Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.702.690
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Šrot zvan Logitech je za tu šrot kameru zadnje drivere izdao 2012, koliko se ne varam. Mislim da je tada Osmica još bila u beti. Dakle, šrot Logitech i šrot Microshit su odlučili da odeš po novu kameru! Btw i ja imam istu. Smeće teško koji bi trebalo prikazati hd ready rezoluciju iz nativne koja joj je 640x480
Edit: Možeš jedino postavkama privatnosti pogledati da li je toj aplikaciji dana dozvola za pristup kameri. Ako nije, dozvoli je, ako jeste, možeš zavijati na mjesec....
Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 0:01 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Player01 kaže...

 Znaci problem bi bio u oem verziji, nakon promjene maticne licenca vise nije valjana. Negdje sam na netu procitao da je nekima prihvatilo zahtjev za aktivaciju(oem verzije), nekima ne.

Status aktivacije prije promjene ploce je bio win is activated with a digital licence linked to your MS account, to ne vrijedi ukoliko se zamijeni ploca

 Meni prilikom promjene maticne nije bilo nikakvih problema, i u mom slucaju je aktiviran pomocu digitalne licence. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 8:00 (L10N3).
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

BlackMoon, iskopčao sam kameru, opet je ukopčao i isprobao zvuk na Skypu, radi...

Bem ti tehniku...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...
Šrot zvan Logitech je za tu šrot kameru zadnje drivere izdao 2012, koliko se ne varam. Mislim da je tada Osmica još bila u beti. Dakle, šrot Logitech i šrot Microshit su odlučili da odeš po novu kameru! Btw i ja imam istu. Smeće teško koji bi trebalo prikazati hd ready rezoluciju iz nativne koja joj je 640x480
Edit: Možeš jedino postavkama privatnosti pogledati da li je toj aplikaciji dana dozvola za pristup kameri. Ako nije, dozvoli je, ako jeste, možeš zavijati na mjesec....

 -poaljednji driver je 2019.7. ... varaš se.

Spiridon kaže...

BlackMoon, iskopčao sam kameru, opet je ukopčao i isprobao zvuk na Skypu, radi...

Bem ti tehniku...

 -upališ, radi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
I kod mene je ali mi imamo retail licencu a on OEM. To je velika razlika. Oem važi za samo jedan PC dok se retailer aktivacija može preneti prilikom nadogradnje hardvera. Meni se takođe sam aktivirao pri promeni matične i procesora.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
BlackMoon kaže...
Šrot zvan Logitech je za tu šrot kameru zadnje drivere izdao 2012, koliko se ne varam. Mislim da je tada Osmica još bila u beti. Dakle, šrot Logitech i šrot Microshit su odlučili da odeš po novu kameru! Btw i ja imam istu. Smeće teško koji bi trebalo prikazati hd ready rezoluciju iz nativne koja joj je 640x480
Edit: Možeš jedino postavkama privatnosti pogledati da li je toj aplikaciji dana dozvola za pristup kameri. Ako nije, dozvoli je, ako jeste, možeš zavijati na mjesec....

 -poaljednji driver je 2019.7. ... varaš se.

 Mislim na driver, a ne hrpetinu Logitechovog software smeća od 108mb koje mi nikad neće trebati...

Sinoć sam lega jutros...
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

a sve na USBu (a i druge uređaje) najbolje je naravno na isti utor kopčati..

 

međutoa, uvijek će se sje... nakon nekog vremena...

 

stoga:

 

https://www.uwe-sieber.de/files/devicecleanup.zip

 

raspakirajte, iskopčajte uređaj koji vas zeza, pokrenite odg. verziju (32/64 bitnu) - desni klik - Run as Administrator...

 

ispisat će vam sve skrivene uređaje (lagano zasivljene, isto kao što bi i Device Manager prikazao da mu dignete flag da ih prikaže), označite sve i maknete...

 

nakon toga prikopčajte problematični uređaj...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 12:56 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam Acer predator 300 laptop sa i7-8750h i nvidia 1050ti iz 2018 godine.

Pokusao sam spojiti isti laptop HDMI kablom na 4K TV (sony android iz 2018), no kada sam htio zaigrati npr PES na velikom ekranu sve trza

Ocito koristi Intel APU umjesto Nvidia GPU, cak sam i rezoluciju postavio na 1080p.

Sve se ovo dogada kada hocu da jedini ekran koji radi je TV a da monitor laptopa bude ugasen.

 

Pitanje je, postoje li jos dodatne postavke Windowsa ili Nvidia Control panela na kojima forsiram Nvidia GPU za sve na TV-u.

Mozda nije pravo pitanje za ovu temu molio bih da me se preusmjeri na pravu ali smatram da je do windowsa problem.

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Fritexvz kaže...

Ima li tko kakvih problema s Windows 10 na Intel NUC-u?

 

Ja dobivam BSOD-ove, ako stavim NOD32, odnosno grafički driver ga nešto zeza, a onda zna bacat "memory management crash" BSOD.

Nije do RAM-a, mijenjana oba, čak su i isti, opet javlja.

 

Jednostavno, "bull-shit", a super stvar ... zašto ga ograničili na Win10, ne znam.

Kod mene sve radi bez problema, win 10 pro + NOD32.

12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Noviteti u Windowsima i neke starije gluposti:

- sada kod instalacije ISO (USB ili kako već) nije moguće kreirati lokalni acc već te *ebe sa MS accountom, pa ga prema njihovom savjetu možeš obrisati po završetku instalacije... uglavnom postoji zaobilazni put, a to je iskopčati internet, kliknuti create ms acc. i onda javi grešku i prebaci na kreiranje lokalnog accounta

 

- više mi na laptopu ne pamti postavke kad je na bateriji i kad nije, mislim prvenstveno na svjetlinu i optimizaciju (baterija/performanse), nisam previše gledao po postavkama, ali ovo mi je full iritirajuće i zanima me kojem je genijalcu to palo na pamet maknuti. Znali netko može li se to negdje podesiti? Ne stignem više tražiti gdje su što prebacili/sakrili. 

 

- kod nadogradnje Win 7 na Win 10, u slučaju da Win 7 nije aktiviran legalnim putem, Win 10 će odraditi cijelu nadogradnju, znači sve će downloadati, instalirati i zatim će kod pokretanja odjednom shvatiti da Win 7 nije "genuine" pa će automatski odraditi downgrade na sedmicu. Treba li ovo uopće komentirati? 2h života manje. Hvala MS!

 

- nakon svake *ebene nadogradnje vrate mi se sve retardirane MS aplikacije koje sam već unistalirao, i onda se žale na Kineze i njihov bloatware. Pa MS-ovci ne želim candy crush sodu ili kako se već zove i molajte me više s njom i ostalih 20 meni beskorisnih aplikacija. Xbox neću ni spominjati. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
mzopg kaže...

Noviteti u Windowsima i neke starije gluposti:

- sada kod instalacije ISO (USB ili kako već) nije moguće kreirati lokalni acc već te *ebe sa MS accountom, pa ga prema njihovom savjetu možeš obrisati po završetku instalacije... uglavnom postoji zaobilazni put, a to je iskopčati internet, kliknuti create ms acc. i onda javi grešku i prebaci na kreiranje lokalnog accounta

 

- više mi na laptopu ne pamti postavke kad je na bateriji i kad nije, mislim prvenstveno na svjetlinu i optimizaciju (baterija/performanse), nisam previše gledao po postavkama, ali ovo mi je full iritirajuće i zanima me kojem je genijalcu to palo na pamet maknuti. Znali netko može li se to negdje podesiti? Ne stignem više tražiti gdje su što prebacili/sakrili. 

 

- kod nadogradnje Win 7 na Win 10, u slučaju da Win 7 nije aktiviran legalnim putem, Win 10 će odraditi cijelu nadogradnju, znači sve će downloadati, instalirati i zatim će kod pokretanja odjednom shvatiti da Win 7 nije "genuine" pa će automatski odraditi downgrade na sedmicu. Treba li ovo uopće komentirati? 2h života manje. Hvala MS!

 

- nakon svake *ebene nadogradnje vrate mi se sve retardirane MS aplikacije koje sam već unistalirao, i onda se žale na Kineze i njihov bloatware. Pa MS-ovci ne želim candy crush sodu ili kako se već zove i molajte me više s njom i ostalih 20 meni beskorisnih aplikacija. Xbox neću ni spominjati. 

 Ovo boldano ja uradio prije dva dana na starom laptopu koji vjerovatno ide nekom na poklon. Čista instalacija sa reparticionisanjem diska mi se činila bolja opcija nego reset windowsa koji su bili na njemu. Uredno kreirao locar user intuitivnog imena "Korisnik". Istalaciju izvršio sa USB-a kreiranog rufusom ud ISO filea skinutog MC Toolom (verzija 1909, ali prije ove zadnje sitne nadogradnje)

morrisoN
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
mzopg kaže...

Noviteti u Windowsima i neke starije gluposti:

- sada kod instalacije ISO (USB ili kako već) nije moguće kreirati lokalni acc već te *ebe sa MS accountom,..

 -netočno, tj za razliku od prvih buildova gdje je isključivanje mreže bio način.. to nije potrebno, samo treba s razumijevanjem čitati ponuđeno (a namjerno je text MSovski sugestivan kao da se nešto mora-treba i sl. online). Moguće da si koristio prastari install ili tko zna što, npr nisi čitao-odbio ponuđeno.

 

+ treba li komentirati dio o pirateriji i prevelikoj tuzi za izgublenim vremenom? Smiješno-tužno .. koristi čisti win, origigi, instaliraš, radi. Ako želiš aktiviraš, do tad jedino ne možeš customiirati izgled.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.12.2019 23:17 (ihush).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
...ja sam imao isto iskustvo sa zadnjom instalacijom Win 10 i rijesio sam je tako da sam ugasio net.
Mozes ti pojasnit sta smo to krivo procitali/uradili i koji je pravi nacin?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-radi bez isključivanja normalna opcija (kao što je to već par godina-buildovi), normalan klik. Instalirano više desetaka računala.. opcija. Ne mora stari trik s isključivanjem.

-čist ispravan installer-iso, 1909, x64-hr.. uefi/gpt. Sve najnormalnije bez čarobog štapića ili zato jer sam ja ubermenšen ili imam spešlinstall.. generičiki-isti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Imao Win 10 x64 eng Home i nije islo normalno.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
morrisoN kaže...
mzopg kaže...

Noviteti u Windowsima i neke starije gluposti:

- sada kod instalacije ISO (USB ili kako već) nije moguće kreirati lokalni acc već te *ebe sa MS accountom, pa ga prema njihovom savjetu možeš obrisati po završetku instalacije... uglavnom postoji zaobilazni put, a to je iskopčati internet, kliknuti create ms acc. i onda javi grešku i prebaci na kreiranje lokalnog accounta

 

- više mi na laptopu ne pamti postavke kad je na bateriji i kad nije, mislim prvenstveno na svjetlinu i optimizaciju (baterija/performanse), nisam previše gledao po postavkama, ali ovo mi je full iritirajuće i zanima me kojem je genijalcu to palo na pamet maknuti. Znali netko može li se to negdje podesiti? Ne stignem više tražiti gdje su što prebacili/sakrili. 

 

- kod nadogradnje Win 7 na Win 10, u slučaju da Win 7 nije aktiviran legalnim putem, Win 10 će odraditi cijelu nadogradnju, znači sve će downloadati, instalirati i zatim će kod pokretanja odjednom shvatiti da Win 7 nije "genuine" pa će automatski odraditi downgrade na sedmicu. Treba li ovo uopće komentirati? 2h života manje. Hvala MS!

 

- nakon svake *ebene nadogradnje vrate mi se sve retardirane MS aplikacije koje sam već unistalirao, i onda se žale na Kineze i njihov bloatware. Pa MS-ovci ne želim candy crush sodu ili kako se već zove i molajte me više s njom i ostalih 20 meni beskorisnih aplikacija. Xbox neću ni spominjati. 

 Ovo boldano ja uradio prije dva dana na starom laptopu koji vjerovatno ide nekom na poklon. Čista instalacija sa reparticionisanjem diska mi se činila bolja opcija nego reset windowsa koji su bili na njemu. Uredno kreirao locar user intuitivnog imena "Korisnik". Istalaciju izvršio sa USB-a kreiranog rufusom ud ISO filea skinutog MC Toolom (verzija 1909, ali prije ove zadnje sitne nadogradnje)

Ne ide više kao prije sa zadnjom verzijom, ide onako kako sam napisao. Meni je isto uvijek draža čista instalacija od nadogradnje, ali čovjek je imao hrpu instaliranih programa + njegovi podaci, a malo slobodnog vremena, tako da je upgrade bio "bolja" opcija.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
mzopg kaže...
..

Ne ide više kao prije sa zadnjom verzijom, ide onako kako sam napisao. Meni je isto uvijek draža čista instalacija od nadogradnje, ali čovjek je imao hrpu instaliranih programa + njegovi podaci, a malo slobodnog vremena, tako da je upgrade bio "bolja" opcija.

 -upgrade nije install (kao clean).. i to ti je odgovor, kao i djigibaou..

tj kod upgradea se nasljeđuje sve pa nema i izbora-opcije, kao x32/64, jezik, verzija home/pro pa i acc + postavke desktopa-theme itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
mzopg kaže...

Noviteti u Windowsima i neke starije gluposti:

- sada kod instalacije ISO (USB ili kako već) nije moguće kreirati lokalni acc već te *ebe sa MS accountom,..

 -netočno, tj za razliku od prvih buildova gdje je isključivanje mreže bio način.. to nije potrebno, samo treba s razumijevanjem čitati ponuđeno (a namjerno je text MSovski sugestivan kao da se nešto mora-treba i sl. online). Moguće da si koristio prastari install ili tko zna što, npr nisi čitao-odbio ponuđeno.

 

+ treba li komentirati dio o pirateriji i prevelikoj tuzi za izgublenim vremenom? Smiješno-tužno .. koristi čisti win, origigi, instaliraš, radi. Ako želiš aktiviraš, do tad jedino ne možeš customiirati izgled.

 

E moj dragi ihush, sudiš prije vremena...

Win10 u zadnjoj verziji nema više opciju kreiranja lokalnog računa. Odavno sam naučio čitati s razumijevanjem i buljio sam u ekran dobrih 5 minuta, i poklikao sve što se nudilo, ali ne ide. Nisam koristio prastari install jer uvijek skinem "friški", tako sam i danas prvo skinuo zadnju verziju sa MCT i pokrenuo instalaciju. Nego da se ne natežemo bez veze ko je u pravu evo ti slikica pa ti meni reci gdje treba kliknuti, jer moguće je da su me godine prestigle...

 

a ovo drugo, kako sam rekao sudiš prije vremena. Došao sam kod poznanika koji je na kompu već imao instaliran Win7, pitam ga je li original, on odgovara valjda je došli su s kompom, otvorim sistem u cp-u i tamo piše windowsi su aktivirani i Genuine banner. Odakle da ja znam da je u pitanju kopija? U prethodnom postu sam napisao zašto nisam išao odmah sa čistom instalacijom. piraterija mi niti ne pada na pamet i radim isključivo s original softwareom koji uredno platim u ovlaštenoj trgovini i tako već oho-ho godina.

 

ihush kaže...

-radi bez isključivanja normalna opcija (kao što je to već par godina-buildovi), normalan klik. Instalirano više desetaka računala.. opcija. Ne mora stari trik s isključivanjem.

-čist ispravan installer-iso, 1909, x64-hr.. uefi/gpt. Sve najnormalnije bez čarobog štapića ili zato jer sam ja ubermenšen ili imam spešlinstall.. generičiki-isti.

Imam iza sebe stotine, ako ne i tisuće instalacija tako da ne bubam bez veze. Čisti installer, danas skinut.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
mzopg kaže...
..

Ne ide više kao prije sa zadnjom verzijom, ide onako kako sam napisao. Meni je isto uvijek draža čista instalacija od nadogradnje, ali čovjek je imao hrpu instaliranih programa + njegovi podaci, a malo slobodnog vremena, tako da je upgrade bio "bolja" opcija.

 -upgrade nije install (kao clean).. i to ti je odgovor, kao i djigibaou..

tj kod upgradea se nasljeđuje sve pa nema i izbora-opcije, kao x32/64, jezik, verzija home/pro pa i acc + postavke desktopa-theme itd.

Ne čitaš s razumijevanjem 

Jasno mi je kako funkcionira upgrade, međutim kako sam napisao nakon neuspjelog upgradea krenuo sam sa čistom instalacijom... boot from USB... delete all partitions i NEW...

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ja sam radio cistu/novu instalaciju, nikakvu nadogradnju.

Ovi na videu također imaju takav problem...

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-evo pa usporedi sliku .. lijevo, .. instalirao dovoljno puta da to mogu tvrditi. Tad pošto znam koju verziju koristim, od kud sam je skinuo i sl. ostaje isključivo mogućnost da 'tvoja' verzija ima neku razliku, skinuto s 'pogrešnog' izvora ili upgrade i sl.

-kao što u linku sugerira, moguće da neke regije imaju drugačije postavke.. a za nas je normalna hr verzija i svima sugeriram upravo hr-x64 itd.

+ tu recimo to potvrđuju za 1903-home verziju.. a to tad znači da se stvarno razlikuju regialni iso-imagei tj installer skripte ili za home.. (pretežno instaliram pro pa moguće da je home .. ali i to bi primijetio).

 

-ili.. što mi pada na pamet, rezolucija-dimenzije ekrana, možda je jednostavno rezolucija koju imaš nedovoljna i ne vidiš lijevi dio-izbor local..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 0:23 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

Ja sam radio cistu/novu instalaciju, nikakvu nadogradnju.

Ovi na videu također imaju takav problem...


Ja sam isto radio na kraju čistu instalaciju jer pokušaj upgradea nije prošao. Isto Win 10 Home x64.

Prije 20-ak dana sam instalirao Win 10 Pro i tu nisam imao problem, tako da je moguće da je ovaj novitet samo na Win 10 Home.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-instalirao sam i par komada homea 1909.. i da je tako, primijetio bi.. tj tad je dodatni kriterij osim verzije home/pro i jezik-regija.. hr ili nešto treće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-evo pa usporedi sliku .. lijevo, .. instalirao dovoljno puta da to mogu tvrditi. Tad pošto znam koju verziju koristim, od kud sam je skinuo i sl. ostaje isključivo mogućnost da 'tvoja' verzija ima neku razliku, skinuto s 'pogrešnog' izvora ili upgrade i sl.

-kao što u linku sugerira, moguće da neke regije imaju drugačije postavke.. a za nas je normalna hr verzija i svima sugeriram upravo hr-x64 itd.

 

-ili.. što mi pada na pamet, rezolucija-dimenzije ekrana, možda je jednostavno rezolucija koju imaš nedovoljna i ne vidiš lijevi dio-izbor local..

eh tako je prije bilo, klik na offline account i to je to, ali danas sa novo skinutom instalacijom sa službene Win10 stranice preko njihovog MCT-a, znači nema govora o pogrešnom izvoru ili nekakvoj xy verziji. To za regije je moguće, koristio sam EN verziju, ali i to onda znači da su za većinu tržišta sakrili tu opciju.

 

Do rezolucije nije jer su mi se vidile i one dodatne ikone ispod, na dnu ekrana, kao što se vidi na linku koji si stavio, accesibility, tipkovnica i ostala čuda.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

pa eto, trebaš koristiti hr verziju i sve će biti super.. tj ni jedan razlog za korištenjem eng ne postoji. Po želji može koji želiš jezik + kad je hr defaultni tad baš nikakvih problema nemaš s reg.postavkama i npr unicode textovima, dok obrnuto imaš, tj juzeri tad moraju i to znati-promijeniti za npr video sub i sl.

-besmisleno forsiranje eng verzije, majstori&hakeri.. i problemi koje time stvaraju (i često zapnu umjesto da ih rješe..) .. npr i ćorava baba zna za stari trik, ako ti ne nudi localacc isključiš mrežu.. i tad ti nudi local. Ako si već toliko puta istalirao, mogao si to već naučiti i tad problema nema. Nauči, prilagodi se.. ili nemoj :) -ti biraš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 0:34 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

-instalirao sam i par komada homea 1909.. i da je tako, primijetio bi.. tj tad je dodatni kriterij osim verzije home/pro i jezik-regija.. hr ili nešto treće.

Evo vidi, ovako je meni identično izgledalo:

https://www.howtogeek.com/442609/confirmed-windows-10-setup-now-prevents-local-account-creation/

 

Idem sad provjeriti koja je verzija, računao sam da je najnovija kad sam danas kreirao instalaciju preko MCT-a...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

pa eto, trebaš koristiti hr verziju i sve će biti super.. tj ni jedan razlog za korištenjem eng ne postoji. Po želji može koji želiš jezik + kad je hr defaultni tad baš nikakvih problema nemaš s reg.postavkama i npr unicode textovima, dok obrnuto imaš, tj juzeri tad moraju i to znati-promijeniti za npr video sub i sl.

-besmisleno forsiranje eng verzije, majstori&hakeri.. i problemi koje time stvaraju (i često zapnu umjesto da ih rješe..) .. npr i ćorava baba zna za stari trik, ako ti ne nudi localacc isključiš mrežu.. i tad ti nudi local. Ako si već toliko puta istalirao, mogao si to već naučiti i tad problema nema. Nauči, prilagodi se.. ili nemoj :) -ti biraš.

Ne vidim zašto bi skidao hr verziju kad ne koristim hr sučelje, ne znam tko to uopće razumije na hrvatskom  tako da uvijek skinem en verziju i samo podesim hr keyboard + reg. postavke na utf-8 i uvijek sve radi bez problema. Tako radim već 20+ godina, pa mi je malo teško sad u ovim godinama mijenjati navike.

 

I opet ne čitaš s razumijevanjem, nisam napisao da sam zapeo kod kreiranja lokalnog računa, već da ga windows u zadnjoj instalaciji više ne nudi, čisto kao konstatacija, a ne kao problem, u slučaju da netko naleti na sličan problem pa da ima korisnu informaciju...

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

to je još jedna greška.. svaki mct je 'novi' tj i mct je dio builda tj skida samo svoju winver-iso, i ako si koristio stari, tad je skinut stari iso. (provjeriš properties filea i vidiš build-verziju.. to se nekad moralo dok sad napokon u nazivu mctoolsa imaš i winver-build.

-ponovo, mct ne skida najnoviju, nego skida 'svoju' verziju.. i svaki put ako želite novu, trebate skinuiti novi mct-buld, on će skinuti svoj winver-build iso.

+ izgleda da je to povezano s home i regionalno.. pa problema nema na npr hr verziji.

 

edit, za post iznad.. da, možeš eng + dodati hr, ali jednako možeš hr i podesiti eng.. tj isto je, ali prednost hr, jer tad ti je sve podešeno i nemaš baš nikakvog problema, tj ja govorim za 99% korisnika, ne za sebe-tebe i sl. ne za posebne-izuzetke i sl.. tj svatko može što želi/treba, ali ne možeš reći da je ovo lakše/teže, jer je isto + hr ima prednost jer svi podese hr unicode.. a ovako je to već podešeno, sve ostalo je isto kao i dodavanje desetka drugih jezika-postavki.. ne može biti kraći put od a-do-b nego od b-do-a.. isto je. + prednost za unicode a kao što vidimo i za ovaj fičer.. pa čemu tad eng, kad može hr..

 

edit-2: btw, čitam samo ono što napišeš.. ne ono što misliš i sl. jer ne posjedujem čarobnu kuglu ili takvu želju. Pa ako želiš, piši preciznije, ili ispravi-citiraj.. tj ja sam citriao, dok si ti kasnije dodao ostatak priče, o w7-pirat, o upgrade pa instalu kao i sad o tome za mct ili što već.. svaka poruka info može promijeniti odgovor, no to je na tebi, ti trebaš to napisati i tad će biti jasnije. Jasnije? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 0:55 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

to je još jedna greška.. svaki mct je 'novi' tj i mct je dio builda tj skida samo svoju winver-iso, i ako si koristio stari, tad je skinut stari iso. (provjeriš properties filea i vidiš build-verziju.. to se nekad moralo dok sad napokon u nazivu mctoolsa imaš i winver-build.

-ponovo, mct ne skida najnoviju, nego skida 'svoju' verziju.. i svaki put ako želite novu, trebate skinuiti novi mct-buld, on će skinuti svoj winver-build iso.

+ izgleda da je to povezano s home i regionalno.. pa problema nema na npr hr verziji.

 

edit, za post iznad.. da, možeš eng + dodati hr, ali jednako možeš hr i podesiti eng.. tj isto je, ali prednost hr, jer tad ti je sve podešeno i nemaš baš nikakvog problema, tj ja govorim za 99% korisnika, ne za sebe-tebe i sl. ne za posebne-izuzetke i sl.. tj svatko može što želi/treba, ali ne možeš reći da je ovo lakše/teže, jer je isto + hr ima prednost jer svi podese hr unicode.. a ovako je to već podešeno, sve ostalo je isto kao i dodavanje desetka drugih jezika-postavki.. ne može biti kraći put od a-do-b nego od b-do-a.. isto je. + prednost za unicode a kao što vidimo i za ovaj fičer.. pa čemu tad eng, kad može hr..

Pa evo ovako, upalio danas oko 12h komp, otišao na:

https://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10

 

Kliknuo na Preuzmite alat odmah, skinuo file MediaCreationTool1909.exe.

 

Pokrenuo file, odabrao kreiranje na USB.

 

Zatim bootao sa USB-a i pokrenuo instalaciju...

 

Ovo za HR mi je jasno, ali imam svakakvih usera iz raznih država pa mi je nekako najjednostavnije skinuti en verziju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...

edit-2: btw, čitam samo ono što napišeš.. ne ono što misliš i sl. jer ne posjedujem čarobnu kuglu ili takvu želju. Pa ako želiš, piši preciznije, ili ispravi-citiraj.. tj ja sam citriao, dok si ti kasnije dodao ostatak priče, o w7-pirat, o upgrade pa instalu kao i sad o tome za mct ili što već.. svaka poruka info može promijeniti odgovor, no to je na tebi, ti trebaš to napisati i tad će biti jasnije. Jasnije? :)

Podsječaš me na moju ženu, svaka rasprava je uzaludna.  kako bi rekli "resistance is futile".

Sad bi ja trebao napisati da nisam editirao niti jedan post, ali da ti jesi pa slučajno primijetim da si pod nešto što sam pročitao prije deset min. dodao još par rečenica... sreća tvoja da imam OKP pa sve provjeravam deset puta. Ali to u biti nije niti bitno.

 

Evo sad sam provjerio instalaciju:

 

Details for image : f:\sources\install.esd

Index : 1
Name : Windows 10 Home
Description : Windows 10 Home
Size : 14.513.453.277 bytes
WIM Bootable : No
Architecture : x64
Hal : <undefined>
Version : 10.0.18362
ServicePack Build : 418
ServicePack Level : 0
Edition : Core
Installation : Client
ProductType : WinNT
ProductSuite : Terminal Server
System Root : WINDOWS
Directories : 21327
Files : 92708
Created : 7.10.2019. - 4:07:10
Modified : 19.12.2019. - 23:49:28
Languages : en-US (Default)

 

Čudno, koliko znam 1909 je verzija 10.0.18363. A skinuto je danas sa današnjim MCT-om koji u nazivu ima 1909.

Sad će me natjerati da idem ponovno kreirati USB instalaciju. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice