Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.704.791
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nažalost iman dva 3.0 USB porta.

10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

preko rufusa (na drugom kompu) napravi instalacijski win10 usb ali na gpt...

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-bios, boot medij i disk (koji je već formatiran, kreirane particije i određen mod rada, gpt-ili-mbr..) trebaju biti jednaki-sukladni (kompatibilni).

-ovisi što želiš, uefi-gpt ili legacy-mbr.. + ostalo, podesiš, napraviš medij i bootaš u pravom modu (f-tipke za bootmeni, ne boot-order..) ostalo je klik-nextanje nakon brisanja diska.

-brisanje diskpartom, clean i nema ničega (podaci-backup ali na novom-praznom nema ništa bitno), nakon tog će se inicijalizirati u odgovarajućem modu.

 

-drugi mogući uzrok je loš-pogrešan driver (tad ne vidi disk, tj slično kao pogrešan mod, kao readonly..), pribaviš driver. Može biti za nešto novo (najnovije pa još nije u installu) ili nešto staro (što je ms izbacio iz installera).

-uvijek koristi nov win-installer, aktualna winver je 21h1, svakih 6mj nova. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-još jedan guru.. koji koristi piđin ingliš :) .. kao nešto ti ne odgovara na 'domaćoj' verziji? -skini 'pravu' winver i ovisno što želiš (važnije što želi MS) .. klikaš next ili odbiješ sve što se nudi (jer ništa ne treba od tog što se nudi, mada ms kaže nešto suprotno..).

 Isto bi bilo da je i na hrvatskom jeziku. Uvijek instaliram na engleskom jeziku. Nikada na hrvatskom.

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mandak kaže...
..

 Isto bi bilo da je i na hrvatskom jeziku. Uvijek instaliram na engleskom jeziku. Nikada na hrvatskom.

 

- zapravo sporedno, tvoj izbor..

- no ipak, zašto? tj znaš li razliku između eng i hr/lokalne verzije? što dobiješ ako instaliraš eng, što ne dobiješ ako hr? (ili neki treći jezik...).

- razlog za eng? recimo navika-nazivi.. ok, može, ali tad je 'bolje' install lokalnog pa prebaciti na eng kao default, bolje jer ja tako kažem :) .. a znam što govorim.

 

- a kao btw, kažeš 'isto bi bilo..' da, bilo bi isto, jer je isto (sam os) i time nemaš argument za eng, jer ili je isto ili nije, ako je isto.. tad ne možeš reći da je npr eng bolji itd. dok lokalni ima prednost za sve što se tiče lokalnog enkodiranja kao titlovi, pravopis-gramatika itd.. i to je 'samo' os, koristiš appse, ne koristiš ti kao osoba os nego on daje resurse.. a tad ti recimo fali lokalni pa ga moraš dodati, tad je opet 'isto'.. no to govori da si 'guru' ili da nasjedaš 'guruima' koje ja nazovem fahidioti, jer su recimo neprilagodljivi promjenama, dok je lakše muhamedu doći do brda nego obrnuto. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

- no ipak, zašto? tj znaš li razliku između eng i hr/lokalne verzije? što dobiješ ako instaliraš eng, što ne dobiješ ako hr? (ili neki treći jezik...).

Windows na jednom jeziku. Hrvatski prijevod je loš i nije potpun, pa često naiđeš na jednom mjesu na pola frazi na hrvatskom, pola na engleskom. Onda ću radije imat Windows samo na engleskom nego miks. Uostalom, onima koji znaju engleski, jednostavnije se snaći na engleskom nego na hrvatskom, pogotovo kada se pojavi neka pogreška.

ihush kaže...

- razlog za eng? recimo navika-nazivi.. ok, može, ali tad je 'bolje' install lokalnog pa prebaciti na eng kao default, bolje jer ja tako kažem :) .. a znam što govorim.

Baš me zanima razlog. U oba slučaja imat ćeš instalirana dva jezika i dva tipkovnička layouta. Jedina razlika je kada instaliraš hrvatsku verziju, imaš dodatan posao instaliranja engleskog LIP. Nikakvu prednost ja ovdje ne vidim osim više posla što je nedostatak, a ne prednost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 11:59 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
Mandak kaže...
..

 Isto bi bilo da je i na hrvatskom jeziku. Uvijek instaliram na engleskom jeziku. Nikada na hrvatskom.

 

- zapravo sporedno, tvoj izbor..

- no ipak, zašto? tj znaš li razliku između eng i hr/lokalne verzije? što dobiješ ako instaliraš eng, što ne dobiješ ako hr? (ili neki treći jezik...).

- razlog za eng? recimo navika-nazivi.. ok, može, ali tad je 'bolje' install lokalnog pa prebaciti na eng kao default, bolje jer ja tako kažem :) .. a znam što govorim.

 

- a kao btw, kažeš 'isto bi bilo..' da, bilo bi isto, jer je isto (sam os) i time nemaš argument za eng, jer ili je isto ili nije, ako je isto.. tad ne možeš reći da je npr eng bolji itd. dok lokalni ima prednost za sve što se tiče lokalnog enkodiranja kao titlovi, pravopis-gramatika itd.. i to je 'samo' os, koristiš appse, ne koristiš ti kao osoba os nego on daje resurse.. a tad ti recimo fali lokalni pa ga moraš dodati, tad je opet 'isto'.. no to govori da si 'guru' ili da nasjedaš 'guruima' koje ja nazovem fahidioti, jer su recimo neprilagodljivi promjenama, dok je lakše muhamedu doći do brda nego obrnuto. :)

 Mislio sam na to da sam instalirao i na hrvatskom jeziku ne bih primjetio tu mogućnost i instalirao bih isto kao što sam instalirao na engleskom jeziku.

 

Kod raznih naziva vezano za OS, tutorijale i sl. puno bolje se snalazim na engleskom jeziku nego na hrvatskom jeziku iako s engleskim 'nisam na ti'. Ima tako smiješnih ili žalosnih prijevoda da čovjek ne zna bi li se smijao ili plakao, a bez obzira na sve ne mogu se baš dobro snaći u tim prijevodima. Puno toga što mi treba vezano za OS na Internetu lakše mogu naći na engleskom, nego li na hrvatskom jeziku.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
..

 -gle, imaš svoj izbor-kriterij.. neću promijenit tvoje mišljenje ovim postom.

 

Mandak kaže...
..

 Mislio sam na to da sam instalirao i na hrvatskom jeziku ne bih primjetio tu mogućnost i instalirao bih isto kao što sam instalirao na engleskom jeziku.

 

Kod raznih naziva vezano za OS, tutorijale i sl. puno bolje se snalazim na engleskom jeziku nego na hrvatskom jeziku iako s engleskim 'nisam na ti'. Ima tako smiješnih ili žalosnih prijevoda da čovjek ne zna bi li se smijao ili plakao, a bez obzira na sve ne mogu se baš dobro snaći u tim prijevodima. Puno toga što mi treba vezano za OS na Internetu lakše mogu naći na engleskom, nego li na hrvatskom jeziku.

 -tvoj izbor, tvoji razlozi.. tebi dovoljno dobri, jer ti biraš. To je ok.. problem je, jesi li barem probao-vidio ili ti je kriterij neki recimo 'guru' kao marko? :) ..

 

-snalaženje? ljudi su inteligentna bića, uče-snalaze se.. fahidioti su nešto drugo :)

-pišanje protiv vjetra, ostaneš zapišan.. pa se prije ili kasnije prilagodiš, neovisno jel to novi win (xp-w7-10..) ili nešto deseto, novi mobitel itd. .. a biz mada reklamira da je korisnik u centru pažnje, nije, nego je ekšli statistička sitna riba koju u jatu gurnu kamo žele i zato je to pišanje protiv vjetra dok s vremenom samo više kasniš i stvoriš si problem težeg prelaska-privikavanja-tranzicije, recimo ne s win-jezikom nego nešto nevezano, s recimo dvbt-t2-hevc prijemnikom, kad imaš u svakoj trgovini na izbor i akcijske cijene ili ako zakasniš pa recimo nemaš izbor i u toj usporedbi recimo evotv prijemnik je koštao 189kn, sad 289kn.. za istu stvar bez promo perioda 90 dana.. to je pišanje protiv vjetra tj primjer kako izbor nije samo izbor nego i vrijeme kad se nešto treba obaviti, kao za prijelaz na novi os ili nadogradnju.

 

-misliš da je jezična barijera problem? ili da su nespretni prijevodi.. ako se ja mogu prilagoditi, možeš i ti.. tj teoretski su svi ljudi jednaki-slični, ne smatram se izuzetkom.. a tek izuzetak daje opravdanje za drugačiji izbor tj kriterij, što je bitno kod odluke, vrsta-okus sladoleda, marka-boja auta, .. pa tako i osa .. tj tu već nemaš izbor kao sa sladodedom, jer 90% koriste win koji je jedan, ms-ov, kao i verzija, xp i 7 su mrtvi.. moraš na w10 .. a izbor se svede na što? skinove? -boju? kao tiltovi filma? jezični paket?

-na hr verziji su svi defaulti ok, radi hr i eng sve što trebaš, na eng verziji ako trebaš-koristiš tad moraš podesiti-dodati lokalni jezik kao hr .. a tad imaš problem što će sve app defaultno koristiti default-eng i time veći problem tj ako si francuz, koristiš francusku verziju.. to je optimum, osim ako imaš neki svoj izuzetak-razlog tj kriterij je tad nešto drugo, ne za većinu nego je to tad izuzetak.

-jesi li izuzetak?  .. ako jesi, nisi to naveo, nisi naveo neki razlog (osim navike) za eng verziju, tj koji god os 'koristiš' ne koristiš ga ti nego apps koje koristiš, one oderđuju koji os, pa recimo ako je to adobe-ps ili acad tad nije linux, nego win... tj tad nemaš izbor osa win-lin-mac nego to određuje apps koju koristiš, kao igre-requirementsi koje uz os određuju i hw-minimum itd.. .. tj kriterij za korištenje računala je app, ne os, on je samo dio tih requirementsa koje moraš ispuniti .. ili kao recimo browser imaš za sve platforme pa možeš birati neovisno o osu.

 

-eng je uvjek ispod haube, dok su primarni-defaultni jezici stvar te osobe, države-regije-jezika.. optimalno, za sve različito od tog treba neki razlog.

-ako je tvoj razlog recimo navika, to je ok.. za tebe, za mene, za marka.. ali to što ću recimo ja preferirati eng, ne znači da trebam drugima sugerirati nešto što njima ne odgovara.. a oni bi kao početnici recimo povjerovali mojem kriteriju .. koji je za mene, ne za njih. Moj kriterij je za mene, tvoj za tebe, markov za marka.. dok je za prosječnog-neutralnog korisnika to defaultni-generički kriterij a to je tad lokalni jezik, pa ako si japanac instaliraš japansku verziju (koja uključuje i fontove, smjer pisanja itd..).. to je tad bolje za prosječnog japanca, ali ne za prosječnog francuza. Da programiram na japanskom imao bi taj razlog (neovisno koja bi bila primarna tipkovnica-postavka..).. ali to je tad izuzetak, konkretan razlog-kriterij pa do tog da tad online tražiš recimo tipkovnicu s tim layoutom-slovima.. dok ćeš u hr trgovini dobiti hr laoyut ili eng (ili dojč..) itd.

 

-ne stavljati svoj kriterij, svoj izbor kao nešto što vrijedi za ostale, sladoled ili jezik osa.. slično (ne baš isto). Za različito od 'standarda', traba razlog. Ako netko nešto radi bez razloga.. tad je recimo neznalica, griješi itd. tek s razlogom to ima smisla.

 

-pa barem pokušajte.. ovako se samo lovačke priče o 'boljem' prenose i postaju legende, dok juzer-početnik treba dobiti prijedlog koji je za njega (ne za mene) bolji. Problem kojeg marko ne vidi je da on sugerira eng, ostalima dok se njegov kriterij i izbor odnose na njega.. ja ne govorim da je moj izbor hr ili neki jezik, jer je nevažan, može biti eng... to je moja stvar, no kad netko pita, ako ne navede neki razlog, tad ću mu dati odgovor da je za njega primjerena-optimalna lokalna verzija, tj ako je francuz-francuska.. ok? Jer ovo čitaju i početnici, napredni ne trebaju savijet o izboru jezika, imaju svoj kriterij...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
Marko :D kaže...
..

 -gle, imaš svoj izbor-kriterij.. neću promijenit tvoje mišljenje ovim postom.

 

Mandak kaže...
..

 Mislio sam na to da sam instalirao i na hrvatskom jeziku ne bih primjetio tu mogućnost i instalirao bih isto kao što sam instalirao na engleskom jeziku.

 

Kod raznih naziva vezano za OS, tutorijale i sl. puno bolje se snalazim na engleskom jeziku nego na hrvatskom jeziku iako s engleskim 'nisam na ti'. Ima tako smiješnih ili žalosnih prijevoda da čovjek ne zna bi li se smijao ili plakao, a bez obzira na sve ne mogu se baš dobro snaći u tim prijevodima. Puno toga što mi treba vezano za OS na Internetu lakše mogu naći na engleskom, nego li na hrvatskom jeziku.

 -tvoj izbor, tvoji razlozi.. tebi dovoljno dobri, jer ti biraš. To je ok.. problem je, jesi li barem probao-vidio ili ti je kriterij neki recimo 'guru' kao marko? :) ..

 

-snalaženje? ljudi su inteligentna bića, uče-snalaze se.. fahidioti su nešto drugo :)

-pišanje protiv vjetra, ostaneš zapišan.. pa se prije ili kasnije prilagodiš, neovisno jel to novi win (xp-w7-10..) ili nešto deseto, novi mobitel itd. .. a biz mada reklamira da je korisnik u centru pažnje, nije, nego je ekšli statistička sitna riba koju u jatu gurnu kamo žele i zato je to pišanje protiv vjetra dok s vremenom samo više kasniš i stvoriš si problem težeg prelaska-privikavanja-tranzicije, recimo ne s win-jezikom nego nešto nevezano, s recimo dvbt-t2-hevc prijemnikom, kad imaš u svakoj trgovini na izbor i akcijske cijene ili ako zakasniš pa recimo nemaš izbor i u toj usporedbi recimo evotv prijemnik je koštao 189kn, sad 289kn.. za istu stvar bez promo perioda 90 dana.. to je pišanje protiv vjetra tj primjer kako izbor nije samo izbor nego i vrijeme kad se nešto treba obaviti, kao za prijelaz na novi os ili nadogradnju.

 

-misliš da je jezična barijera problem? ili da su nespretni prijevodi.. ako se ja mogu prilagoditi, možeš i ti.. tj teoretski su svi ljudi jednaki-slični, ne smatram se izuzetkom.. a tek izuzetak daje opravdanje za drugačiji izbor tj kriterij, što je bitno kod odluke, vrsta-okus sladoleda, marka-boja auta, .. pa tako i osa .. tj tu već nemaš izbor kao sa sladodedom, jer 90% koriste win koji je jedan, ms-ov, kao i verzija, xp i 7 su mrtvi.. moraš na w10 .. a izbor se svede na što? skinove? -boju? kao tiltovi filma? jezični paket?

-na hr verziji su svi defaulti ok, radi hr i eng sve što trebaš, na eng verziji ako trebaš-koristiš tad moraš podesiti-dodati lokalni jezik kao hr .. a tad imaš problem što će sve app defaultno koristiti default-eng i time veći problem tj ako si francuz, koristiš francusku verziju.. to je optimum, osim ako imaš neki svoj izuzetak-razlog tj kriterij je tad nešto drugo, ne za većinu nego je to tad izuzetak.

-jesi li izuzetak?  .. ako jesi, nisi to naveo, nisi naveo neki razlog (osim navike) za eng verziju, tj koji god os 'koristiš' ne koristiš ga ti nego apps koje koristiš, one oderđuju koji os, pa recimo ako je to adobe-ps ili acad tad nije linux, nego win... tj tad nemaš izbor osa win-lin-mac nego to određuje apps koju koristiš, kao igre-requirementsi koje uz os određuju i hw-minimum itd.. .. tj kriterij za korištenje računala je app, ne os, on je samo dio tih requirementsa koje moraš ispuniti .. ili kao recimo browser imaš za sve platforme pa možeš birati neovisno o osu.

 

-eng je uvjek ispod haube, dok su primarni-defaultni jezici stvar te osobe, države-regije-jezika.. optimalno, za sve različito od tog treba neki razlog.

-ako je tvoj razlog recimo navika, to je ok.. za tebe, za mene, za marka.. ali to što ću recimo ja preferirati eng, ne znači da trebam drugima sugerirati nešto što njima ne odgovara.. a oni bi kao početnici recimo povjerovali mojem kriteriju .. koji je za mene, ne za njih. Moj kriterij je za mene, tvoj za tebe, markov za marka.. dok je za prosječnog-neutralnog korisnika to defaultni-generički kriterij a to je tad lokalni jezik, pa ako si japanac instaliraš japansku verziju (koja uključuje i fontove, smjer pisanja itd..).. to je tad bolje za prosječnog japanca, ali ne za prosječnog francuza. Da programiram na japanskom imao bi taj razlog (neovisno koja bi bila primarna tipkovnica-postavka..).. ali to je tad izuzetak, konkretan razlog-kriterij pa do tog da tad online tražiš recimo tipkovnicu s tim layoutom-slovima.. dok ćeš u hr trgovini dobiti hr laoyut ili eng (ili dojč..) itd.

 

-ne stavljati svoj kriterij, svoj izbor kao nešto što vrijedi za ostale, sladoled ili jezik osa.. slično (ne baš isto). Za različito od 'standarda', traba razlog. Ako netko nešto radi bez razloga.. tad je recimo neznalica, griješi itd. tek s razlogom to ima smisla.

 

-pa barem pokušajte.. ovako se samo lovačke priče o 'boljem' prenose i postaju legende, dok juzer-početnik treba dobiti prijedlog koji je za njega (ne za mene) bolji. Problem kojeg marko ne vidi je da on sugerira eng, ostalima dok se njegov kriterij i izbor odnose na njega.. ja ne govorim da je moj izbor hr ili neki jezik, jer je nevažan, može biti eng... to je moja stvar, no kad netko pita, ako ne navede neki razlog, tad ću mu dati odgovor da je za njega primjerena-optimalna lokalna verzija, tj ako je francuz-francuska.. ok? Jer ovo čitaju i početnici, napredni ne trebaju savijet o izboru jezika, imaju svoj kriterij...

 Nisam došao ovdje filozofirati. Windowse koristim oko 15 godina i nije mi prvi puta instalirati iste. To što mi je jedna mogućnost promaknula ne znači ništa od ovoga što ste gore naveli. Tražio sam samo da mi netko kaže je li ima ili nema mogućnost za samostalno odrediti svoj username ili ne. Ako ima, ima, ako nema, nema. Sve ostalo je suvišno.

 

Puno insinuirate, imputirate i vrijeđate.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 13:17 (Mandak).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ihush ima svoj način pisanja, ali vrijednost onoga što piše i kako piše vrijedi puno, možda ne Mandaku, ali meni, i vjerojatno još nizu ljudi da. Pa kako ste Vi iskazali nepoštovanje prema njemu, ovim postom ja njemu iskazujem poštovanje da se iznivelira. Čovjeku nekad treba lijepa riječ, pogotovo čovjeku koji se očito trudi i daje dio sebe u ovaj forum.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Matej221 kaže...

Ihush ima svoj način pisanja, ali vrijednost onoga što piše i kako piše vrijedi puno, možda ne Mandaku, ali meni, i vjerojatno još nizu ljudi da. Pa kako ste Vi iskazali nepoštovanje prema njemu, ovim postom ja njemu iskazujem poštovanje da se iznivelira. Čovjeku nekad treba lijepa riječ, pogotovo čovjeku koji se očito trudi i daje dio sebe u ovaj forum.

 Ma dajte. Nesnalaženje, inteligencija, pišanje protiv vjetra i sl. na moj račun govori samo za sebe.

 

U svojim komentarima sam napisao što meni odgovara, a što ne. Nisam nikomu nametao svoj kriterij kako mi se ovdje insinuira i imputira.

 

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

pozdrav, imam odnedavno problem s internetom, uopće mi sad ne radi.... tamo kada spojim lan kabel u utor na kucistu svijetli crvena boja koja se pali i gasi dok mi je prije svijetlila zelena lampica... mislio sam da je problem s kabelom no spojio sam ga na laptop i normalno se spoji... Što bi tu sad točno bio problem?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
maxy0 kaže...

pozdrav, imam odnedavno problem s internetom, uopće mi sad ne radi.... tamo kada spojim lan kabel u utor na kucistu svijetli crvena boja koja se pali i gasi dok mi je prije svijetlila zelena lampica... mislio sam da je problem s kabelom no spojio sam ga na laptop i normalno se spoji... Što bi tu sad točno bio problem?

Crvena lampica ... moguće da je krepala mrežna, pogledaj u Device Manager da li ju još vidi.

 

10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav,

imam problem sa downloadom u internet preglednicima FF i Opera.

Dolazi do prekida i na manjim datotekama, nekad i nakon 10-tak MB uz javljanje windowsa da postoji problem sa mrežom. Kad skidam preko torrenta ili nekog drugog programa nema tog problema, uredno preuzme sve odjednom.Do čega bi to moglo biti?

Često mi se javlja i ovo na slici.

Pomalo, šegavo i vajka!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 15:06 (Truljo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Kakvu grešku javlja? Ako koristiš neki sigurnosni program treće strane (npr. antivirusni program), isključi ga i vidi kakva je onda situacija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 10:39 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Što se tiče AV-a, isto mi se događalo sa free Avastom i sada sa BD Total Security.
Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Truljo kaže...
Što se tiče AV-a, isto mi se događalo sa free Avastom i sada sa BD Total Security.

 -baci smeće.. + resetiraj browser (+addonsi/blokeri) ili koristi nešto normalno, tad računalo radi.

+ važnije, ako recimo AV blokira, može bit falsepositive.. ali može biti i s razlogom, tj upravo ono zbog čega i koristiš AV.. malware. Tako da je važan kriterij što-od-kud skidaš, pa ispravnost računala, ram-cpu-disk, slobodno mjesto i smeće u tempovima itd..  .. kraće, sve mora biti 100% ispravno i odgovarajuće podešeno, tad radi. Sad još 'samo' trebaš otkriti što je uzrok problema + ne mora biti jedan, može biti više .. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 12:46 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Da ti lokalna IP adresa nije u koliziji s nečim?
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ne bi trebala biti, sve drugo radi normalno, surfanje, skidanje sa torrentom. Šteka samo kad pokrenem download iz FF ili Opere sa njihovim ugrađenim downloaderima.

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Truljo kaže...

Ne bi trebala biti, sve drugo radi normalno, surfanje, skidanje sa torrentom. Šteka samo kad pokrenem download iz FF ili Opere sa njihovim ugrađenim downloaderima.

 Probaj isključit antivirus kada ideš u download pa vidi hoće li prekidati...

5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Truljo kaže...
Što se tiče AV-a, isto mi se događalo sa free Avastom i sada sa BD Total Security.

 Free avast je tesko smece. A i sta ce ti AV. Ovaj u windowsima i malo zdrave pameti i nemas brige. Naravno backup ali to se valjda podrazumijeva....

14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mladen kaže...
maxy0 kaže...

pozdrav, imam odnedavno problem s internetom, uopće mi sad ne radi.... tamo kada spojim lan kabel u utor na kucistu svijetli crvena boja koja se pali i gasi dok mi je prije svijetlila zelena lampica... mislio sam da je problem s kabelom no spojio sam ga na laptop i normalno se spoji... Što bi tu sad točno bio problem?

Crvena lampica ... moguće da je krepala mrežna, pogledaj u Device Manager da li ju još vidi.

 

 to je ovo je li tako?

http://trakt.tv/user/MjezZza
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
maxy0 kaže...
Mladen kaže...
maxy0 kaže...

pozdrav, imam odnedavno problem s internetom, uopće mi sad ne radi.... tamo kada spojim lan kabel u utor na kucistu svijetli crvena boja koja se pali i gasi dok mi je prije svijetlila zelena lampica... mislio sam da je problem s kabelom no spojio sam ga na laptop i normalno se spoji... Što bi tu sad točno bio problem?

Crvena lampica ... moguće da je krepala mrežna, pogledaj u Device Manager da li ju još vidi.

 

 to je ovo je li tako?

Da, izgleda ok, ako je to ta Realtekica na listi, imaš možda više mrežnih ?

I ovo što si napisao crvena, to je baš crvena ili možda tamno narančasta ? (narančasta je za 100 Mbit ali bi ti onda barem radilo).

Neke mrežne crvenom pokazuju da nema prometa, pa ako je već kabel ispravan provjeri da nije dobila pogrešnu/fiksnu IP adresu ... postavi automatsku, odnosno DHCP, da ti ju dodijeli router.

(Properties od mrežne pa pod TCP/IPv4 -> Obtain an IP address automaticaly).

Nemam pri ruci lokalizirane Windowse pa ako netko može uskočiti sa domaćim sličicama :)

 

 

 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-odspoji .. spoji kabel, gledaj lampice-ledice na računalu i na routeru-switchu.. što se događa? Što kad isti kabel spojiš u drugo računalo? Tad zaključiš da je recimo mrežna crkla (grmljavina i sl. ili običan kvar) ..

-možeš eliminirati win-os-drivere.. istu stvar odspoji-spoji kabel dok je računalo samo upaljenjo ne u win, npr dok si u biosu.. mora reagirati jednako, ako je razlika tad je nešto s osom ili driverom, možda i malware itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Lampica je narančasta kad bolje pogledam... Probao sam spojiti isti kabel na laptop i radi normalno internet

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
maxy0 kaže...

Lampica je narančasta kad bolje pogledam... Probao sam spojiti isti kabel na laptop i radi normalno internet

 A jesi probo sa isključenim antivirusom? Zadnjih godina veliku većinu "problema sa internetom" riješavam tako da uklonim Free Avast i slične drekove i ostavim samo MS antivirus i eventualno Malwarebytes uz njega...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 7:44 (Gnjavator).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

A može i probati sa sljedećim komandama u cmd-u:

 

  1. Go to "Start > Run" (ili Pokreni ako su winsi na HR) and type " cmd " (no quotes), then select "OK"
  2. Type " ipconfig /release " (no quotes) and press "Enter",
  3. Once the prompt returns, type " ipconfig /renew " (no quotes), then hit "Enter",
  4. Once the prompt returns, type " ipconfig /flushdns" (no quotes), then hit "Enter",
  5. Once the prompt returns, type " ipconfig /registerdns " (no quotes), then hit "Enter".

 

 

Pomalo, šegavo i vajka!
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Truljo kaže...

A može i probati sa sljedećim komandama u cmd-u:

 

  1. Go to "Start > Run" (ili Pokreni ako su winsi na HR) and type " cmd " (no quotes), then select "OK"
  2. Type " ipconfig /release " (no quotes) and press "Enter",
  3. Once the prompt returns, type " ipconfig /renew " (no quotes), then hit "Enter",
  4. Once the prompt returns, type " ipconfig /flushdns" (no quotes), then hit "Enter",
  5. Once the prompt returns, type " ipconfig /registerdns " (no quotes), then hit "Enter".

 

 

 Odmah zapnem na prvom koraku, kaze: no operation can be performed on ethernet while it has its media disconnected

http://trakt.tv/user/MjezZza
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
maxy0 kaže...
Truljo kaže...

A može i probati sa sljedećim komandama u cmd-u:

 

  1. Go to "Start > Run" (ili Pokreni ako su winsi na HR) and type " cmd " (no quotes), then select "OK"
  2. Type " ipconfig /release " (no quotes) and press "Enter",
  3. Once the prompt returns, type " ipconfig /renew " (no quotes), then hit "Enter",
  4. Once the prompt returns, type " ipconfig /flushdns" (no quotes), then hit "Enter",
  5. Once the prompt returns, type " ipconfig /registerdns " (no quotes), then hit "Enter".

 

 

 Odmah zapnem na prvom koraku, kaze: no operation can be performed on ethernet while it has its media disconnected

 -beskoristan pokušaj.. opis problema nema veze s ipconfigom.. najvjerojatnije je crkla mrežna. Već imaš navedeno što (ponovo) trebaš probati i tad znaš da je kvar.. i tad ne riješavaš klikanjem nego zamjenom komponente (pošto je onboard... tad je isključiš u biosu i dodaš novu ili mijenjaš mbo..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Danas nadogradio jedan laptop sa HDDa na Samsung 870 Evo 500 GB, nakon instalacije Samsung Magician nije prepoznao SSD iako su ga device manager i Hard disk sentinel

uredno prepoznali, problem je glup skroz, ransomware zaštita u Win 10 je odlučila za zablokira Samsung Magician bez ikakve obavjesti.

 

Riješenje: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-defender-ransonware-protection-blocks/c6ad684a-45d8-4138-933f-9738a960de0b

 

ps. one koji koriste neki treći antivnirusni program, ovo ne bi trebalo pogađati, ali znam da ovdje ima puno pobornika Windows Defendera pa da se zna ako netko bude imao isti problem.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 9:27 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice