriranja, ne moraš. Ali sigurnosna bi svakako trebao instalirati, pa makar i ručno povremeno.

13 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...
datoteke šifrirane.

Tko redovito radi backup, nema se čega bojati, samo neka gazi koliko hoće.

ps. ovdje mislim na kućne korisnike.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 10:47 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...
datoteke šifrirane.

Tko redovito radi backup, nema se čega bojati, samo neka gazi koliko hoće.

ps. ovdje mislim na kućne korisnike.

 -zato svaki odgovor može biti 'suprotan'.. tj ono što se (ne)preporuča čak ako to i sami radimo, npr pušenje... ista stvar je WU. .. a ovo nije tema o 'normalnim' pa ni 'kućnim' ili ovo je tema za w11 i primarno insidere + one koji se bave računalima recimo u firmi itd itd. pa tako ja u ovoj temi nemam namjeru nekome 'soliti pamet' savijetima kako da koristi w11... jer to nije os za korištenje (neovisno što može, kao envy..) itd. dok firmama ne dajem savjete nego recimo kućnim juzerima pomoć.. itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 11

Da, ali ovdje opet dolazimo do novog problema. Prosječni korisnik nikada ne radi sigurnosnu kopiju jer je vrlo vjerojatno ne zna napraviti. Onda dođe na forum gdje ekipa tvrdi ugasi WU jer ti ne treba, te se korisnika nepotrebno izlaže opasnosti. Na kraju imamo situaciju dezinformiranog korisnika koji ne zna kako se efektivno zaštititi od prijetnji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 10:52 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Da, ali ovdje opet dolazimo do novog problema. Prosječni korisnik nikada ne radi sigurnosnu kopiju jer je vrlo vjerojatno ne zna napraviti. Onda dođe na forum gdje ekipa tvrdi ugasi WU jer ti ne treba, te se korisnika nepotrebno izlaže opasnosti. Na kraju imamo situaciju dezinformiranog korisnika koji ne zna kako se efektivno zaštititi od prijetnji.

 da, + ponovo, kao pušenje (ja sam pušač) ili pretrčavanje ceste.. rizik itd. Mada to ponekad i sami radimo, to ne savjetujemo ostalima. (kao pravila...).

+ važnije, kriterij-tema.. ovo nije tema za početnike, kućne itd. .. ili spominjanje backupa, jednostavno to nije odgovarajuća tema, tj tu bi trebali biti samo oni koji to sve znaju i fokus na w11, kao fičere i sl. ne kao generička pravila za 'normalne' (win-os, app, korištenje, kućni-poslovni itd..).

 

pa kao 'apel' .. ne petljati u ovu temu recimo backup, WU, .. za ve postoji odgovarajuće mjesto-tema/podtema..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 11
Marko :D kaže...

Prosječni korisnik nikada ne radi sigurnosnu kopiju jer je vrlo vjerojatno ne zna napraviti. 

Prosječan korisnik ne zna odraditi običan copy/paste? 

 

Idemo dalje, izašao novi build za insider ekipu u petak.

 

https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/08/27/announcing-windows-11-insider-preview-build-22000-168/

 

Kod mene instalacija prošla u rekordnom roku, vidim da nema nekih bitnih novina.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 11:24 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 11
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Prosječni korisnik nikada ne radi sigurnosnu kopiju jer je vrlo vjerojatno ne zna napraviti. 

Prosječan korisnik ne zna odraditi običan copy/paste? 

 Banalno DA. tj... običan korisnik s backupom je bespomoćan kad se neki problem desi pa čak i bez problema jer to što ima backup ne znači da ima ostala znanja.. kao kuhanje jela itd problem je da većina korisnika koji imaju neki backup nemaju adekvatan backup i ostale resurse da bi nastavili s radom u slučaju recimo kvara

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 11
Zašto ja uredno dobijem nove buildove, a nisam u insider programu?
Zapravo, nemam ni koristi od njega jer me već dolaskom na insider applet čeka crvena poruka kako mi pc ne zadovoljava uvjete za windows 11!
Evo, u petak sam preko WU dobio 168.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
Tako i ja
16 godina
offline
Windows 11

Win 11 sucelje u web pregledniku.

 

https://win11.blueedge.me/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
9 0 hvala 2
16 godina
offline
Windows 11

"Jedanaest metara Windowsa stiže 5.10", pa kud puklo da puklo.

 

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2021/08/31/windows-11-available-on-october-5/

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 11

kak su to tak brzo sklepali, a svih ovih godina nisu bili u stanju windows 10 dovest u red...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 11
rambox kaže...

"Jedanaest metara Windowsa stiže 5.10", pa kud puklo da puklo.

Znači RTM verzija možda bude već tamo nakon polovice devetog mjeseca. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 16:31 (Valentin17).
4 godine
offline
Re: Windows 11
Santana kaže...

kak su to tak brzo sklepali, a svih ovih godina nisu bili u stanju windows 10 dovest u red...

 Je, ali i piše uokolo da će update ići polako, sve do sredine 2022. godine. I to prvo na one kompjutere za koje su sigurni da će imati najmanje problema s Win 11, a onda na ostale koji su podržani.

 

Vrlo vjerojatno da odjednom ne bili zatrpani problemima koje bi ljudi mogli imati s raznim hardverom i aplikacijama. I to nije loše. Što se kasnije instalira Win 11, to će biti ispoliraniji.

 

Ne preporuča se instalacija na nepodržani hardver (upravo pišem na njemu, Intel i7 7. generacija) jer tvrde da tada neće biti dostupne zakrpe i nadogradnje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 18:53 (zelenapaprika).
16 godina
offline
Re: Windows 11
Santana kaže...

kak su to tak brzo sklepali, a svih ovih godina nisu bili u stanju windows 10 dovest u red...

Broj Windowsa je nebitan, ili ukratko moš na to gledat kao Windows 10+novo sučelje+ostale novosti.

 

Nadamo se da ovo dole nije točna informacija. Ako je to ipak činjenica, eto sranja na kvadrat=Windows 11 je samo novo nedovršeno i kilavo Mikrošuft smeče.

 

https://twitter.com/BitsAndChipsEng/status/1432738742767394821

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Windows 11

Zanima me samo što će se riješit s ažuriranjima. Ako će dopustit ažuriranja, instaliram 11, ako ne, ostajem na 10.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 11

Intel je jaka i velika firma zbog koje se i Microsoft potrudi izbaciti novi OS 

16 godina
offline
Re: Windows 11
forumaš kaže...

Intel je jaka i velika firma zbog koje se i Microsoft potrudi izbaciti novi OS 

Osim kaj to nema nikakvog smisla, uostalom zaboravljaš da Mikrošuft i AMD dobro surađuju na konzolama.Samo bi luđak(i to još danas u ovakvom omjeru CPU snaga) dizajniral novi/noviji OS, koji eto favorizira hardver-performanse samo jednog proizvođača.

 

Glasinu nije loše istaknut, ali realno AMD Zen2/Zen 3 Chiplet dizaj lošije performanse na Windows 11 to bi bio Mikrošuft debakl epskih razmjera.Kaj bi na to rekel AMD, i pogotovo svi korisnici navedenih procesora=Windows 11 smeče nikad ne bi instalirali.

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: Windows 11
rambox kaže...
forumaš kaže...

Intel je jaka i velika firma zbog koje se i Microsoft potrudi izbaciti novi OS 

Osim kaj to nema nikakvog smisla, uostalom zaboravljaš da Mikrošuft i AMD dobro surađuju na konzolama.Samo bi luđak(i to još danas u ovakvom omjeru CPU snaga) dizajniral novi/noviji OS, koji eto favorizira hardver-performanse samo jednog proizvođača.

 

Glasinu nije loše istaknut, ali realno AMD Zen2/Zen 3 Chiplet dizaj lošije performanse na Windows 11 to bi bio Mikrošuft debakl epskih razmjera.Kaj bi na to rekel AMD, i pogotovo svi korisnici navedenih procesora=Windows 11 smeče nikad ne bi instalirali.

nije debakl. to je cisto priprema za buducnost u kojoj ce rulati nadmocno ARM procesori, pa eto posto Intel bude uskoro izbacio x86 na principu brze/stedljive jezgre odma su to ubacili

 

ionako se i microsoft priprema za svoj ARM cpu, Intel je vec u izgradnji FAB za ARM, nvidia takoder sve vise jase prema ARM konju, jedino jos AMD svira kurcu sto se svojeg dizajna tice, mozda ih Samsung kupi pa ni nece morati nista "svoje" izmisljati

 

sve u svemu za 5 godina kada ce izlaziti next gen konzole, vidjet cemo da li ce ih Sony isto odjebat, Microsoft bude vrlo vjerovatno.

I onda ce to biti kraj za legendarnu firmu koja nam je puno toga omogucila

 

 

12 godina
offline
Windows 11

installirao na vanjski disk win11.build 22000.100

zaboravio ugasiti net pa ažurižao na       .168

ažuriranje trajalo cc 2,5 sata ,nikako da se pokrene

krene pa stane po sata ,pa ponovo

sada sve radi na pc,fx6300,grafika 750ti,

rijašio i taskbar,samo stavio na 0 pa se nevidi godina

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Windows 11

Hmm, Microsoft je rekao da su 21H2 i Windows 11 dvije različite verzije Windowsa, a winver za 11 kaže 21H2. 😬

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 11 - problemi, Windows 11 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice