Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.701.453
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...
Wayto XD kaže...

samo preko ovog zelenog ulaza za zvuk

 Pa kako onda zamišljaš da 6 kanala zvuka iz PC-a dođu do zvučnika putem jednog stereo kabla?

 

 

 Hvala ti,ispričavam se stvarno ovo oko zvučnika nisam detaljno pogledo.

Gdje mogu kupiiti te kablove..ja iman samo jedan nažalost,druga tri su s jedne i druge strane crveni i bijeli za lijevo i desno tako da moran kupiti još dva kabela?Di ih ima najpovoljnije za uzeti?

 

Iman sad jos jedan problem posto mi na prednjoj strani kucista ne rade ulazi za zvu ,s vremenom su se zdrmali pa sad ane rade a iza imam samo tri a dva su mi za slusalice i mikrofon kad gejman online katkad,dali je moguce kako prosiriti te ulaze s kakim dodtkom ili se bas mora kupiti neka zvucna kartica?

12 godina
offline
Windows 10 - problemi

https://www.mall.hr/kablovi-audio-video/goobay-audio-kabel-35mm-2xrca-3-m

 

Što mislite o ovim kablovima?

Adapter koji bi mi prosirija audio izlaze jos nisam našao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Wayto XD kaže...
morrisoN kaže...
Wayto XD kaže...

samo preko ovog zelenog ulaza za zvuk

 Pa kako onda zamišljaš da 6 kanala zvuka iz PC-a dođu do zvučnika putem jednog stereo kabla?

 

 

 Hvala ti,ispričavam se stvarno ovo oko zvučnika nisam detaljno pogledo.

Gdje mogu kupiiti te kablove..ja iman samo jedan nažalost,druga tri su s jedne i druge strane crveni i bijeli za lijevo i desno tako da moran kupiti još dva kabela?Di ih ima najpovoljnije za uzeti?

 

Iman sad jos jedan problem posto mi na prednjoj strani kucista ne rade ulazi za zvu ,s vremenom su se zdrmali pa sad ane rade a iza imam samo tri a dva su mi za slusalice i mikrofon kad gejman online katkad,dali je moguce kako prosiriti te ulaze s kakim dodtkom ili se bas mora kupiti neka zvucna kartica?

 Koja druga tri? Uz zvucnike si dobio 3 stereo kabela i to zeleni, crni i plavi i trebas sve tri prikopcati u komp i u driverima podesiti sta je na kojem izalzu. Mislim da te sam pita cim utaknes kabel.....

15 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Posmatrač kaže...
Wayto XD kaže...
morrisoN kaže...
Wayto XD kaže...

samo preko ovog zelenog ulaza za zvuk

 Pa kako onda zamišljaš da 6 kanala zvuka iz PC-a dođu do zvučnika putem jednog stereo kabla?

 

 

 Hvala ti,ispričavam se stvarno ovo oko zvučnika nisam detaljno pogledo.

Gdje mogu kupiiti te kablove..ja iman samo jedan nažalost,druga tri su s jedne i druge strane crveni i bijeli za lijevo i desno tako da moran kupiti još dva kabela?Di ih ima najpovoljnije za uzeti?

 

Iman sad jos jedan problem posto mi na prednjoj strani kucista ne rade ulazi za zvu ,s vremenom su se zdrmali pa sad ane rade a iza imam samo tri a dva su mi za slusalice i mikrofon kad gejman online katkad,dali je moguce kako prosiriti te ulaze s kakim dodtkom ili se bas mora kupiti neka zvucna kartica?

 Koja druga tri? Uz zvucnike si dobio 3 stereo kabela i to zeleni, crni i plavi i trebas sve tri prikopcati u komp i u driverima podesiti sta je na kojem izalzu. Mislim da te sam pita cim utaknes kabel.....

 Pretpostavljam da je kupio polovne zvučnike i da nema svatri kabla.

morrisoN
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Posmatrač kaže...
Wayto XD kaže...
morrisoN kaže...
Wayto XD kaže...

samo preko ovog zelenog ulaza za zvuk

 Pa kako onda zamišljaš da 6 kanala zvuka iz PC-a dođu do zvučnika putem jednog stereo kabla?

 

 

 Hvala ti,ispričavam se stvarno ovo oko zvučnika nisam detaljno pogledo.

Gdje mogu kupiiti te kablove..ja iman samo jedan nažalost,druga tri su s jedne i druge strane crveni i bijeli za lijevo i desno tako da moran kupiti još dva kabela?Di ih ima najpovoljnije za uzeti?

 

Iman sad jos jedan problem posto mi na prednjoj strani kucista ne rade ulazi za zvu ,s vremenom su se zdrmali pa sad ane rade a iza imam samo tri a dva su mi za slusalice i mikrofon kad gejman online katkad,dali je moguce kako prosiriti te ulaze s kakim dodtkom ili se bas mora kupiti neka zvucna kartica?

 Koja druga tri? Uz zvucnike si dobio 3 stereo kabela i to zeleni, crni i plavi i trebas sve tri prikopcati u komp i u driverima podesiti sta je na kojem izalzu. Mislim da te sam pita cim utaknes kabel.....

 Da nažalost neman,u paketu je bija jedino zeleni tako da crni i plavi mi trebaju

5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Wayto XD kaže...
Posmatrač kaže...
Wayto XD kaže...
morrisoN kaže...
Wayto XD kaže...

samo preko ovog zelenog ulaza za zvuk

 Pa kako onda zamišljaš da 6 kanala zvuka iz PC-a dođu do zvučnika putem jednog stereo kabla?

 

 

 Hvala ti,ispričavam se stvarno ovo oko zvučnika nisam detaljno pogledo.

Gdje mogu kupiiti te kablove..ja iman samo jedan nažalost,druga tri su s jedne i druge strane crveni i bijeli za lijevo i desno tako da moran kupiti još dva kabela?Di ih ima najpovoljnije za uzeti?

 

Iman sad jos jedan problem posto mi na prednjoj strani kucista ne rade ulazi za zvu ,s vremenom su se zdrmali pa sad ane rade a iza imam samo tri a dva su mi za slusalice i mikrofon kad gejman online katkad,dali je moguce kako prosiriti te ulaze s kakim dodtkom ili se bas mora kupiti neka zvucna kartica?

 Koja druga tri? Uz zvucnike si dobio 3 stereo kabela i to zeleni, crni i plavi i trebas sve tri prikopcati u komp i u driverima podesiti sta je na kojem izalzu. Mislim da te sam pita cim utaknes kabel.....

 Da nažalost neman,u paketu je bija jedino zeleni tako da crni i plavi mi trebaju

 Ne trebaju. Kupi jos dva takva ista stereo 3,5mm kabela... Boja je nebitna to sluzi samo da znas gdje sta ide ali to ces valjda i sam skuziti ;)

8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Bok ljudi,
može netko pomoć...gdje se ovo isključi? Baš se mučim da pronađen gdje i kao? Tenks

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
flpmyslf kaže...

Bok ljudi,
može netko pomoć...gdje se ovo isključi? Baš se mučim da pronađen gdje i kao? Tenks

 easy of acces pa desno na dnu imas show desktop background image...

Ne znam kako je na hrvatskom...

 

Olaksani pristup pa na dnu prikazi pozadinu radne povrsine ili tako nesto....

8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Posmatrač tenks! Rješeno!

Sad pak imam ovaj problem.
Dugo nisam koristio zapravo ovaj laptop, barem ne ja, uglavnom sam na poslovnome i sad ovaj error?! Pokušavam malo očistiti diskove
Ima netko ideju di, kaj i kak?

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
flpmyslf kaže...

Posmatrač tenks! Rješeno!

Sad pak imam ovaj problem.
Dugo nisam koristio zapravo ovaj laptop, barem ne ja, uglavnom sam na poslovnome i sad ovaj error?! Pokušavam malo očistiti diskove
Ima netko ideju di, kaj i kak?

 win+r

services.msc

trazi task scheduler ili zakazivanje zadataka ili kako se vec zove

desni klik na njega

propertis

startuo tzpe automatic i ispod toga klkini start 

apply 

ok

pa probaj onda

 

Mada ti defragmetacija i nije kriticno bitna za rad....

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
flpmyslf kaže...

Posmatrač tenks! Rješeno!

Sad pak imam ovaj problem.
Dugo nisam koristio zapravo ovaj laptop, barem ne ja, uglavnom sam na poslovnome i sad ovaj error?! Pokušavam malo očistiti diskove
Ima netko ideju di, kaj i kak?

 -čišćenje nema neke posebne veze s chkdsk i defragom .. tj ima ako imaš problem-grešku i ako je potrebna defragmentacija, ali ako ti ne rade osnovni win servisi imaš ozbiljniji problem.. (kvar, malware ili majstor-haker koji ubije win servise.. i onda se čudi problemu).. pa bi bilo poželjno prije provjeriti-otkloniti uzrok-problem, tj ovisno što je konkretno može biti svašta s podacima..

-za čišćenje je čistač diska (disk cleanup) ili 'ručno' isprazniš temp+dl što je dovoljno za 90% smeća dok se upgrade uklanja čistačem + sys (gledaj buttone-opcije..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

I onda se ljudi čude, kad se preporuča ugasit ili ubit bezvezni i smotani Windows Update.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-openito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

 

https://www.techradar.com/news/this-windows-10-update-fail-is-the-most-serious-yet-heres-what-you-need-to-do

 

Eto sad je Windows Update razvalio i Google Chrome Sandbox sigurnosne tehnikalije.Goglovci navode da to ne mogu pokrpat, ili moš se fučkat a krivac je Windows 10 ili i njihov smečarski Update.

 

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2020/04/23/google-chrome-critical-security-exploit-windows-10-upgrade-warning-update-chrome-browser/#4f4d0b965f8f

 

"And that’s exactly what happened. Forshaw states that Microsoft introduced a Windows 10 1903 update that enables online attacks conducted in the Chrome browser to break its security and spread into Windows itself. He subsequently found multiple ways to escape Chrome’s security. In outlining the different options, he warned: “I hope this gives an insight into how such a small change in the Windows kernel can have a disproportionate impact on the security of a sandbox environment.
Unfortunately, now Google has detailed a serious new problem in Chrome which cannot be fixed, and it's all down to Windows 10."

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
rambox kaže...

I onda se ljudi čude, kad se preporuča ugasit ili ubit bezvezni i smotani Windows Update.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-openito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

 

https://www.techradar.com/news/this-windows-10-update-fail-is-the-most-serious-yet-heres-what-you-need-to-do

 

Eto sad je Windows Update razvalio i Google Chrome Sandbox sigurnosne tehnikalije.Goglovci navode da to ne mogu pokrpat, ili moš se fučkat a krivac je Windows 10 ili i njihov smečarski Update.

 

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2020/04/23/google-chrome-critical-security-exploit-windows-10-upgrade-warning-update-chrome-browser/#4f4d0b965f8f

 

"And that’s exactly what happened. Forshaw states that Microsoft introduced a Windows 10 1903 update that enables online attacks conducted in the Chrome browser to break its security and spread into Windows itself. He subsequently found multiple ways to escape Chrome’s security. In outlining the different options, he warned: “I hope this gives an insight into how such a small change in the Windows kernel can have a disproportionate impact on the security of a sandbox environment.
Unfortunately, now Google has detailed a serious new problem in Chrome which cannot be fixed, and it's all down to Windows 10."

 

 

Ako ne hrliš po ažuriranje, neće biti nikakvih problema. Ne treba više gasiti ažuriranja jer se odmah po izadavanju ne instaliraju automatski. Sada Microsoft pusti ažuriranje i ono se neće odmah instalirati nego stoji nekoliko tjedana ponuđeno, pa ako želiš instalirati možeš, a ako ne, instalirati će se automatski nakon nekog vremena. Upravo zbog toga više nije potrebno isključivati ažuriranje jer ako Microsoft primjeti da je ažuriranje bugovito, povlači ga u roku od par dana, puno prije nego što se korisncima instalira automatski.

 

Tako da ja, konkretno, nisam pogođen tim problemom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 11:47 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
...

Ako ne hrliš po ažuriranje, neće biti nikakvih problema. Ne treba više gasiti ažuriranja jer se odmah po izadavanju ne instaliraju automatski. Sada Microsoft pusti ažuriranje i ono se neće odmah instalirati nego stoji nekoliko tjedana ponuđeno, pa ako želiš instalirati možeš, a ako ne, instalirati će se automatski nakon nekog vremena. Upravo zbog toga više nije potrebno isključivati ažuriranje jer ako Microsoft primjeti da je ažuriranje bugovito, povlači ga u roku od par dana, puno prije nego što se korisncima instalira automatski.

 

Tako da ja, konkretno, nisam pogođen tim problemom.

 -točno, no to je tako od početka, razlika je ako si insider i sl. ili ručno ažuriraš prije nego to obavi automatika dok je samo u proteklim verzijama dodavana opcija odgode.

-problem su upravo juzeri koji se guraju preko reda, insideri koji ne razumiju što to tad znači itd.. :) (a privlačno je bilo dobiti free-licencu + insider otvoren za obične juzere što je katastrofa za sebe..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Prije je bilo malo drugačije. Nakon fijaska s onom listopadskom nadogradnjom, promijenili su sustav ažuriranja. Dakle, prije čim bi ti stiglo ažuriranje, automatski bi se instaliralo. Ako nije stiglo samo, klikom na gumb Check for updates, pronašlo bi isto i odmah krenulo s ažuriranjem. Sada se ažuriranje ne instalira odmah po primitku istog, nego dolazi obavijest i tek kada Microsoft utvrdi da problema nema, ažuriranje će se instalirati automatski.

 

Ali nemojmo sada svu krivicu staviti na korisnika. I sam znaš da Microsoft često zna raditi po svome, ignorirajući korisnikove zahtjeve i želje. Korisnik ne može biti kriv zato što Microsoft izdaje "škartna" ažuriranja. Štoviše, smatram da Microsoft ne bi smio korisnicima slati ne testirane nadogradnje i ažuriranja, pa ni ako provjere ažurirana klikom na gumb. Ne razumijem svrhu njihovog Insider programa kada su i korisnici koji nisu dio tog programa pokusni kunići. Ono što bi Microsoft trebao napraviti je kompletno promijeniti način testiranja, ponovno zaposliti tim koji bi se bavio isključivo time i manje se oslanjati na korisnike. To oslanjanje na feedback je dobra ideja i povratna informacija je korisna, ali svaliti kompletno testiranje Windowsa na obične kućne korisnike je glupost. Oni ne mogu otkriti neke velike probleme jer nemaju pristup kompletnom sustavu, korisnici ne znaju kako točno isti radi, pa ni ne mogu otkriti kompliciranije probleme. Drugim riječima, oni samo vide one površinske, koje i svi mi povremeno viđamo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 14:50 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
rambox kaže...

I onda se ljudi čude, kad se preporuča ugasit ili ubit bezvezni i smotani Windows Update.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-openito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

 

https://www.techradar.com/news/this-windows-10-update-fail-is-the-most-serious-yet-heres-what-you-need-to-do

 

Eto sad je Windows Update razvalio i Google Chrome Sandbox sigurnosne tehnikalije.Goglovci navode da to ne mogu pokrpat, ili moš se fučkat a krivac je Windows 10 ili i njihov smečarski Update.

 

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2020/04/23/google-chrome-critical-security-exploit-windows-10-upgrade-warning-update-chrome-browser/#4f4d0b965f8f

 

"And that’s exactly what happened. Forshaw states that Microsoft introduced a Windows 10 1903 update that enables online attacks conducted in the Chrome browser to break its security and spread into Windows itself. He subsequently found multiple ways to escape Chrome’s security. In outlining the different options, he warned: “I hope this gives an insight into how such a small change in the Windows kernel can have a disproportionate impact on the security of a sandbox environment.
Unfortunately, now Google has detailed a serious new problem in Chrome which cannot be fixed, and it's all down to Windows 10."

 

 

Ako ne hrliš po ažuriranje, neće biti nikakvih problema. Ne treba više gasiti ažuriranja jer se odmah po izadavanju ne instaliraju automatski. Sada Microsoft pusti ažuriranje i ono se neće odmah instalirati nego stoji nekoliko tjedana ponuđeno, pa ako želiš instalirati možeš, a ako ne, instalirati će se automatski nakon nekog vremena. Upravo zbog toga više nije potrebno isključivati ažuriranje jer ako Microsoft primjeti da je ažuriranje bugovito, povlači ga u roku od par dana, puno prije nego što se korisncima instalira automatski.

 

Tako da ja, konkretno, nisam pogođen tim problemom.

 O da treba itekak, kao što treba i ono smeče od Windows Defendera zatrpat sa dvije tone zemlje.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1589&jumpto=6084175&sort=asc&view=flat

 

Marko :D kaže...

Prije je bilo malo drugačije. Nakon fijaska s onom listopadskom nadogradnjom, promijenili su sustav ažuriranja. Dakle, prije čim bi ti stiglo ažuriranje, automatski bi se instaliralo. Ako nije stiglo samo, klikom na gumb Check for updates, pronašlo bi isto i odmah krenulo s ažuriranjem. Sada se ažuriranje ne instalira odmah po primitku istog, nego dolazi obavijest i tek kada Microsoft utvrdi da problema nema, ažuriranje će se instalirati automatski.

 

Ali nemojmo sada svu krivicu staviti na korisnika. I sam znaš da Microsoft često zna raditi po svome, ignorirajući korisnikove zahtjeve i želje. Korisnik ne može biti kriv zato što Microsoft izdaje "škartna" ažuriranja. Štoviše, smatram da Microsoft ne bi smio korisnicima slati ne testirane nadogradnje i ažuriranja, pa ni ako provjere ažurirana klikom na gumb. Ne razumijem svrhu njihovog Insider programa kada su i korisnici koji nisu dio tog programa pokusni kunići. Ono što bi Microsoft trebao napraviti je kompletno promijeniti način testiranja, ponovno zaposliti tim koji bi se bavio isključivo time i manje se oslanjati na korisnike. To oslanjanje na feedback je dobra ideja i povratna informacija je korisna, ali svaliti kompletno testiranje Windowsa na obične kućne korisnike je glupost. Oni ne mogu otkriti neke velike probleme jer nemaju pristup kompletnom sustavu, korisnici ne znaju kako točno isti radi, pa ni ne mogu otkriti kompliciranije probleme. Drugim riječima, oni samo vide one površinske, koje i svi mi povremeno viđamo.

Za zeleno več odavno Mikrošuft nije briga, to su napustili ili pokopali sa Windows 7 praksom.

 

Smeče je smeče, i da dobro pamtim ja ovak nekaj kod sebe nis nikad videl na bilo kakvim starijim verzijama Windowsima.

 

 

 

Na Windows 7 sam koristil softverskog majstora za zvuk, ili SRS Audio Essentials ali nikad nisam imal sličan problem.Na Windows 10 to ne koristim barem ne za sad, ali eto i bez toga iskoči ovakva Restart žabetina.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
rambox kaže...
Marko :D kaže...
rambox kaže...

I onda se ljudi čude, kad se preporuča ugasit ili ubit bezvezni i smotani Windows Update.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-openito/215879.aspx?page=467&jumpto=6081452&sort=asc&view=flat

 

https://www.techradar.com/news/this-windows-10-update-fail-is-the-most-serious-yet-heres-what-you-need-to-do

 

Eto sad je Windows Update razvalio i Google Chrome Sandbox sigurnosne tehnikalije.Goglovci navode da to ne mogu pokrpat, ili moš se fučkat a krivac je Windows 10 ili i njihov smečarski Update.

 

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2020/04/23/google-chrome-critical-security-exploit-windows-10-upgrade-warning-update-chrome-browser/#4f4d0b965f8f

 

"And that’s exactly what happened. Forshaw states that Microsoft introduced a Windows 10 1903 update that enables online attacks conducted in the Chrome browser to break its security and spread into Windows itself. He subsequently found multiple ways to escape Chrome’s security. In outlining the different options, he warned: “I hope this gives an insight into how such a small change in the Windows kernel can have a disproportionate impact on the security of a sandbox environment.
Unfortunately, now Google has detailed a serious new problem in Chrome which cannot be fixed, and it's all down to Windows 10."

 

 

Ako ne hrliš po ažuriranje, neće biti nikakvih problema. Ne treba više gasiti ažuriranja jer se odmah po izadavanju ne instaliraju automatski. Sada Microsoft pusti ažuriranje i ono se neće odmah instalirati nego stoji nekoliko tjedana ponuđeno, pa ako želiš instalirati možeš, a ako ne, instalirati će se automatski nakon nekog vremena. Upravo zbog toga više nije potrebno isključivati ažuriranje jer ako Microsoft primjeti da je ažuriranje bugovito, povlači ga u roku od par dana, puno prije nego što se korisncima instalira automatski.

 

Tako da ja, konkretno, nisam pogođen tim problemom.

 O da treba itekak, kao što treba i ono smeče od Windows Defendera zatrpat sa dvije tone zemlje.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1589&jumpto=6084175&sort=asc&view=flat

Ne treba. Za ultra paranoične, Windows Update čak ima i opciju uz pomoć koje možeš odgoditi instalaciju ažuriranja na duži period. Obična i sigurnosna ažuriranja najviše možeš odgoditi na 30 dana, dok velike nadogradnje možeš odgoditi do godine dana.

 

U tih 30 dana Microsoft će riješit problem, a i ako ne riješi, uvijek možeš pauzirati ažuriranja kompletno na 35 dana.

 

Što se Defendera tiče, i dalje smatram da je on za one koji znaju što smiju, što ne, te koja je stranica sigurna koja nije. Ostalima bi preporučio nešto drugo, bolje.

rambox kaže...
Marko :D kaže...

Prije je bilo malo drugačije. Nakon fijaska s onom listopadskom nadogradnjom, promijenili su sustav ažuriranja. Dakle, prije čim bi ti stiglo ažuriranje, automatski bi se instaliralo. Ako nije stiglo samo, klikom na gumb Check for updates, pronašlo bi isto i odmah krenulo s ažuriranjem. Sada se ažuriranje ne instalira odmah po primitku istog, nego dolazi obavijest i tek kada Microsoft utvrdi da problema nema, ažuriranje će se instalirati automatski.

 

Ali nemojmo sada svu krivicu staviti na korisnika. I sam znaš da Microsoft često zna raditi po svome, ignorirajući korisnikove zahtjeve i želje. Korisnik ne može biti kriv zato što Microsoft izdaje "škartna" ažuriranja. Štoviše, smatram da Microsoft ne bi smio korisnicima slati ne testirane nadogradnje i ažuriranja, pa ni ako provjere ažurirana klikom na gumb. Ne razumijem svrhu njihovog Insider programa kada su i korisnici koji nisu dio tog programa pokusni kunići. Ono što bi Microsoft trebao napraviti je kompletno promijeniti način testiranja, ponovno zaposliti tim koji bi se bavio isključivo time i manje se oslanjati na korisnike. To oslanjanje na feedback je dobra ideja i povratna informacija je korisna, ali svaliti kompletno testiranje Windowsa na obične kućne korisnike je glupost. Oni ne mogu otkriti neke velike probleme jer nemaju pristup kompletnom sustavu, korisnici ne znaju kako točno isti radi, pa ni ne mogu otkriti kompliciranije probleme. Drugim riječima, oni samo vide one površinske, koje i svi mi povremeno viđamo.

Za zeleno več odavno Mikrošuft nije briga, to su napustili ili pokopali sa Windows 7 praksom.

 

Smeče je smeče, i da dobro pamtim ja ovak nekaj kod sebe nis nikad videl na bilo kakvim starijim verzijama Windowsima.

 

 

 

Na Windows 7 sam koristil softverskog majstora za zvuk, ili SRS Audio Essentials ali nikad nisam imal sličan problem.Na Windows 10 to ne koristim barem ne za sad, ali eto i bez toga iskoči ovakva Restart žabetina.

Tu pogrešku nikada nisam vidio na YouTube-u, niti ijednu sličnu na Windows 10. Pretpostavljam da je to do neispravih drivera, pa reinstaliraj ih. 

8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Da, mogao sam malo po malo otkrivati potencijalne probleme na laptopu, ali možda je čak i ovako lakše.
Sljedeće kaj me muči je nemogućnost unosa u search bar. Dakle kad god otvorim pretraživanje i počnem upisivati, ne prihvaća unos. E sad, ja ovdje svaki put moram ručno pokrenuti ctfmon.exe, ali jel se može preko Power Shella upali opcija da mi konstantno radi upis u pretraživanje?

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
flpmyslf kaže...

Da, mogao sam malo po malo otkrivati potencijalne probleme na laptopu, ali možda je čak i ovako lakše.
Sljedeće kaj me muči je nemogućnost unosa u search bar. Dakle kad god otvorim pretraživanje i počnem upisivati, ne prihvaća unos. E sad, ja ovdje svaki put moram ručno pokrenuti ctfmon.exe, ali jel se može preko Power Shella upali opcija da mi konstantno radi upis u pretraživanje?

 Je li uključen indexing?

morrisoN
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Prilikom podizanja Windowsa iskoči prozor koji javlja grešku s nekim dll fileovima, Windowsi se smrznu i ne može se više ništa.

 

Problem je da je to računalo do kojeg ne mogu doći, pa mi treba ČIM JEDNOSTAVNIJE uputstvo kako srediti Windowse, bez mnogo pitanja. Osoba je starija, ali kuži osnove.

 

(Pretpostavimo da je samo softverska greška, i da nema problema s diskovima/memorijom.)

 

Pokušaj repaira?

Reinstall Windows preko postojećih?

 

Unaprijed hvala na savjetima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Resetiranje Windowsa je najbolja moguća solucija. Samo treba ući u Safe Mode i to napraviti od tamo...

11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Ljudi ako može mala pomoć...kad sam kupio laptop na njemu je bio instaliran windows 8.1. kad je došla 10-ka prešao sam na nju, kad je bila ona ponuda da svi mogu prijeći na desetku besplatno u roku od godinu dana...u postavkama mi piše da su windowsi aktivirani i da imam digitalnu licencu i laptop uredno radi al od prije nekih par mjeseci na desktopu u donjem desnom kutu mi se pojavila ona obavijest da ima probnu verziju windowsa i tako to stoji cijelo vrijeme bez ikakvih drugih obavijesti ili smetnji, nema ni pojavljivanja onog crnog ekrana kada to npr. bude kod neorginalne verzije....zanima me kako mogu maknuti tu obavijest, ne smeta mi u radu al bode me u oči?? a možda je i neki drugi problem pa bi zelio to riješiti....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
tunazg kaže...

Ljudi ako može mala pomoć...kad sam kupio laptop na njemu je bio instaliran windows 8.1. kad je došla 10-ka prešao sam na nju, kad je bila ona ponuda da svi mogu prijeći na desetku besplatno u roku od godinu dana...u postavkama mi piše da su windowsi aktivirani i da imam digitalnu licencu i laptop uredno radi al od prije nekih par mjeseci na desktopu u donjem desnom kutu mi se pojavila ona obavijest da ima probnu verziju windowsa i tako to stoji cijelo vrijeme bez ikakvih drugih obavijesti ili smetnji, nema ni pojavljivanja onog crnog ekrana kada to npr. bude kod neorginalne verzije....zanima me kako mogu maknuti tu obavijest, ne smeta mi u radu al bode me u oči?? a možda je i neki drugi problem pa bi zelio to riješiti....

 To rijesis za par sec na googleu ;)

9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pc se svako malo budi iz sleep moda kad sam ukucao u cmd-u  powercfg izbacilo mi je ovo...kako rijesiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dasan kaže...

Otiđu u control panel- power options i za svoj power plan u odjeljku sleep opciju alow wake timers stavi na disabled.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 5:51 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dasan kaže...

Pc se svako malo budi iz sleep moda kad sam ukucao u cmd-u  powercfg izbacilo mi je ovo...kako rijesiti

 -podesi update, obavi update/upgrade u predviđenom roku.. tj ako beskonačno odgađaš na kraju te win najtera a to je u pravilu kad nešto moraš raditi..

-logičnije je obaviti update kad tebi odgovara, dok je 'default' zamišljen tako da računalo radi bez gašenja tj da po noći obavi te taskove.. (netko to želi, ja ne..) tj ti biraš-podešavaš-održavaš svoje računalo. Nema 'bolji način' ili pravilo tj podesiš kako želiš pa i kad je 'pogrešno' tj to što ja radim drugačije ne znači da je moj način 'bolji'..

- + kao što ti već post prije da odgovor, tako ti je podešen powerplan, tj uključena je upravo opcija da servis može upaliti računalo tj schredduler-task, koji svaki timer služi da nešto obaviš u zadano vrijeme i implicitno se podrazumijva da ti kao korisnik to želiš-znaš, mada je recimo default pa 90% juzera ne zna.. tj većina ne podešava računalo, update-plan.. nego samo klik-nextaju. Tako je zamišljeno u PR-marketing odjlu MSa i kao toerija je ok, kao praksa vrlo loše, ali bolje nego računati da običan korisnik treba nešto znati, podesiti itd.. i tad je automatika manje zlo, tj update..

 

-obaviš ga kad ti odgovara, 'ručno', kao i npr defrag, dok će automatika to često pokrenuti besmisleno.. i to nije greška-krivica automatike jer ne postoji automatika koja će to raditi 'pametinije' tj alternativa je ručno tj da korisnik to obavi sam kad mu je to potrebno i kad mu odgovara vremenski-poslovno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem s aplikacijom Mail & Calendar. Kada stigne novi mail, ne dobivam obavijest o tome, a aplikacija cijelo vrijeme radi u pozadini (vidljiva u Task Manageru kao suspendirana). Probao sam sve živo i ništa ne radi.

 

Uklanjanje i ponovno dodavanje računa, reinstalacija aplikacije, provjera postavki privatnosti (pristup Mailu, rad u pozadini i sl.). Sve je u redu, ali obavijesti prestaju dolaziti nakon nekoliko minuta od zatvaranja aplikacije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Imam problem s aplikacijom Mail & Calendar

Tko zna kako bi bilo kad bi zavrtio na virtualci proljetni insider preview jer meni ovo izgleda ko bug u aplikaciji.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Imam problem s aplikacijom Mail & Calendar. Kada stigne novi mail, ne dobivam obavijest o tome, a aplikacija cijelo vrijeme radi u pozadini (vidljiva u Task Manageru kao suspendirana). Probao sam sve živo i ništa ne radi.

 

Uklanjanje i ponovno dodavanje računa, reinstalacija aplikacije, provjera postavki privatnosti (pristup Mailu, rad u pozadini i sl.). Sve je u redu, ali obavijesti prestaju dolaziti nakon nekoliko minuta od zatvaranja aplikacije.

 da li su ti mozda sakrivene notifikacije za mail?

NULL!=NULL
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Valentin17 kaže...
Marko :D kaže...

Imam problem s aplikacijom Mail & Calendar

Tko zna kako bi bilo kad bi zavrtio na virtualci proljetni insider preview jer meni ovo izgleda ko bug u aplikaciji.

I meni. Na internetu nema korisnih rješenja i sva su tipa uključivanje pozadinskog rada aplikacije, uklanjanje/dodavanje računa i slično. Neki pak pišu da su imali isti problem, pa da su promijenili aplikaciju.

VladRi kaže...
Marko :D kaže...

Imam problem s aplikacijom Mail & Calendar. Kada stigne novi mail, ne dobivam obavijest o tome, a aplikacija cijelo vrijeme radi u pozadini (vidljiva u Task Manageru kao suspendirana). Probao sam sve živo i ništa ne radi.

 

Uklanjanje i ponovno dodavanje računa, reinstalacija aplikacije, provjera postavki privatnosti (pristup Mailu, rad u pozadini i sl.). Sve je u redu, ali obavijesti prestaju dolaziti nakon nekoliko minuta od zatvaranja aplikacije.

 da li su ti mozda sakrivene notifikacije za mail?

One se prikazuju kada je Mail aplikacija pokrenuta, kao i nekoliko minuta/sati nakon zatvaranja iste. Nakon određenog roka (ne znam kojeg), aplikacija radi u pozadini, ali ne šalje obavijesti.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice