Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 5.863
|
čitano: 917.899
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
17 mjeseci
suspendiran
Windows 10 - problemi

Prilikom surfanja mi se računalo iznenada restartiralo bez upozorenja, i event viewer mi pokazuje: The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.  Da li je moguće da mi zadnji bios update uzrokuje probleme? Radi se o asusu x570 2103 verzija.

0 0 hvala 0
9 godina
Re: Windows 10 - problemi
Riot kaže...

Instaliraj blue screen view i pogledaj što kaže dump izvještaj.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 20:16 (Valentin17).
17 mjeseci
suspendiran
Valentin17 kaže...
Riot kaže...

Instaliraj blue screen view i pogledaj što kaže dump izvještaj.

Piše 0 crashes, no to nije bio blue screen nego iznenada mi se kran zacrnio i miš prestao svijetliti, i onda onaj proces rebootanja. Otkad sam instalirao 2103 bios za crosshair viii prvo mi se pojavio onaj problem s black screenom i driver crash, i sad svježe upaljen komp nakon 5 minuta surfanja iznenada se restartirao. Testirao sam ga bio s više programa za stabilnost i sve je prošlo uredu pa pretpostavljam da je BIOS update taj koji stvara probleme.

edit: čitam na rog forumu da dosta korisnika ima problema s 2103 biosom pa je preporuka da ga ne instalirate.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 20:36 (Riot).
9 godina
Riot kaže...

edit: čitam na rog forumu da dosta korisnika ima problema s 2103 biosom pa je preporuka da ga ne instalirate.

Najbolje je krenuti od onoga što si zadnje mijenjao prije nego je došlo do problema, vrati BIOS natrag na verziju koju si imao prije.

17 mjeseci
suspendiran
Valentin17 kaže...
Riot kaže...

Najbolje je krenuti od onoga što si zadnje mijenjao prije nego je došlo do problema, vrati BIOS natrag na verziju koju si imao prije.

Evo komentar jednog forumaša: I get random reboots out of nowhere, I could be in the middle of watching a YouTube video or writing an email and the system will reboot, 1302 was fully stable but the last 2 have been buggy as hell for me.

Preporuka debelo izbjegavati taj bios update, pogotovo ako mislite raditi nešto za posao.

7 godina
Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje. Ugl neznam dali je update neki ili sta vec, ali vise nemam onih ikonica po desktopu i desni klik miša ne izbaciva refresh opciju. Sve zivo se izmjenilo i po stranama na desktopu stoje te neke crtice za izbornik. Dali postoji mogucnost da se vrati kako je bio prije. Onako na desktopu da budu ikonice i start izbornik dolje. A kada udjes u neki prozor, da u gornjem desnom kutu ima onaj X i crtica?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanje. Ugl neznam dali je update neki ili sta vec, ali vise nemam onih ikonica po desktopu i desni klik miša ne izbaciva refresh opciju. Sve zivo se izmjenilo i po stranama na desktopu stoje te neke crtice za izbornik. Dali postoji mogucnost da se vrati kako je bio prije. Onako na desktopu da budu ikonice i start izbornik dolje. A kada udjes u neki prozor, da u gornjem desnom kutu ima onaj X i crtica?

Meni to smrdi na neki malware. Ako si siguran da ti računalo nije zaraženo probaj odraditi System Restore na posljednju točku dok je sve dobro radilo. Ako ti je System Restore isključen, probaj s programom WinaeroTweaker to porediti. Ali oprezno i pazi što radiš.

Ako si pokupio nekakav malware, najbolje ti je vratiti sistemski backup, ako ga kao ozbiljniji korisnik imaš. Ako ga nemaš, probaj reset windowsa i vidi pomaže li. Zadnja opcija ti je format i reinstall.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
11 godina

-možda tablet mod.. (prebaci u desktop..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
Hvala puno. Malwarebytes rijesio situaciju. 😀😀
9 godina
Windows 10 - problemi

Imam problem sa kontext menijem, kad kliknem desnim klikom mišem otvori se popup meni ali ne rade opcije Display settings i Personalize. Klikom na bilo koju od ove dvije opcije samo bljesne cmd i ništa se ne desi. Na internetu sam našao bezbroj opcija za oporavak kontekst menija i nijedna opcija nisu mi riješili problem, molim pomoć. OS Windows 10 pro

0 0 hvala 0
11 godina
mirpa kaže...

Imam problem sa kontext menijem, kad kliknem desnim klikom mišem otvori se popup meni ali ne rade opcije Display settings i Personalize. Klikom na bilo koju od ove dvije opcije samo bljesne cmd i ništa se ne desi. Na internetu sam našao bezbroj opcija za oporavak kontekst menija i nijedna opcija nisu mi riješili problem, molim pomoć. OS Windows 10 pro

Ako imaš Nvidia grafiku s onim zastarjelim control panelom koji se instalira s driverom, probaj mu ukloniti mogućnost pristupa iz context izbornika, ili reinstaliraj grafički driver.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
9 mjeseci
mirpa kaže...

Imaš WiseCare356 koji ima opciju za uredjenje Contex Menija pa možeš da probaš sa njim.

9 godina

Evo na šta mislim, desni klik na destkop i odabir Display settings ili Personalize ne otvara željene opcije u Wise 365 ne postoji nijedna opcija za popravak ovih stavki ( slika u prilogu )

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 15:54 (mirpa).
5 godina
Windows 10 - problemi

Problem je sljedeci, nestalo je struje na djelic sekunde, pc se naglo ugasio i nakon sto se upalio imam sta da vidim... "Audio service is not running"

Reinstalacija drivera nije pomogla, neki savjeti sa neta isto nisu pomogli... 

EDIT: postavio sam na Local system account (pojma nemam sta to uopce znaci) i sada Windows audio radi, ali i dalje nema zvuka... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 0:41 (NiDJO7Z7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Windows 10 - problemi

Ako nisi, probaj kompletno i full unistalirati chipset drivere matične ploče, uključujući i audio driver, restartaj i počekaj da ih windows opet pronađe i instalira. Ako ne radi i dalje probaj vratiti sistemski backup ako ga imaš spremljenog ili bar system restore na zadnju ispravnu točku, ako ti je uključen. Ako ne radi i dalje, onda imaš hardverski problem. Možeš još jedino podignuti neku live distribuciju Linuxa pa vidjeti ima li zvuka. Ako i tada ne bude, ostaje ti samo disablirati onboard audio chip u biosu i u dućan po neku PCI-E ili eksternu zvučnu karticu. U nadi da nije još nešto "otišlo" na ploči.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Možda još jedan korak - u biosu disable audio, spasiti promjene i bootati PC. Nakon toga ponovo u biosu reenableati audio, spasiti promjene, bootati ponovo PC.
morrisoN
11 godina

-odspoji zvučnike, spoji.. (ako korisiš obične, jack).

-ako koristiš usb, odspoji-spoji, instaliraj driver.

-ako koristiš hdmi podesi u vga.

-ne čačkaj na pogrešnom mjestu koje nema veze s problemom. (npr tip accounta).

-kad je bilo koji problem sa strujom može bilo što crknuti tj hw-kvar i tad nemaš što popraviti-podesiti nego zamijeniti. Najefikasniji način provjere hw-ili-soft uzrok je liveboot (minipe-linux..) i vidiš/čuješ ima li ili nema zvuka, ako nema tad je hw-kvar ako ima tad je soft-postavka-driver-malware-itd.. + provjeriš postavku u biosu jer se tamo može dieseblirati audio (svaku komponentu na mbo).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
Windows 10 - problemi

Ljudi hvala na pomoći, ali na žalost ništa od toga nije pomoglo. 

Podignuo sam liveboot Ubuntu, i zvuk na moju sreću radi!   e sada, jedno sto mi pada na pamet je reinstall windowsa, a to fakat ne zelim raditi, kaj mi je ciniti da to izbjegnem?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 13:54 (NiDJO7Z7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
NiDJO7Z7 kaže...

Podignuo sam liveboot Ubuntu, i zvuk na moju sreću radi!   e sada, jedno sto mi pada na pamet je reinstall windowsa, a to fakat ne zelim raditi, kaj mi je ciniti da to izbjegnem?

Pokušaj napraviti restore winsa na neku nedavnu točku, prije nego li ti se pojavio ovaj problem.

11 godina
Toliki je problem bio izraditi sistemski backup i spremiti ga na sekundarni disk ili stick? Sad bi problem riješio za 10 minuta!
Ovako, ne znam šta bi ti savjetovao. Windows je jedno globalno smeće od OS-a, s potpisom onog idiota Bila Gatesa, zasnovano na još idiotskijem rješenju zvanom registry. Kad se on jednom pošemeri, malo ti opcija ostaje. Budi sretan da ti je ploča u redu i probaj napraviti reset windowsa. To bi ti trebalo oporaviti sve sistemske fajlove i vratiti postavke na default. Problem je jedino što ćeš sve aplikacije koje nisu došle s windowsima morati reinstalirati i to je ona najgora gnjavaža zbog podešavanja istih.
Da olakšaš sebi, neki programi daju mogućnost izvoza postavki u jedan file, pa to kasnije vratiš. Postavke nekih programa koje nemaju tu opciju nalaze se obično u folderu Users/xxx/appdata/local ili roaming, pa možeš spremiti sadržaje tih foldera i kasnije napraviti replace. Tako će ti se vratiti i postavke. One programe koji spremaju postavke u zlosretnu registry bazu morati ćeš nanovo podesiti. Ako si logiran na MS račun, nešto će ti se vratiti i iz cloud backupa.
Ovo je samo par savjeta da ti olakšam muke ako se odlučiš na reset ili format, ali najbitnije jd da opet imaš zvuk...
12 godina
NiDJO7Z7 kaže...

Jesi probao pokrenuti Troubleshote?

Odaberes bas za Audio

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 8:20 (djigibao).
11 godina
Da, to MS smeće zvano Troubleshooter inaće otkloni sve probleme. I ti govoriš svašta!
Slično kao ona glupost sfc /scanow ili dism. Gubljenje vremena.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 21:36 (BlackMoon).
9 godina
BlackMoon kaže...
Da, to MS smeće zvano Troubleshooter inaće otkloni sve probleme. I ti govoriš svašta!
Slično kao ona glupost sfc /scanow ili dism. Gubljenje vremena.

Za alat ugrađen u OS koji bi trebao riješiti neke probleme se slažem s tobom, ali za ovu komandu nikako,

meni je pomogao više puta osobito kad ljudi sami mijenjaju i skidaju .dll datoteke.

NiDJO7Z7 kaže...

jedno sto mi pada na pamet je reinstall windowsa

Često najlakše i najbrže riješenje osim ako si poslovni korisnik sa brdo licenciranih programa koje imaš podešene na svoj svojstven način,

onda je to već malo veći posao, ali izvediv, sve se to može vratiti natrag, malo volje i ide to sve.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 21:52 (Valentin17).
11 godina
Meni sfc /scanow nikad ništa nije popravio, ali isto tako ako računalo održavaš i zlatnom rukom, uvijek će javiti da je neke gluposti pronašao i kao popravio. Alat niškoristi za mene. Sistemske fajlove ne vidim razloga modificirati. Možda komanda ima neku korist kod zaraženih računala, gdje malware napravi nered.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
BlackMoon kaže...
Sistemske fajlove ne vidim razloga modificirati. Možda komanda ima neku korist kod zaraženih računala, gdje malware napravi nered.

Ne vidim ni ja, osobno mi nikada nije trebala ta komanda, ali ovo drugo što kažeš je jedan od razloga, drugi je taj gdje sustav kod

instalacije nekog programa navodi da mu nedostaje neka .dll datoteka pa rulja to traži po internetu, skida i ručno ubacuje.

12 godina
BlackMoon kaže...
Meni sfc /scanow nikad ništa nije popravio, ali isto tako ako računalo održavaš i zlatnom rukom, uvijek će javiti da je neke gluposti pronašao i kao popravio. Alat niškoristi za mene. Sistemske fajlove ne vidim razloga modificirati. Možda komanda ima neku korist kod zaraženih računala, gdje malware napravi nered.

Isto tako i deinstalacije programa mogu napraviti nered sa .dll-ovima. I onda sfc /scannow to nekad fino popravi... tako da nije baš često, ali zna i popraviti stvar. Ništa ne košta i to pokrenuti...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 11:36 (Gnjavator).
3 godine
protjeran
Windows 10 - problemi

pitao bih kolegu ihusha ?

nedavno sam kupio ryzen 3600, novu ploču, ali ne puši mi realtek drivere skinute s oficijelne stranice ni 5%..

stalno kao prvo nešto "staro" briše, traži restart i nakon restarta radi isto, opet nešto deinstalira,pa  jopet traži restart i tako možemo do prekosjutra.

inače, kada odem u Device m..pobrišem drivere i windows uredno instalira "svoje" i sve funkcionira , no nemam opcije u control p...za moje drivere...

https://www.gigabyte.com/hr/Motherboard/B450-AORUS-ELITE-rev-10#kf

HVALA unaprijed 

btw..

ključ je reatail, home, poklonio mi ga je sugrađan Petko (inače, čovjek je u fazi seljenja jopet u Hrvatsku) 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 11:55 (Anđeo bez falinge).

0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
BlackMoon kaže...

100% točno...

izmišljotina niškoristi... 

10 godina

skini Uwe Device Cleanup (pokrećeš ga kao Admin)

skini zadnje drivere s weba (pazi ne Realtek HD Audio, oni su oko 250 MB) nekih 30ak MB imaju..

odspoji komp s neta, deinstaliraj postojeće drivere... restart.

pokreni onog Uwceta, označi i makni sve...

instaliraj te zadnje službene drivere, restart...

pod Advanced system settings, postavi da ne skida sam zadnje drivere (na novijim Win buildima ti je sad to iskopčano ali ti nudi na tom mjestu skidanje appova i ikona za uređaje automatski - to treba, jer će ti skinuti UWP app za Realtek)...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
Valentin17 kaže...

instalacije nekog programa navodi da mu nedostaje neka .dll datoteka pa rulja to traži po internetu, skida i ručno ubacuje.

vidiš...meni je to što radi "rulja" više puta pomoglo.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice