Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.710.013
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Microsoft je još krajem 2018. (nakon fijaska s brisanjem datoteka) napravio promjene na koji se način dostavljaju ažuriranja. 

 

Kao što već znaš, Windows ima ugrađenu obaveznu telemetriju. Ona konstantno Microsoftu šalje kakav hardver ima tvoje računalo. Netko s identičnom ili približno identičnom konfiguracijom će pohrliti i nadograditi Windows, te će naletjeti na neki problem. Microsoft će to vidjeti u telemetriji i blokirati će ažuriranje za sva računala koja imaju taj hardver, odnosno, koja koriste taj driver koji izaziva problem.

 

Tek kada Microsoft utvrdi da nadogradnja na računalima identičnima tvojem više nema nikakvih problema, Windows će ti najprije ponuditi nadogradnju preko WU i tek nakon nekoliko dana/tjedana Windows pokrenuti instalaciju ako je ti već nisi napravio.

 

Upravo zato trebaš pustiti Windows Update na miru da odradi sve automatski. Ja, konkretno, obično nadograđujem odmah, ali to radim isključivo jer znam koji su rizici kod prerane nadogradnje, a i kako se vratiti na staru verziju na naj bezbolniji način.

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

ja sam nekidan imao problem no nije do win 10 iako se na prvu čini tako..

nova ploča, cpu, memorija...

 

kada win nakon prve instalacije ode u restart više nije htio nastaviti instalaciju nego je stalno javljao grešku bez objašnjenja...

 

skontao sam da nakon restarta moram isčupati na vrijeme USb stick s windowsima jer idiotska ploča ostavi boot 1 USB stick i win ne kuži da treba nastaviti instalaciju na SSD već prepozna first boot USb stick i ništa mu nije jasno.. 

 

*dakle, nakon vađenja sticka treba opet ući u bios, namjestiti first boot SSD i onda sve ide kao po loju. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 14:20 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
hahhaajaads kaže...
Marko :D kaže...
Zato pustiš Windows da se sam nadogradi kad za to dođe vrijeme i izbjegneš takve probleme...

 Iskreno ne kuzim ovu logiku. Ako pustim da sam napravi update, nece bit problema a ako ostavim win update off i nakon nekog vremena radim update onda ce bit problema ? Takvih stvari nije bilo na win 7...

 -marko govori o upgradeu, dok se sve sad naziva update..

-win je updateao-upgradeao (nejasno) .. našao greške i popravio, u čemu je problem? Čega nije bilo na win7.. :)

-update je obavezan, uvjet, upgrade je svakih 6mj ali ne treba žuriti (novi driveri i sl + mogući bugovi koji kasnije nestanu tj normalno će upgrade doći kroz 3-6mj i tad se obavi).

 

bongy kaže...

Uspio sam nekako instalirat. U biosu mi je bio lagasy mode pa sam prebacio na uefi only. Boot usb sto sam snimio preko onog rufas ili kako se vec zove nije htjeo pomreniti nikako. Onda sam na sd sd karticu snimio preko tvog linka i pokrenio mi je instalaciju kad sam booto kao usb sd karticu ali nije htjeo bootat instalaciju preko uefi sd kartice.

 

Uglavnom nema goreg od novog win.i jeb.sa instaliranjem svega ponovo

 -problem je u neznanju, kako se priprema install medij, podešavanje biosa (nepotrebno petljanje oko legacy-uefi zato jer tako kaže neki prijatelj.. tvoje računalo i postavke nemaju veze s postavkama na drugom računalu prijatelja i tad nisu ista pravila tj postavke, kao gorivo za auto dizel-benzin.. to znaš ili ne znaš, ako ne znaš tad to ne radiš dok ne naučiš...)

-opet, u čemu je problem? nešto ne radi? btw nisi morao stavljati novi evo970 tj kakve to ima veze (jer nevažan je disk, pravila su ista) i tad se čudiš da sve što želiš trebaš instalirati? .. ne trebaš ako nećeš.

 

Anđeo bez falinge kaže...

ja sam nekidan imao problem no nije do win 10 iako se na prvu čini tako..

nova ploča, cpu, memorija...

 

kada win nakon prve instalacije ode u restart više nije htio nastaviti instalaciju nego je stalno javljao grešku bez objašnjenja...

 

skontao sam da nakon restarta moram isčupati na vrijeme USb stick s windowsima jer idiotska ploča ostavi boot 1 USB stick i win ne kuži da treba nastaviti instalaciju na SSD već prepozna first boot USb stick i ništa mu nije jasno.. 

 

*dakle, nakon vađenja sticka treba opet ući u bios, namjestiti first boot SSD i onda sve ide kao po loju. 

 -jednostavnije i bolje pravilo.. ne dirati bootorder tj postaviti prvo disk (hdd-ssd-koji već...) i koristiti za install-boot QuickBoot/CMS meni (f-tipke...) jer to je jednokratna potreba + važno, na taj način se vidi i mod ako bios pordžava uefi-gpt i/ili mbr .. i zato se koristi cms, ne order. Tad nema ni takve promjene redosljeda boota tj nema opisanog problema ...

+ inače je to na 'kemijanim' installerima kao AiO ili crack-loaderima.. a to svakako treba zaobići (smeće).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 14:25 (ihush).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

 

-win je updateao-upgradeao (nejasno) .. našao greške i popravio, u čemu je problem? Čega nije bilo na win7.. :)

 

 

 Nasao je gresku jer sam ja manualno morao upisati scannow u cmd, da to nisam napravio (i da nisam znao za to) onda bi se mucio danima sve dok ne napravim nove windowse... Problem je opet kazem, znaci sve radi super, napravim update (reko da isprobam one nove gpu schedulere) i bam, bsod. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
hahhaajaads kaže...
ihush kaže...

 

-win je updateao-upgradeao (nejasno) .. našao greške i popravio, u čemu je problem? Čega nije bilo na win7.. :)

 

 

 Nasao je gresku jer sam ja manualno morao upisati scannow u cmd, da to nisam napravio (i da nisam znao za to) onda bi se mucio danima sve dok ne napravim nove windowse... Problem je opet kazem, znaci sve radi super, napravim update (reko da isprobam one nove gpu schedulere) i bam, bsod. 

 -pazi, jesi li napravio update ili upgrade, nije isto (ali MS to već godinama gura pod isto..).

-bsod.. možeš ga imati uvjek, tj kad god nešto kao npr driver ili komponenta nije ok.. ili malware ili nešto deseto (igra..)... ako imaš kvar, tad kvar moraš otkloniti i to tad nema veze s win. Ako je driver ili nešto treće tad opet nije krivac win-update/upgrade tj je jer je povezano s verzjama ali sfc tad ne bi našao i popravio problem tj to znači da nije win-driver i sl. problem nego nešto  treće, npr hdd, pregrijavanje, ram.. itd. tj posljedica su oštećeni sys-dll fileovi a mougće i zbog malwarea itd.

-no na kraju, radi.. problem? Ako je i postojao, ispravljeno.. tj možeš jednako pohvaliti win10 ili misliš da je to zasluga win7, čudotvornih moći ili slučajnosti?...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
hahhaajaads kaže...
Marko :D kaže...
Zato pustiš Windows da se sam nadogradi kad za to dođe vrijeme i izbjegneš takve probleme...

 Iskreno ne kuzim ovu logiku. Ako pustim da sam napravi update, nece bit problema a ako ostavim win update off i nakon nekog vremena radim update onda ce bit problema ? Takvih stvari nije bilo na win 7...

 -marko govori o upgradeu, dok se sve sad naziva update..

-win je updateao-upgradeao (nejasno) .. našao greške i popravio, u čemu je problem? Čega nije bilo na win7.. :)

-update je obavezan, uvjet, upgrade je svakih 6mj ali ne treba žuriti (novi driveri i sl + mogući bugovi koji kasnije nestanu tj normalno će upgrade doći kroz 3-6mj i tad se obavi).

Ne vrijedi to sada samo za nadogradnje; to sada vrijedi i za obična kumulativna ažuriranja što je odlično... 

10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
hahhaajaads kaže...
ihush kaže...

 

-win je updateao-upgradeao (nejasno) .. našao greške i popravio, u čemu je problem? Čega nije bilo na win7.. :)

 

 

 Nasao je gresku jer sam ja manualno morao upisati scannow u cmd, da to nisam napravio (i da nisam znao za to) onda bi se mucio danima sve dok ne napravim nove windowse... Problem je opet kazem, znaci sve radi super, napravim update (reko da isprobam one nove gpu schedulere) i bam, bsod. 

 -pazi, jesi li napravio update ili upgrade, nije isto (ali MS to već godinama gura pod isto..).

-bsod.. možeš ga imati uvjek, tj kad god nešto kao npr driver ili komponenta nije ok.. ili malware ili nešto deseto (igra..)... ako imaš kvar, tad kvar moraš otkloniti i to tad nema veze s win. Ako je driver ili nešto treće tad opet nije krivac win-update/upgrade tj je jer je povezano s verzjama ali sfc tad ne bi našao i popravio problem tj to znači da nije win-driver i sl. problem nego nešto  treće, npr hdd, pregrijavanje, ram.. itd. tj posljedica su oštećeni sys-dll fileovi a mougće i zbog malwarea itd.

-no na kraju, radi.. problem? Ako je i postojao, ispravljeno.. tj možeš jednako pohvaliti win10 ili misliš da je to zasluga win7, čudotvornih moći ili slučajnosti?...

 Update, znaci update windowsa. Znaci nema teoretske sanse da se bas pojavi bsod kad ja updateam windowse, a prije toga se nikad to nije desavalo. 

 Znaci opet kazem, desio se bsod sa onim errorom koji sam gore napisao, napravio sfc scannow i od tad nista. Kod mene se pregrijavanje nemre desit, grafa mi radi na cca 60 stupnjeva, proc na ~47, diskovi kolko gledam su na cca 30-35 stupnjeva, ram ne znam ali znam da na dodir nisu vruci. Iako mi je windows defender iskljucen, virusa nemam jer igram 99% oriđiđi igre i bez nekakvih sumnjivih downloada (osim ono jednom kad sam skinuo onu neku igru za bench prek torretna, ali onda bi se tad javio bsod a ne sad, kad je igra vec izbrisana davnih dana). Znaci gore sam rekao da je scannow nasao neke korupt podatke, popravio ih i eto od tad nista, jedino ako je bila bas takva slucajnost da bi mi se samo jednom desio taj bsod i nikad vise..

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
hahhaajaads kaže...
...

 Update, znaci update windowsa. Znaci nema teoretske sanse da se bas pojavi bsod kad ja updateam windowse,..

 -update znači jedno i drugo, by ms..

-ima, upravo suprotno, greška se može desiti bilo kad i kad dođe do izmjene-korištenja filea tad se primjeti, npr stavke u reg i sl. ili registracija sys.komponenti (koje da bi radile moraju biti registrirane valjanim načinom, verzija i sl. 'sitnjarije' tj sam os nije igra nego nešto malo kompliciranija stvar). Upgrade/update app bi trebala detektirati problem prije tj na vrijeme upozoriti korisnika ako je nešto nekompatibilno kod upgradea, ali kranje blesavo to prođe i onda rollbacka nazad i sl.

-no u čemu je problem? imao si problem, fixano, radi.. u ovom slučaju sfc-scan je zadovoljavajući odgovor ali i dalje ne znamo ništa, uzrok pa ni to što je problem osim što su win10 za nešto krivi dok su win7 vjerojatno super.. no to nije tema, nego win10-poblemi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
tajo1960 kaže...

Tako da, nekako sumnjam da je do ploče i BIOSa...   Prije je do brzih prstića koji kliknu neželjeno...

 Zemljak, žao mi je,   no ništa nisam stisnuo jer je to prvo pravilo kod instalacije odn kod restarta.

Bit će da je do ploče.

Danas ću pnovo napraviti reinstal, jer nisam imao vremena od nekidan ništa ni instalirati pa ti javim ovdje.

Ako sam slučajno, što se događa i pametnima, priznat ću. Nemam problema s Egom. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

 -update znači jedno i drugo, by ms..

 

 ti stari nemoj zezati...prvi si davno pisao upgrade je jedno, update ej drugo...

pa onda kod prvih apgrejda; "ne, ne korisnik je kriv što mu nešto ne radi, ne Windowsi", da bi od prije dvije godine počeo pisati " da, MS je radio gluposti s tim nadogradnjama.la.la.la"

 

pamćenje me jako dobro služi. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...
ihush kaže...

 -update znači jedno i drugo, by ms..

 

 ti stari nemoj zezati...prvi si davno pisao upgrade je jedno, update ej drugo...

..

 -i dalje update nije upgrade, tj dvije različite riječi, različitog značenja.

update je: redovito ažuriranje, updejtanje, npr antivirus lista + fixevi.

upgrade je: nova winver, novi os, novi build, nova aplikacija (jer ne mora biti samo os, može npr adobe-paket ili office..), upgrade uključuje i updateove, kumulativno, dok su nekad postojali SPovi, ali odavno toga nema, odnosno MS je taj koji je izjednačio te dvije stvari i sve ide kroz redoviti update koji je obavezan i običan korisnik ne vidi nikakvu razliku jer nije napomenuto-istaknuto nekom riječju-oznakom.. pa tako u updateu vidiš dio kao 2004.. koji se nudi na klik.

-problem je i prijevoda, upgrade je nadogradnja, i možeš jednako prevesti update, koji se može nazvati i održavanje-ažuriranje.. a na kraju ispadne svejedno, odnosno samo ovisi o datumu ili insider-fast statusu korisnika.

-ne treba žuriti s upgradeom, tko želi može skinuti install i njime upgradeati, dok se korisniku pojavi u opcijama updatea-upgrade build 2004 i ovisno o kliku, želi, odgodama to korisnik može odgađati cca 6mj. Bolje je ne čekati rok-automatiku nego obaviti to 'ručno' kad je korisniku zgodno, kad ne žuri s poslom i sl. tj ako se čeka autoamatika tad se može desiti upravo to da netko treba nešto raditi a računalo baš tad radi upgrade koji može potrajati + može biti problema iz bilo kojeg razloga (jer stalno nešto čačkaju-izbacuju, support i to glupi ms-installer ne vidi prije nego tek kad ne prođe, npr zbog izbačenog drivera neke sporedne komponente kao printer, tv-card itd..).

-ja pišem isto, čitaj.. ms je taj koji time stvara nepotrebnu zbrku-nerazumijevanje, ali cilja na 90% juzera koji ništa ne znaju.. i njima je to sve isto, radi ili ne.. a to je ekšli i bit. Radi. Odnosno, što je problem u gornjim postovima? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pohrana

 

Pozz. Molio bih pomoć. Šta i kako mogu uraditi vezano za laptop Acer aspire 1 a114-31-C9fs. Nedostatak pohrane da skinem anzuriranje. Dodao sam dodatni hard ali nikako ne mogu se pomaknuti smjesta. Molim vas pomoć. U prilogu je fotka moje pohrane te nikako ne mogu očistiti disc c od ovoga šta je. Kako mogu staviti dodatni hard za glavni disc. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2020 12:09 (dani09111).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dani09111 kaže...

Kakva je to particija od 30 GB, puuuno premalo i sada možeš dodavati koliko god diskova ti srce želi, OS gleda particiju na kojoj se on sam nalazi, sve ostalo je nebitno.

Obavezan backup svih podataka, skini i instaliraj program s kojim možeš proširiti C particiju tako da joj dodaš prostor neke druge particije na istom disku, KLIK.

Jednostavno je, opcija resize, biraš particiju koju želiš proširiti, biraš particiju kojoj ćeš uzeti prostor da bi proširio prvu i apply, čitaj dobro kaj program traži i nemaš problema,

isto tako budi strpljiv jer ovako nešto može potrajati.

Ako želiš mogu ti ja osobno to odraditi preko Teamviewera na daljinsko upravljanje, samo prije kopiraj sve bitno na neki drugi disk, po mogućnosti vanjski ili interni kojega kasnije izvadi van. Može PM.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2020 12:27 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dani09111 kaže...

Pohrana

 

Pozz. Molio bih pomoć. Šta i kako mogu uraditi vezano za laptop Acer aspire 1 a114-31-C9fs. Nedostatak pohrane da skinem anzuriranje. Dodao sam dodatni hard ali nikako ne mogu se pomaknuti smjesta. Molim vas pomoć. U prilogu je fotka moje pohrane te nikako ne mogu očistiti disc c od ovoga šta je. Kako mogu staviti dodatni hard za glavni disc. 

Daj nam sliku iz computer managment/storage

morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dani09111 kaže...

Pohrana

 

Pozz. Molio bih pomoć. Šta i kako mogu uraditi vezano za laptop Acer aspire 1 a114-31-C9fs. Nedostatak pohrane da skinem anzuriranje. Dodao sam dodatni hard ali nikako ne mogu se pomaknuti smjesta. Molim vas pomoć. U prilogu je fotka moje pohrane te nikako ne mogu očistiti disc c od ovoga šta je. Kako mogu staviti dodatni hard za glavni disc. 

 -30gb je minimum (stari, za tablet-mobitel..) + naravno sve ostale opcije, sve instalirano nešto dodaje na sys-disk (neovisno što možeš instalirati na drugi disk/particiju).

-ako je to disk, tad ili ideš na veći ili se prilagodiš + to nije 'pravi' laptop, to je klasa tablet (storage+ram..) ili subnotebook, no naziv je nevažan, važna su fizička ograničenja.

-ako je particija (dio većeg diska) tad povećaš.. + poželjno sve obrisati, particije, kreirati novo, clean install napravi sve + ukloniti recovery i sl. oem particije jer zastarjevaju. Na njima se obično nalaze i driveri + aktivacija-key, ali to je 99% nepotrebno, jer win sam skine potrebne drivere + jednom aktiviran je u ms-server bazi i automatski se aktivira. Moraš samo paziti na verziju, home-pro, tj ako imaš home tad moraš instalirati home da bi se reaktivirao.. ako imaš pro tad je šteta staviti home (par mrežnih fičera, nevažni za većinu kućnih korisnika ali ... + reklame i sl.).

-današnje računalo za normalan rad traži 4gb rama, imaš 2gb ako možeš dodaj.. jer i vga (integrirana) troši dio i appsi su bahatiji kao igre, brovseri itd. lakše diše.

-disk, npr ssd, barem 120gb, dovoljno jeftin-isplativ, može veći.. opet ovisno o potrebama, radu, željama.. poželjno za win-sys barem 60gb tad sys može disati, update-upgrade + tempovi.. no do 120 ugl ne dijeliš, veći može. Preporuka za ssd je što veći u jednom komadu (zbog trajnosti-TRIM..) ako je običan hdd, tad je to nevažno i dijeliš ga po želji-potrebi ali je ugl veći, 500-1000gb.. ... treći tip je m2, sata ili nvme, kao ram ali je disk.. + opcije/podrška biosa (boot).

-sve je povezano biosom, licenca-uefi-gpt.. + ralunala te klase uopće ne moraju u biosu nuditi neki drugi izbor (jedna stavka menija nema se što izabrati...) dok nova računala polako gube opcije za npr legacy-mbr a to je važno za boot, install i sl. ili-ili.. da bi mogao instalirati sve mora biti usklađeno-kompatibilno, od boota installa, bios, disk.

 

-na disku do 30gb (može i SD kartica, mobitel i sl.) win radi drugačiju instalaciju, prilagođenu uređaju.. i tad je sam win cca 10-20gb (+ kompresija).. tako da je tvoje stanje s +2gb slobodnog realno (kapacitet je ugl 27-28gb, ne 32 tj razlika u SI sustavu i PC-bazi-2 Byte, KiBi ....) nemaš što pobrisati, tj imaš dva/tri temp foldera (wintemp, usertemp + update-download.. potraži temu), sadržaj možeš obrisati ali konstantno će se puniti jer tako radi računalo, + diskcleanup + opcija sys.. obrisat će cca 2-5gb.. nedovoljno za duže korištenje, dok browseri keširaju sve smeće interneta i svaki dan možeš prazniti browser keš no opet uzaludno.. neusporedivo 30gb i recimo 100gb za sys disk.

-svi ostali diskovi su sporedni, tj ne pomažu za sys dio, osim ako kreneš u modificiranje svih povezanih opcija ali to je samo za naprednije usere + novi problemi.. banalno, npr font-folder, update, temp, swap itd.. lako je muvnuti npr dokumente-download ali to je samo dio dok sys dio + sve app nešto čačkaju po sys jendostavno traži više. PC nije tablet.. traži više za normalan rad.

+btw, za tablet klasu s 2gb rama + 30gb storagea se koristi 32bitna verzija, relano nema smisla 64bitna tj ima tek kad imaš više od 4gb rama + kad koristiš odgovarajuće app koje traže više a tad je to 8-više.. + 64bitna verzija zauzima više sys jer je fizički veća.. npr sma installer 2,4-4gb.. (obje verzije cca 7gb na install stikiću). Pa i to uz home-pro pripazi kad instaliraš-skidaš.. + poželjno dodati rama i veći disk ali to često u toj klasi nije moguće (zaključano, onemogućeno + bios..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Dogodilo mi se sljedece sranje kod ovih instalacija. Znaci imao sam  foldera sa slikama na ssd disku koje sam prebacio na 2 ssd disk da ovaj na kojem je bio windows mogu formatirati ( pošto sam windows snimio na m.2) 

Nakon formatiranja tog diska vracam ta 3 foldera na taj ssd disk da mi bude disk kao svaštara za preuzimanja i te stvari. Naravno kad sam skido programe i aktivatore uletio mi je torent ili neki spam ili neznam šta i zakljucali mi sva 3 foldera sa slikama. I sad pise u readme file da moram platit 1000 dolara da mi otkljucaju slike. 

 

Probao sam sa recuvom vratit ali nista od toga nema :(

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Bongy, pa ta 3 foldera vrati iz backupa.
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bongy kaže...

Naravno kad sam skido programe i aktivatore uletio mi je torent ili neki spam ili neznam šta i zakljucali mi sva 3 foldera sa slikama. I sad pise u readme file da moram platit 1000 dolara da mi otkljucaju slike. 

 

Probao sam sa recuvom vratit ali nista od toga nema :(

 

Uletio ti je RANSOMAWERE i sifrirao sve (slike, mjuzu, dokumente...), mozes se pozdravit sa svim podacima na PC-u.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bongy kaže...

Dogodilo mi se sljedece sranje kod ovih instalacija. Znaci imao sam  foldera sa slikama na ssd disku koje sam prebacio na 2 ssd disk da ovaj na kojem je bio windows mogu formatirati ( pošto sam windows snimio na m.2) 

Nakon formatiranja tog diska vracam ta 3 foldera na taj ssd disk da mi bude disk kao svaštara za preuzimanja i te stvari. Naravno kad sam skido programe i aktivatore uletio mi je torent ili neki spam ili neznam šta i zakljucali mi sva 3 foldera sa slikama. I sad pise u readme file da moram platit 1000 dolara da mi otkljucaju slike. 

 

Probao sam sa recuvom vratit ali nista od toga nema :(

 Samo ti koristi aktivatore, pametnjakoviću pametni moj! Format svega i ako imaš tu dokumentaciju negdje u sigurnom backupu vrati ih na SSD, čiste i netaknute i ostavi se aktivatora i crack-ova, ako želiš normalno računalo. Ako nemaš backup, pozdravi se s slikama ili plati razbojnicima cijenu svoje gluposti!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bongy kaže...

.. Naravno kad sam skido programe i aktivatore uletio..

..

Probao sam sa recuvom vratit ali nista od toga nema :(

- pirati nisu dobročudni patuljci, kao sir u mišolovci.. čist soft je sigurniji + oprez.

- beskorisno-pogrešno (nije spašavanje npr obrisanog-oštećenog, file je tu, nije nestao, nije oštećen, samo je 'zaštićen' a problem je 'samo' što ne znaš šifru.. odnosno crypto-ransom rezultat).

- zato postoji backup + oprez/zaštita. Nema veze s win10 (temom, tj ima koliko svaka druga soft tema.. ili drugi os, juzer-malware..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Razno razni aktivatori i slični cirkusi nisu nikako preporučljivi za korištenje, pogotovo za neiskusne korisnike, a i ostale,

uvijek postoje neke alternative za kućnoga korisnika kao Ebay i slično, a ako se ideš igrati s ovako nečim, dobra opcija

za test je neki virtual machine program, tamo staviš win 10 za test i ako ga uništiš nikome ništa.

A ovo neka bude škola svima nama, da uvijek i bez obzira što radili ili ne radili, uvijek odradimo odgovarajući backup podataka.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozz ekipa ! 

Imam jedno pitanje, kako je bolje tj preporucljivo gasiti Pc, it windowsa ili moze i iz of/on gumba. Jer se raspravljam sa bratom, da iako ga ugasim ponekad iz gumba ne moze mu biti nista. A on tvrdi suprotno, nije u pitanju nuzno ko je u pravu, nego dali je stetno gasiti ga iz of/on gumba. Hvala vam lijepo ! ☺✌🏻

Odmori se u Istini! 😊
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
veseli007 kaže...

Na jedan i na drugi način računalo odrađuje potpuno istu operaciju gašenja, tako da je potpuno svejedno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
veseli007 kaže...

Pozz ekipa ! 

Imam jedno pitanje, kako je bolje tj preporucljivo gasiti Pc, it windowsa ili moze i iz of/on gumba. Jer se raspravljam sa bratom, da iako ga ugasim ponekad iz gumba ne moze mu biti nista. A on tvrdi suprotno, nije u pitanju nuzno ko je u pravu, nego dali je stetno gasiti ga iz of/on gumba. Hvala vam lijepo ! ☺✌🏻

 Ako samo pritisnes i pustis on off onda je svejedno kao sto kolega rece a ako pritisnes i drzis dok se ne ugasi onda je bolje iz windowsa....

9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Posmatrač kaže...

 Ako samo pritisnes i pustis on off onda je svejedno kao sto kolega rece a ako pritisnes i drzis dok se ne ugasi onda je bolje iz windowsa....

 Samo stisnem i on pocne proces gasenja kao kada ga gasim iz Windowsa, ne drzim nista 0.3 sec.  Desktop Pc. Kazem bratu da ne bi trebalo biti nikakve stete, ali on se drzi one koje mu je rekao lik kad je kupovao Pc, da ga ne gasi direktno nego iz winsa. Ne gasim ga tako cesto, jednom od 100 puta, ali brat se odmah uzbudi ! 😂☺✌🏻

Odmori se u Istini! 😊
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
tajo1960 kaže...
Valentin17 kaže...
veseli007 kaže...

Na jedan i na drugi način računalo odrađuje potpuno istu operaciju gašenja, tako da je potpuno svejedno.

Nisam baš siguran... ovisi na koliko je sekundi dugme Off podešeno u BIOSu. Jer, ako je instantno - onda se komp gasi trenutno i recimo, hdd ne stigen "parkirati" aktuator i glave u početni položaj, razni servisi ne budu zatvoreni kako treba i slično.

 

Softwaresko gašenje na komandu stop ima svoj redoslijed zatvaranja svega što je bilo otvoreno, gumb Off - često bude kao kad nestane struje (a što baš nije poželjno).

 

Eto, ako je to isto, a baš i nije isto... OK, ispravi me ako griješim, ali mislim da ne griješim.

 

Samo glupi primjer - Imam mali 2,5'' prijenosni hdd i kad ga softwareski odvajam (Sigurno uklananje hardwarea) - vidim i po kontroleru (diode/lampice) da "radi" na zatvaranju svih poslova, a i po vibraciji samog kućišta diska (osjeti se pod prstima) i vidim kad to prestane (uz pojavu obavijesti na ekranu da je sada moguće sigurno ukloniti bla bla).

Instantno ištekavanje je nešto drugo... način rada kakav u biti nije predviđen da bude. Tako mislim da je i sa gašenjem cijelog kompa. Ako je napravljeno da se softwareski gasi - onda je napravljeno s razlogom, da se prethodno zatvore sve sesije koje su bile otvorene i sve stavi u "parkirni" položaj. Mehaničko, gašenje, na gumb... rekao sam maloprije.

 Ne podesava se to u biosu. TO je tako. 4 sec... Probaj....

veseli007 kaže...
Posmatrač kaže...

 Ako samo pritisnes i pustis on off onda je svejedno kao sto kolega rece a ako pritisnes i drzis dok se ne ugasi onda je bolje iz windowsa....

 Samo stisnem i on pocne proces gasenja kao kada ga gasim iz Windowsa, ne drzim nista 0.3 sec.  Desktop Pc. Kazem bratu da ne bi trebalo biti nikakve stete, ali on se drzi one koje mu je rekao lik kad je kupovao Pc, da ga ne gasi direktno nego iz winsa. Ne gasim ga tako cesto, jednom od 100 puta, ali brat se odmah uzbudi ! 😂☺✌🏻

 Onda je to identicno kao start shut down.....

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

-da rasčistimo :) ..

 

da/ne/ovisi + bios (i nema pravila jer svako računalo može biti drugačije podešeno, bios + win + default + postavke koje juzer mijenja (kao ja).

 

npr, standardno (mada kao standard ne postoji) je pravilo, kratko je paljenje-gašenje, držanje +4 sec je prisilno gašenje. Nema veze s OSom-driverima nego čisto bios-chipset na nivou hw. + poneki bios nudi dodatnu opciju gašenja (staro).

 

-win, defaultno (iz kranje glupog razloga) postavlja gašenje kao sleep-hyber, pravilno bi trebalo moralo biti gašenje. To user može podesiti kao i sve ostale opcije ali 90% juzera nikad nije ni pogledalo poweropcije i sl.

-ako je podešeno za gašenje, tad se računalo gasi jednako, tj ista stvar je button ili meni ili naredba u cmd .. tj to radi istu stvar (osim različitih defaulta koji mogu npr odbrojavati 10sec itd.. iz cmd-a..). Ako nije podešeno, tad ovisi koliko dugo juzer drži, tj inicirat će gašenje-hyber ali će držanje aktivirati prisilno gašenje (jer je to na nivou hw-biosa, neovisno o osu i postavkama).

-ne držati.. + ponekad button fizički zapinje pa napravi istu stvar + ponekad se to desi kod paljenja pa se gasi itd.. (fix, zveknuti pa proradi) :)

 

dakle, isto je (neštetno) kao i svako drugo gašenje, jer je normalno gašenje tj nije ako je drugačije podešeno, defalut ili user.. + različiti defaulti po winver, već duže je default sleep.

-btw, na istom mjestu u podešavanju power opcija može se podesiti i ostali buttoni-meni npr logof-sleep-zaključavanje, .. (ali) inicijalno diseblirano, tj dok juzer ne klikne 'dozvoli izmjenu zaključanih opcija..' jer netko u ms-u misli da je juzer imbecilna štetočina.. i zato imamo glupaste defaulte umjesto normalnog defaulta-gašenja dok to juzerima izgleda kao SF a banalno jednostavno + normalna opcija koju svaki juzer treba podesiti + olakšava život pogotovo na laptopu (jer je button blizu prstiju.. dok je na desktopu obično dalje.. ispod stola i sl.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Valentin17 kaže...

Razno razni aktivatori i slični cirkusi nisu nikako preporučljivi za korištenje, pogotovo za neiskusne korisnike, a i ostale,

uvijek postoje neke alternative za kućnoga korisnika kao Ebay i slično, a ako se ideš igrati s ovako nečim, dobra opcija

za test je neki virtual machine program, tamo staviš win 10 za test i ako ga uništiš nikome ništa.

A ovo neka bude škola svima nama, da uvijek i bez obzira što radili ili ne radili, uvijek odradimo odgovarajući backup podataka.

Aktivatori nisu nikakav problem, ali samo pod uvjetom da su kvalitetno integrirani u Windows 10 ISO datoteku ili instalaciju.Dakle to je kvalitetna automatika, instaliraš Windows 10 i eto sve je več odrađeno u pozadini bez ikakvih problema.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
rambox kaže...
Valentin17 kaže...

Razno razni aktivatori i slični cirkusi nisu nikako preporučljivi za korištenje, pogotovo za neiskusne korisnike, a i ostale,

uvijek postoje neke alternative za kućnoga korisnika kao Ebay i slično, a ako se ideš igrati s ovako nečim, dobra opcija

za test je neki virtual machine program, tamo staviš win 10 za test i ako ga uništiš nikome ništa.

A ovo neka bude škola svima nama, da uvijek i bez obzira što radili ili ne radili, uvijek odradimo odgovarajući backup podataka.

Aktivatori nisu nikakav problem, ali samo pod uvjetom da su kvalitetno integrirani u Windows 10 ISO datoteku ili instalaciju.Dakle to je kvalitetna automatika, instaliraš Windows 10 i eto sve je več odrađeno u pozadini bez ikakvih problema.

- aktivatori jesu problem (pravila..). Nije moraliziranje nego tad o tome šutiš.

+ problem izvora/malwarea i najbanalnije, nepotrebni od kad ms dozvoljava install-korištenje bez aktivacije, čisto, legalno, bez rizika i mogućih problema.

- treba koristiti 'normalan' win, tad se može i pomoći tj tad nema 'različitih' win.

- pirati mogu biti simpatični ali nisu to dobročudni patuljci koji nama nešto daju đabe.. rizik + mogući problemi koji nemaju veze s win (čistim vs modificiran) i tad nema veze s ovom temom. Odnosno, otvori zasebnu temu ako želiš o tome.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav

 

imam originalne windowse na desktop kompu ali ga planiram prodati. Ako se ne varam windows 10 se zakaci za bios ili? U glavnom htio bih maknuti u potpunosti windowse s kompa da kada ga prodam, nitko ne moze ih opet aktivirati te doci do mojih podataka, kartica, maila itd..ali znam da nije dovoljno formatirati disk jer kada instaliram windowse na kompu oni se sami aktiviraju...

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice