Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.703.974
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
error_666 kaže...
Hahah ni ja, čak me malo i nerviralo kad vidim da neko to klika :D

 Ja bi te onda jako živcirao jer uvijek ali baš uvijek "odjavljujem stick" iz čistog razloga što ja više-manje uvijek isključim "Quick removal" jer počesto snimam hrpe sitnih fajlova na stick, a to  onda operaciju snimanja koja bez "Quick removal" završi za 10ak minuta sa uključenom tom opcijom nebi završila satima...a da ne spominjemo koliko se "troši" stick na kojem se za svaki snimljeni file ažuriraju sve fs tablice...

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

-kvar stikića je više stvar (ne)sreće i statisike.. no pod identičnim uvijetima opet statistika, jedostavno bolje šanse ima ako se pridržavamo procedure tj koristit safe..

 

moja preporuka, koristite safe, dok relano nema usporedivosti ali i loto listić je ista stvar pa se ljudi nadaju jackpotu, .. ako se može desiti jedno, može i drugo, ako je razlika uplatiti listić = safe remove.. zašto rizik, tj ista kategorija ljudi-vozača koji na skretanju-prestrojavanju (ne)daju žmigavac (pokazivač smijera..). Onaj tko ima tu naviku tako radi.. što je bolje? Dok se ništa ne desi nevažno, a kad se desi tad je kasno + upitno koliko je povezano ili kauzalno.

 

-dobra preporuka je koristiti safe, loša preporuka je raditi suprotno, .. forumaši bi se trebali suzdržati loših preporuka potencijalno loših posljedica...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-kvar stikića je više stvar (ne)sreće i statisike.. no pod identičnim uvijetima opet statistika, jedostavno bolje šanse ima ako se pridržavamo procedure tj koristit safe..

 

moja preporuka, koristite safe, dok relano nema usporedivosti ali i loto listić je ista stvar pa se ljudi nadaju jackpotu, .. ako se može desiti jedno, može i drugo, ako je razlika uplatiti listić = safe remove.. zašto rizik, tj ista kategorija ljudi-vozača koji na skretanju-prestrojavanju (ne)daju žmigavac (pokazivač smijera..). Onaj tko ima tu naviku tako radi.. što je bolje? Dok se ništa ne desi nevažno, a kad se desi tad je kasno + upitno koliko je povezano ili kauzalno.

 

-dobra preporuka je koristiti safe, loša preporuka je raditi suprotno, .. forumaši bi se trebali suzdržati loših preporuka potencijalno loših posljedica...

 A jbg, ako imaš uključen Quick removal onda je snimanje gotovo kada ti program kaže da je snimanje gotovo i onda se može vaditi stick i bez ejecta...

Kada je Quick removal isključen onda ako imaš dosta RAM-a sistem ubaci u cache što više toga da ti možeš nastaviti raditi na kompu šta hoćeš, a podaci se na stick snimaju u pozadini... e tu ga definitivno nije pametno izvlačiti dok ga ne odjaviš jer se u suprotnom svašta može dogoditi...

Ako snimaš velike fajlove bio Quick removal uključen ili ne, dođe ti ga više-manje isto što se tiče brzine snimanja, ali ako snimaš par tisuća komada veličine par kb, e, tu se skupi velika razlika u korist toga da se isključi Quick removal i koristi safe removal procedura...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 13:08 (Gnjavator).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Iz mog iskustva, ako si ga stavil bez zaštite, quick removal je je jedina opcija.
morrisoN
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gnjavator kaže...
error_666 kaže...
Hahah ni ja, čak me malo i nerviralo kad vidim da neko to klika :D

 Ja bi te onda jako živcirao jer uvijek ali baš uvijek "odjavljujem stick" iz čistog razloga što ja više-manje uvijek isključim "Quick removal" jer počesto snimam hrpe sitnih fajlova na stick, a to  onda operaciju snimanja koja bez "Quick removal" završi za 10ak minuta sa uključenom tom opcijom nebi završila satima...a da ne spominjemo koliko se "troši" stick na kojem se za svaki snimljeni file ažuriraju sve fs tablice...

 Trosenje? Koliko to produzava trajnost sticka? Kao da je stick ultra skup pa ga pazis i mazis.....

To je potrosna roba....

Puno se vi zamarate sa tim.....

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-kad bi to bilo tako (ili jednostavno..), na pola (ili ako odgovor nije 100% tad je netočan..) pa ću reći ne, nije tako.

-bilo bi tako da je samo keširanje, uključeno-isključeno i da je neki os tipa dos-a.. (i usporedbe s npr floppyjem, kad diodica prestane svijetliti možeš vaditi disk..).

-problemi, tj dodatno kao razlika zašto ovo gore nije ili nije 100% a 50% ne vrijedi kao ni 86%.. tj loto imamo manje šanse pa je i 1% negativne jednostavno nepotreban rizik.

.. jer, od viste, win koristi agresivno flash memoriju (tad kronični nedostatak rama.. prelaz s xp i prosječno 256-512mb na potrebnih 1-2gb.. kao minimum za normalan rad).

-tad svaki stikić koji ubodeš win provjeri za performanse (r/w) i ako je brz omogući takvo korištenje.. prva razlika.

-druga, antivirus.

-treća, automatika-preview.. keširanje, pa ne ovisiš ni o samom osu tj svaka app može zadržavti hendlove prema nekom fileu, mediaplayer preview, pdf, dok npr word automatski otvara temp$ file.. itd.

 

-sad jer rama ima dovoljno ms 'samo' taj dio odbacuje, što je kešli bekosrisno već duže vrijeme npr posljendjih 5god je minimum za računalo 4gb (nema s manje mbo..) a ms je ubio npr win2go jer ne želi... itd.

 

-možeš li bez? odgovor je kao za backup! .. možeš, dok se nešto ne desi.

 

edit:

ili prijeći cestu izvan piješačkog.. isto 'pravilo' ili 'rizik'.. tj nešto što se može ili ne mora ali je loše preporučiti, tj pravilo je da se preporuča sigurnost, sigurnije itd. ne ono drugo kao može se...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 13:37 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Posmatrač kaže...

 Ja mislim da ti lazes jer ja nisam imao nikakvih problema....

Logika ti je vrhunska. Ti imas probleme i automatski oni koji nisu imali lazu.....

 To je toliko normalna pojava i dešava se da upućuje da lažete kako nikada niste naišli na to.

Čisto za nepovjeravati, no i da ne lažete, opet postoje povremeni problemi na koje upućujete da ne postoje...Što bi to trebalo značiti? 

Gnjavator kaže...

 Ako ti kaže da neko drugi koristi stick, a ti onda otvori "This PC" pa desnom tipkom na stick i opali mu eject... u većini slučajeva će ga "izbaciti" od prve a drugi eject je efikasan u 99% slučajeva :)

Naravno često to upali, no nekada nereagira ni na to kao da ima zadršku da obavi naredbu.  

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Meni se nakon zadnjeg win updatea pc poceo sumanuto ponasat,skoro svaki program/igru koje sam probao pokrenut se instant zatvarao....prooguglao malo i nazalost spadam u onu sacicu jadnika koje je to zadesilo.

Morao clean install ostao bez svega,i sad lagano sve skidat opet....

Sva sreca da imam Ps5 i XsX pa mi realno pc niti ne treba....osim za WOW koji trenutno ne igram.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
boxer kaže...
Posmatrač kaže...

 Ja mislim da ti lazes jer ja nisam imao nikakvih problema....

Logika ti je vrhunska. Ti imas probleme i automatski oni koji nisu imali lazu.....

 To je toliko normalna pojava i dešava se da upućuje da lažete kako nikada niste naišli na to.

Čisto za nepovjeravati, no i da ne lažete, opet postoje povremeni problemi na koje upućujete da ne postoje...Što bi to trebalo značiti? 

  

 Prvo ti ne znas da li neko laze ili ne nego samo mozes pretpostaviti iako ni u ludilu ne mozes smisliti razlog zasto bih npr ja lagao jer ne neavodim nista sto bih reklamirao laganjem.

Drugo nisi ti centar svijeta i nije tvoje iskustvo jedino niti ultimativno istinito. Ja nikad nisam imao problema a ti misli sta god hoces. Bio si u bloku, kliknuo sam iz znatizelje na tvoj post a sad si me podsjetio zasto si bio u bloku ;)

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Posmatrač kaže..

 Prvo ti ne znas da li neko laze ili ne nego samo mozes pretpostaviti iako ni u ludilu ne mozes smisliti razlog zasto bih npr ja lagao jer ne neavodim nista sto bih reklamirao laganjem.

Drugo nisi ti centar svijeta i nije tvoje iskustvo jedino niti ultimativno istinito. Ja nikad nisam imao problema a ti misli sta god hoces. Bio si u bloku, kliknuo sam iz znatizelje na tvoj post a sad si me podsjetio zasto si bio u bloku ;)

 

Po ovom pitanju daješ pogrešne savjete što nije etički. Što bi se reklo "ispeci pa reci". 

Blok ili ne, meni nebitna informacija, ali ako te veseli... 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
boxer kaže...
Mislim da lazete kada kazete da nikada niste imali problema. Evo ja sam imao barem 5-6 puta situaciju da Windowsi ne mogu ucitati USB stik niti pristupiti i prepoznati fajlove te trazi checkiranje i formatiratiranje usb stik jer su ustanovili da nesto ne stima sa njime nakon sto je prethodno stik samo izvucen. Izvucen je jer ne jebe naredbu safely remove jer "nesto" i dalje koristi stik iako ga ne koristim niti po njemu bilo sta ceslja, a mrsko mi je gasiti pc radi toga. Ne desi se uvijek ali bude situacija pa dok se ne provjeri i formatira postane necitljiv za windows. Da nebi bilo ovo ono isproban stik i na drugom PCu i on prijavljuje istu poruku iako se taj pc i stik prvi puta "vide".

Ne, ozbiljno ne lažem kada kažem da mi se to nikada nije dogodilo. Možda je to zato što ne koristim kineske USB stickove za par kuna kupljene preko AliExpressa. Ili pak zato što pričekam dok cijeli proces završi i onda ga tek iskopčam.

Gnjavator kaže...
error_666 kaže...
Hahah ni ja, čak me malo i nerviralo kad vidim da neko to klika :D

 Ja bi te onda jako živcirao jer uvijek ali baš uvijek "odjavljujem stick" iz čistog razloga što ja više-manje uvijek isključim "Quick removal" jer počesto snimam hrpe sitnih fajlova na stick, a to  onda operaciju snimanja koja bez "Quick removal" završi za 10ak minuta sa uključenom tom opcijom nebi završila satima...a da ne spominjemo koliko se "troši" stick na kojem se za svaki snimljeni file ažuriraju sve fs tablice...

Ako isključišQuick removal, to MORAŠ napraviti jer ti je gubitak podataka garantiran. Mi koji koristimo zadane postavke i to imamo uključeno, to NE MORAMO raditi. 

 

➡ https://docs.microsoft.com/en-US/windows/client-management/change-default-removal-policy-external-storage-media

 

Uostalom, tko još koristi USB stickove za neke važne stvari? Osobno mi USB stick koristi samo za izradu bootabilnog USB-a; ništa više. Za sve ostalo koristim cloud, tako da rizika od gubitka datoteka ili pak zaraze sustava uopće nema.

Gnjavator kaže...
ihush kaže...

-kvar stikića je više stvar (ne)sreće i statisike.. no pod identičnim uvijetima opet statistika, jedostavno bolje šanse ima ako se pridržavamo procedure tj koristit safe..

 

moja preporuka, koristite safe, dok relano nema usporedivosti ali i loto listić je ista stvar pa se ljudi nadaju jackpotu, .. ako se može desiti jedno, može i drugo, ako je razlika uplatiti listić = safe remove.. zašto rizik, tj ista kategorija ljudi-vozača koji na skretanju-prestrojavanju (ne)daju žmigavac (pokazivač smijera..). Onaj tko ima tu naviku tako radi.. što je bolje? Dok se ništa ne desi nevažno, a kad se desi tad je kasno + upitno koliko je povezano ili kauzalno.

 

-dobra preporuka je koristiti safe, loša preporuka je raditi suprotno, .. forumaši bi se trebali suzdržati loših preporuka potencijalno loših posljedica...

 A jbg, ako imaš uključen Quick removal onda je snimanje gotovo kada ti program kaže da je snimanje gotovo i onda se može vaditi stick i bez ejecta...

Kada je Quick removal isključen onda ako imaš dosta RAM-a sistem ubaci u cache što više toga da ti možeš nastaviti raditi na kompu šta hoćeš, a podaci se na stick snimaju u pozadini... e tu ga definitivno nije pametno izvlačiti dok ga ne odjaviš jer se u suprotnom svašta može dogoditi...

Ako snimaš velike fajlove bio Quick removal uključen ili ne, dođe ti ga više-manje isto što se tiče brzine snimanja, ali ako snimaš par tisuća komada veličine par kb, e, tu se skupi velika razlika u korist toga da se isključi Quick removal i koristi safe removal procedura...

Sa sigurnošću ti mogu reći da ovdje 99% nas ne kopira milijune datoteka sitnih veličina na dnevnoj/tjednoj/mjesečnoj/godišnjoj bazi, na USB. Drugim riječima, većina nas se ne mora brinuti o tome jer tu postavku nismo ni dirali.

Posmatrač kaže...
Gnjavator kaže...
error_666 kaže...
Hahah ni ja, čak me malo i nerviralo kad vidim da neko to klika :D

 Ja bi te onda jako živcirao jer uvijek ali baš uvijek "odjavljujem stick" iz čistog razloga što ja više-manje uvijek isključim "Quick removal" jer počesto snimam hrpe sitnih fajlova na stick, a to  onda operaciju snimanja koja bez "Quick removal" završi za 10ak minuta sa uključenom tom opcijom nebi završila satima...a da ne spominjemo koliko se "troši" stick na kojem se za svaki snimljeni file ažuriraju sve fs tablice...

 Trosenje? Koliko to produzava trajnost sticka? Kao da je stick ultra skup pa ga pazis i mazis.....

To je potrosna roba....

Puno se vi zamarate sa tim.....

I to što kažeš. Govore o USB-ovima kao o prastarim SSD-ovima (još malo pa će bit da se treba pazit na broj R/W). Već i ptice na granama znaju da su USB stickovi daleko od sigurne i pouzdane pohrane. Onaj tko hoće pouzdanu pohranu, ima puno boljih alternativa; što skupljih, što jeftinijih.

boxer kaže...
Posmatrač kaže...

 Ja mislim da ti lazes jer ja nisam imao nikakvih problema....

Logika ti je vrhunska. Ti imas probleme i automatski oni koji nisu imali lazu.....

 To je toliko normalna pojava i dešava se da upućuje da lažete kako nikada niste naišli na to.

Čisto za nepovjeravati, no i da ne lažete, opet postoje povremeni problemi na koje upućujete da ne postoje...Što bi to trebalo značiti? 

Gnjavator kaže...

 Ako ti kaže da neko drugi koristi stick, a ti onda otvori "This PC" pa desnom tipkom na stick i opali mu eject... u većini slučajeva će ga "izbaciti" od prve a drugi eject je efikasan u 99% slučajeva :)

Naravno često to upali, no nekada nereagira ni na to kao da ima zadršku da obavi naredbu.  

Nitko od nas ne tvrdi da problemi ne postoje i da se to nikome ne događa. Ono što smo rekli jest da se to iz nekih nama, očito nepoznatih razloga, nikada nije dogodilo. Eto još jedan fun fact s moje strane; nikada nisam primio ransomware. Pa čak ni 2017. kada se isti širio masovno internetskim stranicama preko exploita. Zašto me ransomware i dan danas zaobilazi, nemam pojma.

 

Tvoje poruke ne ukazuju samo na to da ne vjeruješ nama nego i na to da ne vjeruješ ni ljudima koji su napravili operacijski sustav koji koristiš, kao niti onima koji su doslovno pisali kod za te opcije. Pa ako nećeš vjerovati tvorcima operacijskog sustava i programerima koji su radili te opcije, kome ćeš vjerovati? Ne znam kako su prethodne verzije Windowsa dolazile namještene, ali bar je od Windowsa 10 potvrđeno da više nije nužno izbacivati USB ako korisnik nije prčkao po tim postavkama. Iako ja osobno to nisam radio ni na prethodnim verzijama, pa nisam nailazio na nikakve probleme. Tehnologija se razvija iz dana u dan. Jer da ne, dan danas bi čekao poruku It's now safe to turn off your computer prilikom isključivanja računala.

 

Kažem, možda sam takve sreće. Možda je u pitanju što koristim stickove pouzdanih brendova. Možda je stvar u tome što uvijek pričekam da proces kopiranja kompletno završi, pa tek onda ištekam USB. Misterija koja nikada neće biti riješena.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 15:22 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Kolega, ako nećeš vjerovati tvorcima operacijskog sustava i programerima koji su radili te opcije, kome ćeš vjerovati? Ne znam kako su prethodne verzije Windowsa dolazile namještene, ali bar je od Windowsa 10 potvrđeno da više nije nužno izbacivati USB ako korisnik nije prčkao po tim postavkama. Iako ja osobno to nisam radio ni na prethodnim verzijama, pa nisam nailazio na nikakve probleme.

 

Kažem, možda sam takve sreće. Možda je u pitanju što koristim stickove pouzdanih brendova. Možda je stvar u tome što uvijek pričekam da proces kopiranja kompletno završi, pa tek onda ištekam USB. Misterija koja nikada neće biti riješena.

 Da završimo ovu nepotrebno produženu raspravu..

Gledaj ja sam zbog toga  imao više puta nečitljive i pri tome privremeno neupotrebljive USB stikove i podatke što me u cajtnotu dovelo u probleme, sve dok ne dopustim da Windows provjeri i formatira USB stik i onda stik postane funkcionalan. Snima se par 100 kb podataka fajl i ne znam koliko se to treba čekati da sigurno mogu izvaditi stik ali i nakon pola sata od snimanja Windows prijavljuje da ga nešto misteriozno koristi. Znači desi se neki fejl, safely remove javlja da nemože i eject pomaže, ali ne svaki puta. Stikovi su bili Transcend, Kingston i  Verbatim. 

S obzirom da tvorcima operativnog sistema i programerima nije nužno koristiti te opcije postavlja se pitanje zašto su zadržali onda nepotrebne opcije.

Isto misterija koja nikada neće biti riješena.  

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

 

Uostalom, tko još koristi USB stickove za neke važne stvari? Osobno mi USB stick koristi samo za izradu bootabilnog USB-a; ništa više. Za sve ostalo koristim cloud, tako da rizika od gubitka datoteka ili pak zaraze sustava uopće nema.

 USB stickovi jesu nepouzdani, što sam i sam saznao iz prve ruke u nekoliko rijetkih slučajeva do sada, ali nisu uopće tako loši da bi se kvarili na tjednoj bazi. Pišem o stickovima kupljenim u domaćim trgovinama. Jednog Sonyja kupljenog u Svijetu medija sam čak nehotice potrgao tijekom upotrebe, ali i danas radi. S druge strane, neki Toshiba 32GB kupljen u Intersparu krepao je vrlo brzo. Nemam račun, pa ga ne mogu zamijeniti.

 

Cloud? Hvala, ali ne bih. Imam neke stvari u Microsoftovom cloudu, ali taj cloud zna biti nedostupan s vremena na vrijeme. I tobaš kad mi zatreba. Tu ipak uskoči USB stick.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...

Cloud? Hvala, ali ne bih. Imam neke stvari u Microsoftovom cloudu, ali taj cloud zna biti nedostupan s vremena na vrijeme. I tobaš kad mi zatreba. Tu ipak uskoči USB stick.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 19:27 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

 

Uostalom, tko još koristi USB stickove za neke važne stvari? Osobno mi USB stick koristi samo za izradu bootabilnog USB-a; ništa više. Za sve ostalo koristim cloud, tako da rizika od gubitka datoteka ili pak zaraze sustava uopće nema.

 USB stickovi jesu nepouzdani, što sam i sam saznao iz prve ruke u nekoliko rijetkih slučajeva do sada, ali nisu uopće tako loši da bi se kvarili na tjednoj bazi. Pišem o stickovima kupljenim u domaćim trgovinama. Jednog Sonyja kupljenog u Svijetu medija sam čak nehotice potrgao tijekom upotrebe, ali i danas radi. S druge strane, neki Toshiba 32GB kupljen u Intersparu krepao je vrlo brzo. Nemam račun, pa ga ne mogu zamijeniti.

 

Cloud? Hvala, ali ne bih. Imam neke stvari u Microsoftovom cloudu, ali taj cloud zna biti nedostupan s vremena na vrijeme. I tobaš kad mi zatreba. Tu ipak uskoči USB stick.

 Lako se hvaliti sa cloudom ako imaš optiku i brzu vezu... i onda treba to učitati kod nekog ko je na sporom ADSL-u pa ako imaš sreće skupiš to za par sati što bi sa sticka riješio za par minuta... :)

 

Nekako mi se čini da ekipa koja toliko hvali oblak i kritizira USB stick ne mrda iz svoje kuće gdje ima brzu vezu i nema kontakta sa stvarnim svijetom gdje postoje razni drugi problemi :)

 

BTW, što se tiče trajnosti stickova... crko mi je samo jedan Transcend od 32GB koji je bio USB2.0 i drugi je 8GB Transcend koji je USB 3.0 ali radi samo na USB 2.0 portovima a na komp koji ima samo USB 3.0 ga se može spojiti samo preko USB 2.0 HUB-a :)

Ostali mi svi rade bez greške, čak i jeftinjaci iz kine :)  U stvari najviše korišteni i jesu ti kinezi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 8:47 (Gnjavator).
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Meni se osobno nije nikakav problem kliknuti safely remove ikonu pa sam siguran.

I osobno jesam imao taj problem sa Win 10, kopiranje fajlova je bilo gotovo, izvadio sam USB i ispisalo mi je neku grešku,

kad sam uštekao USB natrag, tražilo je formatiranje, USB nije bio nikakav kineski nego Sandisk Extreme.

Isto mi se dogodilo na HDDu WD My Passport, otkad koristim ikonu, nema problema, ako ga neće pustit, odradim restart.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gnjavator kaže...

 Lako se hvaliti sa cloudom ako imaš optiku i brzu vezu... i onda treba to učitati kod nekog ko je na sporom ADSL-u pa ako imaš sreće skupiš to za par sati što bi sa sticka riješio za par minuta... :)

 

Nekako mi se čini da ekipa koja toliko hvali oblak i kritizira USB stick ne mrda iz svoje kuće gdje ima brzu vezu i nema kontakta sa stvarnim svijetom gdje postoje razni drugi problemi :)

 

BTW, što se tiče trajnosti stickova... crko mi je samo jedan Transcend od 32GB koji je bio USB2.0 i drugi je 8GB Transcend koji je USB 3.0 ali radi samo na USB 2.0 portovima a na komp koji ima samo USB 3.0 ga se može spojiti samo preko USB 2.0 HUB-a :)

Ostali mi svi rade bez greške, čak i jeftinjaci iz kine :)  U stvari najviše korišteni i jesu ti kinezi...

 Sve je točno. Za upload (pogotovo onaj prvi upload) veće količine podataka u cloud moraš imati optiku ili brzi kabel. ADSL, pa i VDSL su mučenje za upload veće količine podataka sa svojim malim brzinama uploada. Za par dokumenata koji se naprave u toku dana, svaka je veza dobra.

 

Uz USB stick tu su vanjski HDD i danas vanjski SSD. Pogotovo su dobri za teren.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
zelenapaprika kaže...
Gnjavator kaže...

 Lako se hvaliti sa cloudom ako imaš optiku i brzu vezu... i onda treba to učitati kod nekog ko je na sporom ADSL-u pa ako imaš sreće skupiš to za par sati što bi sa sticka riješio za par minuta... :)

 

Nekako mi se čini da ekipa koja toliko hvali oblak i kritizira USB stick ne mrda iz svoje kuće gdje ima brzu vezu i nema kontakta sa stvarnim svijetom gdje postoje razni drugi problemi :)

 

BTW, što se tiče trajnosti stickova... crko mi je samo jedan Transcend od 32GB koji je bio USB2.0 i drugi je 8GB Transcend koji je USB 3.0 ali radi samo na USB 2.0 portovima a na komp koji ima samo USB 3.0 ga se može spojiti samo preko USB 2.0 HUB-a :)

Ostali mi svi rade bez greške, čak i jeftinjaci iz kine :)  U stvari najviše korišteni i jesu ti kinezi...

 Sve je točno. Za upload (pogotovo onaj prvi upload) veće količine podataka u cloud moraš imati optiku ili brzi kabel. ADSL, pa i VDSL su mučenje za upload veće količine podataka sa svojim malim brzinama uploada. Za par dokumenata koji se naprave u toku dana, svaka je veza dobra.

 

Uz USB stick tu su vanjski HDD i danas vanjski SSD. Pogotovo su dobri za teren.

 USB stick i vanjski HDD se svode na isti problem, ako ne odradiš odjavu a nemaš uključen Quick remove iasti je rezultat, nečitljiv disk :) a isto tako snimanje hrpe fajlova je i na vanjski disk na vanjski SSD sporo ako je uključen Quick remove... Imam ja i stick koji snima 60MB/s pa opet imam isključen Quick remove jer najrjeđe snimam velike arhive, a najčešće su u igri hrpice fajlova, nema veze jesu neki backupi dokumenata, razni portable programi ili instalacije programa... jbg, brže je snimanje ako se snimaju samo podaci nego milion puta i ažuriranje fajl sistema...

13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav ekipa,

 

frend me zamolio da mu "pogledam" laptop jer da mu "nema ikonica. Radi se o Lenovo Idepad modelu.

 

Ajde uključim ga ja i stvarno nema ikonica.

kada idem s mišem prema start gumbu počne mi vrtit "loading" i uopće mi ne daje start izbornik.... mislio sam otić na postavke pa reinstalacija Windowsa. NE IDE.

 

Uđem u Repair i želim ga vratit na tvorničke (sa sačuvanim podatcima) i pojavi se "Dogodila se neočekivana greška".. znači ne ide ni to..

 

sad znam ja da je najjednostavnije odradit reinstal preko biosa ali je frend reko da se ne smioju izgubit privatni dokumenti....

 

dok je laptop tako upaljen svako 10-15 sek nestane slike tj kao da se ekran ugasi na 2,3 sek pa se upali...

 

mene zanima kako na laptopu u takvom stanju mogu prekoppirat dokumente njegove.... na vanjski hdd ili usb....

 

može li se preko cmd možda....

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 8:18 (Gale92).
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Problem s WIFIjem.

 

 

Kada laptop dignem iz sleepa ne radi mi WiFi u 9/10 slučajeva. Moram ga restartirati jedan ili čak dva puta da proradi. Svi drugi uređaji u kući uredno se spajaju na WiFi mrežu. Pokušao sam troubleshoot i disable/enable device. Samo gašenje/restart pomaže. Laptop je nov, Intel 10th gen platforma, original Windowsi.

 

Probao sam promijeniti power plan sa HP optimized na druge i opet isti problem. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 8:18 (user2206).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gale92 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

frend me zamolio da mu "pogledam" laptop jer da mu "nema ikonica. Radi se o Lenovo Idepad modelu.

 

Ajde uključim ga ja i stvarno nema ikonica.

kada idem s mišem prema start gumbu počne mi vrtit "loading" i uopće mi ne daje start izbornik.... mislio sam otić na postavke pa reinstalacija Windowsa. NE IDE.

 

Uđem u Repair i želim ga vratit na tvorničke (sa sačuvanim podatcima) i pojavi se "Dogodila se neočekivana greška".. znači ne ide ni to..

 

sad znam ja da je najjednostavnije odradit reinstal preko biosa ali je frend reko da se ne smioju izgubit privatni dokumenti....

 

dok je laptop tako upaljen svako 10-15 sek nestane slike tj kao da se ekran ugasi na 2,3 sek pa se upali...

 

mene zanima kako na laptopu u takvom stanju mogu prekoppirat dokumente njegove.... na vanjski hdd ili usb....

 

može li se preko cmd možda....

 Da li se može otvoriti start izbornik sa Win tipkom?

 

Ako ikonice nisu pobrisane moguće je da su skrivene pa probaj desni klik mišem na desktop>View>Show desktop icons

 

Kopiranje iz CMD-a.

https://www.ubackup.com/clone/clone-hard-drive-command-prompt-8523.html

user2206 kaže...

Problem s WIFIjem.

 

 

Kada laptop dignem iz sleepa ne radi mi WiFi u 9/10 slučajeva. Moram ga restartirati jedan ili čak dva puta da proradi. Svi drugi uređaji u kući uredno se spajaju na WiFi mrežu. Pokušao sam troubleshoot i disable/enable device. Samo gašenje/restart pomaže. Laptop je nov, Intel 10th gen platforma, original Windowsi.

 

Probao sam promijeniti power plan sa HP optimized na druge i opet isti problem. 

 Pogledaj u opcijama za Wireless Adapter da li ti je postavljeno na Maximum performance. Pogledaj sliku. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
boxer kaže...

 Da li se može otvoriti start izbornik sa Win tipkom?

 

Ako ikonice nisu pobrisane moguće je da su skrivene pa probaj desni klik mišem na desktop>View>Show desktop icons

 

Kopiranje iz CMD-a.

https://www.ubackup.com/clone/clone-hard-drive-command-prompt-8523.html

 ne ne može... stisnem tipku start na tipkovnici i ništa...

10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gale92 kaže...
boxer kaže...

 Da li se može otvoriti start izbornik sa Win tipkom?

 

Ako ikonice nisu pobrisane moguće je da su skrivene pa probaj desni klik mišem na desktop>View>Show desktop icons

 

Kopiranje iz CMD-a.

https://www.ubackup.com/clone/clone-hard-drive-command-prompt-8523.html

 ne ne može... stisnem tipku start na tipkovnici i ništa...

 Stvori novog korisnika pa vidi da li pod njim normalno funkcionira.

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ako nemaš iskustva s problemima (spašavanje-kvarovi diska i sl.. + malware) ne diraj. .. tj tvoj-njegov izbor-rizik :)

-vjerojatno je skršen juzer (temp) .. obično zbog kvara diska i sl ili malware.

-doći do podataka je lako kad sve radi-ispravno.. tj sad prvo moraš otkriti uzrok problema, npr kvar diska ili nešto treće.. da bi znao što dalje probati, kojim redosljedom kojim alitima-načinima tj zato trebaš iskustvo, ne online upute.. tj tad ovisi jesi li izabrao odgovarajući recept ili pogrešan... kuhanje ili lijekovi, slična stvar, ne diraj ili diraš ako znaš što radiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ne znam od kojeg ažuriranja se ovo desilo, da nema naših znakova? 

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Da li ti je tako u svim programima ili samo u tom jednom? Ako je u svima, regija ti nije dobro namještena u Windowsima. Ako je samo u tom jednom programu, do prijevoda je (nije dobro kodiran).

 

Što se titlova tiče, ovo nema konkretno veze s tim programom, ali razlog je zašto se pojavljuju upitnici/čudni znakovi je isti. Zadano kodiranje u Windowsima je Windows-1252 (ANSI) i isto ne sadrži dijakritičke znakove čćđ, pa kada se pojavi znak koji nije podržan, Windows napravi upitnik ili ga zamijeni nekim drugim znakom. Ono što kod prijevoda obavezno treba napraviti jest namjestiti kodiranje na UTF-8, budući da taj standard podržava sve naše znakove. Ove greške nisu do tebe nego do osobe koja je radila prijevod.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 18:00 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Da li ti je tako u svim programima ili samo u tom jednom? Ako je u svima, regija ti nije dobro namještena u Windowsima. Ako je samo u tom jednom programu, do prijevoda je (nije dobro kodiran).

 

Što se titlova tiče, ovo nema konkretno veze s tim programom, ali razlog je zašto se pojavljuju upitnici/čudni znakovi je isti. Zadano kodiranje u Windowsima je Windows-1252 (ANSI) i isto ne sadrži dijakritičke znakove čćđ, pa kada se pojavi znak koji nije podržan, Windows napravi upitnik ili ga zamijeni nekim drugim znakom. Ono što kod prijevoda obavezno treba napraviti jest namjestiti kodiranje na UTF-8, budući da taj standard podržava sve naše znakove. Ove greške nisu do tebe nego do osobe koja je radila prijevod.

 Ovo se pojavilo nedavno prvo na tekstnim datotekama a sada i na prijevodima bez obzira bile srt ili sub ili txt.

Postavke regije su sve na Hr jer winse instaliram samo na hrvatskom 

To se događa samo sa mp3gain-om ostali programi su ok

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
5 godina
offline
Windows 10 - problemi

Generalno PC i Windowsi 10 su prastara tehnologija kad kupiš novi Indijski mobitel za 200kn i vrti fimove online bez trzanja i bolje

nego PC sa Win10 hrpom rama i dodatnom grafičkom za koliko kuna?

Bilo bi bolje da naprave kompletan novi operativni sustav a ne da i kod instalacije Win10 koriste datoteke još od 386-ce...

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ne postoje datoteke 386tice, bar ne ono što misliš pod tim...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Margo-I kaže...

Generalno PC i Windowsi 10 su prastara tehnologija kad kupiš novi Indijski mobitel za 200kn i vrti fimove online bez trzanja i bolje

nego PC sa Win10 hrpom rama i dodatnom grafičkom za koliko kuna?

Bilo bi bolje da naprave kompletan novi operativni sustav a ne da i kod instalacije Win10 koriste datoteke još od 386-ce...

 

 A da se napiše sve ispočetka i izbaci sav 32-bitni kod onda bi tek bilo kuknjave kada bi ispalo da većina programa više uopće ne radi... Čak i hrpa x64 programa ima neke dijelove koji su 32-bitni i šta onda... Jedva su ubili kompatibilnost sa 16-bitnim svijetom DOS programa, i još se nađe poneko kome trebaju i ti programi... Nije to u Windows svijetu baš tako jednostavno.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice