Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.703.280
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...
Ma treba mi način da isključim anti piracy provjeru win10 jer to su stare igre i nema više servera za provjeru originalnosti. Sve je to legalno a win prepoznaje kao piratsko i gasi. Tako kažu na netu, ali njihova rješanja se nisu pokazala uspješna. Nikakav compatibility i run as admin ne funkcioniraju. Jedno od rješenja je dual boot, ali ne pada mi napamet instalirati xp zbog tih igara.

 Ako isključiš UAC (na vlastitu odgovornost) možda mogneš pokrenuti igre

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
UAC mi je isključen po defaultu.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

(Win10x64) MSVCP110.dll missing...isprobao sam 6 načina za povrat tog file, ima li netko neki link da isprobam daljnjih 6 načina, jer ovi ne pomažu

tnx na pomoći

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Valentin17 kaže...

Od zadnje nadogradnje windowsa imam smiješan problem koji i nije problem.

Odaberem prar pjesama, kliknem desni klik i odaberem da ih pokrene BS Player, krene svirati i svira do osme sekunde i promjeni na drugu pjesmu,

drugu pjesmu svira opet do osme sekunde i promjeni na treću pjesmu i tako do zadnje pjesme odabrane koju svira cijelu.

Riješio sam tako da pokrenem program, selektiram pjesme koje želim i povučem ih na prozor BS Playera, on ih doda na listu i tako redom pušta.

Zadnje nadogradnje Windowsa 10 su mi riješile ovaj problem.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
micho0305 kaže...

(Win10x64) MSVCP110.dll missing...isprobao sam 6 načina za povrat tog file, ima li netko neki link da isprobam daljnjih 6 načina, jer ovi ne pomažu

tnx na pomoći

 a načini koje si probao? .. tj imaš jedan način, koji radi :) dok može biti bezbroj onih koji ne rade, pa barem da ostali znaju što ne treba..

 

a sad, što treba, -instalirati potrebne sys-fileove, tj VC-redist tj to je sve dio paketa kojim se radi sve, sys-runtiime-libovi (na kojima radi npr visual studio, c-vb...) i sve app pod win koje ih koriste kao i npr dierctx ili driver.

-koji vc-redist? pa ima ih više, npr 2010, 2015.. po godinama-verzijama, 32-64bit i obično npr igre uz install nude i to pa je to recimo praktičan način za instalirati-pribaviti, dok je drugi način googleati, ms-install-vc.. npr ovaj. po verziji vjerojatno trebaš redist 2012.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
jozo65 kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Ma treba mi način da isključim anti piracy provjeru win10 jer to su stare igre i nema više servera za provjeru originalnosti. Sve je to legalno a win prepoznaje kao piratsko i gasi. Tako kažu na netu, ali njihova rješanja se nisu pokazala uspješna. Nikakav compatibility i run as admin ne funkcioniraju. Jedno od rješenja je dual boot, ali ne pada mi napamet instalirati xp zbog tih igara.

 Ako isključiš UAC (na vlastitu odgovornost) možda mogneš pokrenuti igre

Riješio sam problem. Trebalo je ubaciti dinput.dll u folder od AVP2 igre. Ista stvar radi i za Shadow Warrior SWP mode. S tim dll-om rade obe igre na Win64 bez problema :)

 

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...
..

Riješio sam problem. Trebalo je ubaciti dinput.dll u folder od AVP2 igre. Ista stvar radi i za Shadow Warrior SWP mode. S tim dll-om rade obe igre na Win64 bez problema :)

 

 

upute :) 

svaki sys file ima redosljed traženja.. tj ili win-sys folder na pathu ili aktivni folder (mjesto gdje se nalazi igra-exe startni folder).. i ako se ručno kopira tad treba u folder igre, ne u sys jer tamo se ne ''čačka''.

-dllove inače ne treba skidati s raznih siteova-izvora (osim kad nema drugog-pravog izvora ili kad install iz nekog razloga neće, npr za stariji win-nekompatibilan i sl..

-normalno instaliran file se registrira u reg, ali može biti problema oko verzije i sl. ili skršen sys.. a to je osnova rada računala-osa-softa i zato paziti što se radi + moguć malware rizik. Zato uvjek prvo probati normalan install, skinuti s ms stranica i instalirati, postoje upute klik-next.. i tek ako prostoji problem ide se s kemijanjem + tad treba znati što se radi jer posljedice mogu biti svakakve.

 

-odnosno, u raznim uputama za 'alternativne' metode obično postoji info-uputa što-gdje kopirati ili se podrazumijeva folder igre.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Našao sam upute ovdje http://www.avpunknown.com/cgi-bin/YaBB.pl?num=1538797059/0#0

To je ono što sam i tražio na forumu. Znao sam da postoji nešto što se treba napraviti da igra radi. Mislio sam da će netko na forumu znati.

Uglavnom postoji velika zajednica igrača AVP2 koje je sredila igru, radi nove kampanje i mape.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

No možeš mi reći kako da riješim problem s win10 ver 2004 buid 19041.450 i internet konekcijom. Na početku se spoji, pa nakon par minuta odspiji pa ponovo spoji i onda radi. S tim da ponekad ikonicu u system trayu pokaže da je internet spojen, često da nije, a ipak je spojen. Evo trenutno ikonica pokazuje da nisam spojen na net iako jesam.

Probao sam ovaj fix https://www.windowslatest.com/2020/07/18/windows-10-no-internet-connection-problem/  ,no meni je ta opcija već uključena.

Kako da riješim problem? 

Neda mi se opet stavljati stariju verziju Win10, iako na njoj nije bilo ovog problema.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-prvo da bi bilo koji problem riješio moraš otkriti uzrok..

-što je uzrok, možda linija, radovi, prekid, možda previše uređaja kao mobitel možda pregrijavanje, možda loš kabel.. možda postavke, driver, nešto deseto ili malware.

npr modem se povremeno recimo jednom dnevno resetira-reconecta.. dobije svježi wan-ip.. i to radi centrala-operater, slično kao da npr ugasiš-upališ modem.

-što se tad dešava s internetom, osom, ikonom... pa to je tako, + prije je win agrsivno tražio izlaz, sad su to smanjili, čak ne radi trenutno time-sync sa time serverom npr što je prije bilo kod paljenja, .. probaj, promijeni sat i vidiš da može biti par sati pogrešno vrijeme tj nije više u startnoj proceduri da ne generira promet prema serveru.. kao da mreža 'spava' a to ovisi i o powerpostavkama, razlika desktop-laptop, svemu.. i kad je sve ok može jednako tako biti rezultat.

-što ako je operater recimo 'slab' pa njegovi dns serveri ne resolvaju, može npr googleov 8.8.8.8..

-što ako je previše računala-uređaja koje ruter ne može istvremeno hendlati + čak ne mora biti tvoje, dovoljno da imaš više susjeda s mrežom i tad je više wlanova-kanala.. pa je kanal slobodan ili nije..

.. tj neka pitanja su kao kad s autom stojiš na cesit u gužvi, ne mora problem biti auto, može pormet-internet-ostalo.

 

i zato prvo tražiš uzrok, eliminacija, što može tj ne može biti.. a to je recimo efikasnije nrp liveboot medijem npr linuxdistra .. jer tako eliminiraš win, driver, malware.. sve soft koliko se može tj vidiš jel HW ili linija ili modem.. ili je problem isti pa je nešto u računalu.

-eliminacijom tad otkriješ što, nema prečice tj bezbroj mogućih uzroka svaki soft može biti problem kao malware + sve se mijenja pa i win, driveri itd. i ono što je do jučer bilo podešeno na jedan način danas više nije ili je promjenjeno pa ne možeš ni birati.

-internet, linija.. nisu stvari koje možeš kontrolirati, dovoljno da je pad nekih važnih čvorova-servera ili neka antipirat-terorist akcija i možda pola svijeta ima problem.. a možda je lokalna centrala ili kvar modema ili žica.. i jedino ti možeš sve to vidjeti-probati dok ćeš na internetu naći bezbroj mogućih primjera a čisto statistički većina je pogrešna, kao što su svi ljekovi u ljekarni otrov osim onog kojeg trebaš i ne uzimaš ih redom nego onaj tko zna propiše..

-nismo svi majstori, zidari, mehaničari, pekari, doktori.. pa ni pc serviseri, ne možemo svi sve znati i popraviti pa tako ne očekuj da ćeš u par rečenica imati sreće i uspjeti tj ti moraš nekako pronaći što je od sto mogućih onaj problem koji je kod tebe.. a neke ne možeš jer je to tako. Stariji winver ponekad može biti kratkotrajno rješenje ali opet dođeš na isto za par mjeseci.. samo odgoda, nije rješenje a ponekad problem sam nestane.. i ne moraš ni znati uzrok. Tad je samo važno-pravilo da ne čačkaš na pogrešnom mjestu nešto što si pronašao na internetu.. jer ako je to uzrok, možda popraviš, ako nije tad možeš samo dodatno pokvariti tj problema može biti više i lako je problem napraviti, teže popraviti pa trebaš znati kako se što radi i koje su posljedice.. nije dovoljno imati skalpel u ruci za biti kirurg. Moraš znati posljedice ili kako vratiti ako je pogrešno, tad radi što želiš.. bez tog radije nosi u servis i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Sve je radilo bez problema na prijašnjoj verziji windowsa10 od prije par dana s toga uzrok je nova verzija windowsa. Treba mi riješenje u vidu izmjeni tu i tu postavku u registriju ili nešto slično.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...

Sve je radilo bez problema na prijašnjoj verziji windowsa10 od prije par dana s toga uzrok je nova verzija windowsa. Treba mi riješenje u vidu izmjeni tu i tu postavku u registriju ili nešto slično.

 a ko da zna šta si ti sve išćeprko po windowsima ganjajući razne savjete da ubaciš DLLove za one svoje igre, tweekajući koješta i "krpajući" i onda windowsi krivi a vjerojatnije je da je krivica recimo u tvom kopanju po sistemu... nije to baš tako jednostavno kao što ti se čini, jednom glupošću možeš narušiti sto drugih stvari.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dll se stavio u folder od igre, a ne u sistemski folder od windowsa. Taj problem koji ja spominjem je rašireni problem, mnogi ga imaju nakon updatea. Znači, ja sam na netu a u system trayu oznaka da nisam spojen.
Ako netko zna riješenje bilo bi dobro da napiše. Možda sa budućim updatom microsoft riješi problem. Onaj fix s registrijem nije riješio problem, barem ne kod mene.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav svima. Ne znam jel bas dobra tema za ovo pitanje, ali evo pokusat cu. Naime, promjenio sam novu maticnu, cpu, rame i napajanje, uredno slozio sve, palim komp prvi put i otvara mi bios jove maticne. Nece da se windows podigne koji je na ssdu, u biosu ga ne mogu stavit da ga boota, iako je ocitan pise mi tamo i sdd i hdd. Moram li ponovno instalirat windows jer je nova maticna i cpu ili? Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
boki707 kaže...

Pozdrav svima. Ne znam jel bas dobra tema za ovo pitanje, ali evo pokusat cu. Naime, promjenio sam novu maticnu, cpu, rame i napajanje, uredno slozio sve, palim komp prvi put i otvara mi bios jove maticne. Nece da se windows podigne koji je na ssdu, u biosu ga ne mogu stavit da ga boota, iako je ocitan pise mi tamo i sdd i hdd. Moram li ponovno instalirat windows jer je nova maticna i cpu ili? Hvala unaprijed

 U principu imaš novo računalo u koje si stavio stari disk. Vrlo vjerojatno ti ne boota Windowse jer su instalirani u Legacy boot modu a sad ti je UEFI ili obrnuto. Probaj naći tu opciju u biosu i stavi na legacy ako postoji (na novijim pločama nekad čak i nema). I druga stvar, disk može biti u IDE ili AHCI modu, to se postavlja prije instalacije Windowsa i ne može se kasnije mijenjati. Pa probaj i to naći u BIOS-u i promijeniti. Znači imaš 4 kombinacije za isprobati. UEFI + IDE, UEFI + ACHI, Legacy + IDE i Legacy + AHCI. Iako bi ja najbolje instalirao sve iz početka sa UEFI + AHCI.

 

EDIT: sve napisano je uz pretpostavku da se radi o Windows 10 operativnom sustavu, Windows 7 je više osjetljiv na promjene hardware-a i tamo će ti teško i ovo pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 10:43 (display name ivo).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ovisi što je uzrok ...

-naravno kad mijenjaš mbo to je drugo računalo, drugi driveri + zaštita-licenca i mada win može ovisi o licenci i načinu instalacije koja je bila prije .. to može raditi ali ne mora.

-ali, ti imaš drugi problem, tj korak prije, bios-boot.. tj to nema veze s win, niti je nova instalacija tad rješenje tj prvo moraš doći do bootanja win da bi to znao.

-ako ne može bootati postoji par razloga.. npr disk nijie bootabilan, nema boot sektor a to se često desi kad početnik doda na postojeći hdd novi ssd.. tad je gore win ali ne i boot koji je ostao na starom hddu i tad pokušavaš podesiti pogrešno boot s ssda koji ne postoji.

-drugi mogući uzrok je enkripcija, tad je disk nedostupan.. ako nemaš key tad možeš jedino obrisati. Smisao zaštite je upravo to tj tako je osigurano da nitko ne može do podataka. Možda ni ne znaš da ti je npr na staom računalu bio uključen sec.boot .. ako je zaštita, tad jedino brisnje (diskpar-clean..) i tad install obavi ostalo s diskom, kao boot i os particije.. Ako je tako nešto, dok instaliraš spoji samo ssd tj disk na koji misliš instalirati win, jer jedino tako si siguran da je na njemu boot (jer install ne nudi izbor nego je automatika i ovisi o postojećim diskovima), nakon toga dodaš-priključiš ostale diskove.

 

-svaki disk je za storage, ali da bi bio bootabilan, moraš kreirati boot sektor-particiju. + UEFI ili stari-legacy a to znači gpt ili mbr.. dva različita moda rada i ovisno o postavkama biosa, trenutnog moda diska i install medij, svo troje mora biti jednako-kompatibilno, ne različito, da bi radilo. Dok nije postojao uefi-gpt nije bilo tog problema, kao gorivo dizel-super. Novo je defaultno za uefi gpt, staro je ovisno o starosti-godini recimo legacy-mbr.. i možda je dovoljno prebaciti bios u legacy mod ako se nudi jer neke mbo-bios ne nude. Tad će vidjeti boot i diskove .. i možda jednostavno upališ win.

 

-tj sve ovisi što je uzrok, mora biti kompatibilno, mora biti odgovarajuće podešeno (zato i postoje bios opcije, staro i novo nije isto, slično..).

-svaki problem korij rješavaš prvo moraš znati uzrok, tek tad možeš popraviti + može biti više uzroka a samo ispravno-podešeno radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Jučer me zove kolega da mu je iskočio blue screen s CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT stop code. Večeras dođem doma - ista stvar, što je najbolje imamo skoro iste komponente. Kod njega je i5 4440 i asus h97 gaming, kod mene i5 4590 i asus h97m plus, kod njega nevidija 970, kod mene nevidija 1070, ssd intel 520 isti kod obojice.
Njemu je dan prije bio neki win update, meni jučer - jel moguće da je slučajno i što napravit da ne stavljam iznova windoze?

 

EDIT

pokušao sam deinstalirati zadnji update, no bacio mi je poruku da to ne može napraviti

zatim sam vratio stanje sa restore point od 2. 11. koju sam srećom napravio prije updejta windowsa i windoze su se normalno podigle

 

očito je updejt od dan prije nešto sjebao, majku im njihovu to je već drugi put u zadnjih mjesec dana da updejt windoza nešto sjebe, najprije mi vrati bios matične na neki prije onog s kojim je matična uopće došla, a sad ovo 

točno mi dođe da isključim faking updejte, a sve je savršeno radilo godinama

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 20:34 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-stvar je da iz nekog razloga sys ne stiže obaviti taskove, npr istovremeno radi defrag-update-antivirus-itd. ili recimo throtlanje-pregrijavanje, disk-greške koje chkdsk pokušava poporaviti, malware itd.

-ima logike da se upravo upgradeom pokrene tj da se tad problem primjeti-- tj prvo moraš znati uzrok, tek tad kako ga riješavati. Ako je uzrok previše posla-automatika, tad će proći (treba podesiti sys, održavati red, čistiti smeće itd.) ako je nešto oštećeno ili malware tad nema pravila tj ne može biti slučajno isti kvar, kao da ste istovremeno dobili loto.. tj može ali male šanse itd.

 

..edit, ostatak tj 'sličnost' računala, pa time i problema.. da, slično je, ali taj opis zadovoljava 10% računala, tj intel-nvidia itd. je recimo pola računala, da je tako povezan problem tad bi bio masovniji tj nema koristi tako uspoređivati, može biti povezano ali više time da si npr ti instalirao-podešavao oba računala tj tad bi postavke bile odgovor-sličnost (ne sam win-driver i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 20:53 (ihush).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
picajzla0707 kaže...

očito je updejt od dan prije nešto sjebao, majku im njihovu to je već drugi put u zadnjih mjesec dana da updejt windoza nešto sjebe, najprije mi vrati bios matične na neki prije onog s kojim je matična uopće došla, a sad ovo 

točno mi dođe da isključim faking updejte, a sve je savršeno radilo godinama

Nakon nekoliko ažuriranja  napravio sam periodične  sfc /scannow i uvijek je pronalazilo i ispravljalo neke greške kojih nije bilo. Ujebu nešto, no ja nisam imao većih problema.

 

Probaj poslije ažuriranja pregledati pa ćeš vjerovatno i pronaći greške.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-stvar je da iz nekog razloga sys ne stiže obaviti taskove, npr istovremeno radi defrag-update-antivirus-itd. ili recimo throtlanje-pregrijavanje, disk-greške koje chkdsk pokušava poporaviti, malware itd.

-ima logike da se upravo upgradeom pokrene tj da se tad problem primjeti-- tj prvo moraš znati uzrok, tek tad kako ga riješavati. Ako je uzrok previše posla-automatika, tad će proći (treba podesiti sys, održavati red, čistiti smeće itd.) ako je nešto oštećeno ili malware tad nema pravila tj ne može biti slučajno isti kvar, kao da ste istovremeno dobili loto.. tj može ali male šanse itd.

 

..edit, ostatak tj 'sličnost' računala, pa time i problema.. da, slično je, ali taj opis zadovoljava 10% računala, tj intel-nvidia itd. je recimo pola računala, da je tako povezan problem tad bi bio masovniji tj nema koristi tako uspoređivati, može biti povezano ali više time da si npr ti instalirao-podešavao oba računala tj tad bi postavke bile odgovor-sličnost (ne sam win-driver i sl.).

 ma ništa od toga, niti ja niti kolega nismo ništa radili nego upalili komp nakon updejta i blue screen

njemu je drugi kolega formatirao ssd i stavio nove windoze, još sam mu rekao neka ide na zadržavanje postavki od starih windoza, no instalacija nije našla ništa za zadržati

isto ko i meni što nije nalazilo staru instalaciju u pokušaju popravka, pa sam preko naredbenog retka pokušao popraviti mbr i bootrec, pa mi je napisao da je fixboot denied, nakon čega mi je napisao da je 'total identified windows installations: 0'

 

nakon toga sam išao na rebuild bcd komande, pa sam konačno dobio 'total identified windows installations: 1'

kad sam to napravio u win re su se pojavile opcije koje nisam prije imao - kao da nema ništa na disku, a to su uklanjanja zadnjeg ažuriranja, što nije mogao napraviti iz nekog razloga, te povratak na prijašnje stanje preko restore point, što je upalilo i sad radi normalno 

 

e sad, što mu je bilo, zašto su nestali ti boot zapisi i zašto win re uopće nije mogao vidjeti postojeću instalaciju dok ih nisam vratio, nemam pojma, samo znam da je update opet sjebao stvar

a bogme, koliko vidim iz guglanja zadnjih par dana ima više slučajeva ljudi s haswellom koji su iskusili isto sranje

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...

Sve je radilo bez problema na prijašnjoj verziji windowsa10 od prije par dana s toga uzrok je nova verzija windowsa. Treba mi riješenje u vidu izmjeni tu i tu postavku u registriju ili nešto slično.

 

Provjeri da li se nakon update-a Windows-a (s kojima su se update-ali i LAN/wifi driveri) nisu poremetile TCP/IP postavke pa je ukljuceno Use the following IP addres i Use the following DNS server addresses a polja su prazna (sta je inace nemoguce postici kad se te opcije ukljuce pa stisne OK jer ce Windows-i javiti gresku The adapter requires at least one IP address. Please enter one.). Meni se je to desilo neki dan nakon update-a s 1909 na 2004 i simptomi su bili isti.

 

Rjesenje je ili podesiti staticku IP adresu i upisati DNS server ili (ako postoji DHCP) ukljuciti automatske IP i DNS servere.

 

Taj bug u Windows-ima postoji valjda vec 20 godina a na slici se vidi kako TCP/IP postavke izgledaju kad se to (nakon update-a drivera) desi.

Chupo
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Chupo kaže...
..

 

Taj bug u Windows-ima postoji valjda vec 20 godina a na slici se vidi kako TCP/IP postavke izgledaju kad se to (nakon update-a drivera) desi.

 -- da, osim što takav bug ne postoji :)

-ili imaš ručne postavke ili imaš dhcp, može i mix gdje postaviš npr dns-gw no to ne treba raditi pojedino računalo u lan-u nego router-postavke (svaki nudi definiranje dns..) i tad računala sve dobiju dhcpom, obrnuto ručno se ne radi osim kad postoji konkretan razlog, nepraktično itd dok je rezultat isti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Chupo kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Sve je radilo bez problema na prijašnjoj verziji windowsa10 od prije par dana s toga uzrok je nova verzija windowsa. Treba mi riješenje u vidu izmjeni tu i tu postavku u registriju ili nešto slično.

 

Provjeri da li se nakon update-a Windows-a (s kojima su se update-ali i LAN/wifi driveri) nisu poremetile TCP/IP postavke pa je ukljuceno Use the following IP addres i Use the following DNS server addresses a polja su prazna (sta je inace nemoguce postici kad se te opcije ukljuce pa stisne OK jer ce Windows-i javiti gresku The adapter requires at least one IP address. Please enter one.). Meni se je to desilo neki dan nakon update-a s 1909 na 2004 i simptomi su bili isti.

 

Rjesenje je ili podesiti staticku IP adresu i upisati DNS server ili (ako postoji DHCP) ukljuciti automatske IP i DNS servere.

 

Taj bug u Windows-ima postoji valjda vec 20 godina a na slici se vidi kako TCP/IP postavke izgledaju kad se to (nakon update-a drivera) desi.

Hvala na inf. no izgubio sam strpljenje i reinstalirao windowse. Stari windowsi rade super.

Odsad nadalje držim se one, ako nije pokvareno ne diraj.

Taj moj problem je jako raširen na netu, mnogi ga imaju. Navodno je riješen sa novim updateom. Ako se odlučim na update i budu isti simptomi, probati ću tvoje riješenje.

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...
Chupo kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Sve je radilo bez problema na prijašnjoj verziji windowsa10 od prije par dana s toga uzrok je nova verzija windowsa. Treba mi riješenje u vidu izmjeni tu i tu postavku u registriju ili nešto slično.

 

Provjeri da li se nakon update-a Windows-a (s kojima su se update-ali i LAN/wifi driveri) nisu poremetile TCP/IP postavke pa je ukljuceno Use the following IP addres i Use the following DNS server addresses a polja su prazna (sta je inace nemoguce postici kad se te opcije ukljuce pa stisne OK jer ce Windows-i javiti gresku The adapter requires at least one IP address. Please enter one.). Meni se je to desilo neki dan nakon update-a s 1909 na 2004 i simptomi su bili isti.

 

Rjesenje je ili podesiti staticku IP adresu i upisati DNS server ili (ako postoji DHCP) ukljuciti automatske IP i DNS servere.

 

Taj bug u Windows-ima postoji valjda vec 20 godina a na slici se vidi kako TCP/IP postavke izgledaju kad se to (nakon update-a drivera) desi.

Hvala na inf. no izgubio sam strpljenje i reinstalirao windowse. Stari windowsi rade super.

Odsad nadalje držim se one, ako nije pokvareno ne diraj.

Taj moj problem je jako raširen na netu, mnogi ga imaju. Navodno je riješen sa novim updateom. Ako se odlučim na update i budu isti simptomi, probati ću tvoje riješenje.

 

 -s win10 kao običan korisnik nemaš više 'izbor', tj update je samo stvar datuma-odgode, ne žuriti jer su mogući bugovi + kašnjenje supporta-drivera proizvođača hw koji sad svakih 6mj trebaju loviti win-build ali ne možeš bez updatea jer je dio uvjeta win10, tj alternativa je ne-w10 druge nemaš (izbor) tj samo odgoda.

-opisani problem nema veze s gornjim primjerom, tj pucanje veze i sl. osim win ili drivera može biti tisuće drugih razloga, npr prošli mjesec prekidi i svi su dobili -10kn umanjen račun, što nema veze s računalom nego operaterom i tad ne možeš imati fix i nema baš nikakve veze s win10 ili računalom..

 

+ realnost, lako je za sve optužiti ms-win-update.. no realno, tisuće-milioni istih-sličnih konfiguracija-računala rade i to što se na internetu može pronaći 'puno' primjera koji su možda slični ne znači baš ništa, tj puno je ako svaki dan jedna osoba dobije jackpot, dok je ljudi 7 milijardi pa je to statistički mala šansa, slično za usporedbu problema-interenet, tj da je to problem u win ili driveru tad bi isti dan milion korisnika imalo identičan problem, ne 'puno' kao desetak-stotina nego tisuće..

-ako se isti problem ne desi svima, tad nije isti uzrok, tj ako se to desi samo tebi tad je nešto što je povezano s tvojim računalom, opremom, postavkama, linijom, nešto što ostali-većina nema ili ima drugačije, npr banalno možda malware (nije nego kao primjer), tj nikad nećeš otkriti uzrok a time ni fix ako tražiš na pogrešnom mjestu pogrešnu stvar tj ako za sve optužiš npr update, upravo kao i poslovica kaže, ako nije pokvareno ne diraj.. što ako diraš nešto što nije pokvareno, što nije uzrok tvog problema samo zato jer netko na internetu ima ''sličan'' problem.. tj kao u ljekarni da uzmeš neki lijek jer je čovjeku ispred tebe pomogao.. -pogrešno, razmišljanje i rješavanje problema, tj ostani pri nastavku poslovice, ne diraj.. (a izbor realno nemaš, osim odgode). Što ti ''sličan problem'' s nekim primjerom s interneta pomaže ako je npr prekid linije kao prošli mjesec? Jer svaki problem mreže je jednak rezultat tj nema interneta tj ima samo kad sve radi, hw+sw+ linija .. bilo što može biti uzrok dok je to u najmanje slučajeva update, odnosno tad je to zbog starog-novog drivera tj kad ms promjeni driver za uređaj ali to se ne radi sa svakim buildom nego jednom u desetak godina za mrežu, za vga češće kao i za chipset + tad ako je upitanju verzija drivera, obično je povezano s powermanagmentom tj paljenje-gašenje uređaja (štednja struje) i postavkama računala (bios+os/driver) tj ponekad treba driver, ponekad samo podesiti-opciju (uključiti-isključiti), ili kao što u početku tražiš nešto za čačkati-promijeniti u npr reg. (što se ne radi osim kad je nužno).

 

-zašto to pišem, jer imaš normalne win10 kao i ostali, kao i ja.. imaš normalno računalo kao ostali-ja.. tad će i tebi kao i ostalima-meni pod istim uvjetima isti os-soft raditi jednako kao ostalima-meni. To je logika, matematika, determinizam i zadana formula, tj dok ne promjeniš neki dio formule uvjek moraš dobiti isti rezultat. Ako je tvoj rezultat drugačiji, tad tražimo razliku.. što je različito kod tebe u odnosu na ostale-mene? win je isti.. tj tad upravo win ili update nije uzrok tj to je tek posljednji mogući uzrok i to u slučaju kad ms promjeni drivermodel u upgradeu verzije (kao za vga s 18-1909 buildovima..) ali to za mrežu nije rađeno u ovoj nadogradnji pa tako to nije logično za pretpostaviti (ali nije nemoguće..).

-tj ako želiš naći uzrok traži dalje.. jer determinizam kaže da će se opet ponoviti isto ako nešto u formuli ne promjeniš a update će doći, dan prije-poslje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Neće doći jer kao što znaš imaš program koji to spriječava, zove se stopupdates10. Bio je opisan u Bugu.
A problem s gubljenjem konekcije nakon updatea možeš izguglati pa vidjeti da objektivno postoji i da ga je MS takoder priznao.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...
Neće doći jer kao što znaš imaš program koji to spriječava, zove se stopupdates10. Bio je opisan u Bugu.
A problem s gubljenjem konekcije nakon updatea možeš izguglati pa vidjeti da objektivno postoji i da ga je MS takoder priznao.

 Ja onda imam srece koliko sam tezak ;)

Na 3 racunara nikad problema sa updateovima....

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Alfredo nr.2 kaže...
Neće doći jer kao što znaš imaš program koji to spriječava, zove se stopupdates10. Bio je opisan u Bugu.
A problem s gubljenjem konekcije nakon updatea možeš izguglati pa vidjeti da objektivno postoji i da ga je MS takoder priznao.

-ok, čačkaš po osu i imaš problem, zaključak?

-problemi koje ms prizna su bugovi-grešeke.. i to se ispravlja, + radi svima osim tebi, što je zaključak?

 

-ili ovako, za 'normalne' win10 je 'normalna' tema, za 'spešledišn' korisnike koji npr blokiraju update otvori zasebnu-pripadnu temu jer s normalnim win tad nemaš veze tj pitanja-probleme treba postaviti na odgovarajućem mjestu, jednako kao da je neki drugi os u pitanju npr xp.. tad će odgovori biti vjerojatno točni, jer to je tako, to je preduvijet da ti se može pomoći, tj ili imaš standardne-iste ms windowse 10, aktualnu verziju (posljednja tri builda) ili nemaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Neće doći jer kao što znaš imaš program koji to spriječava, zove se stopupdates10. Bio je opisan u Bugu.
A problem s gubljenjem konekcije nakon updatea možeš izguglati pa vidjeti da objektivno postoji i da ga je MS takoder priznao.

-ok, čačkaš po osu i imaš problem, zaključak?

-problemi koje ms prizna su bugovi-grešeke.. i to se ispravlja, + radi svima osim tebi, što je zaključak?

 

-ili ovako, za 'normalne' win10 je 'normalna' tema, za 'spešledišn' korisnike koji npr blokiraju update otvori zasebnu-pripadnu temu jer s normalnim win tad nemaš veze tj pitanja-probleme treba postaviti na odgovarajućem mjestu, jednako kao da je neki drugi os u pitanju npr xp.. tad će odgovori biti vjerojatno točni, jer to je tako, to je preduvijet da ti se može pomoći, tj ili imaš standardne-iste ms windowse 10, aktualnu verziju (posljednja tri builda) ili nemaš.

Smiješan komenatar. Program je odličan, možeš ga slobodno isprobati.

A što se tiče problema s gubljenjem internet konekcije, evo ti članak koji govori o tome, začudo dešava se na win 10 na kojim se ne čačka po OS-u :) https://lifehacker.com/how-to-fix-windows-10s-latest-no-internet-connection-bu-1844458254

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-- da, osim što takav bug ne postoji :)

 

Ne? A sta je onda na screenshot-u kojeg sam poslao? :-) Da li ti mozes napraviti takav screenshot bez Photoshopa? Screenshot kojega sam poslao nije nastao nakon sta bi odabrane opcije tek bile selektirane a prije klika na OK nego je tako dialog izgledao nakon update-anja Windows-a.

 

Na osnovu cega si napisao da takav bug ne postoji i kakve veze ima ovo sta si napisao u vezi DHCP-a, DNS-a i gateway-a a odnosi se na slucaj kada sve radi ispavno??

 

Ja sam napisao kakva je situacija u slucaju kad se desi opisani bug a u tom slucaju se moze ili IP i DNS staviti na automatski (a onda treba postojati i neki DHCP) ili se IP i DNS moze upisati rucno - drugim rijecima treba upisati bilo koje ispravne informacije da se pripadajuce vrijednosti u Registry-u koje su zbog update-a postale neispravne zamijene s ispravnima. To da li ce netko koristiti DHCP ili ce podesavati staticke IP adrese ovisi o tome sta kome treba. Ja recimo bez obzira da se "to ne radi" i na PC-u i na laptopu (samo za kucnu mrezu) i na televiziji i na nekoliko Raspberry Pi-ova i na nekoliko Orange Pi PC-ova imam podesene staticke IP adrese :-) Ali to nema veze s temom.

Chupo
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
Alfredo nr.2 kaže...
Chupo kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Sve je radilo bez problema na prijašnjoj verziji windowsa10 od prije par dana s toga uzrok je nova verzija windowsa. Treba mi riješenje u vidu izmjeni tu i tu postavku u registriju ili nešto slično.

 

Provjeri da li se nakon update-a Windows-a (s kojima su se update-ali i LAN/wifi driveri) nisu poremetile TCP/IP postavke pa je ukljuceno Use the following IP addres i Use the following DNS server addresses a polja su prazna (sta je inace nemoguce postici kad se te opcije ukljuce pa stisne OK jer ce Windows-i javiti gresku The adapter requires at least one IP address. Please enter one.). Meni se je to desilo neki dan nakon update-a s 1909 na 2004 i simptomi su bili isti.

 

Rjesenje je ili podesiti staticku IP adresu i upisati DNS server ili (ako postoji DHCP) ukljuciti automatske IP i DNS servere.

 

Taj bug u Windows-ima postoji valjda vec 20 godina a na slici se vidi kako TCP/IP postavke izgledaju kad se to (nakon update-a drivera) desi.

Hvala na inf. no izgubio sam strpljenje i reinstalirao windowse. Stari windowsi rade super.

Odsad nadalje držim se one, ako nije pokvareno ne diraj.

Taj moj problem je jako raširen na netu, mnogi ga imaju. Navodno je riješen sa novim updateom. Ako se odlučim na update i budu isti simptomi, probati ću tvoje riješenje.

 

 -s win10 kao običan korisnik nemaš više 'izbor', tj update je samo stvar datuma-odgode, ne žuriti jer su mogući bugovi + kašnjenje supporta-drivera proizvođača hw koji sad svakih 6mj trebaju loviti win-build ali ne možeš bez updatea jer je dio uvjeta win10, tj alternativa je ne-w10 druge nemaš (izbor) tj samo odgoda.

-opisani problem nema veze s gornjim primjerom, tj pucanje veze i sl. osim win ili drivera može biti tisuće drugih razloga, npr prošli mjesec prekidi i svi su dobili -10kn umanjen račun, što nema veze s računalom nego operaterom i tad ne možeš imati fix i nema baš nikakve veze s win10 ili računalom..

 

+ realnost, lako je za sve optužiti ms-win-update.. no realno, tisuće-milioni istih-sličnih konfiguracija-računala rade i to što se na internetu može pronaći 'puno' primjera koji su možda slični ne znači baš ništa, tj puno je ako svaki dan jedna osoba dobije jackpot, dok je ljudi 7 milijardi pa je to statistički mala šansa, slično za usporedbu problema-interenet, tj da je to problem u win ili driveru tad bi isti dan milion korisnika imalo identičan problem, ne 'puno' kao desetak-stotina nego tisuće..

-ako se isti problem ne desi svima, tad nije isti uzrok, tj ako se to desi samo tebi tad je nešto što je povezano s tvojim računalom, opremom, postavkama, linijom, nešto što ostali-većina nema ili ima drugačije, npr banalno možda malware (nije nego kao primjer), tj nikad nećeš otkriti uzrok a time ni fix ako tražiš na pogrešnom mjestu pogrešnu stvar tj ako za sve optužiš npr update, upravo kao i poslovica kaže, ako nije pokvareno ne diraj.. što ako diraš nešto što nije pokvareno, što nije uzrok tvog problema samo zato jer netko na internetu ima ''sličan'' problem.. tj kao u ljekarni da uzmeš neki lijek jer je čovjeku ispred tebe pomogao.. -pogrešno, razmišljanje i rješavanje problema, tj ostani pri nastavku poslovice, ne diraj.. (a izbor realno nemaš, osim odgode). Što ti ''sličan problem'' s nekim primjerom s interneta pomaže ako je npr prekid linije kao prošli mjesec? Jer svaki problem mreže je jednak rezultat tj nema interneta tj ima samo kad sve radi, hw+sw+ linija .. bilo što može biti uzrok dok je to u najmanje slučajeva update, odnosno tad je to zbog starog-novog drivera tj kad ms promjeni driver za uređaj ali to se ne radi sa svakim buildom nego jednom u desetak godina za mrežu, za vga češće kao i za chipset + tad ako je upitanju verzija drivera, obično je povezano s powermanagmentom tj paljenje-gašenje uređaja (štednja struje) i postavkama računala (bios+os/driver) tj ponekad treba driver, ponekad samo podesiti-opciju (uključiti-isključiti), ili kao što u početku tražiš nešto za čačkati-promijeniti u npr reg. (što se ne radi osim kad je nužno).

 

-zašto to pišem, jer imaš normalne win10 kao i ostali, kao i ja.. imaš normalno računalo kao ostali-ja.. tad će i tebi kao i ostalima-meni pod istim uvjetima isti os-soft raditi jednako kao ostalima-meni. To je logika, matematika, determinizam i zadana formula, tj dok ne promjeniš neki dio formule uvjek moraš dobiti isti rezultat. Ako je tvoj rezultat drugačiji, tad tražimo razliku.. što je različito kod tebe u odnosu na ostale-mene? win je isti.. tj tad upravo win ili update nije uzrok tj to je tek posljednji mogući uzrok i to u slučaju kad ms promjeni drivermodel u upgradeu verzije (kao za vga s 18-1909 buildovima..) ali to za mrežu nije rađeno u ovoj nadogradnji pa tako to nije logično za pretpostaviti (ali nije nemoguće..).

-tj ako želiš naći uzrok traži dalje.. jer determinizam kaže da će se opet ponoviti isto ako nešto u formuli ne promjeniš a update će doći, dan prije-poslje..

 

Ko sta sam reko, taj bug se (kao i stotine drugih) u Windows-ima vuce vec jako dugo vremena:

 

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/dab4ab65-0005-465d-ae2c-f5b1af91ae2b/static-ip-address-shows-blank-in-gui-but-network-still-works-somewhat

 

https://support.microsoft.com/en-us/help/2555789/blank-default-gateway-may-occur-after-configuring-static-ip-address-fo

 

Cause
When removing a network driver using a vendor-provided uninstallation program or through Device Manager, previously entered static IP address information may not be removed correctly from the registry. After reinstalling the network driver and reentering the same static IP address, the presence of previous registry information prevents the newly entered address information from being saved correctly.

More Information
This problem is difficult to reproduce, and may only occur once in five or more network driver uninstallation attempts. This issue may occur with any network adapter.

 

Na internetu se mogu naci na deseci manifestacija tog bug-a koji se je nekim ljudima nakon nedavnog update-a desio i na 5-6 kompjutera.

Chupo
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice